Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - ریشه رشوه باید از جامعه اسلامی کنده شود
شنبه ۲۶ آیان ۱۳۹۷ Saturday, November 17, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۱۵:۰۸
شناسه خبر: ۵۵۲۴۸۵
 
امام جمعه بندرعباس:
ریشه رشوه باید از جامعه اسلامی کنده شود
امام جمعه بندرعباس گفت: اساس جامعه بر پایه قانون استوار است و آنچه که قانون را می بلعد، رشوه است؛ بنابراین همه با همه باید اساس و ریشه رشوه را ازجامعه برکنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در هرمزگان، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، ظهر امروز در خطبه های این هفته شهرستان، با اشاره به اهمیت پرداخت خمس و تلاش وهابیت برای القای شبهاتی در خصوص عدم پرداخت این فریضه الهی گفت: وهابیت ضد شیعه است، بنابراین باید حرف های وهابیت را رد کرد و در مقابل به بیانات ارزشمند مراجع بزرگ شیعه پیرامون خمس گوش فراداد و با انجام صحیح فرائض الهی، از دعای ائمه اطهار بهره مند شد.

وی افزود: برای پرداخت خمس، باید به شبهات بیگانگان و ناشیان بی تفاوت باشیم و به ندای امام رئوف، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) گوش جان سپرد.

امام جمعه بندرعباس با ناکید بر اینکه پرداخت خمس کلید رزق و روزی انسان هاست، افزود: پس باید به طور جد نسبت به انجام این فریضه الهی اقدام کرد و از برکات آن در زندگی بهره مند شد، آثار و برکات پرداخت خمس را می توان از کسانی که خمس می دهند جویا شد.

آیت الله نعیم آبادی همچنین اضافه کرد: پرداخت خمس و خارج کردن آن از مال و دادن خمس به اهل آن، کلید روزی انسان هاست، بنابراین به جرأت می توان گفت که خمس کلید است نه قفل.

وی بیان داشت: با پرداخت خمس، گناه انسان پاک و بار سنگین معصیت از دوش انسان برداشته خواهد شد، دادن خمس سبب می شود تا افراد این خمس را ذخیره قرار دهند و خود را برای چیزی که در روز نیاز به ان احتیاج پیدا می کنند آماده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: برخی به دلیل عدم شناخت خمس، آن را قفل می دانند و از این کلید برای زیادشدن رزق و روزی خود استفاده نمی کنند.

آیت الله نعیم آبادی گفت: مسلمان واقعی کسی است که به نعهدات الهی اعم از نماز، روزه، خمس، حج، احترام به والدین و ... عمل کند و تنها با زبان و بیان به ادای این فرائض نپردازد، در حدیثی از یکی از ائمه اطهار (ع)چنین آمده که در دوستی زبانی، مودت ما را به زبان می آورید اما در مقام عمل حق ما را نمی دهید، این حدیث اهمیت پرداخت خمس را بیشتر تبیین می کند.

امام جمعه بندرعباس افزود: رشوه دهنده بداند که رشوه گیرنده پول می گیرد، لذت می برد و به جهنم می رود، اما خود او رشوه می دهد رنج می بیند و سپس روانه جهنم می شود، این بیانگر آن است که رشوه دهنده احمق تر از کسی است که رشوه می گیرد.

وی گفت: پیامبر عظیم الشأن اسلام در حدیثی پیرامون رشوه فرموده اند: از رشوه بگریزید و اجتناب کنید چراکه کفر خالص عملی است، صاحبان رشوه بدانند که نه تنها به یهشت نمی روند حتی بوی بهشت را نیز استشمام نخواهند کرد.

آیت الله نعیم آبادی تاکیدکرد: باید جامعه را از شر رشوه رهایی بخشید، چراکه با آمدن رشوه، قانون می رود و جامعه و مملکت بدون قانون دوام نخواهد داشت.

 نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: اساس جامعه بر پایه قانون استوار است و آنچه که قانون را می بلعد، رشوه است، بنابراین همه با همه باید اساس و ریشه رشوه را ازجامعه برکنیم.

وی ادامه داد: رشوه یکی از زخم هایی است که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند و فرمودند که مگس ها روی زخم ها می نشینند، فرزندان انقلاب اجازه ندهند که ضدانقلاب ها بر روی زخم رشوه بنشینند، باید این زخم را بر پیکره جامعه ازبین برد تا مگس های ضدانقلاب گورشان را گم کنند.

امام جمعه بندرعباس گفت: اخیرا بحثی مطرح شده که آیا می توان از پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) انتقاد کرد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت معصیت این دسته از منتقدان با انتقاد از پیامبر (ص) و امامان همچون گناهی است که در محضر پروردگار مرتکب می شوند.

آیت الله نعیم آبادی تاکیدکرد: برای تبیین بیشتر این موضوع می توان به آیات سوره حجرات مراجعه کرد که می فرماید: زمانی که به محضر پیامبر(ص) شرفیاب می شوید با صدای بالاتر از صدای پیامبر(ص) با ایشان سخن نگویید چراکه گستاخانه حرف زدن در محضر رسول خدا(ص) سبب ابطال اعمال انسان می شود./851/پ۲۰۲/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۹:۰۴
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان خبر داد؛
برگزاری نشست مدیران حوزه علمیه خواهران با رویکرد فرهنگی در هرمزگان
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان از برگزاری نشست مدیران مدارس این استان با رویکرد فرهنگی در بندرعباس و میناب خبر داد.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۴:۵۹
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان:
پرچمداری اسلام نیازمند تقویت مولفه های قدرت در کشور است
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان گفت: ایران اسلامی برای حمایت از مستضعفین جهان نیازمند تقویت مولفه‌های قدرت در داخل کشور است.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۴:۵۶
مدیر حوزه علمیه هرمزگان تاکید کرد؛
ضرورت محدودسازی شبکه های ارتباطی خارجی
مدیر حوزه علمیه هرمزگان با تاکید بر محدودسازی شبکه های ارتباطی خارجی گفت: شبکه ها و ابزار ارتباطی داخلی جایگزین شبکه های خارجی شود.
۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۱۵:۰۸
امام جمعه بندرعباس:
ریشه رشوه باید از جامعه اسلامی کنده شود
امام جمعه بندرعباس گفت: اساس جامعه بر پایه قانون استوار است و آنچه که قانون را می بلعد، رشوه است؛ بنابراین همه با همه باید اساس و ریشه رشوه را ازجامعه برکنیم.
۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۰۰:۳۲
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
طرح ملی تلاوت قرآن کریم موفق ترین طرح قرآنی کشور معرفی شد
فقیهی زاده گفت: طرح ملی تلاوت قرآن کریم برای دومین بار از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان موفق ترین طرح قرآنی کشور در سومین دوره رقابت های شوق تلاوت در قشم معرفی شد.
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۲۳:۱۹
برترین های مرحله نیمه نهایی سومین دوره رقابت های شوق تلاوت معرفی شدند
نفرات برتر مرحله نیمه نهایی سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی آیینی در مسجد النبی (ع) قشم معرفی شدند.
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۵:۰۷
مدیر موسسه مسجد:
مسجد محل پرورش است
مدیر موسسه مسجد با تاکید بر حضور پررنگ زنان در مساجد به عنوان مربیان جامعه، گفت: مسجد از مراکز آتش به اختیار است و کار فرهنگی در مساجد به معنا و ثمرات واقعی خود دست خواهد یافت.
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۴:۵۶
کوچکترین شرکت کننده سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت در قشم معرفی شد
دبیر ستاد اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور کوچکترین شرکت کننده در سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت در قشم را معرفی کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۲:۳۹
مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان:
احداث هرچه بیشتر خانه های عالم نیازمند تامین اعتبارات عمرانی است
حجت الاسلام انصاری راد، کمبود اعتبارات عمرانی را بزرگترین مشکل در استان نام برد و گفت: در صورت تامین اعتبارات حوزه عمرانی این اداره کل، شاهد افزایش احداث، تعمیر، تکمیل و تجهیز خانه های عالم خواهیم بود...
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۰:۰۰
امام جمعه موقت قشم:
طرح ملی تلاوت قرآن الگویی برای کاهش آسیب های اجتماعی درکشور است
امام جمعه موقت جزیره قشم گفت: گسترش طرح ملی تلاوت قرآن کریم به الگویی برای کاهش آسیب های اجتماعی در استان های کشور تبدیل شده است.
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۰۹:۵۷
دبیرطرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور:
رویکرد اصلی رقابت های «شوق تلاوت» آموزشی و پژوهشی است
دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور گفت: منشور و رویکرد اصلی رقابت های شوق تلاوت حرکت به سمت آموزش و پژوهش در قرائت های اثرگذار و معناگرا است .
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۰۹:۵۲
رییس تبلیغات اسلامی قشم:
برخورداری از جامعه سالم نیازمند خانواده سالم است
رییس تبلیغات اسلامی قشم برخورداری از جامعه سالم را نیازمند خانواده سالم دانست و گفت: والدین باید مهارت خود را در تربیت فرزند ارتقا بخشند.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۲۱:۱۵
حجت الاسلام قرائتی:
لذتی که به دیگران صدمه نزند حلال است
مدیر موسسه مسجد در گفتمان دینی با موضوع "جوان انقلابی" گفت: لذت و کامروایی که به دیگران صدمه نزند حلال است و باید مداوم و همیشگی باشد.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۴:۱۰
مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان:
مراکز علمی یادگیری ظرفیت مناسبی برای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز است
مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان بر فراهم کردن زمینه تقویت آگاهی های دینی معلمین سواد آموزی با برگزاری دوره های آموزشی تاکیدکرد و گفت: مراکز علمی یادگیری ظرفیت مناسبی برای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز ...
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۴:۰۷
با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
ابعاد طرح ملی تلاوت در قشم بررسی می شود
دبیرستاد اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور گفت: ابعاد توسعه طرح ملی تلاوت قرآن کریم با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در جزیره قشم مورد بررسی و تبادل نظر قرار می گیرد.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۴۳
قرعه کشی سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت در قشم انجام شد
قرعه کشی سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت با شرکت نخبگان طرح ملی تلاوت قرآن کریم استان های مختلف کشور در جزیره قشم برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۴۰
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان:
توجه مسؤولان به اقتصاد مقاومتی بهترین راه مقابله با کینه ورزی های دشمنان است
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان گفت: مسؤولان برای مقابله با کینه ورزی های دشمنان باید به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی اهتمام ویژه بورزند.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۳۵
مدیر حوزه علمیه هرمزگان:
مسؤولان با کار جهادی مشکلات معیشتی مردم را برطرف کنند
مدیر حوزه علمیه هرمزگان با اشاره به تلاش دشمن برای ناکارآمد جلوه دادن نظام گفت: مسؤولان باید مشکلات معیشتی مردم را با کار جهادی برطرف کنند تا بهانه به دست دشمن نیفتد.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۳۱
امام جمعه موقت بندرعباس:
تعلل برخی مسؤولان در اجرای انقلابی فرمان رهبری مانع عدم تحقق اقتصاد مقاومتی است
امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به چالش های موجود در عدم تحقق اقتصادمقاومتی، روحیه اشرافی گری اکثر مدیران و عدم باور برخی مسؤولان به اجرای انقلابی فرمان مقام معظم رهبری در اجرای اقتصادمقاومتی را از م...
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۸:۳۵
رییس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی:
ستاد اجرایی فرمان امام ۱۳۵ میلیارد تومان در هرمزگان هزینه کرده است
رییس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) گفت: تاکنون ۱۳۵ میلیارد تومان از سوی این ستاد در راستای احداث مدرسه، جاده، خانه عالم در استان هرمزگان هزینه شده؛ اما این میزان کافی نیست.