جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ Friday, December 15, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۱۱:۱۴
شناسه خبر: ۵۲۹۴۴۴
 
دبير جامعه روحانيت كاشان:
تفكر در خلقت زندگي انسان را توحيدي می کند
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به اينكه تفكر در خلقت سبب می شود زندگي انسان تبديل به زندگي توحيدي شود، گفت: تفكر در غذا و ديگر نعمات خداوند سبب خواهد شد تا انسان بنده خدا شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام عليرضا شاه فضل، دوشنبه شب در مراسم عزاداري امام حسين(ع) كه در نصر آباد كاشان برگزار شد، در ادامه بحث ثبات قدم در دين گفت: كسب ايمان آسان اما نگهداري ايمان سخت تر است.

وي افزود: در بحث ايمان، كساني كه در برابر امام حسين(ع) ايستادند مومن و مسلمان و نماز خوان  و قرآن خوان بودند، اما عواملي كه دزد ايمان است، ايمان آنها را گرفت و جنايتي را رقم زدند كه در تاريخ بشريت نظير آن وجود ندارد.

حجت الاسلام شاه فضل، با اشاره به خالقيت و مالكيت خدا، گفت: هر آنچه در مالكيت خدا خلق مي شود در اختيار قدرت خدا است و هرچه در عالم خلق شده و در حال رشد است آن نيز از قدرت خدا است و اينگونه نيست كه انسان تصور كند خودش رشد مي كند كه اگرچنين تواني داشت از مرگ خودش پيشگيري كند.

دبير جامعه روحانيت كاشان، عنوان كرد: انسان اگر خلقت مورچه و مگس را بررسي كند بيشتر از اين به عظمت خلق خدا پي خواهد برد، بنابر اين با تفكر در ريزترين خلقت خدا تا كرات آسماني مي توان پي عظمت خدا برد كه چقدر است.

وي با بيان اينكه، خلقت خدا يك خلقت بي پاياني است و آنهايي كه اين خلقت را باور ندارند نسبت به خدا بي ايمان هستند، افزود: دروغ نگفتن سبب خواهد شد تا آنچه را براي به دست آوردن آن مرتكب دروغ گفتن مي شود، بدون اينكه انسان دروغ بگويد خداوند آنچه را خواسته است به او ببخشد.

دبير جامعه روحانيت كاشان، گفت: اگر انسان آنچه را آرزو داشته اما نتوانسته آن را به دست بياورد براي اين بوده كه اعتماد به خدا نداشته تا از خدا درخواست كند و خداوند نيز به او عنايت داشته باشد، از اين رو زماني كه انسان خداباور نباشد و آنچه را كه مي خواسته نتوانسته به دست بياورد مرتكب گناه مي شود.

وي يادآور شد: در ذهن و فكر عمر سعد اينگونه تصور شده بود كه عمر سعد مي تواند او را به حكومت ري برساند اما خدا نمي تواند، براي همين بود كه براي به دست آوردن حكومت ري به سراغ يزيد رفت و مرتكب چنين جنايتي در صحراي كربلا شد و به حكومت ري هم نرسيد.

حجت الاسلام شاه فضل با اشاره به اينكه ما بايد قدرت خدا را باور كنيم، گفت: كسي كه قدرت خدا را باور كرد و به خداوند توكل كرد، خداوند او را كمك خواهد كرد چرا كه خداوندرا بالاتر از همه مي داند و توكل به خدا  و خداباور خواهد داشت، از اين  رو مي فرمايد ‹‹وَتَوَكَّلْ عَلَى الْعَزِيزِ الرَّحِيمِ الَّذِي يَرَاكَ حِينَ تَقُومُ ›› به خداي مقتدر و رحمت گر توانا توكل كنيد.

وي ادامه داد: ريشه عدم توكل به خدا و  افتادن در دامن گناه و رسيدن به دنيا  براي اين است كه هنوز قدرت خدا را باور نكرده ايم و چنانچه به قدرت خدا باور داشته باشيم خداوند نيز قدرت انجام هركاري را به انسان خواهد داد.

حجت الاسلام شاه فضل يادآور شد: آياتي در سوره آل عمران است كه وقتي به پيامبر(ص) اكرم نازل شد و پيامبر اين آيات را تلاوت مي كرد و اشك  مي‌ريخت و مي فرمايد مغضوب است كسي كه اين آيات را بخواند و و در آن تدبر نكند و مستحب است اين پنج آيه را كه در آخر سوره آل عمران است هنگام خواب بخوانيد.

دبير جامعه روحانيت، گفت: تفكر در خلقت سبب خواهد شد تا زندگي انسان تبديل به زندگي توحيدي شود، بنابراين قبل خوردن تفكر در غذا و ديگر نعمات خداوند سبب خواهد شد تا انسان بنده خدا شود./1307/پ۲۰۲/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۳:۳۸
حجت الاسلام حيدري كاشاني:
بالاترين نعمت، نعمت ولايت و امامت است
حجت الاسلام حيدري كاشاني گفت: امام صادق(ع) مي فرمايد، بالاترين نعمت، نعمت ولايت و امامت است و همه بايد نسبت به قدرداني از اين نعمت بزرگ پاسخگو باشند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۹:۴۴
رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان:
لایحه اصلاح نظام بانکی تدوین شده است
رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: یکی از مهمترین چالشهایی که در اقتصاد کشور با آن مواجه هستیم مشکلاتی است که در حوزه نظام بانکی وجود دارد به همین دلیل لایحه اصلاح نظام بانکی تدوین و به زودی وارد ص...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۹:۳۳
آیت الله مظاهری:
توسل به اهل بیت از ملزومات دعا است
رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: در دعا کردن لازم است به اهل بیت(ع) متوسل شویم؛ توسل به اهل بیت(ع) ذیل همه ادعیه های مأثور و غیر مأثور آمده در مفاتیح شیخ عباس قمی از ملزومات دعاها است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۹:۵۶
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
وجود روح، نشانه ای از وجود خالقی توانا است
امام جمعه موقت اصفهان گفت: همه دانشمندان به مسأله ناشناس بودن جسم انسان اذعان دارند؛ زیرا روح انسان کاملاً ناشناخته است و دانشمندان معتقد هستند روح یک موجود غیر قابل شناسایی است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۹:۳۷
دبير جامعه روحانيت كاشان:
تفكر در خلقت بندگي انسان را همراه دارد
دبير جامعه روحانيت كاشان، با اشاره به اينكه انسان بايد در برابر عظمت خلقت بندگي خدا را داشته باشد، گفت: جهان خلقت ازلي است و هيچ زماني را نمي توان براي ابتدا و آغاز خلقت متصور شد، ابدي خواهد بود و تما...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۰:۲۲
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
مدرك گرايي به حوزه علمیه ضربه می زند
رييس ستاد اقامه نماز با تأكيد براينكه هرچه مي خوانيد يا واجب يا مستحب، يا مفيد براي جامعه و يا حداقل براي فرد مفيد باشد، گفت: مدرك گرايي ضربه به حوزه علميه بود، براي مدرك درس نخوانيد و اگر واقعا علم م...
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۲۳:۰۰
آیت الله مهدوی:
معین بودن زمان مرگ و زمان ظهور به مصلحت انسان نیست
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: زمان قیامت همچون زمان مرگ و زمان ظهور امام عصر(عج) نامعلوم است؛ چرا که معین بودن زمان مرگ، زمان قیامت و زمان ظهور به مصلحت انسان نیست.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۴:۲۳
آیت الله طباطبایی نژاد:
۹ دی و دهه فجر باید نقطه اوج حرکت های بصیرتی باشد
نماینده ولی فقیه در اصفهان بر استفاده از فرصت های پیش رو برای بصیرت افزایی مردم تأکید کرد و گفت: ۹ دی و دهه فجر باید نقطه اوج حرکت های بصیرتی باشد.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۰:۰۷
آیت الله طباطبایی نژاد:
حفظ قرآن ترفیع درجات انسان در آخرت را به دنبال دارد
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در دیدار با متسابقین مسابقات قرآنی نیروی زمینی ارتش گفت: این جای بسی خرسندی است که ارتش در مسائل دینی و قرآنی جلوتر از مردم حرکت کند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۰۰:۱۵
ارشد عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در استان اصفهان:
انکار وجود امام زمان از ویژگی های جاهلیت مدرن است
حجت الاسلام ایزدی جاهلیت در دوره آخرالزمان را به جاهلیت مدرن تعبیر کرد و گفت: انکار وجود امام زمان(عج)، ظاهری شدن قرآن و عمل نشدن به دستورات اسلام در عرصه جامعه از ویژگی های جاهلیت در آخرالزمان است.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۲۳:۱۰
آیت الله مهدوی:
توهین کنندگان به مقدسات اهل تسنن از مبانی دین بی اطلاع هستند
نماینده مجلس خبرگان گفت: متأسفانه امروز افرادی از شیعه و سنی که اطلاع از مبانی دینی ندارند، به مقدسات فرقه دیگر توهین می کنند.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۲۱:۱۹
امام جمعه موقت کاشان:
آيات و روايات راه سعادت و كمال را به انسان نشان مي‌دهند
حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به اينكه آيات و روايات راه سعادت و كمال را به انسان نشان مي‌دهند، گفت: آيات و روايات نور هستند و ويژگي نور روشن كردن راه براي انسان در تاريكي است.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۲۱:۰۱
آیت الله مهدوی:
منکر عالِم دین، مورد غضب خداوند واقع می شود
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید به یک عالم دینی متصل باشیم تا از گمراهی نجات یابیم، افرادی که علمای دینی را منکر می شوند و یا به آن ها توهین می کنند، به طور قطع مورد غضب خداوند واقع...
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۲:۳۱
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد؛
بررسی تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس شورای اسلامی
زاهدی با اشاره به ارائه گزارشات مختلف در مجلس نهم مبنی بر وجود تخلفات جدی در صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت:‌ با همکاری دیوان محاسبات گزارش تحقیق و تفحص مجلس شکل گرفت و امیدواریم با همکاری دوستان در مجلس...
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۰۹:۱۱
مدیر مدرسه علمیه امام سجاد:
رهبر معظم انقلاب در حد نبی واجب الاطاعه هستند
حجت الاسلام شفیعی گفت: باید به گونه ای رهبری معظم را بشناسیم که شبهات نتواند جایگاه ایشان را در ذهن ما تخریب کند؛ رهبر معظم نبی نیستند ولی از لحاظ جایگاهی همچون نبی واجب الاطاعه هستند.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۲۳:۴۳
دبير جامعه روحانيت كاشان:
شانه خالي نكردن از حضور در ميدان مبارزه با دشمن از علائم متقين است
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به اينكه شانه خالي نكردن از حضور در ميدان مبارزه در زمان جنگ از علائم متقين در دين اسلام است، گفت: بسياري از مومنان خود را با ايمان مي دانند، اما ايمان آنها تا جايي ...
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۷:۴۲
امام جمعه شهرضا:
بیکاری بزرگترین معضل اجتماعی است
امام جمعه شهرضا گفت: در حال حاضر بیکاری مهمترین معضل اجتماعی است که بسیاری از جوانان به ویژه جوانان تحصیل کرده با آن مواجه هستند؛ از این رو لازم است با جدیت با آن مبارزه کنیم.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۷:۱۶
استاد حوزه علمیه قم:
طلاب متولیان فرهنگ و دین جامعه هستند
استاد حوزه علمیه قم طلاب را متولیان فرهنگ و دین جامعه دانست و گفت: شما طلاب باید بدانید طلبگی شغل نیست و اهداف مادی جایی در حوزه‌ها ندارد؛ زیرا هیچ مقامی بالاتر از این نیست که شما در جایگاه وارثان انب...
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۲۳:۰۹
مدیر مدرسه علمیه امام سجاد:
پیروزی بر داعش باید بر ایمانمان نسبت به مواضع انقلاب بیفزاید
حجت الاسلام شفیعی گفت: پیروزی بر داعش باید سبب فزونی ایمانمان نسبت به مواضع انقلاب شده باشد، گروهک داعش از سوی ۶۰ کشور دنیا حمایت می شد و این کشورها نیازمندی های این گروهک را تأمین می کردند اما به سبب...
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۲۲:۰۵
آیت الله مهدوی:
افتخار کردن به مدرک و مسؤولیت انسان را از یاد خداوند غافل می کند
نماینده مجلس خبرگان رهبری با تشریح مفهوم تکاثُر، گفت: اگر کسی چند مدرک یا چند مسؤولیت داشته باشد و به آن ها افتخار کند، به تکاثر مبتلا شده است و در این شرایط این مدارک و مسؤولیت ها عامل غافل شدن او از...