Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - عربستان به زودی کاملا در یمن شکست می خورد/ آشوب های اخیر حمایت دشمنان را نشان داد
سه شنبه ۱ آیان ۱۳۹۷ Tuesday, October 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۲۲:۳۲
شناسه خبر: ۵۴۵۹۶۹
 
ولایتی:
عربستان به زودی کاملا در یمن شکست می خورد/ آشوب های اخیر حمایت دشمنان را نشان داد
مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل گفت: عربستان خیال خام قدرتمندی دارد اما یمن در گلوی آنها گیر کرده و به زودی به شکست کامل آنها خواهد انجامید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، همایش «انقلاب اسلامی، تحولات منطقه و چشم انداز آینده» از سوی تشکل اساتید سطوح عالی و خارج و بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم شامگاه چهارشنبه در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد.

علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل در این همایش با بیان این که در این دوران مسائل و موقعیت منطقه و ایران دارای اهمیت ویژه ای است، اظهار داشت: ظرفیت انقلاب اسلامی اینگونه اقتضا کرده که امروز ایران بدون تردید قدرت اول منطقه است و یکی از قدرت های تأثیر گذار در صحنه بین المللی است.

وی ابراز داشت: این مسائل مورد تأیید دوست و دشمن است که ظرفیت انقلاب بسیار بالا است، چراکه مبنای آن اعتقاد به مردم و پیروی از خدا و اهل بیت(ع) است و در گذشته نیز اثبات شده که در ایران زمانی که اهل بیت(ع) محور قرار گرفتند دارای قدرت نسبی بودیم.

ولایتی عنوان کرد: از زمانی که محور اصلی هویت ما، مذهب اهل بیت(ع) قرار گرفت توانستیم به قدرت برسیم که امروز نیز باید قدر آن را بدانیم.

وی با اشاره به این که همین عشق و علاقه به اهل بیت(ع) می توانست داعش را از میان بردارد، تصریح کرد: زمانی که همین انقلاب اسلامی دست شاه را از ایران کوتاه کرد، نتوانستند حریف ما بشوند و به همین جهت در شرق ایران مذهب وهابیت را برای مقابله با تشیع ایجاد کردند و در غرب ایران نیز داعش را راه اندازی کردند که پول و ایدئولوژی آن را عربستان ارائه می کرد، کویت تعلیمات نظامی می داد و آمریکا نیز تسلیحات را وارد می کرد.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل تصریح کرد: فردی مثل زرقاوی که رهبر داعش در عراق بود بیانیه ای داد و گفت باید اصل قضیه یعنی نجف و در نهایت ایران را با خاک یکسان کنیم و رهبر جیش الاسلام نیز در دمشق که از جمله معتدل ترین سلفی بود، گفت کاری که 1400 سال پیش در کربلا نیمه تمام ماند باید تمام کنیم و به همین جهت علنا از یزید تمجید می کردند.

وی در ادامه بیان داشت: روسیه، آمریکا و ترکیه این مسائل را می دانند که اگر حمایت و محوریت ایران و شکل دهی بسیج سبک عراقی وجود نداشت، قطعا داعش امروز هم با قدرت فعالیت می کرد.

ولایتی با تأکید بر این که باید دلیل حمایت ما از عراق و سوریه و فلسطین مشخص شود، خاطرنشان کرد: روسیه برای این که بتواند کاری که در کریمه کرد را دفاع کند، وارد سوریه شد برای این که بتواند از خاک روسیه دفاع کند، بنابراین دفاع ما نیز از عراق و سوریه هم در حقیقت دفاع از خاک ایران است.

ما پای داعش را از کشور خودمان کوتاه کردیم

وی ابراز کرد: ما برای این که پای داعش به این کشور باز نشود باید وارد میدان می شدیم همچنانکه روزی تا 20 کیلومتری مرز ما نیز رسیدند، مردم ما نیازهای زیادی دارند، اما کشور عراق که کشوری بسیار اصیل و ثروتمند است و تمام این کشور را نفت فراگرفته اما بدون امنیت دیدیم که در این کشور چه گذشت.

رییس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: اگر به فکر جمهوری اسلامی باشیم، حتما باید سنگرهای خودمان را بیرون از مرزهای نصب کنیم همچنانکه رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر مدافعان حرم نبودند امروز باید در همدان و کرمانشاه به جنگ داعش می رفتیم.

وی با اشاره به حوادث اخیر در ایران اظهار داشت: آنها حسینیه درکه را تبدیل به خاکستر کردند، به چند امام زاده در مازندران حمله کردند و پرچم ایران را سوزاندند، فهمیدیم اگر این افراد که ترامپ لعین از آنها حمایت می کند، روی کار بیایند این گونه عمل می کنند.

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: خوب شد که این افراد هویت خود را نشان دادند، شما ببیند فردی که پرچم را آتش می زند یعنی اصل کشور را نمی خواهد و باید خدا را شاکر باشیم که دشمنان ما از احمق ترین افراد روزگار هستند.

وی با بیان این که بقای کشور و استمرار استقلال و تمامیت ارضی با تکیه بر مردم حاصل می شود، گفت: بدون تردید بدون اتکای به مردم معتقد نمی توانیم مسیر را ادامه بدهیم و  باید تلاش کنیم باید خواسته های آنها از سوی مدیران اجابت شده و در حق آنها ناجوانمردی صورت نگیرد.

ولایتی با اشاره به این که ایران در میان کشورهای جهان دارای بیشترین همسایه است، عنوان کرد: این مسأله هم فرصت و هم تهدید است، از ابتدای جهاد افغانستان اگر در این کشور حضور نداشتیم، امروز درگیری های اصلی ما در شرق کشور بود، چراکه بدون حضور ایران قطعا القاعده و طالبان این کشور را در دست می گرفتند و ایران را به شدت تهدید می کردند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل تصریح کرد: عربستان چندین هزار مدرسه علمیه وهابی در پاکستان درست کرده اند و با همراهی انگلیس و نظامیان سلفی پاکستانی می خواستند شرق ایران و افغانستان را در اختیار بگیرند و نزدیک به 1600 کلیومتر مرز ما نا امن می شد.

وی در ادامه عنوان داشت: ما از طریق تاجیکستان نیز برای مبارزه با طالبان وارد صحنه شدیم تا امروز پیشتاز پیروان اهل بیت(ع) که در سوریه مقابل داعش ایستادند، همین افغانستانی ها باشند و این در تاریخ اسلام بی سابقه بود که جمعیت و ملت های متعددی با همراهی هم با هدف دفاع از مکتب اهل بیت(ع) وارد صحنه شوند.

ورود جمهوری اسلامی در قضیه کردستان عراق

ولایتی با تأکید بر این که در قضیه کردستان عراق نیز جمهوری اسلامی به موقع عمل کرد، یادآور شد: دشمنان همه برنامه ریزی ها را انجام داده بود و بدون شک اگر کمک ایران نبود امروزی کردستان عراق از این کشور جدا شده بود و آنها این نقشه را داشتند که کردستان ایران، سوریه و ترکیه را نیز به خود ملحق کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: اگر کمک ایران نبود، اول کردستان عراق می رفت و بعد پایگاه های اسرائیل در نزدیک مرزهای ایران مستقر می شد، چراکه همان روز اعلام رفراندوم در اقلیم کردستان ابتدا پرچم اسرائیل را به اهتزاز درآوردند.

رییس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: عربستان هم خیال خام دارد که فکر می کند قدرتمند است ولی دیده ایم که یمن در گلوی آنها گیر کرده و به زودی به شکست کامل آنها خواهد انجامید.

وی با بیان این که امروز با همت مردم و درایت رهبر معظم انقلاب قدرت اول منطقه شده ایم، خاطرنشان ساخت: آمریکایی ها می خواستند در همین روزهای گذشته موضوع آشوب ایران را مطرح کنند که روس ها جلوی آنها را گرفت و گفتند اگر شما نگران شورش ها هستید اول کشور خودتان را نگاه کنید که اولویت بیشتری دارد.

ولایتی عنوان کرد: حتی ترکیه ای که علیه ایران بود امروز همه مطبوعات و رسانه های این کشور از جمهوری اسلامی دفاع کردند و به همین جهت اگر نتوانیم همین قدرت منطقه ای که به دست آورده ایم، حفظ کنیم همه دشمنان شکست خورده خیز برمی دارند.

وی در پایان ابراز داشت: اقتدار منطقه ای و نفوذ بین المللی ما حفظ نشود، امنیت کشور اهل بیت(ع) که مقابله آن با دشمنان اسلام در تاریخ شیعه و اسلام بی نظیر است به سرمنزل مقصود نخواهد رسید./1330/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۷:۴۳
حجت الاسلام اژه ای:
دستگاه قضا قاطعانه پیگیر رسیدگی به مفاسد اقتصادی است
سخنگوی دستگاه قضا گفت: ضابطین نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه و نیز قوه قضاییه بشدت پیگیر رسیدگی به مفاسد اقتصادی هستند.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۵:۵۱
کارشناس ارشد حقوق بین الملل:
جهانی سازی و جهانی شدن روح حاکم بر معاهدات بین المللی است
حجت الاسلام باقرزاده جهانی شده و جهانی سازی را روح حاکم بر معاهدات بین المللی دانست و گفت: دنیای استکبار به دنبال جهانی سازی و کشورهای ذلت پذیر به دنبال جهانی شدن هستند.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۴:۳۴
بررسی حق شرط در معاهدات بین المللی از منظر حقوق بین الملل
عضو پژوهشکده علوم و معارف انقلاب اسلامی با بررسی مسأله حق شرط در معاهدات بین المللی از منظر حقوق بین الملل گفت: در معاهدات بین المللی حق شرط را مطرح می کنند اما در عمل شرایطی را مطرح می کنند که با مش...
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۴:۳۳
بررسی لایحه CFT در هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام
لایحه الحاق به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم در جلسه امروز هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مورد بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۳:۲۷
ابدالی:
تصویب FATF نقطه مقابل سیاست های اقتصاد مقاومتی است
عضو انجمن اقتصاد مقاومتی به بررسی تقابل کنوانسیون FATF با اقتصاد مقاومتی پرداخت و تصریح کرد: این کنوانسوین اقتصاد مقاومتی را نابود می کند.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۸:۵۴
حجت الاسلام منتظری:
فساد در نظام به صورت گسترده و سیستمی نیست | مجلس با اعتقاد با فساد برخورد کند
دادستان کل کشور با بیان این که هرگز فساد در نظام نه گسترده و نه سیستمی است، گفت: مجلس با اعتقاد با فساد برخورد کند.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۶:۲۰
رییس کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان انتخاب شدند
آیت الله احمد جنتی به ریاست کمیسیون«تحقیق» و آیت الله مرتضی مقتدایی به عنوان رییس کمیسیون«اصول ۱۰۷ و ۱۰۹قانون اساسی» انتخاب شدند.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۶:۰۱
حجت الاسلام مهدوی کنی:
آیت الله مهدوی کنی به هیچ کدام از مقامات خود وابستگی نداشت
عضو هیأت امنای دانشگاه امام صادق(ع) با بیان دیدگاه مرحوم آیت الله مهدوی کنی در زمینه روحیه انقلابی گری گفت: ایشان برای رصد میزان انقلابی گری اشخاص به رفتارشان در زمینه مبارزه با استکبار و اطاعت از رهب...
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۴:۰۳
حجت الاسلام حسینی کوهساری:
وظیفه حوزه ارائه نسخه شفابخش تمدنی به جهان است| در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی هستیم
مسؤول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه با بیان این که مناسبات تمدنی بشر در حال تغییر و تحول اساسی است، وظیفه حوزه های علمیه در شرایط حساس فعلی را ارائه نسخه شفابخش تمدن اسلامی به جهانیان دانست.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۵۷
حماسه اربعین و انتظاراتی که از مسؤولان برای رفع موانع می رود
با توجه به اهمیت حماسه اربعین به عنوان مانور قدرت جبهه حق و تأکیدات رهبرانقلاب و بزرگان بر بزرگداشت این حماسه، مسؤولان باید نسبت به رفع موانع و تسهیل سفر زائران حسینی در اربعین اهتمام جدی داشته باشند.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۸:۴۴
موسب نجفی تبیین کرد؛
جایگاه تاریخی و تمدنی انقلاب اسلامی
انقلاب اسلامی برای آینده هم یک مقدمه است و همین‌طور که ما امروز معلول گذشته هستیم، علت آینده هم هستیم؛ این پیوستگی در نظریه‌ مدرن و نظریات جریان روشنفکری ما دیده نمی‌شود. رهبر انقلاب، گذشته را یک منب...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۶:۵۶
سردار کوثری در گفت وگو با رسا:
عده ای با القای وجود بن بست برای دشمن خوش رقصی می کنند| مسؤولان ما می توانیم را باور کنند
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه القای وجود «بن بست» برای کشور را ناشی از ضعف و سستی برخی مسؤولان دانست و گفت: برخی با القای وجود «بن بست» در جامعه برای بیگانگان خوش رقصی می کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۳:۵۵
فروزنده:
توان موشکی ایران عامل امنیت و اقتدار کشور است
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی با بیان این که "توان موشکی ایران" بازدارنده است و امنیت کشور را تأمین می کند، گفت: این توان و اقتدار سبب می شود تا اگر دشمنان در ذهن خودشان خیال باطلی داشته باشند که به میه...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۳:۴۰
رییس اورژانس کشور خبر داد؛
آمادگی کامل کاروان بهداشت و درمان برای خدمت رسانی به زائران اربعین
کولیوند از آمادگی کامل کاروان بهداشت و درمان برای خدمت رسانی به زائران اربعین خبر داد و گفت: خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در دستور کار جدی قرار گرفته است.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۸:۳۰
حجت الاسلام محسنی اژه ای:
ادامه کار بازنشستگان جرم است| دستگیری ۱۹۶ اخلالگر اقتصادی
سخنگوی قوه قضاییه درباره این که ‌آیا ادامه کار بازنشستگان جرم است؟ گفت: اگر فردی بازنشسته شود نمی تواند حقوق بگیرد و دخل و تصرف داشته باشد اما اگر این کار انجام شد تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۴:۰۶
در دیدار سردار اشتری و حجت الاسلام بهرامی مطرح شد؛
ضرورت توسعه همکاری‌ها بین ناجا و سازمان قضایی نیروهای مسلح
در دیدار فرمانده نیروی انتظامی و رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح بر ضرورت توسعه تعامل و همکاری بین ناجا و سازمان قضایی نیروهای مسلح تأکید شد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۱:۲۸
حسینی در گفت وگو با رسا:
ضعف نظارتی مجلس یکی از عوامل مشکلات اقتصادی امروز است
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی مجلس دهم را یکی از ضعیف‌ترین مجالس به ویژه در بعد نظارتی دانست و گفت: وضع آشفته اقتصادی کشور گویای این ضعف هست، درست است که نمایندگان مجلس کار اجرایی نمی‌کنند اما...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۲:۵۱
توضیحات کدخدایی درباره شایعه تغییر در ترکیب شورای نگهبان
سخنگوی شورای نگهبان به برخی شایعات درباره تغییرات در شورای نگهبان واکنش نشان داد.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۵:۵۹
حجت الاسلام جلیلی صفت خبر داد؛
رونمایی از پهباد ارتش در چند روز آینده
جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش از رونمایی پهباد ارتش در چند روز آینده خبر داد و گفت: نیروهای مسلح با قدرت برنامه خود را به پیش می برند، یاوه گویی های دشمن ناشی از توهمات است و مردم فریب عربده کشی ها ...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۲:۳۹
حجت الاسلام محمدحسنی:
دشمن قبل از تجاوز به ایران آخرین عکس یادگاری خود را بگیرد
رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان این که امروز ارتشی انقلابی و دلاور داریم که در کنار سپاه به نظام خدمت می کند، خطاب به دشمنان گفت: با وجود چنین ارتش انقلابی در کنار سپاه، فکر تجاوز به ایران را ...