Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - جریان‌های انحرافی برای جذب افراد سناریوهای حرفه‌ای دارند
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ Monday, October 15, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۲۳:۱۷
شناسه خبر: ۵۴۴۹۸۶
 
پژوهشگر عرفان های نوظهور:
جریان‌های انحرافی برای جذب افراد سناریوهای حرفه‌ای دارند
حجت الاسلام هوشیار با اشاره به اینکه جریان های انحرافی سه سناریوی بسیار حرفه ای برای جذب افراد دارند، گفت: یکی از سناریوهای آنها این است که مردم را نسبت به نظام اسلامی و علما بدبین کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام هوشیار در سلسله نشست های هم اندیشی علمی با موضوع عرفان های نوظهور که عصر امروز در سالن جلسات اداره تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، به جریان شناسی مسأله «احمد الحسن» پرداخت و گفت: با توجه به گستردگی ادعاهای این شخص می توان این جریان انحرافی را از ساحت های مختلف اعم از فقه، کلام، عرفان و غیره مورد بررسی قرار داد.

کارشناس فرق و ادیان زندگی نامه احمد الحسن را شرح داد و اظهار داشت: وی حدود 54 ادعای کذب دارد که همه آنها کاذب و باطل است؛ احمد اسماعیل که بعدها برای اینکه خود را به امام زمان نسبت دهد به احمد الحسن تغییر هویت داد بعد از فروپاشی حکومت بعثی‌ها در عراق اعلام موجودیت کرد؛ در واقع دانشجوی ترک تحصیل کرده رشته عمران در شهر بصره است که دو سالی هم در حوزه علمیه شهید صدر مشغول تحصیل می‌شود و ناگهان بنا به دلایلی مدعی جانشینی امام عصر شده و با دستاویز قراردادن قیام وعده داده شده یکی از زعمای شیعه(یمانی) مدعی می‌شود که یمانی اوست.

وی با اشاره به اینکه احمد الحسن خود را به پنج واسطه فرزند امام زمان و جانشین ایشان معرفی می‌کند، بیان کرد: او در ابتدای قیام مدعی ملاقات با امام عصر(عج) درخواب و بیداری بود و الان هم مدعی است که ملاقات با ائمه اطهار(ع) در اراده خود او است.

حجت الاسلام هوشیار با بیان این که احمد الحسن خود را طبق حدیث وصیت اولین مهدی بعد از امام مهدی(عج) می‌داند ابراز داشت: وی در حوزه علمیه شهید صدر با حیدر مشتت آشنا شد و با همدیگر قرار گذاشتند احمد الحسن نقش امام زمان و حیدر مشتت نقش یمانی را برعهده بگیرد و در کشورهای مختلف از جمله ایران برای احمد الحسن تبلیغ کند.

پژوهشگر عرفان های نوظهور خاطرنشان کرد: حیدر مشتت در سال 1381 در قم با راه اندازی گروهی از حرم حضرت معصومه(س) تا جمکران را با شعار «ظهر المهدی» راهپیمایی کرد که از سوی مأموران امنیتی دستگیر شد؛ در این هنگام احمد الحسن هیچگونه حمایتی از وی به عمل نیاورد و همین موضوع سبب شد حیدر مشتت پس از آزادی با احمد الحسن اختلاف پیدا کند که در نهایت به مرگ حیدر در راه کوفه منجر شد.

وی با تأکید بر اینکه طرفداران و مبلغان احمد الحسن در ایران در حال تبلیغ این جریان هستند به تشریح برخی اقدامات انها پرداخت و ابراز داشت: انتشار هفته نامه ظهور در تلگرام، برنامه رادیو زمانه ظهور، انجام مناظرات تلگرامی صوتی، راه اندازی بیش از 50 کانال و گروه تلگرامی فعال، راه اندازی هفت وب سایت رسمی، صفحات رسمی فیسبوک، راه اندازی مؤسسه وارثین ملکوت، تأسیس مکاتب رسمی در عراق، تأسیس حوزه و دانشگاه، راه اندازی شبکه های ماهواره ای و همکاری با شبکه های معاند با تشیع، اختلاف افکنی میان شیعه و سنی، تبیلغ چهره به چهره و میدانی، دیوار نویسی در شهر و روستا، پخش بروشور و شب نامه، تبیلغ در کشورهای مختلف، برگزاری نماز جمعه در شهرها و روستاها، تمرینات ورزشی و آمادگی دفاعی، جمع آوری کمک های نقدی و غیره از جمله اقداماتی است که مبلغان احمد الحسن انجام می دهند.

حجت الاسلام هوشیار با اشاره به اینکه جریان های انحرافی بسیار سازمان یافته و منسجم همه فضای مجازی را تحت کنترل خود گرفته اند، عنوان کرد: عدم برخورد قاطع با جریان های انحرافی سبب شده است تا این جریانات آرام آرام به میدان آمده و تبلیغ میدانی داشته باشند؛ اماکن متبرکه از جمله بهترین مکان های تبلیغی آنها به شمار می رود.

کارشناس فرق و ادیان افزود: نکته ابهام برانگیز این است که مقتدا صدر در عراق رابطه بسیار تنگاتنگی با احمد الحسن دارد و افزون بر این با سایر فرق انحرافی همچون جریان عبدالحسن مرسومی و غیره ارتباط خوبی برقرار کرده است.

حجت الاسلام هوشیار با اشاره به اینکه جریان های انحرافی سه سناریوی بسیار حرفه ای برای جذب افراد دارند، ابراز داشت: یکی از سناریوهای آنها این است که مردم را نسبت به نظام اسلامی، رهبری، مراجع تقلید و علما بدبین کنند و بدین ترتیب افراد را جذب کنند.

پژوهشگر عرفان های نوظهور در پایان بر ضرورت کار تحقیقاتی بر احادیث مهدویت تأکید کرد و خطاب به حوزه های علمیه اظهار داشت: همه علما، مبلغان و طلاب باید در زمینه مهدویت در جامعه روشنگری کنند و نیروهای مناظره گری تربیت کنند تا با شبهات مقابله کرده و اثرگذاری جریان های انحرافی را ریشه کن کنند./841/پ202/س

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۱۰
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۴:۰۱
یادداشت | تالار عزا یا دالان بدعت
امروزه شاهد ظهور پدیده ای نه چندان دلچسب در مراسم های ترحیم هستیم. حضور در تالارها و سالن همایش ها برای برگزاری غیرمتعارف آیین ترحیم یکی از ناهنجاری هایی است که دامنگیر جامعه شده است.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۳:۱۲
نسل سوم؛ مشکل یا راه‌حل
رهبر معظم انقلاب‌اسلامی در دیدار با بسیجیان در ورزشگاه آزادی تهران به نقش جایگاه تاریخی جوانان اشاره کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴:۲۳
حجت‌الاسلام‌‌ والمسلمین شفیعی‌نژاد تبیین کرد؛
ناسازگاری بانکداری بدون ربای کنونی با حقوق شهروندی
مدیرگروه فقه اقتصادی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: وقتی بانکداری اسلامی را تأمین‌کننده حقوق شهرندی تعریف کنیم قطعا به این نتیجه می رسیم که بانکداری بدون ربای کنونی با حقوق شهروندی سازگاری ندارد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴:۲۰
یادداشت؛
اهمیت و چرایی ازدواج
امروزه با گسترش خواسته های قشر جوان، آرزوهای و هدف آنها از ازدواج نیز تغییرات فاحشی کرده است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴:۰۹
یادداشت | همنشینی مجاز و غیرمجاز
زیباترین و اساسی ترین آمد و شد انسان ها این است که به موقع و به اندازه مهمان یکدیگر شوند و میان خود، عُلقه ای نیک و پایدار ایجاد کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۳۹
سفرنامه هند؛
مرده سوزی؛ نسخه سوخته عرفان هندویی + ۱۸
مرده ای که ما بالای سرش ایستاده بودیم، سر سالمی داشت و طبق اعتقادشان این نشان دهنده ی کارنامه ی پر گناهش بود. دورش چرخی زدیم تا این که توجه مان به پایش جلب شد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۲۸
شغل بانوان چراها و بایدها
«اشتغال زن» مسئله‌ای است که در دهه‌های اخیر، با وجهه‌ای جهانی، به عرصه‌ی نظریه‌پردازی فرهنگی و اجتماعی وارد شده است. افزایش اشتغال زنان با مفهوم «انجام کارهای تمام‌وقت، دارای مزد و بیرون از خانه توسط ...
۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۴:۱۱
یادداشت طلبگی | "بستگان مرحوم" به چه می اندیشند
یکی از رسومی‌ که سال‌ها جا افتاده است، پذیرایی بستگان مرحوم از کسانی است که در مراسم تدفین شرکت کرده‌اند. این رسمی است که بر خلاف آموزه‌های دینی است.
۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۰۹:۴۷
در گفت‌و‌گوی اختصاصی رسا با فرج نژاد مطرح شد؛
از " آنفولانزای نیویورکی" تا عملیات روانی دشمن برای ایرانیان
جریان رسانه ای دشمن برای مردم مشغولیت کاذب ایجاد می‌کند تا این ملت از رسیدن به خواسته‌هایشان باز بمانند.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳:۵۱
یادداشتک؛
"قرار" در مسیر اربعین
اگر پول ندارد قرض می کند و اگر قرض هم نتواند، از داشته هایش کم می کند تا در مسیر اربعین قرار بگیرد.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۱:۴۶
یادداشت | زنگ خطری که شنیده نشد؛
سکوت در برابر "ام الخبائث"
براساس اخبار رسمی و غیر رسمی سالیانه هزاران لیتر مشروبات الکلی توسط ماموران انتظامی کشف و ضبط می شود و ناگوارتر این که این کشفیات فقط یک سوم مشروباتی است که به بدنه جامعه پمپاژ می‌شود.
۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۵
یادداشت | لاکچری شدن پدر و مادر به چه قیمتی
باکلاس و تک بودن برای برخی رؤیای شبانه و تلاش روزانه است، حتی پدر و مادرهای امروزی هم در این مسابقه خطرناک وارد شده اند.
۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۰۹:۵۸
کارشناس عرصه سواد رسانه:
رسانه‌‌های معاند فعالیت جریان انقلاب را بایکوت می‌کنند
فرج نژاد بزرگنمایی در القای یأس و ناامیدی در جریان مردم و کوچک جلوه دادن فعالیت‌ها و موفقیت‌های انقلاب اسلامی را رویکرد اصلی رسانه‌های معاند برشمرد.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۰:۲۹
یادداشت| دلایل غیر منطقی در مسیر ازدواج
ازدواج کردن یکی از اتفاقات مهم زندگی هر فرد است. با رشد جوامع و تغییر در فرهنگ ازدواج زندگی در تفکرات و عقاید راجع به ازدواج نیز تغییراتی صورت گرفته است.
۱۳۹۷/۷/۱۲ - ۱۸:۳۵
کارشناس مباحث تربیتی تبیین کرد؛
چرا فرزندان بی‌حوصله و لجباز می‌شوند
حجت الاسلام والمسلمین تراشیون در سخنانی به بررسی "عوامل شکل‌گیری شخصیت کودکان" پرداخته است.
۱۳۹۷/۷/۱۲ - ۱۷:۵۵
بخش اول؛
سفرنامه هند | "دعای فرج در معبد"
یکی از همراهان شوخ طبع‌مان، برای آن که عدم اعتقاد خودش به مذهب بهاییت و نیز شجاعت و شوخ طبعی توامانش را نشان دهد، زیر لب دعای فرج می خواند! دخترک مسئول متوجه شد و تذکر داد.
۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۲۱:۰۵
یادداشتک؛
"دیدار صادقانه"
"دوازدهم مهر" در تاریخ ایران ثبت خواهد شد. ده ها هزار نفر از بسیجیان در پایان چند ماه خدمت رسانی فشرده در محضر رهبری حاضر و اعلام خواهند کرد که ناصر ملت و رهبری هستند.
۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۲۰:۳۰
بخش اول؛
یادداشت | نقدی بر "صدای اصلاحات"
"حجاریان" از اینکه منظورش از تاریخ چندین هزاره کدام بخش از تاریخ است، طفره می‌رود، اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد روش بحث ایشان است.
۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۴:۰۲
یادداشتک | کمی بیشتر از زرنگی
متوکل عباسی آنقدر نگران بود که مزار حسین بن علی(ع) را با خاک یکسان کرد، روی آن زراعت کرد تا نامی از حسین نماند.
۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۳:۴۴
سومین همایش هیأت‌های فعال در " اربعین" برگزار می‌شود
به همت جامعه ایمانی مشعر و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، "سومین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین" با حضور شخصیت های برجسته فرهنگی جبهه فرهنگی انقلاب در قم برگزار می شود.