دوشنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۶ Monday, November 20, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۲۳:۴۴
شناسه خبر: ۵۳۱۲۱۳
 
مدیر مدرسه علمیه امام صادق ساوه:
والدین سبک زندگی اسلامی را برای فرزندان تبیین کنند
مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) ساوه با بیان اینکه والدین سبک زندگی اسلامی را برای فرزندان تبیین کنند، گفت: دنیای امروز، دنیای اطلاعات است و اگر نظارت والدین دقیق و کارشناسی شده نباشد، سبب جدایی فرزندان از خانواده ها می شود.

حجت الاسلام سید قدرت الله سعیدی مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) ساوه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی، گفت: والدین سبک زندگی اسلامی را برای فرزندان تبیین کنند.

نقش پدر و مادر در شکل گیری شخصیت فرزندان

حجت الاسلام سعیدی در رابطه با ابعاد و ساحت های نظارت تربیتی والدین بر فرزندان، ابراز کرد: نظارت والدین بر فرزندان دارای ابعاد متفاوتی است که از آن ها می توان به بحث های تربیتی، علمی، اجتماعی و فضای مجازی اشاره کرد.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) ساوه با اشاره به شرایط حال حاضر جامعه و نظارت تربیتی بیشتر خانواده ها بر فرزندان، بیان کرد: دنیای امروز، دنیای اطلاعات است و اگر نظارت والدین دقیق و کارشناسی شده نباشد، سبب جدایی فرزندان از خانواده ها می شود.

فضای مجازی مخل بستر تربیتی فرزندان

وی به نقش پدر و مادر در شکل گیری شخصیت فرزندان در گذشته اشاره کرد و افزود: در گذشته، فرزندان متناسب با شخصیت پدر و مادر رشد می کردند، امروزه فضای مجازی بستر تربیتی فرزندان را از خانواده گرفته است.

حجت الاسلام سعیدی در رابطه با اهمیت آگاهی هر چه بیشتر والدین در جامعه امروز بیان کرد: والدین باید به مطالب عصر خود آگاه بوده و دارای اطلاعاتی دقیق و کارشناسی شده باشد.

تاثیر تفکر دینی معلمان در تقویت علمی دانش آموزان

وی در رابطه با تاثیر تفکر دینی معلمان در تقویت علمی دانش آموزان و تربیت نسل ایده آل، تشریح کرد: آموزش و پروزش باید تحول عظیم علمی، تربیتی، اخلاقی و اقتصادی را در دستور کار خود قرار دهد و با برطرف کردن دغدغه مالی معلمان، آن ها را برای گسترش تفکر دینی در سطح جامعه اسلامی یاری کند.

مدیر مدرسه علمیه حضرت امام صادق(ع) ساوه در ادامه در رابطه با ثمرات وحدت رویه میان خانواده و آموزش و پرورش در کلان جامعه، افزود: وحدت رویه میان خانواده و آموزش و پرورش، سبب مصون ماندن جامعه از افراد دارای تضاد شخصیتی خواهد شد و سلامت جامعه اسلامی با آرمان های والای انقلابی را تضمین می کند.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه با اشاره به برنامه های آموزشی مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) ساوه، بیان کرد: برنامه های آموزشی، کلاس های اخلاق و آموزش تخصصی تبلیغ، طبق بخشنامه حوزه علمیه در مدرسه امام صادق(ع) ساوه برگزار می شود./842/ت۳۰۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۷:۰۶
مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصرساوه:
کتاب گشاینده دروازه علم و حقایق است
مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) ساوه با بیان اینکه کتاب گشاینده دروازه علم در راستای بیان حقایق است، گفت: تشویق مردم به مطالعه از سوی روحانیان می تواند سبب افزایش فرهنگ کتابخوانی در کشور شود.
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۶:۳۵
مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر حوزه علمیه استان مرکزی:
زیارت امام رضا باید همراه با شناخت و معرفت باشد
مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر حوزه علمیه استان مرکزی گفت: زیارت امام رضا(ع) باید همراه با شناخت و معرفت باشد.
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۴:۵۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
توجه به قرآن و نماز اول وقت جزء سیره عملی امام رضا است
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: توجه به قرآن و نماز اول وقت جزء سیره عملی امام رضا(ع) است و ایشان هر سه روز، یک ختم قرآن داشتند.
۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۲۲:۵۵
مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر حوزه علمیه استان مرکزی:
پیامبر اکرم بهترین و کامل ترین الگو برای بشریت است
مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه پیامبراکرم(ص) بهترین و کامل ترین الگو برای بشریت است، گفت: نمی توانید کسی را در عالم پیدا کنید که گوی سبقت را از ایشان برباید...
۱۳۹۶/۸/۲۶ - ۱۴:۴۷
آیت الله دری نجف آبادی:
ظلم های آل سعود به سبب جاهلیت، غرور و تکبر است
امام جمعه اراک با بیان اینکه آل سعود جنایتکار با آمریکایی ها، فرانسوی ها و اسرائیلی ها هم دست شده و بمب های متعددی را بر سر مردم مظلوم یمن می ریزد، افزود: ظلم های آل سعود به سبب جاهلیت، غرور و تکبر ا...
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۷:۳۹
مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر حوزه علمیه استان مرکزی:
رسانه ها نقش موثری در ترویج فرهنگ کتابخوانی بر عهده دارند
مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه رسانه ها نقش موثری در ترویج فرهنگ کتابخوانی بر عهده دارند، گفت: صداوسیما باید با تولید برنامه های فرهنگی، مردم را با کتاب آشت...
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۷:۱۴
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی اراک:
مهم ترین تاثیر مطالعه، کاهش آسیب های اجتماعی است
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اراک گفت: مهم ترین تاثیر مطالعه، افزایش آگاهی و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه است.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۶:۳۲
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
ترویج فرهنگ وقف سبب کاهش آسیب های اجتماعی می شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف سبب کاهش آسیب های اجتماعی می شود، گفت: وقف جزء جدانشدنی برنامه های اسلامی است.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۵:۵۵
مسؤول کانون های مساجد استان مرکزی:
والدین فرزندان را در مسیر مطالعه و کتابخوانی هدایت کنند
مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی با بیان اینکه والدین فرزندان را در مسیر مطالعه و کتابخوانی هدایت کنند، گفت: اگر در خانواده ای مطالعه از کودکی یک ارزش تلقی شود، یقینا اعضای خان...
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۵:۲۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
ترویج فرهنگ کتابخوانی سبب پیشرفت جامعه می شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی سبب پیشرفت جامعه می شود، گفت: کتاب باید جزئی از زندگی مردم شده و مطالعه بخشی از امور روزانه آنها شود.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۴:۵۵
معاون تهذیب حوزه علمیه استان مرکزی خبر داد؛
برگزاری درس اخلاق در مدارس علمیه استان مرکزی
معاون تهذیب حوزه علمیه استان مرکزی گفت: تمامی مدارس علمیه، ماهانه چهار کلاس اخلاق عمومی با شرکت تمام طلاب داشته و اساتید در ابتدای هر جلسه به بیان مباحث اخلاقی می پردازند.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۲۳:۴۳
مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک:
بصیرت از پیام های مهم کربلا است
مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک گفت: بصیرت یکی از پیام های مهم کربلا بوده و عامل اصلی عاقبت بخیری در دنیا است.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۸:۳۳
قدیری ابیانه:
نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ وقف بی بدیل است
سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا با بیان اینکه نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ وقف بی بدیل است، گفت: وقف وفای عهد انسان در مقابل خدا، بزرگان دین و امامان معصوم و نذری برای آینده و باقیات الصالحات است.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۸:۲۵
برای سومین سال متوالی؛
خبرگزاری رسا در استان مرکزی رسانه فعال در حوزه وقف شد
در پنجمین همایش وقف و رسانه، خبرگزاری رسا در استان مرکزی به سبب تلاش گسترده در انعکاس اخبار و ترویج سنت حسنه وقف در سومین سال متوالی به عنوان رسانه فعال در حوزه وقف تجلیل شد.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۴:۳۷
مدیر مدرسه علمیه صاحب الامر آشتیان:
خانواده ها برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در فرزندان دغدغه داشته باشند
مدیر مدرسه علمیه صاحب الامر(عج) آشتیان با بیان اینکه باید خانواده ها در مسیر افزایش فرهنگ کتابخوانی فرزندان پیش قدم باشند، گفت: خانواده ها باید سبب انس و الفت هر چه بیشتر فرزندان خود با کتاب شوند.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۴:۳۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی:
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سبب تقویت نظام اسلامی می شود
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سبب تقویت نظام اسلامی می شود، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت باید نسل به نسل و سینه به سینه، برای انتقال به آیندگان زند...
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۴:۳۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
ترویج سیره اهل بیت سبب کاهش آسیب های اجتماعی می شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ترویج سیره اهل بیت(ع) سبب کاهش آسیب های اجتماعی می شود، گفت: توجه به فرمایشات و سیره عملی زندگی اهل بیت(ع) سبب هموار شدن راه سعادت برای انسان ها خواهد ش...
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۴:۲۵
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی:
ترویج فرهنگ کتابخوانی سبب رشد و ترقی جامعه اسلامی می شود
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی سبب رشد و ترقی جامعه اسلامی می شود، گفت: فرهنگ کتابخوانی باید در خانواده ها نهادینه شود تا این عادت پسندیده نسل به نسل منتقل شده و به رو...
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۰۹:۵۹
مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر حوزه علمیه استان مرکزی:
انقلاب اسلامی بزرگ ترین نماد امر به معروف و نهی از منکر است
مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بزرگ ترین نماد امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: ترویج و توسعه امر به معروف و نهی از منکر سبب تقویت و حفظ نظ...
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۰۹:۵۵
مقدسی خبر داد؛
نشست مجمع نمایندگان و استاندار مرکزی با رییس قوه مقننه برگزار شد
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: نشست مجمع نمایندگان و استاندار استان مرکزی با رییس قوه مقننه برای طرح و بررسی مشکلات برگزار شد.