چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ Wednesday, October 18, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۳:۵۱
شناسه خبر: ۴۹۲۷۳۴
 
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛
بدهی 50 میلیارد تومانی صندوق هنرمندان
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بدهي ۵۰ ميليارد تومانی صندوق هنرمندان اشاره کرد و گفت: تلاش می کنيم که با فروش اوراق در بورس بخشی از اين مشکلات کاسته شود.

به گزارش خبرگزاری رسا در خراسان جنوبی، علی مرادخانی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در ديدار با روسای انجمن های هنری و هنرمندان خراسان جنوبی اظهار داشت: در سال های اخير رشد چشمگيری در فضای کاری خراسان جنوبی (حوزه فرهنگ و هنر) شاهد هستيم.

وی با تاکيد بر اينکه بايد چند واقعه ملی در خراسان جنوبی رقم بخورد، اظهار اميدواری کرد: سفر وی به خراسان جنوبیی موجب انعقاد تفاهم نامه های خوبی برای اجرای برنامه هايی در تراز ملی باشد.

معاون هنری وزير فرهنگ و  ارشاد اسلامی با اشاره به اينکه در ابتدای هر سال تفاهم نامه هايی با استان ها منعقد می شود، گفت: تلاش می کنيم که در اين تفاهم نامه يک يا دو واقعه ملی نيز تعريف شود تا با اجرای مستمر، به يک جريان تبديل شود.

وی با تاکيد بر اجرای برنامه ششم توسعه در حوزه فرهنگ و هنر تصريح کرد: تلاش دولت در واگذاری امور به صنوف و کاهش تصدی گری است.

رنج موسیقی از حاشیه ها

مرادخانی به موضوع ماليات به عنوان يکی از معضلات اساسی حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: رايزنی هايی با وزير اقتصاد انجام شده است که به زودی اين نتايج به استان ها ابلاغ می شود.

معاون هنری وزير فرهنگ و  ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به اينکه موسيقی در کشور از حاشيه ها رنج می برد و همين حاشيه ها برای مديريت ايجاد زحمت کرده است، افزود: بايد حواشی موسيقی کنترل شود.

وی با بيان اينکه اعتبارات حوزه فرهنگ به فصل ۵ اختصاص می يابد و از محل اعتبارات اين فصل هم نمی توان کار عمرانی کرد،‌ اظهار داشت: اما درخواست های عمرانی استان خراسان جنوبی از طريق معاونت توسعه وزارت فرهنگ و ارشاد پيگيری می شود.

بدهی 50 میلیارد تومانی صندوق هنرمندان

معاون هنری وزير فرهنگ و  ارشاد اسلامی تصريح کرد: تلاش می کنيم که اعتبارات از مرکز به سوی استان ها روانه شود تا شاهد شکوفايی فرهنگ و هنر استان ها باشيم.

وی به بدهي ۵۰ ميليارد تومانی صندوق هنرمندان اشاره کرد و گفت: تلاش می کنيم که با فروش اوراق در بورس بخشی از اين مشکلات کاسته شود.

مرادخانی بر سرکشی از خانواده هنرمندان، برگزاری جشنواره های ملی، انجام کارهای پژوهشی، ايجاد مکتب خانه های هنرمندان و توجه به نيازهای بومی استان تاکيد کرد و با راه اندازی جشنواره تئاتر عروسکی شرق کشور به ميزبانی خراسان جنوبی موافقت کرد./۱۰۱/۸۸۰/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۶:۰۹
۲۷ مهرماه؛
سومین اجلاس استانی نماز خراسان جنوبی برگزار می شود
رییس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی گفت: سومین اجلاس استانی نماز خراسان جنوبی ۲۷ مهرماه با حضور مسؤولان استانی و کشوری در سالن علامه فرزان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می شود.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۹:۵۴
با انتشار بیانیه ای؛
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی سخنان رییس جمهور آمریکا را محکوم کرد
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در پی اهانت رییس جمهور آمریکا و در پاسخ به سخنان گستاخانه، ابلهانه و سخیف ترامپ علیه مردم ایران، با انتشار بیانیه ای سخنان خصمانه و کینه توزانه رییس جمهور آمر...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۹:۴۷
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی:
تخلفات اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده است
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجموع تخلفات اقتصادی انجام شده در صندوق ذخیره فرهنگیان بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده است.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۰:۳۶
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:
سربازان دستگیرشده آمریکایی در خلیج فارس درس بزرگی برای ترامپ هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان‌جنوبی گفت: سربازانی که در خلیج فارس از سوی نیروهای سپاه پاسداران دستگیر و با خواری و ذلت تسلیم ایران شدند یک درس بزرگ برای آگاهی ترامپ در مورد تاریخ خلیج فارس است.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۰:۰۹
رییس دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
کشتار مسلمانان میانمار معضل بزرگی برای امت اسلام است
رییس دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کشتار مسلمانان میانمار معضل بزرگی است که دبرای امت اسلامی به وجود آمده است.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۲۳:۱۲
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
مسلمانان میانمار و یمن در وضعیت قرمز قرار دارند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مسلمانان باید با بصیرت و وحدت همدیگر را درک کنند، گفت: باید به مردم دو کشور یمن و میانمار توجه ویژه و بیشتری شود؛ چرا که این کشورها در وضعیت قرمز قرار دا...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۰۹:۲۳
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی:
سپاه قهرمان مبارزه با تروریسم است/اظهارات ترامپ کاربرد عملی ندارد
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی سپاه را قهرمان مبارزه با تروریست دانست و گفت: سپاه توانسته داعش که دست پرورده استکبار است را به سمت نابودی بکشاند و امروز داعش آخرین نفس های ...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۰۱:۰۰
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی:
رسانه ها و نمایشگاه ها در ایجاد فرهنگ کتابخوانی تاثیرگذار هستند
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: برپایی نمایشگاه های کتاب سبب نشاط روحی برای جویندگان علم می شود و رسانه ها و نمایشگاه ها می توانند در ایجاد فرهنگ کتابخوانی تاثیرگذار باش...
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۸:۰۶
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
سلامت نیروهای مسلح باید مورد توجه جدی قرار بگیرد
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نیروهای مسلح، نیروهای مخلص و ارزشمند و منظم هستند، گفت: باید سلامت نیروهای مسلح مورد توجه قرار بگیرد و حفظ شود.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۷:۳۸
رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح کشور:
پیشگیری از وقوع جرم در دستور کار سازمان قضائی نیروهای مسلح قرار دارد
رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح کشور گفت: پیشگیری از وقوع جرم در دستور کار سازمان قرار دارد و در استان ها نیز تلاش های زیادی صورت می گیرد تا جرمی صورت نگیرد و اگر جرم ایجاد شد به موقع رسیدگی شود.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۵:۱۷
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی خبر داد؛
کمک ۳۵ میلیارد تومانی مردم خراسان جنوبی برای بازسازی عتبات عالیات
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه همواره خراسان جنوبی در بازسازی عتبات عالیات جز سه استان برتر کشور بوده است، گفت: مردم خراسان جنوبی در مدت ۱۳ سال مبلغی بالغ بر ۳۵ میلیارد توما...
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۱:۵۴
معاون قوه قضائیه:
دشمنان انقلاب اسلامی در ذلیل ترین دوران خود هستند
معاون قوه قضائیه با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی در ذلیل ترین دوران خود هستند، گفت: امروز جبهه مقاومت دست در گلوی داعش و استعمار جهانی انداخته است؛ به گونه ای که تاکنون دشمنان در کشورهای منطقه نتوا...
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۴:۵۰
امام جمعه موقت بیرجند:
کشور در بخش اقتصادی دچار ضعف مدیریتی است
امام جمعه موقت بیرجند گفت: در زمینه اقتصادی دچار ضعف مدیریتی هستیم و در این چهار دهه یک مدیریت انقلابی، جهادی و توانمند در بخش اقتصادی ارائه نکرده ایم.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۳:۵۲
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور خبر داد؛
ادغام تشکل های قرآن و عترت و مؤسسات قرآنی مردمی
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور از ادغام اتحادیه تشکل های قرآن و عترت و مؤسسات قرآنی مردمی خبر داد و گفت: این ادغام از استان ها آغاز می شود و این موضوع از ابتدای مردادماه امسال آغاز شده و تا پایان ...
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۳:۱۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
قرآن بهترین منبع علم و اخلاق است
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه هر کسی با دیدن و خواندن قرآن مجذوب این کتاب نورانی می شود، گفت: کتاب نورانی قرآن بهترین منبع علم و اخلاق و معلم اخلاق برای بشریت است.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۲:۵۹
امام جمعه بیرجند:
مسؤولان همت بیشتری برای جلوگیری از قاچاق کالا داشته باشند
امام جمعه بیرجند گفت: مسؤولان باید جلوی کالاهای قاچاق را به کشور بگیرند و در این راستا همت بیشتری داشته باشند.
۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۳:۳۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
مسجد باید دارای جامعیت و مرکز کارشناسی امور دینی باشد
امام جمعه بیرجند گفت: باید مسجدی ساخته شود که اسلام را احیا کند و این مسجد باید دارای جامعیت و مرکز کارشناسی امور دینی باشد و هر فردی در هر شغلی که هست باید در مسجد وظیفه اش را از نظر دینی بداند.
۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۲:۳۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:
مسجد دژ محکم مقابله با تهاجم فرهنگی و دفاع از انقلاب است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز مسجد دژ محکم مقابله با تهاجم فرهنگی و دفاع از انقلاب است، گفت: روحانیان به عنوان پزشک معنوی جامعه خدمت می کنند و در هر مکانی که حضور دارند...
۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۱:۵۶
مسؤول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان جنوبی تاکید کرد؛
لزوم تناسب برنامه ها با ذائقه جوانان
مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: امروز باید برنامه ریزی ها بر اساس ذائقه و نیازهای جوانان باشد و سخنانی که متناسب با نیاز جوانان است گفته شود.
۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۵:۳۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
ظلم و ستم های امروز در دنیا به علت فاصله گرفتن از حقیقت دین است
امام جمعه بیرجند گفت: ظلم و ستم های امروز در دنیا به علت فاصله گرفتن از دین حق و حقیقت دین است و متاسفانه آنچه در دنیا به عنوان دین مطرح می شود ابزاری در دست استعمارگران است و آن ها برای سلطه بر کشوره...