جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ Friday, July 28, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۲:۱۴
شناسه خبر: ۴۹۶۹۱۹
 
رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان:
قرارداد ۲۰۳۰ با مبانی اسلام ناسازگار است
حجت الاسلام طهماسبی با اشاره به این که امضا کردن قرارداد۲۰۳۰ یونسکو با مبانی اسلام ناسازگار است، گفت: دولت بدون این که شانیت اسلام را حفظ کند، این قرارداد را که از سوی کشورهای غربی بوده امضا کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمان، حجت الاسلام جسین طهماسبی رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان، امروز ظهر در مدرسه علمیه فاطمیه کرمان پیرامون مسائل انتخاباتی، گفت: اصل وجود پیامبران و اهل بیت برای کشور هدایت و اجرا کردن حکومت اسلامی است.

وی با اشاره به آیه 35 سوره حدید «لیقوم الناس بالقسط»، افزود: یکی از آیه هایی که در قرآن کریم بر مبنای سیاست بوده، آیه 35 سوره حدید است که تمام انسان ها را مکلف کرده که تابع حکومت اسلامی باشند و سعی کنند کسی را در زمان انتخابات برای اجرای احکام انتخاب کنند، که حکومت اسلامی را قبول داشته باشد.

حجت الاسلام طهماسبی ابراز داشت: خداوند در قرآن کریم به مردم می گوید بنا در زمام داری حکومت این نیست که هر کسی حکومت را به دست بگیرد و به هرشکلی که می خواهد آن را اداره کند.

وی با توجه به این که مردم در فضای سیاسی وظیفه مهمی بر دوش آن ها است، خاطرنشان کرد: یکی از سوالاتی که متأسفانه مردم در ذهن خود دارند این است که چرا خداوند در زمان پیامبر یا اهل بیت حکومت اسلامی را قرار نداد و خدا یعنی از این کار عاجز بود که مردم باید بدانند که خدا می خواهد با اسباب عادی و این که مردم را امتحان کند، حکومت درست کند.

استاد حوزه علمیه سطح عالی خواهران با اشاره به این که در باب حکومت دو نوع روایت در کتب شیعه و سنی ذکر شده است، ادامه داد: بعضی از روایت ها در کتاب های معتبر بیان کرده اند که حکومت اگر به دست غیر معصوم برسد، به آن حکومت جائر گفته می شود و از طرف دیگر ادله نقلی و عقلی برای ایجاد حکومت اسلامی در دست داریم.

حجت الاسلام طهماسبی اظهار داشت: جمع روایات حکومت جور با ایجاد حکومت اسلامی به این صورت بوده که اگر غیر معصوم به طور استقلالی و دور از احکام الهی حکومتی را تشکیل دهد، این حکومت جور محسوب می شود اما اگر طبق موازین شرعی و برای اجرا کردن حقوق خدا در زمین حکومت تشکیل شود، اشکالی ندارد.

رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان ادامه داد: یکی از وظایف مهم ریاست جمهوری در کشور اسلامی این بوده که شخص رییس جمهور افزون بر این که شناخت دقیق از اسلام دارد و حکومت اسلامی را قبول دارد، باید به فکر اجرایی کردن دین اسلام و حل کردن مشکلات مردم باشد.

کارشناس مسائل سیاسی با توجه به این که رییس جمهور باید در هر کاری دین اسلام را مبنا قرار دهد، خاطرنشان کرد: امضا کردن قرار داد 2030 یونسکو از کارهایی بوده که با حکومت اسلامی سازگار نبوده و دولت محترم بدون این که شانیت اسلام را حفظ کنند، این قرار داد را که از سوی کشور های غربی بوده را امضا کردند.

وی تصریح کرد: یکی از مفاد قرار داد یونسکو این بوده که باید تا سال 2030 آموزش را جهانی کنیم و گفته شده که اگر کشورها به این مفاد پایبند باشند، ما آن ها را حمایت می کنیم و این به این مبنا بوده که دین را کنار زده و به فکر عملی کردن مبانی غرب در کشور باشند.

استاد حوزه علمیه خواهران با توجه به این که کشور ایران با امضا کردن مفادهای 2030 باید مواد فرهنگی و ارزشی دین را از کتاب ها حذف کند، بیان داشت: حذف کردن مفاد دینی و تعالیم قرآنی از کل مقاطع تحصیلی از مواردی بوده که در این مفاد 2030 به چشم می آید.

وی با اشاره به این که همجنس بازی باید درمدارس ایران پذیرفته شود، افزود: رییس جمهوری باید مملکت اسلامی را بدست بگیرد که خط قرمز او، پایبند بودن به ارزش های اسلامی که برگرفته از قرآن و اهل بیت است را در دستور کار خود قرار دهد.

حجت الاسلام طهماسبی بیان داشت: مردم جامعه باید بفهمند که در این چند سال اخیر ظلم بیداد کرده و مردم ایران باید رییس جمهوری را برای کشور انتخاب کند که بر ضد ظلم باشد و ظلم را از کشور حذف کند.

وی با اشاره به این که هدف امام از تشکیل حکومت اسلامی از بین بردن ظلم و مفاسد اقتصادی بود، خاطرنشان کرد: مردم باید حکومت را طوری داشته باشند که کشور و جهان به فکر آمدن امام زمان باشند و از وظایف حکومت این است که عقول مردم را برای حکومت امام زمان آماده کند.

حجت الاسلام طهماسبی در پایان گفت: رییس جمهوری در کار خود موفق بوده که مفاسد اقتصادی را در جامعه از بین ببرد و به فکر مستضعفین جامعه و کم کردن فاصله طبقاتی در جامعه باشد./202/9707/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۵/۲ - ۲۳:۴۷
امام جمعه رفسنجان:
دولت به نیروهای داخلی اعتقاد و اعتماد داشته باشد
امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه گویا دولت اعتقاد چندانی به نیروهای داخلی کشور ندارد، گفت: تا زمانی که نگاه دولت به سوی غرب باشد هیچ وقت به تولید داخلی آن چنان که باید و شاید توجه نمی شود.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۲۲:۰۱
امام جمعه بردسیر:
دولت باید با مفاسد اخلاقی در جامعه مبارزه کند
امام جمعه بردسیر گفت: شهروندان حق دارند از محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی، دینی، تعالی و معنوی برخوردار شوند؛ از این رو دولت باید همه امکانات خود را برای تأمین شرایط لازم به منظور بهره‌مندی مردم از ...
۱۳۹۶/۵/۲ - ۲۱:۴۸
امام جمعه زنگی آباد:
مسؤولیت اساسی دولت و نظام اسلامی ارتقای بعد معنوی و مادی مردم است
امام جمعه زنگی آباد با بیان اینکه دولت باید در جامعه فرصتهای مناسبی را برای مردم ایجاد کند، گفت: مسؤولیت اساسی دولت و نظام اسلامی ارتقای بعدی مادی و معنوی مردم است.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۰:۰۶
معاون تهذیب حوزه علمیه ماهان:
مردم ثمرات برجام را در زندگی خود لمس نکرده اند
معاون حوزه علمیه ماهان گفت: شعار دادن و حرف زدن در مورد مذاکرات و برجام، دیگر برای مردم خسته کننده شده و دولت باید بداند که مردم ثمرات برجام را در زندگی خود لمس نکرده اند.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۲۱:۳۱
امام جمعه رودبار:
عدالت اجتماعی از مهم ترین اولویت های نظام اسلامی است
امام جمعه رودبار با بیان اینکه عدالت اجتماعی برای نظام جمهوری اسلامی بسیار اهمیت دارد، گفت: تمام مسوولان باید به گونه ای رفتار و مدیریت کنند که مردم شیرینی حضور در نظام جمهوری اسلامی را احساس کنند.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۲:۱۱
معاون امور طلاب و روحانیان حوزه علمیه کرمان:
مردم منتظر اقدامات عملی دولت درزمینه اقتصاد مقاومتی هستند
معاون امور طلاب و روحانیان حوزه علمیه استان کرمان با اشاره به این که مردم از شعار دادن درباره اقتصاد مقاومتی از سوی دولت خسته شده اند، گفت: دولت باید در بحث اقتصاد مقاومتی از شعار دادن عبور کرده و د...
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۲:۰۴
استاد حوزه علمیه کرمان:
گره زدن رفع مشکلات اقتصادی به برجام، اشتباه دولت است
استاد حوزه علمیه کرمان با اشاره به این که گره زدن مسائل اقتصادی به برجام از سوی دولت بهانه ای بیش نیست، گفت: دولت وقتی می داند آمریکا مورد اعتماد نیست، چه طور اعضای دولت هنوز به دنبال مذاکره با آمری...
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۱:۱۲
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
کابینه دوازدهم با حضور مدیران متخصص و متعهد تشکیل شود
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: ریس جمهور باید هیأت وزیرانی را به مجلس معرفی کند که تعهد، توانایی و تخصص های لازم را در حیطه کاری خود داشته باشند و بتوانند مشکلات داخلی کشور را حل کنند
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۱:۰۳
امام جمعه ریگان:
دولت برای توسعه مشاغل خرد سرمایه گذاری بیشتری کند
امام جمعه ریگان با بیان اینکه توجه به مشاغل خرد یکی از راه های کمک به اقتصاد کشور است، گفت: دولت باید در راستای گسترش این مشاغل بیشتر سرمایه گذاری کند.
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۹:۵۸
امام جمعه امین شهر:
گره زدن رفع مشکلات اقتصادی به برجام امید واهی است
امام جمعه امین شهر با بیان اینکه دولت می خواهد تمام مسائل اقتصادی را به قضیه برجام گره بزند، گفت: دولت باید بداند تنها راه بهبود اوضاع اقتصادی کشور و مقابله با دشمن، تکیه به تولیدات داخلی است.
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۹:۵۴
امام جمعه شهداد:
هدف آمریکا در قضیه برجام از بین بردن انقلاب اسلامی ایران است
حجت الاسلام الله وردی گفت: هدف آمریکا از تحریم کردن دوباره ایران و نقض برجام این است که انقلاب اسلامی را از بین ببرد و دولت آمریکا بیان کرده که تا انقلاب باشد، تحریم ها ادامه پیدا می کند.
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۰۸:۵۳
امام جمعه بافت:
مهم ترین وظیفه دولت اطاعت محض از رهبری است
حجت الاسلام مهدی زاده با بیان این که مهم ترین وظیفه دولت اطاعت کردن محض از رهبری است، گفت: اینکه بعضی از مسؤولان گاهی اوقات به ارزش های اسلامی پایدار نبوده و در مقابل دشمن از خط قرمزهای رهبری دوری می...
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۴:۵۵
امام جمعه کرمان:
عقل بهترین نعمت الهی برای مردم است
امام جمعه کرمان گفت: عقل بهترین نعمت الهی برای مردم است و اگر کسی می خواهد بی نیاز بوده و قلبش آسوده خاطر باشد از خداوند منان درخواست کند که عقلش کامل باشد.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۲۲:۱۶
امام جمعه موقت کرمان:
سبک زندگی اسلامی زمینه ساز سعادت دنیوی و اخروی است
امام جمعه کرمان موقت گفت: سبک زندگی اسلامی بر پایه اسلام ناب محمدی است و همه کسانی که در بلاد اسلامی زندگی می کنند وظیفه دارند که برای بهتر شدن زندگی اسلامی تلاش کنند
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۲۰:۳۸
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری:
شورای نگهبان حافظ مرزهای حاکمیت دینی و سیاسی است
حجت الاسلام والمسلمین علیمرادی گفت: شورای نگهبان مرزبان دینی و ملی است؛ مرزبانی نه از جغرافیای مرزها بلکه مرزبان حاکمیت دینی و سیاسی نظام جمهوری اسلامی است.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۶:۴۴
استاد درس خارج حوزه علمیه کرمان:
سند۲۰۳۰ با فرهنگ امام صادق سازگاری ندارد
استاد درس خارج حوزه علمیه کرمان با اشاره به این که سند۲۰۳۰ با فرهنگ امام صادق(ع) سازگاری ندارد، گفت: جامعه زهرآلود غرب به دنبال تضعیف عقاید دینی جوانان ایرانی بوده و می خواهد با تفکرات غربی جوانان را ...
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۴:۵۷
معاون حوزه علمیه کرمان:
پیروی از سبک و سیره امام صادق سبب تحول اساسی در زندگی انسان می شود
معاون حوزه علمیه کرمان گفت: آشنایی با افکار امام صادق(ع) و پیروی از سبک و سیره آن حضرت می تواند تحول اساسی در زندگی شخصی و اجتماعی هر فرد ایجاد کند.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۰:۵۶
امام جمعه رودبار:
شورای نگهبان پاسدار ارزشهای نظام اسلامی است
حجت الاسلام عباس گروهی با بیان اینکه شورای نگهبان، نگهبان و پاسدار ارزشهای نظام اسلامی است، گفت: فلسفه تشکیل شورای نگبان، نگهبانی و پاسداری از ارزشهای نظام اسلامی است.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۲۳:۱۷
امام جمعه موقت کرمان:
بصیرت دادن به مردم از اقدامات مهم امام صادق بود
حجت الاسلام عرب پور گفت: بصیرت دادن به مردم نسبت به امر ولایت و اوضاع مردم در زمان بنی امیه از اقدامات مهم امام صادق(ع) در زمان امامت خود بود.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۲۰:۲۰
امام جمعه بردسیر:
شورای نگهبان حافظ کیان نظام اسلامی است
امام جمعه بردسیر گفت: دشمن اگر بخواهد به این نظام ضربه و خدشه ای وارد کند باید از طریق عناصر وابسته و نفوذی در مجلس یا در ریاست جمهوری و مجلس خبرگان اقدام کند؛ از این رو بزرگترین مانع در برابر آنها شو...