چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ Wednesday, June 28, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱/۱ - ۰۰:۵۵
شناسه خبر: ۴۸۷۹۹۸
 
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی:
بهار وصف عملی آیات قرآن برای مؤمنان است
عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان این که بهار درس های مختلفی برای انسان دارد، گفت: بهار وصف عملی آیات قرآن برای مؤمن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در شبستان امام خمینی(ره) با بیان این که بهار برای انسان یادآور درس های مختلفی است، گفت: بهار وصفی عملی آیات قرآن برای مؤمن است و می توان در بهار درس های قرآن در خصوص توحید باوری، معاد و انسان سازی را مرور کرد.

وی با بیان این که بهار واقعی برای مؤمن تعجیل در فرج است، افزود: مؤمن با آمدن بهار می فهمد که عمر سردی و ظلمت پایدار نبوده و صبح سپید و بهاری دل انگیز از حکومت عادلان در راه است.

وی افزود: مؤمن از بهار درس می گیرد و می فهمد که خالقی وجود دارد که همه امور به دست او است و به این ترتیب نخستین درس بهار برای مؤمن ایمان به خدا و توحید باوری است.

عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان این که اعتقاد به معاد و معاد باوری دیگر درس بهار برای مؤمنان است، گفت: مومن با بهار طبیعت در می یابد که همانطور که طبیعت رستاخیزی دارد مؤمن هم رستاخیزی دارد و باید خود برای این رستاخیز آماده کند.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با بیان این که بهار فصل اعتدال در طبیعت است، افزود: مؤمن مانند بهار اعتدال دارد و هرگز در کار ها دچار افراط و تفریط نشده بلکه همواره بر مدار اعتدال حرکت می کند.

وی تصریح کرد: اعتدال به معنای نادیده گرفتن دین و سازش گری نیست بلکه اعتدال به معنای حرکت بر مدار دین و حرکت پشت سر ولی خدا در زمین است و مؤمن هرگز از ولی خدا پیشی نمی گیرد بلکه تبعیت محض دارد پس اعتدال به معنای حرکت در صراط مستقیم است زیرا اگر انسان بر مدار اعتدال حرکت نکند به یقین دچار هلاکت خواهد شد.

عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه ادامه داد: بهار برای مؤمن یادآور زندگی مؤمنانه است و مؤمن از تمامی لحظات فصل بهار درس گرفته و به خدا باوری  و ایمان می رسد.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با اشاره به این که انسان معتدل در همه امور اعتدال را رعایت می کند، یادآور شد: انسان معتدل با دیگران دچار اختلاف نشده و اگر دچار اختلاف شد اجازه نمی دهد که این اختلاف عمیق شود بلکه سعی می کند اختلاف را کنار گذاشته و در دوستی و صله رحم پیشگام دیگران باشد./968/پ202/ج

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۱۰
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۶:۵۳
استاد سطح عالی حوزه علمیه مطرح کرد؛
عزت و اقتدار نیروهای مسلح پیام ماه رمضان
حجت الاسلام احتشام عزت و اقتدار نیروهای مسلح را پیام ماه رمضان سال جاری دانست و بر وحدت و پیروی از آرمان های امام خمینی(ره) تأکید کرد.
۱۳۹۶/۴/۶ - ۱۵:۱۳
استاد حوزه:
ذخیره های معنوی ماه مبارک رمضان را باید در طول سال حفظ کرد
حجت الاسلم والمسلمین سلیمانی دوری از گناه را اثر روزه داری واقعی دانست و تصریح کرد: روزه داری به تنهایی انسان را بهشتی نمی کند بلکه حفظ آن انسان را بهشتی می کند.
۱۳۹۶/۴/۶ - ۱۵:۰۹
کنکاشی پیرامون کارکردهای حوزه و روحانیت؛
مدیریت روحانیان از نگاه امام خمینی
رهبری و مدیریت روحانیت در طول تاریخ، با تحمل تلخی‌ها و آزارها و نیش‌زبان‌ها همراه بوده است، این قشر خادم اما مظلوم همواره از دوست ناآگاه و دشمن مکار مورد طعنه زبان و هدف تیر بنان و بیان قرار گرفته اس...
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۷:۵۰
حجت الاسلام کشوری:
با خطر تغییر هدف در جامعه اسلامی رو به رو هستیم
دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: سندهایی چون ۲۰۳۰ما را به منزل مقصود نمی رساند، متأسفانه برخی خوش باور هستند و به مجرد این که یک کلمه زیبا مطرح می شود آن را می پذیرند.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۱:۴۰
با حضور خیل عظیم مؤمنان؛
نماز عید فطر در حرم کریمه اهل بیت برگزار شد
با حضور خیل عظیم مؤمنان؛ نماز پرشکوه عید سعید فطر که نمادی از نماز وحدت و همبستگی در بین امت اسلام است در آستان مقدس حضرت معصومه(س) برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۰:۰۱
حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نیا:
انسان باید مراقب باشد که شیطان او را غافل نکند
استاد حوزه با بیان این که اگر انسان امید قبول اعمال رمضان دارد باید مراقب باشد که شیطان او را غافل نکند، گفت: شیطان بیکار نمی نشیند و انسان را به لهو و لعب دعوت می کند.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۰۹:۵۵
حجت الاسلام سعیدی:
برای حفظ آثار و دستاوردهای ماه رمضان باید تلاش کنیم
کارشناس دینی رسانه ملی تأکید کرد: انسان نباید معنویات و دستاوردهای ماه مبارک رمضان را فراموش کند بلکه باید در حفظ این ثمرات و دستاوردها تلاش و کوشش داشته باشد.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۰۵:۱۸
حجت الاسلام محمدی:
عید فطر روز دریافت جایزه تلاش های رمضان است
کارشناس معارف اسلامی با بیان اینکه نتیجه کارها در ماه مبارک رمضان در عید فطر مشخص می شود، گفت: عید فطر روزی است که مسابقه دهندگان در ماه مبارک رمضان جوایز خود را دریافت می کنند.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۸:۴۰
مدیر مؤسسه خانه خورشید مطرح کرد؛
آثار ماه رمضان و نشانه های روزه دار واقعی
حجت الاسلام وافی حفظ حالت دوری از گناه، اندوهگین بودن برای انجام برخی گناهان احتمالی در ماه رمضان و توبه خالص از شک و اضطراب را از نشانه های روزه دار واقعی برشمرد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۸:۳۴
انتشار ویژه نامه عید سعید فطر در کوثر بلاگ
باتوجه به فرارسیدن عید سعید فطر، ویژه نامه ای به همین مناسبت در سامانه کوثر بلاگ منتشر شد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۸:۳۲
مدیرعامل مرکز نشر هاجر خبر داد؛
اهدای کتاب به مدارس علمیه خواهران
مدیر عامل مرکز نشر هاجر از اهدای کتاب در طرح هدیه افضل به مدارس علمیه خواهران خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۸:۱۵
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده:
لغو سند به معنای اتمام مباحثات در بدنه اجتماعی کشور نیست
عضو شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران با بررسی ابعاد مختلف سند ۲۰۳۰گفت: لغو سند به معنای اتمام مباحثات در بدنه اجتماعی کشور نیست.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۷:۲۳
از سوي معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري؛
بن خريد كتاب زائران حج ۹۶ آماده توزيع شد
حجت الاسلام حاجي ابراهيمي گفت: تمامي زائران سراسر كشور مي‌توانند بن ۱۵۰۰۰ توماني محصولات فرهنگي خود را به همراه بروشور محصولات از مديران محترم كاروانهاي خود دريافت كنند.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۲:۰۰
عضو انجمن تبلیغ حوزه مطرح کرد؛
ضرورت حفظ کارکردهای اجتماعی ماه مبارک رمضان
حجت الاسلام مازنی با اشاره به حفظ کارکردهای اجتماعی ماه مبارک رمضان و با بیان بر این که نباید معنویت های این ماه در دیگر ایام سال کنار گذاشته شود تأکید کرد که انسان باید همواره با حال و هوای رمضان زن...
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۵:۵۴
حجت الاسلام سعیدی:
استفاده نادرست از بیت المال انسان را از خدا دور می کند
کارشناس دینی رسانه ملی با بیان اینکه استفاده نادرست از بیت المال و حق الناس انسان را از خدا دور می کند، ریشه این مسائل را حب و حرص نسبت به دنیا عنوان کرد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۴:۵۴
شرح آیت الله علیدوست بر دعای روز سی ام ماه رمضان
آیت الله علیدوست در شرح دعای روز سی ام ماه رمضان گره خوردن اصول و فروع روزه را رمز قبولی آن دانست و روزه روح را بالاترین سطح روزه نامید.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۴:۴۸
حجت الاسلام محمدی تبیین کرد؛
عوامل و اسباب ایجاد فشار قبر بر انسان
کارشناس معارف اسلامی با تبیین عوامل ایجاد فشار قبر گفت: فشار قبر برای همه انسان ها نیست اما انسان های کمی هستند که این مسأله را نداشته و در امان باشند.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۱:۴۸
حجت الاسلام مدنی:
تساهل در مدیریت را با اعتدال جمع نبندیم
مدیر جامعه الزهرا(س)تساهل در مدیریت را با اعتدال متفاوت خواند و اعتدال در مدیریت را رفتار بر مبنای قانون و عدل و سستی در مدیریت را نادیده گرفتن خطاهای بزرگ دانست.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۹:۱۵
حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد:
با احیای خمس و زکات هیچ فقیری در کشور باقی نمی ماند
استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد که با احیای خمس و زکات هیچ فقیری در کشور باقی نخواهد ماند.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۸:۵۷
آیت الله هادوی تهرانی مطرح کرد؛
اعتراض به تأویل آیات و پاسخی نقضی به آن
استاد حوزه علمیه با اشاره به اعتراض اهل سنت به شیعیان به خاطر تأویل آیات گفت: علمای شیعه به آیه ۷۲ سوره اسراء استدلال می کنند که هر کس در این دنیا کور است در آخرت هم کور است و راه را گم می کند.