Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - قرارداد ۲۰۳۰ با مبانی اسلام ناسازگار است
پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ Thursday, April 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۲:۱۴
شناسه خبر: ۴۹۶۹۱۹
 
رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان:
قرارداد ۲۰۳۰ با مبانی اسلام ناسازگار است
حجت الاسلام طهماسبی با اشاره به این که امضا کردن قرارداد۲۰۳۰ یونسکو با مبانی اسلام ناسازگار است، گفت: دولت بدون این که شانیت اسلام را حفظ کند، این قرارداد را که از سوی کشورهای غربی بوده امضا کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمان، حجت الاسلام جسین طهماسبی رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان، امروز ظهر در مدرسه علمیه فاطمیه کرمان پیرامون مسائل انتخاباتی، گفت: اصل وجود پیامبران و اهل بیت برای کشور هدایت و اجرا کردن حکومت اسلامی است.

وی با اشاره به آیه 35 سوره حدید «لیقوم الناس بالقسط»، افزود: یکی از آیه هایی که در قرآن کریم بر مبنای سیاست بوده، آیه 35 سوره حدید است که تمام انسان ها را مکلف کرده که تابع حکومت اسلامی باشند و سعی کنند کسی را در زمان انتخابات برای اجرای احکام انتخاب کنند، که حکومت اسلامی را قبول داشته باشد.

حجت الاسلام طهماسبی ابراز داشت: خداوند در قرآن کریم به مردم می گوید بنا در زمام داری حکومت این نیست که هر کسی حکومت را به دست بگیرد و به هرشکلی که می خواهد آن را اداره کند.

وی با توجه به این که مردم در فضای سیاسی وظیفه مهمی بر دوش آن ها است، خاطرنشان کرد: یکی از سوالاتی که متأسفانه مردم در ذهن خود دارند این است که چرا خداوند در زمان پیامبر یا اهل بیت حکومت اسلامی را قرار نداد و خدا یعنی از این کار عاجز بود که مردم باید بدانند که خدا می خواهد با اسباب عادی و این که مردم را امتحان کند، حکومت درست کند.

استاد حوزه علمیه سطح عالی خواهران با اشاره به این که در باب حکومت دو نوع روایت در کتب شیعه و سنی ذکر شده است، ادامه داد: بعضی از روایت ها در کتاب های معتبر بیان کرده اند که حکومت اگر به دست غیر معصوم برسد، به آن حکومت جائر گفته می شود و از طرف دیگر ادله نقلی و عقلی برای ایجاد حکومت اسلامی در دست داریم.

حجت الاسلام طهماسبی اظهار داشت: جمع روایات حکومت جور با ایجاد حکومت اسلامی به این صورت بوده که اگر غیر معصوم به طور استقلالی و دور از احکام الهی حکومتی را تشکیل دهد، این حکومت جور محسوب می شود اما اگر طبق موازین شرعی و برای اجرا کردن حقوق خدا در زمین حکومت تشکیل شود، اشکالی ندارد.

رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان ادامه داد: یکی از وظایف مهم ریاست جمهوری در کشور اسلامی این بوده که شخص رییس جمهور افزون بر این که شناخت دقیق از اسلام دارد و حکومت اسلامی را قبول دارد، باید به فکر اجرایی کردن دین اسلام و حل کردن مشکلات مردم باشد.

کارشناس مسائل سیاسی با توجه به این که رییس جمهور باید در هر کاری دین اسلام را مبنا قرار دهد، خاطرنشان کرد: امضا کردن قرار داد 2030 یونسکو از کارهایی بوده که با حکومت اسلامی سازگار نبوده و دولت محترم بدون این که شانیت اسلام را حفظ کنند، این قرار داد را که از سوی کشور های غربی بوده را امضا کردند.

وی تصریح کرد: یکی از مفاد قرار داد یونسکو این بوده که باید تا سال 2030 آموزش را جهانی کنیم و گفته شده که اگر کشورها به این مفاد پایبند باشند، ما آن ها را حمایت می کنیم و این به این مبنا بوده که دین را کنار زده و به فکر عملی کردن مبانی غرب در کشور باشند.

استاد حوزه علمیه خواهران با توجه به این که کشور ایران با امضا کردن مفادهای 2030 باید مواد فرهنگی و ارزشی دین را از کتاب ها حذف کند، بیان داشت: حذف کردن مفاد دینی و تعالیم قرآنی از کل مقاطع تحصیلی از مواردی بوده که در این مفاد 2030 به چشم می آید.

وی با اشاره به این که همجنس بازی باید درمدارس ایران پذیرفته شود، افزود: رییس جمهوری باید مملکت اسلامی را بدست بگیرد که خط قرمز او، پایبند بودن به ارزش های اسلامی که برگرفته از قرآن و اهل بیت است را در دستور کار خود قرار دهد.

حجت الاسلام طهماسبی بیان داشت: مردم جامعه باید بفهمند که در این چند سال اخیر ظلم بیداد کرده و مردم ایران باید رییس جمهوری را برای کشور انتخاب کند که بر ضد ظلم باشد و ظلم را از کشور حذف کند.

وی با اشاره به این که هدف امام از تشکیل حکومت اسلامی از بین بردن ظلم و مفاسد اقتصادی بود، خاطرنشان کرد: مردم باید حکومت را طوری داشته باشند که کشور و جهان به فکر آمدن امام زمان باشند و از وظایف حکومت این است که عقول مردم را برای حکومت امام زمان آماده کند.

حجت الاسلام طهماسبی در پایان گفت: رییس جمهوری در کار خود موفق بوده که مفاسد اقتصادی را در جامعه از بین ببرد و به فکر مستضعفین جامعه و کم کردن فاصله طبقاتی در جامعه باشد./202/9707/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۸:۳۶
امام جمعه کرمان:
خدمت کردن به افراد نیازمند ثواب ویژه دارد
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی با بیان اینکه در زمان بحران، مردم مشکلات شدید و فراوانی دارند، گفت: خدمت کردن به افراد نیازمند ثواب ویژه دارد.
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۲۳:۰۷
امام جمعه شهداد:
دلارهای عربستان عامل اصلی حمله موشکی آمریکا به سوریه است
امام جمعه شهداد با توجه به این که دلارهای عربستان عامل اصلی حمله موشکی آمریکا به سوریه است، گفت: عربستان یکی از متحدان دولت آمریکا و انگلیس است و امروزه عربستان در چهره مردم جهان به یک کشور فریب خورده...
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۸:۵۷
استاد حوزه علمیه کرمان:
بعثت پیامبر اکرم سبب نجات مردم از گمراهی شد
استاد حوزه علمیه کرمان با بیان اینکه بعثت پیامبراکرم(ص) رنگ و بوی انسانیت را به مردم هدیه کرد، گفت: هنر حضرت محمد(ص) تربیت دینی و اسلامی برای مردم بوده است.
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۸:۵۲
امام جمعه اندوهجرد:
روحانیان چهره واقعی دین و پیامبر را به مردم معرفی کنند
حجت الاسلام آقا مولایی با بیان این که روحانیان چهره واقعی دین و پیامبر را به مردم معرفی کنند، گفت: دین اسلام بهترین دین در جهان شناخته شده است.
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۸:۴۹
استاد درس خارج حوزه علمیه کرمان:
اخلاق پیامبر اسلام معلم واقعی انسان ها است
استاد درس خارج حوزه علمیه کرمان گفت: امانتداری حضرت محمد(ص) یکی از فضایل ایشان بوده و مردم پیامبر اسلام را با نام محمد امین به یکدیگر معرفی می کردند.
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۸:۴۵
امام جمعه امین شهر:
حملات آمریکا نشان دهنده شکست دشمنان در سوریه است
حجت الاسلام فلاحی گفت: حملات آمریکا به سوریه نشان دهنده شکست دشمنان در سوریه بوده و مردم جهان بدانند که پیروزی واقعی برای مردم مسلمان است.
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۳:۳۱
استاد مجمع قاریان و حافظان استان کرمان:
فلسفه بعثت پیامبر اکرم هدایت مردم است
استاد مجمع قاریان و حافظان استان کرمان با اشاره به این که پیامبر اکرم برای هدایت مردم مبعوث شده است، گفت: رسالت پیامبر(ص) سبب فراهم شدن شخصیت گرفتن انسان در دنیا است.
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۰۰:۴۶
امام جمعه بافت:
اخلاق نیکو سبب رشد و تکامل انسان می شود
حجت الاسلام مهدی زاده با بیان این که اخلاق نیکو سبب رشد و تکامل انسان می شود، گفت: پیامبر(ص) برای رشد، شخصیت گرفتن و هدایت کردن انسانها مبعوث شده اند.
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۵:۳۱
مدیر حوزه علمیه شهداد:
دشمنان از طریق تلگرام به دنبال جاسوسی در کشور هستند
حجت الاسلام بذرکار با اشاره به این که دشمنان از طریق تلگرام به دنبال جاسوسی در کشور هستند، گفت: مردم بدانند که دشمن از طریق فضاهای مجازی همچون تلگرام به دنبال جاسوسی در بین مسؤولان و دور کردن مردم از ...
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۵:۲۳
امام جمعه کرمان:
غربی ها از مقاومت مردم سوریه می ترسند
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی با اشاره به گستاخی ها و تهدیدهای آمریکا و اسرائیل برای تهاجم به خاک سوریه، گفت: مردم سوریه با توکل بر خدا، ایمان و اتحاد خود فتنه داعش را خاموش کردند و همه مردم جهان بدان...
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۵:۱۰
معاون امور دانش آموختگان حوزه علمیه کرمان:
دولت از پیام رسان های داخلی حمایت کند
حجت الاسلام زمزم زاده گفت: حمایت کردن از پیام رسان های داخلی مهم ترین وظیفه دولت شمرده می شود زیرا دولت باید بداند که پیام رسان های خارجی همچون تلگرام به دنبال اطلاعات گرفتن از مردم و مسؤولان ایرانی ...
۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۱۸:۴۱
استاد حوزه علمیه کرمان:
عمل کردن به رهنمودهای اهل بیت راه نجات است
حجت الاسلام هدایتی نسب با بیان این که راه اهل بیت راه خدا است، گفت: تنها راه نجات از پلیدی های شیطان در دنیا این است که انسان ها از رهنمودهای اهل بیت در دنیا استفاده کنند تا از شیطان دور باشند.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۵:۳۶
نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی:
کیفیت اجناس داخلی سبب رشد اقتصاد داخلی می شود
نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کیفیت اجناس داخلی سبب رشد اقتصاد داخلی می شود، گفت: تولید کنندگان وظیفه دارند اجناس خود را با کیفیت بالا وارد بازار کنند.
۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۲۳:۲۴
امام جمعه رفسنجان:
رسانه ها نقش مهمی در فرهنگ سازی خرید کالای ایرانی دارند
حجت الاسلام دانشی با بیان این که رسانه ها نقش مهمی در فرهنگ سازی خرید کالای ایرانی در جامعه دارند، گفت: نخبگان و متولیان فرهنگی نقش زیادی در فرهنگ سازی برای حمایت از کالای ایرانی دارند.
۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۲۳:۱۶
امام جمعه بم:
کلید حل مشکلات کشور حمایت از کالای داخلی است
حجت الاسلام دانشی با اشاره به این که تعصب داشتن به کالای ایرانی راه مقابله با اجناس خارجی است، گفت: کلید حل مشکلات کشور حمایت از کالای داخلی و دوری کردن از اجناس خارجی است.
۱۳۹۷/۱/۱۹ - ۱۶:۳۷
رییس حوزه هنری کرمان مطرح کرد؛
ضرورت ترویج هنر انقلاب اسلامی در کشور
رییس حوزه هنری کرمان با اشاره به ضرورت ترویج هنر انقلاب اسلامی در کشور، گفت: ترویج هنر انقلاب اسلامی یکی از مهم ترین وظایف هنرمندان و نخبگان کشور بوده که مردم را با روش های متفاوت با اسلام آشنا کنند.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۲۳:۴۵
نماینده مجلس:
استفاده مردم از کالاهای داخلی به پیشرفت اقتصاد کشور کمک می کند
امیری با اشاره به این که اعتماد و استفاده مردم از کالاهای داخلی می تواند به اقتصاد کشور کمک کند، گفت: تولیدکنندگان داخلی باید در کیفیت و ارائه کردن محصولات خود دقت بسیار بالایی داشته باشند.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۲۳:۴۱
امام جمعه ماهان:
دولت برای تولیدکنندگان داخلی تسهیلات ویژه در نظر بگیرد
امام جمعه ماهان با توجه به این که قرار دادن تسهیلات ویژه برای تولید کنندگان از سوی دولت مهم ترین وظیفه است، گفت: دادن وام هایی با سود کم و حمایت از تولیدکنندگان را باید دولت در دستور کار خود قرار دهد....
۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۲۳:۰۸
نماینده مجلس مطرح کرد؛
ضرورت حمایت دولت از تولیدکنندگان داخلی
نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسؤولان اولین کسانی هستند که باید به حمایت از کالای ایرانی اهمیت دهند، گفت: دولت می تواند با حمایت از تولیدکنندگان و مهیا کردن تسهیلات آسان برای م...
۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۲:۱۷
نماینده مجلس:
حمایت از تولیدکنندگان داخلی مهمترین وظیفه دولت است
نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت جلوی تبلیغات کالاهای خارجی را بگیرد، گفت: حمایت از تولیدکنندگان داخلی مهمترین وظیفه دولت است.