شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ Saturday, August 19, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۴:۴۶
شناسه خبر: ۴۹۲۶۵۲
 
فرهنگ و دولت آینده(۴)
نگاه فرهنگی رییس جمهور جدید «تعالی بخش» باشد
حجت‌لاسلام جوشقانیان گفت: اگر شخص در جایگاه ریاست جمهوری، فرهنگ را با نگاه متعالی دنبال نکند، جامعه از پایبست ویران می‌شود.

حجت الاسلام حسین جوشقانیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، رییس جمهور را بر اساس قانون اساسی دومین شخصیت کشوری در جمهوری اسلامی دانست و گفت:  ریاست جمهوری به لحاظ اینکه سکان داری مباحث اجرایی را بر عهده دارد و همه ارکان اصلی فضای نظام در اجرا یعنی وزارت خانه‌ها و وزرائی که انتخاب می شوند از سوی اوست جایگاه بسیار حساسی دارد.

کارشناس مسائل فرهنگی ادامه داد: در عرصه بین‌المللی شخصیتی که در تراز نظام و در جایگاه تعاملات با کشورهای دیگر قرار می‌گیرد، رییس جمهور است.

ضرورت دقت به نگاه فرهنگب رهبر انقلاب

وی افزود: اگر شخص در جایگاه ریاست جمهوری، فرهنگ را با نگاه متعالی که رهبر معظم انقلاب تبیین کرده‌اند، دنبال نکند، جامعه از پایبست ویران می‌شود و متأسفانه سرچشمه‌های آلودگی از آنجا سرازیر شده و این مسأله در عرصه رشد فرهنگی جامعه به شدت اثرگذار است.

دولتمردان باید الگوی رفتاری مردم جامعه باشند

حجت‌الاسلام جوشقانیان با اشاره به روایت «الناس علی دین ملوکهم» اظهار داشت: رفتار دولتمردان باید به گونه‌ای باشد که برای افراد جامعه نوعی الگو به حساب آید؛ مهم‌ترین ویژگی یک رییس جمهور این است که دغدغه مهم و اصلی او حفظ عظمت نظام و ارزش‌های آن باشد؛ ضروری است شخصی که در مقام ریاست جمهوری قرار می‌گیرد به طور کامل مطیع امر ولایت بوده و پیوسته به دنبال عملی کردن راهکارها و رهنمودهای ایشان در همه عرصه ها باشد.

حل معضل بیکاری؛ توقع جوانان از رییس جمهور

کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به مشکلات اجتماعی موجود در سطح جامعه عنوان کرد: با رصد کردن مسائل اجتماعی درمی‌یابیم که مهم ترین موضوع برای جوانان بحث «اشتغال» است؛ امروزه بسیاری از جوانان جامعه با معضل «بیکاری و عدم اشتغال» رو به رو هستند؛ بنابراین رییس جمهور باید کسی باشد که این خلأ که امروزه دامنگیر بسیاری از افراد جامعه شده را مورد بررسی قرار دهد و برای ایجاد اشتغال برای جوانان و مردان جامعه دغدغه داشته باشد.

وی ادامه داد: در عرصه «تولید ملی» که اخیراً مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده است، می‌توان گفت کار چشمگیری صورت نگرفته است و هر آنچه ارائه شده است کار روتین دولت‌ها بوده است؛ بنابراین دولت اسلامی باید این مسأله را سرلوحه کار خود قرار دهد.

حجت‌الاسلام جوشقانیان خاطرنشان کرد: رییس جمهور باید اعتقاد به اقتصاد مقاومتی داشته باشد و برای تحقق آن بسیار تلاش کند تا در اقتصاد به مرز خودکفایی برسیم و  دیگر دشمنان گمان نبرند که از این طریق می‌توانند به کشور ضربه ای وارد سازند./841/ت302/س

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۱۰
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۲:۲۰
حجت‌الاسلام بهداروند مطرح کرد؛
تاریخ شفاهی آزادگان سرمایه عظیم ملی/ چهره مقتدر شهید حججی یادآور آزادگان دفاع مقدس
رییس کمیته تاریخ شفاهی و خاطره‌نگاری طلاب گفت: باید کاری کنیم که آزادگان خاطرات خود را در قالب تاریخ شفاهی به نسل امروز منتقل کنند.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۲۰:۰۹
یادداشت؛
احیای معماری اسلامی گامی بزرگ در شهرسازی نوین
با اندکی تامل به این نتیجه می رسیم که هنرمعماری اصیل و سنتی ایرانی که برگرفته از تمدن غنی دینی است، از جامعه ما در حال فراموشی است.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۵:۲۵
حجت‌الاسلام طیبی فر مطرح کرد؛
مقاومت در برابر سختی‌ها و پایبندی به ارزش‌ها پیام آشکار آزادگان
فرمانده تیپ مستقل رزمی تبلیغی امام صادق(ع) با بیان این که باید حرمت آزادگان در کشور حفظ شود، گفت: امروز زنان و دختران ما باید توجه داشته باشند که حفظ ارزش‌های اسلامی شعار آزادگان بود.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۳:۴۲
اقتصاد و حجاب؛
گزارشی از همایش جامعه شناسی حجاب و بدحجابی
حجاب فردی سبب می‌شود که دسته‌ای از هزینه‌ها که مربوط به زیبایی در نتیجه استفاده از لوازم آرایش، سِت کردن لباس‌ها و پیروی از مد روز است، کنار گذاشته شود.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۱:۳۵
نقش «رفتار متکبرانه» در گسترش ناهنجاری‌ها؛
اصلاح «ژن‌ تکبر» اولویت دنیای سیاست و اجتماع
برخی رفتارهای آقازاده‌ها مثل «داشتن ژن خوب» و «سهم خواهی از سفره انقلاب» و یا توهین برخی بازیگران به خبرنگاران را می‌توان مصداق روحیه «تکبر» و «علو» برشمرد.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۹:۳۹
یادداشت؛
از شادی‌های تقلبی تا سازنده
تمایز میان شادی مثبت و سازنده و ناهنجاری های رفتاری و اجتماعی و فرهنگی که برچسب تقلبی شادی خورده اند، از مهم‌ترین موضوعاتی است که در آیات و روایات مورد توجه قرار گرفته است.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۷:۰۲
یادداشت؛
«فرهنگ کار» و «مهارت آموزی» حلقه مفقوده آموزش عالی
بخش عمده «بی مهارتی» و «کم مهارتی» در جامعه مرتبط با آموزش ناصحیح است؛ البته در این میان باید از نبود «برنامه جامع» نیز سخن گفت.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۶:۴۴
در نشستی تبیین شد؛
اصول حاکم بر تولید محتوای دینی در آموزش‌های مجازی
پنجمین پیش‌نشست علمی کنفرانس ظرفیت شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقای آموزش‌های دینی با موضوع «تولید محتوای آموزشی دینی در مراکز آکادمیک مجازی» برگزار شد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۹:۰۱
مدیر کل پیشین اداره کل ارشاد خوزستان:
وزیر جدید ارشاد نگاه دینی به فرهنگ و هنر داشته باشد
حجت الاسلام سپهر گفت: سبک زندگی اسلامی از نسخه های فرهنگی جدید رهبری برای جامعه اسلامی است و وزیر پیشنهادی با تولید برنامه های لازم چنین خواسته ای را عملیاتی و اجرایی کند.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۸:۱۲
سینمایی که این روزها به دنبالش هستیم؛
نقدی بر اکسیدان
نگاه به سینمای دینی با حضور افراد مثبت در اقدامات منفی خود شاهدی برای ناکارآمدی و تجارت محور بودن سینمای ایران است تا این که بخواهد هنر یا صنعت باشد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۰:۵۲
به مناسبت روز جهانی مقاومت؛
گفتمان «امت» و «ملت» پشتیبان اصلی جبهه جهانی مقاومت
تا زمانی که مسلمانان جهان به ارزش و مفهوم «ملت» و «امت» که دو مفهوم قرآنی و اسلامی هستند و ملزوماتی از جمله وحدت و مقاومت را در خود دارند واقف نشده باشند، تشکیل جبهه واحد مقاومت میسر نمیباشد.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۲۱:۳۹
حجت الاسلام والمسلمین میرکتولی مطرح کرد؛
تماشاگری «نهادهای فرهنگی» در جنگ نوین دشمن
عضو مجمع عالی تفسیر با اشاره به حربه فرهنگی دشمن در فروپاشی امپراتوری اسلامی آندلس نسبت به تکرار این حربه در ایران هشدار داد و گفت: نهادهای فرهنگی و حتی حوزه‌های علمیه امروز تماشاگر هستند.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۲۱:۱۴
حجت‌الاسلام ولدان تأکید کرد؛
مقاومت فرهنگی عامل شتاب‌دهنده تمدن نوین اسلامی
رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قم مقاومت فرهنگی را زیرشاخه فرهنگ مقاومت دانست و گفت: برای شکل‌گیری تمدن اسلامی باید فرهنگ مقاومت در تمام ابعاد زندگی شکل بگیرد.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۹:۴۷
مدیر سامانه آموزش الکترونیکی حامیم مطرح کرد؛
روش شناسی؛ حلقه مفقوده فعالیت در فضای مجازی
حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به جذابیت‌های کاذب در فضای مجازی گفت: متأسفانه متولیان فرهنگی در ایجاد جذابیت‌ و کاربردهای مثبت برای کاربران این فضا موفقیت چندانی نداشته‌اند.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۹:۵۶
فیلم فارسی بلای جان سینما؛
وزارت ارشاد پرونده فیلم فارسی‌ها را ببندد
امروزه سینمای ایران بیشتر به دنبال گیشه زدن و درآمد زایی است و برای دستیابی به این هدف اغلب فیلم‌سازان به کپی کاری و تقلید از آثار بالیوود روی آورده‌اند.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۹:۰۲
پژوهشگر عرفان های نوظهور هشدار داد؛
یوگا و مدیتیشن؛ سراب روح جوانان
حجت‌الاسلام میرزایی معتقد است عرفان‌های کاذب عرفان نیستند، این مسائل عرفان نمایی و معنویت نمایی است و ما به آن شبه‌معنویت می‌گوییم.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۵:۵۴
حجت‌الاسلام آقامیری:
تبیین روش‌های ارشاد اسلامی وظیفه وزارت ارشاد است
عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه و بیان فرهنگ و روش‌های ارشاد اسلامی است.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۳:۱۷
حجت الاسلام قطبی:
نبود خلاقیت و چشم انداز از مشکلات جدی وزارت ارشاد است
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با ابراز تأسف از نبود خلاقیت در عرصه فرهنگ و هنر گفت: وزارت ارشاد باید یک وزارت پویا، زنده باشد و با یک نگاه حکیمانه و عالمانه و دوراندیشانه برای فرهنگ و هنر کشور سیاست...
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۳:۰۲
پدر شعر آیینی:
قلم و زبان شاعران آیینی یاری‌گر دین خدا است
مجاهدی با اشاره به اینکه برخی شعر آیینی را مایه تحقیر می دانند، گفت: همه باید بدانند که این نوع حرکت های ناشایست نوعی لجام گسیختگی فرهنگی است.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۲:۵۳
سرپرست بسیج هنرمندان استان قم:
شاعران سبب درخشش زبان فارسی هستند
رزق آبادی هدف برگزاری این جشنواره را آسیب شناسی شعر دفاع مقدس و معرفی ظرفیت های شعر ارزشی معرفی کرد و گفت: شاعران سبب درخشش زبان فارسی هستند.