چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ Wednesday, June 28, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۶:۴۳
شناسه خبر: ۴۹۲۶۳۳
 
آیت الله فاضل لنکرانی:
رشد حوزه علمیه خواهران از برکات انقلاب است
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: رشد حوزه های علمیه خواهران از برکات انقلاب اسلامی است و باید تلاش شود تا صدها فرد مانند بانو مجتهده امین پرورش یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی در اختتامیه سیزدهمین اجلاس سراسری مدیران و مؤسسین حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور که پیش از ظهر امروز در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد با اشاره به رسالت حوزه های علمیه در جامعه عنوان کرد: اساسی ترین وظیفه حوزه های علمیه، تفقه در دین و انذار جامعه است و بنیان حوزه ها بر آیه شریفه«لیتفقهوا فی الدین و لینذروا» بنا نهاده شده است.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم، هدف از نزول وحی و فرستادن کتاب آسمانی را انذار بیان کرده است و این اولویت هدفی نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) تصریح کرد: انذار در ذهن مردم جامعه عمدتاً با ترس از آتش و جهنم در آمیخته شده است و این درحالی است که مفهوم انذار بسیار گسترده تر از این تلقی است و باید در مسیری حرکت کرد که قبل از ترس از جهنم، مردم با عظمت و بزرگی خداوند انس بگیرند.

وی درک عظمت خداوند را مهم ترین عامل در شناخت دین دانست و خاطرنشان کرد: مهم ترین وظیفه انبیا و مبلغان دین بیان عظمت خداوند است و اگر این موضوع اتفاق بیفتد و بتوانیم جوانان را طوری تربیت کنیم که به جای محدود کردن فضای مجازی و فیلتر بخش های مختلف، او بر اثر عظمت خداوند و درک آن به گناه آلوده نشود، وظیفه خود را انجام داده ایم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: انذاری که در جامعه بیان می شود و برخی از دین برداشت کرده اند، مربوط به بعد از عمل است در حالی که انذار مورد نظر خداوند مربوط به قبل از عمل است یعنی انسان قبل از انجام خطا به مرحله انذار می رسد و این نکته بسیار مهمی است.

آیت الله فاضل لنکرانی در بخش دیگری از سخنان خود، رشد حوزه علمیه خواهران را از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: امروز اگر بخواهیم درباره موفقیت ها و دستاوردهای حوزه علمیه مطلبی بیان کنیم، سهم بزرگی از آن متعلق به حوزه های علمیه خواهران است و این به علت اهتمام ویژه ای است که امام خمینی(ره) رهبر انقلاب، مراجع و علما و بزرگان به ضرورت راه اندازی و گسترش حوزه های علمیه خواهران داشتند.

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در ادامه ابراز کرد: ظرفیت هایی که در حوزه های علمیه خواهران وجود دارد شاید در حوزه های برادران کمتر دیده شود و همین موضوع اهمیت استفاده از این ظرفیت بالقوه را بیش از پیش نشان می دهد.

وی اضافه کرد: بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه از طریق زنان در جامعه اتفاق می افتد و غرب برای تحکیم سلطه خود از تزلزل و آسیب زدن به زنان بیشترین استفاده را می برد و تنها حوزه علمیه خواهران قوی و کارآمد و فعال می تواند در برابر تحرکات دشمن برای آسیب زدن به جامعه در این بخش فعالیت کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: انتظار است که در حوزه های علمیه خواهران صدها فرد مانند بانو مجتهده امین اصفهانی پرورش یابد و نباید سطح علمی خواهران طلبه محدود شود چراکه جامعه به حضور آنها برای رفع معضلات و آسیب های اجتماعی و غفلت زدایی از جامعه نیازمند است.

آیت الله فاضل لنکرانی در پایان خاطرنشان کرد: ما به بانوان طلبه ای در جامعه نیاز داریم که بتوانند بار معنوی جامعه را بر دوش بکشند نه افرادی که مسؤولیت دولتی بگیرند و از روی جو زدگی، نا آگاهی و فریفته شدن نسبت به فرهنگ غربی سخنانی را به زبان بیاورند که انرژی حوزه های علمیه برای پاسخگویی به این مسائل هدر برود./872/پ۲۰۲/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۶:۵۳
استاد سطح عالی حوزه علمیه مطرح کرد؛
عزت و اقتدار نیروهای مسلح پیام ماه رمضان
حجت الاسلام احتشام عزت و اقتدار نیروهای مسلح را پیام ماه رمضان سال جاری دانست و بر وحدت و پیروی از آرمان های امام خمینی(ره) تأکید کرد.
۱۳۹۶/۴/۶ - ۱۵:۱۳
استاد حوزه:
ذخیره های معنوی ماه مبارک رمضان را باید در طول سال حفظ کرد
حجت الاسلم والمسلمین سلیمانی دوری از گناه را اثر روزه داری واقعی دانست و تصریح کرد: روزه داری به تنهایی انسان را بهشتی نمی کند بلکه حفظ آن انسان را بهشتی می کند.
۱۳۹۶/۴/۶ - ۱۵:۰۹
کنکاشی پیرامون کارکردهای حوزه و روحانیت؛
مدیریت روحانیان از نگاه امام خمینی
رهبری و مدیریت روحانیت در طول تاریخ، با تحمل تلخی‌ها و آزارها و نیش‌زبان‌ها همراه بوده است، این قشر خادم اما مظلوم همواره از دوست ناآگاه و دشمن مکار مورد طعنه زبان و هدف تیر بنان و بیان قرار گرفته اس...
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۷:۵۰
حجت الاسلام کشوری:
با خطر تغییر هدف در جامعه اسلامی رو به رو هستیم
دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: سندهایی چون ۲۰۳۰ما را به منزل مقصود نمی رساند، متأسفانه برخی خوش باور هستند و به مجرد این که یک کلمه زیبا مطرح می شود آن را می پذیرند.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۱:۴۰
با حضور خیل عظیم مؤمنان؛
نماز عید فطر در حرم کریمه اهل بیت برگزار شد
با حضور خیل عظیم مؤمنان؛ نماز پرشکوه عید سعید فطر که نمادی از نماز وحدت و همبستگی در بین امت اسلام است در آستان مقدس حضرت معصومه(س) برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۰:۰۱
حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نیا:
انسان باید مراقب باشد که شیطان او را غافل نکند
استاد حوزه با بیان این که اگر انسان امید قبول اعمال رمضان دارد باید مراقب باشد که شیطان او را غافل نکند، گفت: شیطان بیکار نمی نشیند و انسان را به لهو و لعب دعوت می کند.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۰۹:۵۵
حجت الاسلام سعیدی:
برای حفظ آثار و دستاوردهای ماه رمضان باید تلاش کنیم
کارشناس دینی رسانه ملی تأکید کرد: انسان نباید معنویات و دستاوردهای ماه مبارک رمضان را فراموش کند بلکه باید در حفظ این ثمرات و دستاوردها تلاش و کوشش داشته باشد.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۰۵:۱۸
حجت الاسلام محمدی:
عید فطر روز دریافت جایزه تلاش های رمضان است
کارشناس معارف اسلامی با بیان اینکه نتیجه کارها در ماه مبارک رمضان در عید فطر مشخص می شود، گفت: عید فطر روزی است که مسابقه دهندگان در ماه مبارک رمضان جوایز خود را دریافت می کنند.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۸:۴۰
مدیر مؤسسه خانه خورشید مطرح کرد؛
آثار ماه رمضان و نشانه های روزه دار واقعی
حجت الاسلام وافی حفظ حالت دوری از گناه، اندوهگین بودن برای انجام برخی گناهان احتمالی در ماه رمضان و توبه خالص از شک و اضطراب را از نشانه های روزه دار واقعی برشمرد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۸:۳۴
انتشار ویژه نامه عید سعید فطر در کوثر بلاگ
باتوجه به فرارسیدن عید سعید فطر، ویژه نامه ای به همین مناسبت در سامانه کوثر بلاگ منتشر شد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۸:۳۲
مدیرعامل مرکز نشر هاجر خبر داد؛
اهدای کتاب به مدارس علمیه خواهران
مدیر عامل مرکز نشر هاجر از اهدای کتاب در طرح هدیه افضل به مدارس علمیه خواهران خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۸:۱۵
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده:
لغو سند به معنای اتمام مباحثات در بدنه اجتماعی کشور نیست
عضو شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران با بررسی ابعاد مختلف سند ۲۰۳۰گفت: لغو سند به معنای اتمام مباحثات در بدنه اجتماعی کشور نیست.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۷:۲۳
از سوي معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري؛
بن خريد كتاب زائران حج ۹۶ آماده توزيع شد
حجت الاسلام حاجي ابراهيمي گفت: تمامي زائران سراسر كشور مي‌توانند بن ۱۵۰۰۰ توماني محصولات فرهنگي خود را به همراه بروشور محصولات از مديران محترم كاروانهاي خود دريافت كنند.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۲:۰۰
عضو انجمن تبلیغ حوزه مطرح کرد؛
ضرورت حفظ کارکردهای اجتماعی ماه مبارک رمضان
حجت الاسلام مازنی با اشاره به حفظ کارکردهای اجتماعی ماه مبارک رمضان و با بیان بر این که نباید معنویت های این ماه در دیگر ایام سال کنار گذاشته شود تأکید کرد که انسان باید همواره با حال و هوای رمضان زن...
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۵:۵۴
حجت الاسلام سعیدی:
استفاده نادرست از بیت المال انسان را از خدا دور می کند
کارشناس دینی رسانه ملی با بیان اینکه استفاده نادرست از بیت المال و حق الناس انسان را از خدا دور می کند، ریشه این مسائل را حب و حرص نسبت به دنیا عنوان کرد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۴:۵۴
شرح آیت الله علیدوست بر دعای روز سی ام ماه رمضان
آیت الله علیدوست در شرح دعای روز سی ام ماه رمضان گره خوردن اصول و فروع روزه را رمز قبولی آن دانست و روزه روح را بالاترین سطح روزه نامید.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۴:۴۸
حجت الاسلام محمدی تبیین کرد؛
عوامل و اسباب ایجاد فشار قبر بر انسان
کارشناس معارف اسلامی با تبیین عوامل ایجاد فشار قبر گفت: فشار قبر برای همه انسان ها نیست اما انسان های کمی هستند که این مسأله را نداشته و در امان باشند.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۱:۴۸
حجت الاسلام مدنی:
تساهل در مدیریت را با اعتدال جمع نبندیم
مدیر جامعه الزهرا(س)تساهل در مدیریت را با اعتدال متفاوت خواند و اعتدال در مدیریت را رفتار بر مبنای قانون و عدل و سستی در مدیریت را نادیده گرفتن خطاهای بزرگ دانست.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۹:۱۵
حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد:
با احیای خمس و زکات هیچ فقیری در کشور باقی نمی ماند
استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد که با احیای خمس و زکات هیچ فقیری در کشور باقی نخواهد ماند.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۸:۵۷
آیت الله هادوی تهرانی مطرح کرد؛
اعتراض به تأویل آیات و پاسخی نقضی به آن
استاد حوزه علمیه با اشاره به اعتراض اهل سنت به شیعیان به خاطر تأویل آیات گفت: علمای شیعه به آیه ۷۲ سوره اسراء استدلال می کنند که هر کس در این دنیا کور است در آخرت هم کور است و راه را گم می کند.