پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ Thursday, April 27, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۱:۱۵
شناسه خبر: ۴۹۲۱۹۵
 
نظر آزاد؛
نظر شما درباره اهمیت و چگونگی تحقق اقتصاد مقاومتی چیست؟
اینکه اقتصاد مقاومتی چیست و چگونه محقق خواهد شد، موضوعی است که این بار جوابش را از مخاطبان خبرگزاری رسا خواهیم پرسید.

به گزارش سرویس مخاطبین خبرگزاری رسا، "اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال" موضوعی است که از سوی رهبر معظم انقلاب برای سال 1396 انتخاب شده است. در این مقام درصددیم تا نظرات مخاطبان و کاربران گرامی خبرگزاری رسا را در این موضوع منتشر کنیم.

شما می توانید از طریق شماره 09192950818 و آی دی MokhatabaneRasa@ درتلگرام یا در پایین این خبر در بخش نظرات، نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را با اسم واقعی یا مجازی بیان کنید.

این خبر با نظرات شما در حال تکمیل شدن است./۹۰۱/

ولی نژاد - مازندران: اقتصاد مقاومتی یک طرح مهم، بزرگ و لازمی هست که اگه  درست انجام بشه کشور در شرایط سخت و بحرانی مشکلی نخواهد داست. اتکا به خداوند و امید به کار و تلاش داخلی ها کجا و چشم امید داشتن به دنیا  و غرب که ذره ای به قول و حرف های خود پایبند نیستند کجا ..؟ مردم در ایجاد و موفقیت این طرح نقش دارند ولی این دولت است که اگر بخواهد به راحتی می تواند این کار را بکند و شکی توش نیست. باور کنید اگه یک دولتی کفش های خودش را در بیاورد بدون منفعت طلبی برای مردم کار کند خدا می داند مردم برای او و طرح های او سر وکله می شکنند. فقط یه چیز می خواهد  اونم  اینه :قوه مجریه باید به دست کسی باشه که اعتقاد واقعی  به اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

مرتضی شریعتی- قم: بنظرم مهمترین مولفه اقتصاد مقاومتی صرفه جویی یا همان عدم اسراف است که درست مصرف کردن و بهینه مصرف کردن باید آموزش داده شود و بعد از آن باید کار کردن ارزش شود و بی کاری عیب شمرده شود...

حسین امیری - قم: اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی به مدیرانی نیاز دارد که از عمق جان این مقوله را باور داشته باشند؛ با سخن پراکنی و شعار و حرف راه به جایی نخواهیم برد. مدیران مولتی میلیاردر هیچ انگیزه و رغبتی برای پیگیری اقتصاد مقاومتی نداشته و نخواهند داشت.

حمزه عبادی - تهران: باید مواردی همچون حمایت از تولید ملی، کاهش وابستگی به درآمد نفت، اولویت تولید بر واردات، حمایت جدی مسئولان، اشتغالزایی و ایجاد فرصت های شغلی رعایت شود. البته تحقق اقتصاد مقاومتی صرفاً با مشارکت مردمی امکان پذیر است و برای بالابردن مشارکت مردمی باید از هر نوع فعالیت اقتصادی مردمی استقبال کرد.

احسان - قزوین: باید بعد مادی نظام اسلامی را تقویت کنیم و با رویکردی پیش بینی گرایانه و آینده گرایانه نسبت به مسائل اقتصادی عمل کنیم.

شفیعی - آذربایجان شرقی: در اسلام اقتصاد مطرح شده است اما هدف رسیدن و پرداختن به آن در پناه رسیدن به هدف عالی از خلقت است و به همین دلیل جهاد اقتصادی جهاد فرهنگی را به دنبال دارد و اسلام خواهان جهان اقتصادی همراه با جهاد فرهنگی است.

علی تقی پور- اصفهان: نظام اقتصادی که جمهوری اسلامی می تواند به دنیا معرفی کند، حرکت برای ساخت دنیا در راه خداوند است و نظام اسلامی می خواهد این مدل اقتصادی جدید را به دنیا عرضه کند.

محمدی- تهران: نظام اسلامی ایران در طول این سالها شاهد پیشرفت در عرصه های اقتصادی بوده است که دشمنان و بدخواهان ملت ایران به خصوص بعد از جریان فتنه درصدد بودند تا در این مسیر وقفه ایجاد کنند که مقام معظم رهبری با عنایت به این مساله در چند سال پیاپی مساله های اقتصادی را به عنوان شعار سال مطرح کردند.

میلاد اسکندری- ورامین: امروز باید بنگاه های اقتصادی راهکارهای ارزان تر شدن تولید را بررسی و سامان دهند و با راهکارهای اقتصاد مقاومتی بر مشکلات فایق آیند.

رستمی - زنجان: برای تحقق تولید و اشتغال ضروری است تا ظرفیت های مغفول مانده درکشور استفاده شود و تمامی مسائل مورد نیاز مدنظر قرار گیرد. برای یک جهش اقتصادی مثبت باید تمامی جوانب را مدنظر قرار دهیم و در اجرایی شدن اقتصاد اسلامی تلاش کنیم.

محمد مهدوی فر- اصفهان: اتصال زنجیره تولید فکر و اندیشه با صنعت و بازار، افزایش سطح کمی و کیفی پژوهش ها و تحقیقات کاربردی وتوسعه محور و مشارکت بخش خصوصی، از لوازم اصلی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

سیدمحمدرضا حسنی- خراسان جنوبی: پیشرفت اقتصادی، جبران عقب ماندگی ها و حرکت در مسیر پیشرفت بی تردید با عملکردهای معمول اقتصادی میسر نخواهد بود و نیازمند همت و تلاش علمی و عملی مضاعف مردم و مسوولان است.

مهدوی روش- قم: در تولید باید بیشترین تلاش برای تولید ثروت ملی انجام شود، تولید اشتغال یکی از مهمترین بخش های اقتصاد تولیدی است.

محمدباقر صحرایی - علی آباد ممسنی: به نظر من بهترین عمل در تحقق اقتصاد مقاومتی جلوگیری از فعالیت قاچاقچی های کلان و همچنین حمایت از بنگاههای تولیدی داخلی است.

قائمی- خراسان رضوی: امروز باید تمام نیازهای خود را در درون جامعه برآورده کنیم و با خوداتکایی و کوشش واردات را به حداقل برسانیم.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱۰
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۱:۱۵
نظر آزاد؛
نظر شما درباره اهمیت و چگونگی تحقق اقتصاد مقاومتی چیست؟
اینکه اقتصاد مقاومتی چیست و چگونه محقق خواهد شد، موضوعی است که این بار جوابش را از مخاطبان خبرگزاری رسا خواهیم پرسید.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۰۱:۱۸
گزارشی از همایش شهید صدر؛
شهید صدر به فقه فعال و پویا در دوران غیبت می‌اندیشید/ نقش مردم در حکومت اسلامی
سخنرانان همایش بزرگداشت شهید آیت‌الله محمدباقر صدر ضمن اشاره به ویژگی‌ها و مختصات فقهی شهید صدر و اعتقادش بر پویایی فقه در زمان غیبت بر تاثیر تفکرات او بر تدوین و طراحی ساختار حکومت اسلامی تاکید کردند...
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۴:۱۱
ویژه زوج‌های جوان طلبه؛
کارگاه آموزشی «پیوندهای آسمانی» درقم برگزار شد
همایش و کارگاه آموزشی «پیوندهای آسمانی» ویژه زوج‌های جوان طلبه در قم برگزار شد.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۴:۱۰
معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات:
اولویت مرکز خدمات در عرصه سلامت «پیشگیری قبل از درمان» است
معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکزخدمات در مراسم افتتاحیه «پایگاه سنجش سلامت»گفت: اولویت عرصه سلامت، «پیشگیری قبل از درمان» است.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۰۹:۴۲
​نخستین دوره مقاله نویسی نخبگان شاهد و ایثارگر قم برگزار شد
دوره مقاله نویسی با حضور نخبگان شاهد و ایثارگر به منظور پاسخگویی به سوالات و موانع و مشکلات و تقویت انگیزه برای تولیدات علمی هر چه بیشتر در مجتمع امام خمینی (ره) قم برگزار شد.
۱۳۹۶/۲/۲ - ۲۳:۴۱
حجت الاسلام پناهیان مطرح کرد؛
نقش موثر سپاه در ایفای امنیت و خدمت به محرومان کشور
حجت الاسلام پناهیان باتوجه به ولایت مداری سپاه پاسداران گفت:حیات سپاه به عنایت ولایت است و اگر کشور و انقلاب را سپاه حفظ می کند، خود این شجره طیبه (سپاه پاسدران )را و لایت حفظ می کند .
۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۳:۱۴
فراخوان ثبت نام موکب‌های اربعین ۹۶
جمشید گودرزی از آغاز نام نویسی موکب های اربعین حسینی ۹۶ در طرح شناسنامه دار کردن موکب ها همزمان با سالروز مبعث پیامبر اکرم(ص) خبرداد.
۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۳:۰۰
(همیشه صدر)
اقدام بی‌نظیر حضرت امام در بزرگداشت نابغه کم‌نظیر اسلام
حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی دوم اردیبهشت ۵۹ با صدور پیامی شهادت شهید صدر را تسلیت گفته و سه روز عزای عمومی و یک روز تعطیل سراسری اعلام کردند.
۱۳۹۶/۲/۱ - ۲۳:۴۱
حاشیه های نماز جمعه قم؛
از ابراز ارادت نمازگزاران ‌به آیت الله جنتی تا تجلیل از خانواده شهدای ارتش
نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم با حضور علما و مردم ولایتمدار و به امامت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری برگزار شد که داری حواشی جالب و برنامه های جانبی هم بود.
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۲۰:۴۳
خاطرات شاگرد شهید صدر از علاقه استاد به امام
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان خاطراتی از علاقه طرفینی حضرت امام و شهید صدر، جزییاتی درباره طرح این شهید والامقام درباره مرجعیت موضوعیه ارائه کرد.
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۶:۳۵
آیت الله اعرافی:
شهید صدر آفاق برون‌حوزه‌ای را کشف و به روی حوزه باز کرد
مدیر حوزه با تأکید بر این که شهید صدر مرز‌های دانش را توسعه داد، گفت: شهید صدر کسی بود که از سطح‌های متعارف علوم عبور کرده و توانسته بود در پایه‌های مهم علم و دانش تکانی اساسی ایجاد کند و مرز‌های دان...
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۵:۳۸
آیت الله اعرافی:
حوزه انقلابی با انزوا میانه ای ندارد
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور حضور در عرصه های مختلف اجتماعی را از شاخصه های حوزه انقلابی دانست و بر ورود فعالانه حوزه علمیه در جهت مسأله یابی و رفع مشکلات جامعه تأکید کرد.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۲۰:۴۲
با حضور شخصیت‌های حوزوی؛
مراسم بزرگداشت آیت‌الله صالحی در قم برگزار شد
مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید حسن صالحی از علمای مشهد با حضور شخصیت‌های حوزوی و علما در حسینیه شهدای قم برگزار شد.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۲:۳۱
از سوی مؤسسه آموزش عالی بنت الهدی؛
نمایشگاه تخصصی لسان مبین در قم برپا شد
نمایشگاه تخصصی لسان مبین با هدف معرفی رشته زبان و ادبیات عربی و دانش افزایی طلاب در باره دروس تخصصی این رشته در مؤسسه آموزش عالی بنت الهدی برپا شد.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۲۱:۰۲
پیکر ۷ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شود
مراسم تشییع و خاکسپاری ۷ شهید مدافع حرم چهارشنبه در قم برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۴:۴۶
آغاز به کار نشست سراسری مدیران حوزه‌های علمیه خواهران
نشست سراسری مدیران و موسسان حوزه‌های علمیه خواهران کشور با عنوان «نقش حوزه‌های علمیه خواهران در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آغاز به کار کرد.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۲۱:۵۴
مدیر حوزه علمیه فقه و اصول آل یاسین:
دشمن به دنبال از بین بردن افراد انقلابی در کشور است
حجت الاسلام حقانی پاک کردن انقلاب از افراد انقلابی را یکی از اهداف دشمن در کشور برشمرد و گفت: مسؤولان و مردم زمانی می توانند پای ارزش های انقلابی خود بایستند که الگوی خود را رهبر انقلاب قرار دهند.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۱۳:۰۵
مسؤولیت جدید حجت الاسلام فرخ فال در حوزه
آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در حکمی حجت الاسلام والمسلمین را به سمت مشاور عالی خود در امور کلان علمی و مدیریتی و عضو رسمی شورای معاونان و شورای طرح و برنامه منصوب کرد.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۰:۵۲
در دبیرخانه انجمن های علمی حوزه برگزار می شود؛
سومین دوره مجمع عمومی انجمن ترجمه و زبان های خارجی حوزه
سومین دوره مجمع عمومی انجمن ترجمه و زبان های خارجی حوزه علمیه و دومین دوره انتخابات هیأت مدیره و بازرسان برگزار می شود.
۱۳۹۶/۱/۲۴ - ۱۲:۴۴
در یک برنامه تلویزیونی؛
اسلام شناس ایتالیایی از شخصیت شهید صدر می گوید
اسلام شناس و صدر پژوه ایتالیایی در یک برنامه تلویزیونی به تبیین ابعاد شخصیتی شهید آیت الله سید محمد باقر صدر می پردازد.