Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تشیع انگلیسی؛ صدای استکبار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ Tuesday, August 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۳:۵۳
شناسه خبر: ۵۵۲۹۳۳
 
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران مطرح کرد؛
تشیع انگلیسی؛ صدای استکبار
حجت الاسلام والمسلمین برنجکار گفت: می‌گویند همه مراجع با انقلاب امام مخالفت کردند، پس این همه مرجع مانند حضرات آیات گلپایگانی، مرعشی، اراکی، سیستانی و بقیه که در ایران و نجف بودند و از انقلاب اسلامی حمایت کردند مرجع نیستند.

اشاره: قبل از انقلاب اسلامی ایران، جریان شیرازی که با مرجعیت سیدمحمد شیرازی در کربلا همراه بود همواره مورد تردید علمای بزرگی همچون مرحوم آیت‌الله خویی و سیدمحمود هاشمی شاهرودی بود و حتی استاد وی آيت الله شيخ يوسف حائري خراساني هم اجتهاد او را رد کرده است.

اختلاف جریان شیرازی با نظام و مرحوم امام خمینی(ره) در حالی‌است که قبل از شروع انقلاب اسلامی و همزمان با ورود حضرت امام(ره) به کربلا، سیدمحمد شیرازی استقبال گرمی از ایشان می‌کند؛ ولی پس از رحلت آیت الله حکیم و عدم حمایت امام خمینی(ره) از مرجعیت سیدمحمد شیرازی به‌ عنوان زعامت شیعیان، رابطه او با امام تیره می‌شود و تا جایی پیش می‌رود که سیدمحمد شیرازی در جریان جنگ ایران و عراق فتوا به حرمت حضور مردم ایران در این جنگ داد ولی امام خمینی(ره) هیچگاه نسبت به وی موضع‌گیری علنی نکردند.

بعد از درگذشت سیدمحمد شیرازی، رهبر انقلاب هم در پیامی از مجاهدت‌های سید محمد شیرازی تقدیر کرده بودند و هم مجلس ختمی در مسجد اعظم قم برای ایشان برگزار کردند.

سیدصادق شیرازی هم که بعد از برادر خود مرجعیت خاندان شیرازی را به دست می‌گیرد هیچگاه از ابراز مخالفت‌های علنی خود علیه نظام و انقلاب دست بردار نبود و همواره خود او و اطرافیانش از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای و جلسات علنی  انواع تهمت‌ها را به نظام و رهبری نسبت داده اند.

اخیرا یکی از اعضای بیت شیرازی در جریان سخنرانی خود انواع اهانت‌ها و تهمت‌ها را نسبت به ولایت فقیه، نظام و امام‌خمینی بیان کرده است که به‌همین منظور این دغدغه برای خبرنگار خبرگزاری رسا ایجاد شد تا در گفت‌وگویی با حجت الاسلام والمسلمین رضا برنجکار عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، مسئول انجمن کلام حوزه علمیه و قائم مقام پژوهشگاه قرآن و حدیث این شبهات را بررسی و نقد کند.

حجت الاسلام والمسلمین برنجکار معتقد است که این گونه افراد به هر بهانه‌ای می‌خواهند برجسته شوند؛ بی‌سوادی و تناقض در صحبت‌های این فرد موج میزند؛ اینها سخنانی است که باب میل انگلستان و بیگانگان است.

متن کامل این گفت‌وگو در زیر تقدیم شما خوانندگان محترم می شود.

رسا ـ به نظر حضرت عالی چه مسائلی سبب می شود تا عده ای همواره با ولایت فقیه دشمنی کنند؟

از ابتدای تاریخ زندگی بشریت از هابیل و قابیل که فرزندان بدون واسطه حضرت آدم بودند تا به امروز دو جبهه حق و باطل در مقابل هم صف‌آرایی کردند، درحالحاضر هم دو جبهه حق و استکبار در جهان مشاهده می‌شود؛ جبهه استکبار که در رأس ‌آن آمریکا و انگلستان و نماینده‌های آنها در کشورهای اسلامی مانند پادشاه عربستان و چند کشور دیگر هستند که در ایران هم زمان طاغوت محمدرضا پهلوی در همین جبهه نوکر آمریکا و رژیم صهیونیستی بود.

مظلومان در جهان در اقلیت بودند و حامی و حکومتی نداشتند، حضرت امام هم با انقلابی که انجام شد رهبری جبهه حق که جبهه اسلام واقعی است و کل پیامبران و اهل‌بیت(ع) رهبران همین جبهه بودند را عهدهدار شد و براساس تعالیم و مفاهیم اسلام و با حمایت مردم در مقابل نماینده استعمار جهانی و طاغوت در ایران که محمدرضا پهلوی بود انقلاب کردند.

رسا ـ تحلیل شما از هجمه اخیر جریان تشیع انگلیسی نسبت به ولایت فقیه چیست؟

حالا برخی که از آنها تعبیر به شیعه انگلیسی می‌شود و بنده معتقدم که این‌ها با فرهنگ شیعه دور و شیعه‌نمایان جبهه استکبار هستند! می‌گویند که وضعیت کشور و شاه خیلی خوب بود، چرا امام انقلاب کرد و چرا در مقابل صدام مقاومت کردید، معنای این حرفها این است که مردم ایران بایستی صبر می‌کردند تا دشمن به نوامیس شیعه تجاوز کند و حکومت اسلامی را نابود می‌کردند که در آخر وضعیت کشور به همان زمان شاه برمی‌گشت.

اکنون اینها جریان آمریکا و انگلیس را خوب می‌دانند و فقط با ولایت فقیه مشکل دارند، حال مشکل ولایت فقیه چیست، آیا ولایت غیرفقیه یعنی ولایت کشورهایی مانند انگلیس که حامی و منبع مالی این جریان است، خوب است.

می‌گوید ولایت فقیه ولایت فرعون است، از نظر این افراد حکومت غیرفقیه مانند انگلیس، آمریکا و محمدرضاشاه حکومت و نماینده حضرت موسی و پیامبران است، این حنجره‌های طاغوت و استکبار است که این سخنان را می‌گوید و از بیگانگانی مانند آمریکا و انگلیس دفاع می‌کند.

ولایت فقیه یعنی ولایت اسلام و چون حکومت اسلامی است پس فقیهی که اسلام را می‌شناسد باید حاکم باشد؛ اما جریان شیرازی نظام اسلامی را بد می‌داند و حکومت‌های امثال صدام و شاه را می‌پسندد.

رسا ـ در ابتدای صحبتهایتان به تناقض در سخنان این فرد اشاره کردید، این تناقضات را روشنتر توضیح دهید.

از یک طرف می‌گویند ولایت فقیه مورد بحث علما است و از سوی دیگر می‌گویند ولایت طاغوت است، ولایت فقیه مسأله‌ای است که در فقه ما مطرح است و اختلافات درباره‌ حدود اختیارات فقیه است که آن هم جزئی است و همه علما اصل آن‌ را قبول دارند.

بعد می‌گویند همه مراجع با انقلاب امام مخالفت کردند، پس این همه مرجع مانند حضرات آیات گلپایگانی، مرعشی، اراکی، سیستانی و بقیه که در ایران و نجف بودند و از انقلاب اسلامی حمایت کردند مرجع نیستند و فقط پدر و عموهای این فرد مرجع هستند به گونهای که مرجعیت ارثی به این خاندان رسیده است.

حضرت آیتالله سیستانی که در ایران نیست ولی به افرادی که با ایشان دیدار می‌کنند همیشه توصیه به حمایت از انقلاب و نظام کردهاند، حتی از آیت‌الله خویی هم عباراتی در اینباره نقل شده که اگر این انقلاب سقوط کند مذهب شیعه از بین می‌رود، هرچند در زمان حکومت صدام نمی‌توانست علنی حمایت کند ولی به‌صورت خصوصی حمایت می‌کردند، حتی چندین بار ایشان توسط صدام تهدید به قتل شدند تا فتوا به حضور عراقیها و عدم حضور ایرانی‌ها در جنگ بدهند که فیلم‌های آن‌ هم موجود است؛ ولی حضرت آیت‌الله خویی هیچگاه حاضر نشد این فتوا را بدهد هرچند از سوی صدام تهدید به قتل شده بود.

رسا ـ آیا رابطهای بین هجمه به دفاع مقدس و کشورهای بیگانه وجود دارد؟

بعد از انقلاب ایران این جبهه استکبار بود که حمله کرد و صدام را به‌عنوان یکی از نماینده‌های استکبار و طاغوت مجبور کردند که به ایران حمله کند و تمام کشورهای غربی مانند آمریکا، انگلیس، آلمان و... حمایت کردند که این انقلاب سقوط کند که در نهایت هم موفق نشدند.

این افراد بدیهی‌ترین اصول عقلی و شرافت انسانی را نادیده می‌گیرند و حرف‌هایی که این جریان می‌گویند ضد مسلمات دینی و اسلامی است؛ چراکه عقل هر انسانی هنگام حمله به کشورش حکم به دفاع از آن میکند و جدای از بحث اسلام و حکومت باید از این کشور دفاع کرد و معقول نیست که انسان مسلمانی دفاع مردم از کشور خودشان را زیر سؤال ببرد چه رسد به کسی‌که عمامه برسر داشته باشد، مگر اینکه عقلایی به قضیه نگاه شود که این افراد به نمایندگی از انگلیس این حرف‌ها را گفتهاند وگرنه آدم عاقل و آزاده‌ای که قدری شرافت و انسانیت داشته باشد، حتی اگر مسلمان هم نباشد این سخن‌ها را نمی‌گوید.

در دوران دفاع مقدس حتی مسیحی‌ها از ایران به‌عنوان کشور خودشان دفاع کردند و اینقدر شرافت و عقل داشتند که کشور مورد حمله قرار گرفته است و باید از آن دفاع کرد و این همه شهید داده‌اند و لو اینکه حکومت اسلامی است و آنها مسیحی باشند.

حالا این جریان می‌گویند این دفاع «مقدس» نیست یعنی باید در مقابل صدام جنایتکار تسلیم می‌شدیم؟ چنانکه این جریان تشیع انگلیسی تسلیم هستند و در آن جبهه می‌جنگند.

رسا ـ چرا با وجود وهن دین و مذهب تا حد زیادی روی قمهزنی مانور میدهند؟

از قمه‌زنی حمایت می‌کنند و آن را نفس اسلام و اقدس‌المقدسات معرفی میکنند، گویی که در اسلام چیزی مهم‌تر از قمه‌زنی نداریم، مگر پیامبر اکرم(ص) حکومت تشکیل نداد، آیا حکومت اسلامی غیر از اجرای احکام الهی، حدود و تعزیرات است، چرا روی هیچ‌کدام از احکام الهی تأکید نمی‌کنند و فقط روی قمه‌زنی تأکید می‌کنند.

دلیلش ایناست که قمه‌زنی به نفع انگلیس است چراکه با تبلیغ فیلمهای مراسم قمه‌زنی و خونریزی بین مردم جهان، چهره اسلام را خشن معرفی کردهاند و اسلام‌هراسی راه انداخته‌اند و حمایت آمریکا و انگلیس از داعش هم در همین راستا با هدف شکست جبهه مقاومت اسلامی و اسلام هراسی در جهان بود و الان هم تا حدود زیادی در معرفی دین اسلام به جهان با یک چهره خشن موفق شده‌اند.

قطع‌نظر از حکم قمه‌زنی که حرام، مکروه یا مستحب است که حکم فقهی آن را به علما واگذار می‌کنیم؛ ولی از بین این همه احکام اسلامی مانند حدود، قصاص، دیات، جهاد، حج و... روی هیچ‌کدام تأکید نمی‌کنند و فقط نفس‌الاسلام برای این‌ها قمه‌زنی است.

تشیع انگلیسی حنجره‌های استکبار جهانی‌اند و فقط حرفی می‌زنند که به نفع آمریکا و اسرائیل باشد؛ ازاینرو از صدام، آمریکا، انگلستان و... دفاع می‌کنند و به حکومت اسلامی اشکال میکنند که چرا آنها را بد می‌دانید و با آنها مشکل دارید. تنها مشکل آنها نظام اسلامی و ولایت فقیه است، چراکه فقیه می‌خواهد اسلام را اجرا کند.

رسا ـ بهعنوان سخن پایانی، تحلیل شما از پشتپرده این صحبتها چیست؟

البته در کشور ایران هم اشتباهات و خلاف‌هایی صورت می‌گیرد و با این اشتباهات برخورد می‌شود کسی قائل نیست که آنچه در این کشور اتفاق می افتد صددرصد اسلامی و بدون مشکل است، چراکه حکومت معصوم نیست؛ اما این نظام تنها حکومتی است که می‌خواهد اسلام را پیاده کند و در مقابل آمریکا و اسرائیل غاصب قرار گرفته است.

این مسائل را قطعا این افراد می‌فهمند ولی دستور دارند که باید این حرف‌ها را بگویند، والا هیچ توجیهی ندارند، یا باید بگوییم که این جریان عقل، شرافت و انسانیت ندارند یا باید بگوییم مأمور هستند که این سخنان را بگویند.

در همین آشوب‌های اخیر که توسط آمریکا، انگلستان، رژیم صهیونیستی و عربستان برنامه ریزی شده بود و قصد ساقط کردن این حکومت را داشتند، این‌ جریان هم می‌خواست با بازی در این پازل نقشی در این برنامه ریزی ایفا کند و خدمتی به استکبار برساند.

رسا ـ با سپاس از این که وقت ارزشمندتان را در اختیار خبرگزاری رسا گذاشتید./۸۷۶گ۴۰۳/س

خبرنگار: مهدی شاهی
 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۱:۵۱
یادداشت | تیغ بدعت روی "فرهنگ خواستگاری‌"
در ازدواج های امروزی از سویی پایبندی به سنت های اصیل مشاهده می شود و از دیگر سو جامعه نظاره گر تجدد و پوست اندازی در عرصه آغاز زندگی مشترک و ازدواج است.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۵۳
واکاوی تاریخی چرایی‌ تهاجم فرهنگی غرب
رهبر انقلاب در یکی از سخنرانی‌های خود به مسئله‌ی تهاجم فرهنگی در قالب واژگانی چون «ناتوی فرهنگی»،‌ «شبیخون فرهنگی» و «قتل‌عام فرهنگی» اشاره کردند، مقاله‌ی حاضر، به بازخوانیِ بسترهای این سخنرانی می‌پرد...
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۵۲
سمینار بین المللی" امر به معروف و نهی از منکر" در اندونزی برگزار شد
سمینار بین المللی امر به معروف و نهی از منکر در بستر مردم سالاری دینی" با حضور هیئت تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی در دانشگاه سونان کالیجاکای اندونزی برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۴۱
فیلم خجالت‌ نکش؛
یادداشت | خجالت بکش از خجالت‌کشیدن
"خجالت‌ نکش" در مرحله‌ اول، بیانی توصیفی از مسئله‌ی سیاست کنترل جمعیت دارد. در این مرحله، فیلم به زیبایی اثر سیاست‌های کلان مملکتی را در بدنه‌ مردم نشان می‌دهد.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۱۴
به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
دومین همایش بین المللی سواد رسانه ای و اطلاعاتی برگزار می شود
دومین همایش همایش بین المللی سواد رسانه ای و اطلاعاتی با موضوع خانواده از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۵:۰۷
یادداشت؛
تدوین حدیث شیعه و برخورد با غُلات در عصر امام باقر
حاکمان ظالم و ستمگر اموی به منظور جلوگیری از ثبت و نشر، حدیث مشکلات و آسیب های فراوانی را برای جامعه اسلامی به وجود آوردند.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۰:۰۳
در حسینیه هنر؛
دوره پیشرفته کارگردانی مدرسه سینمایی عمار برگزار شد
مدیر جلوه های بصری در دوره آموزشی مدرسه سینمایی عمار گفت: کارگردان زمانی که فیلمنامه را مطالعه می کند باید طراحی جلوه های بصری هم انجام دهد و به این نتیجه برسد که چه چیزی از آن بدست می آورد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۵:۱۰
فراخوان کنگره سراسری شعر حضرت ابوطالب اعلام شد
کنگره سراسری شعر حضرت ابوطالب(ع) به همت مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۳:۱۱
همراه با مشاور؛
پیامد ناگوار "محروم سازی بی مورد" در خانواده
حجت الاسلام والمسلمین تراشیون در نوشتاری به محرومیت فرزندان اشاره و بیان کرد: گاهی اوقات به خانواده‌ها می‌گوییم: بچه‌هایتان را از چیزهایی که در اطرافتان هست و به عنوان نیاز محسوب می‌شود، محرومشان نکنی...
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۱:۱۰
یادداشت | غور در فقاهت یا غرق در تجارت
برخی می گویند روحانیت هم مانند سایر مردم است و باید مثل آنها کار کند. در نگاه این گروه، انجام کارهای فرهنگی مثل نگارش و سخنرانی و آموزش، کار به حساب نمی آید.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۵:۱۴
گزارش میدانی | فرهنگ خیرخواهی از اصالت تا تزلزل
یکی از مهمترین علل کمرنگ شدن فرهنگ خیرخواهی در جامعه، افزایش محبت دنیا در مردم بوده و باید توجه داشت که محبت نسبت به دنیا ریشه همه خطاها و اشتباهات است.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۱:۲۹
یادداشت | از کشف حجاب رضاخانی تا مسابقه با حریف اسرائیلی
مراقب باشیم در جدال بین دو تعبیر «حکومت دینی» و «دین حکومتی» و بحث بر سر آنها، ارزش‌هایی مانند دفاع از مظلوم و ابراز نفرت از ظالم و مقابله با آن قربانی نشود.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۳:۲۲
انتصاب شاعر حوزوی به دبیری جشنواره شعر و داستان جوان
سید محمد جواد شرافت دبیر محفل شعر مهر و ماه طی حکمی از سوی سید مسعود شجاعی طباطبایی سرپرست هنری حوزه هنری، به عنوان دبیر علمی بخش شعر شانزدهمین جشنواره شعر جوان سوره منصوب شد.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۲:۵۳
یهودیت و مسیحیت صهیونیسم در هند
بعد از تشكيل رژيم اسرائيل، عده زيادي از يهوديان به آنجا مهاجرت كردند. به عنوان نمونه مي‌توان از مهاجرت تعداد ۲۵۰۰۰تن از آنان به اسرائيل را از هند مورد اشاره قرار داد.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۰:۴۱
نماینده سابق مجلس مطرح کرد؛
۲۰۳۰ نقض آشکار حقوق کودکان | نقدی بر افراط در خصوصی سازی مدارس
لاله افتخاری گفت: از چند سال گذشته شاهد آموزش مسائل انحرافی در مدارس کشور هستیم، مسائلی که مطلقا به صلاح کودکان ایرانی یا حتی فرزندان کشورهای بی‌بندو بار هم نیست.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۰:۳۳
هشدار مدیر کل امور قرآنی مجمع جهانی تقریب مذاهب؛
"تربیت نسل‌ جدید بین المللی" زیر آوار بی برنامه‌گی
حجت الاسلام والمسلمین احمدی شاهرختی گفت: حوزه‌های علمیه و مراکز دینی برای تربیت یک نسل نو باید از برنامه‌های منسجمی برخوردار باشند.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۵:۵۸
یادداشت؛
"امام جواد" مبتکر بحث‌های آزاد اجتماعی
مبتکر بحث آزاد اجتماعی امام جواد علیه السلام است، البته قبل از امام جواد هم در زمان دیگر ائمه طاهرین بحث زیاد می‌شد، اما این که حالا بنشینند جمعا صحبت کنند امام جواد اول بار این کار را کردند.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۳:۲۴
فرهنگي كه ساختند ذائقه‌اي كه تغییر کرد؛
یادداشت | گیشه‌های بی‌حریم
در شب شهادت حضرت جواد الائمه(ع) برخی سينماها اكران فيلم‌هاي كمدي خود را ادامه دادند؛ اين درحالي است كه از لحاظ قانوني اكران فيلم‌هاي كمدي در شب و روز شهادت حضرات معصومين(ع) در سينماهاي كشور ممنوع است.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۲:۰۸
بار کج، راه کج؛
یادداشتک | اگر تو بودی چه می کردی
چه نسخه هایی برای تربیت مدیران نسل آینده پیش روی نهادهایی همچون آموزش پرورش، دانشگاه، یا حوزه علمیه است و آبشخور معرفتی آن نسخه ها کجاست.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۱:۲۹
یادداشت | کار "روحانی" همزیستی با مردم و احیای فطرت است
مردم گله مندند از امام جماعتی که افق دیدش از درب مسجد تا محراب و منبر و برعکس است و با مخاطبانش کاری ندارد.