دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ Monday, January 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۲:۱۴
شناسه خبر: ۴۹۶۹۱۹
 
رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان:
قرارداد ۲۰۳۰ با مبانی اسلام ناسازگار است
حجت الاسلام طهماسبی با اشاره به این که امضا کردن قرارداد۲۰۳۰ یونسکو با مبانی اسلام ناسازگار است، گفت: دولت بدون این که شانیت اسلام را حفظ کند، این قرارداد را که از سوی کشورهای غربی بوده امضا کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمان، حجت الاسلام جسین طهماسبی رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان، امروز ظهر در مدرسه علمیه فاطمیه کرمان پیرامون مسائل انتخاباتی، گفت: اصل وجود پیامبران و اهل بیت برای کشور هدایت و اجرا کردن حکومت اسلامی است.

وی با اشاره به آیه 35 سوره حدید «لیقوم الناس بالقسط»، افزود: یکی از آیه هایی که در قرآن کریم بر مبنای سیاست بوده، آیه 35 سوره حدید است که تمام انسان ها را مکلف کرده که تابع حکومت اسلامی باشند و سعی کنند کسی را در زمان انتخابات برای اجرای احکام انتخاب کنند، که حکومت اسلامی را قبول داشته باشد.

حجت الاسلام طهماسبی ابراز داشت: خداوند در قرآن کریم به مردم می گوید بنا در زمام داری حکومت این نیست که هر کسی حکومت را به دست بگیرد و به هرشکلی که می خواهد آن را اداره کند.

وی با توجه به این که مردم در فضای سیاسی وظیفه مهمی بر دوش آن ها است، خاطرنشان کرد: یکی از سوالاتی که متأسفانه مردم در ذهن خود دارند این است که چرا خداوند در زمان پیامبر یا اهل بیت حکومت اسلامی را قرار نداد و خدا یعنی از این کار عاجز بود که مردم باید بدانند که خدا می خواهد با اسباب عادی و این که مردم را امتحان کند، حکومت درست کند.

استاد حوزه علمیه سطح عالی خواهران با اشاره به این که در باب حکومت دو نوع روایت در کتب شیعه و سنی ذکر شده است، ادامه داد: بعضی از روایت ها در کتاب های معتبر بیان کرده اند که حکومت اگر به دست غیر معصوم برسد، به آن حکومت جائر گفته می شود و از طرف دیگر ادله نقلی و عقلی برای ایجاد حکومت اسلامی در دست داریم.

حجت الاسلام طهماسبی اظهار داشت: جمع روایات حکومت جور با ایجاد حکومت اسلامی به این صورت بوده که اگر غیر معصوم به طور استقلالی و دور از احکام الهی حکومتی را تشکیل دهد، این حکومت جور محسوب می شود اما اگر طبق موازین شرعی و برای اجرا کردن حقوق خدا در زمین حکومت تشکیل شود، اشکالی ندارد.

رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان ادامه داد: یکی از وظایف مهم ریاست جمهوری در کشور اسلامی این بوده که شخص رییس جمهور افزون بر این که شناخت دقیق از اسلام دارد و حکومت اسلامی را قبول دارد، باید به فکر اجرایی کردن دین اسلام و حل کردن مشکلات مردم باشد.

کارشناس مسائل سیاسی با توجه به این که رییس جمهور باید در هر کاری دین اسلام را مبنا قرار دهد، خاطرنشان کرد: امضا کردن قرار داد 2030 یونسکو از کارهایی بوده که با حکومت اسلامی سازگار نبوده و دولت محترم بدون این که شانیت اسلام را حفظ کنند، این قرار داد را که از سوی کشور های غربی بوده را امضا کردند.

وی تصریح کرد: یکی از مفاد قرار داد یونسکو این بوده که باید تا سال 2030 آموزش را جهانی کنیم و گفته شده که اگر کشورها به این مفاد پایبند باشند، ما آن ها را حمایت می کنیم و این به این مبنا بوده که دین را کنار زده و به فکر عملی کردن مبانی غرب در کشور باشند.

استاد حوزه علمیه خواهران با توجه به این که کشور ایران با امضا کردن مفادهای 2030 باید مواد فرهنگی و ارزشی دین را از کتاب ها حذف کند، بیان داشت: حذف کردن مفاد دینی و تعالیم قرآنی از کل مقاطع تحصیلی از مواردی بوده که در این مفاد 2030 به چشم می آید.

وی با اشاره به این که همجنس بازی باید درمدارس ایران پذیرفته شود، افزود: رییس جمهوری باید مملکت اسلامی را بدست بگیرد که خط قرمز او، پایبند بودن به ارزش های اسلامی که برگرفته از قرآن و اهل بیت است را در دستور کار خود قرار دهد.

حجت الاسلام طهماسبی بیان داشت: مردم جامعه باید بفهمند که در این چند سال اخیر ظلم بیداد کرده و مردم ایران باید رییس جمهوری را برای کشور انتخاب کند که بر ضد ظلم باشد و ظلم را از کشور حذف کند.

وی با اشاره به این که هدف امام از تشکیل حکومت اسلامی از بین بردن ظلم و مفاسد اقتصادی بود، خاطرنشان کرد: مردم باید حکومت را طوری داشته باشند که کشور و جهان به فکر آمدن امام زمان باشند و از وظایف حکومت این است که عقول مردم را برای حکومت امام زمان آماده کند.

حجت الاسلام طهماسبی در پایان گفت: رییس جمهوری در کار خود موفق بوده که مفاسد اقتصادی را در جامعه از بین ببرد و به فکر مستضعفین جامعه و کم کردن فاصله طبقاتی در جامعه باشد./202/9707/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۷:۱۸
مدیر مدرسه علیمه صالحیه کرمان:
میدان سیاست جای هر فردی نیست
حجت الاسلام حاجی آبادی با اشاره به این که میدان سیاست جای هر فردی نیست، گفت: فردی که در عرصه فضای سیاست گام بر می دارد نیاز به سواد کافی دارد و علم کافی، یک عنصر مهم در میدان سیاست است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۷:۲۰
امام جمعه کرمان:
اسرائیل غاصب غده سرطانی جهان اسلام است
امام جمعه کرمان با اشاره به این که اسرائیل غاصب غده سرطانی جهان اسلام است، گفت: دشمنان اسلام به دنبال از بین بردن انقلاب اسلامی ایران هستند و آمریکا در منطقه خاورمیانه به فکر منفعت خود است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۲۱:۳۱
امام جمعه امین شهر:
فضای مجازی راه نفوذ دشمنان را به کشور باز می کند
امام جمعه امین شهر با اشاره به این که فضای مجازی راه نفوذ دشمنان را به کشور باز می کند، گفت: مسؤولان باید مراقب خود در فضای مجازی باشند زیرا دشمن به دنبال نفوذ در مسؤولان بوده تا بتواند ذهن آن ها را ج...
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۲۱:۲۹
امام جمعه زنگی آباد:
بصیرت و هوشیاری ملت، دشمنان را ناکام می گذارد
حجت الاسلام سیفی با بیان اینکه دشمنان ما در حال طراحی نقشه های شوم هستند، گفت: فرصت طلبی و فتنه گری دشمنان خبیث برای آسیب رساندن به جمهوری اسلامی ایران، اولویت اول آنها است و بصیرت و هوشیاری ملت، دشمن...
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۱
استاد حوزه علمیه کرمان:
مسؤولان از شبکه های اجتماعی داخلی حمایت کنند
استاد حوزه علمیه کرمان با توجه به این که فضای مجازی خارجی، مسؤولان و مردم را تهدید می کند، گفت: مسؤولان ایرانی هیچ انگیزه ای برای حمایت از فضای مجازی داخلی ندارند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۲۱:۲۲
امام جمعه رفسنجان:
فضای مجازی باید جایگاه نشر معارف اهل بیت باشد
امام جمعه رفسنجان گفت: فضای مجازی باید جایگاه نشر معارف اهل بیت باشد تا بتوانیم از سوی فضای مجازی دین اسلام را به همه مردم جهان انتشار بدهیم.
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۱۵:۳۰
امام جمعه کرمان:
مسؤولان باید مراقب نفوذ دشمن در کشور باشند
حجت الاسلام علیدادی با اشاره به این که مسؤولان باید مراقب نفوذ دشمن در کشور باشند، گفت: دشمن می خواهد از راه نفوذ به مسؤولان کشور، اداره کشور را به دست بگیرد؛ به همین دلیل مسؤولان باید در کار خود مراق...
۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۲۲:۲۹
امام جمعه شهداد:
فضای مجازی باید جایگاه نشر معارف اهل بیت باشد
امام جمعه شهداد با بیان این که فضای مجازی باید جایگاه نشر معارف اهل بیت باشد، گفت: یکی از وظایف نخبگان کشور این است که فضای مجازی مستقل برای کشور راه اندازی کنند تا دشمنان اسلام نتوانند با استفاده از ...
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۷:۳۳
امام جمعه بم:
دشمن با فضای مجازی به دنبال از بین بردن فرهنگ اسلامی است
حجت الاسلام دانشی با اشاره به این که از بین بردن فرهنگ اسلامی، هدف اصلی دشمن از فضای مجازی در کشور است، گفت: دولتمردان نباید اجازه دهند که دشمنان قسم خورده ایران از طریق فضای مجازی به خانواده های ایرا...
۱۳۹۶/۱۰/۱۵ - ۱۸:۳۷
امام جمعه کرمان:
بصیرت انسان را از فضای غبار آلود فتنه نجات می دهد
امام جمعه کرمان گفت: کیلد آشوب گری دست دشمنان به ویژه آمریکا است و دشمنان می خواهند از هر راهی به کشور آسیب بزنند اما بصیرت انسان را از فضای غبار آلود فتنه نجات می دهد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۲:۲۷
حجت الاسلام منتظری:
مردم مراقب نقشه های شوم دشمنان باشند
امام جمعه انار گفت: دشمنان ایران اسلامی دنبال فرصت های مناسبی هستند تا با استفاده از این فضا، مردم را برای رسیدن به نقشه های شومشان اهرم قرار دهند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۲۱:۰۷
مدیر حوزه علمیه شهداد:
مردم مطالبات خود را از راه قانونی به مسؤولان برسانند
حجت الاسلام بذکار گفت: مردم ایران باید مطالبات خود را از راه قانونی به مسؤولان برسانند و بدانند که با آمدن به خیابان ها دشمن سوء استفاده می کند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۱:۱۳
معاون فرهنگی سپاه ثارالله استان کرمان:
حوزه های علمیه نقش مهمی در بصیرت افزایی مردم دارند
معاون فرهنگی سپاه ثارالله کرمان با اشاره به این که راه تشخیص حق از باطل نیاز به بصیرت دارد، گفت: حوزه های علمیه نقش مهمی در بصیرت افزایی مردم دارند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۲۱:۰۹
معاون امور طلاب حوزه علمیه کرمان:
دولت باید برای حل مشکلات مردم چاره اندیشی کند
حجت الاسلام زمزم زاده با بیان این که دولت اقتصاد مقاومتی را فراموش کرده است، گفت: مطالبات مردم در قضیه گرانی به حق بوده و دولت باید برای راضی کردن مردم چاره اندیشی و مشکلات را حل کند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۲۱:۰۲
امام جمعه امین شهر:
اجرای اقتصاد مقاومتی راه غلبه بر بیکاری و تورم است
حجت الاسلام فلاحی با بیان این که اجرای اقتصاد مقاومتی راه نجات از بیکاری و تورم است، گفت: دولت باید بداند که تنها راه نجات از وضعیت نا مطلوب اقتصادی، عملی کردن اقتصاد مقاومتی است.
۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۲۳:۴۵
معاون تهذیب مدرسه علمیه ابوالفضل ماهان:
دشمن با حربه های اقتصادی به دنبال تضعیف انقلاب اسلامی است
حجت الاسلام شاه حیدری با بیان این که هدف دشمن تفرقه و تضعیف جمهوری اسلامی ایران است، گفت: دشمن به بهانه وضعیت اقتصادی، به فکر تضعیف انقلاب اسلامی است.
۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۱۹:۴۵
امام جمعه رفسنجان:
نفوذ اقتصادی از اهداف دشمن است
حجت الاسلام رمضانی پور گفت: نفوذ اقتصادی بیشترین هدف دشمن در کشور بوده زیرا دشمن فهمیده تنها راه از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران، نفوذ اقتصادی است.
۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۰۰:۱۲
استاد حوزه علمیه:
عظمت ۹ دی به خاطر زنده نگه داشتن آرمان های انقلاب است
حجت الاسلام محمدزاده گفت: ۹ دی بسیاری از خواص جامعه رد شدند و مردم عادی جامعه متوجه شدند که دشمن هدفش براندازی نظام اسلامی است از این رو اجازه ندادند که هدف دشمن عملی شود؛ بنابراین عظمت ۹ دی به خاطر ...
۱۳۹۶/۱۰/۸ - ۲۳:۱۹
امام جمعه زنگی آباد:
حماسه ۹ دی سبب اقتدار ملی شد
حجت الاسلام سیفی گفت: اگر حماسه ۹ دی نبود امروز آرامش، همبستگی و اقتدار ملی را نداشتیم از این رو یکی از دستاوردهای این حماسه پیروزی کشورهای عراق و سوریه بود وخداوند برکات خود را برکشور و جبهه مقاومت ن...
۱۳۹۶/۱۰/۸ - ۲۳:۰۹
حجت الاسلام والمسلمین آقا تهرانی:
ولایت مداری و بصیرت فتنه های دشمنان را خنثی می کند
حجت الاسلام والمسلمین آقا تهرانی با اشاره به این که ولایت مداری و داشتن بصیرت فتنه های دشمنان اسلام را نابود می کند، گفت: تبعیت از سخنان حکیمانه و هوشمندانه رهبر انقلاب نقشه های شوم دشمنان را خنثی می...