Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - گناه قلب و ذهن انسان را نابود می کند
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ Tuesday, July 17, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۸:۰۱
شناسه خبر: ۵۴۵۹۳۸
 
استاد اخلاق حوزه علمیه قم:
گناه قلب و ذهن انسان را نابود می کند
حجت الاسلام مجاهدی با اشاره به این که گناه قلب و ذهن انسان را نابود می کند، گفت: فکر گناه، انسان را به سمت گناه می کشاند و گناه با انسان طوری بازی می کند که حتی اگر کسی را هم به قتل برساند، چیزی نمی فهمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در قم حجت الاسلام مجاهدی استاد اخلاق حوزه علمیه قم امروز ظهر در مدرسه فقه و اصولی آل یاسین، گفت: اهمیت دادن به نماز انسان را در راه خدا ثابت قدم می کند.

وی افزود: انسان زمانی در دنیا موفق بوده که عبادت های خود را برای خدا انجام دهد و هیچ وقت عبادتی همچون نماز را سبک نشمارد.

حجت الاسلام مجاهدی با بیان این که نماز کلید همه خوبی ها بوده، ابراز داشت: انسان زمانی اعمالش در دنیا، در درگاه خداوند قبول واقع می شود که به نماز خود اهمیت دهد.

وی با اشاره به این که طلاب عبادت خاضعانه را در زندگی خود برای خدا داشته باشند، خاطرنشان کرد: گناه قلب انسان را نابود می کند.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم اظهار داشت: از بین بردن عقل و قلب انسان توسط گناه یکی از آثار گناه در انسان ها بوده زیرا انسان با گناه راه خود را در راه شیطان قرار می دهد.

وی با توجه به این که شیطان آخرت انسان را نابود می کند، بیان داشت: طلاب در زندگی خود باید گناه کردن را فراموش کنند و طلاب در حوزه های علمیه حتی نباید فکر گناه بکنند.

حجت الاسلام مجاهدی تصریح کرد: فکر گناه، انسان را به سمت گناه می کشاند و گناه با انسان طوری بازی می کند که  حتی اگر کسی را هم به قتل برساند، چیزی نمی فهمد.

وی با توجه به این که ادامه دادن گناه انسان را منکر خدا می کند، اظهار داشت: گناه کردن به جسم و روح انسان ضرر می زند و خدا را از ذهن خود پاک می کند و به جایی می رسد که حتی خدا را هم منکر می شود.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم در پایان گفت: انسان با گذشت و خوش اخلاقی می تواند زندگی خوبی را برای خود در دنیا به وجود بیاورد./9707/پ۲۰۲/ی

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۲:۵۰
حجت الاسلام والمسلمین ربانی:
سند منابع انسانی مرکز خدمات تدوین شود
رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه بر لزوم تدوین سند منابع انسانی مرکز خدمات تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۶:۰۱
مدیر حوزه خواهران:
گروهی در ایران تلاش می‌کنند تا نگاه حداکثری به دین از بین برود
برخی در ایران تلاش می‌کنند نگاه حداکثری و جامعی را که به دین وجود دارد و اشتباهات فاحش مسیحیت و یهود را از چشم مردم بیاندازند .
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۴۱
دوره آموزشی کاربردی مراقبت معنوی ویژه روحانیان آغاز شد
نخستین دوره آموزشی کاربردی مراقبت معنوی ویژه مبلغین و روحانیان حوزه علمیه در استان قم آغاز شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۲۶
زمان تعطیلات تابستانی مرکز مدیریت و مرکز خدمات حوزه
مرکز مدیریت و مرکز خدمات حوزه های علمیه از ششم تا ۱۹ مردادماه تعطیل است.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۵:۳۹
معاون ‌آموزش حوزه خبر داد؛
افزایش ۲ هزار داوطلب در رشته های تخصصی
حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد از افزایش اهمیت مصاحبه های تخصصی در پذیرش مراکز تخصصی حوزه خبرداد و گفت: سیاست مراکز تخصصی در حوزه، توسعه است.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۵:۴۸
معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا:
گسست خانواده ها نتیجه مسامحه در امور دینی است
نتیجه سهل‌انگاری و مسامحه در امر دین و بی‌توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده‌ها و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۳:۵۶
رییس مرکز خدمات حوزه:
هم‌افزایی نهادهای حوزوی باعث تسریع در حل مشکلات طلاب می‌شود
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ربانی گفت: اگر نهادهای حوزوی در کنار هم باشند و روح همدلی، همراهی و هم‌افزایی داشته باشند مشکلات با سرعت بیشتری حل می‌شوند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۱:۲۲
استاد سطح عالی حوزه مطرح کرد؛
تعطیلات تابستان بهترین فرصت برای جبران کمبودهای تحصیلی
حجت الاسلام اسلامی فر فرصت تابستان را بهترین فرصت برای جبران کمبودهایی دانست که طلاب در حوزه علمیه احساس می کنند.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۲:۱۵
دبیر مجمع عالی حکمت در گفت وگوی تفصیلی با رسا:
شورای عالی فلسفه را جزو متون اصلی حوزه قرار دهد | عوامل مؤثر در ارتقای جایگاه فلسفه
حجت‌الاسلام والمسلمین معلمی با اشاره به رغبت کم طلاب به فلسفه، از عواملی سخن گفت که در افزایش یا کاهش جایگاه فلسفه در حوزه مؤثراست یا سبب گرایش یا عدم گرایش طلاب به موضوعات فلسفی می شود.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۱:۴۷
بیانیه تشکل اساتید حوزه درباره معضلات اقتصادی کشور
تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای نسبت به مشکلات اقتصادی کشور ابراز نگرانی کرد و خواستار رسیدگی فوری دستگاه های ذیربط در این باره شد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۵:۱۶
به همت مرکز خدمات حوزه صورت گرفت؛
برگزاری نخستین همایش حوزویان مهندس در قم
نخستین همایش حوزویان مهندس با حضور طلاب، فرزندان و همسر فعال آنها در عرصه ساختمان به همت معاونت مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۳:۴۰
در قم؛
دومین اجلاس رابطان استانی جامعه ایمانی مشعر برگزار شد
دومین اجلاس رابطان استانی و شهرستانی جامعه ایمانی مشعر امروز با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه، تحلیل‌گران سیاسی و سایر رابطان جامعه ایمانی مشعر در قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۳:۳۷
مدیر بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه مطرح کرد؛
چهار اصل مهم در تهذیب و سلوک اخلاقی
حجت‌الاسلام والمسلمین وافی با بیان این‌که یک اصل مهم برای پیشبرد کار تشکیلاتی توجه به امور اخلاقی و تهذیبی است، گفت: ویژگی‌هایی همچون اخلاق نیک، خوشپوشی و آراستگی، نظم و دقت، خوش‌بیانی، نگاه متواضعانه...
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۱:۰۶
مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا:
نیروهای انقلاب با حفظ امید و تبعیت از رهبری در فتنه آینده پیروز خواهند بود
عبودتیان گفت: به فرموده رهبر انقلاب، امسال سخت‌ترین سال انقلاب اسلامی است و نیروهای مؤمن و انقلابی باید امید خود را حفظ کرده و گوش به فرمان رهبر خود باشند تا در فتنه آینده موفقیت شامل حال مردم شود.
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۰:۴۰
تاکید استاد پناهیان بر انسجام در فعالیت های دینی و انقلابی
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: اتحاد و انجام فعالیت‌های انقلابی به صورت تشکیلاتی، یقینا موجب پیروزی خواهد شد، اما انجام کار انقلابی و حرکت به صورت فردی و جداگانه موفقیت چندانی به دنبال نخواهد داش...
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۰:۳۴
جزییات برگزاری اجلاس جامعه ایمانی مشعر
آبفروش با تأکید بر فراهم کردن مقدمات فضای انقلابی و شرایط مناسب فرهنگی در شهرستان‌های کشور گفت: مردمی و انقلابی بودن باید سرلوحه کار افراد انقلابی قرار گیرد، به طوری که هریک از افراد انقلابی موجب اطمی...
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۱:۵۸
رسا گزارش می دهد؛
نگاهی به قانون معافیت تحصیلی طلاب | حوزویان سربازی را کجا می گذارنند
براساس ماده ۳۲ قانون خدمت وظیفه عمومی، طلاب حوزه علمیه تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند و تشخیص آن با مرکز مدیریت حوزه های علمیه است.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۲۰:۳۵
دبیر اجرایی جشنواره ملی مهدویت مطرح کرد؛
افزایش ظرفیت فکری جامعه در جهت قبول مباحث مهدویت
حجت الاسلام حسین‌پور گفت: با نگاه به دستاوردهای مهدویت دریافت می‌شود که در زمینه‌های مختلفی بستر مباحث متفاوت مهدویت فراهم شده است که طرح و هضم آن برای جامعه در ۱۵ سال قبل امری سخت و مشکل بود.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۲۰:۱۸
در قم؛
نخستین نشست تخصصی جشنواره ملی مهدویت برگزار شد
اولین نشست تخصصی جشنواره ملی مهدویت امروز با حضور معاون مرکز تخصصی موعود، دبیر اجرایی جشنواره ملی مهدویت و معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۷:۴۲
از سوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی قم؛
تشریح جزئیات جشنواره ملی مهدویت
حسینی گفت: با توجه به غفلت به وجود آمده در جشنواره‌های ادبی و هنری نسبت به مباحث مهدویت و امام زمان(عج) جهاد دانشگاهی تصمیم گرفت برای پر کردن جای خالی این موضوع مهم، جشنواره ملی مهدویت را برگزار کند.