Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ Thursday, October 18, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۰۰:۳۷
شناسه خبر: ۵۳۱۲۱۷
 
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی:
شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود، گفت: کلاسی که فرزندان در آن تربیت می شوند کلاس های تربیتی پدر و مادر است و والدین نه تنها با گفتار، بلکه با عملکرد مناسب می توانند فرزندان خود را تربیت کنند.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی پور مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی،به تبیین ابعاد و ساحت های نظارت تربیتی والدین بر فرزندان پرداخت و بیان کرد: شکل گیری مقام انسان با تربیت صحیح میسر می شود.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه اگر تربیت صحیح باشد به جایگاه انسانیت خواهیم رسید، گفت: سفارش اصلی پیامبران و حضرت محمد(ص) تربیت صحیح فرزندان در خانواده بوده است و پس از بزرگان دین، والدین اولین افرادی هستند که نقش تربیتی موثری را ایفا می کنند.

حجت‌الاسلام حسینی پور با بیان اینکه اولین کلاسی که فرزندان در آن تربیت می شوند کلاس های تربیتی پدر و مادر است، اظهار داشت:  والدین نه تنها با گفتار، بلکه با انجام عملکرد مناسب می توانند فرزندان خود را تربیت کنند.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی اظهار رکرد: تربیت در خانواده، مقدمه ای برای تربیت در مدارس و جایگاه های تعلیم و تربیت است که باید با ارتباط با مسجد مثلث سه ضلعی خانواده، مدرسه و مسجد را به وجود بیاورد.

 حجت‌الاسلام حسینی پور اضافه کرد: مسجد قبل، بعد و میان خانواده و مدرسه یک محور ممتاز است، زیرا آموزه های پدر و مادر و معلمین نیز از مساجد است.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در رابطه با اهمیت نظارت تربیتی در خانواده ها، تشریح کرد: امروزه ابزار و اسباب انحراف بیشتر شده است.

حجت‌الاسلام حسینی پور افزود: اگر در میدان از یک سو حمله شود، یک جبهه در مقابل طرف مقابل گرفته خواهد شد، اما اگر امکان نفوذ دشمن از تمام جهات وجود داشته باشد، باید تمهیداتی برای نگهبانی و سنگربانی از ارزش ها اندیشیده شود.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی خاطر نشان کرد: در جامعه کنونی، فرزندان در منزل از طریق کانال های ارتباطی موجود با تمام دنیا در رابطه هستند و نیاز امروز جامعه این است که در چنین فضایی نظارت هم وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام حسینی پور در رابطه با تاثیر تفکر دینی معلمان در تقویت علمی دانش آموزان و تربیت نسل آینده، افزود: معلمان با گذراندن آموزش های اولیه، اجازه حضور در مراکز آموزشی را پیدا خواهد کرد.

وی ابراز داشت: یکی از حداقل ها برای ورود به نظام آموزشی گذراندن موفق مراحل علمی و فراهم بودن وسایل سخت افزاری است، اما تفکر دینی جایگاه بالاتری نسبت به دیگر مسائل و امکانات دارد.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی اضافه کرد: اگر تفکر یک معلم باطل باشد، استفاده از امکانات آتشی بر جان جهان هستی خواهد بود و جنایتکاران داخلی و خارجی از افراد تحصیلکرده هستند، به همین دلیل گزینش مناسب افراد برای آشنایی با تفکر دینی معلمان مهم است.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در رابطه با ثمراتی که وحدت رویه در عملکرد خانواده و آموزش و پرورش در کلان جامعه خواهد گذاشت، گفت: اثربخشی تربیتی بعد از پرداخت به مبانی اصولی، اعتقادی، ایمانیو علمی میسر خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسینی پور خاطر نشان کرد: اگر خانواده ها و معلمان اهل اعتقاد و ایمان نباشند یا اعتقاد و ایمان صحیح نداشته باشند، این مساله برای آینده جامعه مشکل ساز خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در ادامه بیان کرد: جامعه ای به جامعیت و کمال می رسد که در آن خانواده، مربیان و مدارس اصول را رعایت کرده و با هم همراه و همگام باشند و طبیعی است که وحدت داشتن در صراط مستقیم، اثرات ارزشمندی را بر جای خواهد گذاشت./842/ت۳۰۲/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۳:۵۷
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی:
حضور گسترده مردم در مراسم ۱۳ آبان پاسخی قاطع به هجمه های دشمن است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: حضور گسترده مردم در مراسم سیزدهم آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی، در حقیقت پاسخی قاطع به هجمه های دشمن است.
۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۲:۵۴
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:
دستگاه ها خدمات رسانی مطلوب در اربعین را مدنظر قرار دهند
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: دستگاه های اجرایی بایستی خدمات رسانی مطلوب تر از سال های گذشته را در آئین اربعین سال جاری مدنظر قرار دهند.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۳:۴۸
دبیر شورای توسعه فعالیت های قرآنی کشور:
گسترش فرهنگ اسلامی با ترویج تعالیم و مفاهیم قرآنی محقق می شود
دبیر شورای توسعه فعالیت های قرآنی کشور گفت: گسترش فرهنگ اسلامی با ترویج تعالیم و مفاهیم قرآنی محقق می شود و بایستی نسل جوان به این مهم ترغیب شوند.
۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۲:۱۵
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:
مشارکت سازمان‌ها در ارتقای امنیت تکلیف همگان است
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: همکاری و مشارکت تمام سازمان‌ها با پشتیبانی و مشارکت و همراهی مردم در ارتقای امنیت، تکلیفی برای همگان است.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۱:۴۸
نماینده مردم محلات در مجلس:
شهید حججی دشمن را اسیر کرد
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شهید حججی نمونه یک مدافع حرم است که سر داد ولی عقب‌نشینی نکرد و توانست دشمن را اسیر کند.
۱۳۹۷/۷/۳ - ۱۱:۱۱
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی:
تربیت متخصص متعهد، ثمره نظام آموزشی حوزه علمیه است
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با اشاره به همزمانی نظام تعلیم و تربیت در حوزه‌های علمیه، گفت: تربیت متخصص متعهد ثمره نظام آموزشی حوزه‌های علمیه است.
۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۲:۵۸
عضو کمیسیون آموزش مجلس:
قطب‌نمای برخی از نمایندگان به سمت دولت است نه مردم
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: قطب‌نمای برخی از نمایندگان به جای اینکه به سمت مردم چرخش داشته باشد، به سمت دولت است.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۴:۳۲
سردار باقرزاده:
نفوذناپذیری، سرخم نکردن و عزتمندی مفهوم اصیل بزرگداشت شهدا است
فرمانده کمیته تفحص ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نفوذناپذیری، سرخم نکردن و عزتمندی مفهوم اصیل بزرگداشت شهدا است.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۴:۳۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
روحانیان دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را برای نسل جوان تبیین کنند
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: روحانیان و مبلغان دینی تشریح و تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را برای جامعه و به ویژه نسل جوان، در دستور کار قرار دهند.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۴:۰۶
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور:
تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه اجتماعی برنامه شورای فرهنگ عمومی است
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه اجتماعی در زمره ۱۵ برنامه اصلی و مهم شورای فرهنگ عمومی کشور است.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۲:۰۶
آیت‌الله اراکی:
امام خمینی مصداق بارز "صدیقین" است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام راحل را می‌توان از مصادیق بارز صدیقین مورد تاکید قرآن دانست، گفت: ایشان با تمام وجود به اسلام، مکتب اهل بیت (ع) و تمام آنچه که در اسلام است اعتقاد داشت.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۲:۵۰
رییس کل دادگستری استان مرکزی:
رها کردن بازار حس ناامنی را در مردم ایجاد می‌کند
رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: رها کردن بازار حس ناامنی را در مردم ایجاد می‌کند باید ناامنی روانی ایجاد شده در جامعه را از بین ببریم.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۲:۴۵
مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه تفرش خبر داد؛
اعزام دانشجویان دانشگاه تفرش به اردوی جهادی در سر پل ذهاب
مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه تفرش گفت: اردوی جهادی این دانشگاه با حضور ۴۰ نفر از دانشجویان داوطلب آغاز و تا ۲۵ مرداد ماه ادامه دارد.
۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۶:۲۷
امام جمعه اراک:
با وحدت ملی تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم
امام جمعه اراک گفت: با اتحاد و وحدت ملی تحریم‌ها را باید به فرصت تبدیل کنیم.
۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۰:۵۷
‌تاکید آیت‌الله دری نجف‌آبادی بر ارتقای ‌مسابقات سراسری قرآن کریم ‌
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: باید سعی کرد تا برنامه‌های مرحله کشوری مسابقات قرآن کریم اوقاف استان مرکزی از نظر کمی و کیفی با شکوه برگزار شود.
۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۰:۵۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
اصحاب رسانه سربازان خط مقدم اطلاع رسانی حاکمیت دینی هستند
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: نظام جمهوری اسلامی بر مبنای صلح، عدالت و حاکمیت دینی بنا شده و خبرنگار در چنین جامعه ای نقش سرباز دینی را را ایفا می کند.
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۱۴:۲۷
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
اصلاح ساختار و سیاست‌های اقتصادی دولت اجتناب‌ناپذیر و ضروری است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح ساختار و سیاست های اقتصادی دولت اجتناب ناپذیر و ضروری بوده و هیچ عذری بابت قصور در این زمینه پذیرفتنی نیست.
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۱۳:۴۱
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس:
برخی از بنکداران و وارد کنندگان کالا، عرضه در بازار را انجام نمی‌دهند
زاهدی گفت: برخی از بنکداران و وارد کنندگان کالا، عرضه در بازار را انجام نمی‌دهند که باید برخورد جدی و قاطع با این گروه از سوی شورای عالی هماهنگی اقتصادی صورت گیرد.
۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۱۴:۵۸
معاون ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش:
آموزش و پرورش با کمبود روحانی برای فعالیت های تربیتی مواجه است
معاون امور استان های ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: باتوجه به نیاز آموزش وپرورش و حجم محدود نیروی انسانی طلاب، باکمبود ۶۰درصدی روحانی درحوزه تربیتی مراکز آموزشی مواجه ایم.
۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۱۴:۴۶
آیت‌الله مکارم شیرازی در خاطرات خود از کربلایی کاظم ساروقی:
کربلایی کاظم ساروقی از نظر تسلط بر آیات قرآنی دریا و چشمه جوشانی بود
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در خاطرات خود از کربلایی کاظم ساروقی در کتاب تفسیر نمونه می‌نویسد: کربلایی کاظم ساروقی از نظر تسلط بر آیات قرآنی دریا و چشمه جوشانی بود و طلاب همچون تشنگانی بر گرد این چشمه.