دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ Monday, January 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۸:۴۳
شناسه خبر: ۵۱۹۶۹۶
 
آيت الله ري شهري:
محبت اهل بيت بالاتر از هر عبادتي هست
آيت الله محمدي ري شهري در ديدار پاسداران سپاه استان تهران با تشريح معيار هاي عمل برتر، گفت: اگر ولايت نباشد عمل انسان نه تنها برتر نيست بلكه مورد قبول هم واقع نمي شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، ظهر امروز پاسداران سپاه سيدالشهدا(ع) استان تهران با آيت الله محمد محمدي ري شهري در تالار شيخ صدوق حرم حضرت عبدالعظيم حسني(ع) ديدار كردند.

آيت الله محمدي ري شهري در اين ديدار به تشريح معيارهاي عمل برتر پرداخت و با بيان اينكه عمل بي بصيرت، بي ارزش است، گفت: اولين معيار عمل برتر، معرفت و بصيرت است.

وي در ادامه با توصيف ياران امام زمان(عج) افزود: سلاح آنها بصيرت آنهاست و معرفت پشتوانه سلاح ايشان است.

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنى با بيان اينكه اخلاص هم از معيار هاي عمل برتر است، ادامه داد: اگر در عمل اخلاص نباشد، آن عمل برتر نيست.

وي سختي عمل را سومين عامل برتري عمل دانست و تصريح كرد: هركاري كه با پشتوانه اخلاص و معرفت باشد و سختي بيشتري هم داشته باشد، سبب برتري آن عمل مي شود.

ریيس دانشگاه قرآن و حديث با يادآوري داستاني از حضرت موسي(ع)، خاطر نشان كرد: خداوند بزرگ در پاسخ سؤال حضرت موسي(ع) مبني بر اينكه از چه كاري راضي هستيد؟ فرمودند: رضاي من در كاري است كه دل آدمي نمي خواهد، اما من مي‌خواهم.

وي با ابراز اينكه ويژگي همه اوليا اقامه نماز شب بوده است، نمونه عمل برتر را نماز شب برشمرد و ادامه داد: شهادت و حضور در جبهه ها از ديگر نمونه هاي عمل برتر است.

نماینده مجلس خبرگان رهبري، با اظهار اينكه سپاه پاسداران مقدس ترين نهاد جمهوري اسلامي ايران است، شهيد حججي را اهل نماز شب معرفي كرد و در توصيف ياران امام زمان(عج)، گفت: ايشان راهبان شب و شيران روز هستند.

وي با اشاره به روايات معتبر در این زمینه، خاطر نشان كرد: آن عده اي كه به هنگام رجعت، امام زمان(عج) را ياري مي کنند از شهدا هستند.

آيت الله محمدي ري شهري با بیان اينكه بالاتر از هر عبادتي محبت اهل بيت هست، تولي را از ديگر عوامل برتري عمل معرفي كرد.

وي با اعلام اينكه حرم حضرت عبدالعظيم حسني(ع) شعبه اي از حرم اهل بيت است، افزود: اگر ولايت نباشد عمل انسان نه تنها برتر نيست بلكه مورد قبول هم واقع نمي شود.

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنى(ع) در پايان تداوم را پنجمين معيار از معيار هاي برتري عمل خواند و اظهار داشت: برترين عمل آن است كه ادامه دار باشد هرچند كه كم باشد./۸۰۴/پ۲۰۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۱:۴۹
آیت الله محمدی ری شهری:
هشدار و انذار قرآن کریم برای هدایت انسان‌ها است
نماینده مجلس خبرگان رهبری درباره هشدار و انذار قرآن کریم به انسان‌ها، گفت: قرآن کریم همه انسان‌ها را هشدار می‌دهد تا به راه راست هدایت شوند و از نابودی نجات یابند.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۱:۲۳
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
کفر علت اصلی مشکلات و عذاب دنیوی و اخروی انسان‌ها است
استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه کفر علت مشکلات و عذاب دنیوی و اخروی انسان‌ها است، گفت: خداوند منبع خیر است از این رو اگر کسی رابطه‌اش را با خداوند قطع کند از کل خیر فاصله گرفته و ارتباطش با شر که س...
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۱:۱۸
آیت الله صدیقی:
دینمداری و انقلابی ماندن با حب دنیا سنخیتی ندارد
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حب دنیا دین را در کام انسان تلخ و بی‌مزه می‌کند، گفت: حب دنیا انسان‌های انقلابی را هم بی دین می‌کند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۲:۰۳
آیت الله محمدی ری شهری:
خطر انسان‌های شیطان صفت بیش از سایر شیاطین است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه القائات شیطانی راهکار ابلیس برای گمراه ساختن انسان‌ها است، گفت: خطر انسان‌های شیطان صفت بیش از سایر شیاطین است.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۱:۳۶
رییس شورای حوزه علمیه استان تهران:
نوافل نباید مانع انجام فرائض شود
رییس شورای حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه عبادتی بالاتر از انجام فرائض نیست، گفت: فرائض بسیار وسیع و گسترده است و انسان نباید با انجام نوافل از فرائض غافل شود.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۱:۲۴
تحلیل سید علی خمینی از ناآرامی‌های اخیر در کشور
نوه امام راحل ریشه ناآرامی‌های اخیر را وجود دشمنان بیرونی و برخی مشکلات داخلی دانست.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۱:۴۰
تولیت حوزه علمیه امام رضا:
علمی فراتر از تفکر نیست
رییس شورای حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه تفکر نه تنها عقل بلکه فطرت را هم بیدار می‌کند، گفت: علمی فراتر از تفکر نیست و معرفت با تفکر میسر می‌شود.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۱:۲۳
تمدید مهلت ارسال آثار به کنگره ملی شیخ عبدالحسین تهرانی
مهلت ارسال آثار به دبیرخانه کنگره ملی شیخ عبدالحسین تهرانی تا ۱۵ بهمن ماه تمدید شد.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۷:۴۹
آیت الله صدیقی:
حواس پنجگانه مجاری ورود شیطان است
امام جمعه موقت تهران گفت: انسان باید مجاری ورود شیطان را شناسایی کند و برای آنها مراقب بگذارد زیرا حواس پنجگانه مجاری ورود شیطان است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۲:۰۸
معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
کنفرانس وحدت اسلامی اوج حرکت های تقریبی است
حجت الاسلام علم الهدی گفت: کنفرانس وحدت در حقیقت شاه بیت اقدامات مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و اوج حرکت های تقریبی است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۸
استاد اخلاق حوزه علمیه:
صبر در سختی ها انسان را به درجات بالای معرفت می رساند
استاد اخلاق حوزه علمیه با بیان اینکه عبادت انسان را زنده می‌کند، گفت: انسان اگر در سختی‌ها صبور باشد و از دین خود برنگردد به طور قطع به مراتب بالایی از معرفت دست خواهد یافت.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۲:۰۴
آیت الله صدیقی:
مسؤولان بر شبکه های پیام رسان نظارت داشته باشند
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در حال حاضر دشمنان با استفاده از فضای مجازی و پیام رسان تلگرام درصدد ترویج فساد و تباهی در جامعه هستند تا جوانان را منحرف کنند، گفت: متاسفانه با محدود نشدن تلگرام هم...
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۵:۱۴
رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران:
فاطمیه پرچمدار همه ارزش های اخلاقی است
رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران با بیان اینکه امسال تقارن دهه فجر با دهه فاطمیه یک فرصت است، گفت: فاطمیه پرچمدار همه ارزش‌های اخلاقی است، ارزشی نداریم که در فاطمیه وجود نداشته باشد و جای ک...
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۱:۵۰
عضو شورای نگهبان:
علت تفرق مسلمانان سرکشی و زیاده خواهی آنان است
عضو شورای نگهبان گفت: علت تفرق مسلمانان بر اساس آیات قرآن کریم سرکشی و زیاده خواهی آنان است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۱:۴۸
آیت الله قرهی:
مومنان حقیقی اهل عمل به دستورات الهی هستند
آیت الله قرهی گفت: مومنان حقیقی اهل عمل به دستورات الهی هستند یعنی وقتی علم و معرفت پیدا کرده و به مقام ایمان رسیدند اهل عمل هم می‌شوند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۲:۴۷
شصت و نهمین شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها برگزار شد
شصت و نهمین شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها با حضور شخصیت‌های قرآنی کشور در سایر دستگاه‌ها برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۲:۳۶
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مطرح کرد؛
ضرورت توجه به حفظ، روان‌خوانی و تفسیر قرآن
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ما نیازمند حفظ، روان‌خوانی و تفسیر قرآن هستیم اما این موضوعات پوسته کار است و ما باید به مغز کار هم بپردازیم و برای این کار همه باید به عمق بخشیدن...
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۲:۰۲
رییس شورای حوزه علمیه استان تهران:
پرهیز از محرمات بالاترین زهد است
تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) با بیان اینکه زهدی فراتر از زهد در حرام نیست، گفت: اگر کسی نسبت به محرمات پرهیز داشته باشد و همه آحاد حرمت را ترک کند شبه معصوم خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۲:۳۷
آیت الله قرهی:
کسی که عبدالله نیست عبد نفس یا عبد شیطان است
آیت الله قرهی گفت: هیچ کسی آزاد مطلق نیست، کسی که عبدالله نیست عبد نفس یا عبد شیطان است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۲:۳۴
رییس شورای حوزه علمیه استان تهران:
ورع مرتبه عالی‌تر از تقوا است
رییس شورای حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه ورع از جنس تقوا و در مرتبه عالی‌تر از تقواست، گفت: ورع آن است که انسان برای حریم و حدود یک مرز مشخص داشته باشد و به آن حدود نزدیک نشود.