Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - حل مشکلات جامعه در گرو عمل به تکلیف قوای سه گانه است
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ Tuesday, October 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۹:۰۴
شناسه خبر: ۵۴۵۸۸۵
 
حجت‌الاسلام ذوالنور:
حل مشکلات جامعه در گرو عمل به تکلیف قوای سه گانه است
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی،حل مشکلات جامعه را در گرو عمل به تکلیف قوای سه گانه دانست و گفت: مطالبات اقتصادی امروز مردم، مطالبات چندین ساله رهبر معظم انقلاب از سران سه قوه است.

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، مردم را دارای مشکلات نابسامانی اداری، فساد اقتصادی و فساد اجتماعی ارزیابی کرد و گفت: با این وضعیت مردم حق دارند اعتراض کنند؛ طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی مردم حق دارند بدون تخریب، توهین، تضییع حقوق دیگران از رسانه، منابر، تریبون‌ها اعتراض خود به مسائل و مشکلات را مطرح کنند و نیازی به اجازه هم نیست بلکه این انتقادها با شروط ذکر شده آزاد است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گروه‌ها، احزاب، روزنامه‌ها، خانه کارگر، اتاق اصناف و مانند این‌ها حقیقی یا حقوقی، می‌توانند از وزارت کشور درخواست نشست و تجمع کنند و سلامت آن را به عهده بگیرند که این مورد هم در کشور ما مجاز است. تا به حال این اذن‌ها داده شده است، مگر موارد استثنایی، که تبعاتی برای جامعه داشته است.

حجت‌الاسلام ذوالنور بخشی از تجمعات این روزهای کشور را اعتراضات به حق جامعه توصیف کرد و افزود: بخشی از این تجمعات که افراد هنجار شکنی می‌کنند، به اموال عمومی آسیب می‌رسانند، کارهای خشونت آمیز (که کشته‌هایی در کشور داشته‌ایم) محکوم است، کسی این مسائل را نمی‌پذیرد و دفاع از نظام سیاسی در تمام دنیا امر مشروع و موجهی است که کسی مقابله با آن را نمی‌پذیرد.

وی تصریح کرد: آن‌ها که نظم جامعه را مختل، امنیت مردم را تهدید می کنند و به اموال عمومی آسیب می‌زنند باید با برخورد جدی روبرو شوند و هزینه آن را پرداخت کنند؛ اینطور نیست که کاری بکنند و مصون بمانند؛ طبیعتاً دستگاه‌های امنیتی و انتظامی باید در این زمینه برخورد لازم را داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز می‌دانیم که ضد انقلاب، آمریکا، انگلیس و دیگر قدرت‌های بیگانه به دنبال این هستند که برای نظام اسلامی مشکل تراشی کرده و اعتراضات را تشدید کنند که ذوق زدگی آن‌ها مشهود است؛ از کنار این موضوع هم نمی‌شود به سادگی گذر کرد.

حجت‌الاسلام ذوالنور ادامه داد: سه قوه ما باید درباره این مسائل پاسخگو باشند، مطالباتی که امروز از سوی بخشی از مردم خارج می‌شود چیزی است که رهبر معظم انقلاب سال‌های سال فریاد زده‌اند؛ ایشان به صورت مکرر بر توجه به موضوعات فقر، فساد و تبعیض تأکید داشته‌اند؛ امروز شخص رهبر معظم انقلاب پرچم‌دار مقابله با آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، بیکاری، حاشیه‌نشینی، فساد اداری و اجتماعی هستند و از عملکرد دستگاه‌های ذیربط و قوای سه گانه ناراضی اند.

وی تصریح کرد: سران سه قوه ما (اسبق و فعلی) باید پاسخگو باشند که چرا با عملکرد نامناسب خود و انجام ندادن تکالیفی که واقعاً مطالبه رهبر معظم انقلاب و مردم است باعث نمود اعتراضات مردمی به این شکل شده‌اند؛ درمان مسائل امروز جامعه نیز عمل به تکلیف سه قوه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از اینکه ساختار مجلس شورای اسلامی تنها برای قانون‌گذاری تدوین شده است، گفت: سیستم مجلس شورای اسلامی در قانونگذاری هم ناکارآمد است؛ چند نماینده طرحی را حساب نشده و کارشناسی نشده در تعارض بسیاری از مسائل دیگر به صحن می‌آورند و با راه‌های مختلف در مجلس تصویب می‌کنند و این قوانین به معضلی برای کشور تبدیل می‌شود.

حجت‌الاسلام ذوالنور ادامه داد: اینکه مجلس تحقیق، تفحص، سئوال و استیضاح دارد، فنی و کارشناسی انجام نمی‌شود؛ وقت، امکان و ساز و کاری برای نماینده دیده نشده است که در این مسائل کار کند؛ یک نماینده وقتی بخواهد کسی را استیضاح کند ستادی ندارد، ممکن است که در دانشگاه استاد علوم انسانی، مدیریت و پزشک بوده باشد اما اکنون درباره بحث تخصصی کشور سؤال دارد، با مطالباتی که در حوزه انتخابیه از نمایندگان وجود دارد، با وقتی که مجلس از نماینده می‌گیرد فرصت کار تخصصی نیست، لذا سؤالی آبکی مطرح می‌شود و کمتر، این سؤالات به نتیجه می‌رسد.

وی افزود: نزدیک سیصد تحقیق و تفحص از اول مجلس داشته‌ایم که جای سؤال است که چند مورد از آن‌ها به نتیجه رسیده و درباره آن‌ها اقدام قضایی انجام شده است؛ قبل از تحقیق و تفحص باید کار تخصصی انجام بگیرد که اگر در تحقیق و تفحص رفتیم بدانیم که به نتیجه می‌رسد، متأسفانه ساز و کار مجلس ناکارآمد است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: قوه قضائیه برخوردهای لازم را انجام نمی‌دهد؛ ۹۰ درصد فساد و تخلفات در دولت و قوه مجریه است، اما قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم ورود پیدا نمی‌کند، این قوه باید برای موارد خاص شعبه ویژه تشکیل داده و سرعت و قاطعیت لازم را به خرج بدهد؛ در اختلاس سه هزار میلیاردی رسیدگی چندین ساله باعث شد تا معاندین نظام  شایعه و تخریب را علیه نظام انجام دهند؛ و این برخورد تدریجی کارآمدی خود را از دست داد و نه تنها در سطح بازدارندگی کارآیی فوق العاده‌ای نداشت بلکه روی افکار عمومی هم تأثیر ندارد./836/ت۳۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۷:۵۷
رییس جمهور در دیدار جمعی از اقتصاددانان:
آمریکا قادر به ادامه سیاست‌های ضدایرانی نیست| مشکلی در تامین کالاهای اساسی نداریم
رییس جمهور با تأکید بر ضرورت تقویت امید در جامعه جهت شکست دشمنان در جنگ روانی و اقتصادی گفت: این دوران به رغم دشواری های آن، سپری خواهد شد و آمریکا قادر نیست به سیاست‌های ضدایرانی خود ادامه دهد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۴:۰۰
حجت الاسلام حسینی‌کیا در گفت‌وگو با رسا:
عاقبت تسلیم شدن در برابر دشمن نابودی است
عضو هیأت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس عاقبت تسلیم شدن در برابر دشمن را نابودی دانست و داشتن روحیه انقلابی و مدیریت جهادی را تنها نسخه شفا بخش مشکلات کشور عنوان کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۳:۲۷
ابطحی در گفت‌وگو با رسا:
غربزدگان و تکنوکرات ها بلای جان کشور هستند| تمام تلاش عده ای القای خود کم بینی به ملت است
عضو کمیسیون آ‌موزش مجلس تاکتیک اصلی دشمنان را ایجاد روحیه یأس و خود کم بینی در جامعه دانست و گفت: نگاه تکنوکراتی و غرب زده در بدنه برخی نهادهای مهم و اجرایی کشور نفوذ پیدا کرده است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۵۳
رییس جمهور قانون حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیکی کشور را ابلاغ کرد
رییس جمهور قانون «حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکی کشور» را برای اجرا به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۳:۵۵
اعضای هیأت رییسه فراکسیون پاسخگو تعیین شدند
اعضای هیأت رییسه «فراکسیون پاسخگو» در نشست عصر امروز تعیین شدند.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۳:۳۳
بررسی برنامه حمایتی از خانوارهای کم درآمد در هیأت دولت
هیأت دولت منابع و مصارف برنامه حمایتی دولت از خانوارهای کم درآمد و نحوه تأمین منابع مورد نیاز و کیفیت بسته حمایتی و افراد و خانوارهایی که باید مورد حمایت قرار بگیرند را مورد بحث و بررسی قرار داد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۵:۰۷
رییس جمهور درگذشت حجت‏ الاسلام شجاعی را تسلیت گفت
رییس جمهور با تسلیت درگذشت سخنور توانا حجت‏ الاسلام سیدابوالقاسم شجاعی، از درگاه خداوند بزرگ برای آن دوست قدیمی، علو درجات و همجواری با ائمه اطهار(ع) و برای عموم بازماندگان صبر و سلامت مسألت کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۲:۱۱
حجت الاسلام پژمانفر:
شفافیت آرای نمایندگان منجر به تقویت پیگیری مطالبات مردم می شود
نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصل اهمیت طرح شفافیت آرای نمایندگان گفت: وقتی نماینده با مطالبات مردمی مواجه شود و آن ها از عملکرد او آگاه باشند، دیگر نخواهد توانست به مسائلی رأی دهد که ناظر به ...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۱:۳۸
اسدی کرم در گفت‌وگو با رسا:
وحدت و اتکا به داخل شاه کلید پیروزی در جنگ اقتصادی است
نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی معتقد است در شرایط جنگ اقتصادی باید به تمام ظرفیت‌های داخلی اتکا کرد و با وحدت در برابر زیاده خواهی دشمنان ایستادگی کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۰:۳۹
روحانی در پیام افتتاحیه نهمین مجلس دانش‌آموزی:
هیچ هدفی برای جوانان توانمند ایرانی دور از دسترس نیست
رییس‌ جمهور با اشاره به اینکه امروز ملت ایران با وجود جوانان توانمند و استعدادهای درخشان قله‌های رفیع علم و دانش و توسعه را هدف گرفته است، تاکید کرد: با استفاده از استعدادهای برتر و ظرفیت‌های فراوان...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۸:۱۸
حجت الاسلام ذوالنور:
FATF پشت قباله برجام است| پشیمانی نمایندگان از رأی مثبت به FATF
عضو کمیسیون امنیت ملی FATF را پشت قباله برجام دانست و از پشیمانی برخی نمایندگان از رأی مثبت به FATF خبر داد و علت ‌رأی مثبت را عدم اطلاع نمایندگان از خسارت های این معاهده عنوان کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۶:۴۷
حجت الاسلام سالک تأکید کرد؛
لزوم استفاده از ظرفیت عالی جوانان برای اداره کشور
نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مسؤولان مجرب باید تجربه های خود را در اختیار نسل جوان انقلاب قرار دهند، گفت: اداره جامعه نیازمند مغزهای پخته و باتجربه است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۶:۲۸
در شورای عالی هماهنگی اقتصادی صورت گرفت؛
تصویب اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی
در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۶:۰۶
دهقان:
شفافیت آرای نمایندگان سبب ارتقای سطح مجلس می شود
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: طرفداران شفافیت آرا منتظر هیأت رییسه هستند تا سازوکارها را آماده کند که رأی متقاضیان شفافیت به صورت علنی اعلام شود و مردم بتوانند آن را مشاهده کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۳:۲۴
حجت الاسلام مازنی در گفت‌وگو با رسا مطرح کرد؛
از برگزاری جلسات ویژه با موضوع ولنگاری فرهنگی تا تشکیل کمیته های دیپلماسی فرهنگی و فضای مجازی
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به برگزاری جلسات ویژه درباره ولنگاری فرهنگی برای رفع دغدغه رهبر انقلاب و با تأکید بر این که این کمیسیون مستمرا از نظرات حوزویان بهره مند می شود، از تشکیل کمیته های ج...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۲:۴۵
پیام تسلیت رییس مجلس به برادران اسماعیلی
رییس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی درگذشت والده محسن و پرویز اسماعیلی را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۲۰:۳۲
با حکم روحانی؛
رییس شورای مرکزی و رییس سازمان نظام مهندسی معدن منصوب شد
رییس جمهور در حکمی و به پیشنهاد وزیر صنعت، معدن و تجارت، داریوش اسماعیلی را برای مدت ۳ سال به عنوان "رییس شورای مرکزی و رئیس سازمان نظام مهندسی معدن" منصوب کرد.
۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۵:۴۱
در جلسه هیأت دولت؛
۹۰ میلیارد ریال برای جبران خسارات ناشی از وقوع سیل در چهار استان اختصاص یافت
هیأت وزیران با اختصاص مبلغ ۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از وقوع سیل در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی موافقت کرد.
۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۵:۳۶
وکلای ملت از عوامل حج ۹۷ تقدیر کردند
۱۸۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تلاش‌های صورت گرفته شده در حج سال ۹۷ تشکر و قدردانی کردند.
۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۱:۵۳
ساداتی نژاد در گفت وگو با رسا:
پذيرش CFT راه را برای تحریم های بیشتر علیه ایران باز می کند
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با بیان این که هیچ ضمانتی وجود ندارد که ایران از لیست خاکستری FATF خارج شود، گفت: در صورت تمرد از CFT با پیش نویس های قطعنامه آمریكا مواجه شده و بهانه ای برای تحریم ه...