یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ Sunday, January 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۳:۴۸
شناسه خبر: ۵۴۵۷۷۵
 
آیت الله نوری همدانی مطرح کرد؛
منافقان و سلطنت طلبان؛ پشت پرده ‌اغتشاشات/ دولت به مشکلات مردم رسیدگی کند
حضرت آیت الله نوری‌همدانی گفت: منافقان و سلطنت طلبان از اعتراضات اجتماعی مردم سوء استفاده کردند و شعارهایی بر خلاف اصول اسلام دادند، تخریب کردند و تعدادی از مردم را نیز از بین بردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از فرماندهان و اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سراسر کشور با اشاره به آیاتی از سوره صف اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم از کسانی که از صف بندی حق در مقابل باطل قرار دارند و خودشان را آماده جهاد و شهادت با تکریم و تجلیل نام می برد.

وی افزود: خداوند کسانی که همچون سدی در برابر کفار قرار گرفته اند را مورد تکریم قرار داده و بیان می دارد که آیا می خواهید با خداوند معامله ای کنید که شما را از عذاب های دردناک نجات دهد و در ادامه تأکید می کند، اولین متاعی که انسان باید بدهد ایمان و عقیده است که از دل و اعماق روح انسان سرچشمه می گیرد.

این مرجع تقلید عنوان کرد: متاع دوم برای سعادت اخروی، جهاد با مال و جان است و جهاد به معنای تلاش در مسیر خدا برای استقرار حاکمیت خداوند است، این تجارت که انسان جان و مال خود را بدهد و در برابر آن جنات و بهشت های برین را به دست بیاورد و در خانه هایی پاکیزه ساکن شود، رستگاری بزرگ است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که انسان عاقل همیشه باید فرزند زمان باشد، تأکید کرد: شناخت زمان به معنای شناخت مردم، رخدادها، دوست و دشمن و اوضاع جهان است؛ در این زمان نیز این مسأله بسیار مهم است، چراکه مردم مؤمن با همت ایرانی قیام کردند و خود را از دامن استبداد و استکبار بیرون کشیدند.

حضرت آیت الله نوری‌همدانی ابراز داشت: مردم ما پیش از انقلاب در برابر غرب خودباخته بودند و علمی نیز در این سرزمین نبود و بسیاری از مسائل را برای ما تعیین می کردند، قرن های زیادی امور فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ما با حکم غرب رقم می خورد و مردم همچون برده هایی در دست سلاطین بودند، اما امام راحل از سال 41 تا 57 مردم را ساختند و چهره واقعی سلطه گران را نشان داد.

وی با بیان این که امام راحل اسلام را در تمام ابعاد زندگی مردم وارد کردند، خاطرنشان کرد: ما باید امروز ارکان انقلاب، ثمرات انقلاب و تهدیدات آن را بدانیم، نخستین رکن انقلاب، اسلامی بودن آن است، دومین رکن آن مردم هوشیار و بیدار و رکن دیگر انقلاب ولایت فقیه است یعنی رهبری که از جانب خداوند متعال مشروعیت پیدا کرده است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به این که مردم ما در هشت سال جنگ تحمیلی از انقلاب و اسلام دفاع کردند، یادآور شد: امروز نیز مردم باید حوادث چند روز گذشته را عاقلانه موشکافی کنند که چرا انسان های بی گناه کشته شدند.

وی تصریح کرد: حقیقت مطلب در سه کلمه خلاصه می شود، نخست آن که مردم مشکلات فراوان اقتصادی دارند و گرانی نیز هرساله بیشتر می شود و سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تولید و اشتغال هیچ اثری در مسؤولان ندارد، در گفته های شان تورم کنترل شده ولی در سفره های مردم چیزی دیده نمی شود.

این مرجع تقلید عنوان کرد: بخشی از این مردم واقعا برای خواسته های به حق خود در خیابان آمدند و حقیقتا به انقلاب و نظام ایمان دارند ولی منافقان و سلطنت طلبان و فتنه گران از این فرصت سوء استفاده کرده و خودشان را وارد این جمع کردند به گونه ای که اصلا زمام را به دست گرفته و شعارهایی بر خلاف اصول اسلام دادند، تخریب کردند و تعدادی از مردم را نیز از بین بردند.

وی با بیان این که نباید در این قضیه خواسته های به حق مردم نادیده گرفته شود، ابراز داشت: باید بدانیم که مسؤولانی کوتاهی کرده اند و به وظایف خود در این چند سال فقط در حرف و جلسه گرفتن عمل کردند، مردم می گویند فقر، گرانی و بیکاری ما را اذیت می کند ولی برخی مسؤولان می خواهند این مسائل حق را در خلال فتنه گری های به وجود آمده فراموش کنند.

حضرت آیت الله نوری‌همدانی ابراز داشت: مسأله تولید و اشتغال با صدور بیانیه، سخن گفتن و جلسه و سمینار گرفتن درست نمی شود؛ امروز هم نباید دوباره وعده نادرست به مردم بدهند بلکه باید تفکیک کنند از این رو فردا نیز همچون نهم دی ماه روز بسیار مهمی است که همه مردم باید به میدان بیایند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما با نظام حرفی نداشته و آن را دوست دارند و انقلاب را زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) می دانند و به همین جهت اگر سخنی هم دارند در مورد مسائل اقتصادی از جمله بیکاری، اشتغال و گرانی است./1330/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۰:۵۲
آیت الله جنتی:
ولایت فقیه کشور را آسیب‌ناپذیر کرده است
رییس مجلس خبرگان با بیان این که ولایت فقیه کشور را آسیب‌ناپذیر کرده است، تبیین جایگاه ولایت فقیه در جامعه و نقش آن در پایدار کردن قدرت اسلام در کشور را ضروری دانست.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۷:۲۸
آیت الله نوری همدانی:
شناخت انقلاب لازمه حفظ نظام اسلامی است
حضرت آیت الله نوری همدانی شناخت انقلاب را لازمه حفظ نظام دانست و گفت: انقلاب یکی از بزرگترین نعمت های الهی به شمار می رود و لازم است تا با شناخت آثار، برکات و ارکان انقلاب، برای حفظ آن تلاش کنیم.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۸:۴۵
آیت الله جوادی آملی:
احیای اصول قوی و غنی در حوزه مانع از خطر "نقد معصوم" می شود
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با بیان این که اگر علم اصول زنده شود جان خيلی ها را می خرد و حوزه را حفظ می کند، گفت: اگر اصول زنده شود نه ما آن روزها مشکل شهيد جاويد مي داشتيم و نه اين روزها مسأله «عصمت ا...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۰:۱۰
آیت الله مصباح یزدی:
جامعه برای رشد به وحدت و مدیریت الهی نیاز دارد
آیت الله مصباح یزدی با تأکید بر اینکه جامعه انسانی برای رشد به وحدت انسانی، برنامه و مدیریت الهی نیاز دارد، گفت: شخصی باید در رأس جامعه باشد که نقشه راه را بداند، دلسوز مردم باشد و از منافع خود در راه...
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۱:۰۹
آیت‌الله کعبی مطرح کرد؛
لزوم مشارکت فقه در تدوین سیاست‌های کلی نظام
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: یکی‌از مواردی که فقه حکومتی در چرخه قانون‌گذاری می‌تواند خودش را نشان دهد تدوین سیاست‌های کلی نظام است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۰:۳۱
در دیدار رییس مجمع نمایندگان طلاب مطرح شد؛
تأکید آیت الله مکارم شیرازی بر حل مشکلات معیشتی طلاب | حوزه نسبت به خالی شدن شهرها از علما چاره اندیشی کند
حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی با اشاره به مشکلات معیشتی طلاب و حوزویان تأکید کرد که تا جایی که توان هست باید برای رفع مشکلات معیشتی اقدام شود.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۳:۳۶
آیت الله هاشمی شاهرودی:
مسؤولان برای حل معضلات اقتصادی و معیشتی مردم اقدام عاجل کنند
رییس مجمع تشخیص مصلحت مسأله اقتصاد و معیشت را از اولویت‌های اصلی کشور دانست و گفت: دشمنان مشکلات اقتصادی را زمینه‌ اعمال فشار قرار می‌دهند که همه مسؤولان باید برای حل معضلات اقتصادی و معیشتی مردم اقد...
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۸:۳۰
حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی:
تصور تغییر موضع استکبار در برابر انقلاب ساده لوحی است | تبعیت از رهبری؛ عامل پایداری انقلاب
نماینده خبرگان با تأکید بر این که تصور تغییر موضع استکبار در برابر انقلاب ساده لوحی است، تبعیت مسؤولان و مردم از رهبری را عامل پایداری انقلاب دانست.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۸:۰۵
حجت الاسلام والمسلمین مومنی:
رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم اولویت کار دولت باشد
استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد: وظیفه اصلی دولت پرهیز از اختلافات و مشوش کردن ذهن مردم است و اولویت خود را رسیدگی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم قرار دهد.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۱:۴۵
آیت الله عبداللهی:
دشمن در پی "استعمار فرهنگی" ایران اسلامی است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که دشمن در پی استعمار فرهنگی ایران اسلامی است، گفت: استکبار می خواهد ملت را استعمار فرهنگی کند تا استعمار اقتصادی و سیاسی محقق شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۶:۴۶
آیت الله یزدی:
ائمه جمعه سرمایه گذاری بیشتری برای جذب قشر جوان داشته باشند
رییس جامعه مدرسین با تأکید بر این که ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه باید سرمایه گذاری بیشتری برای جذب قشر جوان داشته باشند، گفت: اگر با برنامه های دقیق وارد شویم جوانان جذب خواهند شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۴:۲۳
آیت الله حسینی بوشهری:
مطالبات مردم نباید به فراموشی سپرده شود | مسؤولان با حل مشکلات جلوی سوء استفاده دشمن را بگیرند
امام جمعه قم با بیان این که مطالبات مردم نباید به فراموشی سپرده شود، گفت: مسؤولان باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا به مطالبات مردم رسیدگی شده و زمینه سوء استفاده دشمن از بین رود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۴:۰۵
آیت‌الله امامی کاشانی:
رسیدگی به مشکلات مردم در اولویت فعالیت‌های دولت باشد
خطیب نماز جمعه تهران بر رسیدگی به مشکلات مردم تأکید کرد و گفت: رسیدگی به مشکلات مردم و رفع نیازهای آنان باید در اولویت فعالیت‌ها و اقدام‌های دولت باشد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۵
آیت الله خاتمی تأکید کرد؛
ضرورت هوشیاری در برابر فتنه های دشمنان
عضو هیأت رییسه خبرگان گفت: ذره ای نباید در برابر توطئه های دشمنان کوتاه بیاییم بلکه باید در برابر توطئه های استکبار هوشیار باشیم.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۰۳:۵۱
آیت الله حسینی اشکوری:
مسؤولان باید عملا از وفاداری مردم قدردانی کنند
نماینده مردم گیلان در خبرگان با بیان این که مسؤولان کشور باید عملا شکرگزار بصیرت و وفاداری مردم باشند، گفت: مردم وظیفه خود را انجام دادند اما این که مسؤولان نسبت به فشارهای بر مردم بی تفاوت باشند ظلم ...
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۲۱:۰۴
در دیدار حجت الاسلام والمسلمین آ‌ل هاشم مطرح شد؛
تقدیر آیت الله مکارم شیرازی از فعالیت های امام جمعه تبریز | حوزه علمیه استان ها تقویت شود
حضرت ‌آیت الله مکارم شیرازی با تقدیر از فعالیت های نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، خطاب به وی گفت: اخباری که از تبریز آمده نشان می دهد که الحمدلله کار شما خیلی خوب بوده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۷:۴۹
آیت الله جوادی آملی:
عقل در دیدگاه خاندان کاشف الغطا قطب فرهنگی جامعه است
حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه خاندان کاشف الغطاء مانند مرحوم کلینی قطب فرهنگی یک ملت را عقل می‌دانستند، اظهار داشت: دفتر تبلیغات باید قطب فرهنگی خود را عقل بداند که بر مدار عقل صحیح و کش...
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۷:۳۲
آیت الله سیفی مازندرانی:
حکومت بدون ارزش های الهی اعتبار ندارد | برجام بدون اجرای شروط رهبری مشروع نیست
استاد درس خارج حوزه علمیه تأکید کرد: ماهیت و هویت نظام اسلامی در دنیا به همین ارزش های اسلامی است و اگر این ارزش ها نباشند حکومت هیچ اعتباری ندارد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۷:۰۱
تأکید آیت الله جوادی آملی بر اصلاح فضای مجازی؛
جوانان مراقب انحرافات و دام های دشمن در فضای مجازی باشند
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با بیان این که جوانان باید فضای مجازی را حقیقی بدانند، گفت: اگر این فضا کنترل نشود، دین را از انسان می گیرد و سبب آبروریزی او خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۰
آیت الله خاتمی:
دشمن به دنبال سکولاریزه کردن حوزه علمیه است | حوزویان هوشیار باشند
عضو هیأت رییسه خبرگان با اشاره به تلاش دشمن برای سکولاریزه کردن حوزه علمیه، خواستار هوشیاری حوزویان در برابر برنامه های دشمن شد.