Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - عربستان به زودی کاملا در یمن شکست می خورد/ آشوب های اخیر حمایت دشمنان را نشان داد
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ Tuesday, July 17, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۲۲:۳۲
شناسه خبر: ۵۴۵۹۶۹
 
ولایتی:
عربستان به زودی کاملا در یمن شکست می خورد/ آشوب های اخیر حمایت دشمنان را نشان داد
مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل گفت: عربستان خیال خام قدرتمندی دارد اما یمن در گلوی آنها گیر کرده و به زودی به شکست کامل آنها خواهد انجامید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، همایش «انقلاب اسلامی، تحولات منطقه و چشم انداز آینده» از سوی تشکل اساتید سطوح عالی و خارج و بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم شامگاه چهارشنبه در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد.

علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل در این همایش با بیان این که در این دوران مسائل و موقعیت منطقه و ایران دارای اهمیت ویژه ای است، اظهار داشت: ظرفیت انقلاب اسلامی اینگونه اقتضا کرده که امروز ایران بدون تردید قدرت اول منطقه است و یکی از قدرت های تأثیر گذار در صحنه بین المللی است.

وی ابراز داشت: این مسائل مورد تأیید دوست و دشمن است که ظرفیت انقلاب بسیار بالا است، چراکه مبنای آن اعتقاد به مردم و پیروی از خدا و اهل بیت(ع) است و در گذشته نیز اثبات شده که در ایران زمانی که اهل بیت(ع) محور قرار گرفتند دارای قدرت نسبی بودیم.

ولایتی عنوان کرد: از زمانی که محور اصلی هویت ما، مذهب اهل بیت(ع) قرار گرفت توانستیم به قدرت برسیم که امروز نیز باید قدر آن را بدانیم.

وی با اشاره به این که همین عشق و علاقه به اهل بیت(ع) می توانست داعش را از میان بردارد، تصریح کرد: زمانی که همین انقلاب اسلامی دست شاه را از ایران کوتاه کرد، نتوانستند حریف ما بشوند و به همین جهت در شرق ایران مذهب وهابیت را برای مقابله با تشیع ایجاد کردند و در غرب ایران نیز داعش را راه اندازی کردند که پول و ایدئولوژی آن را عربستان ارائه می کرد، کویت تعلیمات نظامی می داد و آمریکا نیز تسلیحات را وارد می کرد.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل تصریح کرد: فردی مثل زرقاوی که رهبر داعش در عراق بود بیانیه ای داد و گفت باید اصل قضیه یعنی نجف و در نهایت ایران را با خاک یکسان کنیم و رهبر جیش الاسلام نیز در دمشق که از جمله معتدل ترین سلفی بود، گفت کاری که 1400 سال پیش در کربلا نیمه تمام ماند باید تمام کنیم و به همین جهت علنا از یزید تمجید می کردند.

وی در ادامه بیان داشت: روسیه، آمریکا و ترکیه این مسائل را می دانند که اگر حمایت و محوریت ایران و شکل دهی بسیج سبک عراقی وجود نداشت، قطعا داعش امروز هم با قدرت فعالیت می کرد.

ولایتی با تأکید بر این که باید دلیل حمایت ما از عراق و سوریه و فلسطین مشخص شود، خاطرنشان کرد: روسیه برای این که بتواند کاری که در کریمه کرد را دفاع کند، وارد سوریه شد برای این که بتواند از خاک روسیه دفاع کند، بنابراین دفاع ما نیز از عراق و سوریه هم در حقیقت دفاع از خاک ایران است.

ما پای داعش را از کشور خودمان کوتاه کردیم

وی ابراز کرد: ما برای این که پای داعش به این کشور باز نشود باید وارد میدان می شدیم همچنانکه روزی تا 20 کیلومتری مرز ما نیز رسیدند، مردم ما نیازهای زیادی دارند، اما کشور عراق که کشوری بسیار اصیل و ثروتمند است و تمام این کشور را نفت فراگرفته اما بدون امنیت دیدیم که در این کشور چه گذشت.

رییس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: اگر به فکر جمهوری اسلامی باشیم، حتما باید سنگرهای خودمان را بیرون از مرزهای نصب کنیم همچنانکه رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر مدافعان حرم نبودند امروز باید در همدان و کرمانشاه به جنگ داعش می رفتیم.

وی با اشاره به حوادث اخیر در ایران اظهار داشت: آنها حسینیه درکه را تبدیل به خاکستر کردند، به چند امام زاده در مازندران حمله کردند و پرچم ایران را سوزاندند، فهمیدیم اگر این افراد که ترامپ لعین از آنها حمایت می کند، روی کار بیایند این گونه عمل می کنند.

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: خوب شد که این افراد هویت خود را نشان دادند، شما ببیند فردی که پرچم را آتش می زند یعنی اصل کشور را نمی خواهد و باید خدا را شاکر باشیم که دشمنان ما از احمق ترین افراد روزگار هستند.

وی با بیان این که بقای کشور و استمرار استقلال و تمامیت ارضی با تکیه بر مردم حاصل می شود، گفت: بدون تردید بدون اتکای به مردم معتقد نمی توانیم مسیر را ادامه بدهیم و  باید تلاش کنیم باید خواسته های آنها از سوی مدیران اجابت شده و در حق آنها ناجوانمردی صورت نگیرد.

ولایتی با اشاره به این که ایران در میان کشورهای جهان دارای بیشترین همسایه است، عنوان کرد: این مسأله هم فرصت و هم تهدید است، از ابتدای جهاد افغانستان اگر در این کشور حضور نداشتیم، امروز درگیری های اصلی ما در شرق کشور بود، چراکه بدون حضور ایران قطعا القاعده و طالبان این کشور را در دست می گرفتند و ایران را به شدت تهدید می کردند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل تصریح کرد: عربستان چندین هزار مدرسه علمیه وهابی در پاکستان درست کرده اند و با همراهی انگلیس و نظامیان سلفی پاکستانی می خواستند شرق ایران و افغانستان را در اختیار بگیرند و نزدیک به 1600 کلیومتر مرز ما نا امن می شد.

وی در ادامه عنوان داشت: ما از طریق تاجیکستان نیز برای مبارزه با طالبان وارد صحنه شدیم تا امروز پیشتاز پیروان اهل بیت(ع) که در سوریه مقابل داعش ایستادند، همین افغانستانی ها باشند و این در تاریخ اسلام بی سابقه بود که جمعیت و ملت های متعددی با همراهی هم با هدف دفاع از مکتب اهل بیت(ع) وارد صحنه شوند.

ورود جمهوری اسلامی در قضیه کردستان عراق

ولایتی با تأکید بر این که در قضیه کردستان عراق نیز جمهوری اسلامی به موقع عمل کرد، یادآور شد: دشمنان همه برنامه ریزی ها را انجام داده بود و بدون شک اگر کمک ایران نبود امروزی کردستان عراق از این کشور جدا شده بود و آنها این نقشه را داشتند که کردستان ایران، سوریه و ترکیه را نیز به خود ملحق کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: اگر کمک ایران نبود، اول کردستان عراق می رفت و بعد پایگاه های اسرائیل در نزدیک مرزهای ایران مستقر می شد، چراکه همان روز اعلام رفراندوم در اقلیم کردستان ابتدا پرچم اسرائیل را به اهتزاز درآوردند.

رییس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: عربستان هم خیال خام دارد که فکر می کند قدرتمند است ولی دیده ایم که یمن در گلوی آنها گیر کرده و به زودی به شکست کامل آنها خواهد انجامید.

وی با بیان این که امروز با همت مردم و درایت رهبر معظم انقلاب قدرت اول منطقه شده ایم، خاطرنشان ساخت: آمریکایی ها می خواستند در همین روزهای گذشته موضوع آشوب ایران را مطرح کنند که روس ها جلوی آنها را گرفت و گفتند اگر شما نگران شورش ها هستید اول کشور خودتان را نگاه کنید که اولویت بیشتری دارد.

ولایتی عنوان کرد: حتی ترکیه ای که علیه ایران بود امروز همه مطبوعات و رسانه های این کشور از جمهوری اسلامی دفاع کردند و به همین جهت اگر نتوانیم همین قدرت منطقه ای که به دست آورده ایم، حفظ کنیم همه دشمنان شکست خورده خیز برمی دارند.

وی در پایان ابراز داشت: اقتدار منطقه ای و نفوذ بین المللی ما حفظ نشود، امنیت کشور اهل بیت(ع) که مقابله آن با دشمنان اسلام در تاریخ شیعه و اسلام بی نظیر است به سرمنزل مقصود نخواهد رسید./1330/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۳:۲۵
حسینی در گفت‌وگو با رسا:
دشمن تا تسلیم کامل دست از فشار بر نمی دارد| تنها راه پیروزی مقاومت است
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه معاندان داخلی و دشمنان خارجی هرگز خیرخواه و دلسوز ملت ایران نخواهند بود، گفت: دشمن تا تسلیم کامل دست از فشار بر نمی دارد از این رو باید مقاومت کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۷:۴۵
حجت الاسلام محسنی اژه ای خبر داد؛
رسیدگی ویژه به تخلفات اقتصادی با دستور رییس قوه قضاییه
سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به آخرین وضعیت پرونده تخلفات اخیر اقتصادی، از رسیدگی ویژه به این تخلفات با دستور رییس قوه قضاییه خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۵:۲۰
پیوندی مطرح کرد؛
خدمات داخلی و بین المللی جمعیت هلال احمر| فعالیت طلاب در کانون امدادگری
رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به خدمات داخلی و خارحی این جمعیت گفت: کانون های داوطلبی بسیاری داریم از جمله این که طلاب زیادی عضو کانون امدادگران هستند تا خدمت رسانی کنند.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۳:۲۹
کدخدایی خبر داد؛
ایراد شورای نگهبان به لوایح مبارزه با پولشویی و پالرمو
سخنگوی شورای نگهبان تأکید کرد: لوایح پالرمو و مبارزه با پولشویی همچنان با ایراد مواجه است که باید این ایرادات بررسی و رفع شوند.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۳:۲۸
رییس سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد؛
تفکر جامع و فرایند محور راهبرد عبور از شرایط سخت جامعه
محسنی بندپی عبور از شرایط سخت و دشوار کشور را مستلزم تفکری نوین، جامع و فرایندمحور دانست و بر طراحی اقدامات ویژه در راستای رفاه اجتماعی آحاد مردم تأکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۳:۵۱
حجت الاسلام پورمحمدی:
از بازگشت روحانی به جامعه روحانیت استقبال می‌کنیم
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: از حضور مجدد حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسات جامعه روحانیت استقبال می‌کنیم.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۲۲:۱۴
حسینی:
مجموع حق ماموریت تیم مذاکره‌کننده برجام اعلام شود
حق ماموریت مدیران در سفر به کشورهای مختلف، افراد را وسوسه می‌کند که به بهانه های واهی بار سفر به بلاد فرنگ بربندند.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۵:۳۷
در هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص صورت گرفت؛
بررسی انطباق لايحه پالرمو با سياست های كلی امنيت ملی
هيات عالي نظارت مجمع تشخيص مصلحت نظام انطباق لايحه پالرمو با سياست های كلي امنيت ملی را با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی مورد بحث و بررسی قرار داد.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۴:۱۶
تأیید لایحه پیوستن ایران به پیمان همکاری جنوب شرقی آسیا در مجمع تشخیص
مجمع تشخیص مصلحت لایحه پیوستن ایران به پیمان همکاری در جنوب شرقی آسیا موسوم به «آ سِ آن»، را پس از ایراد شورای نگهبان و اصرار مجدد مجلس، تأیید و تصویب کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۹:۰۴
حجت الاسلام نبویان:
مشکلات اقتصادی با تسلیم حل نخواهد شد
نماینده سابق مجلس با اشاره به توطئه های دشمن برای از بین بردن اقتدار هسته ای و منطقه ای تأکید کرد که مشکلات اقتصادی با تسلیم حل نخواهد شد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۲۱:۵۷
درخواست مادر شهیدان کارکوب زاده از علما برای مطالبه گری از مسؤولان
مادر شهیدان کارکوب زاده مطالبه گری نسبت به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب از مسؤولان و رسیدگی به وضعیت اقتصادی مردم و حل مشکلات جوانان را مهم ترین خواسته خانواده شهدا از علما و بزرگان عنوان کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۸:۰۸
قدیری ابیانه:
پذیرش FATF تحریم‌های آمریکا را قوی‌تر خواهد کرد
سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا گفت: اگر ما FATF را بپذیریم آمریکایی‌ها می‌توانند قوی‌تر تحریم‌ها را علیه ما اعمال کنند بنابراین چنین کنوانسیون‌هایی به نفع ما نیست.
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۵:۵۸
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
جامعه ایثارگری در مقابل توطئه‌های دشمنان هوشیار است
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با اشاره به ابعاد گسترده جنگ اقتصادی و توطئه‌های پیاپی مثلث آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی علیه ملت ایران گفت: جامعه ایثارگری که همواره در دفاع از کیان کشور و ارزش‌های ...
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۳:۰۴
جلیلی:
برخی هنوز صحبت از مذاکره با آمریکا می‌کنند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کسی منکر تعامل با دنیا نیست اما همه دنیا هم چند قدرت خاص نیستند، ما ۱۵ همسایه داریم که در صورت ارتباط و تعامل با آنها اثر بسیاری از تحریم‌ها کاهش خواهد یافت.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵:۱۴
نجفی قدسی در یادداشتی مطرح کرد؛
قوه قضائیه؛ اعتمادسازی و اقناع افکار عمومی| دستگاه قضا معاونت رسانه ای تشکیل دهد
شاید لازم باشد که در قوه قضائیه معاونت جدیدی مثلاً به نام رسانه ای و یا اطلاع رسانی ایجاد شود تا به شکلی جدی و گسترده پیگیر کلیه مطالب مطروحه در فضای اجتماعی و پاسخگویی به آنها باشد
۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۱۶:۰۱
حبیبی:
نیروهای انقلاب سلیقه‌ها را به هم نزدیک کنند
دبیرکل حزب مؤتلفه گفت: در شرایط حاضر همه نیروهای انقلاب باید سلیقه ها را به هم نزدیک و جانانه در حمایت از مقام معظم رهبری سینه سپر کنند.
۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۱۵:۵۲
حجت‌الاسلام خمینی:
امروز وجود رهبر انقلاب بیش از هر زمان دیگر مغتنم است
تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره) گفت: کشتی انقلاب یک ناخدای باتدبیر دارد و امروز هم بیش از هر زمان دیگری وجود ایشان مغتنم است.
۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۱۵:۴۵
سرلشکر رشید:
هیچ تهدیدی را بدون پاسخ کوبنده نخواهیم گذاشت
فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه نیروهای مسلح در مقابل هرگونه تهدید گروه‌های تروریستی و تکفیری و شرارت‌های ائتلاف منحوس منطقه‌ای، بیش از گذشته هوشیار و آماده است، گفت: هیچ ته...
۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۱۵:۳۱
امضای تفاهمنامه همکاری بین وزارت دفاع و سازمان اوقاف و امور خیریه
تفاهم نامه همکاری بین وزارت دفاع و سازمان اوقاف و امور خیریه در جهت توسعه و ترویج فرهنگ وقف در حوزه دفاع و امنیت و علم و فناوری به امضا رسید.
۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۱۱:۳۹
قدیری ابیانه:
عدم خودباوری منجر به انفعال در برابر دشمن می شود
سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا گفت: کسی که خود، ملت یا کشورش را دست کم بگیرد و دشمن را بزرگ ببیند رفتارهای منفعلانه خواهد داشت و نمی‌تواند قوانین کشور را به سمت و سوی صحیح هدایت کند.