Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - سردار سلیمانی وارد جنگی نشده که از آن پیروز خارج نشود
پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ Thursday, April 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۰۹
شناسه خبر: ۵۴۳۰۵۶
 
سردبیر رأی‌الیوم:
سردار سلیمانی وارد جنگی نشده که از آن پیروز خارج نشود
سردبیر رأی‌الیوم در مطلبی نوشت: مهم‌ترین دستاوردی که راهبرد ایران در منطقه حاصل کرد تشکیل نهادهایی نظامی با ماهیتی مردمی و غیررسمی به موازات ارتش‌ها بود که می‌تواند با ورود به جنگ‌های شدید چریکی آنها را به نفع خود یکسره کند.

به گزارش خبرگزاری رسا، «عبدالباری عطوان»، سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» در یادداشتی با عنوان «ترامپ تیر خلاص را به فتنه طائفه‌ای و پروژه جنگ شیعه و سنی شلیک کرد»، گفت، ایران و ترکیه دو کشور غیرعربی بودند که برنده توطئه‌چینی رییس‌جمهور آمریکا در شناساندن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شدند.

در این یادداشت آمده است: «دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا با به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی، متحدان خود را از بین کشورهای عرب سنی حاشیه خلیج فارس و همچنین مصر که در محور موسوم به «میانه روهای عرب» هستند از پای درآورد و فتیله انتفاضه‌ای را روشن کرد که چه بسا تا چند ماه یا حتی چند سال ادامه داشته و مقدمه‌ای برای جنگی منطقه‌ای باشد.

عطوان نوشت: قمار ترامپ که با استقبال گسترده بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و لابی یهودی در واشنگتن همراه شد مهم ترین متحدان عرب آمریکا را به انزوا کشاند، منظور ما عربستان و مصر است و جایگاه دو کشور دیگر غیر عربی یعنی ایران و ترکیه را ارتقا داد دو کشوری که در کشمکش بر سر رهبری جهان اسلام و مرجعیت‌های اسلامی در جبهه مقابل قرار دارند.

وقتی ژنرال «قاسم سلیمانی»، فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران آشکارا با فرماندهان گردان‌های عز الدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس و گروهان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی تماس گرفته و بر آمادگی ایران برای حمایت جامع از نیروهای مقاومت در مقابله با رژیم صهیونیستیتاکید کرد و سایت‌های ایرانی تصاویری از ژنرال سلیمانی را بر فراز قبه الصخره در قدس اشغالی و مرز لبنان و فلسطین منتشر کردند این یعنی ایران قوی‌ترین متحد فلسطینیان و انتفاضه آنها شده است آن هم زمانی که بیش‌تر رقبای عرب ایران در حاشیه خلیج فارس سرگرم عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستیو همدستی با اقدام ترامپ در یهودی سازی قدس شریف هستند.

رای الیوم آورده است: ژنرال سلیمانی در جنگی ورود نکرده مگر که پیروز از آن بیرون آمده؛ در کردستان عراق مداخله کرد و همه پرسی جدایی آن از عراق را ناکام گذاشت. در سوریه در کنار ارتش سوریه مبارزه کرده و در تسلط مجدد دولت بر بیش‌تر نقاط این کشور مشارکت داشت. الحشد الشعبی را در عراق تاسیس کرد و به آنها قدرت داد تا موصل و بیش‌تر دیگر شهرهای عراق را آزاد کنند و هم اینک او به سمت فلسطین و قدس اشغالی نفوذ یافته آن هم در شرایطی که کشورهای عربی با پروار کردن ارتش‌هایشان بی جهت فخرفروشی می‌کنند.

تشکیل جبهه جدید اسلامی از سوی ایران و ترکیه برای دفاع از قدس

نویسنده تاکید کرد: عربستان به تشکیل ائتلافی از کشورهای عربی اسلامی سنی، برای رویارویی با گسترش دایره نفوذ ایران و شیعیان دل بسته بود اما مسأله کنونی قدس و پیامدهای آن ضربه‌ای قوی به این زیاده خواهی‌ها زد تا به آن نشان بدهد که یک جبهه اسلامی مرکب از دو قدرت بزرگ منطقه‌ای اسلامی تاسیس شده که با یکدیگر در یک زمینه‌ غیرفرقه‌گرایی یا مذهبی برای مقابله با رژیم صهیونیستی و همپیمان آن، ترامپ متحد شدند و آن دو قدرت، ترکیه سنی و ایران شیعی است و کشورهای برادر مسیحی نیز از آنها حمایت می‌کنند به گونه‌ای که ماهیت مناقشه را در منطقه به اصالت واقعی خود بازگرداندند به گونه‌ای که مناقشه‌ای متمدنانه در مقابله با رژیم نژادپرست رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود و این تحولی بزرگ است که رژیم صهیونیستی و متحدانش در ائتلاف میانه‌روهای سنی روی آن حساب نکرده بودند.

رای الیوم ادامه داد: مبارزه با پروژه نژادپرستانه شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی امروز در راس اولویت‌های محور ایران و ترکیه و متحدان عرب و مسلمان آن است و ما اطمینان داریم که که این اتفاق جدید و بی‌سابقه در بحث و گفت‌وگوها، سخنرانی‌ها و بیانیه پایانی اجلاس سران کشورهای اسلامی بازتاب خواهد داشت که از امروز چهارشنبه در استانبول به دعوت رجب طیب اردوغان برگزار می‌شود و چه بسا نقطه عطفی تاریخی را تشکیل بدهد.

نزول سطح حضور متحدان عرب آمریکا در اجلاس استانبول

عطوان اظهار داشت: موضوع قابل توجه این است که عربستان خود را در این اجلاس و فعالیت‌های آن منزوی کرده وبا اعزام وزیر اوقاف و امور اسلامی خود به این اجلاس در پایین سطح ممکن حضور پیدا کرده و مصر نیز به حضور سامح شکری، وزیر خارجه خود در اجلا س اکتفا کرده که این مساله نشانه کاهش نقش دولت‌های مصر و عربستان در مساله‌ای است که همه توجهات جهان اسلام رابه سمت خود جلب کرده و آن هم یهودی سازی قدس شریف و از بین بردن ماهیت عربی و اسلامی آن با اقدام آمریکاست.

وی افزود: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان نیز بلافاصله به این تحول راهبردی ملحق شد و دوشنبه شب طی نطقی در جریان تظاهرات باشکوه ضد آمریکا و رژیم صهیونیستی که درضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد، گفت: حزب الله و متحدانش در منطقه پس از پیروزی‌هایی را که در دیگر منطقه خاورمیانه به دست آوردند( اشاره غیرمستقیم به سوریه، عراق و یمن) بار دیگر بر مساله فلسطین متمرکز می‌شوند؛ دبیر کل حزب الله همچنین خواهان وضع راهبرد میدانی یکپارچه  برای مقابله با رژیم صهیونیستی شد و به دنبال آن مردم شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «آماده ایم میلیون‌ها شهید تقدیم قدس کنیم» سر می‌دادند.

عطوان تصریح کرد: مهم‌ترین دستاوردی که راهبرد ایران در منطقه حاصل کرد تشکیل نهادهایی نظامی به موازات ارتش‌هایی بود که ماهیتی مردمی و غیررسمی دارد و می‌تواند با ورود به جنگ‌های شدید چریکی آنها را به نفع خود یکسره کند، نظیر سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و الحشد الشعبی در عراق، حزب الله در لبنان و انصار الله در یمن، حماس و جهاد اسلامی در فلسطین اشغالی به گونه‌ای که آنها را با موشک‌ مجهز می‌کند تا موازنه بازدارندگی در رویارویی با دشمنانی که تا بن دندان مسلح به تسلیحات و هواپیماهای آمریکایی هستند، ایجاد کنند.

انتفاضه جدید شاید تا سال ها ادامه یابد

رای الیوم آورده است: انتفاضه مردمی که در قدس اشغالی کلید خورد و نتانیاهو را وادار به برچیدن گیت‌های الکترونیکی مسجد الاقصی کرد با تحقق کامل خواسته‌هایش خاتمه یافت این انتفاضه خودجوش اما غیرنظام مند بوده و از حمایت خارجی منتفع نبود اما وضعیت انتفاضه کنونی فرق می‌کند چون مورد حمایت بزرگ  مردمی در کشورهای عربی و اسلامی قرار دارد و نهادها و کشورهای منطقه‌ای اسلامی بزرگی از آن حمایت می‌کنند که انتظار می‌رود برای مدتی طولاتی یعنی ماه‌ها یا سال‌ها ادامه داشته باشد.

عطوان تاکید کرد: اقدام ترامپ جای قدردانی دارد چون موجب یکپارچگی جهان اسلام شده و ضربه ای مرگبار به فتنه طائفه‌ای زده و متحدان عرب آن را که با رژیم صهیونیستی عادی سازی کرده و این رژیم را دوست و متحد خود کردند منزوی کرد و در نتیجه رهبری جهان اسلام از آنها سلب شده و نقش آنها را به حاشیه کشاند و مهم‌تر از همه این‌ها متحدان رژیم صهیونیستی را در دایره خطر قرار داد به گونه‌ای که وحشت و نگرانی آنها را برانگیخته است.

این روزنامه در پایان آورده است: استقبال با خشم از هیات بحرینی در قدس اشغالی و بیرون رانده شدن آنها از سوی نگهبانان مسجد الاقصی و بسته شدن نوار غزه به رویشان و تهدید درباره پرتاب کفش به سمت آنها نشانه بروز انقلابی بزرگ در افکار عمومی عربی و اسلامی یا در اغلب آن است و پیامی قدرتمند به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و حامیان ترامپ و تصمیم نژادپرستانه آن مخابره می‌کند، اینکه در مرحله جدید جایی برا آنها نیست، این مرحله، مرحله مقاومت، شرافت و پیروزی مساله فلسطین و همه مسائل عادلانه کشورهای عربی و اسلامی است./۸۴۷/ب۱۰۱/ف

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۸:۱۷
هشدار عضو ارشد حزب الله به ورود نظامیان کشورهای عربی به سوریه
نائب رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان نسبت به هر گونه تصمیم کشورهای عربی برای ورود نظامیان خود به سوریه واکنش نشان داد و آن را یک نوع اشغالگری دانست.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۶:۳۵
سفیر هلند در بغداد:
امام علی یک شخصیت بسیار بزرگ است
سفیر هلند در بغداد ضمن سفر به نجف اشرف بیان داشت که امام علی (ع) یک شخصیت بسیار بزرگ است.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۶:۲۰
دبیرکل جریان صدر عراق هرگونه اقدام احتمالی علیه ایران را محکوم کرد
رهبر جریان صدر عراق در سخنانی گفت: همانطور که حمله متجاوزانه آمریکا و غرب به سوریه را محکوم کردم، خدای ناکرده اگر ایران هم مورد تجاوز قرار گیرد، محکوم می کنم.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۶:۱۵
دیدار وزیر دفاع جمهوری اسلامی با مقامات بسیج مردمی عراق
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با حضور در ستاد فرماندهی بسیج مردمی عراق با «ابومهدی مهندس» دیدار و گفت وگو کرد.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۶:۱۰
حکیم:
دولت آینده عراق باید قوی و خدمتگزار باشد
رییس ائتلاف ملی عراق بر انتخاب افراد شایسته در انتخابات آینده پارلمان تاکید کرد و بیان داشت که دولت آینده عراق باید قوی و خدمتگزار باشد.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۴:۳۷
در آستانه اعیاد شعبانیه؛
حرم مطهر امامین عسکریین گلباران شد
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۹:۲۴
آیت الله نجفی خواستار آشنایی مسلمانان خارجی با سیره اهل بیت شد
یکی از مراجع تقلید نجف اشرف بیان داشت که مسلمانان ساکن در کشورهای غربی باید با سیره اهل بیت (ع) آشنا شوند.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۹:۱۰
حزب الدعوه عراق:
ریاض به دنبال شکاف میان شیعیان در منطقه است
یکی از رهبران حزب الدعوه عراق اعلام کرد که عربستان با وهابیت یا بدون آن در خدمت آمریکاست و اکنون به دنبال ایجاد شکاف در میان شیعیان است.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۹:۰۶
در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد ایران؛
حکیم: گفت‌وگوی حقیقی ضامن حل و فصل بحران‌های منطقه است
رهبر جریان حکمت ملی عراق در استقبال از وزیر فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقش دو کشور در شکل‌گیری تمدن اسلامی، تاکید کرد که گفت‌‌وگوی حقیقی حل و فصل بحران‌های منطقه را تضمین می‌کند.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۹:۰۴
گاف بی بی سی در ایران هراسی| نتیجه پیروی انگلیس از رژیم صهیونیستی
در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی تصویر هوایی فرودگاه مهرآباد و میدان آزادی تهران را به‌عنوان یکی از پایگاه‌های هوایی ایران در سوریه به رسانه‌ها ارائه کرده، بی‌بی‌سی فارسی در بازنشر این گزارش، میدان آزا...
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۶:۱۸
کارشناس النشره لبنان:
تداوم تجاوزگری‌ها در سوریه در سایه انفعال اتحادیه عرب
کارشناس لبنانی تاکید کرد که دلیل ادامه حکومت بشار اسد در سوریه، عدم وابستگی وی به آمریکا بوده است.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۴:۱۶
بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی درخصوص حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه
مجمع جهانی صلح در بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه که بر خلاف موازین بین المللی از جمله منشور ملل متحد و تنها بر اساس ادعای دروغین آنها مبنی بر استفاده دولت سوریه از سلاح شیمی...
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۲:۱۹
حکیم:
برنامه‌ شفاف برای ایجاد دولتی بر اساس اکثریت ملی در عراق ضروری است
رییس ائتلاف ملی شیعیان عراق در دیدار با نماینده ویژه آمریکا بر ضرورت وجود برنامه‌ای شفاف برای مرحله پیش رو در عراق تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۷:۵۹
آیت الله حکیم بر همزیستی مسالمت آمیز در عراق تاکید کرد
یکی از مراجع تقلید در دیدار با استادان دانشگاه‎های اقلیم کردستان بر همزیستی مسالمت آمیز در عراق تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۴:۲۰
انتقاد مقتدا صدر از بیانیه ضد ایرانی نشست سعودی
رهبر جریان صدر نسبت به بیانیه پایانی بیست و نهمین نشست سران اتحادیه عرب، که در آن ادعاها و اتهام‌های بی‌اساسی علیه ایران مطرح شده، به شدت انتقاد کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۵:۴۵
روایت حجت‌الاسلام غریب‌رضا از حمله موشکی آمریکا؛
اذان دمشق زیر موشک‌باران آمریکا
مدیر موسسه گفت‎وگوی دینی وحدت دمشق به بررسی حمله موشکی قوای سه گانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه پرداخت.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۵:۲۹
حکیم:
نخست وزیرآینده باید متعهد به الزامات خاصی باشد
رییس ائتلاف ملی عراق در سخنانی بر وظایف مهم نخست وزیر آینده عراق و تعهدات خاص وی در مرحله پیش رو تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۶:۱۸
برگزاری همایش‎ «تعامل فرهنگی میان تشیع و کاتولیک» در فرانسه
همایش تعامل فرهنگی میان شیعیان و کاتولیک در شهر پاریس فرانسه با حضور نمایندگان حوزه علمیه نجف برگزار شد.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۴:۲۸
سردبیر رأی‌الیوم تجاوز به سوریه را آغازی برای پایان حضور آمریکا در منطقه دانست
سردبیر روزنامه رأی‌الیوم شیوه‌های پاسخ روسیه و آمریکا به تجاوز سه گانه علیه سوریه را تشریح و تاکید کرد: ترامپ با اعتراف به شکست در برابر سوریه نیروهایش را سریع‌تر خارج خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۴:۲۶
مخاطب اصلی عملیات آمریکا علیه سوریه
هدف اصلی از حمله‌ یک ساعته به مراکزی در کشور سوریه چه بود؟ اقدام بایسته طرف مقابل یعنی جبهه مقاومت و به طور خاص سوریه چه خواهد بود و بالاخره استقرار نظامی روسیه در خاک سوریه چه توجیهی دارد؟