Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تفكر در خلقت زندگي انسان را توحيدي می کند
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ Thursday, October 18, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۱۱:۱۴
شناسه خبر: ۵۲۹۴۴۴
 
دبير جامعه روحانيت كاشان:
تفكر در خلقت زندگي انسان را توحيدي می کند
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به اينكه تفكر در خلقت سبب می شود زندگي انسان تبديل به زندگي توحيدي شود، گفت: تفكر در غذا و ديگر نعمات خداوند سبب خواهد شد تا انسان بنده خدا شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام عليرضا شاه فضل، دوشنبه شب در مراسم عزاداري امام حسين(ع) كه در نصر آباد كاشان برگزار شد، در ادامه بحث ثبات قدم در دين گفت: كسب ايمان آسان اما نگهداري ايمان سخت تر است.

وي افزود: در بحث ايمان، كساني كه در برابر امام حسين(ع) ايستادند مومن و مسلمان و نماز خوان  و قرآن خوان بودند، اما عواملي كه دزد ايمان است، ايمان آنها را گرفت و جنايتي را رقم زدند كه در تاريخ بشريت نظير آن وجود ندارد.

حجت الاسلام شاه فضل، با اشاره به خالقيت و مالكيت خدا، گفت: هر آنچه در مالكيت خدا خلق مي شود در اختيار قدرت خدا است و هرچه در عالم خلق شده و در حال رشد است آن نيز از قدرت خدا است و اينگونه نيست كه انسان تصور كند خودش رشد مي كند كه اگرچنين تواني داشت از مرگ خودش پيشگيري كند.

دبير جامعه روحانيت كاشان، عنوان كرد: انسان اگر خلقت مورچه و مگس را بررسي كند بيشتر از اين به عظمت خلق خدا پي خواهد برد، بنابر اين با تفكر در ريزترين خلقت خدا تا كرات آسماني مي توان پي عظمت خدا برد كه چقدر است.

وي با بيان اينكه، خلقت خدا يك خلقت بي پاياني است و آنهايي كه اين خلقت را باور ندارند نسبت به خدا بي ايمان هستند، افزود: دروغ نگفتن سبب خواهد شد تا آنچه را براي به دست آوردن آن مرتكب دروغ گفتن مي شود، بدون اينكه انسان دروغ بگويد خداوند آنچه را خواسته است به او ببخشد.

دبير جامعه روحانيت كاشان، گفت: اگر انسان آنچه را آرزو داشته اما نتوانسته آن را به دست بياورد براي اين بوده كه اعتماد به خدا نداشته تا از خدا درخواست كند و خداوند نيز به او عنايت داشته باشد، از اين رو زماني كه انسان خداباور نباشد و آنچه را كه مي خواسته نتوانسته به دست بياورد مرتكب گناه مي شود.

وي يادآور شد: در ذهن و فكر عمر سعد اينگونه تصور شده بود كه عمر سعد مي تواند او را به حكومت ري برساند اما خدا نمي تواند، براي همين بود كه براي به دست آوردن حكومت ري به سراغ يزيد رفت و مرتكب چنين جنايتي در صحراي كربلا شد و به حكومت ري هم نرسيد.

حجت الاسلام شاه فضل با اشاره به اينكه ما بايد قدرت خدا را باور كنيم، گفت: كسي كه قدرت خدا را باور كرد و به خداوند توكل كرد، خداوند او را كمك خواهد كرد چرا كه خداوندرا بالاتر از همه مي داند و توكل به خدا  و خداباور خواهد داشت، از اين  رو مي فرمايد ‹‹وَتَوَكَّلْ عَلَى الْعَزِيزِ الرَّحِيمِ الَّذِي يَرَاكَ حِينَ تَقُومُ ›› به خداي مقتدر و رحمت گر توانا توكل كنيد.

وي ادامه داد: ريشه عدم توكل به خدا و  افتادن در دامن گناه و رسيدن به دنيا  براي اين است كه هنوز قدرت خدا را باور نكرده ايم و چنانچه به قدرت خدا باور داشته باشيم خداوند نيز قدرت انجام هركاري را به انسان خواهد داد.

حجت الاسلام شاه فضل يادآور شد: آياتي در سوره آل عمران است كه وقتي به پيامبر(ص) اكرم نازل شد و پيامبر اين آيات را تلاوت مي كرد و اشك  مي‌ريخت و مي فرمايد مغضوب است كسي كه اين آيات را بخواند و و در آن تدبر نكند و مستحب است اين پنج آيه را كه در آخر سوره آل عمران است هنگام خواب بخوانيد.

دبير جامعه روحانيت، گفت: تفكر در خلقت سبب خواهد شد تا زندگي انسان تبديل به زندگي توحيدي شود، بنابراين قبل خوردن تفكر در غذا و ديگر نعمات خداوند سبب خواهد شد تا انسان بنده خدا شود./1307/پ۲۰۲/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۳۴
دبير جامعه روحانيت كاشان:
ريا اعمال صالح انسان را نابود مي كند
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به اينكه خوبي و بدي اعمال انسان به نيت انسان بستگي دارد، گفت: گاهي نيات و اعمال صالح به دليل ريا نيست و نابود مي شود.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۲۸
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی:
رفتار ذلیلانه در برابر دشمن، نشانه کم کاری در بندگی خدا است
استاد و پژوهشگر حوزه علمیه گفت: رفتارهای ذلیلانه ای که برخی از مسؤولان در برابر دشمن نشان می دهند نشانگر این است که این افراد در بندگی خداوند کم کاری کرده اند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۱۶
با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه؛
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه امیرالمؤمنین معرفی شد
حجت الاسلام گنجعلی با حکم نماینده ولی فقیه در سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به عنوان مسؤول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه امیر المومنین (ع) معرفی شد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۳:۲۱
استاد حوزه علميه:
پياده روي ميليوني اربعين حسيني خود جوش و مردمي است
استاد حوزه علميه حضور در پياده روي اربعين حسيني را مردمي و خود جوش دانست و گفت: براي حضور در اربعين حسيني هيچ مقام مسؤولي دعوت نامه نفرستاده بلكه اين حركت خودجوش و مردمي است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۲:۱۲
فولادگر در جمع اصحاب رسانه:
مشکلات اقتصادی کشور ساختاری و مدیریتی است
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی مشکلات اقتصادی را ساختاری توصیف کرد و گفت: تحریم‌ها نقش کمتری در مشکلات اقتصادی دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۴:۵۲
حجت الاسلام خیرمحمدی مطرح کرد؛
چگونگی خالص ارائه کردن توحید در هنگام مرگ
معاون اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الأنبیا گفت: نفاق و دورویی، عافیت طلبی و ترک امر به معروف و نهی از منکر از عوامل فاصله گرفتن انسان با توحید و آلوده شدن توحید انسان است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۲:۵۸
دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می‌کند؛
آسیب شناسی فرهنگ انتظار در طلیعه راهپیمایی اربعین
حجت الاسلام زنده دل با اشاره به اهمیت و اثرگذاری راهپیمایی اربعین در عرصه جهانی، گفت: اداره آموزشهای کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، کارگاه آسیب شناسی فرهنگ انتظار در طلیعه راهپیمایی اربعین...
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۱۸
آيت الله نمازي:
كمك به نيازمندان با اخلاص در عمل و كرامت خانواده های نیازمند باشد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: کمک به مستمندان و افرد ضعيف زير پوشش کميته امداد امام خميني (ره) بايد با اخلاص در عمل و با کرامت خانواده هاي آن ها انجام شود.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۱۰
استاد حوزه علميه:
علم و هدايتگري ویژگی آيت الله مصطفوي كاشاني بود
استاد حوزه علميه قم با اشاره به اينكه آيت الله مصطفوي كاشاني دو ويژگي علم و هدايتگري را در حد اعلا داشت، گفت: آيت الله مصطفوي به لحاظ علمي در حوزه هزار ساله نجف اشرف پاي درس بزرگان زانوي ادب زد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۵۴
امام جمعه موقت كاشان:
عمل صالح پايبندي به لوازم ايمان است
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه خداوند در قرآن مكرر به ايمان همراه با عمل صالح تأكيد كرده است، گفت: عمل صالح همان پايبندي به لوازمات ايمان است.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۴۷
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی:
ولایت پذیر واقعی خود را به امام خویش می سپارد
استاد و پژوهشگر حوزه علمیه گفت: ولایت پذیر کسی است که همچون یک جسد که بدون هیچ اراده ای خودش را به دست غسال سپرده است، خودش را به امام و ولیّ بسپارد و هیچ اراده ای از خودش نداشته باشد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۳:۳۶
نماینده مردم اردستان در مجلس:
نپذیرفتن FATF فشار دشمن را کمتر می کند
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در هر دو صورت پذیرفتن و نپذیرفتن FATF دشمن فشار خود را وارد می کند اما نپذیرفتن آن فشارش کمتر است.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۱:۲۲
حجت الاسلام والمسلمین پناهيان:
نفوذ نظامي و سياسي آمريكا رو به افول است
استاد حوزه علميه نفوذ نظامي و نفوذ سياسي آمريكا را رو به افول دانست و گفت: اگر ۳۰ سال قبل قدرت آمريكا از قدرت ايران بيشتر بود اما امروز زمانه عوض شده است به طوريكه شبكه هاي خبري آمريكا هيچگونه خبري ر...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۰:۵۰
استاد حوزه علميه:
حركت امام حسين آگاهانه و آگاهي بخش بود
استاد حوزه علميه با اشاره به اينكه حركت امام حسين(ع) آگاهانه و آگاهي بخش بود، گفت: در مجالس عزاداري امام حسين(ع) بايد از اشعاري استفاده شود كه بتواند اين آگاهي را منتقل كند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۹:۰۲
آيت الله نمازي:
رهبر معظم انقلاب به تنهایی دربرابر مستکبران عالم ایستاده اند
امام جمعه کاشان گفت: امروز تنها كسي كه در برابر استكبار جهاني ايستاده و مقاومت مي كند، رهبر معظم انقلاب فرمانده كل قوا امام خامنه اي است كه اين نيز برگرفته از آيات قرآن است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۳:۱۱
حجت الاسلام موسوی:
دشمنان از اتحاد مسلمانان در هراس هستند
رییس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با اشاره به وجود مشترکات وحدت آفرین در میان امت اسلامی، گفت: استکبار جهانی از اتحاد مسلمانان بسیار بیمناک و وحشت زده است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۱۹
آیت الله مهدوی:
زیاده روی دراستفاده از لذت ها اراده را ضعیف می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: از ضررهایی که به دنبال زیاده روی در استفاده از لذت ها به وجود می آید ضعیف شدن اراده است و چنین فردی نمی تواند در انجام کارهای خوب یک تصمیم جدی بگیرد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۱۰
دبير جامعه روحانيت كاشان مطرح کرد؛
ضرورت توجه به سبك زندگي معاد محور
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به سبك زندگي با رويكرد معادمحوري گفت: ما بايد تلاش كنيم تا زندگي خود را معادباور و معادمحور كنيم.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۳:۱۵
امام جمعه موقت كاشان:
زمان شناسي از عوامل هدايت انسان است
امام جمعه موقت كاشان مسؤوليت انسان عاقل را زمان شناسي دانست و گفت: از عوامل مهم در هدايت انسان زمان شناسي است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۲:۱۱
تأكيد آيت الله نمازي بر فعاليت فرهنگي موكب هاي اربعين
نماينده ولي فقيه در كاشان بر فعاليت فرهنگي موكب هاي اربعين تأكيد كرد و گفت: در كنار فعاليت خدماتي و خدمت رساني به زائران امام حسين(ع) يكي از فعاليت هاي اساسي و مهم موكب هاي اربعين فعاليت هاي فرهنگي اس...