سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ Tuesday, September 26, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۲:۱۴
شناسه خبر: ۴۹۶۹۱۹
 
رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان:
قرارداد ۲۰۳۰ با مبانی اسلام ناسازگار است
حجت الاسلام طهماسبی با اشاره به این که امضا کردن قرارداد۲۰۳۰ یونسکو با مبانی اسلام ناسازگار است، گفت: دولت بدون این که شانیت اسلام را حفظ کند، این قرارداد را که از سوی کشورهای غربی بوده امضا کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمان، حجت الاسلام جسین طهماسبی رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان، امروز ظهر در مدرسه علمیه فاطمیه کرمان پیرامون مسائل انتخاباتی، گفت: اصل وجود پیامبران و اهل بیت برای کشور هدایت و اجرا کردن حکومت اسلامی است.

وی با اشاره به آیه 35 سوره حدید «لیقوم الناس بالقسط»، افزود: یکی از آیه هایی که در قرآن کریم بر مبنای سیاست بوده، آیه 35 سوره حدید است که تمام انسان ها را مکلف کرده که تابع حکومت اسلامی باشند و سعی کنند کسی را در زمان انتخابات برای اجرای احکام انتخاب کنند، که حکومت اسلامی را قبول داشته باشد.

حجت الاسلام طهماسبی ابراز داشت: خداوند در قرآن کریم به مردم می گوید بنا در زمام داری حکومت این نیست که هر کسی حکومت را به دست بگیرد و به هرشکلی که می خواهد آن را اداره کند.

وی با توجه به این که مردم در فضای سیاسی وظیفه مهمی بر دوش آن ها است، خاطرنشان کرد: یکی از سوالاتی که متأسفانه مردم در ذهن خود دارند این است که چرا خداوند در زمان پیامبر یا اهل بیت حکومت اسلامی را قرار نداد و خدا یعنی از این کار عاجز بود که مردم باید بدانند که خدا می خواهد با اسباب عادی و این که مردم را امتحان کند، حکومت درست کند.

استاد حوزه علمیه سطح عالی خواهران با اشاره به این که در باب حکومت دو نوع روایت در کتب شیعه و سنی ذکر شده است، ادامه داد: بعضی از روایت ها در کتاب های معتبر بیان کرده اند که حکومت اگر به دست غیر معصوم برسد، به آن حکومت جائر گفته می شود و از طرف دیگر ادله نقلی و عقلی برای ایجاد حکومت اسلامی در دست داریم.

حجت الاسلام طهماسبی اظهار داشت: جمع روایات حکومت جور با ایجاد حکومت اسلامی به این صورت بوده که اگر غیر معصوم به طور استقلالی و دور از احکام الهی حکومتی را تشکیل دهد، این حکومت جور محسوب می شود اما اگر طبق موازین شرعی و برای اجرا کردن حقوق خدا در زمین حکومت تشکیل شود، اشکالی ندارد.

رییس دادگاه ویژه روحانیت استان کرمان ادامه داد: یکی از وظایف مهم ریاست جمهوری در کشور اسلامی این بوده که شخص رییس جمهور افزون بر این که شناخت دقیق از اسلام دارد و حکومت اسلامی را قبول دارد، باید به فکر اجرایی کردن دین اسلام و حل کردن مشکلات مردم باشد.

کارشناس مسائل سیاسی با توجه به این که رییس جمهور باید در هر کاری دین اسلام را مبنا قرار دهد، خاطرنشان کرد: امضا کردن قرار داد 2030 یونسکو از کارهایی بوده که با حکومت اسلامی سازگار نبوده و دولت محترم بدون این که شانیت اسلام را حفظ کنند، این قرار داد را که از سوی کشور های غربی بوده را امضا کردند.

وی تصریح کرد: یکی از مفاد قرار داد یونسکو این بوده که باید تا سال 2030 آموزش را جهانی کنیم و گفته شده که اگر کشورها به این مفاد پایبند باشند، ما آن ها را حمایت می کنیم و این به این مبنا بوده که دین را کنار زده و به فکر عملی کردن مبانی غرب در کشور باشند.

استاد حوزه علمیه خواهران با توجه به این که کشور ایران با امضا کردن مفادهای 2030 باید مواد فرهنگی و ارزشی دین را از کتاب ها حذف کند، بیان داشت: حذف کردن مفاد دینی و تعالیم قرآنی از کل مقاطع تحصیلی از مواردی بوده که در این مفاد 2030 به چشم می آید.

وی با اشاره به این که همجنس بازی باید درمدارس ایران پذیرفته شود، افزود: رییس جمهوری باید مملکت اسلامی را بدست بگیرد که خط قرمز او، پایبند بودن به ارزش های اسلامی که برگرفته از قرآن و اهل بیت است را در دستور کار خود قرار دهد.

حجت الاسلام طهماسبی بیان داشت: مردم جامعه باید بفهمند که در این چند سال اخیر ظلم بیداد کرده و مردم ایران باید رییس جمهوری را برای کشور انتخاب کند که بر ضد ظلم باشد و ظلم را از کشور حذف کند.

وی با اشاره به این که هدف امام از تشکیل حکومت اسلامی از بین بردن ظلم و مفاسد اقتصادی بود، خاطرنشان کرد: مردم باید حکومت را طوری داشته باشند که کشور و جهان به فکر آمدن امام زمان باشند و از وظایف حکومت این است که عقول مردم را برای حکومت امام زمان آماده کند.

حجت الاسلام طهماسبی در پایان گفت: رییس جمهوری در کار خود موفق بوده که مفاسد اقتصادی را در جامعه از بین ببرد و به فکر مستضعفین جامعه و کم کردن فاصله طبقاتی در جامعه باشد./202/9707/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۱:۱۷
امام جمعه ماهان:
دشمن به دنبال به وجود آوردن شیعه انگلیسی در کشور است
امام جمعه ماهان با اشاره به این که دشمن به دنبال به وجود آوردن شیعه انگلیسی در کشور است، گفت: خطر سکولاریسم در عزاداری های امام حسین(ع) تهدیدی برای کشور است از این رو روحانیان باید سعی کنند با منبرها...
۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۹:۵۹
امام جمعه کوهبنان:
اهداف قیام عاشورا برای نسل جوان بازگو شود
امام جمعه کوهبنان گفت: مبلغان و روحانیان باید در منابر خود در وهله اول موضوع شناسی و مخاطب شناسی را مد نظر قرار دهند و اهداف قیام عاشورا را در این ماه برای مردم به ویژه نسل جوان بازگو کنند.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۰۸:۴۲
عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی:
مسؤولانی که به دنبال حل مشکلات مردم نباشند، لیاقت پست و مقام را ندارند
عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی با بیان این که کسی که در کشور به دنبال ثروت و شهرت باشد، لیاقت مسؤولیت را ندارد، گفت: کسانی که در کشور به دنبال منفعت های خود هستند و به فکر حل مشکلات مردم نیستند، لیاقت...
۱۳۹۶/۷/۳ - ۲۳:۵۵
عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
اعتقاد به ولی از شاخصه های رسیدن به ولایت است
عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه انسان هایی که هدف خود را رسیدن به ولایت می دانند به رشد و تکامل می رسند، گفت: یکی از شاخصه های رسیدن به ولایت اعتقاد داشتن به ولی است.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۴:۵۳
چند خبر کوتاه از استان کرمان
اعزام سالانه یک هزار مبلغ به سراسر استان کرمان، وقف ملک دو هزار متری در کرمان با نیت فعالیتهای فرهنگی و مذهبی، میزبانی بقاع متبرکه کرمان از زائران اربعین و وقفی با هدف ترویج اسلام ناب محمدی در کوهبنان...
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۰:۲۲
امام جمعه بم:
بصیرت افزایی مهم ترین وظیفه روحانیان در ایام تبلیغ ماه محرم است
امام جمعه بم با بیان این که مبلغان باید مسائل مورد نیاز جامعه را به مردم بیان کنند، گفت: بصریت دادن و آگاهی به مسائل روز دنیا از خصوصیت یک مبلغ خوب در ایام محرم است؛ زیرا کار اصلی یک روحانی این است که...
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۰:۱۸
امام جمعه سابق جیرفت:
اجرای اقتصاد مقاومتی نیاز به تفکر انقلابی دارد
امام جمعه سابق جیرفت با اشاره به این که اجرا شدن اقتصاد مقاومتی نیاز به یک تفکر انقلابی دارد، گفت: استقلال اقتصادی زمانی برای کشور ایران به وجود می آید که مسؤولان و مردم به فکر اجرایی کردن اقتصاد مقاو...
۱۳۹۶/۷/۲ - ۲۳:۲۲
عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی:
تجملات زندگی انسان ها را به خطر انداخته است
حجت اسلام موسوی با اشاره به این که تجملات زندگی انسان ها را به خطر انداخته است، گفت: تجمل گرایی با سیره اهل بیت ناسازگاری دارد؛ زیرا تجملات زندگی انسان ها را روبه نابودی می کشاند.
۱۳۹۶/۷/۲ - ۲۳:۰۶
عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
اسوه پذیری و تقلید در احکام دین وظیفه فرد مسلمان است
عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا با فضیلت ترین اعمال ها است، انسان مسلمان وظیفه دارد در کارهای خود اسوه پذیری و در احکام دینی تقلید را سر لوحه ک...
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۱:۲۱
حجت الاسلام والمسلمین عالی:
روش حکومت داری ائمه اطهار برای فتح دلها بود
حجت الاسلام والمسلمین عالی با بیان این که روش حکومت داری ائمه اطهار(ع) برای فتح دل ها بوده است، گفت: امام معصوم می خواهد قلب ها را فتح کند و این هدف با پاکی و عدالت تحقق پذیر است.
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۰:۳۹
امام جمعه رفسنجان:
بعضی از سبک های مداحی در شأن اهل بیت نیست
امام جمعه رفسنجان با اشاره به این که بعضی از سبک های مداحی در شأن اهل بیت نیست، گفت: مداحان باید در عزاداری ها، اشعاری را بخوانند که در شأن اهل بیت باشد و از مبالغه گویی و دروغ پرهیز کنند.
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۰:۱۷
امام جمعه سابق جیرفت:
رابطه با آمریکا عزت را تبدیل به ذلت می کند
امام جمعه سابق جیرفت با اشاره به این که رابطه با آمریکا عزت را تبدیل به ذلت می کند، گفت: رمز عزت مندی در جامعه این است که انسان کارهایش را برای خدا انجام دهد تا خدا به او عزت عنایت کند.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۲۳:۵۲
عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
حضور شیطان در زندگی انسان خطر ایجاد می کند
عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حضور شیطان در زندگی انسان خطر ایجاد می کند و خداوند پناهگاه خوبی در برابر دسیسه های شیطان است.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۲۳:۵۰
عضو هیت علمی موسسه امام خمینی:
بعضی از خواص کشور، دست دوستی به طرف دشمن دراز کرده اند
حجت الاسلام موسوی با اشاره به این که بعضی از خواص کشور دست دوستی به طرف دشمن دراز کرده اند، گفت: طرح هایی که ۱۳۰۰سال قبل یزید برای امام حسین برنامه ریزی کرده بود، امروز دولت آمریکا برای اسلام اجرا می ...
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۵:۱۵
مدیر مدرسه علمیه محمودیه کرمان:
عمل کردن به سیره اهل بیت بهترین راه رسیدن به خدا است
مدیر مدرسه علمیه محمودیه کرمان با توجه به این که عمل کردن به سیره اهل بیت بهترین راه برای رسیدن به خدا است، گفت: در دنیا کسی می تواند بنده خدا باشد که خود را به اهل بیت نزدیک کند.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۵:۱۰
چند خبر کوتاه از استان کرمان
ضرورت ترویج فرهنگ وقف از سوی مبلغان، وقف زمینی جهت ساخت مسجد در شهرستان جیرفت، پیش بینی اعزام یک هزار طلبه به اردوهای جهادی تا پایان سال جاری و ۲۵۰۰ متر زمین در شهرستان ریگان وقف ساخت مسجد و حسینه عنا...
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۰:۵۸
عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
مکتب عاشورا موتور محرکه اسلام است
عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه مکتب حسینی موتور محرکه اسلام است، گفت: امام حسین راه سعادت را می داند و انسان را به رشد و انسانیت می رساند.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۰۱:۳۹
عضو هیأت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی:
همه باید مطیع محض رهبری باشیم
حجت الاسلام موسوی با اشاره به این که مطیع محض رهبری بودن وظیفه ملت ایران است، گفت: افرادی در جامعه در ظاهر با رهبری خوب هستند اما در باطن به گفته های ایشان عمل نمی کنند.
۱۳۹۶/۶/۳۱ - ۱۶:۲۳
امام جمعه کرمان:
اجرای صحیح امر به معروف حلال مشکلات جامعه است
امام جمعه کرمان گفت: اگر امر به معروف به طور صحیح اجرا شود حلال همه مشکلات خواهد بود؛ اما بعضی ها امر به معروف را به گونه ای مطرح کردند که سبب دلسردی شده است.
۱۳۹۶/۶/۳۱ - ۱۶:۱۷
معاون تهذیب حوزه علمیه ماهان:
روحانیان مراقب اعمال و کردار خود در ایام تبلیغ باشند
معاون تهذیب حوزه علمیه ماهان با تأکید بر این که روحانیان باید مراقب اعمال و کردار خود در ایام تبلیغ باشند، گفت: آخوندی می تواند در تبلیغ موفق باشد که ظاهر و باطن یکسانی داشته باشد؛ زیرا مردم به رفتار ...