پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ Thursday, October 19, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: ۴۹۲۷۶۳
 
امام جمعه موقت کرمان:
هوشیاری و بصیرت مردم دشمنان را ناامید می کند
امام جمعه موقت کرمان با بیان این که تمکین و حمایت از قانون وظیفه همه است، گفت: دشمن می خواهد از هر راهی به کشور و نظام جمهموری اسلامی آسیب بزند اما هوشیاری و بصیرت مردم دشمنان را ناامید می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمان، حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه موقت کرمان در خطبه های نماز جمعه این شهر در مصلی امام علی(ع) گفت: توصیه علما، صالحان و بزرگان این است که شیعیان خود را با سه کتاب قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه مانوس کنند.

وی با اشاره به نامه 31 نهج البلاغه اظهار داشت: زبان یک عضو مهم در بدن انسان است و نسبت به سایر اعضای دیگر ویژگی هایی دارد، زبان می تواند با رفتارهای خوب و پسندیده اشرف مخلوقات را به خدا نزدیک کند و همچنین می تواند با گناهان انسان را به دوزخ بفرستد.

امام جمعه موقت کرمان افزود: انسان باید مواظب زبان خود باشد، سکوت زبان سبب می شود تا انسان به آراستگی روح و تفکر بیشتر در رفتار های اجتماعی خود با دیگران بیندیشد.

وی ایراد کرد: دین اسلام مسلمانان را دعوت به اخلاق خوب کرده است؛ اخلاق و رفتار خوب سبب می شود که بیگانگان تمایل به دین اسلام پیدا کنند.

امام جمعه موقت کرمان بیان کرد: انتخابات یک اتفاق خوب برای کشور ما است و هر فردی که تمایل دارد خدمتی به مردم داشته باشد پا در صحنه می گذارد؛ در مرحله اول باید هم خود و هم طرفدارانش اخلاق خوب را سر لوحه کار خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: شورای نگهبان مسؤولیت سنگینی بر دوش دارد که به لطف خدا همیشه سربلند از این وظیفه بیرون می آید.

امام جمعه موقت کرمان عنوان کرد: در شروع ثبت نام برای ریاست جمهوری متاسفانه شاهد بی نظمی هایی هستیم که مسؤولان باید فکری به حال این مشکلات کنند؛ آبروی کشور بسیار مهم تر از ثبت نام است.

وی در پایان گفت: تمکین و حمایت از قانون وظیفه همه است؛ هیچ کاندیدایی، کاندید مقام معظم رهبری نیست، کاندید رهبر معظم انقلاب رای مردم ایران است؛ دشمنان می خواهند از هر طرقی که بتوانند به کشور و نظام جمهوری اسلامی آسیب بزنند و هوشیاری و بصیرت می تواند دشمنان را ناامید کند./۲۰۲/۹۷۲/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۵
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۲:۴۵
مدیر اداره آموزش خواهران و برادران موسسه جامعه القرآن کریم قم:
خداوند اسباب آرامش و آسایش را در قرآن برای مسلمانان معرفی کرده است
با باشاره به نسخه هایی که دشمنان اسلام به نام آرامش برای مسلمانان تجویز می کنند، گفت: خداوند اسباب آرامش و آسایش را در قرآن کریم برای مسلمانان معرفی کرده است.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۴:۵۹
مدیر حوزه علمیه کرمان:
ولایت داشتن مهم ترین رکن فرد حزب اللهی است
حجت الاسلام والمسلمین الله وردی با اشاره به این که حزب اللهی در دنیا به کسی می گویند که زیر پرچم اهل بیت باشد، گفت: ولایت داشتن مهم ترین رکن فرد حزب اللهی است.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۰:۱۶
استاد درس خارج فقه حوزه علمیه کرمان:
توجه به رهنمودهای رهبری راه حل مشکلات کشور است
حجت الاسلام والمسلمین شیخ بهایی گفت: امروز در زمان حساسی قرار گرفتیم که راهش تمسک به اسلام و توجه به مطالبات رهبری است.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۰:۰۲
استاد سطح عالی حوزه علمیه کرمان تبیین کرد؛
ویژگی های مردگان از نگاه نهج البلاغه
حجت الاسلام کمالی در ادامه سلسله مباحث نهج البلاغه خود با توضیح فرازهایی از خطبه ۱۸۸ نهج البلاغه ۸ ویژگی اموات از نگاه امیر مؤمنان را شرح داد.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۹:۰۴
امام جمعه امین شهر:
انقلاب اسلامی ایران جلوی منافع آمریکا ایستاده است
امام جمعه امین شهر با اشاره به این که انقلاب اسلامی ایران جلوی تمام منافع آمریکا ایستاد، گفت: انقلاب اسلامی ایران، کشور آمریکا را در چشم جهانیان به کشوری خوار تبدیل کرد و نظام ایران به تمام جهانیان فه...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۸:۰۵
امام جمعه رفسنجان:
ملت ایران با صدایی واحد جلوی دشمن ایستاده است
حجت الاسلام رمضانی پور با بیان این که ملت ایران با صدایی واحد جلوی دشمن ایستاده است، گفت: کشور ایران بعد از حرف های ترامپ به همه جهانیان فهماند که ملت ایران همچون رییس جمهور، نمایندگان مجلس و مردم به ...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۷:۴۷
با حضور دو شهید گمنام؛
مراسم یادواره شهدای مدرسه صالحیه کرمان برگزار شد
یادواره شهدای مدرسه علمیه صالحیه و معصومیه کرمان با حضور دو شهید گمنام برگزار شد.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۲۱:۵۱
امام جمعه موقت:
آمریکا هیچگاه دست از دشمنی با ملت ایران برنمی دارد
امام جمعه موقت کرمان گفت: آمریکا هیچگاه دست از دشمنی با ملت ایران برنمی دارد، فتنه گری های آمریکا در طول عمر انقلاب اسلامی ثابت شده است و ملت ایران می توانند با حفظ اتحاد سپر پولادینی در برابر نقشه ه...
۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۰۹:۵۹
استاد سطح عالی حوزه علمیه کرمان:
یاد مرگ می تواند نفس انسان را رام کند
حجت الاسلام کمالی گفت: اگر یاد مرگ از کودکی در دل انسان باشد؛ یعنی قبل از اینکه نفس انسان چموش شود می تواند نفس را رام کند.
۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۲۳:۳۷
استاد حوزه علیمه قم:
بد اخلاقی ریشه همه آفت ها در خانواده است
استاد حوزه علیمه قم گفت: بد اخلاقی ریشه تمام آفت ها در زندگی است و زن و شوهر می توانند با خوش اخلاقی خود آرامش را به خانواده خود هدیه کنند.
۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۲۱:۴۷
مدیر حج و زیارت کرمان عنوان کرد؛
افزایش اعتبار ویزای اربعین به ۳ ماه
مدیر حج و زیارت استان کرمان گفت: امسال اعتبار ویزا اربعین به سه ماه افزایش یافته و با این حساب دیگر تراکم جمعیت در مرزها نخواهیم داشت.
۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۷:۴۷
مدیر حوزه علمیه شهداد:
ارتباط والدین با معلمان نقش اساسی در تربیت اسلامی دارد
مدیر حوزه علمیه شهداد در پاسخ به این پرسش که وحدت رویه در عملکرد خانواده و آموزش و پرورش چه ثمراتی را متوجه کلان جامعه خواهد کرد؟ گفت: ارتباط والدین با معلمان در مدارس یکی از مهم ترین کارهایی است که ب...
۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۲۱:۳۸
معاون تهذیب حوزه علمیه ماهان:
مدارس از سکولار بودن خارج شوند
حجت الاسلام شاه حیدری با بیان این که مدارس باید از سکولار بودن خارج شوند، گفت: یاد دادن دین پیامبر(ص) یکی از وظایف مهم مدیران و معلمان در مدرسه ها است که باید بچه ها افزون بر علم و دانش، احکام دین را ...
۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۰:۵۸
مدیر مدرسه علمیه صالحیه کرمان مطرح کرد؛
ضرورت افزایش مطالعه والدین درباره تربیت فرزند
مدیر مدرسه علمیه صالحیه کرمان گفت: رقبای تربیتی در جامعه فعلی زیاد شده است و خانواده ها باید خود را با مطالعه تجهیز کنند.
۱۳۹۶/۷/۱۴ - ۱۵:۳۸
امام جمعه موقت کرمان:
جوانان باید فرهنگ عاشورا و انقلاب امام حسین را به جهان معرفی کنند
امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه مهیا شدن مکان های فرهنگی در هیأت ها و مساجد یکی از مهمترین کارها است، گفت: جوانان مذهبی و انقلابی باید فرهنگ عاشورا و انقلاب امام حسین(ع) را به جهان معرفی کنند.
۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۱۰:۴۳
مدیر مدرسه علمیه صالحیه کرمان:
دشمن با هدف قرار دادن تغذیه می خواهد رشد شیعه را متوقف کند
مدیر مدرسه علمیه صالحیه کرمان: اگر شیعه با تغذیه جسمی و روحی خوبی رشد کند دنیا را از ابرقدرت ها می گیرد و دشمن از همین ترسی که دارد تغذیه ما را هدف قرار داده است.
۱۳۹۶/۷/۸ - ۰۰:۵۳
چند خبر کوتاه از استان کرمان
برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان شهرستان زرند، توزیع یک هزار بسته تحصیلی در بین دانش آموزان نیازمند کرمانی، احداث شبستان جدید امامزاده سلطان سید احمد جیرفت و اجرای عملیات عمرانی در امامز...
۱۳۹۶/۷/۸ - ۰۰:۴۶
عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
فرد ولایی باید ملازم ولی باشد
عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: فرد ولایی باید ملازم ولی خود باشد، جلو رفتن و عقب ماندن از ولی یک خطای بزرگ است.
۱۳۹۶/۷/۷ - ۱۳:۲۲
امام جمعه موقت کرمان:
اخلاص شرط نخست در راه رسیدن به خدا است
حجت الاسلام صباحی با اشاره به این که اخلاص شرط اول در راه رسیدن به خدا است، گفت: شهید حججی با اخلاص و نیت پاک خود به همه مردم بیان کرد که راه امام حسین(ع) باز است و کسی که با نیت پاک، در راه خدا قدم ب...
۱۳۹۶/۷/۷ - ۱۱:۳۸
امام جمعه سابق جیرفت:
شعار عزت طلبی و دوری از ذلت مهم ترین درس عاشورا است
حجت الاسلام عسگری با اشاره به این که شعار عزت طلبی و دوری از ذلت مهم ترین درس عاشورا برای جامعه مسلمانان است، گفت: هیهات منا الذله از شعارهایی بوده که امام حسین(ع) توانست آن را در صحنه کربلا عملی برای...