سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ Tuesday, October 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۲۲:۱۸
شناسه خبر: ۵۳۰۲۶۴
 
معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان استان مرکزی:
روحانیان شاهد و ایثارگر استان مرکزی ساماندهی می شوند
معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان استان مرکزی با تاکید بر ضرورت ارتقای خدمات فرهنگی به طلاب شاهد و ایثارگر، گفت: روحانیان شاهد و ایثارگر استان مرکزی ساماندهی می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی، حجت‌الاسلام سهیل جعفری، معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه علمیه استان مرکزی عصر امروز در نشست با معاونین اجرایی مدارس علمیه شهرستان اراک در این شهر، با تاکید بر ضرورت ارتقای خدمات فرهنگی به طلاب شاهد و ایثارگر، گفت: روحانیان شاهد و ایثارگر استان مرکزی ساماندهی می شوند.

شهدای روحانی به جوانان معرفی شوند

معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه شهدای طلاب با مجاهدت های عالمانه خود افتخارآفرین شدند، گفت: شهدای طلاب در جنگ 8 سال دفاع مقدس به خوبی توانسنتد در میادین و عرصه های گوناگون نقش آفرینی کنند.

حجت‌الاسلام جعفری با تاکید بر اینکه شهدای روحانی باید به جوانان معرفی شوند، اظهار داشت: شهدای روحانی به خوبی توانستند با ستمگران مقابله کنند و سبب اقتدار ایران اسلامی شوند.

معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه علمیه استان مرکزی با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اسلامی باید ترویج و گسترش یابد، اظهار داشت: شهدای 8 سال دفاع مقدس و امروز شهدای مدافع حرم با اخلاص، از خودگذشتگی و روحیه ایثارگری سبب افتخار آفرینی ایران اسلامی در جهان شده اند.

خدمات رسانی به خانواده های شهدا

حجت‌الاسلام جعفری با اشاره به خدمات رسانی به خانواده های شهدا، گفت: خانواده شهدا نماد صبر و مظهر ایثار و اقتدار هستند و مسؤولان باید خدمت و رسیدگی به خانواده های شهدا را افتخاری بزرگ درر زندگانی خود بدانند.

معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه علمیه استان مرکزی با اشاره به خدمت رسانی های کشته شدگان جنگ در کشورهای دیگر، افزود: خدمت رسانی به کشتگان جنگ در کشورهای دیگر به مراتب بیشتر است از قبیل بهترین امکانات رفاهی، معاف از هزینه های درمانی، تحصیل رایگان و بدون آزمون ورودی در دانشگاه ها و مستمری و بازنشستگی برخوردارند.

 حجت‌الاسلام جعفری افزود: خانواده های شاهد و ایثارگران ایران اسلامی بسیار بی توقع هستند و این مهم به سبب این است که برای رضای خداوند متعال پا در عرصه نبرد گذاشته اند و تمام زندگانی خود را در مسیر خشنودی خدا صرف می کنند و امروز باید قدردان این بزرگان باشیم.

به گزارش رسا، تعداد شهدای روحانی استان مرکزی 82 نفر است./842/پ۲۰۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۳:۴۰
مدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر ساوه:
آمریکا با راه اندازی مذاکرات مجدد، امتیازات بیشتری را می خواهد
مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) ساوه با بیان اینکه بهانه آوردن آمریکا، برای پاره کردن برجام باج خواهی است، گفت: آمریکایی ها قصد دارند با راه اندازی مذاکرات مجدد، امتیازات بیشتری را نصیب خود کنند.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۲:۳۹
آصفری:
آمریکا از الگوبرداری ملت ها از ایران اسلامی هراس دارد
آصفری گفت: آمریکا از الگوبرداری سایر ملت ها از جمهوری اسلامی ایران، برای رسیدن به استقلال هراس دارد.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۲:۳۴
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
وحدت و هوشیاری ملت ایران خنثی‌کننده توطئه‌های شوم دشمن است‌
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه وحدت و هوشیاری ملت ایران خنثی‌کننده توطئه‌های شوم دشمن است‌، گفت: ملت جامعه اسلامی باید در مسیر مقابله با نقشه های شوم دشمنان نظام و ارزش های انقلاب اس...
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۰:۴۸
مدیر مدرسه علمیه امام صادق ساوه:
خصومت و دشمنی در ذات سیاست‌مداران آمریکایی‌ است
مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) ساوه با بیان اینکه خصومت و دشمنی در ذات سیاست‌مداران آمریکایی‌ است، گفت: مقامات آمریکا نسبت به مردم جمهوری اسلامی ایران کینه توزی دارند و این دشمنی کاملا مشهود است.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۹:۵۴
معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه علمیه استان مركزی خبر داد؛
آغاز به کار فعالیت های فضای مجازی با رویکرد مهدویت
معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه علمیه استان مركزی با بیان اینکه تبلیغ اینترنتی در فضای مجازی با رویکرد مهدویت فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: اولویت در بحث رسانه و تبلیغ در فضای مجازی است و مبل...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۸:۳۴
رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی:
ایران اسلامی هیچگاه از آمریکا چهره انسان دوستانه نخواهد دید
رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی گفت: ملت ایران اسلامی هیچگاه از آمریکا چهره انسان دوستانه و اخلاق مدار نخواهند دید زیرا آنها همواره با ملت ایران دشمنی دارند و قصد ض...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۷:۵۱
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
شیطنت مبنای سیاست کلان حاکمیتی آمریکا است
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه شیطنت مبنای سیاست کلان حاکمیتی آمریکا است، گفت: نگاه نظام مستکبر آمریکا بر دیگر کشورهای جهان نگاهی سلطه گرایانه است.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۶:۵۲
آصفری:
جمهوری اسلامی ایران مانع چپاول آمریکا در منطقه است
آصفری با بیان اینکه منافع آمریکا در خاورمیانه با شکست مواجه شده است، گفت: آمریکایی ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، منابع منطقه را به غارت می بردند و امروزه نمی‌توانند همانند گذشته به آسانی این منابع ر...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۵۳
مسؤول کانون های مساجد استان مرکزی خبر داد؛
فعالیت بیش از ۵۵۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان مرکزی
مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی از فعالیت ۵۵۲ باب کانون فرهنگی هنری در مساجد این استان خبر داد و گفت: این کانون ها مشغول به انجام فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی در سطح مناطق خ...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۳:۳۸
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی:
تقویت ایمان نخستین راهکار مقابله با نفوذ دشمن است
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی با بیان این که راه های نفوذ دشمن بسیار گسترده است، گفت: نخستین راهکار برای مقابله با نفوذ دشمن، تقویت ایمان میان مردم، خانواده ها، جوانان، زنان و مردان جامعه اسلامی ...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۲:۴۹
مدیر حوزه علمیه امام صادق تفرش:
بی اعتماد بودن آمریکا مهم ترین درس برجام است
مدیر حوزه علمیه تفرش گفت: مهم ترین عبرت از برجام برای جمهوری اسلامی ایران، آشکار شدن مورد اعتماد نبودن دولت آمریکا است.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۱:۰۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
خدمت به خلق سبب ترویج اخلاق زیبای اسلامی می شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی در استان مرکزی گفت: خدمت به خلق سبب ترویج اخلاق زیبای اسلامی شده و کمک به یکدیگر ارزش افزوده معنوی در فطرت انسان ها است.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۰:۰۵
مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی:
ایمان به خدا سبب دوری از گناه و آرامش در انسان می شود
مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی با بیان اینکه ایمان به خدا سبب دوری از گناه و آرامش در انسان می شود، گفت: ایمان به معنای باور قلبی است و باور به خداوند متعال، منجر به ایجاد انگیزه در فطرت انسان می شو...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۲۰:۵۳
امام جمعه ساوه:
عصبانیت ترامپ به دلیل شکست های پیاپی آمریکا در منطقه است
امام جمعه ساوه گفت: دشمن در طرح جدیدش با اقلیم کردستان هم شکست خورد و ترامپ به دلیل شکست های پیاپی آمریکا در منطقه بحث تحریم های جدید علیه ایران را مطرح می کند.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۸:۰۵
سرپرست اوقاف و امور خیریه استان مرکزی:
اراک آماده اسکان زائرین حسینی است/ استقرار موکب استان مرکزی در کاظمین
سرپرست اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: شهر اراک به عنوان یک شهر مرکزی و واقع در مسیر کربلا آمده اسکان از زائرین حسینی در اربعین سیدالشهدا(ع) است.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۷:۵۸
مدیر جامعه المصطفی واحد آشتیان:
شکیبایی ویژگی مهم آمران به معروف است
مدیر جامعه المصطفی واحد آشتیان با بیان اینکه شکیبایی ویژگی مهم آمران به معروف است، گفت: انسان زمانی که شخصی را امر به معروف و نهی از منکر می کند، ممکن است آن شخص به آمر به معروف آزار برساند؛ ازاین رو ...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۶:۲۹
معاون تهذیب حوزه علمیه استان مرکزی:
هدف حوزه علمیه رساندن طلاب به مفاهیم و بطن قرآن است
معاون تهذیب حوزه علمیه استان مرکزی به نقش حوزه در نهادینه کردن مفاهیم قرآنی اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف حوزه علمیه، رساندن طلاب به مفاهیم و بطن قرآن است.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۶:۱۵
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی:
وظیفه خطیر روحانیان مقابله با نفوذ فرهنگی و دینی دشمن است
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه یکی از راه های نفوذ در جوامع اسلامی، نفوذ اقتصادی در بازار و تولید کالاهای وارداتی برای اثربخشی فرهنگی است، گفت: مقابله با نفوذ فرهنگی، سیاسی و دینی دش...
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۲۲:۴۵
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:
دشمن قصد دارد با نفوذ سیاسی در جامعه اسلامی رخنه کند
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی، گفت: دشمنان، با استفاده از نفوذهای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و نظامی در راستای ایجاد رخنه در جامعه اسلامی تلاش می کنند.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۲۰:۳۸
معاون تهذیب حوزه علمیه استان مرکزی:
آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج البلاغه طلاب استان مرکزی برگزار می شود
معاون تهذیب حوزه علمیه استان مرکزی گفت: همزمان با سراسر کشور، آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج البلاغه طلاب در ۲۸مهر سال جاری در استان مرکزی برگزار می شود.