Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تحریم‌ها؛ حاصل ضعف سیاسیون در فتنه 88
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ Tuesday, July 17, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۹:۲۷
شناسه خبر: ۴۸۷۸۹۰
 
حجت الاسلام پناهیان مطرح کرد؛
تحریم‌ها؛ حاصل ضعف سیاسیون در فتنه 88
حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه از بعضی از صلح‌طلبی های سیاسی بوی جنگ و خونریزی به مشام می رسد، گفت: اگر ضعف سیاسیون ما در فتنه 88 را نمی دیدند، تحریم ها به ما تحمیل نمی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام علیرضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه همزمان با شب ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) یگانه دخت نبی مکرم اسلام در صحن جامع حرم امام رضا(ع) اظهار کرد: بی تردید مهم‌ترین ویژگی شخصت حضرت فاطمه(س) که برای امت اسلامی جان داده اند، سیاسی بودن ایشان است، ایشان دو سخنرانی مهم داشتند که سرشار از مباحث سیاسی است.

وی افزود: محبت و  مهربانی حضرت فاطمه(س) را می توانیم از سیاسی بودن ایشان درک کنیم دغدغه ای بیش از دیگران برای وضع سیاسی جامعه داشتند که در این راه جان خود را فدا کرده اند و از جان مهم‌تر، از آبروی خود نیز مایه گذاشتند.

سیاست سنت تاریخ است

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه سیاست سنت تاریخ است و تا اهل سیاست نباشیم آن را درک نمی کنیم، خاطرنشان کرد: سیاست‌ورزی حضرت زهرا(س) بسیار پیچیده بود و ایشان نمی توانستند همه چیز را کامل برای مردم سطحی نگری که تنها به آرامش وضعیت فعلی‌شان فکر می کردند، توضیح دهند، مردم با مطرح کردن مصلحت‌هایی، قیام و بی‌تابی ایشان را درک نمی کردند.

وی بیان کرد: مردم به ایشان توصیه می کردند اقدامی نکنید و آرام باشید، آنها حاضر بودند از حضرت علی(ع) که اصلح بود بگذرند تا آرامش داشته باشند که حضرت فاطمه(س) در مقابل می گفتند آرامشی که به دنبال آن بدبختی و جنایتکاری باشد، آرامش نیست.

حجت الاسلام پناهیان ادامه داد: حضرت زهرای اطهر(س) برای موضوعی حرکت کردند که ما نوعا حرکت نمی‌کنیم که اگر اقدام کنیم امام زمان(عج) ظهور می کنند، ایشان برای مسأله ای حرکت کردند که به سختی می توان 313 نفر را در جامعه یافت که برای آن حاضر به حرکت باشند.

وی با تأکید بر الگو و اسوه قرار دادن حضرت صدیقه کبری(س) و دغدغه سیاسی داشتن، خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) برای اینکه خواهان اوج ولایتمداری بودند حرکت کردند و اصل ماجرا این است که ایشان می خواستند اصلح بر منصب و موقعیت سیاسی جامعه بنشیند 40 شبانه روز درِ خانه مهاجر و انصار را زدند در حالی که معلوم نیست ما حتی برای انتخابات خود چنین کنیم.

اسیر مصلحت‌ها‌ شدن و ولایت گریزی‌

استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد: ایشان بی احترامی به ولایت را هرگز برنمی‌تابیدند و برای آن فریاد می زدند، ولی ما مشخص نیست چنین فریاد بزنیم و حتی معلوم نیست بین عالمان ما کسی حاضر به چنان فریادهایی در راه دفاع از ولایت باشند.

حجت الاسلام پناهیان خاطرنشان کرد: جایگاه امامت و ولایت خیلی رفیع است و به راحتی نمی توان آن را برای کسی توضیح داد و نهایت دفاع ما می تواند در حد عاشورا باشد؛ اینکه به مردم بگوییم امام ما به حق کشته نشد.

وی با بیان اینکه دفاع از فدک به علت ولایت گریزی برخی، کار آسان و ساده‌ای نبود که حضرت زهرا(س) انجام دادند، ابراز کرد: بین مسؤولان این همه ولایت‌گریزی صورت می گیرد و متأسفانه کسی در مقابل آنها فریاد نمی زند، بزرگان جامعه نه تنها نسبت به تخطی از امرولایت برآشفته نمی‌شوند بلکه آرام نشسته و فقط می نگرند چون اسیر مصلحت‌ها هستند نتیجه این بی‌توجهی‌های عوامل ولایی ضربه به جامعه اسلامی است.

معنویات؛ دکانی برای برخی مبلغان

حجت الاسلام پناهیان عنوان کرد: به راحتی می توانیم به نماز و تسبیح حضرت زهرا(س) تأسی کنیم، به حجاب، خانواده‌داری، عبادت و عصمت ایشان بپردازیم، که این مطالب هم مغازه ای برای برخی از ما شده است تا مشغول فرعیات شویم.

وی متذکر شد: جرأت توصیف دقیق سیاستمداری حضرت زهرا(س) را نداریم به محض اینکه به تبیین این مسأله بپردازیم در وهله اول مردم خودِ ما را زیر سوال می برند، از این رو بزرگان جامعه وارد عرصه سیاست نمی شوند و از ولایت دفاع نمی کنند.

حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه حضرت زهرا(س) تمام آبروی خود را گذاشتند تا به امر پیامبر(ص) بی احترامی نشود، بیان کرد: ایشان اهل دنیا نبودند و هر آنچه از فدک نصیب‌شان می شد به فقرا می بخشیدند، زمانی که باغ در اختیارشان بود فقیرانه زندگی می کردند به طوری‌که حتی تمام منزل‌شان را فرش نکرده بودند.

افراد سطحی‌نگر از درک سیاست عاجزند

وی تصریح کرد: ایشان اگر فدک را مطرح می کردند علتش بی احترامی نشدن به امر رسول خدا(ص) بود چون کسانی که جای امیرمؤمنان(ع) نشسته بودند دقیق اوامر ولایی را رعایت نمی کردند.

حجت الاسلام پناهیان ابراز کرد: ما حاضر نیستیم علیه کسانی که اوامر ولایی را دقیق رعایت نمی کنند قیام کنیم آن هم قیامی همچون حضرت زهرا(س) که 40 روز درِ خانه سران جامعه را برای دفاع از حق بکوبیم، ما این چنین نیستیم تأسی به حضرت زهرای اطهر بسیار دشوار است.

وی با بیان اینکه همه مردم حضرت زهرای مرضیه(س) را دوست دارند اما شأن و مقام حضرت فاطمه(س) را که بی‌تردید حساس‌ترین اقدامات سیاسی تاریخ اسلام را انجام دادند، در حد یک کار مادرانه یا یک عبادت زاهدانه و معنویت فردی پایین نیاوریم، متذکر شد: باید برای مردم  تبیین شود ایشان آبروی خود را صرف چه چیزهایی کردند آیا در راه نماز و قرآن خواندن به شهادت رسیدند یا در راه سیاست؟.

حجت الاسلام پناهیان تصریح کرد: مردم حضرت فاطمه(س) را در امر سیاست همراهی نمی کردند، سیاست امر پیچیده ای است که اگر مردم سطحی‌نگر باشند آن را درک نمی کردند، سیاست پیچیدگی و آینده نگری است، اگر امروز با دشمن مذاکره کنید، ضعف نشان داده اید و یقین بدانید در آینده جنگ انتظار شما را می کشد.

تحریم‌ها؛ حاصل ضعف سیاسیون در فتنه 88

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: تحمیل جنگ به یک جامعه تنها نتیجه یک چیز است و آن ضعفی است که سیاسیون در مقابل قدرت‌های جنایتکار نشان می دهند، اگر اوایل انقلاب امثال نهضت آزادی‌ها، ملی گراها و لیبرال‌ها حاکم نبودند جنگی به ما تحمیل نمی شد.

وی با بیان اینکه از بعضی از صلح‌طلبی های سیاسی بوی جنگ و خونریزی به مشام می رسد، افزود: اگر دشمنان ضعف برخی سیاسیون ما را در مذاکره و پایان جنگ نمی دیدند، هواپیما مسافری و شهرهای ما را بمباران نمی کردند، اگر ضعف سیاسیون ما در فتنه 88 نمی دیدند، این تحریم ها به ما تحمیل نمی شد، تحریم‌هایی که از دولت سازندگی آغاز شد.

حجت الاسلام پناهیان خاطرنشان کرد: جامعه ای که سیاسی نباشد فاطمه زهرا(س) در آن تنها خواهد ماند، ایشان درباره شخصیت‌های سیاسی هم سخن داشتند به طور آشکار از حضرت علی(ع) دفاع کردند و دوباره تنها ماندند.

وی افزود: مردم مدینه فریب خورده بودند؛ نه تنها از امیرمؤمنان(ع) دفاع نمی کردند بلکه از ایشان واهمه داشتند و هر آنچه حضرت زهرا(س) فریاد زدند از علی بن ابیطالب نترسید، او عدالت را میان شما برقرار می کند، اعتنایی نکردند و ایشان را تنها گذاشتند.

ترساندن مردم از حمله ترامپ برای پیروزی در انتخابات

وی با بیان اینکه امروز نیز ملت ما را از یک جنگ احتمالی و حمله ترامپ می ترسانند در حالی که اگر توانایی حمله داشتند تاکنون هزارمرتبه حمله کرده بودند، متذکر شد: اگر از ترامپ بترسید آیا صلح برقرار می شود یا به جنگی نابود کننده کشانده می شوید، برخی از سیاستمداران با کمال وقاحت سعی دارند مردم را از جنگ بترسانند تا به کسانی که ترسوتر هستند رأی دهید.

حجت الاسلام پناهیان در پایان سخنانش متذکر شد: اگر در مجلس حضرت فاطمه(س)؛ قهرمان سیاسی تاریخ از ایشان سخن نگوییم به راه فاطمه(س) خیانت کرده ایم، در حرم  علی‌بن موسی الرضا(ع) که شهید عرصه سیاست بودند، از سیاست سخن نگوییم به ایشان خیانت کرده ایم./200/1308/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۶:۳۱
مأخذشناسی توصیفی حوزه علمیه خراسان منتشر شد
حجت الاسلام کرامتی از تهیه و انتشار مأخذشناسی توصیفی حوزه علمیه خراسان خبر داد و در ادامه اهداف، منابع تهیه آن و محورهای اصلی و جانبی طرح را تبیین کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۶:۱۶
رییس سازمان بسیج مستضعفان:
شاکله مدیریتی کشور متوجه تهدیدات ترکیبی دشمن باشد
سردار غیب پرور با بیان اینکه تهدیدات علیه نظام جمهوری اسلامی تک بعدی نیست بلکه ترکیبی است، گفت: در عین حال شاکله مدیریتی اداره کشور در بخش های مختلف باید متوجه این تهدیدات ترکیبی دشمن باشد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۲:۰۸
سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان رضوی:
اصلاح طلبی و اصولگرایی ملاک رد یا تایید صلاحیت نیست
حجت الاسلام محرابی با بیان تاریخچه قانون اساسی و جایگاه شورای نگهبان به تبیین وظایف شورا پرداخت و ضمن اشاره به رد صلاحیت ها و هجمه ها به این نهاد از لزوم اصلاح قانون انتخابات و الکترونیکی کردن آن گفت.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۰:۰۰
در دومین روز از کارگاه فقه پژوهی مشق اجتهاد؛
مباحث شیوه نگارش مقاله علمی ارائه شد
دومین روز کارگاه فقه پژوهی پس از انتخاب موضوع به شیوه نگارش مقاله علمی رسید و سیر نوشتن یک مقاله علمی به تفصیل بیان شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۴۶
همزمان با دهه کرامت صورت گرفت؛
اختصاص دو رواق در حرم مطهر رضوی برای استراحت شبانه زائران
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: همزمان با دهه کرامت فضایی برای استراحت شبانه عموم زائران در دو رواق حرم مطهر رضوی فراهم شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۴۳
برنامه‌های دهه کرامت رضوی در میقات الرضا تشریح شد
همزمان با آغاز دهه کرامت رضوی آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برنامه‌های متنوعی را ویژه زائران و مجاوران برگزار می‌کند.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۲۹
حجت الاسلام پژمانفر:
دفاع از باورهای دینی با انس بیشتر با قرآن میسر می‌شود
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: دفاع از باورهای دینی با انس بیشتر با قرآن کریم میسر خواهد شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۵۴
سخنران حرم رضوی:
تأخیر در ازدواج سبب اضطراب معنوی و روحی در فرد و جامعه است
عضو اتاق تبلیغ خراسان با اشاره به این که آرامش در گروی ازدواج است، گفت: برخی از خانواده ها سرگرم آداب و رسوم دست و پا گیر هستند که این امر سبب تأخیر ازدواج جوانان ودر نتیجه فساد در جامعه می شود چرا که...
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۴۵
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان:
مسابقات قرآنی مقدمه ای برای فهم، درک و عمل به قرآن کریم است
حجت الاسلام احمدزاده مسابقات سراسری قرآن را مسابقات رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران با حضور همه اقشار جامعه معرفی کرد و به ارائه آمار و اطلاعات آن پرداخت.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۳۸
رییس مرکز فقهی جوادالائمه:
مضجع شریف حضرت معصومه مرکز خیر و برکات است
حجت الاسلام تقوی حضرت معصومه(س) را مصداقی از خیر کثیر در قرآن دانست و به بیان عظمت و کرامت و ارزش زیارت ایشان پرداخت و مضجع شریف ایشان را به نقل از مقام معظم رهبری مرکز خیر و برکات معرفی کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۲۳
از سوی حجت الاسلام والمسلمین مبلغی تبیین شد؛
مباحث «آفاق فقه پژوهی» و «فقه و محور مختص مقاله»
نماینده مجلس خبرگان رهبری در طرح «مشق اجتهاد» به بیان تقسیمات سه گانه فقه بر اساس نظریه خویش پرداخت و از فقه رشته ای و روشی و تقسیمات فقه روشی گفت.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۹:۵۰
با حضور ۸ هزار دختر؛
جشن‌های «مثل معصومه» در ۲۱ استان در حال برگزاری است
مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: در نخستین روز از دهه کرامت، بیش از ۸ هزار دختر از ۲۱ استان در جشن‌های «مثل معصومه» شرکت کردند.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۹:۴۷
همزمان با دهه کرامت انجام می‌شود؛
ارسال محصولات فرهنگی آستان قدس رضوی به ۱۱۰۰ مؤسسه فرهنگی جهان
مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی گفت: در ایام مبارک دهه کرامت رضوی محصولات فرهنگی این آستان مقدس از طریق ارسال پستي، به ۱۱۰۰ مؤسسه فرهنگی در سراسر جهان ارسال می‌شوند.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۹:۴۶
برگزاری ۲۲۰ برنامه سخنرانی به مناسبت دهه کرامت در حرم رضوی
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی از برگزاری ۲۲۰ برنامه سخنرانی در دهه کرامت رضوی در حرم امام رضا(ع) خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۹:۳۴
آیت الله مصباح یزدی:
مهمترین برنامه دشمن، تغییر باورها و ارزش‌ها است
آیت الله مصباح یزدی گفت: بزرگترین عامل موثر در تربیت، آموزش و پرورش است که چه چیزهای یاد بدهد و چه چیزهایی را ترویج کند.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۹:۰۰
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان:
فعالیت های دهه کرامت با شعار خدمت کریمانه به رسم اهل بیت آغاز می شود
مروارید دهه کرامت را فرصتی برای عرض ارادت و تکریم شعائر دینی دانست و شعار امسال در اجرای برنامه ها را خدمت کریمانه به رسم اهل بیت(ع) عنوان کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۸:۵۵
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا:
جشنواره امام رضا بزرگترین فعالیت فرهنگی هنری کشور محسوب می شود
برازش از همکاری همه استان های کشور در بخش های مختلف جشنواره امام رضا(ع) خبر داد و در ادامه قائم مقام وی در بنیاد از تغییر در برگزاری اختتامیه با هدف کاهش هزینه ها نسبت به شرایط خاص اقتصادی کشور گفت.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۲:۱۶
نماینده ولی فقیه در سوریه:
زیارت ظرف و زمینه ای برای ارتباط امت با امام است
نماینده ولی فقیه در سوریه با تأکید بر این که زیارت ظرف و زمینه ای برای ارتباط با امت و جامعه با رهبر است، گفت: با توجه به سخنان ائمه اطهار(ع) زیارت زمینه پیوند است و درعین حال شفاعت و اجابت دعا می آو...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۲:۰۹
برپایی جشن باشکوه میلاد حضرت معصومه در حرم امام رضا
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با سالروز ولادت با سرسعادت حضرت فاطمه معصومه(س)، خواهر بزرگوار امام هشتم شیعیان(ع) و آغاز دهه کرامت مراسم جشن میلاد این بانوی بزرگوار در حرم مطهر رضوی ب...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۲:۰۸
همزمان با دهه کرامت رضوی صورت می‌گیرد؛
اعزام ۳۰۰ گروه جهادی برای خدمت رسانی به ۴۳ دهستان کشور
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از اعزام ۳۰۰ گروه جهادی در قالب طرح «جهاد خدمت» همزمان با دهه کرامت رضوی به مناطق محروم کشور خبر داد.