Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - مسؤولان حمایت از کالای ایرانی را به دور از شعار عملیاتی کنند
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ Friday, October 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۱/۱۹ - ۱۶:۳۲
شناسه خبر: ۵۶۰۴۶۹
 
آیت الله ری شهری:
مسؤولان حمایت از کالای ایرانی را به دور از شعار عملیاتی کنند
آیت الله ری شهری با تاکید بر اینکه همه مسؤولان وظیفه دارند به دور از هر گونه شعار زدگی حمایت از کالای ایرانی را در کشور محقق کنند، گفت: شعار سال نباید جنبه تبلیغاتی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت‌الله محمد محمدی ری شهری، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) امروز در دیدار مدیران و مسؤولان شهرری که در دفتر وی برگزار شد، گفت: مسؤولان برای آنکه بتوانند در پایان سال ارزیابی خوبی از عملکرد خود ارائه دهند باید از همین روزهای نخستین سال تصمیم بگیرند که چه کارهایی را باید انجام دهند تا در ارزیابی کارها یک قدم جلوتر از سالهای گذشته باشند.

وی افزود: هر مسؤولی اگر بخواهد در عملکردش موفق باشد ابتدا باید به منشور امیرمومنان(ع) که خطاب به مالک اشتر بیان داشتند توجه کرده و آن را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهد. برهمین اساس به هر میزان این منشور در هر نظام حکومتی پیاده شود آن نظام به همان مقدار به اسلام نزدیک‌تر خواهد شد.

آیت‌الله محمدی ری شهری با تاکید بر اینکه کسب رضای الهی باید سرلوحه همه فعالیت مسؤولان قرار گیرد، ابراز کرد: اگر مسؤولی برای رضای خدا کار کند در قیامت شرمنده خداوند و مردم نخواهد بود. اقدام و فعالیت مسؤولان باید برای مردم آشکار و ملموس باشد به نحوی که مردم از آنان به نیکی یاد کنند و از آنان راضی باشند و نگویند که مسؤولان در قبال مردم کوتاهی کرده و رفتار خوبی نداشتند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با تاکید بر اینکه در مردم سالاری دینی هم خدا و هم مردم از حکومت و مسؤولان راضی هستند، اظهار داشت: مسؤولان زمانی می‌توانند رضایت خداوند و توده مردم را جلب کنند که فرمایش امیرمومنان علی(ع) را اطاعت کنند، ایشان فرمودند: ابتدا انسان باید به دنبال کسب رضای الهی باشد اگر خداوند از انسان راضی باشد مردم نیز از او راضی می‌شوند.

وی افزود: همچنین فرمودند: انسان باید ظاهر کارهایش را اصلاح کند تا خداوند باطن آن را تصحیح کند و دیگر آنکه با اصلاح رابطه خود با خدا می‌تواند رابطه خود با مردم را نیکو کند؛ خداوند می‌خواهد همه مردم در هر سمت و جایگاهی که هستند به وظیفه خود درست عمل کنند.

آیت‌الله محمدی ری شهری با اشاره به جایگاه ایران در جهان، گفت: امروز ما در شرایط سختی قرار داریم زیرا هیچ کشوری به اندازه ایران دشمن ندارد و بیشترین امکانات هم در اختیار دشمنان ما است اما ما نباید فراموش کنیم که ملت ایران خدا را دارد و در این چهل سال به یاری خداوند در برابر دشمنان مقاومت کرده و بر آنان پیروز شده‌ است بر هیمن اساس ما باید از اختلافات به شدت پرهیز کنیم چرا که اختلاف راهی برای نفوذ دشمن است. طبق صریح روایات؛ اگر بین امتی اختلاف افتاد باطل بر آن حاکم خواهد شد.

این استاد اخلاق ادامه داد: اگر جامعه‌ای دچار اختلاف شد این جامعه محکوم به فنا است و این سنت الهی است.

وی در پایان با بیان اینکه حمایت از کالای داخلی موجب قدرتمند شدن کشور می‌شود، خاطرنشان کرد: کشور هند در برابر استعمار با تکیه بر تولید ملی توانست مقاومت کند و قدرتمند شود، رهبر معظم انقلاب سال جدید را به عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند و همه مسؤولان وظیفه دارند به دور از هر گونه شعار زدگی این مهم را در کشور محقق کنند بنابراین شعار سال نباید جنبه تبلیغاتی داشته باشد./813/پ202/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۲:۱۸
یامین‌پور:
پیاده روی اربعین هویت شیعه و ضامن بقای انقلاب اسلامی است
یامین‌پور پیاده روی اربعین را یک معجزه در عصر اختلال هویت دانست و گفت: اگر اربعین نبود چیزی از هویت شیعه و انقلاب اسلامی باقی نمی‌ماند، پیاده روی اربعین جان تازه‌ای به انقلاب بخشید.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۱:۱۳
به مناسبت سالروز رحلت آیت الله مهدوی کنی؛
امین امام
امام خمینی(ره) در حکمی، آیت‌الله مهدوی کنی را امین خود معرفی می‌کنند و به تعبیر خود زحمت اداره مدرسه مروی و تمام موقوفات و متعلقات را به آیت‌الله می‌سپارند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۴۹
مدیر حوزه علمیه اسلامشهر:
دشمن از راهپیمایی اربعین می‌ترسد
رییس حوزه علمیه امام صادق(ع) اسلامشهر گفت: اربعین در سال‌های اخیر موضع قدرت و جلوه قدرت شیعه شد و دشمن در راهپیمایی میلیونی اربعین تجلی قدرت را دیده و ترسیده است.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۳۹
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی:
مصلحت اندیشی امام حسن در اوج شجاعت و اقتدار بود
استاد حوزه علمیه شجاعت را از ویژگی‌های مهم امام حسن مجتبی(ع) بیان کرد و گفت: شجاعت همیشه به معنای نبرد و جهادنظامی نیست گاهی مصلحت اندیشی بیانگر اوج شجاعت است.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۳۱
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
پیاده روی اربعین بیانگر عظمت و بزرگی امام حسین است
استاد حوزه علمیه حرکت بزرگ اربعین را معجزه الهی دانست و گفت: همایش پیاده روی اربعین بیانگر عظمت و بزرگی امام حسین(ع) است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۴:۳۳
آیت‌الله رشاد:
نفس از طریق سوء ظن بر انسان غالب می‌شود
رییس شواری سیاست‌گذاری حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه نفس از طریق سوء ظن بر انسان غالب می‌شود، گفت: ظن همسایه دیوار به دیوار شک است و سبب می‌شود انسان نسبت به یقینیات کم توجه شود.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
اربعین نبض عالم هستی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اربعین نبض عالم هستی است، گفت: پیاده روی عظیم اربعین حرکتی بی نظیر است که باید جزء اولویت‌ها قرار گیرد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۲۶
حجت الاسلام ابوالقاسمی:
استجابت دعوت خدا و رسول سبب احیای انسان می‌شود
کارشناس دینی گفت: استجابت دعوت خدا و رسول(ص) انسان را زنده و احیا می‌کند، تمام دستورات الهی به منظور احیای انسان و ذبح نفس است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۲۳
استاد حوزه علمیه:
عدالت تنها در جامعه دینی اجرا می‌شود
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه عدالت تنها در جامعه دینی اجرا می‌شود، گفت: بی دینی مهمترین شاخصه جامعه جاهلی است و حاکمان در چنین جوامعی با شعار رفاه، نظم و امنیت مردم را گمراه می‌کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۲۰
حجت الاسلام اوسطی:
تبعیت از هوای نفس کرامت انسان را نابود می‌کند
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه تبعیت از هوای نفس انسان را ذلیل می‌کند، گفت: انسان با نه گفتن به نفس ملکوتی می‌شود.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۱۴
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی تشریح کرد؛
حلم و بردباری در سیره امام حسن مجتبی
استاد حوزه علمیه حلم و بردباری را سیره امام حسن مجتبی(ع) دانست و گفت: انسان صبور خدا را از خود راضی و سبب ناامیدی شیطان می‌شود.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۴۲
آیت الله صدیقی:
تکرار توجه به حضور خدا سبب غلبه بر وسوسه شیطان می‌شود
امام جمعه موقت تهران گفت: اگر انسان بر خلاف وجود هوس و هیجانات نفسانی، خدا را ناظر به عمل خود دید، تکرار توجه به حضور خدا سبب می‌شود بر وسوسه شیطان غالب شود.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۲۵
آیت الله تحریری:
گناه سبب حبس روح انسان در زندان دنیا می‌شود
تولیت حوزه علمیه مروی گفت: هر اندازه انسان در دنیا اهل مجاهدت باشد می‌تواند با اولیای الهی پیوند برقرار کند اما گناهان سبب قطع این پیوند می‌شوند.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۲:۳۷
حجت الاسلام گواهی:
ظلم ستیزی، مبارزه با کفر و تروریسم پیام پیاده‌روی اربعین است
رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیان با اشاره پیام اربعین حسینی(ع)، گفت: ظلم ستیزی، مبارزه با کفر، الحاد و تروریسم پیام پیاده روی اربعین است.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۳:۲۷
آیت‌الله محمدی ری شهری تشریح کرد؛
فرق های تسبیح و تحمید
نماینده مجلس خبرگان رهبری درباره تسبیح و تحمید و فرق این دو، گفت: در قرآن کریم تحمید و تسبیح خداوند بیشتر در کنار یکدیگر ذکر شده است.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۲:۴۹
آیت الله مجتهد شبستری:
ارائه الگوی پیشرفت ۵۰ ساله پاسخ به مدعیان وجود بن‌بست در کشور است
نماینده مجلس خبرگان با اشاره به انتشار سند الگوی پیشرفت ایران در پنجاه سال آینده، گفت: افزون بر اینکه اجرای این سند به نفع کشور خواهد بود، انتشار آن پاسخ به افرادی است که از بیگانگان الهام گرفته و مد...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۱:۲۴
استاد حوزه علمیه:
خداوند به انسان کریم عزت، قدرت و خیرکثیر می‌بخشد
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند به انسان کریم عزت، قدرت و خیرکثیر می‌بخشد، گفت: حق گویی سبب کرامت انسان می‌شود.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۹:۰۹
آیت الله حسینی همدانی:
ذکر، سیئات را از بین می‌برد
امام جمعه کرج گفت: یکی از کارهایی که سیئات را از بین می‌برد، ذکر دائمی است؛ برخی اذکار مانند نماز وقت دارد و برخی اذکار وقت خاصی ندارد و تکرار و دوام آن سبب دوری انسان از غفلت می‌شود.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۵:۰۰
آیت الله جلالی خمینی:
زیارت اربعین بحث محبت قلبی به امام است
تولیت مدرسه علمیه آیت الله جلالی خمینی گفت: به کوری چشم دشمنان مردان و زنان از تمام نقاط دنیا در این راهپیمایی شرکت خواهند کرد و تبلیغات سوء دشمنان را خنثی خواهند کرد؛ زیارت اربعین بحث علاقه و محبت قل...
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۳:۴۸
مسؤول کارگروه قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی:
۳۰۰ محفل انس با قرآن در مسیر پیاده روی اربعین برگزار می شود
مسئول کارگروه قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی، گفت: ۳۰۰ محفل انس با قرآن در مسیر پیاده روی اربعین برگزار می شود.