Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - پیشرفت علمی در گرو مطالعه همراه با تفکر است
سه شنبه ۱ آیان ۱۳۹۷ Tuesday, October 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۲۲:۲۱
شناسه خبر: ۵۴۵۹۷۱
 
تولیت حوزه علمیه امام رضا:
پیشرفت علمی در گرو مطالعه همراه با تفکر است
تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) گفت: طلاب به این مساله توجه داشته باشند که پیشرفت علم آنها به مطالعه همراه با تفکر بستگی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر رشاد تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع)، امروز در جلسه درس اخلاق که در حوزه علمیه امام رضا(ع) برگزار شد، گفت: بسیاری از انسان‌ها به آفات زبان گرفتار هستند.

وی افزود: اگر این آفت از یک طلبه و روحانی ملبس سر بزند بیشتر مشهود است، اگرچه ریا پنهان است و اثر وضعی دارد اما آفت لسان و اثر منفی آن در جامعه سریع آشکار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین رشاد با بیان اینکه آفات لسان ریشه‌ای است، عنوان کرد: زبان انسان منشأ بسیاری از آفات است که اگر درمان شود بسیاری از رذائل از وجود انسان نابود می‌شود.

تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) بیان داشت: طلبه باید جهانی فکر کرده و آینده‌نگر باشد.

وی درباره اهمیت و ضرورت تفکر ابراز کرد: گاهی تفکر در زندگی برخی افراد جایگاهی ندارد در حالیکه درباره آن احادیث زیادی داریم که اندیشیدن را عبادت بیان کرده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین رشاد با اشاره به اینکه ساعتی اندیشیدن ارزنده‌تر از هفتاد سال عبادت است، گفت: امام معصوم(ع) از ناحیه خداوند این سخن را بیان داشته است.

وی افزود: اینکه معصوم(ع) فرمودند یک ساعت تفکر برابر با 60 سال عبادت است از یک واقعیت و حقیقت خبر می‌دهد که انسان روز قیامت نتیجه آن را مشاهده خواهد کرد.

تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) درباره اینکه چه نوع تفکری ارزش و اهمیت دارد، بیان داشت: تفکر در آفرینش و تشریع الهی عملی بسیار ارزشمند و شب قدر سیال است؛ حال باید ما بررسی کنیم که تفکر تا چه میزان در زندگی ما ارزش و اهمیت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین رشاد ابراز کرد: انسان‌های بی‌نظیری همچون آیت الله بروجردی، شیخ انصاری، شیخ طوسی یا علمای بزرگ دیگر اهل تفکر بودند که سبب پیشروی علم شدند، بنابراین با اسوه قرار دادن آنان ما نیز باید در زندگی خود زمانی را برای فکر کردن قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: باید هر کسی فکر کند می تواند مفصل تاریخی علم شود، مفصل تاریخی شدن صرفا با درس یا مطالعه نیست بلکه همه این موارد باید با تفکر همراه باشد، قرآن، فقه، اصول هر آنچه را مطالعه می‌کنید با تفکر همراه کنید علم شما پیشرفت خواهد داشت./۸۰۷/پ۲۰۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۲۱:۴۷
آیت الله جاودان:
شیطان راه فرار از کسب معرفت را نشان می‌دهد
کارشناس دینی گفت: شیطان، استاد کل است و همیشه به شخص غافل و راحت طلب راه فرار از کسب علم و معرفت را نشان می‌دهد.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۲۱:۴۴
آیت‌الله ری شهری:
اطاعت از خداوند ذکر است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اطاعت از خداوند ذکر است، گفت: کسی که نافرمانی خداوند می‌کند و به انجام معصیت اشتیاق دارد ذاکر نیست.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۲۱:۳۵
آیت الله حسینی همدانی تبیین کرد؛
نقش غفلت و خدشه دار شدن رابطه انسان با خدا
امام جمعه کرج گفت: اگر کسی به برادر ایمانی خود اهانت کند، ولایت الهی که خداوند بین مومنین برقرار کرده را به هم زده است؛ غفلت نه تنها رابطه انسان با خدا را از بین می‌برد بلکه رابطه انسان با مومنان را ن...
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۲۱:۳۱
آیت‌الله رشاد:
مشکلات و سختی‌ها نباید سبب غفلت انسان از خدا شود
رییس شواری سیاست‌گذاری حوزه علمیه تهران با بیان اینکه مشکلات و سختی‌ها نباید سبب غفلت انسان از خدا شود، گفت: انسان در همه حال باید به خواست خداوند اعتماد داشته و به او توکل کند.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۲۱:۱۷
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی:
اربعین زمینه ساز معرفی اسلام حقیقی به جهان است
اسلامی گفت: مراسم اربعین اگرچه ریشه ای دیرین و عمیق دارد اما در سالیان اخیر ابعادی بین المللی تر یافته و به میثاق گاه ملت هایی تبدیل شده که قیام حسینی را الگوی مقاومت خویش در برابر یزیدیان زمان قرار د...
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۲:۴۲
حجت الاسلام دین‌پرور:
گفتمان سازی منظومه فکری رهبری از ضروریات جامعه کنونی است
کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه گفتمان سازی منظومه فکری رهبری از ضروریات جامعه کنونی است، گفت: پایه و اساس نظام اسلامی ولایتمداری است.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۱:۲۱
کارشناس دینی:
بصیرت شرط دفاع از حق است
حجت الاسلام ابوالقاسمی گفت: بصیرت داشتن در جامعه به این معنا است که از محیط اطراف خود درک صحیحی داشته باشیم و در جایی که لازم است از حق دفاع کنیم.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۱:۰۹
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:
هدف رسانه‌های غربی القای فرهنگ تسلیم در برابر مستکبران است
تولیت آستان قدس رضوی مهمترین هدف رسانه‌های غربی را ترویج و القای فرهنگ تسلیم در مقابل خواست مستکبران دانست و گفت: آیت‌الله مهدوی کنی مصداق بارز روشنفکری و مبارزه با افکار غربگرایانه و دفاع از انقلاب ب...
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۲۲:۵۴
فرمانده سپاه استان تهران:
حقانیت انقلاب سبب جذب مردم شد
فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) با یادآوری اینکه پیروزی انقلاب اسلامی از هیچ شروع شده و امروز به اینجا رسیده است، گفت: حقانیت انقلاب، انسانها را دور خود جمع کرد و با هدایت آنها سبب موفقیت خود شد.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۲۲:۴۵
آیت‌الله رشاد:
اعتدال و میانه روی از ویژگی‌های مسلمانان است
رییس شواری سیاست‌گذاری حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه اعتدال از ویژگی‌های مسلمانان است، گفت: مسلمانان در عمل، التزامات، احکام، اخلاق و ارزش‌ها اهل اعتدال و میانه‌روی هستند.‌
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۹:۴۳
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی:
ایجاد تمدن اسلامی نیاز به تبدیل فرهنگ دینی به تمدن دارد
حجت الاسلام محسنی گفت: برای ایجاد تمدن اسلامی که غایت آن تربیت انسان، شکوفایی استعدادهای الهیِ او و رساندن به قله‌های کمال، جمال و جلال الهی است باید فرهنگ دینی تبدیل به تمدن شود.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۱:۲۲
حجت الاسلام والمسلمین تقوایی:
fatf با هدف سوء استفاده از منافع ملت ایران است
کارشناس دینی گفت: fatf تنها برای وابسته کردن مردم و سوء استفاده از منافع ملت ایران است؛ وقتی مبدا این قرارداد عده‌ای بی‌دین و لائیک هستند مسلماً سرانجام خوشی ندارد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۳:۳۰
پیام تبریک آیت‌الله رشاد به رییس سازمان اوقاف و امور خیریه
درپی انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی به ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه، آیت‌الله رشاد پیام تبریکی صادر کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۲:۴۲
آیت الله صدیقی:
افتخار برخی رابطه برقرار کردن با دشمنان است
امام جمعه موقت تهران گفت: برخی افراد افتخار می‌کنند با زنی کافر عکس بگیرند یا با برخی قدرت‌ها ارتباط برقرار کنند اما مومن از دشمنان خدا فاصله دارد و از آنها متنفر است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۲:۳۱
استاد حوزه علمیه:
ولایت در جامعه اسلامی بر حسب آگاهی شکل می‌گیرد
حجت الاسلام معصومی گفت: مقام، در جامعه اسلامی بر اساس آگاهی‌ها شکل می‌گیرد و کسی که علم بیشتری دارد ولایت و مسؤولیت بیشتری نیز خواهد داشت؛ امر به معروف و نهی از منکر چیزی جز ولایت‌ الهی نیست.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۲:۲۶
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
وقف محور حرکت به سوی الگوی پیشرفت و تمدن سازی است
صالحی با بیان اینکه وقف تمدن ساز است، گفت: وقف می‌تواند محور حرکت ما به سوی الگوی پیشرفت و تمدن سازی باشد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۴:۵۷
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه مطرح کرد؛
ضرورت حرکت براساس افق چشم انداز نظام و تمدن اسلامی
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه نیات الهی باید پاس داشته شود، گفت: ما باید تلاش کنیم براساس آن افقی که در چشم انداز نظام و تمدن اسلامی که حضرت آقا ابلاغ فرمودند، حرکت کنیم.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۴:۰۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران:
زکات از بین برنده فقر در جامعه است
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: آحاد مختلف مردم باید با آثار و برکات مادی و معنوی زکات آشنا شوند چرا که در صورت پرداخت وجوهات شرعی از جمله زکات، فقر از جامعه از بین می رود.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۳:۰۶
حجت الاسلام والمسمین محمدی:
اقدامات مالی سازمان اوقاف هیچ نقطه ابهامی ندارد
حجت الاسلام والمسلمین محمدی درباره شفاف بودن اقدامات مالی سازمان اوقاف، گفت: از دیگر اقدامات این سازمان شفافیت سازی در زمینه مالی است این سازمان در زمینه مالی نقطه مبهم ندارد و نوع هزینه‌ها و کاردها د...
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۲:۵۵
حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی مطرح کرد؛
وقف فرهنگ و هویت کشور است/ جوانگرایی، مطالبه مهم رهبری
رییس دفتر مقام معظم رهبری مساله وقف را فرهنگ و هویت اسلامی کشور دانست و گفت: سازمان اوقاف یک سازمان عظیم ریشه دار است که با پیروزی انقلاب اسلامی احیا شد.