Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تشیع انگلیسی؛ صدای استکبار
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ Tuesday, May 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۳:۵۳
شناسه خبر: ۵۵۲۹۳۳
 
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران مطرح کرد؛
تشیع انگلیسی؛ صدای استکبار
حجت الاسلام والمسلمین برنجکار گفت: می‌گویند همه مراجع با انقلاب امام مخالفت کردند، پس این همه مرجع مانند حضرات آیات گلپایگانی، مرعشی، اراکی، سیستانی و بقیه که در ایران و نجف بودند و از انقلاب اسلامی حمایت کردند مرجع نیستند.

اشاره: قبل از انقلاب اسلامی ایران، جریان شیرازی که با مرجعیت سیدمحمد شیرازی در کربلا همراه بود همواره مورد تردید علمای بزرگی همچون مرحوم آیت‌الله خویی و سیدمحمود هاشمی شاهرودی بود و حتی استاد وی آيت الله شيخ يوسف حائري خراساني هم اجتهاد او را رد کرده است.

اختلاف جریان شیرازی با نظام و مرحوم امام خمینی(ره) در حالی‌است که قبل از شروع انقلاب اسلامی و همزمان با ورود حضرت امام(ره) به کربلا، سیدمحمد شیرازی استقبال گرمی از ایشان می‌کند؛ ولی پس از رحلت آیت الله حکیم و عدم حمایت امام خمینی(ره) از مرجعیت سیدمحمد شیرازی به‌ عنوان زعامت شیعیان، رابطه او با امام تیره می‌شود و تا جایی پیش می‌رود که سیدمحمد شیرازی در جریان جنگ ایران و عراق فتوا به حرمت حضور مردم ایران در این جنگ داد ولی امام خمینی(ره) هیچگاه نسبت به وی موضع‌گیری علنی نکردند.

بعد از درگذشت سیدمحمد شیرازی، رهبر انقلاب هم در پیامی از مجاهدت‌های سید محمد شیرازی تقدیر کرده بودند و هم مجلس ختمی در مسجد اعظم قم برای ایشان برگزار کردند.

سیدصادق شیرازی هم که بعد از برادر خود مرجعیت خاندان شیرازی را به دست می‌گیرد هیچگاه از ابراز مخالفت‌های علنی خود علیه نظام و انقلاب دست بردار نبود و همواره خود او و اطرافیانش از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای و جلسات علنی  انواع تهمت‌ها را به نظام و رهبری نسبت داده اند.

اخیرا یکی از اعضای بیت شیرازی در جریان سخنرانی خود انواع اهانت‌ها و تهمت‌ها را نسبت به ولایت فقیه، نظام و امام‌خمینی بیان کرده است که به‌همین منظور این دغدغه برای خبرنگار خبرگزاری رسا ایجاد شد تا در گفت‌وگویی با حجت الاسلام والمسلمین رضا برنجکار عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، مسئول انجمن کلام حوزه علمیه و قائم مقام پژوهشگاه قرآن و حدیث این شبهات را بررسی و نقد کند.

حجت الاسلام والمسلمین برنجکار معتقد است که این گونه افراد به هر بهانه‌ای می‌خواهند برجسته شوند؛ بی‌سوادی و تناقض در صحبت‌های این فرد موج میزند؛ اینها سخنانی است که باب میل انگلستان و بیگانگان است.

متن کامل این گفت‌وگو در زیر تقدیم شما خوانندگان محترم می شود.

رسا ـ به نظر حضرت عالی چه مسائلی سبب می شود تا عده ای همواره با ولایت فقیه دشمنی کنند؟

از ابتدای تاریخ زندگی بشریت از هابیل و قابیل که فرزندان بدون واسطه حضرت آدم بودند تا به امروز دو جبهه حق و باطل در مقابل هم صف‌آرایی کردند، درحالحاضر هم دو جبهه حق و استکبار در جهان مشاهده می‌شود؛ جبهه استکبار که در رأس ‌آن آمریکا و انگلستان و نماینده‌های آنها در کشورهای اسلامی مانند پادشاه عربستان و چند کشور دیگر هستند که در ایران هم زمان طاغوت محمدرضا پهلوی در همین جبهه نوکر آمریکا و رژیم صهیونیستی بود.

مظلومان در جهان در اقلیت بودند و حامی و حکومتی نداشتند، حضرت امام هم با انقلابی که انجام شد رهبری جبهه حق که جبهه اسلام واقعی است و کل پیامبران و اهل‌بیت(ع) رهبران همین جبهه بودند را عهدهدار شد و براساس تعالیم و مفاهیم اسلام و با حمایت مردم در مقابل نماینده استعمار جهانی و طاغوت در ایران که محمدرضا پهلوی بود انقلاب کردند.

رسا ـ تحلیل شما از هجمه اخیر جریان تشیع انگلیسی نسبت به ولایت فقیه چیست؟

حالا برخی که از آنها تعبیر به شیعه انگلیسی می‌شود و بنده معتقدم که این‌ها با فرهنگ شیعه دور و شیعه‌نمایان جبهه استکبار هستند! می‌گویند که وضعیت کشور و شاه خیلی خوب بود، چرا امام انقلاب کرد و چرا در مقابل صدام مقاومت کردید، معنای این حرفها این است که مردم ایران بایستی صبر می‌کردند تا دشمن به نوامیس شیعه تجاوز کند و حکومت اسلامی را نابود می‌کردند که در آخر وضعیت کشور به همان زمان شاه برمی‌گشت.

اکنون اینها جریان آمریکا و انگلیس را خوب می‌دانند و فقط با ولایت فقیه مشکل دارند، حال مشکل ولایت فقیه چیست، آیا ولایت غیرفقیه یعنی ولایت کشورهایی مانند انگلیس که حامی و منبع مالی این جریان است، خوب است.

می‌گوید ولایت فقیه ولایت فرعون است، از نظر این افراد حکومت غیرفقیه مانند انگلیس، آمریکا و محمدرضاشاه حکومت و نماینده حضرت موسی و پیامبران است، این حنجره‌های طاغوت و استکبار است که این سخنان را می‌گوید و از بیگانگانی مانند آمریکا و انگلیس دفاع می‌کند.

ولایت فقیه یعنی ولایت اسلام و چون حکومت اسلامی است پس فقیهی که اسلام را می‌شناسد باید حاکم باشد؛ اما جریان شیرازی نظام اسلامی را بد می‌داند و حکومت‌های امثال صدام و شاه را می‌پسندد.

رسا ـ در ابتدای صحبتهایتان به تناقض در سخنان این فرد اشاره کردید، این تناقضات را روشنتر توضیح دهید.

از یک طرف می‌گویند ولایت فقیه مورد بحث علما است و از سوی دیگر می‌گویند ولایت طاغوت است، ولایت فقیه مسأله‌ای است که در فقه ما مطرح است و اختلافات درباره‌ حدود اختیارات فقیه است که آن هم جزئی است و همه علما اصل آن‌ را قبول دارند.

بعد می‌گویند همه مراجع با انقلاب امام مخالفت کردند، پس این همه مرجع مانند حضرات آیات گلپایگانی، مرعشی، اراکی، سیستانی و بقیه که در ایران و نجف بودند و از انقلاب اسلامی حمایت کردند مرجع نیستند و فقط پدر و عموهای این فرد مرجع هستند به گونهای که مرجعیت ارثی به این خاندان رسیده است.

حضرت آیتالله سیستانی که در ایران نیست ولی به افرادی که با ایشان دیدار می‌کنند همیشه توصیه به حمایت از انقلاب و نظام کردهاند، حتی از آیت‌الله خویی هم عباراتی در اینباره نقل شده که اگر این انقلاب سقوط کند مذهب شیعه از بین می‌رود، هرچند در زمان حکومت صدام نمی‌توانست علنی حمایت کند ولی به‌صورت خصوصی حمایت می‌کردند، حتی چندین بار ایشان توسط صدام تهدید به قتل شدند تا فتوا به حضور عراقیها و عدم حضور ایرانی‌ها در جنگ بدهند که فیلم‌های آن‌ هم موجود است؛ ولی حضرت آیت‌الله خویی هیچگاه حاضر نشد این فتوا را بدهد هرچند از سوی صدام تهدید به قتل شده بود.

رسا ـ آیا رابطهای بین هجمه به دفاع مقدس و کشورهای بیگانه وجود دارد؟

بعد از انقلاب ایران این جبهه استکبار بود که حمله کرد و صدام را به‌عنوان یکی از نماینده‌های استکبار و طاغوت مجبور کردند که به ایران حمله کند و تمام کشورهای غربی مانند آمریکا، انگلیس، آلمان و... حمایت کردند که این انقلاب سقوط کند که در نهایت هم موفق نشدند.

این افراد بدیهی‌ترین اصول عقلی و شرافت انسانی را نادیده می‌گیرند و حرف‌هایی که این جریان می‌گویند ضد مسلمات دینی و اسلامی است؛ چراکه عقل هر انسانی هنگام حمله به کشورش حکم به دفاع از آن میکند و جدای از بحث اسلام و حکومت باید از این کشور دفاع کرد و معقول نیست که انسان مسلمانی دفاع مردم از کشور خودشان را زیر سؤال ببرد چه رسد به کسی‌که عمامه برسر داشته باشد، مگر اینکه عقلایی به قضیه نگاه شود که این افراد به نمایندگی از انگلیس این حرف‌ها را گفتهاند وگرنه آدم عاقل و آزاده‌ای که قدری شرافت و انسانیت داشته باشد، حتی اگر مسلمان هم نباشد این سخن‌ها را نمی‌گوید.

در دوران دفاع مقدس حتی مسیحی‌ها از ایران به‌عنوان کشور خودشان دفاع کردند و اینقدر شرافت و عقل داشتند که کشور مورد حمله قرار گرفته است و باید از آن دفاع کرد و این همه شهید داده‌اند و لو اینکه حکومت اسلامی است و آنها مسیحی باشند.

حالا این جریان می‌گویند این دفاع «مقدس» نیست یعنی باید در مقابل صدام جنایتکار تسلیم می‌شدیم؟ چنانکه این جریان تشیع انگلیسی تسلیم هستند و در آن جبهه می‌جنگند.

رسا ـ چرا با وجود وهن دین و مذهب تا حد زیادی روی قمهزنی مانور میدهند؟

از قمه‌زنی حمایت می‌کنند و آن را نفس اسلام و اقدس‌المقدسات معرفی میکنند، گویی که در اسلام چیزی مهم‌تر از قمه‌زنی نداریم، مگر پیامبر اکرم(ص) حکومت تشکیل نداد، آیا حکومت اسلامی غیر از اجرای احکام الهی، حدود و تعزیرات است، چرا روی هیچ‌کدام از احکام الهی تأکید نمی‌کنند و فقط روی قمه‌زنی تأکید می‌کنند.

دلیلش ایناست که قمه‌زنی به نفع انگلیس است چراکه با تبلیغ فیلمهای مراسم قمه‌زنی و خونریزی بین مردم جهان، چهره اسلام را خشن معرفی کردهاند و اسلام‌هراسی راه انداخته‌اند و حمایت آمریکا و انگلیس از داعش هم در همین راستا با هدف شکست جبهه مقاومت اسلامی و اسلام هراسی در جهان بود و الان هم تا حدود زیادی در معرفی دین اسلام به جهان با یک چهره خشن موفق شده‌اند.

قطع‌نظر از حکم قمه‌زنی که حرام، مکروه یا مستحب است که حکم فقهی آن را به علما واگذار می‌کنیم؛ ولی از بین این همه احکام اسلامی مانند حدود، قصاص، دیات، جهاد، حج و... روی هیچ‌کدام تأکید نمی‌کنند و فقط نفس‌الاسلام برای این‌ها قمه‌زنی است.

تشیع انگلیسی حنجره‌های استکبار جهانی‌اند و فقط حرفی می‌زنند که به نفع آمریکا و اسرائیل باشد؛ ازاینرو از صدام، آمریکا، انگلستان و... دفاع می‌کنند و به حکومت اسلامی اشکال میکنند که چرا آنها را بد می‌دانید و با آنها مشکل دارید. تنها مشکل آنها نظام اسلامی و ولایت فقیه است، چراکه فقیه می‌خواهد اسلام را اجرا کند.

رسا ـ بهعنوان سخن پایانی، تحلیل شما از پشتپرده این صحبتها چیست؟

البته در کشور ایران هم اشتباهات و خلاف‌هایی صورت می‌گیرد و با این اشتباهات برخورد می‌شود کسی قائل نیست که آنچه در این کشور اتفاق می افتد صددرصد اسلامی و بدون مشکل است، چراکه حکومت معصوم نیست؛ اما این نظام تنها حکومتی است که می‌خواهد اسلام را پیاده کند و در مقابل آمریکا و اسرائیل غاصب قرار گرفته است.

این مسائل را قطعا این افراد می‌فهمند ولی دستور دارند که باید این حرف‌ها را بگویند، والا هیچ توجیهی ندارند، یا باید بگوییم که این جریان عقل، شرافت و انسانیت ندارند یا باید بگوییم مأمور هستند که این سخنان را بگویند.

در همین آشوب‌های اخیر که توسط آمریکا، انگلستان، رژیم صهیونیستی و عربستان برنامه ریزی شده بود و قصد ساقط کردن این حکومت را داشتند، این‌ جریان هم می‌خواست با بازی در این پازل نقشی در این برنامه ریزی ایفا کند و خدمتی به استکبار برساند.

رسا ـ با سپاس از این که وقت ارزشمندتان را در اختیار خبرگزاری رسا گذاشتید./۸۷۶گ۴۰۳/س

خبرنگار: مهدی شاهی
 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۴:۰۵
به مناسبت ارتحال حجت الاسلام حسنی؛
بازنشر | با خروج فرزندم از خط انقلاب، او را تحویل دادم‌
خبرگزاری رسا ـ امام جمعه ارومیه با بیان خاطراتی از دوران مبارزه، به دیدار خود با امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: من در دوران مبارزه آینده را فوق العاده روشن می‌دیدم. اصلا برای این جریان، شکستی در تصور...
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۸:۵۰
شیوه های شناخت و اجرای"سیر مطالعاتی"
ابراز نارضایتی رهبر معظم انقلاب از وضعیت کتاب در کشور در نخستین دیدار کتابداران و مسؤولان نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور در ۲۹ تیر ماه سال ۱۳۹۰، هشداری جدی بود که متأسفانه از سوی مسؤولان مورد توجه قرار...
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۷:۳۷
بررسی تحول درونی در افراد؛
یادداشت | از بدنامی تا خوشنامی
در آموزه‌های دینی محبت و دوستی و اینکه انسان چه چیزهایی‌ را و برای چه دوست دارد اهمیت ویژه‌ای دارد و همچنین دشمنی؛ یکی از نتایج مهم این دوستی و دشمنی در فرجام و عاقبت انسان است که تأثیر جدی و حیاتی د...
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۶:۵۲
تربیت یافتگان نظام آموزشی با گفتمان انقلاب چه نسبتی دارند
نظام آموزشی به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای آموزشی جامعه شناخته می‌شود که برخی از مهم‌ترین رسالت‌های اجتماعی بر عهده‌ی آن گذارده و کارکردها و انتظارات خاصی بر آن مترتب می‌شود.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۹:۴۳
پرسش و پاسخ؛
شیطان پرستان به"زنان" چگونه نگاه می کنند
مدیر موسسه بهداشت معنوی تفاوت‌های شیطان پرستی و فراماسونری را بیان کرده و به تفاوت دیدگاه این دو فرقه به زن اشاره کرده است.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۵:۰۷
تشنگی و ضیافت؟
یادداشت | ماه رمضان دیگر چه جور ضیافتی است
برای ما دو نوع کارت دعوت ممکن است بیاید درِ خانه؛ یکی کارت دعوت به عروسی یا مشابه آن، دیگری کارت دعوت به اردوی تیم ملی کشتی یا فوتبال و یا هر ورزش دیگری.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۹:۲۳
بایسته های تربیت اسلامی دانش آموزان
نظام‌های تربیتی، با توجه به ملاک‌ها و مقاصد مورد نظرشان، اهداف خاصی را تبیین می‌کنند و تلاش خود را جهت رسیدن به اهداف تعیین‌شده معطوف می‌دارند.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۲:۱۴
پاسخ به ۲ پرسش؛
یادداشت | چرا "روزه" می گیریم
آیا هر کس روزه بگیرد انسان خوب و با تقوایی می شود؟ ما افراد بسیاری را دیده ایم که روزه می گیرند؛ امّا جز مشقت گرسنگی و تشنگی چیزی عاید آنها نمی شود.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۱:۲۷
فرآیند نظام آموزشی و تأثیر آن بر سبک زندگی
خانواده از نهادهای مؤثر و مهم در زندگی انسان‌ها است و می‌توان آن را یک نمونه‌ از عقلانیت انسانی دانست، حکمای اسلامی، که انسان را موجودی مدنی بالطبع می‌دانند، بر این امر تأکید بسیار داشته‌اند.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۴۸
عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی تبیین کرد؛
باورهای فرهنگیِ "مصرف کنندگان کالا" در دستان رسانه‌ها
شرف الدین معتقد است، یک نظام تبلیغی موفق در عرصه کالاها و خدمات باید به نیازها، سلایق، ترجیحات، انگاره ها، قدرت خرید، گزینه های در دسترس و شرایط محیطی مصرف کننده و مشتری توجه کند.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۱:۰۵
یادداشت طلبگی | جشن استقبال از "ماه مبارک"
چنانچه بسیاری از روزه داران چند روز جلوتر از ماه مبارک رمضان شروع به روزه داری می کنند تا با آمادگی جسمی و روحی بیشتری وارد این ماه عزیز شوند.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۰:۴۴
لاله افتخاری:
"دیپلماسی دینی" مخالف منفعت طلبی و عهدشکنی است
نماینده سابق مجلس تفاوت‌های دیپلماسی سکولار و دیپلماسی دینی را برشمرد و عناصر دیپلماسی غربی مواردی همچون عهدشکنی، منفعت‌طلبی، نقض قوانین دیگر کشورها توصیف کرد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۰:۱۵
نگاهی به درج اسامی مقدس در تبلیغات؛
آن "اسم" جایش اینجا نیست
چندسال است که در ایام مهم مذهبی، استفاده از اسامی مقدس اهل بیت علیهم السلام روی خودروها و بنرها استفاده می شود؛ اما دقت در استفاده و حفظ حرمت آن بعضا مورد توجه قرار نمی گیرد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۵:۳۷
روزنامه نگار انگلیسی در مشهد مطرح کرد؛
تبلیغ تغییر جنسیت در مدارس ابتدایی | غرب چادر را "سیاه" نشان می دهد
لرن بوث به تبیین مهمترین چالش های حقوق زنان در غرب پرداخت و گفت: حضور دو جنسی ها و یا کسانی که تغییر جنسیت داده اند در مدارس دخترانه برای ترغیب آنان به تغییر جنسیت مردانه، بزرگترین چالش جامعه انگلیس ا...
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۵:۱۴
منابر الخطباء؛
یادداشت | چگونه"بالای منبر" سوژه کم نیاوریم
چگونه برای سخنرانی‌هایمان سوژه پیدا کنیم که هم خدا راضی باشد هم بنده‌ی خدا؛ عیب منبر موضوع‌محور این است که از کلی‌گویی و گفتن مطالب تکراری و کلیشه‌ای فراتر نمی‌رود.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۳:۰۹
پای درس استاد عابدی؛
سؤالات قیامت چیست | منبری ها مسئول هستند
اگر طلبه‌ای کاری کرد که مردم به روحانیت بدبین شدند، از حضرت آدم تا خاتم مسئول کار این آقا هستند و همه را حساب می‌کنند.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۲:۴۲
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران:
تقویت بنیادین قدرت اجتماعی کار فرهنگ انتظار است
حجت‌الاسلام والمسلمین کبیر وحی و دین را حقیقت و باطن عقل توصیف کرد و اظهار داشت: زمانی که عقل آمادگی داشته باشد، این باطن می‌تواند ظهور کند.
۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۱۹:۲۹
پژوهشگر اقتصاد اسلامی مطرح کرد؛
بروکراسی های تحمیلی دولت حذف شود | رفتارشناسی اقتصادی حلقه مفقوده تولید کار و کالا
حجت الاسلام هادوی‌نیا ضمن بررسی رفتار شناسی اقتصادی از دیدگاه قرآن کریم و همچنین دلالت های دینی حمایت از کالای ایرانی ضرورت حذف بروکراسی های تحمیلی از سوی دولت بر تولید کننده ها تأکید کرد.
۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۱۸:۴۸
در لانه جاسوسی؛
شب شعر «مرگ بر جام سراب» برگزار می شود
شب شعر و موسیقی ضد آمریکایی «مرگ برجام سراب» با حضور خوانندگان و شعرای انقلاب در لانه جاسوسی آمریکا برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۱۵:۰۰
از پایتخت تا برجام؛
طنز | موارد کاربرد "اَی خِدا"
به عنوان یک مازندرانی با درخواست عدیده ای روبه‌رو بودم تا مواردی از استفاده های واژه "اَی خِدا " به معنای" ای خدای من" را که بسیار مشهور و پرکاربرد در فرهنگ مازنی است، برای دوستان بیان کنم.