Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - حل مشکلات جامعه در گرو عمل به تکلیف قوای سه گانه است
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ Monday, April 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۹:۰۴
شناسه خبر: ۵۴۵۸۸۵
 
حجت‌الاسلام ذوالنور:
حل مشکلات جامعه در گرو عمل به تکلیف قوای سه گانه است
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی،حل مشکلات جامعه را در گرو عمل به تکلیف قوای سه گانه دانست و گفت: مطالبات اقتصادی امروز مردم، مطالبات چندین ساله رهبر معظم انقلاب از سران سه قوه است.

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، مردم را دارای مشکلات نابسامانی اداری، فساد اقتصادی و فساد اجتماعی ارزیابی کرد و گفت: با این وضعیت مردم حق دارند اعتراض کنند؛ طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی مردم حق دارند بدون تخریب، توهین، تضییع حقوق دیگران از رسانه، منابر، تریبون‌ها اعتراض خود به مسائل و مشکلات را مطرح کنند و نیازی به اجازه هم نیست بلکه این انتقادها با شروط ذکر شده آزاد است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گروه‌ها، احزاب، روزنامه‌ها، خانه کارگر، اتاق اصناف و مانند این‌ها حقیقی یا حقوقی، می‌توانند از وزارت کشور درخواست نشست و تجمع کنند و سلامت آن را به عهده بگیرند که این مورد هم در کشور ما مجاز است. تا به حال این اذن‌ها داده شده است، مگر موارد استثنایی، که تبعاتی برای جامعه داشته است.

حجت‌الاسلام ذوالنور بخشی از تجمعات این روزهای کشور را اعتراضات به حق جامعه توصیف کرد و افزود: بخشی از این تجمعات که افراد هنجار شکنی می‌کنند، به اموال عمومی آسیب می‌رسانند، کارهای خشونت آمیز (که کشته‌هایی در کشور داشته‌ایم) محکوم است، کسی این مسائل را نمی‌پذیرد و دفاع از نظام سیاسی در تمام دنیا امر مشروع و موجهی است که کسی مقابله با آن را نمی‌پذیرد.

وی تصریح کرد: آن‌ها که نظم جامعه را مختل، امنیت مردم را تهدید می کنند و به اموال عمومی آسیب می‌زنند باید با برخورد جدی روبرو شوند و هزینه آن را پرداخت کنند؛ اینطور نیست که کاری بکنند و مصون بمانند؛ طبیعتاً دستگاه‌های امنیتی و انتظامی باید در این زمینه برخورد لازم را داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز می‌دانیم که ضد انقلاب، آمریکا، انگلیس و دیگر قدرت‌های بیگانه به دنبال این هستند که برای نظام اسلامی مشکل تراشی کرده و اعتراضات را تشدید کنند که ذوق زدگی آن‌ها مشهود است؛ از کنار این موضوع هم نمی‌شود به سادگی گذر کرد.

حجت‌الاسلام ذوالنور ادامه داد: سه قوه ما باید درباره این مسائل پاسخگو باشند، مطالباتی که امروز از سوی بخشی از مردم خارج می‌شود چیزی است که رهبر معظم انقلاب سال‌های سال فریاد زده‌اند؛ ایشان به صورت مکرر بر توجه به موضوعات فقر، فساد و تبعیض تأکید داشته‌اند؛ امروز شخص رهبر معظم انقلاب پرچم‌دار مقابله با آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، بیکاری، حاشیه‌نشینی، فساد اداری و اجتماعی هستند و از عملکرد دستگاه‌های ذیربط و قوای سه گانه ناراضی اند.

وی تصریح کرد: سران سه قوه ما (اسبق و فعلی) باید پاسخگو باشند که چرا با عملکرد نامناسب خود و انجام ندادن تکالیفی که واقعاً مطالبه رهبر معظم انقلاب و مردم است باعث نمود اعتراضات مردمی به این شکل شده‌اند؛ درمان مسائل امروز جامعه نیز عمل به تکلیف سه قوه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از اینکه ساختار مجلس شورای اسلامی تنها برای قانون‌گذاری تدوین شده است، گفت: سیستم مجلس شورای اسلامی در قانونگذاری هم ناکارآمد است؛ چند نماینده طرحی را حساب نشده و کارشناسی نشده در تعارض بسیاری از مسائل دیگر به صحن می‌آورند و با راه‌های مختلف در مجلس تصویب می‌کنند و این قوانین به معضلی برای کشور تبدیل می‌شود.

حجت‌الاسلام ذوالنور ادامه داد: اینکه مجلس تحقیق، تفحص، سئوال و استیضاح دارد، فنی و کارشناسی انجام نمی‌شود؛ وقت، امکان و ساز و کاری برای نماینده دیده نشده است که در این مسائل کار کند؛ یک نماینده وقتی بخواهد کسی را استیضاح کند ستادی ندارد، ممکن است که در دانشگاه استاد علوم انسانی، مدیریت و پزشک بوده باشد اما اکنون درباره بحث تخصصی کشور سؤال دارد، با مطالباتی که در حوزه انتخابیه از نمایندگان وجود دارد، با وقتی که مجلس از نماینده می‌گیرد فرصت کار تخصصی نیست، لذا سؤالی آبکی مطرح می‌شود و کمتر، این سؤالات به نتیجه می‌رسد.

وی افزود: نزدیک سیصد تحقیق و تفحص از اول مجلس داشته‌ایم که جای سؤال است که چند مورد از آن‌ها به نتیجه رسیده و درباره آن‌ها اقدام قضایی انجام شده است؛ قبل از تحقیق و تفحص باید کار تخصصی انجام بگیرد که اگر در تحقیق و تفحص رفتیم بدانیم که به نتیجه می‌رسد، متأسفانه ساز و کار مجلس ناکارآمد است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: قوه قضائیه برخوردهای لازم را انجام نمی‌دهد؛ ۹۰ درصد فساد و تخلفات در دولت و قوه مجریه است، اما قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم ورود پیدا نمی‌کند، این قوه باید برای موارد خاص شعبه ویژه تشکیل داده و سرعت و قاطعیت لازم را به خرج بدهد؛ در اختلاس سه هزار میلیاردی رسیدگی چندین ساله باعث شد تا معاندین نظام  شایعه و تخریب را علیه نظام انجام دهند؛ و این برخورد تدریجی کارآمدی خود را از دست داد و نه تنها در سطح بازدارندگی کارآیی فوق العاده‌ای نداشت بلکه روی افکار عمومی هم تأثیر ندارد./836/ت۳۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۲/۲ - ۲۲:۴۶
وزیر اطلاعات:
لازمه حمایت و توسعه تولید داخلی برقراری امنیت پایدار است
وزیر اطلاعات به نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: لازمه حمایت و توسعه تولید داخلی، برقراری امنیت پایدار بویژه برای فعالان اقتصادی است.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۲۲:۰۴
لاریجانی:
نگاه قوای سه گانه برای حل مشکلات به هم نزدیک است
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه های قوای سه گانه برای حل مشکلات به هم نزدیک است و سازوکارهایی هم بحث شد تا برای پیگیری امور به حل نزدیک تر شویم.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۲۱:۴۷
رییس جمهور:
دولت نیاز ارزی مردم را تأمین می کند | هماهنگی بین قوا راه موفقیت در امور است
نخستین نشست سران و مسوولان قوای مجریه، مقننه و قضاییه عصر یکشنبه به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۵:۱۵
وکلای ملت در نطق میان دستور مطرح کردند؛
لزوم پرهیز از اختلاف افکنی در داخل کشور | مدارس کشور باید نوسازی شوند
وکلای ملت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بر لزوم وحدت میان تمام نیروهای انقلاب تاکید کردند.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۴:۴۷
حجت‌الاسلام شیخ در گفت وگو با رسا:
دولت تسهیلات لازم را برای تولیدکنندگان داخلی فراهم کند
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر فرهنگ سازی حمایت از کالای ایرانی در جامعه، خواستار فراهم کردن کردن تسهیلات لازم برای تولیدکنندگان از سوی دولت شد.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۴:۱۹
بابایی صالح در گفت‌وگو با رسا:
عاقبت تکیه آل سعود به عصای آمریکا چیزی جز سرنوشت صدام نیست
نماینده مجلس حمله به سوریه را نشان از آخرین نفس‌های آمریکا دانست و گفت: عاقبت تکیه زدن عربستان سعودی به عنوان گاو شیرده به عصای بیگانگانی همچون آمریکا چیزی جز سرنوشت صدام نیست.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۴:۱۰
حجت الاسلام نوروزی در گفت‌وگو با رسا:
جمهوری اسلامی با تمام قدرت از مظلومان دفاع می‌کند
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان این که جمهوری اسلامی با تمام قدرت از مظلومانی مانند کشور سوریه دفاع می کند، گفت: جمهوری اسلامی بر مظلومیت مردم سوریه صحه گذاشته و ظالمیت متجاوزان به سوریه را...
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۴:۰۰
کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد
وکلای ملت امروز از توضیحات وزیر اقتصاد درباره سیاست‌های ارزی قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۲:۰۹
توضیحات پزشکیان درباره انتشار صوت حاشیه ساز در صحن مجلس
نایب رییس اول مجلس درباره صوت پخش شده با در مجلس توضیحاتی ارائه کرد.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۱:۰۴
وکیلی خبر داد؛
اعلام وصول سوال از وزرای اقتصاد و خارجه
عضو هیأت رییسه مجلس شورای از اعلام وصول سوال وکلای ملت از وزرای اقتصاد و امور خارجه خارجه خبر داد.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۰۹:۳۰
جزئیات جلسه قوای سه گانه در مجلس
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی جزئیات نشست مشترک سه قوه به میزبانی مجلس را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۰۹:۰۱
دقایقی قبل؛
نشست علنی پارلمان آغاز شد
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۰۶:۱۷
روحانی در پیامی به بشار اسد:
ایران تا بازگرداندن امنیت و ثبات کامل در کنار دولت و ملت سوریه است
رییس جمهور خطاب به بشار اسد تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران همانگونه که در مبارزات و مقابله با تروریسم کنار ملت سوریه بوده، آمادگی دارد تا در امر بازسازی سوریه نیز با تمامی امکانات در کنار شما با...
۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۲:۵۰
رییس جمهور در نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید:
مدیران دولتی روزه سکوت گرفته اند ‌| انحصار پیام رسانهای خارجی صحیح نیست
رییس جمهور با بیان اینکه "انقلابی بودن، یعنی حل گرفتاری و کسب رضایت مردم"، تاکید کرد : مدیران شانی بالاتر از نوکری مردم ندارند و اگر به جای تهدید، مردم را قانع کنیم؛ در هر مشکل داخلی و خارجی موفق خوا...
۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۱:۰۰
دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با رسا:
حمله آمریکا به سوریه با هدف ایجاد تنفس برای تروریست ها بود
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تقبیح تجاوز اخیر به کشور سوریه گفت: حمله کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه بر خلاف مقررات بین المللی بود.
۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۰:۰۵
حجت‌الاسلام ذوالنور در گفت وگو با رسا:
مسؤولان "ما می توانیم" را باور کنند‌ | عدم توجه به توان داخلی سبب شکست می شود
رییس فراکسیون روحانیت مجلس، مهمترین قدم در حمایت از کالای ایرانی را اعتقاد مسؤولان به شعار ما می‌توانیم دانست و گفت: مسؤولان باور کنند که در جنگ گسترده اقتصادی هستند.
۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۹:۳۰
کریمی قدوسی در گفت‌وگو با رسا:
جبهه مقاومت در آستانه پیروزی نهایی قرار دارد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: نیروهای مقاومت در دو قدمی فتح نهایی هستند و به جز منطقه «ادلب»، دیگر منطقه‌ای در تصرف تروریست‌ها باقی نمانده است.
۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۹:۰۰
حجت الاسلام آزادی‌خواه در گفت‌وگو با رسا:
موضع‌گیری علمای اسلام در قبال سوریه باید مقتدارنه باشد
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه اگر موضع‌گیری‌های سازمان کنفرانس اسلامی به نفع جهان اسلام اتخاذ شود کشتار علیه مسلمانان نیز متوقف خواهد شد، گفت: علمای اسلامی باید موضع‌گیری‌های مقتدرانه‌...
۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۸:۳۰
اولاد قباد در گفت‌وگو با رسا:
قوانین مجلس برای بهبود فضای کار و شفافیت اقتصادی اجرا شود
دبیر کمیسیون آموزش مجلس اصلاح شیوه‌ تولید و رقابت پذیر کردن محصولات داخلی در مقابل محصولات مشابه خارجی را یکی از نکات مهم در حمایت از کالای ایرانی دانست و عدم حمایت از تولیدکننده را عاملی برای کاهش صا...
۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۸:۱۰
نماینده مجلس شورای اسلامی:
آمریکا با طرح ادعاهای واهی سعی در ویرانی کشورهای اسلامی دارد
خالقی گفت: مدعیان حمایت از حقوق بشر که امروزه حکومت قانونی سوریه را مورد حمله موشکی خود قرار می‌دهند، زمانی که مردم ایران در هشت سال جنگ تحمیلی در معرض شدید‌ترین بمب‌های شیمیایی صدام قرار می‌گرفتند، ...