یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ Sunday, January 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۹:۰۴
شناسه خبر: ۵۴۵۸۸۵
 
حجت‌الاسلام ذوالنور:
حل مشکلات جامعه در گرو عمل به تکلیف قوای سه گانه است
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی،حل مشکلات جامعه را در گرو عمل به تکلیف قوای سه گانه دانست و گفت: مطالبات اقتصادی امروز مردم، مطالبات چندین ساله رهبر معظم انقلاب از سران سه قوه است.

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، مردم را دارای مشکلات نابسامانی اداری، فساد اقتصادی و فساد اجتماعی ارزیابی کرد و گفت: با این وضعیت مردم حق دارند اعتراض کنند؛ طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی مردم حق دارند بدون تخریب، توهین، تضییع حقوق دیگران از رسانه، منابر، تریبون‌ها اعتراض خود به مسائل و مشکلات را مطرح کنند و نیازی به اجازه هم نیست بلکه این انتقادها با شروط ذکر شده آزاد است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گروه‌ها، احزاب، روزنامه‌ها، خانه کارگر، اتاق اصناف و مانند این‌ها حقیقی یا حقوقی، می‌توانند از وزارت کشور درخواست نشست و تجمع کنند و سلامت آن را به عهده بگیرند که این مورد هم در کشور ما مجاز است. تا به حال این اذن‌ها داده شده است، مگر موارد استثنایی، که تبعاتی برای جامعه داشته است.

حجت‌الاسلام ذوالنور بخشی از تجمعات این روزهای کشور را اعتراضات به حق جامعه توصیف کرد و افزود: بخشی از این تجمعات که افراد هنجار شکنی می‌کنند، به اموال عمومی آسیب می‌رسانند، کارهای خشونت آمیز (که کشته‌هایی در کشور داشته‌ایم) محکوم است، کسی این مسائل را نمی‌پذیرد و دفاع از نظام سیاسی در تمام دنیا امر مشروع و موجهی است که کسی مقابله با آن را نمی‌پذیرد.

وی تصریح کرد: آن‌ها که نظم جامعه را مختل، امنیت مردم را تهدید می کنند و به اموال عمومی آسیب می‌زنند باید با برخورد جدی روبرو شوند و هزینه آن را پرداخت کنند؛ اینطور نیست که کاری بکنند و مصون بمانند؛ طبیعتاً دستگاه‌های امنیتی و انتظامی باید در این زمینه برخورد لازم را داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز می‌دانیم که ضد انقلاب، آمریکا، انگلیس و دیگر قدرت‌های بیگانه به دنبال این هستند که برای نظام اسلامی مشکل تراشی کرده و اعتراضات را تشدید کنند که ذوق زدگی آن‌ها مشهود است؛ از کنار این موضوع هم نمی‌شود به سادگی گذر کرد.

حجت‌الاسلام ذوالنور ادامه داد: سه قوه ما باید درباره این مسائل پاسخگو باشند، مطالباتی که امروز از سوی بخشی از مردم خارج می‌شود چیزی است که رهبر معظم انقلاب سال‌های سال فریاد زده‌اند؛ ایشان به صورت مکرر بر توجه به موضوعات فقر، فساد و تبعیض تأکید داشته‌اند؛ امروز شخص رهبر معظم انقلاب پرچم‌دار مقابله با آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، بیکاری، حاشیه‌نشینی، فساد اداری و اجتماعی هستند و از عملکرد دستگاه‌های ذیربط و قوای سه گانه ناراضی اند.

وی تصریح کرد: سران سه قوه ما (اسبق و فعلی) باید پاسخگو باشند که چرا با عملکرد نامناسب خود و انجام ندادن تکالیفی که واقعاً مطالبه رهبر معظم انقلاب و مردم است باعث نمود اعتراضات مردمی به این شکل شده‌اند؛ درمان مسائل امروز جامعه نیز عمل به تکلیف سه قوه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از اینکه ساختار مجلس شورای اسلامی تنها برای قانون‌گذاری تدوین شده است، گفت: سیستم مجلس شورای اسلامی در قانونگذاری هم ناکارآمد است؛ چند نماینده طرحی را حساب نشده و کارشناسی نشده در تعارض بسیاری از مسائل دیگر به صحن می‌آورند و با راه‌های مختلف در مجلس تصویب می‌کنند و این قوانین به معضلی برای کشور تبدیل می‌شود.

حجت‌الاسلام ذوالنور ادامه داد: اینکه مجلس تحقیق، تفحص، سئوال و استیضاح دارد، فنی و کارشناسی انجام نمی‌شود؛ وقت، امکان و ساز و کاری برای نماینده دیده نشده است که در این مسائل کار کند؛ یک نماینده وقتی بخواهد کسی را استیضاح کند ستادی ندارد، ممکن است که در دانشگاه استاد علوم انسانی، مدیریت و پزشک بوده باشد اما اکنون درباره بحث تخصصی کشور سؤال دارد، با مطالباتی که در حوزه انتخابیه از نمایندگان وجود دارد، با وقتی که مجلس از نماینده می‌گیرد فرصت کار تخصصی نیست، لذا سؤالی آبکی مطرح می‌شود و کمتر، این سؤالات به نتیجه می‌رسد.

وی افزود: نزدیک سیصد تحقیق و تفحص از اول مجلس داشته‌ایم که جای سؤال است که چند مورد از آن‌ها به نتیجه رسیده و درباره آن‌ها اقدام قضایی انجام شده است؛ قبل از تحقیق و تفحص باید کار تخصصی انجام بگیرد که اگر در تحقیق و تفحص رفتیم بدانیم که به نتیجه می‌رسد، متأسفانه ساز و کار مجلس ناکارآمد است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: قوه قضائیه برخوردهای لازم را انجام نمی‌دهد؛ ۹۰ درصد فساد و تخلفات در دولت و قوه مجریه است، اما قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم ورود پیدا نمی‌کند، این قوه باید برای موارد خاص شعبه ویژه تشکیل داده و سرعت و قاطعیت لازم را به خرج بدهد؛ در اختلاس سه هزار میلیاردی رسیدگی چندین ساله باعث شد تا معاندین نظام  شایعه و تخریب را علیه نظام انجام دهند؛ و این برخورد تدریجی کارآمدی خود را از دست داد و نه تنها در سطح بازدارندگی کارآیی فوق العاده‌ای نداشت بلکه روی افکار عمومی هم تأثیر ندارد./836/ت۳۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۱۰
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۰:۴۳
رییس جمهور:
قدرت های خارجی، دلسوز مردم منطقه نبوده و نخواهند بود
رییس جمهور با بیان اینکه "جمهوری اسلامی ایران پیوسته از عراق متحد و یکپارچه ، حمایت و پشتیبانی می کند" ، تصریح کرد: دفاع از حاکمیت واحد و تثبیت مرزهای منطقه وظیفه همه کشورها و اقوام ساکن در منطقه است...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۷:۴۴
کریمی قدوسی:
دولتمردان نصایح رهبر انقلاب را سرلوحه کار خود قرار دهند
عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب اسلامی و وجود مشکلات در جامعه، گفت: باید دولتمردان به نصایح مقام معظم رهبری گوش کنند و اعتراضات ناشی از مشکلات مردم را گردن مسائل فرعی نیندازند...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۷:۲۳
حضور روحانی در مراسم بزرگداشت دریانوردان حادثه سانچی
رییس جمهور صبح یکشنبه در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره و ترحیم شهدای حادثه نفتکش سانچی شرکت کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۵:۳۰
فرهنگی در نطق میان دستور:
محدود کردن برنامه‌های هسته‌ای خلاف صریح برجام است | از هرگونه اعمال فشار بر مردم اجتناب شود
عضو هیأت رییسه مجلس محدود کردن برنامه‌های هسته‌ای خلاف صریح برجام دانست و گفت: مردم انتظار تحولات مثبت و مستمر را دارند لذا از هرگونه اعمال فشار بر مردم و اقشار مختلف اجتناب شود.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۴:۵۸
عارف:
فراکسیون امید جلوی افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها را می‌گیرد
رییس فراکسیون امید مجلس تأکید کرد که این فراکسیون جلوی افزایش غیرمنطقی قیمت ها در بودجه سال آینده را می گیرد.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۱:۳۰
حضور رییس مجلس گینه بیسائو در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی
سریانا کاسما رییس مجلس گینه بیسائو در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی حضور یافت.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۸:۵۸
دقایقی قبل صورت گرفت؛
آغاز نشست علنی پارلمان با حضور ۲۰۴ نماینده
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در اولین روز بهمن ماه سال جاری کار خود را آغاز کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۰:۲۶
رییس‌ جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید شیلی:
ایران خواهان توسعه همکاری ها با کشورهای آمریکای لاتین است
رییس جمهور گفت: توسعه روابط و همکاری ها با کشورهای منطقه آمریکای لاتین و از جمله شیلی برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۰:۵۵
روحانی در دیدار سفیر جدید غنا:
اراده ایران توسعه روابط با غنا به عنوان کشوری دوست و برادر است
رییس جمهور گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط و همکاری ها در زمینه های مختلف اقتصادی، علمی و فرهنگی با غنا به عنوان کشوری دوست و برادر است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۵:۱۳
روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کوبا:
ایران با تحریم به عنوان ابزار ناصحیح و کهنه مخالف است
رییس‌ جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و کوبا دو کشور انقلابی با روابطی در سطح بسیار خوب هستند، اظهار داشت: اراده دولت جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط با دولت کوبا است و این راه را ادامه خواهی...
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۴
کدخدایی در نشست خبری:
بودجه شورای نگهبان از پول توجیبی برخی مسؤولان کمتر است
سخنگوی شورای نگهبان با انتقاد از هجمه‌های اخیر علیه شورای نگهبان گفت: بودجه شواری نگهبان به صورت کامل به این شورا اختصاص داده نمی‌شود.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۹:۰۰
حجت الاسلام مازنی:
دشمن برای ضربه به انقلاب همواره در کمین است
عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که همواره باید در مقابل توطئه‌های احتمالی دشمن هوشیار باشیم.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۹:۳۶
ظریف ساختار جدید و معاونت‌های وزارت خارجه را اعلام کرد
سخنگوی وزارت امور خارجه از اعلام ساختار جدید و معاونت های وزارت خارجه از سوی محمدجواد ظریف خبر داد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۹:۳۲
وزیر کشور:
نقش مردم در مدیریت بحران آب بی بدیل است
وزیر کشور به نقش مردم در مدیریت بحران آب تاکید کرد و گفت: حقابه تالاب های کشور باید داده شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۹:۲۷
روحانی درگذشت مادر شهیدان زینلی را تسلیت گفت
رییس جمهور در پیامی درگذشت اسوه صبر و ایثار مرحومه حاجیه خانم صغری مبارک آبادی والده بزرگوار شهیدان گرانقدر شعبانعلی، اکبر و اصغر زینلی از دلاوران دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۳:۵۴
رییس‌ جمهور در دیدار رییس مجلس لبنان:
صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند | دولت و ملت ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود
رییس جمهور ضمن ابراز خرسندی از ایجاد شرایط باثبات در این کشور، گفت: تقویت و استحکام ثبات، توسعه و وحدت در لبنان موجب خوشحالی ملت ایران است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۱:۳۷
روحانی در دیدار رییس مجلس عمان:
دشمنان منافع خود را در اختلاف بین مسلمین جستجو می‌کنند
رییس جمهور با تأکید بر اینکه دشمنان نمی‌خواهند کشورهای اسلامی در کنار هم وحدت و یکپارچگی داشته باشند،تصریح کرد: اراده جدی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط برادرانه و همه جانبه با کشورهای اسلامی و از ...
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۷:۵۴
رییس جمهور:
عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی و تأثیرات آن موجب شکاف نسلی می‌شود
هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور، گزارش مرکز ملی فضای مجازی درخصوص «اقتصاد مجازی» را بررسی کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۷:۴۰
نامه سردار نقدی به رییس جمهور درباره مدیریت بومی فضای مجازی
سردار نقدی در نامه‌ای به رییس جمهور درباره مدیریت بومی فضای مجازی، نوشت: همین امروز راه را بر ظرفیت‎های بی‎شمار داخلی باز کنید و آن‎ها را جایگزین اجانب نمایید که فردا دیر است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۶:۱۰
آوایی تأکید کرد؛
لزوم بازنگری در قانون مجازات و تعزیرات
وزیر دادگستری گفت: از نظر ما قوانین مربوط به تعزیرات که مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام است برای سالیان دور است و حتما جرایم امروز باید متناسب با زمان و تورم خود انجام شود.