سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ Tuesday, October 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۲۰:۰۶
شناسه خبر: ۵۲۹۵۳۳
 
مدیر مدرسه علمیه علوی مطرح کرد؛
سند ۲۰۳۰ نمونه بارز سرمایه‌گذاری دشمن برای ضربه زدن به آينده جامعه
حجت‌الاسلام اقبالی گفت:‌ والدین در هنگام حضور فرزندانشان در مراکز آموزشی بیشتر نظارت داشته باشند، چراکه دشمن برای ضربه زدن به جامعه در زمینه آموزش و پرورش بسیار سرمایه‌گذاری کرده است.

حجت‌الاسلام مهدی اقبالی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به حدیث نبوی «كُلُّكُم راعٍ وَ كُلُّكُم مسؤول عَنْ رَعيتِه» گفت: مادر در خانواده مسؤول نگهداری از همسر، خانه و فرزندان است؛ مسؤولیت تربیت فرزندان بر عهده والدین بوده و مادر در این زمینه از نقش کلیدی‌تری برخوردار است.

مدیر مدرسه علمیه علوی قم با بیان اینکه امام سجاد(ع) در دعایی به محضر خداوند عرضه داشتند «و اعنی علی تربیتهم و تادیبهم و برهم؛ مرا در تربیت (راه پسندیده نمودن) و نیکی کردن در حق ایشان(فرزندان) یاری فرما» اظهار داشت: این دعا نشانگر این است که مسأله تربیت فرزندان موضوعی بسیار سخت و دشوار است و نیاز به دقت نظر فراوان دارد.

والدین ضمن آموزش باید نظارت داشته باشند

وی ادامه داد: ضروری است والدین احکام الهی را به صورت کامل به فرزندانشان بیاموزند تا بعد معنوی در وجودشان تقویت شود؛ پدر و مادر نمی توانند فرزند خود را رها کنند، بلکه همواره باید ضمن آموزش، نظارت کامل نیز بر رفتار وی داشته باشند.

حجت‌الاسلام اقبالی با اشاره به اینکه والدین باید در تمام مراحل زندگی مراقب فرزند خودشان باشند، عنوان کرد: در مسأله نظارت والدین بر رفتار فرزندان باید متناسب با شرایط باشد؛ یعنی اگر شرایط، نظارت مستقیم را ایجاب می کند، باید از طریق نظارت مستقیم و یا اگر شرایط، نظارت غیر مستقیم و مخفیانه را ایجاب می کند باید به صورت غیر مستقیم بر رفتار فرزندان نظارت داشته باشند.

پژوهشگر حوزوی خاطرنشان کرد: والدین حتی در دانشگاه و بعد از ازدواج هم باید بر رفتار فرزندان نظارت کنند؛ البته ناگفته نماند که نظارت بر رفتار فرزندان بعد از ازدواج باید به گونه ی باشد که دخالت در زندگی مشترک آنها محسوب نشود.

سند 2030 نمونه بارز سرمایه‌گذاری دشمن برای ضربه زدن به آينده جامعه

وی با بیان اینکه محیط آموزشی بسیار اثرگذار است، ابراز داشت:‌ همین موضوع این ضرورت را ایجاد می کند که والدین در هنگام حضور فرزندانشان در مراکز آموزشی بیشتر نظارت داشته باشند، چراکه دشمن برای ضربه زدن به جامعه در زمینه آموزش و پرورش بسیار سرمایه‌گذاری کرده است؛ نمونه بارز سرمایه‌گذاری دشمن در زمینه آموزش و پرورش برای ضربه زدن به جامعه، سند 2030 است.

حجت‌الاسلام اقبالی تأکید کرد: محیط های آموزشی همانگونه که می تواند زمینه رشد دانش‌آموزان را فراهم کنند، پتانسیل فراهم‌آوردن زمینه های انحراف دانش‌آموزان را نیز در بر دارند؛ بنابراین والدین نباید از نظارت بر مربیان و فرزندان در مدرسه ها غافل شوند، از طرفی هم مسؤولان در مدرسه باید بدانند که این دانش‌آموزان امانات خانواده‌ها و سرمایه‌های آینده کشور هستند، برای همین نسبت به تربیت بهتر آنها اهتمام بیشتری بورزند.

تأثیر تفکر معلم در تربیت نسل آینده

مدیر مدرسه علمیه علوی قم در پایان با اشاره به آيه شریفه «فَلْیَنْظُرِ الْإِنْسانُ إِلى طَعامِهِ» بیان کرد: برخی از مفسران گفته‌اند که مراد از واژه « طَعامِهِ»، «مُعلِمِه» است، یعنی اگر معلم تفکرات و اعتقادات پاک و رفتاری انقلابی داشته باشد، به یقین دانش‌آموزان نیز بر اساس این تفکرات و اعتقادات، انقلابی بار خواهند آمد، اما اگر غیراز این باشد در آینده دانش‌آموزانی سکولار مسلک خواهیم داشت./841/ت۳۰۲/س

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۳:۴۹
حجت الاسلام خادمیان مطرح کرد؛
آسیب‌های اجتماعی امروز نتیجه کم توجهی به مدارس
عضو هیأت علمی گروه معارف دانشگاه اراک گفت: اگر امروز با آسیب های مدیریتی و اخلاقی مواجه شده ایم، در گذشته به مدرسه کم توجهی کرده ایم و ارزش کار آموزش و پرورش معلوم نشده است.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۰:۵۴
تعامل پرستار با بیمار و نقش اخلاق حرفه ای
به هیچ عنوان تفاوتی میان بیماران بی نیاز و فقیر نباید قرار داد، چه در پذیرش آنان در بیمارستان ها و چه در مورد خدمات و رسیدگی هایی که باید در بیمارستان ها از سوی پرستاران و دیگر کارکنان آن به بیماران ا...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۱:۱۰
حجت‌الاسلام ترکاشوند مطرح کرد؛
فضای مسموم اقتصادی عامل افزایش سن ازدواج
مشاور خانواده حوزه علمیه قم با اشاره به شرایط اقتصادی امروز برای تحقق ازدواج گفت: خود دختر و پسر که هنوز درگیر مسائل مهم اقتصادی نشده‌اند و نیاز به ازدواجشان جدی است و می‌توانند از فضای مسموم جامعه جد...
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۲۰:۰۵
استاد درس اخلاق حوزه:
تربیت الهی فرزندان بدون دغدغه والدین تحقق نمی یابد
حجت الاسلام حاجی آقایی گفت: تربیت معنوی یعنی اینکه پدر و مادر فرزند خود را در تربیت مسیر الهی قرار دهند.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۹:۲۰
استاد حوزه علمیه قم:
قیام امام حسین ۳ ارث برای جامعه باقی گذاشت
حجت‌الاسلام مداحی گفت: قیام امام حسین(ع) برای جامعه اسلامی، روحیه استقامت، مجاهدت و ظلم ستیزی را به ارث گذاشته است.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۶:۲۸
یادداشت؛
عیارسنجی روحانیت در پاسخ به نیازهای اجتماعی
دیر زمانی نیست که روحانیت شیعه تلاش دارد تا در زندگی اجتماعی مردم نقش ایفاء کند؛ روحانیتی که تلاش کرد تا از آخوند روستا و آخوند محله به آخوندی در مقیاس زمان و زمانه خویش درآید.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۴:۱۲
حجت الاسلام والمسلمین حسینی خراسانی:
رفع دغدغه‌های معیشتی معلمان رأس امور دولت اسلامی باشد
استاد سطح عالی حوزه علمیه قم عرصه آموزش و تربیت فرزندان را نیازمند حمایت جدی از معلمان دانست و گفت: باید در رفع دغدغه های معیشتی معلمان جدیتی صورت بگیرد.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۳:۵۹
پژوهشگر حوزوی تبیین کرد؛
ریشه تحقیر دیگران
حجت‌الاسلام دهقان با اشاره به اینکه برخی افراد برای اینکه عیب و نقص خود را بپوشانند، دست به تحقیر افراد دیگر می زنند، گفت: گاهی شخص نسبت به عیوب خودش توجه ندارد، برای همین عیوب دیگران را می بیند.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۳:۱۹
نبض خمس در حيات رسانه اي حوزه
بی‌شک آثار و بركات خمس در امور فردی و اجتماعي خلاصه نمی‌شود و در حوزه‌های سياسي و فرهنگي و اقتصادي نیز ثمراتی گوناگون دارد.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۸:۰۲
دادستان قم اعلام کرد؛
بر روند تولید و نگهداری غذاهای اصلی باید نظارت شود
کاهه گفت: تیم ویژه ای متشکل از نماینده دادستان، کارشناس غذا و دارو علوم پزشکی واتحادیه نانوایان، برای بازدید از کارخانجات تولید آرد دراستان تعیین شد، که تاکنون از دو کارخانه بازرسی دقیقی به عمل آمده ا...
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۶:۴۶
بررسی رد پای ماهواره در زندگی ایرانی؛
گفت‌وگو/ رنج حیوان از انسان معاصر
حجت الاسلام وافی گفت: بیش از آنکه انسان از نگهداری برخی از حیوانات در خانه خودش اذیت و آزار شود، آن حیوان زبان بسته از همراه شدن با انسان مورد اذیت و آزار قرار می گیرد.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۶:۰۹
حجت الاسلام کرباسی:
بی‌توجهی به معیار دینی معلمان به ضرر دانش آموزان تمام می‌شود
مدیر جامعه امیرالمؤمنین شهر ری گفت: بی‌توجهی به تفکر دینی معلمان در تقویت علمی دانش آموزان و تربیت نسل ایده آل نتیجه شایسته ای نداشته و خسران و زیان فرزندان را به همراه خواهد داشت.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۱:۱۳
خدمت همگانی و انسانی؛
«ایستگاه‌های صلواتی» چرایی و بایسته‌ها
در ایستگاه‌های صلواتی غذادادن و سیراب‌کردن نمود ویژه‌ای دارد؛ شاید به این جهت باشد که تشنگی و گرسنگی بر همه افراد صدق می کند و این نوع خدمت خارج از هرگونه مرزبندی اعتقادی و قومی اتفاق می‌افتد.
۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۱:۱۵
تجلیل از دانش آموزان ممتاز خانواده های زندانیان در قم
دادستان قم ۱۱۰ نفر از خانواده های زندانیان را با همکاری اداره آموزش و پرورش، کمیته امداد امام خمینی(ره) و مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان به زیارت امام هشتم مشرف کرد.
۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۰:۳۰
امام جمعه گلپایگان مطرح کرد؛
واگذاری تربیت فرزندان به دیگران نشانه سهل انگاری والدین
حجت الاسلام علاء الدینی واگذاری تربیت را مانعی در راه تربیت فرزندان عنوان کرد و گفت: امروزه متأسفانه مسؤولیت تربیت به دیگری واگذار می شود و والدین، مدارس، رسانه ها و دوستان وظایف تربیتی خود را انجام...
۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۰۹:۰۵
قناعت، تلاش را آزادانه و زندگی را گوارا می کند
بعضی ها فکر می کنند اگر زیاده خواه باشند، بیشتر به دست می آورند و لذت و خوشبختی بیشتری را تجربه می کنند و اگر قانع باشند، خوشی های زندگی را از دست می دهند و رنج و بدبختی بیشتری در زندگی خواهند داشت.
۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۳:۵۰
حجت الاسلام علم الهدی:
تناقض تربیتی بین خانواده و نهادهای آموزشی نسل جوان را سردرگم می‌کند
استاد حوزه و دانشگاه گفت: در صورتی که اضلاع تربیتی در کشور نقش خود را کمرنگ معرفی و رسالت خود را فراموش کنند، به نسل آینده کشور ظلم و خیانت کرده اند.
۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۰:۰۶
مدیر حوزه علمیه فاطمی:
شکوفایی استعداد فرزندان مبتنی بر نظارت کارآمد است
حجت‌الاسلام محبی گفت: اگر نظارت به خوبی انجام شود فرزندان به خوبی رشد کرده و در آينده تبدیل به مدیران و مسؤولان کارآمد خواهند شد؛ بنابراین شکوفایی استعداد فرزندان مبتنی بر نظارت کارآمد است.
۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۰:۰۵
عضو هیات علمی پژوهشگاه حکمت و دین‌پژوهی:
عرفان کیهانی زاییده تفکر التقاطی و مدرن دنیای غرب است
حجت السلام و المسلمین رودگر در گفت‌‌وگویی به بررسی سه رویکرد به صورت گذرا به عرفان اسلامی، ‌عرفان حلقه و در نهایت شخصیت و آراء محمدعلی طاهری پرداخته است.
۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۰۹:۴۹
حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر:
اخلاق و اتکال به معنویت اساس فعالیت های علمی باشد
مشاور و نماینده رییس سازمان اوقاف در امور حوزه‌های علمیه کشور گفت: رمز موفقیت دانشمندان روحیه معنویت آنها، اتکال به ذات باری تعالی و تقویت باورهای ایمانی بود.