Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - وجود۱۲هزار تشکل قرآنی درکشور
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ Saturday, September 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۲۳:۳۵
شناسه خبر: ۵۳۱۱۵۹
 
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی:
وجود۱۲هزار تشکل قرآنی درکشور
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی با اشاره به فعالیت ۱۲ هزار تشکل قرآنی در کشور، گفت: امسال هیچ اعتباری از اعتبارات مصوب مجلس برای کارهای قرآنی تخصیص نیافته است.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از مهر، حجت الاسلام سید حسن کوششی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار تشکل قرآنی در کشور مشغول به فعالیت هستند.

وی  بیان کرد: با این وجود تعداد مؤسسات قرآنی  دارای شماره ثبت که می توانند در مجمع عمومی اتحادیه های قرآنی شرکت کنند بین سه تا چهار مؤسسه بوده که این مؤسسات در انتخابات مجامع ۲۱ استان کشور شرکت می کنند.

قوانین دست و پا گیر مؤسسات قرآنی

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور به مشکلات مؤسسات قرآنی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: بخشی از مشکلات مؤسسات به دستگاه های حاکمیتی و بخشی نیز به خود آن ها باز می گردد.

کوششی اضافه کرد: مشکلات حقوقی مؤسسات و قوانینی که بعضا دست و پا گیر موسسات شده است از جمله مالیات و اظهار نامه های مالیاتی از جمله مهمترین مشکلات مؤسسات قرآنی بوده که باید دستگاه های حاکمیتی برای حل آن کمک کنند.

وی، مشکلات مالی و اعتباری را از دیگر مشکلات مؤسسات قرآنی عنوان کرد و گفت: اعتباراتی که مجلس برای فعالیت های قرآنی تصویب می کند باید در قالب طرح و برنامه های حمایتی در اختیار موسسات قرار گیرد که این اعتبارات ناچیز است.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور تأکید کرد: مجموعه های قرآنی مجموعه های خدمت رسان هستند که باید مورد حمایت دستگاه های حاکمیتی قرار گیرند.

مؤسسات قرآنی توانمند و بروز شوند

کوششی با بیان اینکه بخشی از مشکلات مؤسسات مربوط به خودشان است، تأکید کرد: موسسات قرآنی بایستی خودشان را توانمند کرده و نسبت به رویدادهای قرآنی، اتفاقات فرهنگی مورد نیاز جامعه، دغدغه های مقام معظم رهبری و سیاست های کلی نظام در برنامه های توسعه خود را بروز کنند.

وی اضافه کرد: همچنین مؤسسات باید متناسب با اقتضاعات، آداب و رسوم، توانمندی و شرایط هر منطقه  و محله برنامه ریزی کرده چراکه در موضوعات قرانی ممکن است همه نسخه ها در همه جای کشور مؤثر نباشد.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور با تدکید بر اینکه کپی برداری صرف نمی تواند در فعالیت موسسات موثر باشد، عنوان داشت:  نیاز است که جاذبه قرآنی توسط مؤسسات ایجاد شود.

کوششی با اشاره به تصویب ۲۰۰ میلیارد تومان برای فعالیت های قرآنی در مجلس طی سال گذشته، افزود: در سال گذشته تنها پنج درصد محقق شد.

دولت نسبت به فعالیت های قرآنی متناسب با انتظارات حرکت نمی کند

وی با بیان اینکه امسال نیز اعتبارات فعالیت های قرانی تغییری نداشته است، بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون هیچ اعتباری از اعتبارات مصوب مجلس برای کارهای قرآنی داده نشده است.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور تأکید کرد: انتظار داریم دولت نسبت به فعالیت های قرآنی توجه ویژه داشته باشد اما متناسب با انتظارات حرکت نمی کند.

کوششی با اشاره به اینکه بیشترین اعتبارات فعالیت های قرآنی مردمی است، افزود: سال ها میلیاردها تومان کمک از ناحیه مردم به فعالیت های قرآنی تزریق می شود که شاید بودجه مصوب مجلس حتی یک بیستم آن نیز نباشد./۱۳۲۵//۱۰۳/خ

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۰۴
در ایام محرم؛
ضرورت نظافت و پاکسازی معابر عمومی در هنگام پخش نذری
رییس اداره اوقاف پاکدشت گفت: با توجه به اینکه بسیاری از هیأت ها در این ایام نذری پخش می کنند، باید نظافت هم انجام شود و محیط شهر پاکیزه باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۰۳
یادداشت؛
شاه کلید وابستگی‌ها!
هر وابستگی به بیگانگان خود به‌خود ناپسند است چرا که از یک سو می‌تواند در روز لازم به عنوان اهرم فشار مورد استفاده قرار گیرد و از سوی دیگر می‌تواند در ابعاد دیگر نیز گسترش یافته و عملا یک کشور را در مع...
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۰۲
با محوریت آشنایی با وقف؛
همایش علمای شهرستان شهریار برگزار شد
همایش علمای شهرستان شهریار با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از روحانیون و مبلغان شهریار و حومه در محل مدرسه علمیه امام صادق(ع) برگزار شد.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۰۲
مداحان اهل سنت از حب سیدالشهدا می‌گویند؛
حسین آبروی اسلام است
یک مداح اهل سنت در مورد اهمیت قیام عاشورا گفت: اگر امام حسین به کربلا نمی رفت، آبرویی برای دین اسلام باقی نمی ماند. خون حسین(ع) آبروی اسلام است.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۲:۵۴
حجت الاسلام پیران مطرح کرد؛
نماز ظهر عاشورا بخش اصلی برنامه های محرم در روز عاشورا است
رییس اداره اوقاف بهارستان، تجمع عزاداران حسینی در روز عاشورا را بسیار مهم دانست و نماز ظهر آن روز را محور برنامه ها معرفی کرد.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۲:۵۳
عمار حکیم:
پارلمان نباید عرصه‌ای برای تصفیه حساب‌های سیاسی باشد
رییس ائتلاف ملی شیعیان عراق گفت: پارلمان نباید عرصه‌ای برای تصفیه حساب‌های سیاسی باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۳۴
حجت‌الاسلام قرائتی:
نماز ظهر عاشورا را باشکوه بپا دارید
حجت‌الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز طی نامه‌ای خطاب به ذاکران حسینی نوشت: به مردم بگویید ظهر عاشورا هر کجا هستند، به یاد امام حسین(ع) و آخرین نماز کربلای او، نماز ظهر عاشورا را با شکوه و با اخلاص ...
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۲۷
یادداشت؛
بازگشت مجلس به رأس امور با شفافیت آراء
شفافیت آراء باب سؤال و مطالبه را از نمایند‌گان مجلس باز می‌کند و این سرآغاز بسیاری از تغییرات در کشور خواهد بود.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۲۷
تبین ابعاد قیام امام حسین در آستان امامزادگان
معاون فرهنگی اداره اوقاف جنوب شرق تهران آستان امامزادگان را بهترین مکان برای تبیین ابعاد قیام امام حسین(ع) دانست.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۲۶
به همت مجمع جهانی صلح اسلامی؛
همایش روز جهانی صلح برگزار می‌شود
مجمع جهانی صلح اسلامی در راستای برقراری صلح ، امنیت و حقوق برابر ملت ها؛ همایش روز جهانی صلح ۲۰۱۸ را برگزار می کند.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۲۵
حجت الاسلام زینلی مطرح کرد؛
احیاء تعزیه خوانی در ایام محرم
معاون فرهنگی اداره اوقاف شمیرانات استان تهران احیاء تعزیه خوانی در آستان امامزادگان آن منطقه را محور برنامه های ایام محرم عنوان کرد.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۱۱:۱۵
حجت الاسلام پارسانیا تشریح کرد؛
چرایی به حاشیه رفتن طبقه‌بندی سابق علوم و گرایش به طبقه‌بندی جدید
استاد دانشگاه تهران گفت: غلبه آمپریسم و حس‌گرایی و سلطه ماتریالیسم در قرن هجدهم، مهمترین دلیل به حاشیه رفتن طبقه‌بندی سابق علوم و گرایش به طبقه‌بندی جدید شد.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۱۱:۰۰
وقف منزلی مسکونی در جهت ترویج وقف علمی
چند روز قبل یک باب منزل مسکونی از سوی بانویی خیراندیش در جهت ترویج فرهنگ وقف علمی وقف شد.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۷:۱۵
گزارش؛
پشت پرده حمله به کنسولگری ایران در بصره
روز جمعه دو حادثه تاسف‌بار در جریان حوادث استان بصره در جنوب عراق رخ داد که نمی‌توان آن را عادی و تصادفی قلمداد کرد، حمله عناصر مشکوک به کنسولگری ایران و مقرهای حشد شعبی به عنوان دو عاملی که طومار ترو...
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۶:۲۰
برگزاری کنگره بین المللی بزرگداشت آیت الله سید محمود شاهرودی
کنگره بین المللی بزرگداشت آیت الله سید محمود شاهرودی با دو پیش کنگره برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۵:۱۰
حجت الاسلام امینی‌نژاد:
فلسفه اسلامی مدل‌هایی برای شکل‌دهی به علوم انسانی دارد
یک مدرس حوزه و دانشگاه معتقد است بحث و داوری اساتید علوم انسانی اسلامی در مسائل دانش دین بنیان در شکوفایی و تکمیل علوم انسانی اثرگذار است.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۴:۲۰
حجت الاسلام محمد قمی:
حوزه باید درگیرحل مسأله های واقعی مردم شود
رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حوزه اینگونه متحول می‌شود که درگیر حل مسأله های واقعی مردم شود و برای حل مسأله های واقعی مردم هرچه لازم است می اندوزیم و فرا می گیریم.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۴:۱۰
حجت‌الاسلام غلامی:
جامعه تنبل و راحت‌طلب، تمدن‌ساز نیست
رییس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا می‌گوید: یک جامعه بی‌خیال، باری به هر جهت، راحت‌طلب و تنبل، هیچگاه تمدن‌ساز نبوده و نخواهد بود.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۳:۱۰
حجت‌الاسلام صدیقی خطاب به طلاب:
اگر علامه دهر شوید اما گناه کنید علم شما نتیجه عکس می‌دهد و شما را به جهنم می‌برد
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بسیاری از مسلمانان معجزات امیر‌المؤمنین را دیدند و باز هم وی را انکار کردند گفت: شما طلاب هم اگر علامه دهر شوید و گناه کنید علمتان نتیجه عکس می‌دهد و شما را به جهنم ...
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۲:۰۵
به میزبانی امامزادگان شهرری؛
بیعت دوباره دوستداران امام حسین با ایشان
امامزادگان شهرری در قالب برنامه ای با عنوان "لبیک یا حسین" میزبان عاشقان اهل بیت(ع) در روز دوم محرم هستند.