یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ Sunday, December 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: ۴۹۲۷۶۳
 
امام جمعه موقت کرمان:
هوشیاری و بصیرت مردم دشمنان را ناامید می کند
امام جمعه موقت کرمان با بیان این که تمکین و حمایت از قانون وظیفه همه است، گفت: دشمن می خواهد از هر راهی به کشور و نظام جمهموری اسلامی آسیب بزند اما هوشیاری و بصیرت مردم دشمنان را ناامید می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمان، حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه موقت کرمان در خطبه های نماز جمعه این شهر در مصلی امام علی(ع) گفت: توصیه علما، صالحان و بزرگان این است که شیعیان خود را با سه کتاب قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه مانوس کنند.

وی با اشاره به نامه 31 نهج البلاغه اظهار داشت: زبان یک عضو مهم در بدن انسان است و نسبت به سایر اعضای دیگر ویژگی هایی دارد، زبان می تواند با رفتارهای خوب و پسندیده اشرف مخلوقات را به خدا نزدیک کند و همچنین می تواند با گناهان انسان را به دوزخ بفرستد.

امام جمعه موقت کرمان افزود: انسان باید مواظب زبان خود باشد، سکوت زبان سبب می شود تا انسان به آراستگی روح و تفکر بیشتر در رفتار های اجتماعی خود با دیگران بیندیشد.

وی ایراد کرد: دین اسلام مسلمانان را دعوت به اخلاق خوب کرده است؛ اخلاق و رفتار خوب سبب می شود که بیگانگان تمایل به دین اسلام پیدا کنند.

امام جمعه موقت کرمان بیان کرد: انتخابات یک اتفاق خوب برای کشور ما است و هر فردی که تمایل دارد خدمتی به مردم داشته باشد پا در صحنه می گذارد؛ در مرحله اول باید هم خود و هم طرفدارانش اخلاق خوب را سر لوحه کار خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: شورای نگهبان مسؤولیت سنگینی بر دوش دارد که به لطف خدا همیشه سربلند از این وظیفه بیرون می آید.

امام جمعه موقت کرمان عنوان کرد: در شروع ثبت نام برای ریاست جمهوری متاسفانه شاهد بی نظمی هایی هستیم که مسؤولان باید فکری به حال این مشکلات کنند؛ آبروی کشور بسیار مهم تر از ثبت نام است.

وی در پایان گفت: تمکین و حمایت از قانون وظیفه همه است؛ هیچ کاندیدایی، کاندید مقام معظم رهبری نیست، کاندید رهبر معظم انقلاب رای مردم ایران است؛ دشمنان می خواهند از هر طرقی که بتوانند به کشور و نظام جمهوری اسلامی آسیب بزنند و هوشیاری و بصیرت می تواند دشمنان را ناامید کند./۲۰۲/۹۷۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۲۲:۰۳
امام جمعه کرمان:
دولت با پرداخت کردن تسهیلات ویژه و آسان، مردم را از دغدغه نداشتن مسکن نجات دهد
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی با اشاره به این که دولت با پرداخت کردن تسهیلات ویژه و آسان خود، مردم را از دغدغه نداشتن مسکن نجات دهد، گفت: داشتن یک مسکن امن و با کیفیت حق همه مردم است.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۹:۱۷
امام جمعه کرمان:
نخبه ها و فعالان فرهنگی، سپری پولادین در برابر تهاجم فرهنگی هستند
امام جمعه کرمان گفت: تلاش های بی وقفه بسیجیان نخبه و فعالان فرهنگی سپری پولادین در برابر تهاجمات فرهنگی دشمنان محسوب می شود.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۹:۱۰
استاد حوزه علمیه کرمان:
دشمن به دنبال از بین بردن وحدت بین حوزه و دانشگاه است
حجت الاسلام هدایتی با اشاره به این که دشمن به دنبال از بین بردن وحدت بین حوزه و دانشگاه است، گفت: پیشرفت کشور از جهت فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بستگی به وحدت بین حوزه و دانشگاه دارد و هر قدر که ...
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۹:۰۴
امام جمعه کرمان:
وحدت حوزه و دانشگاه از ضرورت های مهم کشور است
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی با بیان این که وحدت حوزه و دانشگاه یکی از ضرورت های کشور محسوب می شود، گفت: مسؤولان باید کوشش کنند تا تمام بسترهای علمی را برای جوانان نخبه و توانمند فراهم کنند.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۴:۱۹
امام جمعه کرمان:
مسؤولان در برابر سیاست های انگلیس هوشمندانه عمل کنند
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی گفت: انگلیسی ها باز به فکر نزدیک شدن به ما هستند؛ به همین دلیل لازم است مسؤولان و متولیان امر در کشور با هوشمندی عمل کنند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۰:۲۸
در همایش هادیان نور صورت گرفت؛
تجلیل از خدمات حجت الاسلام والمسلمین جعفری
همایش هادیان نور در تجلیل از روحانیان برجسته کرمان برگزار و در این مراسم به صورت ویژه از زحمات امام جمعه سابق کرمان حجت الاسلام والمسلمین جعفری تقدیر شد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۰:۰۶
امام جمعه شهداد:
مسؤولان استان کرمان از تجربیات حجت الاسلام والمسلمین جعفری استفاده کنند
امام جمعه شهداد گفت: تجربه ها و تلاش های فراوان حجت الاسلام والمسلمین جعفری در تاریخ کرمان ماندگار شد و باید از تجربه های وی استفاده کنیم.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۰:۰۱
امام جمعه راور:
عالمان دین نسخه ای شفا بخش برای درمان آسیب های جامعه هستند
امام جمعه راور گفت: عالمان بزرگ دین اسلام هیچ وقت بازنشسته نمی شوند و تجربه های ارزشمند آنها بهترین نسخه برای درمان آسیب های جامعه است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۹:۴۳
معاون امور طلاب حوزه علمیه کرمان:
تکیه بر نیروهای داخلی، کشور را در مقابل دشمنان قدرتمند می کند
حجت الاسلام زمزم زاده با اشاره به این که تکیه به نیروهای داخلی کشور را در مقابل دشمنان قدرتمند می کند، گفت: کوتاه آمدن در برابر ظلم و ستم های دشمن انسان را در جامعه ذلیل می کند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۶:۱۱
امام جمعه سابق جیرفت:
اعلان بیزاری از دشمن وظیفه شرعی انسان مسلمان است
حجت الاسلام عسگری با اشاره به این که اعلان بیزاری از دشمن وظیفه شرعی انسان ها شمرده می شود، گفت: بیزاری از دشمن باید با خون و گوشت ما آمیخته شود تا انسان بتواند با تمام وجود جلوی دشمن را بگیرد و از حق...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۶:۰۵
امام جمعه کهنوج:
عالم دینی هیچگاه بازنشسته نمی شود
حجت الاسلام افشارمنش با اشاره به نقش مهم علما در جامعه، گفت: عالم دینی و دانشمند اسلامی هیچگاه بازنشسته نمی شود.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۰۹:۳۶
امام جمعه رفسنجان:
دشمن به دنبال پایمال کردن حق مردم فلسطین است
حجت الاسلام رمضانی پور با بیان این که تنش در میان کشورهای مسلمان از اهداف آمریکا است، گفت: منفعت طلبی از کشورهای مسلمان، هدف اصلی دشمنان دین اسلام شمرده می شود تا بتوانند از این طریق نیازهای خود را از...
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۸:۲۱
امام جمعه امین شهر:
پول نفت عربستان برای کشتار مردم بی گناه یمن استفاده می شود
حجت الاسلام فلاحی با اشاره به این که عربستان با دلارهای خود مردم مظلوم یمن را بمباران می کند، گفت: پول نفت عربستان برای کشتار مردم بی گناه یمن استفاده می شود.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۰:۲۸
چند خبر کوتاه از استان کرمان
ثبت ۱۲ مورد وقف در شهرستان بافت، وقف ساختمانی با نیت مسجد در رفسنجان، برگزاری دوره آموزشی خدام بقاع متبرکه شمال استان کرمان و وقف زمین برای ساخت حسینیه در شهداد عناوین برخی از اخبار کوتاه در استان کرم...
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۷:۴۷
امام جمعه ماهان:
تنها راه نجات فلسطین و آزادی قدس اتحاد مسلمانان است
حجت الاسلام محمد زاده با بیان این که تنها راه نجات فلسطین و آزادی قدس اتحاد مسلمانان است، گفت: اشتغال قدس از سوی دشمن به عنوان نادیده گرفتن حق مردم فلسطین است؛ از این رو همه مسلمانان وظیفه دارند که از...
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۶:۳۷
امام جمعه بم:
مردم جهان نباید در برابر جنایت های اسرائیل سکوت کنند
حجت الاسلام دانشی با بیان این که مردم جهان نباید در برابر جنایت های اسرائیل در سرزمین فلسطین سکوت کنند، گفت: اعتراض لفظی مردم جهان می تواند بهترین کار برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین باشد.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۰۹:۱۵
معاون تهذیب مدرسه حضرت اباالفضل ماهان:
کشورهای مسلمان نباید به راحتی از موضوع فلسطین بگذرند
حجت الاسلام شاه حیدری گفت: توهین به سرزمین قدس، توهین به تمام مسلمانان است و مردم و مسؤولان کشور های مسلمان نباید به راحتی از موضوع فلسطین دور شوند؛ زیرا فلسطین خط قرمز اسلام، است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۸:۰۳
مدیر مدرسه علمیه شهداد:
آمریکا به دنبال تداوم تنش در منطقه خاورمیانه است
حجت الاسلام بذرکار با اشاره به این که کشور آمریکا به دنبال تنش در منطقه خاورمیانه است، گفت: حرف های رییس جمهور آمریکا در رابطه با قدس، یاوه گویی بیش نیست.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۶:۲۷
امام جمعه کرمان:
یاوه گویی های ترامپ به خاطر شوک شکست داعش است
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی گفت: شکست استکبار از مقاومت در ماجرای اضمحلال داعش ترامپ را در حالت نامتعادلی قرار داده که سخن از تغییر پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی می زند.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۸:۳۰
امام جمعه کوهبنان:
ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی از مهم ترین حیله های استکبار است
امام جمعه کوهبنان با بیان اینکه یکی از مهم ترین حیله های استکبار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است، گفت: دشمنان اسلام همواره در تلاشند تا نقشه ها و توطئه های شوم خود را برای اختلاف پراکنی بین شیعه و سنی...