Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ Friday, March 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۰۰:۳۷
شناسه خبر: ۵۳۱۲۱۷
 
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی:
شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود، گفت: کلاسی که فرزندان در آن تربیت می شوند کلاس های تربیتی پدر و مادر است و والدین نه تنها با گفتار، بلکه با عملکرد مناسب می توانند فرزندان خود را تربیت کنند.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی پور مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی،به تبیین ابعاد و ساحت های نظارت تربیتی والدین بر فرزندان پرداخت و بیان کرد: شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه اگر تربیت صحیح باشد به جایگاه انسانیت خواهیم رسید، گفت: سفارش اصلی پیامبران و حضرت محمد(ص) تربیت صحیح فرزندان در خانواده بوده است و پس از بزرگان دین، والدین اولین افرادی هستند که نقش تربیتی موثری را ایفا می کنند.

حجت‌الاسلام حسینی پور با بیان اینکه اولین کلاسی که فرزندان در آن تربیت می شوند کلاس های تربیتی پدر و مادر است، اظهار داشت:  والدین نه تنها با گفتار، بلکه با انجام عملکرد مناسب می توانند فرزندان خود را تربیت کنند.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی اظهار رکرد: تربیت در خانواده، مقدمه ای برای تربیت در مدارس و جایگاه های تعلیم و تربیت است که باید با ارتباط با مسجد مثلث سه ضلعی خانواده، مدرسه و مسجد را به وجود بیاورد.

 حجت‌الاسلام حسینی پور اضافه کرد: مسجد قبل، بعد و میان خانواده و مدرسه یک محور ممتاز است، زیرا آموزه های پدر و مادر و معلمین نیز از مساجد است.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در رابطه با اهمیت نظارت تربیتی در خانواده ها، تشریح کرد: امروزه ابزار و اسباب انحراف بیشتر شده است.

حجت‌الاسلام حسینی پور افزود: اگر در میدان از یک سو حمله شود، یک جبهه در مقابل طرف مقابل گرفته خواهد شد، اما اگر امکان نفوذ دشمن از تمام جهات وجود داشته باشد، باید تمهیداتی برای نگهبانی و سنگربانی از ارزش ها اندیشیده شود.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی خاطر نشان کرد: در جامعه کنونی، فرزندان در منزل از طریق کانال های ارتباطی موجود با تمام دنیا در رابطه هستند و نیاز امروز جامعه این است که در چنین فضایی نظارت هم وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام حسینی پور در رابطه با تاثیر تفکر دینی معلمان در تقویت علمی دانش آموزان و تربیت نسل آینده، افزود: معلمان با گذراندن آموزش های اولیه، اجازه حضور در مراکز آموزشی را پیدا خواهد کرد.

وی ابراز داشت: یکی از حداقل ها برای ورود به نظام آموزشی گذراندن موفق مراحل علمی و فراهم بودن وسایل سخت افزاری است، اما تفکر دینی جایگاه بالاتری نسبت به دیگر مسائل و امکانات دارد.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی اضافه کرد: اگر تفکر یک معلم باطل باشد، استفاده از امکانات آتشی بر جان جهان هستی خواهد بود و جنایتکاران داخلی و خارجی از افراد تحصیلکرده هستند، به همین دلیل گزینش مناسب افراد برای آشنایی با تفکر دینی معلمان مهم است.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در رابطه با ثمراتی که وحدت رویه در عملکرد خانواده و آموزش و پرورش در کلان جامعه خواهد گذاشت، گفت: اثربخشی تربیتی بعد از پرداخت به مبانی اصولی، اعتقادی، ایمانیو علمی میسر خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسینی پور خاطر نشان کرد: اگر خانواده ها و معلمان اهل اعتقاد و ایمان نباشند یا اعتقاد و ایمان صحیح نداشته باشند، این مساله برای آینده جامعه مشکل ساز خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در ادامه بیان کرد: جامعه ای به جامعیت و کمال می رسد که در آن خانواده، مربیان و مدارس اصول را رعایت کرده و با هم همراه و همگام باشند و طبیعی است که وحدت داشتن در صراط مستقیم، اثرات ارزشمندی را بر جای خواهد گذاشت./842/ت۳۰۲/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۹:۵۴
آیت الله دری نجف آبادی:
برنامه تحول نظام سلامت با همراهی خیران گسترده تر شود
امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه برنامه تحول نظام سلامت با همراهی خیران گسترده تر شود، گفت: حوزه سلامت از اولویت های مهم کشور است و باید خیران در توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی و برنامه های این بخ...
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۱:۰۰
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی:
امنیت ایران اسلامی در منطقه بی‌نظیر است
کریمی با بیان اینکه امنیت ایران اسلامی در منطقه بی‌نظیر است، گفت: اقتدار و تسلط ایران اسلامی در منطقه بسیار عظیم است و این مهم افتخاری بزرگ محسوب می شود.
۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۷:۰۷
امام جمعه ساوه:
نبود عزم راسخ در مسؤولان مهمترین دلیل عملی نشدن اقتصاد مقاومتی است
امام جمعه ساوه گفت: نبود عزم راسخ و عقیده استوار در مسؤولان جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری مهمترین دلیل عملی نشدن اقتصاد مقاومتی است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۷:۱۱
رییس پژوهشکده علوم رفتاری:
دیدگاه افراطی و تفریطی در روان شناسی را قبول نداریم
رییس پژوهشگاه مطالعات رفتاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دیدگاه افراطی و تفریطی در روان شناسی را قبول نداریم، گفت: بحث اسلامی کردن علوم انسانی از آغاز انقلاب تاکنون در جریان است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۸:۰۲
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی:
روش های نوین پاسخگویی به شبهات به حوزویان آموزش داده شود
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه حوزه های علمیه پاسخگوی منطقی و استدلالی شبهات هستند، گفت: امروز باید روش های نوین پاسخگویی به شبهات را به حوزویان آموخت.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۷:۱۱
آیت الله دری نجف آبادی:
مسؤولان با فساد و بی بند و باری در جامعه مقابله کنند
امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه مسؤولان با فساد و بی بند و باری در جامعه مقابله کنند، گفت: دولت اجازه رشد فساد را در جامعه ندهد و با برنامه ریزی های مدون و هوشیاری، فساد را در جامعه اسلامی ریشه کن کن...
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۲۲:۳۵
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی:
تامین بودجه های پژوهشی حوزه های علمیه ضرورتی مهم است
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی گفت: تامین بودجه های پژوهشی حوزه علمیه امری ضروی است و در این مسیر باید اقدام عاجل صورت پذیرد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۵:۳۵
آغاز ثبت نام اعتکاف دانش آموزی خلوت دل در استان مرکزی
مسؤول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی از آغاز ثبت نام مراسم روح افزا و انسان ساز اعتکاف دانش آموزی باعنوان «خلوت دل» خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۷:۰۶
آیت الله دری نجف آبادی در آیین درختکاری:
بی تفاوتی به محیط زیست خیانتی بزرگ است
آیت الله دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه بی تفاوتی به محیط زیست خیانتی بزرگ محسوب می شود، گفت: رها سازی پسماند ها در حاشیه شهرها کاری بسیار ناپسند است و دستگاه های قضایی باید با متخلفان در این زمینه ب...
۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۶:۴۵
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی:
طرح ملی کتابخانه گردی در استان مرکزی اجرایی می شود
مدیرکل اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی از اجرای طرح ملی کتابخانه گردی در این استان خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۲۲:۲۵
امام جمعه ساوه:
مبارزه با واردات بی رویه سبب اشتغال در کشور می شود
امام جمعه ساوه گفت: مبارزه با واردات بی رویه کالا و محصول و قاچاق از کشورهای دیگر سبب اشتغال مفید در کشور می شود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۱۶:۳۵
آیت الله دری نجف آبادی:
اقتصاد مقاومتی با شعار حاصل نمی شود
امام جمعه اراک اقتصاد مقاومتی را نسخه شفا بخش اقتصاد کشور دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی با امور مقطعی و شعار حاصل نمی شود.
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۲۳:۱۰
نماینده مجلس:
دولتی بودن اقتصاد کشور چالشی جدی است
نماینده مجلس با تاکید بر اینکه دولتی بودن اقتصاد کشور چالشی جدی است، گفت: مردمی کردن اقتصاد در استان مرکزی باید تسریع بخشد و این مهم به معنای مشارکت دادن توده مردم در فعالیت های حوزه تولید و خدمات اس...
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۲۲:۲۹
آیت الله دری نجف آبادی:
اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت و سختی نیست
آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت و سختی نیست، گفت: مسؤولان باید با برنامه ریزی و تلاش در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور گام بردارند.
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۴:۴۲
انتقاد آیت الله دری نجف آبادی نسبت به جوسازی های ناعادلانه در فضای مجازی
آیت الله دری نجف آبادی با انتقاد نسبت به برخی از جوسازی های ناعادلانه در فضای مجازی، گفت: افرادی در گذشته دارای جایگاه و مقام در کشور بوده اند و امروز شاهدیم آن افراد بجای تشریح فعالیت های خود، عملکرد...
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۹:۱۲
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
افزایش مبانی اعتقادی سبب کاهش آسیب های اجتماعی می شود
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: همت عمومی، تدوین برنامه های راهبردی و افزایش مبانی اعتقادی سبب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود.
۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۲۲:۴۸
به میزبانی دانشگاه های پیام نور استان مرکزی؛
چهارمین جشنواره کشوری حرکت در اراک گشایش یافت
چهارمین جشنواره کشوری حرکت به میزبانی دانشگاه های پیام نور استان مرکزی مرکز اراک گشایش یافت.
۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۸:۳۳
نماینده مجلس:
فارغ التحصیلان دانشگاهی باید به سرعت وارد بازار کار شوند
نماینده مجلس با تاکید بر اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی باید به سرعت وارد بازار کار شوند، گفت: خلاقیت و کارآفرینی در سطح آموزش می تواند بخش عظیمی از خلأهای موجود در جامعه را کاهش دهد.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۶:۰۴
آیت الله دری نجف آبادی:
جوانان در مقابل جریانات فرقه گرایی دشمن ایستادگی کنند
امام جمعه اراک با بیان اینکه جوانان در مقابل جریانات فرقه گرایی دشمن ایستادگی کنند، گفت: دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حمایت از جریانات فرقه گرایی به دنبال ضربه به کشور هستند.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۲۱:۲۰
معاون تهذیب حوزه علمیه استان مرکزی:
ولایت مداری، تمسک بر محور وحدت است
معاون تهذیب حوزه علمیه استان مرکزی گفت: ولایت مداری، تمسک بر محور وحدت هست از این رو تبعیت از ولایت فقیه امری ضروری است.