سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ Tuesday, March 28, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ - ۱۲:۱۶
شناسه خبر: ۴۸۷۹۸۰
 
حجت الاسلام مخدوم مطرح کرد؛
ایام نوروز بهترین فرصت برای تبلیغ دین است
حجت الاسلام مخدوم ایام نوروز را یکی از بهترین فرصت ها برای تبلیغ دین دانست و بر ضرورت استفاده از این فرصت تبلیغی تأکید کرد.

حجت الاسلام علی مخدوم در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت تبلیغی ایام نوروز عنوان کرد: چه تبلیغ به معنای دین و چه هرگونه انتقال پیام می تواند مستقیم، واضح و شفاف و یا به صورت غیر مستقیم باشد.

وی افزود: گاهی اوقات یک پیام امنیتی، بهداشتی و پیام هایی برای حفاظت امنیت جانی افراد در مسافرت ها که پلیس راهنمایی ارائه می کند به صورت مستقیم بیان می شود و موضوعی را به مخاطب منتقل می کند که باعث می شود تا این مسائل توسط افراد رعایت شود.

رییس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی تصریح کرد: در نوع دیگر انتقال پیام که به صورت غیر مستقیم صورت می گیرد، به دلیل ارتباط بیشتر مخاطب با مفاهیم پیام، تأثیرگذاری و نفوذ اثر آن بیشتر است چرا که در نهاد و روح فرد اثر می گذارد و پذیرش بهتری نسبت به آن صورت می گیرد و به موضوعی نهادینه تبدیل می شود.

حجت الاسلام مخدوم اضافه کرد: در ایام عید نوروز که در کشور ما سنت پسندیده دید و بازدید و صله رحم وجود دارد، علاوه بر اینکه دین ما از آن به عنوان سنت حسنه و فضیلت یاد می کند، موجب آرامش جامعه می شود به طوری که همین رفت و آمدها سبب می شود تا آرامش خاص و محبت بین افراد شکل بگیرد.

وی با تأکید به ضرورت استفاده از فرصت تبلیغی در این ایام خاطرنشان کرد: این ایام فرصت ویژه ای را برای تبلیغ دینی به وجود آورده است و اگرچه شاید فضای تبلیغ رسمی و مستقیم برای چنین اوقاتی فراهم نباشد و نتوان منبر، سخنرانی و جلسات رسمی را برگزار کرد تا به صورت رسمی و مستقیم معارف دینی را بیان کرد اما فرصتی به وجود می آید تا از تبلیغ غیر مستقیم که بسیار مؤثرتر است بهره برد.

رییس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی اضافه کرد: در این ایام فرصت ها و بهانه های بسیاری وجود دارد که می توانیم با اعمال، رفتار و سخنان خود تبلیغ غیرمستقیم انجام داده و معارف دینی را بیان کنیم.

وی در ادامه تأکید کرد: یکی از برکات صله رحم و دید و بازدید نوروزی، ارتباط افراد و ایجاد محبت بین آنها است که می توان از آن برای تحکیم ارتباطات دینی استفاده کرد و طلاب و روحانیان باید تا جایی که می توانند از این ظرفیت برای تبلیغ استفاده کنند.

حجت الاسلام مخدوم تبلیغ عملی را از مهم ترین روش های تبلیغی در این ایام دانست و اظهار کرد: اعمال ما در این ایام می تواند بیشترین تأثیر تبلیغی را داشته باشد به طوری که اگر افراد ببینند که ما مقیّد به نماز اول وقت هستیم، تأثیر آن بیش از توصیه زبانی به این موضوع است و در موارد دیگر نیز همین مسأله وجود دارد.

وی افزود: یکی از وظایف طلاب این است که تلاش کنند تا مسائل و مشکلات جامعه در حوزه دین داری را رصد کنند و با مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آنها، بستگان و آشنایان را نسبت به آنها آگاه کنند و از آتش دوزخ نجات دهند.

رییس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در پایان خاطرنشان کرد: اثری که این تبلیغات نوروزی می تواند به دنبال داشته باشد، دادن هشدار مستقیم و غیر مستقیم نسبت به مسائل معرفتی و دینی است که بسیاری از مشکلات جامعه ناشی از عدم نهادینه شدن آنها است و با توجه و تأکید بر این موضوعات می توان جامعه ای دین‌دارتر تربیت کرد./872/ت302/ی

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱/۸ - ۱۰:۳۱
مسؤول گروه تبلیغی نگاه بان:
صله رحم سبب امنیت روانی و عاطفی جامعه می شود
حجت الاسلام شمس الهی ایجاد محبت در فضای خانواده را از آثار صله رحم دانست و گفت: این سنت حسنه فرصت تبلیغی مناسبی را برای طلاب و روحانیان به وجود می آورد.
۱۳۹۶/۱/۸ - ۱۰:۲۳
حجت الاسلام عزت زمانی:
طلاب برای رفع فقر فرهنگی شهرهای بزرگ تلاش کنند
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر تلاش برای رفع فقر فرهنگی شهرهای بزرگ را از وظایف طلاب و روحانیان دانست و گفت: طلاب و روحانیان در رفع مشکلات و فقر فرهنگی تلاش کنند.
۱۳۹۶/۱/۸ - ۰۱:۲۲
مسؤول گروه تبلیغی نوح:
خودسازی با تغییر درونی و تحول فکری حاصل می شود
مسؤول گروه تبلیغی نوح بهار طبیعت را بهترین زمان تغییر و تحول در انسان دانست و گفت: باید در عید نوروز، باور به نو شدن و تغییر به «إِلَی أَحْسَنِ الْحَال»ِ در انسان ها پدید بیاید.
۱۳۹۶/۱/۸ - ۰۱:۱۰
مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم خبر داد؛
بازدید یک میلیون نفر از خیمه‌های معرفت طرح آرامش بهاری اوقاف قم
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: بیش از 980 هزار نفر از زائران بقاع متبرکه قم، از خیمه‌های معرفت طرح آرامش بهاری نوروز 96 بازدید کرده‌اند.
۱۳۹۶/۱/۸ - ۰۰:۵۶
مشاور عالی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
طرح آرامش بهاری فرصتی مناسب برای بصیرت‌افزایی در جامعه است
مشاور عالی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: طرح آرامش بهاری فرصتی مناسب برای بصیرت‌افزایی است باید هر سال بر غنای کیفی آن افزوده شود.
۱۳۹۶/۱/۸ - ۰۰:۵۱
مسؤول گروه تبلیغی بیت النور مطرح کرد؛
روحانیان در ایام نوروز به ترویج سبک زندگی اسلامی بپردازند
مسؤول گروه تبلیغی بیت النور پرداختن به معضلات اجتماعی را از وظایف طلاب و روحانیان در ایام نوروز دانست و بر ترویج سبک زندگی اسلامی تأکید کرد.
۱۳۹۶/۱/۶ - ۲۳:۵۸
استاد سطح عالی حوزه علمیه مطرح کرد؛
ضرورت استفاده از تبلیغ نوروزی برای ایجاد جریان عظیم تبلیغی
استاد سطح عالی حوزه علمیه استفاده طلاب و روحانیان از فرصت تبلیغی نوروزی را سبب ایجاد یک جریان تبلیغی بزرگ در جامعه دانست.
۱۳۹۶/۱/۶ - ۲۳:۴۷
مدیر مدرسه علمیه علوی:
بهار طبیعت زمان تحول درونی انسان است
مدیر مدرسه علمیه علوی سرمشق گرفتن از بهار و تحول طبیعت برای ایجاد تحول درونی در انسان را از مهمترین ویژگی های نوروز برشمرد.
۱۳۹۶/۱/۶ - ۰۱:۰۳
مسؤول گروه تبلیغی صمیم:
صله رحم سبب ایجاد تعاملات پایدار اجتماعی می شود
حجت الاسلام رستمی ایجاد تعاملات پایدار اجتماعی را یکی از آثار صله رحم دانست و گفت: صله رحم آثار مهم عاطفی و روانی برای فرد و خانواده به همراه دارد.
۱۳۹۶/۱/۶ - ۰۰:۴۶
با گذشت هفت روز از اجرای طرح؛
ارائه 623 مشاوره تخصصی در قالب طرح آرامش بهاری
با گذشت هفت روز از اجرای طرح مشاوره نوروزی، 623 مورد مشاوره تخصصی در خیمه‌های معرفت آرامش بهاری ارائه شد.
۱۳۹۶/۱/۴ - ۰۰:۲۲
حجت الاسلام جلالی:
مبلغان در ایام نوروز مطالب کوتاه و پندآموز بیان کنند
حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه تعطیلی برای طلاب معنا ندارد، از مبلغان خواست که در ایام نوروز مطالب کوتاه و پندآموز برای مردم بیان کنند.
۱۳۹۶/۱/۴ - ۰۰:۰۶
استاد حوزه علمیه:
مسؤولان عزم خود را برای تحقق مطالبات رهبری جزم کنند
حجت الاسلام فاطمی نیا با اشاره به ضعف ها و قوت های دولت در سال گذشته، از مسؤولان خواست که در سال جدید عزم خود را برای تحقق مطالبات رهبری جزم کنند.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۲۳:۵۸
مسؤول روابط عمومی اوقاف استان قم خبر داد؛
رسانه‌های فعال در انتشار اخبار طرح آرامش بهاری تقدیر می‌شوند
مسؤول روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: در پایان تعطیلات نوروز امسال از رسانه‌های فعال در انتشار اخبار طرح آرامش بهاری 96 تقدیر خواهد شد.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۲۰:۱۷
مسؤول گروه تبلیغی منتظران مصلح مطرح کرد؛
صله رحم مورد تأکید اسلام است
مسؤول گروه تبلیغی منتظران مصلح صله رحم را از موضوعات مهم دینی دانست و گفت: دیدار با نیازمندان و بیماران از سفارش‌های اسلام در ایام عید است.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۱۹:۴۴
استاد حوزه علمیه:
حضور طلاب در میان مردم نوعی تبلیغ است
استاد سطح عالی حوزه حضور طلاب در میان مردم را نوعی تبلیغ دانست و بر حضور طلاب در میان مردم در ایام نورز تأکید کرد.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۰۰:۵۴
مسؤول گروه تبلیغی آیت مطرح کرد؛
ضرورت تبلیغ در جمع های خانوادگی برای تحکیم معارف دینی
مسؤول گروه تبلیغی آیت استفاده مبلغان از ایام نوروز را بسیار مهم دانست و گفت: حوزویان باید از فرصت تعطیلات نوروز برای تبلیغ دین بهره ببرند.
۱۳۹۶/۱/۲ - ۲۳:۵۹
مسؤول گروه تبلیغی قطره مطرح کرد؛
صله رحم مهمترین ظرفیت تبلیغی ایام نوروز است
مسؤول گروه تبلیغی قطره صله ارحام را از آداب خوب نوروز دانست و بر ضرورت توجه به فقرا در این ایام تأکید کرد.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۲۳:۳۲
حجت الاسلام سلطانی تهرانی مطرح کرد؛
تبلیغ باید متناسب با حال و هوای نوروز باشد
استاد حوزه علمیه تأسی به اهل بیت(ع) در تبلیغ را عامل تأثیرگذاری آن دانست و گفت: پیامها و موعظه ها باید متناسب با حال و هوای نوروز باشد.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۱۳:۴۸
حجت الاسلام قاضوی:
دخیل کردن عنصر تفکر مخاطب عامل نهادینه شدن تبلیغ است
استاد درس خارج حوزه علمیه گفت: تلاش در جهت پرورش شخصیت پژوهشگرانه و دخیل کردن عنصر تفکر مخاطبین در تبلیغ است که می تواند در نهادینه کردن و پذیرش مسائل بیان شده مؤثر باشد.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۱۳:۴۴
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه خواهران:
از ظرفیت های فرهنگی در تبلیغ نوروزی استفاده شود
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور بر ضرورت استفاده از ظرفیت های فرهنگی در تبلیغ نوروزی تأکید کرد و گفت: باید مفاهیم تبلیغی متناسب با اقشار مختلف جامعه در این ایام بیان شود.