یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ Sunday, December 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ - ۱۷:۵۷
شناسه خبر: ۴۸۸۰۰۲
 
نماینده ولی فقیه در قزوین:
شهدا ایمان و عقیده را به ما آموختند
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با بیان اینکه شهدا ایمان و عقیده را به ما آموختند، گفت: شهدای هشت سال دفاع مقدس انسان‌هایی بودند که برای پایداری آرمان‌های مقدس انقلاب و اسلام جان خودشان را نثار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبد الکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در قزوین ظهر امروز در مراسم تحویل سال نو که در مزار شهدای امامزاده حسین(ع) قزوین برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال جدید با اشاره به فرمانبرداری تمام کائنات از خداوند متعال گفت: خداوند آن کسی است که شب و روز را ایجاد کرده است و این چرخه آفرینش به اراده خداوند می‌گردد.

وی در ادامه افزود: ماه و خورشید و زمین و آسمان از خداوند فرمان می‌برند عالم غیب و شهود همه در ید قدرت خداوند فرمانبر هستند و از او اطاعت می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در ادامه با اشاره به معنای فرازی از دعای تحویل سال ابراز کرد: خداوند کسی است که تمام دگرگونی‌ها و تحولات ظاهری و دنیایی تا تحولات معنوی، روحانی، عرفانی و قلبی همه با او رقم می‌خورد در این دعا خداشناسی و تحقق اراده خداوند در تمام هستی مشهود است.

نماینده ولی فقیه در قزوین در ادامه با اشاره به درخواست بندگان در این دعا پس از ذکر مقدمات اظهار کرد: در فراز پایانی این دعا از خداوند متعال می‌خواهیم که حالت ما را به بهترین حالت تبدیل کند زیرا خداوند کسی است که تمام عالم را متحول می‌کند و ما انسا‌ن‌هایی هستیم که محتاج و درمانده‌ایم و از خداوند نیکوترین حال را درخواست می‌کنیم.

شهدا ایمان و عقیده را به بندگان آموختند

وی در ادامه با بیان اینکه شهدا از جمله انسان‌هایی بودند که ایمان و عقیده را به ما بندگان آموختند ابراز کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس انسان‌هایی بودند که برای پایداری آرمان‌های مقدس انقلاب و اسلام جان خودشان را نثار کردند و ارزش‌های دینی را پاس داشتند در مقابل ما هم وظیفه داریم که راه این عزیزان را ادامه داده و در راه اهداف انقلاب بکوشیم.

امام جمعه قزوین در ادامه با اشاره به عهد و پیمان انسان با خداوند متعال در سال جدید تصریح کرد: ما باید با خداوند پیمان ببندیم که در سال جدید با فرهنگ و معنویتی جدی‌تر به میدان آمده و راه شهیدان خود را ادامه دهیم در لحظات تحویل هر انسانی باید بهترین حالت مناجات و عبادت خود را با خداوند متعال داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به اهمیت نماز در زندگی گفت: ما باید در تمام اوقات نمازهای یومیه بهترین حالت مناجات و عبادت را داشته باشیم و هیچ گاه غائب از مساجد و جماعت و جمعه نباشیم و به این امور مهم و متعالی دقت و توجه فراوانی را داشته باشیم چون توجه به نماز و عبادت بزرگترین و بالاترین خیر و سعادت‌ها را برای انسان به ارمغان می‌آورد./202/873/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۵:۲۷
امام جمعه موقت قزوین:
انتقال پایتخت اسرائیل به بیت المقدس محکوم به شکست است
امام جمعه موقت قزوین گفت: توطئه انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس محکوم به شکست است و همه ما می‌دانیم که موضوع جا به جایی پایتخت رژیم اشغالگر قدس با کمک ترامپ و همکاری انسان‌های لجوج و معاند ...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۳:۰۱
مدیر مدرسه علمیه شهید مصطفی خمینی تاکستان:
رژیم صهیونیستی دشمن تمام ادیان آسمانی است
مدیر مدرسه علمیه شهید مصطفی خمینی تاکستان صهیونیست را دشمن تمام ادیان آسمانی دانست و گفت: رژیم صهیونیستی رژیمی غاصب است که در کارنامه ننگین خود جنایت‌های زیادی را به ثبت رسانده است این رژیم ارزش‌ها و ...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۱:۰۰
نماینده ولی فقیه در قزوین:
با وجود سرمایه‌های دینی چشم به نسخه‌های غربی نداشته باشیم
امام جمعه قزوین گفت: وقتی نظام الهی و دینی که غیر قابل مقایسه با نظامات متعارف دنیا است، وجود دارد، دیگر نیاز نیست که دستمان را به سمت غرب دراز کنیم و چشم به نسخه‌های آن‌ها داشته باشیم.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۶:۵۶
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری:
اسرائیل غاصب دشمن شماره یک اسلام و مسلمانان است
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی گفت: عادی‌سازی رابطه با اسرائیل مفهومی ندارد؛ چرا که آنها به طور پنهان و آشکار با اسلام دشمن هستند و در حقیقت آمریکا و اسرائیل غاصب و انگلیس تبلوری از یکدیگر هستند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۱:۵۵
مسؤول نماینده ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الامر قزوین:
دشمنی اسرائیل غاصب با نظام جمهوری اسلامی تمام‌شدنی نیست
مسوؤل نماینده ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین گفت: اسرائیل رژیم ستمگری است که به هیچ رابطه و قانونی پایبند نبوده و نیست و دشمنی او با نظام جمهوری اسلامی تمام‌شدنی نیست.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۹:۳۲
رییس ستاد اقامه نماز قزوین:
عبادت بدون معرفت موجب ضلالت و گمراهی انسان می‌شود
رییس ستاد اقامه نماز قزوین گفت: عبادت اگر از روی ناآگاهی و عدم معرفت باشد موجب ضلالت و گمراهی انسان می‌شود؛ زیرا اگر انسان کاری را بدون معرفت و شناخت انجام دهد مانند این است که در مسیری غیر از هدف خود...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۹:۲۹
مدیر سابق مدرسه علمیه مولاوردیخان قزوین:
عادی‌سازی رابطه با اسرائیل غاصب خیانت به اسلام و ارزش‌های دینی است
مدیر سابق مدرسه علمیه مولاوردیخان قزوین گفت: عادی‌سازی رابطه با اسرائیل غاصب یکی از نقشه‌های شوم دشمن است که موجب خیانت به اسلام و ارزش‌های دینی می‌شود.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۹:۰۰
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری:
ترویج فرهنگ نماز در اولویت فعالیت‌های فرهنگی قرار گیرد
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی گفت: با توجه به ارزش و اهمیت و نقش نماز در سعادت و رستگاری و عاقبت به خیری انسان ها، باید ترویج فرهنگ نماز به‌ عنوان یک فریضه انسان ساز و تعیین کننده در سلامت اجتماعی جامع...
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۸:۴۱
نماینده ولی فقیه در قزوین:
سازمان بازرسی چشم بیدار انقلاب و رهبر است
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: سازمان بازرسی چشم بیدار انقلاب، رهبر و ملت بوده و جایگاه مقدسی دارد؛ از این رو ضروری است از ظرفیت‌های آن در برخورد با مفاسد بیش از پیش استفاده شود.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۲:۰۰
همزمان با هفته پژوهش؛
 ۱۴ برنامه پژوهشی در مدارس علمیه خواهران استان قزوین برگزار می‌شود
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: به مناسبت هفته پژوهش ۱۴ برنامه به مدارس علمیه استان ابلاغ شده که هر یک از مدارس به طور جداگانه این برنامه‌ها را برگزار می‌کنند، همچنین در این هفته برنام...
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۱:۵۶
مدیر حوزه علمیه استان قزوین:
حفظ حکومت عربستان وابسته به حمایت از اسرائیل و آمریکا است
مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: حکومت عربستان پایه‌های محکمی نداشته و در دنیا از موقعیت مطلوبی برخوردار نیست؛ ‌بنابراین این حکومت جنایتکار برای حفظ خود از اسرائیل غاصب و آمریکا حمایت می‌کند.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۰:۰۴
معاون پژوهش مدرسه علمیه مولاوردیخان قزوین:
قدرت اسلام و اتحاد مسلمانان موجب شکست مستکبران خواهد شد
حجت الاسلام نوروزلو گفت: امروز بیشتر از گذشته ملت اسلامی باید بیدار و آگاه باشد؛ زیرا اگر مرزبندی ما در تبیین اسلام اصیل به درستی اعمال نشود به طور یقین این مسأله موجب نرسیدن ما به اهدافمان خواهد شد.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۸:۱۷
نماینده ولی فقیه در قزوین:
ورود به عرصه طلبگی با هدف خدمت به مردم و دین خدا باشد
نماینده ولی فقیه در قزوین گفت: نباید ورود به عرصه طلبگی بر اساس شهرت اجتماعی صورت گیرد، بلکه باید با هدف خدمت به مردم و دین خدا انجام شود.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۶:۵۵
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی قزوین:
دریافت معارف قرآنی نیازمند ظرفیت‌ بالای عقلی و معنوی است
حجت الاسلام نظری با بیان اینکه قرآن کتابی است که از هیچ موضوعی فروگذار نکرده است، گفت: قرآن کتابی است که توانایی پاسخگویی به تمام نیازهای بشر را در هر زمانی دارد اما در هر عصری توانایی افراد در دریافت...
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۱:۰۹
مدیر حوزه علمیه استان قزوین:
مراجع نقشی مهمی در شکست داعش داشتند
 مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: در شکست داعش مراجع از نقش مهمی برخوردار بودند؛ رهبر معظم انقلاب در ایران و آیت الله سیستانی در عراق راه‌نمایی‌های فراوانی داشتند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۰:۲۶
مدیر مرکز پاسخگویی به مسائل شرعی قزوین:
برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی خطای بزرگی است
مدیر دفتر پاسخگویی به مسائل شرعی قزوین اسرائیل غاصب را غده سرطانی خطرناک دانست و گفت: امت اسلام باید درصدد از بین بردن این غده سرطانی باشد؛ زیرا اسرائیل غاصب دشمن انسانیت و کرامت انسان بوده و شایسته ب...
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۰:۲۲
مدیر کل تبلیغات اسلامی قزوین:
تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند برنامه‌ریزی و تشکیل اتاق فکر است
حجت الاسلام نعمت‌اللهی با اشاره به موقعیت کشور ایران در راستای توسعه گفت: ما برای پیشرفت نیازمند اتاق فکر و برنامه‌ریزی در حوزه‌های مختلف کشاورزی صنعت و تجارت هستیم.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۶:۵۳
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری:
بزرگترین معروف گره گشایی از کار مردم است
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی، گره گشایی از کار مردم را بزرگترین معروف دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی باید برای رفع گرفتاری ها و مشکلات مردم به ویژه جوانان، انقلابی عمل کند و نمایندگان هم باید مسائل کل...
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۶:۴۵
قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر قزوین:
اتحاد عامل خنثی کننده توطئه‌های اسراییل است
حجت الاسلام پورآرین با اشاره به آمادگی دینی و معرفتی مسلمان برای مقابله با توطئه‌های اسراییل و استکبار جهانی گفت: اسراییل با اهداف شوم و پلید خود می‌خواهد بر جهان اسلام تسلط پیدا کند؛ از این رو مسلمان...
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۶:۴۲
مدیر حوزه‌ علمیه قزوین:
رابطه با اسرائیل خسارت فراوانی به دنبال خواهد داشت
مدیر حوزه علمیه قزوین با اشاره به خطر عادی‌سازی روابط با اسرائیل گفت: امت اسلام باید نسبت به ضرر و زیان دشمن آگاه بوده و در مورد رابطه با اسرائیل هوشیاری و بصیرت کامل داشته باشند.