یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ Sunday, June 25, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۴:۴۶
شناسه خبر: ۴۹۲۶۵۲
 
فرهنگ و دولت آینده(۴)
نگاه فرهنگی رییس جمهور جدید «تعالی بخش» باشد
حجت‌لاسلام جوشقانیان گفت: اگر شخص در جایگاه ریاست جمهوری، فرهنگ را با نگاه متعالی دنبال نکند، جامعه از پایبست ویران می‌شود.

حجت الاسلام حسین جوشقانیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، رییس جمهور را بر اساس قانون اساسی دومین شخصیت کشوری در جمهوری اسلامی دانست و گفت:  ریاست جمهوری به لحاظ اینکه سکان داری مباحث اجرایی را بر عهده دارد و همه ارکان اصلی فضای نظام در اجرا یعنی وزارت خانه‌ها و وزرائی که انتخاب می شوند از سوی اوست جایگاه بسیار حساسی دارد.

کارشناس مسائل فرهنگی ادامه داد: در عرصه بین‌المللی شخصیتی که در تراز نظام و در جایگاه تعاملات با کشورهای دیگر قرار می‌گیرد، رییس جمهور است.

ضرورت دقت به نگاه فرهنگب رهبر انقلاب

وی افزود: اگر شخص در جایگاه ریاست جمهوری، فرهنگ را با نگاه متعالی که رهبر معظم انقلاب تبیین کرده‌اند، دنبال نکند، جامعه از پایبست ویران می‌شود و متأسفانه سرچشمه‌های آلودگی از آنجا سرازیر شده و این مسأله در عرصه رشد فرهنگی جامعه به شدت اثرگذار است.

دولتمردان باید الگوی رفتاری مردم جامعه باشند

حجت‌الاسلام جوشقانیان با اشاره به روایت «الناس علی دین ملوکهم» اظهار داشت: رفتار دولتمردان باید به گونه‌ای باشد که برای افراد جامعه نوعی الگو به حساب آید؛ مهم‌ترین ویژگی یک رییس جمهور این است که دغدغه مهم و اصلی او حفظ عظمت نظام و ارزش‌های آن باشد؛ ضروری است شخصی که در مقام ریاست جمهوری قرار می‌گیرد به طور کامل مطیع امر ولایت بوده و پیوسته به دنبال عملی کردن راهکارها و رهنمودهای ایشان در همه عرصه ها باشد.

حل معضل بیکاری؛ توقع جوانان از رییس جمهور

کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به مشکلات اجتماعی موجود در سطح جامعه عنوان کرد: با رصد کردن مسائل اجتماعی درمی‌یابیم که مهم ترین موضوع برای جوانان بحث «اشتغال» است؛ امروزه بسیاری از جوانان جامعه با معضل «بیکاری و عدم اشتغال» رو به رو هستند؛ بنابراین رییس جمهور باید کسی باشد که این خلأ که امروزه دامنگیر بسیاری از افراد جامعه شده را مورد بررسی قرار دهد و برای ایجاد اشتغال برای جوانان و مردان جامعه دغدغه داشته باشد.

وی ادامه داد: در عرصه «تولید ملی» که اخیراً مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده است، می‌توان گفت کار چشمگیری صورت نگرفته است و هر آنچه ارائه شده است کار روتین دولت‌ها بوده است؛ بنابراین دولت اسلامی باید این مسأله را سرلوحه کار خود قرار دهد.

حجت‌الاسلام جوشقانیان خاطرنشان کرد: رییس جمهور باید اعتقاد به اقتصاد مقاومتی داشته باشد و برای تحقق آن بسیار تلاش کند تا در اقتصاد به مرز خودکفایی برسیم و  دیگر دشمنان گمان نبرند که از این طریق می‌توانند به کشور ضربه ای وارد سازند./841/ت302/س

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۸:۳۲
بررسی نظرات رحیم پور ازغدی؛
تقوای جنسی حلقه مفقوده سند ۲۰۳۰
رحیم پور ازغدی معتقد است یونسکو آموزش صریح مسائل جنسی و شیوه ارتباط جنسی را تحت عنوان بهداشت، از حقوق کودک می­‌داند اما آموزش تقوای جنسی و حیاء نقض حقوق کودک محسوب می­‌شود.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۸:۰۸
در مقاله‌ای بررسی شد؛
اخلاق حرفه‌ای در خبرنگاری
توجه به حق مردم در دستیابی به اطلاعات سازنده و مفید، شجاعت در نقل حقایق، تأکید بر صداقت و عینیت خبر و احتراز از تحریف اخبار، حفظ حرمت و حریم فرد و جامعه و در عین حال انتقاد سالم و عمل به وظیفه امانت‌د...
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۵:۳۶
مشروح سخنان استاد پارسانیا در دیدار با رهبر انقلاب؛
قدرت هویت در ایران مانع برنامه‌های توسعه غربی
عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) برنامه‌های توسعه پایدار به مفهوم غربی را در کشور ناکارآمد دانست و گفت: هویت فرهنگی ما مقتضی است که ما در برابر توسعه غربی، الگوی اسلامی ایرانی را برای پیشرفت ترسیم ...
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۲:۲۹
یادداشت؛
تربیت نسل آینده و اشکالاتی که متوجه خودمان است
چه سند ۲۰۳۰ اجرا شود چه نشود، باید پذیرفت که ضعف های بسیاری در زمینه آموزش داریم که بی توجهی به آن مشکلات زیانباری نه فقط برای نسل ما بلکه برای آیندگان به همراه خواهد داشت.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۱:۲۶
مدیر مسؤول روزنامه جوان تأکید کرد؛
امنیت روانی رکن اصلی فعالیت‌های رسانه‌ای
گنجی با بیان این که نخستین ضربه توهین به رسانه را خود توهین‌کننده می‌خورد، نتیجه دیالوگ توهین‌آمیز را ضایع شدن حق مردم دانست.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۸:۳۲
رئیس سازمان بسیج دانشجویی فارس مطرح کرد؛
انقلاب‌زدایی از آرمان‌ها و اعتقادات رکن تهاجم فرهنگی
رئیس سازمان بسیج دانشجویی فارس گفت: آشنایی کامل به معارف و مفاهیم اسلام و انقلاب اسلامی از خصوصیات بارز هسته‌های فکری است.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۸:۲۸
کوتاه نوشت؛
تفاوت ذاتی بین زن و مرد وجود ندارد
عضو گروه تاریخ حوزه علمیه خواهران در نوشته ای به بازخوانی دیدگاه خانم گرجی نماینده خبرگان قانون اساسی پرداخت.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۶:۴۲
لغزشگاه ۲۰۳۰ از دیدگاه شخصیت‌های دانشگاهی
جریان خاصی در کشور، اشکالات فاحش سند ۲۰۳۰ را به طور کلی انکار می‌کنند و گروهی دیگر می‌گویند نقاط ضعف آن را اجراء نمی‌کنیم؛ اما در این میان مخالفان ۲۰۳۰ نظرات صریحی و مستدلی را ارائه داده اند.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۶:۲۷
وقتی قطره‌ها دریا می شوند
اسلام، مشوق خلاقیت در مسیر تحول فردی و اجتماعی است. نمونه‌ای از این خلاقتت را می‌توان در پایه‌ریزی سنت‌های نوین و نیکو مشاهده کرد.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۶:۱۳
واکنش مدیر عامل خبرگزاری بسیج به ادبیات چاله میدانی یک هنرمند
علوی با اشاره این که باید آبشخور فضای توهین به رسانه‌ها پیدا شود، گفت: رسانه‌ها کسانی را تبدیل به گروه مرجع کرده‌اند که مصداق ولنگاری فرهنگی هستند.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۶:۰۰
به احترام قلم‌هاى آزاد و فهميده
خبرنگار افزون بر اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مردم می تواند حتی در مقام فرهنگ ساز هم ایفای نقش کند و بستری را فراهم سازد تا موضوعی در جامعه نهادینه شود.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۵:۳۷
نگرانی‌های پیامبر اعظم بر امت اسلامی
بازخوانی روایات پیامبر اکرم(ص)، توجه دوباره به نقاط آسیب‌زا در تکمیل دینداری است نه القای یأس و ناامیدی به پیروان حضرتش، افول و نزول مسلمانان در برخی از جنبه‌ها، ریشه‌هایی عمیق و دیرینه دارد که رسول ...
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۵:۳۳
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی مطرح کرد؛
۵ اندیشه قرآنی در جهت تحقق آرمان شهر زیارتی
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: کمیته ملی زیارت به دنبال طراحی و پیشنهاد یک مدل جامع نظام مدیریتی برای شهرهای زیارتی و پیگیری تصویب آن در کمیسیون فرهنگی مجلس است.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۲:۴۷
کوتاه نوشت؛
اسلام‌هراسی در سایه جهالت مدرن
آنچه در سوریه و عراق به نام دین می‌گذرد، نه تنها مخالف با صراحت‌های دینی است،‌ بلکه نوعی جهالت مدرن است که خوارج زمانه پرچم آن را به دست گرفته‌اند.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۱:۵۵
حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا تبیین کرد؛
رابطه سه گانه علم و فرهنگ
عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) در نوشت: فرهنگ‏ مى‏‌تواند مانع از حضور علم شود و مى‏‌تواند آغوش خود را بر روى آن بگشاید. مقاومت و یا استقبال فرهنگ نسبت به علم به خصوصیات ذاتی فرهنگ باز مى‏ گردد.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۸:۰۶
رییس دانشکده اهل البیت تشریح کرد؛
ذاتی بودن مسأله آتش به اختیار در فعالیت‌های مردمی
رییس دانشکده اهل البیت دانشگاه اصفهان با اشاره به اهمیت درک صحیح و تعریف صحیح از واژه آتش به اختیار گفت: بند میم وصیتنامه امام خمینی(ره) در حقیقت عقبه مفهوم آتش به اختیار است، در حقیقت ایشان در همان ز...
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۷:۰۸
حجت‌الاسلام طوبایی مطرح کرد؛
«سؤال خبرنگار» نماد احیای حق مردم
مدیر بخش اندیشمندان مرکز پژوهش‌های اسلامی رسانه گفت: پاسخگو بودن لازمه مسؤول بودن است، حتی امیر مؤمنان(ع) هم در حکومت خود این حق را برای مردم قائل بود.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۰:۲۷
مشروح سخنان استاد خسرو پناه؛
الزامات اخلاقی؛ انشائی یا اخباری
رییس مؤسسه حکمت و فلسفه ایران با مطرح کردن مبحث نوع الزامات اخلاقی به نقد و بررسی دیدگاه های برخی علما پیرامون این بحث پرداخت.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۰۹:۵۶
مؤسس حوزه علمیه سفيران هدايت ابوطالب:
نوآوری فرهنگی خلأ جدی جامعه/ حوزه علمیه وارد عمل شود
مؤسس حوزه علمیه سفيران هدايت ابوطالب(ع)گفت: با توجه به رهنمود رهبر معظم انقلاب درباره آتش به اختیار، وظایف حوزه‌های علمیه سنگین‌تر می‌شود.
۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۷:۴۵
۷ راهکار برای تربیت جنسی کودک
مسأله مهمی که لازم است در دوره نوباوگی به آن توجه شود، نوع رفتار و تربیت جنسی کودک است؛ چون همزمان با رشد عقلی و ذهنی، غرایز فرزند بیدار می‌شود.