Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - عربستان به زودی کاملا در یمن شکست می خورد/ آشوب های اخیر حمایت دشمنان را نشان داد
پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ Thursday, April 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۲۲:۳۲
شناسه خبر: ۵۴۵۹۶۹
 
ولایتی:
عربستان به زودی کاملا در یمن شکست می خورد/ آشوب های اخیر حمایت دشمنان را نشان داد
مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل گفت: عربستان خیال خام قدرتمندی دارد اما یمن در گلوی آنها گیر کرده و به زودی به شکست کامل آنها خواهد انجامید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، همایش «انقلاب اسلامی، تحولات منطقه و چشم انداز آینده» از سوی تشکل اساتید سطوح عالی و خارج و بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم شامگاه چهارشنبه در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد.

علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل در این همایش با بیان این که در این دوران مسائل و موقعیت منطقه و ایران دارای اهمیت ویژه ای است، اظهار داشت: ظرفیت انقلاب اسلامی اینگونه اقتضا کرده که امروز ایران بدون تردید قدرت اول منطقه است و یکی از قدرت های تأثیر گذار در صحنه بین المللی است.

وی ابراز داشت: این مسائل مورد تأیید دوست و دشمن است که ظرفیت انقلاب بسیار بالا است، چراکه مبنای آن اعتقاد به مردم و پیروی از خدا و اهل بیت(ع) است و در گذشته نیز اثبات شده که در ایران زمانی که اهل بیت(ع) محور قرار گرفتند دارای قدرت نسبی بودیم.

ولایتی عنوان کرد: از زمانی که محور اصلی هویت ما، مذهب اهل بیت(ع) قرار گرفت توانستیم به قدرت برسیم که امروز نیز باید قدر آن را بدانیم.

وی با اشاره به این که همین عشق و علاقه به اهل بیت(ع) می توانست داعش را از میان بردارد، تصریح کرد: زمانی که همین انقلاب اسلامی دست شاه را از ایران کوتاه کرد، نتوانستند حریف ما بشوند و به همین جهت در شرق ایران مذهب وهابیت را برای مقابله با تشیع ایجاد کردند و در غرب ایران نیز داعش را راه اندازی کردند که پول و ایدئولوژی آن را عربستان ارائه می کرد، کویت تعلیمات نظامی می داد و آمریکا نیز تسلیحات را وارد می کرد.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل تصریح کرد: فردی مثل زرقاوی که رهبر داعش در عراق بود بیانیه ای داد و گفت باید اصل قضیه یعنی نجف و در نهایت ایران را با خاک یکسان کنیم و رهبر جیش الاسلام نیز در دمشق که از جمله معتدل ترین سلفی بود، گفت کاری که 1400 سال پیش در کربلا نیمه تمام ماند باید تمام کنیم و به همین جهت علنا از یزید تمجید می کردند.

وی در ادامه بیان داشت: روسیه، آمریکا و ترکیه این مسائل را می دانند که اگر حمایت و محوریت ایران و شکل دهی بسیج سبک عراقی وجود نداشت، قطعا داعش امروز هم با قدرت فعالیت می کرد.

ولایتی با تأکید بر این که باید دلیل حمایت ما از عراق و سوریه و فلسطین مشخص شود، خاطرنشان کرد: روسیه برای این که بتواند کاری که در کریمه کرد را دفاع کند، وارد سوریه شد برای این که بتواند از خاک روسیه دفاع کند، بنابراین دفاع ما نیز از عراق و سوریه هم در حقیقت دفاع از خاک ایران است.

ما پای داعش را از کشور خودمان کوتاه کردیم

وی ابراز کرد: ما برای این که پای داعش به این کشور باز نشود باید وارد میدان می شدیم همچنانکه روزی تا 20 کیلومتری مرز ما نیز رسیدند، مردم ما نیازهای زیادی دارند، اما کشور عراق که کشوری بسیار اصیل و ثروتمند است و تمام این کشور را نفت فراگرفته اما بدون امنیت دیدیم که در این کشور چه گذشت.

رییس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: اگر به فکر جمهوری اسلامی باشیم، حتما باید سنگرهای خودمان را بیرون از مرزهای نصب کنیم همچنانکه رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر مدافعان حرم نبودند امروز باید در همدان و کرمانشاه به جنگ داعش می رفتیم.

وی با اشاره به حوادث اخیر در ایران اظهار داشت: آنها حسینیه درکه را تبدیل به خاکستر کردند، به چند امام زاده در مازندران حمله کردند و پرچم ایران را سوزاندند، فهمیدیم اگر این افراد که ترامپ لعین از آنها حمایت می کند، روی کار بیایند این گونه عمل می کنند.

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: خوب شد که این افراد هویت خود را نشان دادند، شما ببیند فردی که پرچم را آتش می زند یعنی اصل کشور را نمی خواهد و باید خدا را شاکر باشیم که دشمنان ما از احمق ترین افراد روزگار هستند.

وی با بیان این که بقای کشور و استمرار استقلال و تمامیت ارضی با تکیه بر مردم حاصل می شود، گفت: بدون تردید بدون اتکای به مردم معتقد نمی توانیم مسیر را ادامه بدهیم و  باید تلاش کنیم باید خواسته های آنها از سوی مدیران اجابت شده و در حق آنها ناجوانمردی صورت نگیرد.

ولایتی با اشاره به این که ایران در میان کشورهای جهان دارای بیشترین همسایه است، عنوان کرد: این مسأله هم فرصت و هم تهدید است، از ابتدای جهاد افغانستان اگر در این کشور حضور نداشتیم، امروز درگیری های اصلی ما در شرق کشور بود، چراکه بدون حضور ایران قطعا القاعده و طالبان این کشور را در دست می گرفتند و ایران را به شدت تهدید می کردند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل تصریح کرد: عربستان چندین هزار مدرسه علمیه وهابی در پاکستان درست کرده اند و با همراهی انگلیس و نظامیان سلفی پاکستانی می خواستند شرق ایران و افغانستان را در اختیار بگیرند و نزدیک به 1600 کلیومتر مرز ما نا امن می شد.

وی در ادامه عنوان داشت: ما از طریق تاجیکستان نیز برای مبارزه با طالبان وارد صحنه شدیم تا امروز پیشتاز پیروان اهل بیت(ع) که در سوریه مقابل داعش ایستادند، همین افغانستانی ها باشند و این در تاریخ اسلام بی سابقه بود که جمعیت و ملت های متعددی با همراهی هم با هدف دفاع از مکتب اهل بیت(ع) وارد صحنه شوند.

ورود جمهوری اسلامی در قضیه کردستان عراق

ولایتی با تأکید بر این که در قضیه کردستان عراق نیز جمهوری اسلامی به موقع عمل کرد، یادآور شد: دشمنان همه برنامه ریزی ها را انجام داده بود و بدون شک اگر کمک ایران نبود امروزی کردستان عراق از این کشور جدا شده بود و آنها این نقشه را داشتند که کردستان ایران، سوریه و ترکیه را نیز به خود ملحق کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: اگر کمک ایران نبود، اول کردستان عراق می رفت و بعد پایگاه های اسرائیل در نزدیک مرزهای ایران مستقر می شد، چراکه همان روز اعلام رفراندوم در اقلیم کردستان ابتدا پرچم اسرائیل را به اهتزاز درآوردند.

رییس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: عربستان هم خیال خام دارد که فکر می کند قدرتمند است ولی دیده ایم که یمن در گلوی آنها گیر کرده و به زودی به شکست کامل آنها خواهد انجامید.

وی با بیان این که امروز با همت مردم و درایت رهبر معظم انقلاب قدرت اول منطقه شده ایم، خاطرنشان ساخت: آمریکایی ها می خواستند در همین روزهای گذشته موضوع آشوب ایران را مطرح کنند که روس ها جلوی آنها را گرفت و گفتند اگر شما نگران شورش ها هستید اول کشور خودتان را نگاه کنید که اولویت بیشتری دارد.

ولایتی عنوان کرد: حتی ترکیه ای که علیه ایران بود امروز همه مطبوعات و رسانه های این کشور از جمهوری اسلامی دفاع کردند و به همین جهت اگر نتوانیم همین قدرت منطقه ای که به دست آورده ایم، حفظ کنیم همه دشمنان شکست خورده خیز برمی دارند.

وی در پایان ابراز داشت: اقتدار منطقه ای و نفوذ بین المللی ما حفظ نشود، امنیت کشور اهل بیت(ع) که مقابله آن با دشمنان اسلام در تاریخ شیعه و اسلام بی نظیر است به سرمنزل مقصود نخواهد رسید./1330/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۰۴:۲۲
با بخشنامه دولت؛
دستگاه ها موظف به استفاده از پیام رسان های داخلی شدند
دولت در بخشنامه ای دستگاه‌های دولتی، قوای سه گانه و نهادهای عمومی غیر دولتی را موظف کرد که ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، هرگونه فعالیت و ارایه خدمات خود را از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی داخ...
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۷:۰۱
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
تمام دستگاه‌ها در مورد رسیدگی به امور جانبازان مسؤول هستند
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین شهیدی گفت: تمام مسؤولان، دستگاه‌ها و سازمان‌ها در خصوص رسیدگی به امور جانبازان عزیز مسؤول هستند و این مسأله تنها وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۶:۵۲
وزیر دفاع:
ایران همچون گذشته به صورت همه جانبه از ملت عراق حمایت خواهد کرد
امیر حاتمی، ضمن تبریک پیروزی‌های بزرگ عراق بر تروریسم، بر آمادگی همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت عراق همچون گذشته تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۸:۴۵
سرلشکر باقری:
«محاسبه‌ناپذیری» چگونگی پاسخ ایران به تهدیدات کابوس دشمنان است
رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی گفت: ارتش و سپاه، «محاسبه‌ناپذیری» چگونگی پاسخ‌گویی خود به تهدید و تعرض عملی محتمل را به واقعیت غیرقابل انکار اردوگاه دشمنان تبدیل کرده‌اند.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۸:۰۷
بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب در پی تجاوز موشکی آمریکا به سوریه
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پی تجاوز موشکی آمریکا به سوریه بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت: این تجاوز آشکار ناقض حقوق بین الملل و حتی قوانین جاری ایالات متحده است.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۸:۰۵
بیانیه وزارت دفاع به مناسبت ‌روز ارتش:
ارتش توان دفاعی و قدرت بازدارندگی ایران را تضمین کرده است
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: نو شوندگی در ابعاد مختلف، متناسب با الزامات و مقتضیات زمانی و مأموریتی از قابلیت‌ها و راهبردهای تردیدناپذیر ارتش انق...
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۲:۱۲
سردار کوثری در گفت وگو با رسا:
حمله به سوریه نشانه ضعف و عصبانیت کشورهای غربی است ‌| جبهه مقاومت ساکت نخواهد نشست
جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله حملات آمریکا و متحدانش به سوریه را فرو رفتن بیشتر در باتلاق دانست و گفت: جبهه مقاومت ساکت نخواهد نشست و ضرباتی بر پیکر آن‌ها وارد خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۲۳:۰۸
کشف محموله کلان مواد منفجره در مرزهای شرقی کشور
سربازان گمنام امام زمان(عج) محموله کلان مواد منفجره را که قرار بود با پوشش مواد مخدر از مرزهای شرقی به کشور وارد شود، کشف و ضبط کردند.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۲۳:۰۳
سرلشکر جعفری:
نظام اسلامی با وجود همه دشمنی‌ها استوار باقی خواهد ماند
فرمانده کل سپاه گفت: نظام اسلامی و انقلابی که از ایران شکل گرفت در راه اصلی خود قرار دارد و با استحکام و پتانسیلی که در مناطق ایجاد شده است نظام اسلامی استوار باقی خواهد ماند.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۲۲:۳۹
سخنگوی شورای نگهبان مطرح کرد؛
استاندارد‌های دوگانه؛ نرخ همیشگی آمریکا و غرب
کدخدایی گفت: این سؤال وجود دارد که آیا حملات صدام با سلاح شیمیایی به مردم ایران و عراق متفاوت از این حملات بوده است و یا هم چون همیشه هر جا که به نفع آمریکا باشد حملات شیمیایی خوب و در غیر این صورت ب...
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۴:۱۲
سخنگوی وزارت امورخارجه:
مهاجمان به سوریه دچار خطای استراتژیك شدند | واکنش به بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب
قاسمی در نشست هفتگی خود با خبرنگاران به بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب و حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه واکنش نشان داد.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۵:۲۶
بررسی تجاوز جنایت کارانه به سوریه؛
از شکست سیاست های مثلث شیطانی عبری، غربی و عربی تا تثبیت قدرت مقاومت
حملات کور و بی اثر اخیر نشان دهنده عجز مثلث شیطانی عبری، غربی و عربی در برابر جبهه مقاومت و ناشی از عصبانیت آنان از دستاوردهای مقاومت و نیروهای سوری در مقابله با تروریست های تکفیری است.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۰۰:۰۴
کدخدایی:
هیچ‌كشوری نمی‌تواند علیه امنیت ایران غلطی بكند
سخنگوی شورای نگهبان گفت: امنیت حقیقی را ما در جمهوری اسلامی ایران داریم كه حاصل ایثارگری‌های شهدا، جانبازان و مردم خوب میهن اسلامی است كه نه آمریكا و نه هیچ‌كشور دیگری، نمی‌تواند علیه امنیت ایران غلط...
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۸:۵۳
کوشکی در گفت‌وگو با رسا:
مسؤولانی که به تولید داخلی ضربه می زنند محاکمه شوند
کوشکی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی با محاکمه مسؤولانی که با خرید کالای خارجی ارز کشور را به جیب تولید کننده خارجی سرازیر می‌کند محقق می‌شود، گفت: دولتمردانی که شعار سال را رعایت نمی‌کنند باید م...
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۷:۳۵
امیر حیدری:
روزشمار نابودی رژیم صهیونیستی را در تقویم های خود ثبت می کنیم
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان این که روزشمار نابودی رژیم صهیونیستی را در تقویم های خود ثبت می کنیم، گفت: گذشت زمانی که صهیونیست ها تهدید می کردند، امروز هرگونه تعرضی با برخورد قاطع ایران رو به رو خ...
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۵:۱۲
امیر سیاری:
آماده مقابله با هرگونه تهدیدی هستیم
رییس ستاد مشترک ارتش با تأکید بر این که برای مقابله با هرگونه تهدیدی آماده هستیم، گفت: نیروهای مسلح کشورمان این آمادگی را دارند که برای حفظ انقلاب در تمام عرصه ها حاضر باشند.
۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۲۳:۰۶
حجت الاسلام محسنی اژه ای:
تلگرام ابزاری برای خدشه وارد کردن به استقلال است
سخنگوی قوه قضائیه گفت: تلگرام نیز در واقع ابزاری برای خدشه وارد کردن به استقلال کشور است و به همین دلیل به صورت عقلانی باید از این منظر به آن نگاه شود و در برابر آن مقابله کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۲۰:۰۸
میرسلیم در گفت وگو با رسا:
حركت تجدیدنظر طلبانه نسبت به ریشه‌هاى انقلاب "ارتجاع نو" است
رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه نوعى بازگشت به عقب نسبت به ارزش‌هاى انقلاب اسلامى، در برخى طیف‌هاى ضربه خورده از انقلاب رخ داده است، گفت: «ارتجاع نو» همان حركت تجدیدنظر طلبانه نسبت ب...
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۸:۵۹
وزیر دفاع:
توصیه می‌کنیم دشمنان قدرت نظامی ایران را آزمایش نکنند
امیر حاتمی گفت: ما به دشمنان توصیه می کنیم هیچ وقت قدرت ملت ایران را آزمایش نکنید، چراکه خون شهدا در رگ تک تک جوانان این مرز و بوم جاری است.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۲:۰۵
کانون دانشگاهیان ایران اسلامی:
وظیفه دولت مهیا کردن شرایط برای تولید و مصرف کالای ایرانی است
کانون دانشگاهیان ایران اسلامی درباره وظایف خطیر دولت برای تحقق شعار سال ۹۷ بیانیه‌ای صادر کرد.