Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - حل مشکلات جامعه در گرو عمل به تکلیف قوای سه گانه است
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ Thursday, July 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۹:۰۴
شناسه خبر: ۵۴۵۸۸۵
 
حجت‌الاسلام ذوالنور:
حل مشکلات جامعه در گرو عمل به تکلیف قوای سه گانه است
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی،حل مشکلات جامعه را در گرو عمل به تکلیف قوای سه گانه دانست و گفت: مطالبات اقتصادی امروز مردم، مطالبات چندین ساله رهبر معظم انقلاب از سران سه قوه است.

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، مردم را دارای مشکلات نابسامانی اداری، فساد اقتصادی و فساد اجتماعی ارزیابی کرد و گفت: با این وضعیت مردم حق دارند اعتراض کنند؛ طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی مردم حق دارند بدون تخریب، توهین، تضییع حقوق دیگران از رسانه، منابر، تریبون‌ها اعتراض خود به مسائل و مشکلات را مطرح کنند و نیازی به اجازه هم نیست بلکه این انتقادها با شروط ذکر شده آزاد است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گروه‌ها، احزاب، روزنامه‌ها، خانه کارگر، اتاق اصناف و مانند این‌ها حقیقی یا حقوقی، می‌توانند از وزارت کشور درخواست نشست و تجمع کنند و سلامت آن را به عهده بگیرند که این مورد هم در کشور ما مجاز است. تا به حال این اذن‌ها داده شده است، مگر موارد استثنایی، که تبعاتی برای جامعه داشته است.

حجت‌الاسلام ذوالنور بخشی از تجمعات این روزهای کشور را اعتراضات به حق جامعه توصیف کرد و افزود: بخشی از این تجمعات که افراد هنجار شکنی می‌کنند، به اموال عمومی آسیب می‌رسانند، کارهای خشونت آمیز (که کشته‌هایی در کشور داشته‌ایم) محکوم است، کسی این مسائل را نمی‌پذیرد و دفاع از نظام سیاسی در تمام دنیا امر مشروع و موجهی است که کسی مقابله با آن را نمی‌پذیرد.

وی تصریح کرد: آن‌ها که نظم جامعه را مختل، امنیت مردم را تهدید می کنند و به اموال عمومی آسیب می‌زنند باید با برخورد جدی روبرو شوند و هزینه آن را پرداخت کنند؛ اینطور نیست که کاری بکنند و مصون بمانند؛ طبیعتاً دستگاه‌های امنیتی و انتظامی باید در این زمینه برخورد لازم را داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز می‌دانیم که ضد انقلاب، آمریکا، انگلیس و دیگر قدرت‌های بیگانه به دنبال این هستند که برای نظام اسلامی مشکل تراشی کرده و اعتراضات را تشدید کنند که ذوق زدگی آن‌ها مشهود است؛ از کنار این موضوع هم نمی‌شود به سادگی گذر کرد.

حجت‌الاسلام ذوالنور ادامه داد: سه قوه ما باید درباره این مسائل پاسخگو باشند، مطالباتی که امروز از سوی بخشی از مردم خارج می‌شود چیزی است که رهبر معظم انقلاب سال‌های سال فریاد زده‌اند؛ ایشان به صورت مکرر بر توجه به موضوعات فقر، فساد و تبعیض تأکید داشته‌اند؛ امروز شخص رهبر معظم انقلاب پرچم‌دار مقابله با آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، بیکاری، حاشیه‌نشینی، فساد اداری و اجتماعی هستند و از عملکرد دستگاه‌های ذیربط و قوای سه گانه ناراضی اند.

وی تصریح کرد: سران سه قوه ما (اسبق و فعلی) باید پاسخگو باشند که چرا با عملکرد نامناسب خود و انجام ندادن تکالیفی که واقعاً مطالبه رهبر معظم انقلاب و مردم است باعث نمود اعتراضات مردمی به این شکل شده‌اند؛ درمان مسائل امروز جامعه نیز عمل به تکلیف سه قوه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از اینکه ساختار مجلس شورای اسلامی تنها برای قانون‌گذاری تدوین شده است، گفت: سیستم مجلس شورای اسلامی در قانونگذاری هم ناکارآمد است؛ چند نماینده طرحی را حساب نشده و کارشناسی نشده در تعارض بسیاری از مسائل دیگر به صحن می‌آورند و با راه‌های مختلف در مجلس تصویب می‌کنند و این قوانین به معضلی برای کشور تبدیل می‌شود.

حجت‌الاسلام ذوالنور ادامه داد: اینکه مجلس تحقیق، تفحص، سئوال و استیضاح دارد، فنی و کارشناسی انجام نمی‌شود؛ وقت، امکان و ساز و کاری برای نماینده دیده نشده است که در این مسائل کار کند؛ یک نماینده وقتی بخواهد کسی را استیضاح کند ستادی ندارد، ممکن است که در دانشگاه استاد علوم انسانی، مدیریت و پزشک بوده باشد اما اکنون درباره بحث تخصصی کشور سؤال دارد، با مطالباتی که در حوزه انتخابیه از نمایندگان وجود دارد، با وقتی که مجلس از نماینده می‌گیرد فرصت کار تخصصی نیست، لذا سؤالی آبکی مطرح می‌شود و کمتر، این سؤالات به نتیجه می‌رسد.

وی افزود: نزدیک سیصد تحقیق و تفحص از اول مجلس داشته‌ایم که جای سؤال است که چند مورد از آن‌ها به نتیجه رسیده و درباره آن‌ها اقدام قضایی انجام شده است؛ قبل از تحقیق و تفحص باید کار تخصصی انجام بگیرد که اگر در تحقیق و تفحص رفتیم بدانیم که به نتیجه می‌رسد، متأسفانه ساز و کار مجلس ناکارآمد است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: قوه قضائیه برخوردهای لازم را انجام نمی‌دهد؛ ۹۰ درصد فساد و تخلفات در دولت و قوه مجریه است، اما قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم ورود پیدا نمی‌کند، این قوه باید برای موارد خاص شعبه ویژه تشکیل داده و سرعت و قاطعیت لازم را به خرج بدهد؛ در اختلاس سه هزار میلیاردی رسیدگی چندین ساله باعث شد تا معاندین نظام  شایعه و تخریب را علیه نظام انجام دهند؛ و این برخورد تدریجی کارآمدی خود را از دست داد و نه تنها در سطح بازدارندگی کارآیی فوق العاده‌ای نداشت بلکه روی افکار عمومی هم تأثیر ندارد./836/ت۳۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۳:۴۶
حجت الاسلام آزادی خواه در گفت‌وگو با رسا:
فراکسیون ولایت از ترمیم کابینه کوتاه نمی‌آید| طرح سؤال از روحانی در زمینه مشکلات اقتصادی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اقدامات فراکسیون ولایت در بعد نظارتی گفت: به صورت جدی دنبال استیضاح وزیر اقتصاد و سوال از رییس جمهور هستیم.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۲:۵۴
حجت الاسلام حسینی کیا در گفت‌وگو با رسا:
دولت برای ترمیم کابینه اقدام نکند مجلس وارد عمل می شود| مشکلات امروز نشانه ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت است
عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مشکلات و معضلات امروز اقتصادی کشور را نشانه ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت دانست و تأکید کرد: اگر دولت برای ترمیم کابینه اقدام نکند مجلس وارد عمل می شود.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۴:۱۲
در جلسه هیأت دولت به ریاست روحانی صورت گرفت؛
بررسی گزارش وزارت راه درباره مشکلات مربوط به کامیون‌داران و رانندگان حمل و نقل جاده‌ای
هیات وزیران در جلسه خود، به بررسی گزارش وزارت راه و شهر سازی در خصوص مسائل و مشکلات مربوط به کامیون‌داران و رانندگان حمل و نقل جاده‌ای کشورپرداخت.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۲:۰۴
روحانی در دیدار خانواده شهیدان یاسری:
خانواده معظم شهدا مایه فخر ملت و عزت کشور هستند
رییس جمهور با حضور در منزل شهیدان غلامرضا و محمد یاسری، ضمن دیدار با مادر این شهیدان والامقام، از ایثار فرزندان و صبر اعضای خانواده یاسری تجلیل کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۲۳:۱۴
در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفت؛
انتخاب مجدد استاد رشاد به ریاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه
جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور، برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۲:۵۱
در جلسه ای به ریاست روحانی اتخاذ شد؛
۳ تصمیم کلیدی برای تسریع در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری
جلسه پیگیری روند اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری امید(نوسازی بافت‌های فرسوده)، روز سه‌شنبه به ریاست رییس جمهور برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۳:۳۵
حجت‌الاسلام ذوالنور در کفت وگو با رسا:
مشکل تبادلات بانکی با FATF و صد کنوانسیون دیگر حل نمی شود
عضو کمیسیون امنیت ملی مشکلات بانکی کشور را به دلیل تحریم‌ها و تهدیدات بانک‌های بزرگ جهانی از سوی آمریکا دانست و گفت: اگر در صد FATF و کنوانسیون‌های اینچنینی هم عضو شویم مشکلی از ارتباطات بانکی ایران...
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۳:۱۵
فولادگر در گفت‌وگو با رسا:
مسؤولان اشرافی نمی توانند مشکلات و سختی های جامعه را درک کنند
رییس کمیسیون حمایت از تولید داخلی با بیان اینکه روحیه اشرافی‌گری برخی مسؤولان، مردم را نسبت به نظام بدبین می‌کند، گفت: مسؤولان اشرافی درد و مشکلات مردم را درک نخواهند کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۳:۱۲
نوریان:
ایستادگی و مقاومت سبب حفظ عزت ملی می‌شود
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه حفظ عزت ملی در گرو ایستادگی و مقاومت است، گفت: تسلیم شدن در برابر دشمن زیاده‌خواهی و سلطه‌گری او را افزایش می‌دهد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۳:۰۷
بررسی مشکلات ساختار نظام بانکی با حضور رییس کمیسیون اقتصادی
نشست هم اندیشی مدیران عامل بانکهای دولتی و بانکهای مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی با حضور رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و رییس کمیته پولی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس به میزبانی بانک تجارت برگزار...
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۲:۳۸
کوهکن:
نمایندگان خواستار مجازات بدون مماشات اخلالگران اقتصادی هستند
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: نمایندگان تأکید دارند که با متخلفان این مدت کوتاه گذشته که به زندگی مردم بخصوص قشر متوسط جامعه آسیب زد، به هیچ وجه مماشاتی وجود نداشته باشند.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۲:۲۷
بابایی صالح:
باج خواهی دشمن با تسلیم شدن به پایان نمی رسد
عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی وحدت و همدلی مردم و مسؤولان را نماد مقاومت در برابر استکبار دانست و خفت و خواری را نتیجه تسلیم شدن در برابر آمریکای زیاده خواه عنوان کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۲:۲۲
عضو کمیسیون امنیت ملی:
نباید به اروپایی ها برای حمایت از ایران خوشبین بود
علوی با تأکید بر این که اگر پا روی رگ حیاتی ایران گذاشته شود، ایران نیز پا روی رگ حیاتی جهان خواهد گذاشت، گفت: همانطور که رییس جمهور در اروپا مطرح کرد، اگر نفت ایران خریداری نشود، هیچ کشور از جهان نخ...
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۴:۳۸
هیات دولت با قدردانی از بیانات صریح و امیدبخش رهبر انقلاب:
با تمام توان برای حل مشکلات و آرامش اقتصادی تلاش می‌کنیم
هیأت دولت تأکید کرد: عضای دولت و همه خادمان ملت در خانواده بزرگ دستگاه اجرایی با عزم و جدیت آمادگی دارند که تمام توان خود را برای حل مشکلات مردم، ادامه مسیر رشد و آرامش اقتصادی کشور و ناکام گذاردن تلا...
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۲۳:۰۷
رییس جمهور با قدردانی از حمایت و رهنمودهای رهبر انقلاب:
دولت برای پیگیری و اجرای کامل رهنمودهای رهبر معظم انقلاب عزم جدی دارد
رییس جمهور در جلسه هیات وزیران، ضمن تشکر از حمایت رهبر معظم انقلاب از دولت و استقبال از رهنمودهای ایشان، بر عزم جدی همه اعضای دولت در پیگیری کامل و اجرای این رهنمودها تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲:۱۰
پوربافرانی:
نتیجه مقاومت در برابر دشمن پیروزی و پیشرفت است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه تسلیم تهدید و مقاومت فرصتی برای پیشرفت کشور است، گفت: مقاومت فرصتی برای افزایش قدرت جامعه است تا بتوان در برابر دشمن ایستادگی کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۰۴:۵۵
پیام تبریک رییس جمهور به مناسبت قهرمانی ایران در وزنه برداری جوانان جهان
رئیس جمهور با تبریک قهرمانی مقتدرانه پولادمردان جوان کشورمان در رقابت های وزنه برداری جوانان جهان در ازبکستان، ابراز امیدواری کرد که در سایه تلاش و امید، همواره شاهد توفیق روزافزون جوانان ایران اسلام...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۱:۱۴
گزارش روحانی درباره پرونده تخلف در واردات؛
کشف فساد با مشارکت برخی کارگزاران دولت| فساد‌ستیزی را از خود آغاز می کنیم
رییس جمهور از رئیس قوه قضائیه خواست پرونده تخلف واردات خارج از نوبت رسیدگی شود و مجرمان به مجازات قانونی برسند و اموال و سودهای کلان نامشروع به بیت‌المال بازگردد.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۷:۳۰
در هیأت عالی نظارت مجمع صورت گرفت؛
بررسی انطباق قانون مبارزه با پولشویی با سیاست های کلی اقتصادی
هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور اعضا به ریاست دبیر مجمع تشکیل جلسه داد و در این جلسه انطباق قانون مبارزه با پولشویی با سیاست های کلی اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۳:۵۲
رییس جمهور در پایان جلسه سران قوا:
ارز لازم برای کالاهای اساسی تامین است| روند تعامل اقتصادی ایران با دنیا مثل گذشته تداوم می یابد
رییس جمهور با بیان اینکه مسیر استقامت، ایستادگی و برنامه ریزی و هماهنگی با مردم و تعامل با دولتهای دوست، توطئه های دشمنان را خنثی خواهد کرد، تحریم های کور آمریکا را علیه ملت ایران دانست.