Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - سردار سلیمانی وارد جنگی نشده که از آن پیروز خارج نشود
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ Tuesday, July 17, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۰۹
شناسه خبر: ۵۴۳۰۵۶
 
سردبیر رأی‌الیوم:
سردار سلیمانی وارد جنگی نشده که از آن پیروز خارج نشود
سردبیر رأی‌الیوم در مطلبی نوشت: مهم‌ترین دستاوردی که راهبرد ایران در منطقه حاصل کرد تشکیل نهادهایی نظامی با ماهیتی مردمی و غیررسمی به موازات ارتش‌ها بود که می‌تواند با ورود به جنگ‌های شدید چریکی آنها را به نفع خود یکسره کند.

به گزارش خبرگزاری رسا، «عبدالباری عطوان»، سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» در یادداشتی با عنوان «ترامپ تیر خلاص را به فتنه طائفه‌ای و پروژه جنگ شیعه و سنی شلیک کرد»، گفت، ایران و ترکیه دو کشور غیرعربی بودند که برنده توطئه‌چینی رییس‌جمهور آمریکا در شناساندن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شدند.

در این یادداشت آمده است: «دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا با به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی، متحدان خود را از بین کشورهای عرب سنی حاشیه خلیج فارس و همچنین مصر که در محور موسوم به «میانه روهای عرب» هستند از پای درآورد و فتیله انتفاضه‌ای را روشن کرد که چه بسا تا چند ماه یا حتی چند سال ادامه داشته و مقدمه‌ای برای جنگی منطقه‌ای باشد.

عطوان نوشت: قمار ترامپ که با استقبال گسترده بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و لابی یهودی در واشنگتن همراه شد مهم ترین متحدان عرب آمریکا را به انزوا کشاند، منظور ما عربستان و مصر است و جایگاه دو کشور دیگر غیر عربی یعنی ایران و ترکیه را ارتقا داد دو کشوری که در کشمکش بر سر رهبری جهان اسلام و مرجعیت‌های اسلامی در جبهه مقابل قرار دارند.

وقتی ژنرال «قاسم سلیمانی»، فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران آشکارا با فرماندهان گردان‌های عز الدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس و گروهان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی تماس گرفته و بر آمادگی ایران برای حمایت جامع از نیروهای مقاومت در مقابله با رژیم صهیونیستیتاکید کرد و سایت‌های ایرانی تصاویری از ژنرال سلیمانی را بر فراز قبه الصخره در قدس اشغالی و مرز لبنان و فلسطین منتشر کردند این یعنی ایران قوی‌ترین متحد فلسطینیان و انتفاضه آنها شده است آن هم زمانی که بیش‌تر رقبای عرب ایران در حاشیه خلیج فارس سرگرم عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستیو همدستی با اقدام ترامپ در یهودی سازی قدس شریف هستند.

رای الیوم آورده است: ژنرال سلیمانی در جنگی ورود نکرده مگر که پیروز از آن بیرون آمده؛ در کردستان عراق مداخله کرد و همه پرسی جدایی آن از عراق را ناکام گذاشت. در سوریه در کنار ارتش سوریه مبارزه کرده و در تسلط مجدد دولت بر بیش‌تر نقاط این کشور مشارکت داشت. الحشد الشعبی را در عراق تاسیس کرد و به آنها قدرت داد تا موصل و بیش‌تر دیگر شهرهای عراق را آزاد کنند و هم اینک او به سمت فلسطین و قدس اشغالی نفوذ یافته آن هم در شرایطی که کشورهای عربی با پروار کردن ارتش‌هایشان بی جهت فخرفروشی می‌کنند.

تشکیل جبهه جدید اسلامی از سوی ایران و ترکیه برای دفاع از قدس

نویسنده تاکید کرد: عربستان به تشکیل ائتلافی از کشورهای عربی اسلامی سنی، برای رویارویی با گسترش دایره نفوذ ایران و شیعیان دل بسته بود اما مسأله کنونی قدس و پیامدهای آن ضربه‌ای قوی به این زیاده خواهی‌ها زد تا به آن نشان بدهد که یک جبهه اسلامی مرکب از دو قدرت بزرگ منطقه‌ای اسلامی تاسیس شده که با یکدیگر در یک زمینه‌ غیرفرقه‌گرایی یا مذهبی برای مقابله با رژیم صهیونیستی و همپیمان آن، ترامپ متحد شدند و آن دو قدرت، ترکیه سنی و ایران شیعی است و کشورهای برادر مسیحی نیز از آنها حمایت می‌کنند به گونه‌ای که ماهیت مناقشه را در منطقه به اصالت واقعی خود بازگرداندند به گونه‌ای که مناقشه‌ای متمدنانه در مقابله با رژیم نژادپرست رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود و این تحولی بزرگ است که رژیم صهیونیستی و متحدانش در ائتلاف میانه‌روهای سنی روی آن حساب نکرده بودند.

رای الیوم ادامه داد: مبارزه با پروژه نژادپرستانه شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی امروز در راس اولویت‌های محور ایران و ترکیه و متحدان عرب و مسلمان آن است و ما اطمینان داریم که که این اتفاق جدید و بی‌سابقه در بحث و گفت‌وگوها، سخنرانی‌ها و بیانیه پایانی اجلاس سران کشورهای اسلامی بازتاب خواهد داشت که از امروز چهارشنبه در استانبول به دعوت رجب طیب اردوغان برگزار می‌شود و چه بسا نقطه عطفی تاریخی را تشکیل بدهد.

نزول سطح حضور متحدان عرب آمریکا در اجلاس استانبول

عطوان اظهار داشت: موضوع قابل توجه این است که عربستان خود را در این اجلاس و فعالیت‌های آن منزوی کرده وبا اعزام وزیر اوقاف و امور اسلامی خود به این اجلاس در پایین سطح ممکن حضور پیدا کرده و مصر نیز به حضور سامح شکری، وزیر خارجه خود در اجلا س اکتفا کرده که این مساله نشانه کاهش نقش دولت‌های مصر و عربستان در مساله‌ای است که همه توجهات جهان اسلام رابه سمت خود جلب کرده و آن هم یهودی سازی قدس شریف و از بین بردن ماهیت عربی و اسلامی آن با اقدام آمریکاست.

وی افزود: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان نیز بلافاصله به این تحول راهبردی ملحق شد و دوشنبه شب طی نطقی در جریان تظاهرات باشکوه ضد آمریکا و رژیم صهیونیستی که درضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد، گفت: حزب الله و متحدانش در منطقه پس از پیروزی‌هایی را که در دیگر منطقه خاورمیانه به دست آوردند( اشاره غیرمستقیم به سوریه، عراق و یمن) بار دیگر بر مساله فلسطین متمرکز می‌شوند؛ دبیر کل حزب الله همچنین خواهان وضع راهبرد میدانی یکپارچه  برای مقابله با رژیم صهیونیستی شد و به دنبال آن مردم شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «آماده ایم میلیون‌ها شهید تقدیم قدس کنیم» سر می‌دادند.

عطوان تصریح کرد: مهم‌ترین دستاوردی که راهبرد ایران در منطقه حاصل کرد تشکیل نهادهایی نظامی به موازات ارتش‌هایی بود که ماهیتی مردمی و غیررسمی دارد و می‌تواند با ورود به جنگ‌های شدید چریکی آنها را به نفع خود یکسره کند، نظیر سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و الحشد الشعبی در عراق، حزب الله در لبنان و انصار الله در یمن، حماس و جهاد اسلامی در فلسطین اشغالی به گونه‌ای که آنها را با موشک‌ مجهز می‌کند تا موازنه بازدارندگی در رویارویی با دشمنانی که تا بن دندان مسلح به تسلیحات و هواپیماهای آمریکایی هستند، ایجاد کنند.

انتفاضه جدید شاید تا سال ها ادامه یابد

رای الیوم آورده است: انتفاضه مردمی که در قدس اشغالی کلید خورد و نتانیاهو را وادار به برچیدن گیت‌های الکترونیکی مسجد الاقصی کرد با تحقق کامل خواسته‌هایش خاتمه یافت این انتفاضه خودجوش اما غیرنظام مند بوده و از حمایت خارجی منتفع نبود اما وضعیت انتفاضه کنونی فرق می‌کند چون مورد حمایت بزرگ  مردمی در کشورهای عربی و اسلامی قرار دارد و نهادها و کشورهای منطقه‌ای اسلامی بزرگی از آن حمایت می‌کنند که انتظار می‌رود برای مدتی طولاتی یعنی ماه‌ها یا سال‌ها ادامه داشته باشد.

عطوان تاکید کرد: اقدام ترامپ جای قدردانی دارد چون موجب یکپارچگی جهان اسلام شده و ضربه ای مرگبار به فتنه طائفه‌ای زده و متحدان عرب آن را که با رژیم صهیونیستی عادی سازی کرده و این رژیم را دوست و متحد خود کردند منزوی کرد و در نتیجه رهبری جهان اسلام از آنها سلب شده و نقش آنها را به حاشیه کشاند و مهم‌تر از همه این‌ها متحدان رژیم صهیونیستی را در دایره خطر قرار داد به گونه‌ای که وحشت و نگرانی آنها را برانگیخته است.

این روزنامه در پایان آورده است: استقبال با خشم از هیات بحرینی در قدس اشغالی و بیرون رانده شدن آنها از سوی نگهبانان مسجد الاقصی و بسته شدن نوار غزه به رویشان و تهدید درباره پرتاب کفش به سمت آنها نشانه بروز انقلابی بزرگ در افکار عمومی عربی و اسلامی یا در اغلب آن است و پیامی قدرتمند به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و حامیان ترامپ و تصمیم نژادپرستانه آن مخابره می‌کند، اینکه در مرحله جدید جایی برا آنها نیست، این مرحله، مرحله مقاومت، شرافت و پیروزی مساله فلسطین و همه مسائل عادلانه کشورهای عربی و اسلامی است./۸۴۷/ب۱۰۱/ف

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۲:۳۰
حکیم خواستار پاسخگویی مقامات عراقی به خواسته‌های مردم شد
رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق در نشست رهبران گروه‌های سیاسی، تشکیل دولت اکثریت ملی را "راه حل واقعی" مشکلات دانست و بر ضرورت تسریع در روند تشکیل دولت تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۶:۴۷
آیت الله نجفی:
تروریسم تکفیری هیچ ارتباطی با اسلام اصیل ندارد
مرجع تقلید عراق با محکومیت جنایات تکفیری‌ها خاطر نشان کرد که اسلامی از اتهامات تروریست‌ها مبرّا است.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۳:۳۰
حمله برخی از معترضان عراقی به استانداری های کربلا و بصره
منابع عراقی از ادامه اعتراضات در برخی استانها و حمله عده ای از این معترضان به ساختمان های استانداری در کربلا و بصره خبر دادند.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۷:۰۴
اعلام حمایت مرجعیت دینی عراق از تظاهرات مردم بصره
مرجعیت دینی عراق برای اعلام همبستگی با شرکت کنندگان در تظاهرات بصره تاکید کرد که این واضح است که با وجود تامین بودجه، در ارائه خدماتی عمومی به مردم بصره کوتاهی صورت می‌گیرد.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۵:۱۳
نگرانی اسرائیل از دستیابی ایران به اطلاعات حیاتی رژیم صهیونیستی
منابع امنیتی-اطلاعاتی رژیم صهیونیستی مدعی هستند ورود یک هواپیمای بدون سرنشین از سوریه به حریم هوایی جولان اشغالی، اتفاقی نبوده و دستاوردهای مهمی برای محور مقاومت داشته است.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۳:۲۵
النجباء:
از ترامپ و نیروهای آمریکایی نمی‌ترسیم
سخنگوی جنبش النجباء با اشاره به موضع وزیر خارجه آمریکا ضد گروههای مقاومت در عراق از واکنش کوبنده به هر گونه اقدام خصمانه آمریکا خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۲:۴۸
عصائب اهل الحق:
عراق به ناتو نیاز ندارد
سخنگوی جنبش «عصائب اهل الحق» عراق تاکید کرد که کشورش نیازی به حضور نیروهای ناتو ندارد.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۲:۲۶
گزارش عصائب اهل الحق عراق از تلاش آمریکا برای انحلال بسیج مردمی
جنبش عصائب اهل الحق عراق از فشارهای آمریکا بر بغداد به منظور انحلال الحشد الشعبی و عزل معاون آن خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۱۴:۳۷
درخواست مقتدی صدر برای توقف مذاکرات با آمریکا
رهبر جریان صدر عراق از گروه های سیاسی عراق خواست تا رایزنی های خود را با آمریکا و کشورهای همسایه در خصوص تشکیل ائتلاف های سیاسی در این کشور متوقف کنند.
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۱۲:۱۵
گزارش اندیشکده غربی از استراتژی جدید داعش
براساس گزارش مرکز مطالعاتی سوفان، گروه تروریستی داعش در تلاش برای بازگشت و احیای خود، از روش ها و برنامه های قبل از سال ۲۰۱۴ یعنی پیش از اعلام خلافت استفاده می کند.
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۱۱:۵۰
هتاکی ۳ عضو کنیست رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی
صبح امروز سه عضو مجلس رژیم صهیونیستی(کنیست) در ادامه هتک حرمت مسجدالاقصی از سوی اشغالگران قدس به این مکان مقدس یورش بردند که از حمایت کامل نظامیان صهیونیست بهره‌مند بودند.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۵:۵۲
آیت الله حکیم تکریم بیش از پیش ایتام را خواستار شد
مرجع تقلید عراق بر لزوم اهتمام بیشتر به ایتام و حمایت از آنان تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۴:۴۵
انتقاد نماینده آیت الله سیستانی از افزایش بحران‌های اجتماعی
تولیت آستان مقدس عباسی با هشدار نسبت به افزایش بحران های اجتماعی در عراق خواستار مسولیت پذیری تمامی مردم و نهادهای دولتی برای برون رفت از این مشکلات شد.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۷:۳۸
درخواست جریان صدر درباره بازشماری آرا در کرکوک
درخواست جریان صدر عراق برای عدم پیش‌داوری درباره بازشماری دستی آرا در منطقه داقوق استان کرکوک در شمال عراق و تأکید رئیس جریان الحکمه ملی این کشور بر اهمیت تداوم رایزنی برای تشکیل "دولت اکثریت ملی" از...
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۶:۱۷
تجلیل آیت الله حکیم از مادران شهدا
مرجع تقلید عراق از نقش مادران شهدا در صبر بر سختی‌ها و تربیت فرزندانی شهیدپرور تجلیل کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۳:۳۱
درخواست مقامات عراقی از سازمان ملل برای تحقیق درباره حمایت آمریکا از داعش
ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی خواستار تحقیق در خصوص حمایت‌های آمریکا از گروه تروریستی داعش شد.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۶:۵۲
آیت الله حکیم:
دانش پژوهان، اسلام را با دلیل و برهان به جامعه عرضه کنند
مرجع تقلید عراق با اشاره به لزوم تبلیغ دین بر ضرورت ترویج شریعت اسلامی با استفاده از آموزه های عقلانی در میان مردم تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۶:۱۱
تاکید آیت الله نجفی بر بهبود خدمت رسانی به مردم عراق
مرجع تقلید عراق توجه بیشتر مسؤولان به مردم جنگ زده و بهبود خدمت رسانی به آنان را خواستار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۱:۳۰
شورای استانداری «بابل» عراق هشدار داد؛
نفوذ یهودیان به منطقه حله و خرید گسترده زمین‌های این منطقه
شورای استانداری بابل درباره فروش زمین‌ها و منازل در مناطق قدیمی «حلة» به یهودیان به قیمت‌های گزاف، هشدار داد.
۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۲۱:۱۳
نماینده آیت الله سیستانی اهتمام به امر تبلیغ را خواستار شد
تولیت آستان مقدس عتبه حسینی با بیان اهمیت تبلیغ در اسلام، خواستار اهتمام بیشتری به تبلیغ دین از سوی مبلّغان شد.