شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ Saturday, December 16, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۳:۵۱
شناسه خبر: ۴۹۲۷۳۴
 
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛
بدهی 50 میلیارد تومانی صندوق هنرمندان
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بدهي ۵۰ ميليارد تومانی صندوق هنرمندان اشاره کرد و گفت: تلاش می کنيم که با فروش اوراق در بورس بخشی از اين مشکلات کاسته شود.

به گزارش خبرگزاری رسا در خراسان جنوبی، علی مرادخانی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در ديدار با روسای انجمن های هنری و هنرمندان خراسان جنوبی اظهار داشت: در سال های اخير رشد چشمگيری در فضای کاری خراسان جنوبی (حوزه فرهنگ و هنر) شاهد هستيم.

وی با تاکيد بر اينکه بايد چند واقعه ملی در خراسان جنوبی رقم بخورد، اظهار اميدواری کرد: سفر وی به خراسان جنوبیی موجب انعقاد تفاهم نامه های خوبی برای اجرای برنامه هايی در تراز ملی باشد.

معاون هنری وزير فرهنگ و  ارشاد اسلامی با اشاره به اينکه در ابتدای هر سال تفاهم نامه هايی با استان ها منعقد می شود، گفت: تلاش می کنيم که در اين تفاهم نامه يک يا دو واقعه ملی نيز تعريف شود تا با اجرای مستمر، به يک جريان تبديل شود.

وی با تاکيد بر اجرای برنامه ششم توسعه در حوزه فرهنگ و هنر تصريح کرد: تلاش دولت در واگذاری امور به صنوف و کاهش تصدی گری است.

رنج موسیقی از حاشیه ها

مرادخانی به موضوع ماليات به عنوان يکی از معضلات اساسی حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: رايزنی هايی با وزير اقتصاد انجام شده است که به زودی اين نتايج به استان ها ابلاغ می شود.

معاون هنری وزير فرهنگ و  ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به اينکه موسيقی در کشور از حاشيه ها رنج می برد و همين حاشيه ها برای مديريت ايجاد زحمت کرده است، افزود: بايد حواشی موسيقی کنترل شود.

وی با بيان اينکه اعتبارات حوزه فرهنگ به فصل ۵ اختصاص می يابد و از محل اعتبارات اين فصل هم نمی توان کار عمرانی کرد،‌ اظهار داشت: اما درخواست های عمرانی استان خراسان جنوبی از طريق معاونت توسعه وزارت فرهنگ و ارشاد پيگيری می شود.

بدهی 50 میلیارد تومانی صندوق هنرمندان

معاون هنری وزير فرهنگ و  ارشاد اسلامی تصريح کرد: تلاش می کنيم که اعتبارات از مرکز به سوی استان ها روانه شود تا شاهد شکوفايی فرهنگ و هنر استان ها باشيم.

وی به بدهي ۵۰ ميليارد تومانی صندوق هنرمندان اشاره کرد و گفت: تلاش می کنيم که با فروش اوراق در بورس بخشی از اين مشکلات کاسته شود.

مرادخانی بر سرکشی از خانواده هنرمندان، برگزاری جشنواره های ملی، انجام کارهای پژوهشی، ايجاد مکتب خانه های هنرمندان و توجه به نيازهای بومی استان تاکيد کرد و با راه اندازی جشنواره تئاتر عروسکی شرق کشور به ميزبانی خراسان جنوبی موافقت کرد./۱۰۱/۸۸۰/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۴:۰۱
امام جمعه موقت بیرجند:
رسالت حوزه و دانشگاه زمینه سازی برای تمدن نوین اسلامی است
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه رسالت حوزه و دانشگاه زمینه سازی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است، گفت: این تمدن برآمده از آموزه های اسلامی است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۶:۱۷
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری:
استکبار جهانی بذر تفرقه و اختلاف را در خاورمیانه کاشته است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: استکبار جهانی در خاورمیانه و سودان بذر تفرقه و اختلافه کاشته و بحرانی را ایجاد کرده است و اخیرا نیز موضوع اقلیم کردستان را مطرح کردند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۶:۰۳
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:
زبان انتقال فرهنگ در جامعه تغییر پیدا کرده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: زبان انتقال فرهنگ در جامعه تغییر پیدا کرده؛ به گونه ای که شاهد شکل گیری زندگی دیجیتالی در کشور هستیم و تاثیرپذیری جوانان از شبکه های اجتماعی روز به روز ب...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۱:۰۶
امام جمعه بیرجند:
غارت فرهنگ جامعه از سوی دشمنان قابل جبران نیست
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه غارت شدن اموال قابل جبران است؛ ولی اگر فرهنگ جامعه غارت شود قابل جبران نخواهد بود، گفت: اگر محتوای فرهنگ یک کشور به غارت برود آن جامعه دیگر چیزی ندارد.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۵:۱۵
نامه مجمع نمایندگان خراسان‌ جنوبی در مجلس به وزیر نیرو؛
منابع آبی خراسان‌ جنوبی در وضعیت بحرانی قرار دارد
مجمع نمایندگان خراسان‌ جنوبی در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ ای به وزیر نیرو نسبت به وضعیت بحرانی و بغرنج خراسان‌ جنوبی در حوزه منابع آبی هشدار دادند.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۰۹:۵۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی خبر داد؛
فعالیت تبلیغی ۶۴۲ روحانی در خراسان جنوبی
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۶۴۲ نفر روحانی سطح استان فعالیت تبلیغاتی دارند که از این تعداد ۱۱۰ روحانی طرح هجرت و ۸۸ روحانی مستقر در سطح استان تبلیغات دینی را انجام می دهند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۴:۳۲
مدیرکل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد؛
ساماندهی ۷۰ هزار نفر در سامانه سجام
مدیرکل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی به سامانه ساماندهی جامعه اعزام مبلغ(سجام) اشاره کرد و گفت: تاکنون در این سامانه ۷۰ هزار نفر از شبکه تبلیغ را ساماندهی کرده ایم.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۳:۳۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
روش های تبلیغاتی همراه با نوآوری باشد
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه روش های تبلیغاتی باید همراه با نوآوری باشد، گفت: باید برای هر مسأله طرحی باشد و در امر تبلیغات نیز اولویت ها مشخص شود.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۲:۲۲
رییس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی خراسان جنوبی:
شهادت طلبی از ویژگی های نیروهای مسلح است
رییس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه به تعبیر امام علی(ع) نیروهای مسلح در یک نظام اسلامی مایه زینت حاکمان هستند، گفت عزت و اقتدار مکتب تشیع و اسلام به دلیل جانفشانی و ایثارگری نی...
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۱:۱۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
کلاهبرداری و اختلاس در جامعه به دلیل پول پرستی است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه به دلیل پول پرستی انواع و اقسام کلاهبرداری ها و اختلاس ها صورت می گیرد، گفت: نباید اجازه دهیم به دلیل مال دنیا ارزش های انسانی و الهی به فراموشی سپرده شو...
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۲۰:۳۸
امام جمعه قهستان:
امنیت امروز را مدیون شهدا هستیم
امام جمعه قهستان گفت: باید یاد و خاطره شهدا گرامی داشته شود و امنیت امروز را مدیون شهدا هستیم، این شهادت ها نشان می دهد دشمن در گوشه و کنار ایران به دنبال ناامنی است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۷:۴۶
امام جمعه خوسف:
آمریکا با شعارهای دروغین جوانان کشور را به تباهی می کشاند
امام جمعه خوسف گفت: استکبار جهانی و آمریکا انواع و اقسام جنایت ها را انجام می دهند؛ اما در عین حال با شعارهای دروغین جوانان کشور را به تباهی می کشانند.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۳:۳۲
نطق صريح حجت الاسلام عبادی در صحن علنی مجلس؛
صدای اعتراض مردم درباره جاده بيرجند به قاين بلند است
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صدای اعتراض مردم خراسان‌جنوبی به ‌دلیل بی‌ کیفیتی جاده‌های این استان به ویژه جاده بیرجند _ قاین بلند است، گفت: باید اعتبار لازم به...
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۱:۱۸
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت خراسان جنوبی:
نیروی انتظامی و سپاه نوک حمله استکبار هستند
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت خراسان جنوبی با بیان اینکه نیروی انتظامی و سپاه نوک حمله استکبار هستند، گفت: همواره علیه نیروی انتظامی و سپاه تبلیغ می شود؛ اما اگر این نیروها در مرزها نبودن...
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۷:۵۹
با صدور پیامی؛
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی شهادت شهید کاردیده را تسلیت گفت
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به مناسبت شهادت شهید مدافع وطن استوار یکم هادی کاردیده پیام تسلیتی صادر کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۵:۲۵
۱۹ آذر؛
مراسم تشییع شهید کاردیده و چهلمین روز شهید کلاته نایبی در بیرجند برگزار می شود
مراسم تشییع و تدفین شهید استوار یکم هادی کاردیده و چهلمین روز عروج ملکوتی سروان شهید کلاته نایبی که در درگیری با اشرار مسلح به شهادت رسیدند فردا در بیرجند برگزار می شود.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۳:۲۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
پیام انبیای الهی و پیامبران تعلیم و تعلم بوده است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه پیام تمام انبیای الهی و پیامبران تعلیم و تعلم بوده است، گفت: انسان ها بدون یاد گرفتن و تعلیم و تعلم چیزی را نمی دانند.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۲:۵۵
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان:
آبادی جامعه در گرو تربیت معلمان است
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان گفت: مجلس شورای اسلامی، دولت و تمام دستگاه های فرهنگی باید دست به دست هم دهند تا کشور آباد شود و آبادی جامعه نیز به آبادی تربیت معلم بستگی دارد.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۲:۴۳
معاون نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها:
خروجی دانشگاه فرهنگیان باید معلمان با اخلاق، با ایمان و انقلابی باشد
معاون نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها با بیان اینکه خروجی دانشگاه فرهنگیان باید معلمان با اخلاق، با ایمان و انقلابی باشد، گفت: اساتید دانشگاه باید دانشجویان در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند و ای...
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۶:۰۱
نماینده مجلس:
اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اقدامی احمقانه بود
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان رییس جمهور آمریکا مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی کاری احمقانه بود.