چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ Wednesday, April 26, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: ۴۹۲۷۶۳
 
امام جمعه موقت کرمان:
هوشیاری و بصیرت مردم دشمنان را ناامید می کند
امام جمعه موقت کرمان با بیان این که تمکین و حمایت از قانون وظیفه همه است، گفت: دشمن می خواهد از هر راهی به کشور و نظام جمهموری اسلامی آسیب بزند اما هوشیاری و بصیرت مردم دشمنان را ناامید می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمان، حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه موقت کرمان در خطبه های نماز جمعه این شهر در مصلی امام علی(ع) گفت: توصیه علما، صالحان و بزرگان این است که شیعیان خود را با سه کتاب قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه مانوس کنند.

وی با اشاره به نامه 31 نهج البلاغه اظهار داشت: زبان یک عضو مهم در بدن انسان است و نسبت به سایر اعضای دیگر ویژگی هایی دارد، زبان می تواند با رفتارهای خوب و پسندیده اشرف مخلوقات را به خدا نزدیک کند و همچنین می تواند با گناهان انسان را به دوزخ بفرستد.

امام جمعه موقت کرمان افزود: انسان باید مواظب زبان خود باشد، سکوت زبان سبب می شود تا انسان به آراستگی روح و تفکر بیشتر در رفتار های اجتماعی خود با دیگران بیندیشد.

وی ایراد کرد: دین اسلام مسلمانان را دعوت به اخلاق خوب کرده است؛ اخلاق و رفتار خوب سبب می شود که بیگانگان تمایل به دین اسلام پیدا کنند.

امام جمعه موقت کرمان بیان کرد: انتخابات یک اتفاق خوب برای کشور ما است و هر فردی که تمایل دارد خدمتی به مردم داشته باشد پا در صحنه می گذارد؛ در مرحله اول باید هم خود و هم طرفدارانش اخلاق خوب را سر لوحه کار خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: شورای نگهبان مسؤولیت سنگینی بر دوش دارد که به لطف خدا همیشه سربلند از این وظیفه بیرون می آید.

امام جمعه موقت کرمان عنوان کرد: در شروع ثبت نام برای ریاست جمهوری متاسفانه شاهد بی نظمی هایی هستیم که مسؤولان باید فکری به حال این مشکلات کنند؛ آبروی کشور بسیار مهم تر از ثبت نام است.

وی در پایان گفت: تمکین و حمایت از قانون وظیفه همه است؛ هیچ کاندیدایی، کاندید مقام معظم رهبری نیست، کاندید رهبر معظم انقلاب رای مردم ایران است؛ دشمنان می خواهند از هر طرقی که بتوانند به کشور و نظام جمهوری اسلامی آسیب بزنند و هوشیاری و بصیرت می تواند دشمنان را ناامید کند./۲۰۲/۹۷۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۲/۶ - ۲۲:۲۳
معاون تهذیب حوزه علمیه ماهان:
حوزه های علمیه نقش آگاهی و بصیرت را در انتخابات دارند
حجت الاسلام شاه حیدری با بیان این که حوزه های علمیه نقش آگاهی و بصیرت را در انتخابات دارند، گفت: روحانیان در مساجد می توانند مردم را به حضورحداکثری و انتخاب شخص اصلح دعوت کنند.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۷:۳۴
امام جمعه رفسنجان:
نامزدهای ریاست جمهوری از تخریب دیگران پرهیز کنند
امام جمعه رفسنجان با توجه به این که رعایت اخلاق در زمان تبلیغات بهترین نوع تبلیغ برای یک کاندید محسوب می شود، گفت: تخریب دیگران در زمان تبلیغات برای یک کاندیدای رییس جمهوری، کاری غیر شرعی و قانونی است...
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۰:۲۸
آيت الله اعرافي:
توجه به علوم انسانی اسلامی از اولویت های حوزه علمیه است
مدیر حوزه های علمیه گفت: ورود در قلمرو حکمت و فلسفه و توجه به علوم انسانی اسلامی در حوزه از هر زمان جدی تر خواهد بود.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۲۰:۰۲
امام جمعه امین شهر:
اخلاق انتخاباتی مهم ترین رویکرد کاندیداها باشد
حجت الاسلام فلاحی با اشاره به این که اخلاق انتخاباتی باید مهم ترین رویکرد نامزدهای ریاست جمهوری در تبلیغات باشد، گفت: نامزدهای ریاست جمهوری باید برنامه های خود را برای مردم بیان کنند و وعده هایی را...
۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۸:۱۰
امام جمعه شهداد:
نامزدهای ریاست جمهوری وعده های حق و قابل اجرا بدهند
حجت الاسلام الله وردی با اشاره به این که تبلیغات سالم و دور از تخریب می تواند تبلیغی خوب از سوی نامزدهای ریاست جمهوری باشد، گفت: نامزدهای ریاست جمهوری مردم را با وعده های دروغین، فریب ندهند.
۱۳۹۶/۲/۲ - ۰۹:۴۹
چند خبر کوتاه از استان کرمان
ثبت ۱۲ مورد وقف طی سال ۹۵ در کوهبنان، ساخت خانه خادم در امامزاده سید حمید بردسیر و وقف دو منزل مسکونی جهت امور مساجد شهرستان جیرفت از مهم ترین اخبار کوتاه در استان کرمان است.
۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۳۶
امام جمعه موقت کرمان:
هوشیاری و بصیرت مردم دشمنان را ناامید می کند
امام جمعه موقت کرمان با بیان این که تمکین و حمایت از قانون وظیفه همه است، گفت: دشمن می خواهد از هر راهی به کشور و نظام جمهموری اسلامی آسیب بزند اما هوشیاری و بصیرت مردم دشمنان را ناامید می کند.
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۸:۴۲
نماینده مجلس:
قاچاق سمی برای اقتصاد کشور است
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق یک سم برای اقتصاد بوده و می تواند با گذشت زمان تولیدکنندگان را فلج کند و کشور مجبور به استفاده از کالاهای بی کیفیت خارجی شود.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۲:۰۱
امام جمعه راین:
دولت فکری اساسی برای درمان اقتصاد بیمار کشور کند
امام جمعه راین گفت: اقتصاد و بانک های ما در بستر بیماری به سر می برند و دولت باید فکری اساسی و هدفمند برای حل این موضوع داشته باشد.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۹:۱۸
امام جمعه ماهان:
مردم به دنبال اقتصاد سالم در بانک ها هستند
حجت الاسلام محمد زاده با توجه به این که کشور ایران نیازمند اقتصاد سالم در بانک ها است، گفت: یکی از مهم ترین مسائلی که باید در کشور درست شود و قانون مناسبی را برای آن برنامه ریزی کنند، مساله بانک داری...
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۰۹:۲۸
امام جمعه رفسنجان:
دولت از توانایی جوانان برای حل مشکلات اقتصادی کمک بگیرد
امام جمعه رفسنجان گفت: قوه مجریه می تواند از تفکرات و توانایی های جوانان تحصیلکرده و باسواد در زمینه اقتصادی کمک بگیرد، دانشجویان و جوانان کشور ما اندیشه های نو و کارآمدی دارند.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۱۱:۴۴
نماینده ولی فقیه در استان کرمان:
جامعه امروز نیازمند تبلیغ دین است
امام جمعه کرمان گفت: امروز جامعه بیشتر به تبلیغ دین نیاز دارد تا مشکلات شرعی حل شود این وظیفه سنگین بر عهده دانشمندان، علما و روحانیان دین اسلام است.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۶:۵۵
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:
نخستین کنگره پیامبر اعظم برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان گفت: نخستین کنگره پیامبر اعظم(ص) با هماهنگی کانون های مساجد استان کرمان و با محوریت نقش پیامبر(ص) در راه تمدن اسلامی برگزار می شود.
۱۳۹۶/۱/۲۵ - ۱۶:۵۹
امام جمعه موقت کرمان:
هوشیاری و آگاهی ملت در انتخابات سبب ناامیدی دشمنان می شود
امام جمعه موقت کرمان گفت: انتخابات نمادی از مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی است و هوشیاری و آگاهی ملت و دولت می تواند دشمنان را ناامید کند.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۸:۱۶
امام جمعه جیرفت:
اعتکاف نمادی از دلبستگی جوانان به آموزه های اسلامی است
حجت الاسلام کرمی پور گفت: اعتکاف به عنوان نمادی از دلبستگی جوانان به آموزه های اسلامی است و از این فرصت در جهت خودسازی باید بیشترین بهره را برد.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۳:۳۵
امام جمعه کوهبنان:
جلب محبت پروردگار از آثار برجسته اعتکاف است
امام جمعه کوهبنان گفت: جلب محبت پروردگار يكي از آثار برجسته و فراموش نشدني اعتكاف، به شمار می رود و اعتكاف روح را پاك قلب را جلا مي‌دهد.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۵:۴۱
استاد حوزه علمیه:
افزایش آگاهی های مردم نسبت به مسائل کشور از ضروریات است
حجت الاسلام عسگری با اشاره به این که روحانیان در مراسم اعتکاف مسائل مورد نیاز کشور را به مردم بیان کنند، گفت: افزایش آکاهی های مردم نسبت به مسائل کشور از ضروریات است.
۱۳۹۶/۱/۱۸ - ۱۶:۲۳
استاد حوزه علمیه سیرجان:
اقتصاد مقاومتی گامی بزرگ برای کاهش بیکاری در کشور است
حجت الاسلام زینل پور با بیان این که معضل بیکاری کشور را به نابودی می کشاند، گفت: اقتصاد مقاومتی گامی بزرگ برای کاهش بیکاری در کشور است.
۱۳۹۶/۱/۱۸ - ۱۵:۴۵
امام جمعه کرمان:
آمریکا دشمن بشریت است
امام جمعه کرمان گفت: آمریکا دشمن بشریت است، دشمنی آمریکا با ما هیچ وقت تمام نمی شود، این کشور قابل اعتماد نیست، مداخلات آمریکا و دوستانش برای کسی مخفی و پوشیده نمی ماند.
۱۳۹۶/۱/۱۸ - ۱۳:۱۱
استاد حوزه علمیه ماهان:
ایام اعتکاف بهترین فرصت تبلیغی برای روحانیان است
حجت الاسلام غفوری با اشاره به اهمیت اعتکاف و شرکت درآن، گفت: ایام اعتکاف بهترین فرصت تبلیغی برای روحانیان است.