جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ Friday, December 15, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۰۰:۳۷
شناسه خبر: ۵۳۱۲۱۷
 
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی:
شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود، گفت: کلاسی که فرزندان در آن تربیت می شوند کلاس های تربیتی پدر و مادر است و والدین نه تنها با گفتار، بلکه با عملکرد مناسب می توانند فرزندان خود را تربیت کنند.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی پور مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی،به تبیین ابعاد و ساحت های نظارت تربیتی والدین بر فرزندان پرداخت و بیان کرد: شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه اگر تربیت صحیح باشد به جایگاه انسانیت خواهیم رسید، گفت: سفارش اصلی پیامبران و حضرت محمد(ص) تربیت صحیح فرزندان در خانواده بوده است و پس از بزرگان دین، والدین اولین افرادی هستند که نقش تربیتی موثری را ایفا می کنند.

حجت‌الاسلام حسینی پور با بیان اینکه اولین کلاسی که فرزندان در آن تربیت می شوند کلاس های تربیتی پدر و مادر است، اظهار داشت:  والدین نه تنها با گفتار، بلکه با انجام عملکرد مناسب می توانند فرزندان خود را تربیت کنند.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی اظهار رکرد: تربیت در خانواده، مقدمه ای برای تربیت در مدارس و جایگاه های تعلیم و تربیت است که باید با ارتباط با مسجد مثلث سه ضلعی خانواده، مدرسه و مسجد را به وجود بیاورد.

 حجت‌الاسلام حسینی پور اضافه کرد: مسجد قبل، بعد و میان خانواده و مدرسه یک محور ممتاز است، زیرا آموزه های پدر و مادر و معلمین نیز از مساجد است.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در رابطه با اهمیت نظارت تربیتی در خانواده ها، تشریح کرد: امروزه ابزار و اسباب انحراف بیشتر شده است.

حجت‌الاسلام حسینی پور افزود: اگر در میدان از یک سو حمله شود، یک جبهه در مقابل طرف مقابل گرفته خواهد شد، اما اگر امکان نفوذ دشمن از تمام جهات وجود داشته باشد، باید تمهیداتی برای نگهبانی و سنگربانی از ارزش ها اندیشیده شود.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی خاطر نشان کرد: در جامعه کنونی، فرزندان در منزل از طریق کانال های ارتباطی موجود با تمام دنیا در رابطه هستند و نیاز امروز جامعه این است که در چنین فضایی نظارت هم وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام حسینی پور در رابطه با تاثیر تفکر دینی معلمان در تقویت علمی دانش آموزان و تربیت نسل آینده، افزود: معلمان با گذراندن آموزش های اولیه، اجازه حضور در مراکز آموزشی را پیدا خواهد کرد.

وی ابراز داشت: یکی از حداقل ها برای ورود به نظام آموزشی گذراندن موفق مراحل علمی و فراهم بودن وسایل سخت افزاری است، اما تفکر دینی جایگاه بالاتری نسبت به دیگر مسائل و امکانات دارد.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی اضافه کرد: اگر تفکر یک معلم باطل باشد، استفاده از امکانات آتشی بر جان جهان هستی خواهد بود و جنایتکاران داخلی و خارجی از افراد تحصیلکرده هستند، به همین دلیل گزینش مناسب افراد برای آشنایی با تفکر دینی معلمان مهم است.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در رابطه با ثمراتی که وحدت رویه در عملکرد خانواده و آموزش و پرورش در کلان جامعه خواهد گذاشت، گفت: اثربخشی تربیتی بعد از پرداخت به مبانی اصولی، اعتقادی، ایمانیو علمی میسر خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسینی پور خاطر نشان کرد: اگر خانواده ها و معلمان اهل اعتقاد و ایمان نباشند یا اعتقاد و ایمان صحیح نداشته باشند، این مساله برای آینده جامعه مشکل ساز خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در ادامه بیان کرد: جامعه ای به جامعیت و کمال می رسد که در آن خانواده، مربیان و مدارس اصول را رعایت کرده و با هم همراه و همگام باشند و طبیعی است که وحدت داشتن در صراط مستقیم، اثرات ارزشمندی را بر جای خواهد گذاشت./842/ت۳۰۲/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۳:۳۴
مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک:
عربستان چاره ای جز عقب نشینی از یمن ندارد
حجت الاسلام حسینی مطلق گفت: قدرت نظامی یمن در حال افزایش است، آن ها فرودگاه های عربستان و ریاض را مورد هدف قرار داده اند و دولت عربستان در باتلاقی گرفتار شده که برای خروج از آن راهی جز عقب نشینی پیش ر...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۳:۳۱
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان مرکزی:
بصیرت مرجعیت شیعه، سبب شکست داعش شد
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان مرکزی گفت: بصیرت مرجعیت شیعه و علمای اهل سنت، سبب شکست داعش در منطقه شد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۳:۲۸
مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر ساوه:
مقابله با ایران، نقطه اشتراک عربستان و صهیونیسم است
مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) ساوه گفت: مقابله با ایران، نقطه اشتراک عربستان و صهیونیسم است و آل سعود از اتحاد کشورهای اسلامی منطقه با ایران هراس دارد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۳:۲۵
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
تفکر وهابیت با هدف ایجاد تفرقه در جهان اسلام فعالیت می کند
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: جریان داعش از کشورهای عراق و سوریه خارج شد اما، تفکر وهابیت با هدف ایجاد تفرقه در جهان اسلام و صفوف مسلمانان مشغول به فعالیت است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۹:۲۵
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی تأکید کرد؛
ضرورت نقش آفرینی رسانه ها برای تبیین رسالت حوزه های علمیه
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی گفت: تعامل حوزه های علمیه با رسانه ها در راستای انتقال پیام های دینی اسلامی به جوانان و ارتباط گیری با نسل امروز امری ضروری است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۹:۱۶
آیت الله غروی:
حوزه علمیه برای پاسخگویی به شبهات علیه دین تلاش کند
عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: دشمنان با استفاده از تمامی امکانات و ایجاد شبهات علیه دین اسلام گام بر می دارند؛ اما حوزه های علمیه باید در راستای مقابله و پاسخگویی متقن به آنان تلاش کنند.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۲۰:۵۳
مدیر مدرسه علمیه امام صادق تفرش:
جنایات عربستان، چهره اسلام را در جهان منفور نشان می دهد
مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) تفرش گفت: کشور عربستان قصد دارد جریان های تکفیری را به عنوان نماد منفوری از اسلام در جهان معرفی کند.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۲۰:۴۱
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی:
جمهوری اسلامی ایران نماد صلح و آرامش در منطقه است
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: جمهوری اسلامی ایران می تواند با استفاده از استراتژی های خویش، صلح و آرامش را به منطقه باز گرداند.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۷:۵۶
آیت الله دری نجف آبادی:
گسترش وحدت راهکار مقابله با دشمنان قسم خورده اسلام است
امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه گسترش وحدت راهکار مقابله با دشمنان قسم خورده اسلام است، گفت: جهان اسلام با اتحاد و اقتدار با توطئه های صهیونسیم مقابله و نقشه های شوم آنان را نقش بر آب می کند.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۶:۳۶
آیت الله دری نجف آبادی:
قدس تا ابد برای مسلمانان خواهد ماند
امام جمعه اراک با بیان اینکه قدس تا ابد برای مسلمانان خواهد ماند و امت اسلامی با قاطعیت از آن حراست می کنند، گفت: مسلمانان با هوشیاری و وحدت در مقابل دشمنان ایستادگی خواهند کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۰۰:۰۸
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی:
امانت داری، کلید سیره عملی پیامبراکرم است
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی گفت: کلید سیره عملی پیامبراکرم(ص) امانت داری، صداقت و درست کاری است.
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۱۲:۴۴
آیت الله فاضل لنکرانی:
قرآن شفای جسم و روح آدمی است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: قرآن معجزه پیامبراکرم(ص)، کتاب سعادت و هدایت انسان ها و شفای جسم و روح آدمی است.
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۰۰:۱۷
آیت الله فاضل لنکرانی:
ارتباط قوی استاد با طلبه سبب نشاط علمی می شود
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ارتباط قوی استاد با طلبه، سبب نشاط علمی می شود و گام بزرگی در راستای رشد و بقای حوزه علمیه است.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۲۳:۵۲
آیت الله فاضل لنکرانی:
تجهیز علمی و اخلاقی سبب افزایش قدرت طلاب برای دفاع از انقلاب می شود
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: طلاب و روحانیان حافظ جمهوری اسلامی ایران هستند؛ از این رو اگر طلبه ای از نظر علمی خود را مجهز کند، قدرت او برای دفاع از انقلاب افزایش می یابد.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۴:۲۹
مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی:
ظلم به یمن تمسخر شعارهای بشردوستانه غرب است
مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی گفت: عربستان و قدرت های زورگوی غرب با ظلم به مردم مظلوم یمن خصوصیت های انسانی تعریف شده در کشورهایشان و ادعا در این زمینه را در معرض...
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۴:۲۴
مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک:
همگرایی مسؤولان پاسخ کوبنده به اسلام آمریکایی است
مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک گفت: دشمن با همه توان خود و با تکیه بر اسلام آمریکایی مقابل اسلام ناب محمدی قرار گرفته است که برای خنثی شدن فتنه دشمن باید همگرایی بین مسؤولان ایجاد...
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۳:۱۶
نماینده شازند در مجلس:
ترویج آموزه های اسلامی سبب دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم می شود
نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان شازند با بیان اینکه آموزه های اسلامی به دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم می پردازد، گفت: اسلام به عنوان دینی عدالت خواه همواره با ظالمان مبارزه کرده و طرفدار مظلومان...
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۲:۴۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
دفاع از مردم یمن وظیفه دینی و انسانی مسلمانان است
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حمایت از مردم مظلوم یمن را وظیفه انسانی و دینی مسلمان دانست و بر لزوم هوشیاری نسبت به فتنه افکنی قدرت های سودجو و زورگوی جهان در این زمینه تأکید کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۲۳:۳۹
نماینده مجلس:
فرصت فضای مجازی نباید به تهدید تبدیل شود
نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای مجازی فرصتی است که نباید به تهدید تبدیل شود، گفت: اخیرا شاهد فعالیت برخی از گروه های مجازی با هدف تشویش اذهان عمومی هستیم و تخ...
۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۱۴:۳۱
نماینده مجلس:
تبعیت از ولی فقیه در عصر غیبت امری ضروری است
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: تبعیت از ولی فقیه در عصر غیبت امری ضروری بوده و باید مورد توجه دائمی شیعیان قرار بگیرد.