Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تفكر در خلقت زندگي انسان را توحيدي می کند
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ Thursday, July 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۱۱:۱۴
شناسه خبر: ۵۲۹۴۴۴
 
دبير جامعه روحانيت كاشان:
تفكر در خلقت زندگي انسان را توحيدي می کند
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به اينكه تفكر در خلقت سبب می شود زندگي انسان تبديل به زندگي توحيدي شود، گفت: تفكر در غذا و ديگر نعمات خداوند سبب خواهد شد تا انسان بنده خدا شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام عليرضا شاه فضل، دوشنبه شب در مراسم عزاداري امام حسين(ع) كه در نصر آباد كاشان برگزار شد، در ادامه بحث ثبات قدم در دين گفت: كسب ايمان آسان اما نگهداري ايمان سخت تر است.

وي افزود: در بحث ايمان، كساني كه در برابر امام حسين(ع) ايستادند مومن و مسلمان و نماز خوان  و قرآن خوان بودند، اما عواملي كه دزد ايمان است، ايمان آنها را گرفت و جنايتي را رقم زدند كه در تاريخ بشريت نظير آن وجود ندارد.

حجت الاسلام شاه فضل، با اشاره به خالقيت و مالكيت خدا، گفت: هر آنچه در مالكيت خدا خلق مي شود در اختيار قدرت خدا است و هرچه در عالم خلق شده و در حال رشد است آن نيز از قدرت خدا است و اينگونه نيست كه انسان تصور كند خودش رشد مي كند كه اگرچنين تواني داشت از مرگ خودش پيشگيري كند.

دبير جامعه روحانيت كاشان، عنوان كرد: انسان اگر خلقت مورچه و مگس را بررسي كند بيشتر از اين به عظمت خلق خدا پي خواهد برد، بنابر اين با تفكر در ريزترين خلقت خدا تا كرات آسماني مي توان پي عظمت خدا برد كه چقدر است.

وي با بيان اينكه، خلقت خدا يك خلقت بي پاياني است و آنهايي كه اين خلقت را باور ندارند نسبت به خدا بي ايمان هستند، افزود: دروغ نگفتن سبب خواهد شد تا آنچه را براي به دست آوردن آن مرتكب دروغ گفتن مي شود، بدون اينكه انسان دروغ بگويد خداوند آنچه را خواسته است به او ببخشد.

دبير جامعه روحانيت كاشان، گفت: اگر انسان آنچه را آرزو داشته اما نتوانسته آن را به دست بياورد براي اين بوده كه اعتماد به خدا نداشته تا از خدا درخواست كند و خداوند نيز به او عنايت داشته باشد، از اين رو زماني كه انسان خداباور نباشد و آنچه را كه مي خواسته نتوانسته به دست بياورد مرتكب گناه مي شود.

وي يادآور شد: در ذهن و فكر عمر سعد اينگونه تصور شده بود كه عمر سعد مي تواند او را به حكومت ري برساند اما خدا نمي تواند، براي همين بود كه براي به دست آوردن حكومت ري به سراغ يزيد رفت و مرتكب چنين جنايتي در صحراي كربلا شد و به حكومت ري هم نرسيد.

حجت الاسلام شاه فضل با اشاره به اينكه ما بايد قدرت خدا را باور كنيم، گفت: كسي كه قدرت خدا را باور كرد و به خداوند توكل كرد، خداوند او را كمك خواهد كرد چرا كه خداوندرا بالاتر از همه مي داند و توكل به خدا  و خداباور خواهد داشت، از اين  رو مي فرمايد ‹‹وَتَوَكَّلْ عَلَى الْعَزِيزِ الرَّحِيمِ الَّذِي يَرَاكَ حِينَ تَقُومُ ›› به خداي مقتدر و رحمت گر توانا توكل كنيد.

وي ادامه داد: ريشه عدم توكل به خدا و  افتادن در دامن گناه و رسيدن به دنيا  براي اين است كه هنوز قدرت خدا را باور نكرده ايم و چنانچه به قدرت خدا باور داشته باشيم خداوند نيز قدرت انجام هركاري را به انسان خواهد داد.

حجت الاسلام شاه فضل يادآور شد: آياتي در سوره آل عمران است كه وقتي به پيامبر(ص) اكرم نازل شد و پيامبر اين آيات را تلاوت مي كرد و اشك  مي‌ريخت و مي فرمايد مغضوب است كسي كه اين آيات را بخواند و و در آن تدبر نكند و مستحب است اين پنج آيه را كه در آخر سوره آل عمران است هنگام خواب بخوانيد.

دبير جامعه روحانيت، گفت: تفكر در خلقت سبب خواهد شد تا زندگي انسان تبديل به زندگي توحيدي شود، بنابراين قبل خوردن تفكر در غذا و ديگر نعمات خداوند سبب خواهد شد تا انسان بنده خدا شود./1307/پ۲۰۲/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۱:۵۱
حجت الاسلام دهنوي:
حقوق متقابل زن و مرد در اسلام ريشه در منبع وحي و انديشه الهي دارد
کارشناس خانواده حقوق افراطي غرب به زن را عامل تزلزل خانواده دانست و گفت: حقوقي که غرب به خاطر فشار جريان فمينيسم و مکتب جانبداري افراطي از زن به حاکمان تحميل کرده است حقوقي غيرمنطبق و غيرعقلاني و افرا...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۱:۴۷
امام جمعه موقت كاشان:
بايد مراقب دشمنان داخلي بود
امام جمعه موقت كاشان با تأكيد بر اينكه از دشمنان خارجي ترس و واهمه نداريم اما بايد مراقب دشمنان داخلي بود، گفت: دشمنان داخلي براي شكست انقلاب اسلامي و رسيدن به اهداف خود همچنان در حال توطئه هستند.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۴:۵۹
پژوهشگر علوم قرآني:
حضور امام رضا در ايران براي زمينه سازي ظهور است
حجت الاسلام ابوالقاسمي حضور امام رضا(ع) در ايران را زمينه سازي ظهور و تربيت سربازان مهدوي دانست.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۶:۲۴
آيت الله نمازي:
مشکلات اقتصادي کشور به دليل ضعف مديريتي است
نماينده ولي فقيه در كاشان با تأکید بر اينکه مشکلات اقتصادي کشور به دليل ضعف مديريتي است، گفت: معرفت رمز پيروزي در برابر تهديدات و شبيخون فرهنگي دشمن است.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۲:۰۴
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
استکبار جهانی از جمهوری اسلامی ایران هراس دارد
امام جمعه موقت اصفهان گفت: بی احترامی ها و هتک حرمت هایی که از سوی استکبار جهانی در رسانه های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران به راه افتاده است به خاطر هراسی است که آن ها از روبرو شدن با ما دارند.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۰:۱۰
آیت الله مهدوی:
عدالت محض گاهی برای انسان قابل پذیرش نیست
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: عدالت به معنای دادن حق به صاحب حق است و ظلمی در آن وجود ندارد ولی گاهی سبب ناراحتی می شود.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۲۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان مطرح کرد؛
برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن| اقدامات و دستاوردهای اوقاف اصفهان در سال جاری
حجت الاسلام صادقی با اشاره به برگزاری چهلمین دوره مسابقت سراسری قرآن کریم مرحله استانی در اصفهان، گفت: دانشجویان و حوزویان بیشترین نقش آفرینی در زمینه ثبت و شناسایی موقوفات را دارند و باید از ظرفیت‌ها...
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۱۹
آیت الله مهدوی:
حضور در قبرستان تداعی کننده فنای دنیا است
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حضور چند ساعته در قبرستان، فنای دنیا را به خوبی به دل انسان می اندازد البته مشروط به این که انسان به تنهایی در قبرستان حضور پیدا کند.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۴۳
با حضور نماينده ولي فقيه در كاشان؛
دهمين جشنواره ملي فرهنگي ‹‹آه و آهو›› در شهرستان كاشان آغاز شد
آيين افتتاحيه دهمين جشنواره ملي فرهنگي ‹‹آه و آهو›› همراه با پانزدهمين جشنواره بين المللي امام رضا(ع) در شهرستان كاشان همزمان با ميلاد حضرت معصومه(س) و با حضور آيت الله نمازي برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۸:۳۲
آيت الله نمازي:
حج دانشگاهی كوتاه مدت و فشرده است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: حج درحقيقت يك دانشگاه كوتاه مدت و فشرده اي است كه خداوند سالي يكبار بندگان خودش را فراخوان كرده و مسائل مهمي را به آنها آموزش مي دهد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲:۳۸
امام جمعه موقت كاشان:
دلبستگي به كفار و استكبارجهاني بالاترين منكر است
امام جمعه موقت كاشان گفت: امروز بالاترين معروف در كشور وحدت و بالاترين منكر دلبستگي به كفار و غرب و استكبارجهاني است و هيچ منكري از اين بالاتر نيست و سرسلسله همه منكرات است.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲:۲۲
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
پیمودن صراط مستقیم امیرمؤمنان مفیدترین عامل در زندگی است
امام جمعه موقت اصفهان گفت: هیچ عاملی برای فرد مفیدتر از پیمودن صراط مستقیم امیرمؤمنان(ع) نخواهد بود و شیعه امیرمؤمنان(ع) باید در گفتار و کردار دنباله رو ایشان باشد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲:۱۸
آیت الله مهدوی:
کنترل خواهش های نفسانی، انسان را هوشیار می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید بدانیم کسانی که خواهش های نفسشان را کنترل می کنند، جزء هوشیاران قرار می گیرند؛ راننده ای که هوشیار است از مواجه شدن با خطر و خطا نیز بر حذر است.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۲:۵۴
آيت الله مهدوي:
اصرار بر انجام گناه سبب مختوم شدن اسباب فهم انسان مي شود
نماينده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبري گفت: خدا پرستي نياز به آموزش اوليه ندارد بلكه نياز به تذكر دارد چرا كه انسان فطرتاً خدا پرست است؛ انسان فطرتاً به دنبال علتِ معلول ها است؛ اعراض تعمدي سبب ضلال...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۹:۵۴
آيت الله نمازي:
ملت ايران نياز به متولي و قيم ندارد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: ملت ايران در جنگ اقتصادي با دشمن به لحاظ علم و دانش و هنر و ظرفيت و استعداد و غيرت و شجاعت چيزي كمتر از ديگران ندارد و نياز به متولي و قيم هم ندارد و نمي تواند بپذيريد غ...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۱:۰۳
امام جمعه موقت كاشان:
روح انسان در معرض خطر وسوسه هاي نفساني و شيطاني است
امام جمعه موقت كاشان گفت: خطر تنها جسم انسان را تهديد نمي كند بلكه روح انسان نيز در معرض خطر وسوسه هاي نفساني و شيطاني و شياطين انس و جن است و اگر انسان با ايمان باشد، ايمان او در معرض تهديد و آسيب ق...
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۶:۲۸
آيت الله نمازي:
ترامپ در گردهمايي سران سازمان ناتو با تمسخر ديپلماسي رو به رو شد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: گردهمايي سران سازمان ناتو طي دو روزگذشته در بروكسل با بي اعتنايي و تمسخر ديپلماسي به ترامپ رييس جمهور آمريكا همراه شد.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۶:۱۲
آیت الله مهدوی:
دولت مفاد بسته اروپایی ها را منتشر کند| با خروج آمریکا از برجام آبروی ظاهری آن ها فروریخت
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به لزوم تعامل سازنده و هوشیارانه با دنیا، خروج آمریکا از برجام را مخالف ادعای حقوق بشر آن ها دانست و گفت: در بسته جدید اروپایی ها دولت باید مردم را محرم بداند و مفاد مذا...
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۵:۴۲
حجت الاسلام نواب:
حجاج سوغات خود را قبل از سفر از بازار داخل تهيه كنند
حجت الاسلام نواب بر خريد سوغات از داخل كشور و توليدات داخلي از سوي زائران خانه خدا تأكيد كرد و گفت: خريد كالاهاي خارجي در عربستان حمايت از غرب و بي توجهی به اقتصاد مقاومتي است.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۵:۳۷
همايش متمركز زائران حج تمتع در كاشان برگزار شد
همايش متمركز زائران حج تمتع شهرستان كاشان و آران و بيدگل در سالن آمفي تئاتر دانشگاه علوم پزشكي كاشان برگزارشد.