Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ Thursday, July 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۰۰:۳۷
شناسه خبر: ۵۳۱۲۱۷
 
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی:
شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود، گفت: کلاسی که فرزندان در آن تربیت می شوند کلاس های تربیتی پدر و مادر است و والدین نه تنها با گفتار، بلکه با عملکرد مناسب می توانند فرزندان خود را تربیت کنند.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی پور مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی،به تبیین ابعاد و ساحت های نظارت تربیتی والدین بر فرزندان پرداخت و بیان کرد: شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه اگر تربیت صحیح باشد به جایگاه انسانیت خواهیم رسید، گفت: سفارش اصلی پیامبران و حضرت محمد(ص) تربیت صحیح فرزندان در خانواده بوده است و پس از بزرگان دین، والدین اولین افرادی هستند که نقش تربیتی موثری را ایفا می کنند.

حجت‌الاسلام حسینی پور با بیان اینکه اولین کلاسی که فرزندان در آن تربیت می شوند کلاس های تربیتی پدر و مادر است، اظهار داشت:  والدین نه تنها با گفتار، بلکه با انجام عملکرد مناسب می توانند فرزندان خود را تربیت کنند.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی اظهار رکرد: تربیت در خانواده، مقدمه ای برای تربیت در مدارس و جایگاه های تعلیم و تربیت است که باید با ارتباط با مسجد مثلث سه ضلعی خانواده، مدرسه و مسجد را به وجود بیاورد.

 حجت‌الاسلام حسینی پور اضافه کرد: مسجد قبل، بعد و میان خانواده و مدرسه یک محور ممتاز است، زیرا آموزه های پدر و مادر و معلمین نیز از مساجد است.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در رابطه با اهمیت نظارت تربیتی در خانواده ها، تشریح کرد: امروزه ابزار و اسباب انحراف بیشتر شده است.

حجت‌الاسلام حسینی پور افزود: اگر در میدان از یک سو حمله شود، یک جبهه در مقابل طرف مقابل گرفته خواهد شد، اما اگر امکان نفوذ دشمن از تمام جهات وجود داشته باشد، باید تمهیداتی برای نگهبانی و سنگربانی از ارزش ها اندیشیده شود.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی خاطر نشان کرد: در جامعه کنونی، فرزندان در منزل از طریق کانال های ارتباطی موجود با تمام دنیا در رابطه هستند و نیاز امروز جامعه این است که در چنین فضایی نظارت هم وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام حسینی پور در رابطه با تاثیر تفکر دینی معلمان در تقویت علمی دانش آموزان و تربیت نسل آینده، افزود: معلمان با گذراندن آموزش های اولیه، اجازه حضور در مراکز آموزشی را پیدا خواهد کرد.

وی ابراز داشت: یکی از حداقل ها برای ورود به نظام آموزشی گذراندن موفق مراحل علمی و فراهم بودن وسایل سخت افزاری است، اما تفکر دینی جایگاه بالاتری نسبت به دیگر مسائل و امکانات دارد.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی اضافه کرد: اگر تفکر یک معلم باطل باشد، استفاده از امکانات آتشی بر جان جهان هستی خواهد بود و جنایتکاران داخلی و خارجی از افراد تحصیلکرده هستند، به همین دلیل گزینش مناسب افراد برای آشنایی با تفکر دینی معلمان مهم است.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در رابطه با ثمراتی که وحدت رویه در عملکرد خانواده و آموزش و پرورش در کلان جامعه خواهد گذاشت، گفت: اثربخشی تربیتی بعد از پرداخت به مبانی اصولی، اعتقادی، ایمانیو علمی میسر خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسینی پور خاطر نشان کرد: اگر خانواده ها و معلمان اهل اعتقاد و ایمان نباشند یا اعتقاد و ایمان صحیح نداشته باشند، این مساله برای آینده جامعه مشکل ساز خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در ادامه بیان کرد: جامعه ای به جامعیت و کمال می رسد که در آن خانواده، مربیان و مدارس اصول را رعایت کرده و با هم همراه و همگام باشند و طبیعی است که وحدت داشتن در صراط مستقیم، اثرات ارزشمندی را بر جای خواهد گذاشت./842/ت۳۰۲/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۸:۳۰
امام جمعه موقت اراک:
خروج آمریکا از برجام اقدامی نابخردانه بود
امام جمعه موقت اراک گفت: خروج آمریکا از برجام بر اساس یک کار نابخردانه بود که فضای سیاسی جهان را ملتهب کرد.
۱۳۹۷/۲/۱۴ - ۱۸:۵۳
آیت الله دری نجف آبادی مطرح کرد؛
اتکا به توان داخلی راه مقابله با بدعهدی و توطئه های دشمن
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، اتکا به توان داخلی کشور را راه مقابله با بدعهدی و توطئه های دشمن دانست و گفت: دشمنان هرگز چیزی جز شر و آفت برای کشور به همراه ندارند و باید با تقویت توان داخلی نقشه ها...
۱۳۹۷/۲/۸ - ۱۸:۳۸
مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی:
جوانان مسجدی اشاعه دهنده فرهنگ مسجدی در جامعه هستند
حجت الاسلام ذوالفقاری با بیان اینکه جوانان مسجدی از سرمایه های نظام هستند، گفت: جوانان مسجدی اشاعه دهنده فرهنگ مسجدی در جامعه هستند.
۱۳۹۷/۲/۷ - ۱۷:۳۸
آیت الله دری نجف آبادی:
بازی های سیاسی سبب هدر رفت ظرفیت های کشور می شود
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه بازی های سیاسی سبب هدر رفت ظرفیت های کشور می شود، گفت: نباید اجازه بازی های سیاسی و غیر سیاسی را در کشور داد.
۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۴:۰۵
مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی:
مسجد خاستگاه فرهنگی جامعه است
مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: مساجد افزون بر اینکه محلی برای عبادت هستند، خاستگاه فرهنگی جامعه نیز محسوب می شوند.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۷:۳۰
آیت الله دری نجف آبادی تاکید کرد؛
ضرورت طراحی و تولید سرورهای فضای مجازی در کشور
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مسؤولان طراحی و همچنین تولید داخلی سرورهای مربوط به فضای مجازی را در دستور کار قرار دهند.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۱:۴۶
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی مطرح کرد؛
برندسازی راهبرد افزایش حمایت از کالای ایرانی
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه برند سازی راهبرد افزایش حمایت از کالای ایرانی است، گفت: ترویج و تبلیغ، تحمل سختی، فرهنگ سازی و خرید را وظیفه مردم در قبال حمایت از کالای ایرانی است.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۲۲:۴۹
آیت‌الله دری نجف‌آبادی:
تجاوز آمریکا به سوریه نقض قوانین بین المللی است
آیت‌الله دری نجف‌آبادی در بیانیه ای تجاوز آمریکا و متحدانش به سوریه را نقض آشکار قوانین بین المللی دانست و خواستار رسیدگی سازمان ملل متحد به این مسأله مهم شد.
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۶:۵۱
آیت الله دری نجف آبادی:
ایران اسلامی بر سر مصالح ملی با احدی معامله نمی کند
امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه ایران اسلامی بر سر منافع و مصالح ملی با احدی معامله نمی کند، گفت: استکبار جهانی و متحدانش بدانند ملت غیور ایران اسلامی با پشتیبانی از ولایت فقیه و نیروهای مسلح توطئه ه...
۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۱۶:۲۰
آیت الله دری نجف آبادی:
پرداخت تسهیلات در مسیر حمایت از تولید و اشتغال صورت پذیرد
آیت الله دری نجف آبادی با تاکید بر فرمایشات رهبرمعظم انقلاب در سال حمایت از کالای ایرانی افزود: پرداخت تسهیلات باید در حمایت از بخش واقعی تولید و اشتغال صورت پذیرد تا سبب رونق و شکوفایی اقتصاد شود.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۲۱:۵۷
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
نسل امام کاظم در اقصی نقاط جهان چراغ راه هدایت بشریت است
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: امروزه نسل امام کاظم(ع) در اقصی نقاط جهان چراغ راه هدایت بشریت هستند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۹:۵۴
آیت الله دری نجف آبادی:
برنامه تحول نظام سلامت با همراهی خیران گسترده تر شود
امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه برنامه تحول نظام سلامت با همراهی خیران گسترده تر شود، گفت: حوزه سلامت از اولویت های مهم کشور است و باید خیران در توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی و برنامه های این بخ...
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۱:۰۰
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی:
امنیت ایران اسلامی در منطقه بی‌نظیر است
کریمی با بیان اینکه امنیت ایران اسلامی در منطقه بی‌نظیر است، گفت: اقتدار و تسلط ایران اسلامی در منطقه بسیار عظیم است و این مهم افتخاری بزرگ محسوب می شود.
۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۷:۰۷
امام جمعه ساوه:
نبود عزم راسخ در مسؤولان مهمترین دلیل عملی نشدن اقتصاد مقاومتی است
امام جمعه ساوه گفت: نبود عزم راسخ و عقیده استوار در مسؤولان جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری مهمترین دلیل عملی نشدن اقتصاد مقاومتی است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۷:۱۱
رییس پژوهشکده علوم رفتاری:
دیدگاه افراطی و تفریطی در روان شناسی را قبول نداریم
رییس پژوهشگاه مطالعات رفتاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دیدگاه افراطی و تفریطی در روان شناسی را قبول نداریم، گفت: بحث اسلامی کردن علوم انسانی از آغاز انقلاب تاکنون در جریان است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۸:۰۲
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی:
روش های نوین پاسخگویی به شبهات به حوزویان آموزش داده شود
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه حوزه های علمیه پاسخگوی منطقی و استدلالی شبهات هستند، گفت: امروز باید روش های نوین پاسخگویی به شبهات را به حوزویان آموخت.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۷:۱۱
آیت الله دری نجف آبادی:
مسؤولان با فساد و بی بند و باری در جامعه مقابله کنند
امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه مسؤولان با فساد و بی بند و باری در جامعه مقابله کنند، گفت: دولت اجازه رشد فساد را در جامعه ندهد و با برنامه ریزی های مدون و هوشیاری، فساد را در جامعه اسلامی ریشه کن کن...
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۲۲:۳۵
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی:
تامین بودجه های پژوهشی حوزه های علمیه ضرورتی مهم است
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی گفت: تامین بودجه های پژوهشی حوزه علمیه امری ضروی است و در این مسیر باید اقدام عاجل صورت پذیرد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۵:۳۵
آغاز ثبت نام اعتکاف دانش آموزی خلوت دل در استان مرکزی
مسؤول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی از آغاز ثبت نام مراسم روح افزا و انسان ساز اعتکاف دانش آموزی باعنوان «خلوت دل» خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۷:۰۶
آیت الله دری نجف آبادی در آیین درختکاری:
بی تفاوتی به محیط زیست خیانتی بزرگ است
آیت الله دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه بی تفاوتی به محیط زیست خیانتی بزرگ محسوب می شود، گفت: رها سازی پسماند ها در حاشیه شهرها کاری بسیار ناپسند است و دستگاه های قضایی باید با متخلفان در این زمینه ب...