Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - والدین از نظارت صریح و مستقیم بر فرزندان پرهیز کنند
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ Saturday, March 24, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۳:۴۳
شناسه خبر: ۵۳۱۲۸۷
 
کارشناس دینی:
والدین از نظارت صریح و مستقیم بر فرزندان پرهیز کنند
مدیر حوزه علمیه حاج محمد ابراهیم اراک گفت: نظارت صریح و مستقیم سبب دلزدگی فرزندان شده و والدین نمی توانند محبت و مدیریت خود را به درستی به فرزندان ابراز کنند.

حجت الاسلام علی اسفندیاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی در پاسخ به سوال ابعاد نظارتی والدین بر فرزندان، با بیان اینکه تقويت معنويت فرزندان وظیفه مهم والدین است، گفت: نظارت صریح و مستقیم سبب دلزدگی فرزندان شده و والدین نمی توانند محبت و مدیریت خود را به درستی به فرزندان ابراز کنند.

اهمیت نظارت همه جانبه والدین بر فرزندان

مدیر حوزه علمیه حاج محمد ابراهیم اراک با اشاره به اهمیت نظارت همه جانبه والدین، ابراز کرد: نظارت پنهانی و غیر مستقیم والدین بر فرزندان سبب تشویق آنان به دین مبین اسلام می شود زیرا پرخاشگری و امر و نهی اثر عکس بر آنان گذاشته و لجاجت فرزندان را به همراه دارد.

کارشناس دینی مشاوره با افراد کارشناس را دارای اهمیت بالایی دانست و اضافه کرد: زمانی که فرزندان مرتکب خطایی می شوند والدین باید با مشورت با افراد آگاه به مسائل تربیتی به اصلاح آنان بپردازند.

مدیر حوزه علمیه حاج محمد ابراهیم اراک ابراز کرد: خانواده ها در برخورد با فرزندان خود نباید تصمیمات عجولانه ای گرفته ای و بدون تفکر آنان را تنبیه کنند زیرا با تربیت صحیح فرزندان متوجه حقایق خواهند شد و نظارت دقیق و درست خانواده را درک خواهند کرد.

گرایش دانش آموزان به سمت دین و مبانی الهی

حجت الاسلام اسفندیاری معلمان را دو گروه دانست و افزود: یک گروه از معلمان رابطه صمیمانه و دوستانه ای با دانش آموزان خود برقرار می کنند که تاثیر بسزایی در امر تربیتی دانش آموزان بر عهده دارد و اما گروهی دیگر توانایی برقراری این روابط را ندارند.

مدیر حوزه علمیه حاج محمد ابراهیم اراک تصریح کرد: معلمانی که با دانش آموزان خود روابط صمیمانه ای برقرار می کنند سبب گرایش دانش آموزان به سمت دین و مبانی الهی می شوند.

حجت الاسلام اسفندیاری با اشاره به ضرروت ایجاد رابط صمیمانه با دانش آموزان تأکید کرد: معلم در ابتدا باید رابطه‌ای صمیمانه با دانش آموز ایجاد کرده و سپس با تفکر دینی خود، او را به سمت مبانی ارزشی سوق دهد.

وحدت رویه بین خانه و مدرسه

مدیر حوزه علمیه حاج محمد ابراهیم اراک در پاسخ به سوال وحدت رویه بین خانه و مدرسه گفت: نبود وحدت رویه در بین مدرسه و خانواده قدرت تشخیص حق و باطل را دانش آموز سلب کرده و دچا سردرگمی می کند.

حجت الاسلام اسفندیاری بیان کرد: دانش آموز در مدرسه به عنوان یک پذیرنده خوب به شمار می آید؛ اما تحلیلگر مناسبی برای تشخیص حق و باطل نیست و در همین راستا بین مدرسه و خانواده باید تعاملی سازنده در جهت تربیت صحیح فرزندان ایجاد شود.

مدیر حوزه علمیه حاج محمد ابراهیم اراک ابراز کرد: زمانی که دانش آموز در مدرسه و خانه یک نوع تربیت و کردار را مشاهده می کند می تواند یک روش درست را انتخاب کرده و از آن پیروی کند.

حجت الاسلام اسفندیاری در ادامه افزود: نبود وحدت رویه سبب سردرگمی و در نهایت یأس و ناامیدی دانش آموزان از مدرسه و خانواده شده و انگیزه  خود را برای ادامه تحصیل در مدرسه از دست می دهد./842/ت۳۰۲/س

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۱/۴ - ۰۲:۱۰
تحلیل‌گر مسائل سیاسی و فرهنگی مطرح کرد؛
پایان نفاق انگلیسی با علنی شدن چهره واقعی تشیع انگلیسی
حجت الاسلام مقدمی گفت: همبستگی دولت و پلیس انگلیس با جریان شیرازی نشان دهنده ریشه‌های آنها است، افزون بر این اداره تعداد زیادی شبکه ماهواره‌ای توسط این جریان و تأمین هزینه‌های هنگفت آن دلیل دیگری است ...
۱۳۹۷/۱/۳ - ۰۶:۳۵
یادداشت؛
اشرافی‌‌گری خواص و خطر بی دینی مردم
رهبر انقلاب در درس خارج خود با انتقاد از علمایی كه با ماشين‌هاي گران قيمت رفت و آمد می‌كنند، فرمودند: «بعضي آقايان با ماشين ۲۰۰ ميليونی به درس مي‌آيند. عقل من كه قد نمی‌دهد! طلبه و ماشين ۲۰۰ ميليونی!....
۱۳۹۶/۱۲/۲۹ - ۰۷:۱۵
حجت الاسلام والمسلمین بنیانی:
مدرنیته خانواده‌ها را «تاکسی درمی» کرده است
عضو هیات علمی موسسه امام خمینی (ره) می گوید: در زمینه ترویج فرهنگ فرزندآوری در زمینه علمی یک نوع وارفتگی و انفعال وجود دارد. در زمینه اجرایی نیز دولت ها باید بدانند که چه برنامه هایی در این زمینه مدنظ...
۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۰۶:۴۰
:حجت الاسلام والمسلمین نبویان تبیین کرد؛
پیام "حمله به سفارت ایران" در زمان حضور بن‌سلمان در انگلستان
معاون فرهنگی مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: چطور می‌شود عربستان که شیعیان را تکفیر می‌کند فرقه خاصی به‌عنوان جریان شیعی را مطلوب بداند و از آن دفاع کند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۷:۱۰
استاد عابدی تأکید کرد؛
افشای اسرار مردم گناه بیّن شرعی
حجت الاسلام والمسلمین عابدی در درس اخلاق خود به بررسی گناه تجسس پرداخت و گفت: نوعی خلاف شرع خیلی بیّن که در کشور رایج است، افشای اسرار مردم است که حریم خصوصی مردم را ضایع کرده و گناه خیلی بزرگی است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۷:۰۰
در درس اخلاق استاد عابدی مطرح شد؛
نسبت به امام هادی مدیون هستیم
حجت الاسلام والمسلمین عابدی گفت: به دلیل اهانت‌های چندسال اخیر نسبت به مقام امام هادی(ع)، امسال اقتضای حساسیت بیشتری نسبت به بزرگداشت و شهادت این امام بزرگوار وجود دارد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۶:۱۰
نماینده سابق مجلس مطرح کرد؛
مراسم مبتذل برج میلاد و دانشگاه کاشان؛ توهین به مقام زن و دانشجو
افتخاری درباره ابتذال فرهنگی اخیر در دانشگاه کاشان و برج میلاد بیان کرد: به‌دلیل نفوذ فرهنگی دشمن است، در هیچ‌جای دنیا در روز ولادت حضرت زهرا(س) مراسم رقص برگزار نمی‌کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۲۳:۳۸
کنکاشی در سخنان رهبر انقلاب؛
مشارکت خواص در گسترش "گناه اجتماعی"
بی حجابی به خاطر اینکه گناهی اجتماعی است، قابلیت پیگیری دارد و دولت اسلامی که مزین به نام اسلام است وظیفه دارد که جلوی این منکر را بگیرد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۰:۵۴
حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا مطرح کرد؛
طرح ملی گفتمان؛ فرصتی برای بازاندیشی هویت و معنای علوم انسانی
حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا گفت: طرح ملی گفتمان می خواهد به ما بیاموزد که «درباره» دانشی که فرا می‌گیریم هم بیندیشیم و صرفاً در درون آن مستغرق نباشیم.
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۰:۴۳
دبیر کمیته شعر و نثر ادبی جشنواره هنرهای آسمانی:
آینده شعر و نثر حوزه روشن است/ اسامی برگزیدگان شعر و نثر
متقی نسبت به آینده شعر و نثر ادبی حوزوی ابراز امیدواری کرد و گفت: آینده شعر و نثر حوزه را روشن و مایه امید می دانم، بی تردید آینده شعرهای فاخر آیینی و نثر ادبی متعهد از آن حوزویان است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۷
حجت الاسلام محدثی مطرح کرد؛
۲ عامل جاذبه آفرین در نویسندگی | نویسندگان درباره نیازهای جامعه قلم بزنند
حجت الاسلام محدثی با بیان اینکه در بازار نشر امروزی نوعی فقر نویسندگی وجود دارد، گفت: متأسفانه در حال حاضر نویسندگان کم تر نیازهای جامعه را در نظر می گیرند و بر اساس چالش های امروزی خلق آثار نمی کنند...
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۳
با حضور حجت الاسلام محدثی برگزار شد؛
نخستین نشست سالانه باشگاه نویسندگان حوزوی رسا
نخستین نشست سالانه باشگاه نویسندگان حوزوی رسا با حضور حجت الاسلام محققی و حجت الاسلام محدثی در خبرگزاری رسا برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۲۳:۳۴
به یاد شهید؛
آرامش مدافعان انقلاب اسلامی در سایه حضور بانوان معنا می‌یابد
خواهر شهید علی شهیدزاده در برنامه "در کوی نیکنامان" این هفته عنوان کرد: شرط آرامش و پشتوانه روحی مبارزان و مدافعان حریم انقلاب و نظام در سایه حضور زن معنی پیدا می کند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۲۳:۰۲
روشنفکری در ایران(۱۲)
دلیل نگارش «کشف الاسرار» امام | رفتار علما با جریان روشنفکری پدرانه بود
استاد حوزه و دانشگاه درباره برخورد علما با روشنفکری گفت: وقتی حکمی زاده «اسرار هزار ساله» را نوشت امام خمینی(ره) با کتاب کشف الاسرار پاسخش را دادند که حضرت آیت الله بروجردی از این جوابیه خیلی خرسند شد...
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۲۲:۰۷
مسئولان تحفظ دینی داشته باشند؛
واکنش مدیر جامعه الزهرا به هنجارشکنی‌ اخیر در برج میلاد
حجت الاسلام والمسلمین مدنی با بیان این‌که برنامه‌ها و دسیسه‌های دشمنان برای نظام اسلامی خوابی بدون تعبیر است، گفت: کسانی که قصد انجام هنجارشکنی‌ و اجرای طرح‌های از بیرون تعیین شده را دارند، خوابی دید...
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۲۱:۳۴
درباره علم دینی، پای سخنان آیت الله میرباقری؛
لوازم جاری شدن معرفت دینی در فرآیند تصمیم‎سازی و تصمیم‎گیری
اگر بخواهد جامعه‎ای دینی شود، عقلانیت این جامعه حتماً یکی از مهمترین عواملش عقلانیت استنباطی است. عقلانیت استنباطی باید به عرصه عقلانیت فعال برگردد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۶:۱۹
پرده‌برداری از یک نقشه شوم؛
بی حجابی از ضد فرهنگ تا خرده فرهنگ
با پایان کار دولت سازندگی و بازتولید تفکر فرهنگی آن البته به صورت رادیکال تر در دولت اصلاحات و بیان شعار «آزادی»، فضا به شکل عجیبی برای فعالیت جریانات ضد حجاب باز می شود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۵:۴۲
یادداشت؛
وقتی روح آدمی دزدیده می‌شود
هرکدام از ما از صبح تا شب چقدر بر سر دوراهی‌ها و چندراهی‌ها قرار می‌گیریم؛ از تصمیم‌ برای امور ساده‌ تا تصمیم‌های پیچیده‌تری درباره‌ اموری مهم‌تر مانند ازدواج کردن یا نکردن با شخص خاصی.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۳:۳۸
در همایش ملی فضای مجازی پاک مطرح شد؛
عجز فرهنگی در تولید محتوای فضای مجازی
عضو انجمن روان شناسی آمریکا معتقد است این عجز فرهنگی و ضعف فکری ماست که تولیدات موثری خلق نمی‌شود. ما باید مولفه‌های بومی، محلی، فرهنگی، عاطفی، شناختی و... را درک کنیم.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۰۷:۵۵
یادداشت؛
تهدید اجتماعی | مردانه‌شدن شخصیت "زنان"
نباید فراموش نکنیم که زن، زن است؛ اگر زنان می‌خواهند شاغل باشند کاری را انتخاب کنند که با ویژگی‌های آن‌ها سازگار باشد و محیطی زنانه داشته باشد و تا حد امکان رابطه کمتری با مردان داشته باشد.