Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - بهترین پاسخ دولت به خروش ملت اقدام عملی برای حل مشکلات است
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ Thursday, October 18, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۴:۴۳
شناسه خبر: ۵۴۵۹۱۱
 
آیت الله سعیدی:
بهترین پاسخ دولت به خروش ملت اقدام عملی برای حل مشکلات است
امام جمعه قم با اشاره به خروش ملت در حمایت از انقلاب و رهبری گفت: بهترین واکنش دولت این است که با اراده جدی، اقدام عملی و تدبیر برای حل مشکلات اقتصادی کشور و مقابله با فسادها گام بردارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در تجمع بزرگ مردم قم که به منظور محکومیت اغتشاشات اخیر برگزار شد، با تاکید بر این که دشمنان امت اسلام همواره با تکیه بر قدرت‌های مختلف علیه ملت مومن و انقلابی ایران فتنه های گوناگونی را طراحی کرده اند، اظهار داشت: تاریخ پر برکت انقلاب اسلامی ایران در برابر این فتنه ها همیشه گواهی بر پیروزی حق بر باطل داده و دشمنان اسلام هیچگاه به مقاصد خود دست نخواهند یافت.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تاکید بر این که اگر امت اسلام از ارزش های خود فاصله بگیرند زمینه ترغیب دشمنان را برای فتنه انگیزی فراهم خواهند کرد، ابراز داشت: قرآن کریم دراین‌باره می‌فرماید که«مشرکان همچنان با مسلمانان درگیر هستند تا اگر بتوانند آن‌ها را از دین دور کنند»؛ ملت غیور ایران علاوه براستواری در مسیر دین رسول خدا(ص) تا پای جان از ترویج و صیانت از معارف آن ایستاده اند.

آیت‌الله سعیدی با تأکید بر اینکه امروز بهترین واکنش از طرف مردم حضور درصحنه و آماده‌باش برای عمل به‌فرمان ولایت‌فقیه است، گفت: در مقابل این اقدام انقلابی امت اسلام بهترین واکنش از طرف دولت این است که با اراده جدی، اقدام عملی، سرعت و تدبیر برای حل مشکلات اقتصادی کشور و مقابله با فسادها گام بردارند و بدانند در این مسیر مردم یار و یاور آن‌ها هستند.

امام جمعه قم به تحلیل و تبیین علل آشوب های اخیر پرداخت و گفت: یکی از اساسی ترین دلایل آشوب‌های اخیر این است که هویت نظام اسلامی ایران بر اساس اسلام و احکام الهی استوار شده و جامعه خود را برای رسیدن به سعادت بر مدار این هویت مدیریت می کند.

وی ادامه داد: آشوب‌هایی که در ایران اسلامی شکل گرفته است همه دارای علل و عوامل مشخصی است و آن هم عبارت از عناد استکبار جهانی در برابر حاکمیت قرآنی نظام اسلامی ایران است و شعارهای مختلف آشوبگران ازجمله «نه اسلام، نه قرآن» شاهد بر همین معناست.

آیت الله سعیدی در ادامه با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران توانسته از ابتدای تاریخ انقلاب تاکنون از همه سختی‌ها و مشکلات با مدیریت و درایت امام و رهبری معظم انقلاب گذر کند، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران اکنون به معنای واقعی استقلال روی پای خود ایستاده و بر اساس هویت و ارزش های اسلامی برای دست یابی به افق ها تلاش می کند.

وی ادامه داد: قرآن کریم تلاش دشمنان اسلام که به منظور تضعیف و براندازی شکل می پذیرد را چنین توصیف می‌فرماید که«به کوری چشم مستکبران، نور اسلام نه‌فقط خاموش نمی‌شود بلکه روزبه‌روز بر سرافرازی آن افزوده می‌شود تا روزی که ظلم و فساد مستکبران ریشه‌کن شود.»

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) به وضعیت نابسمان امنیت کشورهای منطقه اشاره داشت و گفت: کشورهای منطقه در نا امنی هستند، اما ایران اسلامی در امنیت و آرامش به سر می‌برد.

وی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی در آتش ناامنی می‌سوزند و برخی همانند آل‌سعود نیز بر امنیت حاکم بر ایران حسادت می‌ورزند به همین علت از هر فرصتی برای به آشوب کشاندن ایران استفاده می‌کنند، اما باتدبیر رهبری و ولایت‌پذیری مردم نقشه‌های دشمن نقشه برآب شده است و امروز نیز با رهنمودهای رهبری و حضور مردم با بصیرت در صحنه، سر پر از فتنه مستکبران به سنگ کوبیده خواهد شد.

امام جمعه قم به قلب سلیم و انقلابی نسل جدید انقلاب اشاره داشت و گقت: جوانان ایرانی هرچند دوران دفاع مقدس را ندیده اما به یاری مظلومان کشورهای دیگر شتافته و جان خود را در این مسیر فدا می‌کنند.

وی ادامه داد: باید در فتنه های اخیر توجه داشت که کفار به آشوبگران دستور دادند پرچم نظام اسلامی را به آتش بکشند و عکس شهدا را پاره کنند؛ اما اکنون با این اقدامات ضد انسانی خشم بیشتر مردم را به‌عنوان گوشه‌ای از عذاب الهی مشاهده می‌کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در پایان اقتصاد مقاومتی را نسخه‌ شفا بخش مشکلات کشور دانست و اظهار داشت: مسؤولان بدانند که دنیای استکبار همچنان قابل‌اعتماد و مذاکره نیست به همین علت باید به درون نظام تکیه کرده و در برابر نفوذ دشمنان در امور داخلی بایستند و اجازه ندهند که آن‌ها دشمنان و نقشه‌های خود را بر مردم تحمیل کنند./837/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۳۴
آیت الله مکارم شیرازی:
راهپیمایی اربعین مانور وحدت مسلمانان و خاری در چشم دشمنان است
حضرت آیت الله مکارم شیرازی از راهپیمایی باشکوه اربعین به عنوان مانور وحدت مسلمانان و خاری در چشم دشمنان و بدخواهان مکتب اهل بیت(ع) یاد کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۹:۲۲
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر آموزش و پرورش:
سند ۲۰۳۰ پوششی برای انتقال فرهنگ غربی است / مراقب نفوذی ها باشید
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر آموزش و پرورش سند ۲۰۳۰ را پوششی برای انتقال فرهنگ منحط غربی دانست و بر لزوم مراقبت نسبت به نفوذی ها تاکید کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۵:۰۶
با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب صورت گرفت؛
تجلیل از خدمات و مجاهدت های ۱۳ ساله ‌آیت الله رمضانی در اروپا
مراسم پاسداشت ۱۳ سال مجاهدت فرهنگی و تبلیغی آیت الله رمضانی در اروپا با عنوان سفیر انقلاب در مدرسه علمیه آیت الله بهجت برگزار شد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۴:۳۳
آیت الله رمضانی:
امروز وقت خسته شدن از انقلاب و مسیر تمدن سازی نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟
نماینده خبرگان با انتقاد از خستگی عده ای و القای یأس و ناامیدی به جامعه، گفت: مشکلاتی وجود دارد اما پیشرفت های بسیاری در زمینه های گوناگون حاصل شده است، چرا عده ای این پیشرفت ها را نمی بینند؟
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۲:۱۵
آیت الله صافی گلپایگانی:
قوانین اسلام راهگشای همه چالش های پیش روی بشریت است
حضرت آ‌یت الله صافی گلپایگانی تأکید کرد: ابزار اجتهاد فقهای شیعه است که می‌تواند به وسیله آن فقه بی نظیر و قانونِ جامع اسلام، پاسخگوی تمام مسائل و چالش ها باشد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۸:۱۹
آیت الله شب زنده دار:
فرهنگ و رسوم جاهلی مانع ترقی انسان می شود| همنشینی با بزرگان مسیر سعادت را هموار می کند
عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به موانع سعادت و ترقی انسان گفت: بسیاری از اموری که انسان ها دنبال می کنند و رسومی که وجود دارد ناشی از جهالت است و مانع از پرواز و ترقی انسان می شود.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۴:۵۵
آیت الله جنتی:
ملاک شورای نگهبان در بررسی FATF شرع و قانون است| اربعین نماد برکت سیاسی و اجتماعی است
دبیر شورای نگهبان با اشاره به مصوبه مجلس درباره FATF گفت: معیار و ملاک شورای نگهبان شرع مقدس و قانون است و امیدواریم که نتیجه عملکرد ما به نفع اسلام و انقلاب و تضمین کننده عزت کشور باشد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۴۷
آیت الله فاضل لنکرانی:
مودت اهل بیت رمز وحدت مسلمین است
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان این که «مودة فی القربی» اختلافات میان بشریت را می زداید، گفت: مودت اهل بیت(ع) رمز تکامل و وحدت بشریت است.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۲:۰۲
آیت الله جوادی آملی:
کسانی که در پی حق هستند باید خون بهای سیدالشهدا را بگیرند
حضرت آ‌یت الله جوادی ‌آملی با بیان این که جریان حسین بن علی(ع) جریان حق و عدل و مبارزه با باطل است که در همه اعصار وجود دارد، گفت: کسانی که در هر زمانی با حق و عدل مخالفت کردند باید مورد قصاص قرار بگی...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۷:۱۳
با دستور رییس دستگاه قضا صورت می گیرد؛
رسیدگی خارج از نوبت برای تعدیل در مهلت تأدیه سکه مهریه
رییس قوه قضاییه با صدور بخشنامه‌ای به رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور دستور داد که بدون نوبت به درخواست تعدیل مهلت تأدیه مهریه‌ها رسیدگی کنند تا از زندانی شدن مردان جلوگیری به عمل آید.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۶:۳۹
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی:
اشرافی گری مسؤولان مردم را به نظام اسلامی بدبین می کند
نماینده خبرگان ساده زیستی مسؤولان و روحانیت را عامل بقای نظام اسلامی دانست و گفت: اگر مسؤولان گرایش به اشرافیت داشته باشند و سطح زندگی آن ها از مردم فاصله بگیرد، جامعه نسبت به دستگاه های حکومتی بدبین ...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۶:۲۴
آیت الله حسینی شاهرودی در گفت وگو با رسا:
دنیازدگان نباید در دولت و مجلس مسؤولیت داشته باشند| سپاه بهترین الگو برای تربیت افراد صالح است
نماینده خبرگان با تأکید بر لزوم ساده زیستی مسؤولان گفت: دولت و مجلس باید آن دسته از مسؤولانی که دنیازده شده و اشرافی زندگی می کنند را عزل کرده و افراد صالح جایگزین کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۴۵
حجت الاسلام والمسلمین علیمرادی در گفت وگو با رسا:
احراز ساده زیستی شرط روی کار آمدن مسؤولان باشد
نماینده خبرگان با تأکید بر این که احراز ساده زیستی باید شرط روی کار آمدن مسؤولان باشد، گفت: تا زمانی که روح ساده زیستی در مسؤولان حاکم نشود، امکان تحقق اهداف انقلاب وجود نخواهد داشت.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین دیرباز:
وجود شفافیت در کشور مانع فساد می شود| مسؤولان در عمل اهداف انقلاب را عینیت بخشند
نماینده خبرگان با اشاره به این که مسؤولان باید با رفتار خود اهداف انقلاب و منویات رهبر معظم انقلاب را عینیت بخشند، گفت: اگر مردم از زندگی مسؤولان خود آگاه باشند و ساده زیستی را در آن مشاهده کنند، نسبت...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۳:۵۰
آیت الله سبحانی:
فقه و طبابت رابطه تنگاتنگی دارند| به برکت انقلاب بی نیاز از پزشکان خارجی هستیم
حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که فقه با طبابت رابطه تنگاتنگی دارد، گفت: از اول کتاب طهارت تا آخر کتاب دیات فقیه محتاج طبیب در تشخیص موضوعات است تا بتواند حکم دهد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۰:۱۲
پیام تسلیت ‌آیت الله نوری درپی درگذشت حجت الاسلام شجاعی
حضرت آیت الله نوری همدانی با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۹:۵۳
آیت الله جوادی ‌آملی:
مردم فرشته گونه دین و کشور را حفظ کردند| برخی در کشور خلاف مسیر انسانیت حرکت می کنند
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با بیان این که دفاع مقدس از آنجا که همه کشورهای جهان علیه ما متحد شدند جنگ جهانی سوم بود، گفت: در این میان تنها دینِ مردم باعث حفظ کشور شد و مردم فرشته گونه دین و کشور را حف...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۸:۲۷
آیت الله مکارم با صدور پیام تسلیتی:
مرحوم شجاعی از فراز منبر به هدایت مردم می پرداخت
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با صدور پیام تسلیتی، درگذشت حجت الاسلام والمسلمین شجاعی را تسلیت گفت و از مجاهدت های آن مرحوم در مسیر هدایت مردم و نشر معارف اهل بیت، تجلیل کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۷:۰۵
در دیدار دبیر شورای عالی حوزه مطرح شد؛
تأکید آیت الله شبیری بر تقویت درس اخلاق در حوزه| جای درس اخلاق هایی مانند درس امام در حوزه خالی است
حضرت آ‌یت الله شبیری با تأکید بر تقویت دروس اخلاق در حوزه گفت: امام که درس اخلاق می گفتند تا چند روزی حوزه یک حال و هوای دیگر داشت. امروز جای این درس اخلاق‌ها در حوزه خالی است.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۵:۰۳
آیت الله اراکی:
نمی‌توان برای جامعه اسلامی نسخه غربی نوشت| با اتکای به بیگانگان قدرت حاصل نمی شود
نماینده خبرگان با بیان این‌که جامعه اسلامی در همه ابعاد با جامعه غربی تفاوت دارد، تأکید کرد: نمی‌توان برای جامعه اسلامی نسخه غربی نوشت، زیرا غربی‌ها کاملاً برعکس مبانی و آموزه‌های ما عمل می‌کنند.