Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - مشاهده عالم غيب با حركت در مسير سير و سلوك ميسر است
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ Friday, September 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۰۰:۲۶
شناسه خبر: ۵۱۱۴۶۹
 
امام جمعه موقت کاشان:
مشاهده عالم غيب با حركت در مسير سير و سلوك ميسر است
حجت الاسلام اسلامي تبار گفت: انساني كه در مسير سير و سلوك الهي حركت كند و اهل بندگي خدا باشد به مرور به مراحلي مي رسد كه يكي از اين مراحل باز شدن چشم برزخي انسان است كه مي تواند عالم غيب را ببيند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامي تبار جمعه شب در جلسه تفسير قرآن كه در مسجد آيت الله رضوي كاشاني در خيابان ملامحسن فيض كاشاني برگزار شد در تفسير سوره مرسلات و آخرين سوره ازجزء 29، گفت: آغاز سوره مرسلات با 5 قسم است و 5 آيه اول هركدام مشتمل بر يك قسم است.

وي افزود: برخي از مفسرين از جمله مرحوم علامه طباطبايي در رابطه با منظور از قسم خدا به پنج چيز مي فرمايد، منظور ملائكه هستند كه خداوند اين عالم ملائكه را به دليل اينكه خيلي مهم هستند به آنها سوگنده خورده است و توجه بشر را به اين پديده عجيب جلب كرده است تا بشر متوجه شود چنين پديده اي و چنين موجوداتي در عالم هستي هستند.

حجت الاسلام اسلامي تبار، يكي از ويژگيهاي مسلماني را اعتقاد به ملائكه دانست و گفت: اگر انسان ملائكه را قبول نداشته باشد و به آن اعتقاد نداشته باشد سبب كفر است، از اين رو در قرآن خداوند مي فرمايد ‹‹وَمَن يَكْفُرْ بِاللّهِ وَمَلاَئِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلاَلاً بَعِيدًا›› هركس به خدا و ملائكه و كتب آسماني و انبياء و ملائكه كفر بورزد دچار گمراهي شديدي شده است.

وي افزود: خداوند در ادامه مي فرمايد ‹‹مَن كَانَ عَدُوًّا لِّلَّهِ وَمَلَائِكَتِهِ وَرُسُلِهِ وَجِبْرِيلَ وَمِيكَالَ فَإِنَّ اللَّهَ عَدُوٌّ لِّلْكَافِرِينَ›› هركس دشمن ملائكه و جبرئيل و ميكائيل باشد كافر است.

امام جمعه موقت كاشان، ايمان به ملائكه را لازم دانست و گفت: انكار ملائكه نشانه كافر بودن و از خارج شدن از مسلماني است، از اين رو خداوند در ابتداي سوره بقره مي فرمايد ‹‹هُدًى لِّلْمُتَّقِينَ الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ›› ملائكه غيب هستند و ما نيز ايمان به ملائكه را از راه قرآن داريم و اگر آن را انكار كنيم خدا و قرآن را انكار كرده ايم.

حجت الاسلام اسلامي تبار ادامه داد: ملائكه با وجود اينكه جسم مادي ندارند و نامرئي هستند و وجود نوراني دارند و از مجردات هستند، اما اگر به خواست خداوند اراده كنند مي‌توانند به شكل انسان ظاهر شوند و سوره مريم نمونه اي از آن است كه خداوند فرشته روح را براي حضرت مريم فرستاد و مانند انسان در مقابل حضرت مريم ظاهر شد.

وي، قدرت ملائكه را فراتر از قدرت انسان دانست و گفت: روايت است گروهي از ملائكه هستند كه قدرت هريك از آنها بيشتر از قدرت همه جن و انسان است، بنابراين انسان از جهان هستي بي اطلاع است و در اين دنياي مادي زنداني است و اشراف و آگاهي به جهان هستي ندارد.

حجت الاسلام اسلامي تبار بیان کرد: اميرمومنان(ع) درنهج البلاغه مي فرمايد، گروهي از ملائكه هستند كه پاهاي آنها درون زمين است و گردن‌ آنها از آسمان بالاتر است و اركان وجودشان فراتر از پهنه زمين و آسمان است و كتف آنها توان حمل عرش الهي را دارند.

وي افزود: ملائكه به لحاظ قدرت فوق العاده عجيب هستند، به طوريكه شايد يكي از ملائكه مأمور اداره يك كهكشان را داشته باشد كه هريك كهكشان ميلياردها ستاره است و وجود ملائكه از همه آنها گسترده تر و بالاتر است.

امام جمعه موقت كاشان يادآور شد: ملائكه با وجود اينكه موجودات مجرد هستند، انسان با چشم برزخي مي تواند آنها را مشاهده كند و براي بسياري از بزرگاني كه اهل سير و سلوك و معنويت و بندگي بودند اين مسأله عادي است.

حجت الاسلام اسلامي تبار تأكيد كرد: كساني كه اهل بندگي خالصانه هستند و اطاعت از خدا را فقط براي بندگي خدا انجام مي‌دهند و داراي تقواي حقيقي الهي هستند و از گناهان پرهيز مي‌كنند و از مال حرام پرهيز و حضور قلب در نماز دارند، خداوند نيز به آنها چشم برزخي مي‌دهد و مي توانند ملائكه را ببيند.

وي يادآور شد: ما شيعه اهل بيت نيستيم بلكه ما محب اهل بيت هستيم چرا كه شيعه اهل بيت داراي چشم پاك، نماز اول وقت، اهل تقوا و پرهيزكاري، گوش و چشم و زبان و دل و دامن او پاك است و مال حلال، اخلاق نيكو دارد و از شبهات پرهيز مي‌كند.

حجت الاسلام اسلامي تبار ادامه داد: ما در حزب اميرمومنان(ع) قرار داريم و در مسير اهل بيت هستيم، اما مقداري با اميرمومنان(ع) و اهل بيت(ع) فاصله داريم و اميدوار به ادامه مسير صحيح هستيم و قابل اميدواري است كه مانند كساني نيستيم كه مسير را اشتباه مي روند و هر لحظه از اميرمومنان(ع) و اهل بيت(ع) دورتر مي شوند.

وي افزود: پيامبر اكرم(ص) مي فرمايد، چشم از حرام بپوشانيد تا عجايب دنيا را ببينيد و اگر زيادي صحبت هاي شما و بي قيدي و اغتشاش دلهاي شما نبود، حتما آنچه را كه من مي بينم شما هم مي ديديد و آنچه را من مي شنوم، شما هم مي شنيديد.

امام جمعه موقت كاشان يادآور شد: انساني كه در مسير سير سلوك الهي حركت كند و اهل بندگي خدا باشد به مرور به مراحلي مي رسد كه يكي از اين مراحل باز شدن چشم برزخي انسان است كه مي تواند عالم غيب را ببيند./۲۰۲/۱۳۰۷/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵:۳۹
آيت الله نمازي:
سوء استفاده های اقتصادی نتیجه نادیده گرفتن امر به معروف است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: اگر در جامعه امر به معروف و نهي از منكر اجرا شده بود امروز شاهد سوء استفاده هاي اقتصادي و خروج سرمايه هاي هزاران ميلياردي از كشور نبوديم.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵:۳۲
امام جمعه اصفهان:
مجالس امام حسین سبب اتحاد مردم دربرابر کفر می شود
آیت الله طباطبایی نژاد با بیان این که دشمنان در طول تاریخ با عزاداری برای سیدالشهدا(ع) به شکل های مختلف مخالفت کرده اند، گفت: دستگاه سیدالشهدا(ع) همواره سبب اتحاد مردم در نظام اسلامی در برابر کفر شده ...
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۴۵
امام جمعه موقت كاشان:
نخستين دستاورد امام حسين جدايي اسلام ناب از اسلام اموي بود
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه حادثه عاشورا تقابل دو تفكر و دو اسلام علوي و اسلام اموي بود، گفت: نخستين دستاورد اسلام امام حسين(ع) جدايي اسلام علوي و ناب از اسلام اموي و مشخص شدن خط و خطوط و چ...
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۲:۲۲
دبير جامعه روحانيت كاشان:
وحشت از گرفتار شدن در دام شيطان يكي از دغدغه هاي متقين است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: يكي از دغدغه هاي انسان متقي و انسانهاي الهي وحشت از گرفتار شدن در دام شيطان است، از اين رو انسان بايد با يك اسلام شناس در ارتباط باشد تا براي هركاري مشورت كند و قبل از اي...
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۰۰:۱۶
حجت الاسلام صابري اراكي:
عزاداري همراه با اخلاص، اثرگذار است
استاد حوزه علميه قم پيام امام حسين(ع) را درك و فهم و بصيرت دانست و گفت: عزاداري ها بايد همراه با اخلاص باشد تا اثرگذار باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۸:۰۷
استاد حوزه علمیه:
طمع، ثبات قدم و ايمان را نابود مي كند
حجت الاسلام فاتحی با اشاره به اينكه آفت طمع، ثبات قدم و ايمان را نابود مي كند، گفت: ريشه همه حقوق هاي نجومي، اختلاس ها، ضعف مديريت ها و كم كاري ها طمع است و طمع سبب نابودي ثبات قدم در دين می شود.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۲:۴۰
امام جمعه موقت كاشان:
جبران گناه نشان دهنده ثبات قدم در دين است
امام جمعه موقت كاشان از بي ثباتي به عنوان آفت ثبات قدم در دين نام برد و گفت: بي ثباتي در دين يكي از خدعه هاي نفس است و جبران سريع گناه و اشتباه نشان دهنده ثبات قدم در دين است.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۲۳:۲۲
دبير جامعه روحانيت كاشان:
عُجب و تكبر ريشه در غرور دارد
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: عُجب و تكبر از جمله صفاتي است كه مفهوم و ريشه مشترك خود برتر بيني و غرور دارد، انسان متكبر خود را بالاتر از ديگران مي داند در حاليكه انسان مبتلا به عُجب كاري به ديگران ند...
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۷:۲۹
حجت الاسلام والمسلمین حسيني خراساني:
مردم، شايسته خدمت بيشتر از سوي مسؤولان هستند
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مردم ولايي ايران اسلامي را شايسته خدمت بيشتر از سوي مسؤولان دانست و گفت: ملت ايران از شرايط سخت اقتصادي امروز به شرطي عبور خواهد كرد كه قدر دان نعمت مكتب حسيني و رهبري ب...
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۲:۰۴
امام جمعه موقت كاشان:
خانواده سالم پايه و اساس ولايتي بودن و ولايتي ماندن است
امام جمعه موقت كاشان به ملاك هاي داشتن يك خانواده سالم اشاره كرد و گفت: پايه و اساس ولايتي بودن و ولايتي ماندن داشتن يك خانواده سالم است.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۱:۵۸
آیت الله مهدوی:
انسان باید نسبت به مهربانی خداوند اطمینان داشته باشد
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی از افراد خودشان را مستحق می دانند و بدون در نظر گرفتن مصالح پروردگار نسبت به تقدیرات الهی اعتراض می کنند و به صفت ارحم الراحمینی خداوند شک می کنند؛ ا...
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۱:۵۲
دبير جامعه روحانيت كاشان:
عزت و ذلت دست به خدا است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: با اشاره به اينكه عزت و ذلت به دست خدا است، گفت: كسي كه عزت را از خدا بخواهد خداوند چه به او عزت بدهد و چه ندهد ذليل نمي شود.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۵:۰۲
حجت الاسلام شفیعیان خبر داد؛
اعزام ۸۱۸ مبلغ به مناطق مختلف استان اصفهان
سرپرست اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: در محرم امسال ۸۱۸ نفر مبلغ از دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان به مناطق تبلیغی داخل و خارج استان اعزام شده اند.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۲:۱۶
امام جمعه موقت كاشان:
خروجي هيئات مذهبي بايد در جامعه ظهور و بروز داشته باشد
امام جمعه موقت كاشان با تأكيد بر اينكه هريك از هيئات مذهبي بايد يك گردان از لشكر امام حسين(ع) و يك تيپ فرهنگي باشند، گفت: خروجي هيئات مذهبي بايد در جامعه بروز و ظهور داشته باشد در غير اين صورت عزاداري...
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۰۰:۳۸
دبير جامعه روحانيت كاشان:
فرزند زياد روزي را افزايش و تربيت را راحت مي كند
دبير جامعه روحانيت كاشان تربيت بچه ها در خانواده هاي تك فرزندي را ضعيف تر از تربيت بچه ها در خانواده هاي چند فرزندي دانست و گفت: فرزند زياد روزي را افزايش داده و تربيت فرزندان را راحت تر مي كند.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۲۱:۵۸
آيت الله نمازي:
معلم زمينه كمال جامعه را فراهم مي كند
نماينده ولي فقيه در كاشان با تأكيد بر اينكه معلم زمينه كمال جامعه را فراهم مي كند، گفت: تعليم و تربيت كار انبيا و فوق العاده حساس و مهم است.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۵۹
آيت الله نمازي:
خدمت به خلق محبوب پروردگار است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: بعد از فرايض واجب هيچ عملي نزد خداوند محبوب تر از خدمت به خلق نيست، از اين رو پرسنل اورژانس در سراسر كشور سبب آرامش و اميد مردم هستند.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۳:۵۵
حجت الاسلام موسوی:
مسیر حلال برای برطرف کردن تمام نیازهای انسان وجود دارد
رییس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با تأکید بر وجود راه‌های حلال برای ارضای تمام نیازهای انسان، گفت: مفهوم رزق در ادبیات دینی مفهوم بسیار گسترده ای است و فقط شامل کسب مال نیست.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۳:۱۱
امام جمعه موقت كاشان:
تقرب الي الله يكي از دستاوردهاي خدمت به مردم است
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه خدمت به مردم سيره اهل بيت(ع) است و يكي از دستاوردهاي خدمت به مردم تقرب الي الله است، گفت: محبوب ترين انسانها نزد خداكسي است كه با كمك خود سبب خوشحالي مردم باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۱:۵۵
دبير جامعه روحانيت كاشان:
بزرگترين مهارت ارتباطي هنر خوب گوش كردن است
دبير جامعه روحانيت كاشان مهارت گفت وگو و سخن گفتن با يكديگر و خوب شنيدن را سبب شيرين شدن زندگي دانست و گفت: يكي از بزرگترين مهارت هاي ارتباطي هنر خوب گوش كردن است و اگر كسي بلد باشد حرف ديگران را خوب...