Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - منافقان و سلطنت طلبان؛ پشت پرده ‌اغتشاشات/ دولت به مشکلات مردم رسیدگی کند
سه شنبه ۱ آیان ۱۳۹۷ Tuesday, October 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۳:۴۸
شناسه خبر: ۵۴۵۷۷۵
 
آیت الله نوری همدانی مطرح کرد؛
منافقان و سلطنت طلبان؛ پشت پرده ‌اغتشاشات/ دولت به مشکلات مردم رسیدگی کند
حضرت آیت الله نوری‌همدانی گفت: منافقان و سلطنت طلبان از اعتراضات اجتماعی مردم سوء استفاده کردند و شعارهایی بر خلاف اصول اسلام دادند، تخریب کردند و تعدادی از مردم را نیز از بین بردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از فرماندهان و اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سراسر کشور با اشاره به آیاتی از سوره صف اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم از کسانی که از صف بندی حق در مقابل باطل قرار دارند و خودشان را آماده جهاد و شهادت با تکریم و تجلیل نام می برد.

وی افزود: خداوند کسانی که همچون سدی در برابر کفار قرار گرفته اند را مورد تکریم قرار داده و بیان می دارد که آیا می خواهید با خداوند معامله ای کنید که شما را از عذاب های دردناک نجات دهد و در ادامه تأکید می کند، اولین متاعی که انسان باید بدهد ایمان و عقیده است که از دل و اعماق روح انسان سرچشمه می گیرد.

این مرجع تقلید عنوان کرد: متاع دوم برای سعادت اخروی، جهاد با مال و جان است و جهاد به معنای تلاش در مسیر خدا برای استقرار حاکمیت خداوند است، این تجارت که انسان جان و مال خود را بدهد و در برابر آن جنات و بهشت های برین را به دست بیاورد و در خانه هایی پاکیزه ساکن شود، رستگاری بزرگ است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که انسان عاقل همیشه باید فرزند زمان باشد، تأکید کرد: شناخت زمان به معنای شناخت مردم، رخدادها، دوست و دشمن و اوضاع جهان است؛ در این زمان نیز این مسأله بسیار مهم است، چراکه مردم مؤمن با همت ایرانی قیام کردند و خود را از دامن استبداد و استکبار بیرون کشیدند.

حضرت آیت الله نوری‌همدانی ابراز داشت: مردم ما پیش از انقلاب در برابر غرب خودباخته بودند و علمی نیز در این سرزمین نبود و بسیاری از مسائل را برای ما تعیین می کردند، قرن های زیادی امور فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ما با حکم غرب رقم می خورد و مردم همچون برده هایی در دست سلاطین بودند، اما امام راحل از سال 41 تا 57 مردم را ساختند و چهره واقعی سلطه گران را نشان داد.

وی با بیان این که امام راحل اسلام را در تمام ابعاد زندگی مردم وارد کردند، خاطرنشان کرد: ما باید امروز ارکان انقلاب، ثمرات انقلاب و تهدیدات آن را بدانیم، نخستین رکن انقلاب، اسلامی بودن آن است، دومین رکن آن مردم هوشیار و بیدار و رکن دیگر انقلاب ولایت فقیه است یعنی رهبری که از جانب خداوند متعال مشروعیت پیدا کرده است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به این که مردم ما در هشت سال جنگ تحمیلی از انقلاب و اسلام دفاع کردند، یادآور شد: امروز نیز مردم باید حوادث چند روز گذشته را عاقلانه موشکافی کنند که چرا انسان های بی گناه کشته شدند.

وی تصریح کرد: حقیقت مطلب در سه کلمه خلاصه می شود، نخست آن که مردم مشکلات فراوان اقتصادی دارند و گرانی نیز هرساله بیشتر می شود و سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تولید و اشتغال هیچ اثری در مسؤولان ندارد، در گفته های شان تورم کنترل شده ولی در سفره های مردم چیزی دیده نمی شود.

این مرجع تقلید عنوان کرد: بخشی از این مردم واقعا برای خواسته های به حق خود در خیابان آمدند و حقیقتا به انقلاب و نظام ایمان دارند ولی منافقان و سلطنت طلبان و فتنه گران از این فرصت سوء استفاده کرده و خودشان را وارد این جمع کردند به گونه ای که اصلا زمام را به دست گرفته و شعارهایی بر خلاف اصول اسلام دادند، تخریب کردند و تعدادی از مردم را نیز از بین بردند.

وی با بیان این که نباید در این قضیه خواسته های به حق مردم نادیده گرفته شود، ابراز داشت: باید بدانیم که مسؤولانی کوتاهی کرده اند و به وظایف خود در این چند سال فقط در حرف و جلسه گرفتن عمل کردند، مردم می گویند فقر، گرانی و بیکاری ما را اذیت می کند ولی برخی مسؤولان می خواهند این مسائل حق را در خلال فتنه گری های به وجود آمده فراموش کنند.

حضرت آیت الله نوری‌همدانی ابراز داشت: مسأله تولید و اشتغال با صدور بیانیه، سخن گفتن و جلسه و سمینار گرفتن درست نمی شود؛ امروز هم نباید دوباره وعده نادرست به مردم بدهند بلکه باید تفکیک کنند از این رو فردا نیز همچون نهم دی ماه روز بسیار مهمی است که همه مردم باید به میدان بیایند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما با نظام حرفی نداشته و آن را دوست دارند و انقلاب را زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) می دانند و به همین جهت اگر سخنی هم دارند در مورد مسائل اقتصادی از جمله بیکاری، اشتغال و گرانی است./1330/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۸:۴۴
آیت الله جوادی آملی:
ماندن در حیات حیوانی دستاوردی جز کشتار و قتل ندارد| با تحقق آموزه های اسلام در حوزه رسانه فاصله داریم
حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با بیان این که بخش اعظم بودجه جهان صرف تولید اسلحه برای آدمکشی می شود، گفت: انسانی که در مرحله حیات حیوانی مانده باشد دستاوردی به جز کشتار و قتل ندارد.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۷:۵۷
آیت الله آملی لاریجانی:
حماسه اربعین مظهر اقتدار و وحدت مسلمین است| نمی توان با مفسدان برخورد عاطفی کرد
رییس قوه قضاییه با تاکید بر عزم همه قوا برای حل مشکلات معیشتی مردم گفت: با کسانی که طمعشان زندگی میلیون ها انسان را متلاطم می کند و به دشمن در ضربه زدن به کشور کمک می کند نمی توان برخورد عاطفی کرد.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۰:۴۹
حجت الاسلام والمسلمین علیمرادی:
"شفافیت" حاشیه امن زیاده خواهی ها و فساد را از بین می برد
نماینده خبرگان اعتماد ملت را بزرگترین سرمایه اجتماعی خواند و گفت: شفافیت ضمن این که اعتمادساز است، با ایجاد نگرانی برای سوء استفاده گران، به جلوگیری از فساد کمک می کند.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۰:۲۳
آیت الله طبسی در گفت وگو با رسا:
دشمن هر کاری توانسته انجام داده اما به نتیجه نرسیده است
عضو جامعه مدرسین با بیان این که معنا ندارد مسؤولان از تشر دشمن بترسند، گفت: امروز موظفیم که اجازه ندهیم دشمن اهدافی را که در جنگ نظامی نتوانسته محقق کند، در مذاکرات پشت پرده تحقق بخشد.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۳:۰۹
آیت الله علوی گرگانی:
ضعف مدیریت در کشور مشهود است| چشم مسؤولان به داخل باشد مشکلات کشور حل می شود
حضرت آیت الله علوی‌گرگانی ضعف مدیریت را در کشور مشهود دانست و تأکید کرد که اگر چشم امید مسؤولان به داخل باشد مشکلات اصلی کشور حل خواهد شد.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۰:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین مجتهد شبستری:
تسلیم و مذاکره با ‌آمریکا دردی از کشور دوا نمی کند| مسؤولان به جای اعتماد به غرب بر ظرفیت های داخلی تکیه کنند
نماینده مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که تسلیم و مذاکره با ‌آمریکا دردی از کشور دوا نمی کند، تحقق اقتصاد مقاومتی را راه حل مشکلات کشور دانست و خواستار توجه مسؤولان به ظرفیت های داخلی شد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۷:۳۶
آیت الله نوری همدانی:
وظیفه روحانیت کنار زدن فضای غبار آلود و روشنگری درباره فتنه ها است
حضرت آ‌یت الله نوری همدانی با بیان این که باید در برابر فتنه ها بایستیم و در جامعه روشنگری کنیم، گفت: وظیفه روحانیت کنار زدن فضای غبار آلود و شناساندن فتنه ها است.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۶:۱۴
امام جمعه پردیسان:
ایران بستر تشکیل تمدن اسلامی است
حجت الاسلام والمسلمین قوامی با بیان این‌که ایران بستر تشکیل تمدن اسلامی است، گفت: خداوند این سرزمین را برای انقلاب اسلامی انتخاب کرده است، بنابراین می‌‌توان شایستگی و ظرفیت عظیم ایران را برای تشکیل تم...
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۴:۳۲
آیت الله حسینی بوشهری:
بدون توجه به القائات دشمن به مسیر مقتدرانه انقلاب ادامه می دهیم| افراد فریب خوش لفظی دشمن را نخورند
امام جمعه قم با اشاره به تدوین و انتشار سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: ما افق های بلند را در نظر داریم و به حرف های شیطنت آمیز دشمنان کوچکترین توجهی نخواهیم داشت.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۳:۴۱
آیت الله خاتمی:
مشکلات کشور با عصبانیت حل نمی‌شود| سازمان های بین المللی قابل اعتماد نیستند
امام جمعه موقت تهران با بیان این که FATF دزدانی که ملت ایران آن ها را با سیلی بیرون انداخته از پنجره این لوایح وارد کشور می کند، خطاب به شورای نگهبان گفت: سازمان های بین المللی قابل اعتماد نیستند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۵:۵۹
آیت الله علوی گرگانی:
معلمان در عمل هدایتگر و تربیت کننده دانش آموزان باشند
حضرت آ‌یت الله علوی با بیان این که مسؤولان آموزش و پرورش و معلمان باید بیشتر دلسوزی کنند تا افراد سالم تری پرورش داده شوند، گفت: آموزش و پرورش و معلمان باید با عمل خود دانش آموزان را هدایت و تربیت کن...
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۳:۳۹
آیت الله نوری همدانی:
برنامه های آموزش و پرورش مبتنی بر فرهنگ غنی اسلام باشد
حضرت ‌آیت الله نوری همدانی با تأکید بر مبنا قراردادن فرهنگ اسلام در برنامه های آموزش و پرورش گفت: فرهنگ شیعه انسان سازی و کادر سازی می کند و این فرهنگ غنی باید در دستور کار باشد نه این که از فرهنگ غرب...
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۳۴
آیت الله مکارم شیرازی:
راهپیمایی اربعین مانور وحدت مسلمانان و خاری در چشم دشمنان است
حضرت آیت الله مکارم شیرازی از راهپیمایی باشکوه اربعین به عنوان مانور وحدت مسلمانان و خاری در چشم دشمنان و بدخواهان مکتب اهل بیت(ع) یاد کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۹:۲۲
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر آموزش و پرورش:
سند ۲۰۳۰ پوششی برای انتقال فرهنگ غربی است / مراقب نفوذی ها باشید
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر آموزش و پرورش سند ۲۰۳۰ را پوششی برای انتقال فرهنگ منحط غربی دانست و بر لزوم مراقبت نسبت به نفوذی ها تاکید کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۵:۰۶
با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب صورت گرفت؛
تجلیل از خدمات و مجاهدت های ۱۳ ساله ‌آیت الله رمضانی در اروپا
مراسم پاسداشت ۱۳ سال مجاهدت فرهنگی و تبلیغی آیت الله رمضانی در اروپا با عنوان سفیر انقلاب در مدرسه علمیه آیت الله بهجت برگزار شد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۴:۳۳
آیت الله رمضانی:
امروز وقت خسته شدن از انقلاب و مسیر تمدن سازی نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟
نماینده خبرگان با انتقاد از خستگی عده ای و القای یأس و ناامیدی به جامعه، گفت: مشکلاتی وجود دارد اما پیشرفت های بسیاری در زمینه های گوناگون حاصل شده است، چرا عده ای این پیشرفت ها را نمی بینند؟
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۲:۱۵
آیت الله صافی گلپایگانی:
قوانین اسلام راهگشای همه چالش های پیش روی بشریت است
حضرت آ‌یت الله صافی گلپایگانی تأکید کرد: ابزار اجتهاد فقهای شیعه است که می‌تواند به وسیله آن فقه بی نظیر و قانونِ جامع اسلام، پاسخگوی تمام مسائل و چالش ها باشد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۸:۱۹
آیت الله شب زنده دار:
فرهنگ و رسوم جاهلی مانع ترقی انسان می شود| همنشینی با بزرگان مسیر سعادت را هموار می کند
عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به موانع سعادت و ترقی انسان گفت: بسیاری از اموری که انسان ها دنبال می کنند و رسومی که وجود دارد ناشی از جهالت است و مانع از پرواز و ترقی انسان می شود.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۶:۰۱
آیت الله رجبی مطرح کرد؛
تلاش مؤسسه امام خمینی برای تربیت نیروی کارامد جهت پاسخ به نیازهای جامعه
نوزدهمین نشست اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم با حضور آیت الله رجبی با رویکرد بررسی فعالیت های مؤسسه امام خمینی و معرفی ویژگی های آیت الله مصباح برگزار شد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۴:۵۵
آیت الله جنتی:
ملاک شورای نگهبان در بررسی FATF شرع و قانون است| اربعین نماد برکت سیاسی و اجتماعی است
دبیر شورای نگهبان با اشاره به مصوبه مجلس درباره FATF گفت: معیار و ملاک شورای نگهبان شرع مقدس و قانون است و امیدواریم که نتیجه عملکرد ما به نفع اسلام و انقلاب و تضمین کننده عزت کشور باشد.