سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ Tuesday, October 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۲:۲۷
شناسه خبر: ۴۹۲۷۲۶
 
حسینی:
عمل نکردن به وعده ها نشانه ضعف و عدم شناخت از کشور است
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عمل نکردن به وعده ها نشانه ضعف و عدم شناخت دولتمردان از کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بیرجند، سید محمد حسینی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در نشست دانشجویی من ایرانی هستم در محل سالن آمفی‌تئاتر شهید چمران دانشگاه صنعتی بیرجند اظهار داشت: انتخابات فرصت خوبی است و باید نسبت کسانی که می خواهیم انتخاب کنیم ارزیابی لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان به عنوان طلایه داران حرکت سیاسی در جامعه هستند، گفت: مقام معظم رهبری همواره بر روی تاکید زیادی داشته اند و می فرمایند کشور و جامعه به توان و نیروی جوانان مبتکر نیازمند است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه ها باید در بحث انتخابات نقش آفرین باشند، افزود: مقام معظم رهبری می فرمایند با توجه به دستاوردهایی که در جامعه وجود دارد کشور دچار ضعف های بسیاری است و منشأ این ضعف ها به طور عمده مدیریت ها هستند.

حسینی تصریح کرد: مسؤولان در جامعه باید به درستی وظایف خود را انجام بدهند تا مشکلات در جامعه کمتر شود و اگر در انتخاب مسؤولان دقت صورت نگیرد کشورها با مشکلاتی روبرو می شود.

وی ادامه داد: در این فرصت باقی مانده تا انتخابات باید نسبت به روشنگری و بصیرت افزایی اقدام شود، مردم با واسطه یا بی واسطه در انتخابات سهیم هستند چرا که با رأی مردم رییس جمهور انتخاب می شود.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی نظام جمهوری اسلامی ایران را نظامی مردم سالار دانست و خاطرنشان کرد: مردم خود باید در جامعه به رشد و بالندگی برسند تا بتوانند تصمیمات خوبی بگیرند.

حسینی اظهار کرد: مقام معظم رهبری به کاندیداها فرمودند باید وعده هایی را به مردم بدهید تا بعد از چهار سال به چهره مردم نگاه کنید و بگویید این کار را انجام داده اید نه اینکه بعد از چهار سال شرمنده مردم شوید.

وی با بیان اینکه عمل نکردن به وعده ها نشان ضعف و عدم شناخت از کشور است، افزود: بعد از برجام آمریکایی ها به صراحت اعلام کردند شرکت هایی با ایران رابطه دارند ممکن است دو مرتبه تحریم شوند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت کنونی یا توان خود را نشناختند و یا توان خودشان را نمی دانستند و گر نه می دانیم که در فرصت 100 روزه مشکلات اقتصادی و مردم در کشور حل نمی شود.

حسینی با بیان اینکه به معیشت مردم در اسلام تاکید شده است، عنوان کرد: وضعیت اقتصادی بر تمام اقشار در جامعه مهم است و آن ها به دنبال تحول و تغییر مثبت در اقتصاد هستند./۲۰۲/۸۸۰/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۹:۵۴
با انتشار بیانیه ای؛
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی سخنان رییس جمهور آمریکا را محکوم کرد
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در پی اهانت رییس جمهور آمریکا و در پاسخ به سخنان گستاخانه، ابلهانه و سخیف ترامپ علیه مردم ایران، با انتشار بیانیه ای سخنان خصمانه و کینه توزانه رییس جمهور آمر...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۹:۴۷
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی:
تخلفات اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده است
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجموع تخلفات اقتصادی انجام شده در صندوق ذخیره فرهنگیان بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده است.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۰:۳۶
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:
سربازان دستگیرشده آمریکایی در خلیج فارس درس بزرگی برای ترامپ هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان‌جنوبی گفت: سربازانی که در خلیج فارس از سوی نیروهای سپاه پاسداران دستگیر و با خواری و ذلت تسلیم ایران شدند یک درس بزرگ برای آگاهی ترامپ در مورد تاریخ خلیج فارس است.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۰:۰۹
رییس دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
کشتار مسلمانان میانمار معضل بزرگی برای امت اسلام است
رییس دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کشتار مسلمانان میانمار معضل بزرگی است که دبرای امت اسلامی به وجود آمده است.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۲۳:۱۲
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
مسلمانان میانمار و یمن در وضعیت قرمز قرار دارند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مسلمانان باید با بصیرت و وحدت همدیگر را درک کنند، گفت: باید به مردم دو کشور یمن و میانمار توجه ویژه و بیشتری شود؛ چرا که این کشورها در وضعیت قرمز قرار دا...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۰۹:۲۳
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی:
سپاه قهرمان مبارزه با تروریسم است/اظهارات ترامپ کاربرد عملی ندارد
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی سپاه را قهرمان مبارزه با تروریست دانست و گفت: سپاه توانسته داعش که دست پرورده استکبار است را به سمت نابودی بکشاند و امروز داعش آخرین نفس های ...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۰۱:۰۰
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی:
رسانه ها و نمایشگاه ها در ایجاد فرهنگ کتابخوانی تاثیرگذار هستند
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: برپایی نمایشگاه های کتاب سبب نشاط روحی برای جویندگان علم می شود و رسانه ها و نمایشگاه ها می توانند در ایجاد فرهنگ کتابخوانی تاثیرگذار باش...
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۸:۰۶
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
سلامت نیروهای مسلح باید مورد توجه جدی قرار بگیرد
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نیروهای مسلح، نیروهای مخلص و ارزشمند و منظم هستند، گفت: باید سلامت نیروهای مسلح مورد توجه قرار بگیرد و حفظ شود.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۷:۳۸
رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح کشور:
پیشگیری از وقوع جرم در دستور کار سازمان قضائی نیروهای مسلح قرار دارد
رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح کشور گفت: پیشگیری از وقوع جرم در دستور کار سازمان قرار دارد و در استان ها نیز تلاش های زیادی صورت می گیرد تا جرمی صورت نگیرد و اگر جرم ایجاد شد به موقع رسیدگی شود.
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۵:۱۷
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی خبر داد؛
کمک ۳۵ میلیارد تومانی مردم خراسان جنوبی برای بازسازی عتبات عالیات
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه همواره خراسان جنوبی در بازسازی عتبات عالیات جز سه استان برتر کشور بوده است، گفت: مردم خراسان جنوبی در مدت ۱۳ سال مبلغی بالغ بر ۳۵ میلیارد توما...
۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۱:۵۴
معاون قوه قضائیه:
دشمنان انقلاب اسلامی در ذلیل ترین دوران خود هستند
معاون قوه قضائیه با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی در ذلیل ترین دوران خود هستند، گفت: امروز جبهه مقاومت دست در گلوی داعش و استعمار جهانی انداخته است؛ به گونه ای که تاکنون دشمنان در کشورهای منطقه نتوا...
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۴:۵۰
امام جمعه موقت بیرجند:
کشور در بخش اقتصادی دچار ضعف مدیریتی است
امام جمعه موقت بیرجند گفت: در زمینه اقتصادی دچار ضعف مدیریتی هستیم و در این چهار دهه یک مدیریت انقلابی، جهادی و توانمند در بخش اقتصادی ارائه نکرده ایم.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۳:۵۲
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور خبر داد؛
ادغام تشکل های قرآن و عترت و مؤسسات قرآنی مردمی
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور از ادغام اتحادیه تشکل های قرآن و عترت و مؤسسات قرآنی مردمی خبر داد و گفت: این ادغام از استان ها آغاز می شود و این موضوع از ابتدای مردادماه امسال آغاز شده و تا پایان ...
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۳:۱۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
قرآن بهترین منبع علم و اخلاق است
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه هر کسی با دیدن و خواندن قرآن مجذوب این کتاب نورانی می شود، گفت: کتاب نورانی قرآن بهترین منبع علم و اخلاق و معلم اخلاق برای بشریت است.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۲:۵۹
امام جمعه بیرجند:
مسؤولان همت بیشتری برای جلوگیری از قاچاق کالا داشته باشند
امام جمعه بیرجند گفت: مسؤولان باید جلوی کالاهای قاچاق را به کشور بگیرند و در این راستا همت بیشتری داشته باشند.
۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۳:۳۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
مسجد باید دارای جامعیت و مرکز کارشناسی امور دینی باشد
امام جمعه بیرجند گفت: باید مسجدی ساخته شود که اسلام را احیا کند و این مسجد باید دارای جامعیت و مرکز کارشناسی امور دینی باشد و هر فردی در هر شغلی که هست باید در مسجد وظیفه اش را از نظر دینی بداند.
۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۲:۳۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:
مسجد دژ محکم مقابله با تهاجم فرهنگی و دفاع از انقلاب است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز مسجد دژ محکم مقابله با تهاجم فرهنگی و دفاع از انقلاب است، گفت: روحانیان به عنوان پزشک معنوی جامعه خدمت می کنند و در هر مکانی که حضور دارند...
۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۱:۵۶
مسؤول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان جنوبی تاکید کرد؛
لزوم تناسب برنامه ها با ذائقه جوانان
مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: امروز باید برنامه ریزی ها بر اساس ذائقه و نیازهای جوانان باشد و سخنانی که متناسب با نیاز جوانان است گفته شود.
۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۵:۳۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
ظلم و ستم های امروز در دنیا به علت فاصله گرفتن از حقیقت دین است
امام جمعه بیرجند گفت: ظلم و ستم های امروز در دنیا به علت فاصله گرفتن از دین حق و حقیقت دین است و متاسفانه آنچه در دنیا به عنوان دین مطرح می شود ابزاری در دست استعمارگران است و آن ها برای سلطه بر کشوره...
۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۴:۳۲
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
حمایت از ناشر نباید سبب عدم حمایت از فرهنگ کتابخوانی شود
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حمایت از ناشر نباید سبب عدم حمایت از فرهنگ کتابخوانی شود، گفت: حمایت از ناشران و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه های کتاب در کش...