Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - مستندهایی با موضوع دستاوردهای انقلاب ساخته می شود
پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ Thursday, April 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۵
شناسه خبر: ۴۸۴۹۴۵
 
توسط گروه تبلیغی دستاوردهای انقلاب اسلامی؛
مستندهایی با موضوع دستاوردهای انقلاب ساخته می شود
مسؤول گروه تبلیغی دستاوردهای انقلاب اسلامی معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی را مهم توصیف کرد و از ساخت مستندهایی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط این گروه تبلیغی خبرداد.

حجت الاسلام حنظله تاج الدینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا با اشاره به هدف راه اندازی گروه تبلیغی دستاوردهای انقلاب عنوان کرد: مجموعه ما قبلاً پایگاه اطلاع رسانی با نام دستاوردهای انقلاب را راه اندازی کرده بود که توسط جمعی از طلاب حوزه علمیه اداره می شد و پس از مدتی تصمیم گرفته شد تا گروه تبلیغی با همین نام در دفتر تبلیغات اسلامی ثبت شود.

وی افزود: طلاب فعال در این مجموعه در حوزه های تخصصی اینترنتی، پژوهشی، پیگیری مطبوعات و اطلاع رسانی پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی مشغول به کار هستند و سعی می کنند تا دستاوردهای انقلاب در همه زمینه ها مانند هسته ای، نانو، فناوری و... را بررسی کرده و به اطلاع مردم برسانند.

مسؤول گروه تبلیغی دستاوردهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: رهبر انقلاب در بسیاری از سخنرانی های خود بر پیشرفت های انقلاب تأکید و بارها عنوان کرده اند که ما در برخی زمینه ها در دنیا رتبه اول تا دهم را داریم و لازم است تا مردم از این دستاوردها مطلع شوند.

وی ادامه داد: پس از 6 ماه تحقیقات گسترده، توانستیم سررسیدی را طراحی کنیم که در 365 روز سال، 365 مورد از دستاوردها و پیشرفت های نظام اسلامی که در آنها در جایگاه اول تا دهم جهان قرار داریم را بیان کنیم که این موضوع نشان دهنده پیشرفت های چشمگیر نظام اسلامی در بسیاری از زمینه ها است.

حجت الاسلام تاج الدینی ساخت آثار رسانه ای با موضوع دستاوردهای انقلاب را بسیار ناچیز دانست و خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه یافته پیشرفت های به دست آمده را در قالب های گوناگون فیلم، سریال، پویانمایی، عروسک و بازی رایانه ای تبلیغ می کنند اما در کشور ما علی رغم پیشرفت های فراوان، نتوانسته ایم به خوبی به آنها بپردازیم و اگر هم تولیدات فرهنگی و تبلیغی در این راستا داشته ایم به طور سطحی بوده است.

وی اضافه کرد: ما در خیلی از عرصه ها جهش عظیمی داشته ایم اما هیچ گاه به آنها پرداخته نمی شود در حالی که در کشوری مانند روسیه اگر بخواهند یک طرحی را اجرا کنند، قبل ازاجرا، فیلم آن را ساخته و درباره آن مانورهای تبلیغی و رسانه ای فراوانی صورت می گیرد اما در کشور ما این گونه نیست.

مسؤول گروه تبلیغی دستاوردهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در گروه تبلیغی ما سه کمیته پژوهش و تحقیقات، نگارش، طرح و تصویب فیلم نامه و کمیته اجرایی و تولید فعال هستند که در گام اول در حال تولید مستندهایی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه های هسته ای، نانو، فناوری و موضوعات دیگر هستیم.

وی با اشاره به سخن رهبر انقلاب پیرامون لزوم حفظ دستاوردهای انقلاب تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند همان گونه که از ناموس و خانواده خود دفاع می کنید باید از انقلاب و دستاوردهای انقلاب نیز دفاع کنید، به همین منظور ورود طلاب به این عرصه بسیار مهم است و باید در این عرصه فعالیت های جدی تری صورت گیرد.

حجت الاسلام تاج الدینی افزود: شاید از لحاظ تخصصی و تسلط بر موضوعات رسانه و تبلیغ رسانه ای، طلابی که وارد این عرصه شده اند سطح بالایی نداشته باشند اما ویژگی های خاصی دارند که آنها را از دیگر گروه های رسانه ای و تبلیغی متمایز کرده است که یکی از مهم ترین آنها، باور قلبی به اهمیت فعالیت در این عرصه و نیز ایمان به نتیجه کار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: میزان حمایت دفتر تبلیغات اسلامی از گروه های تبلیغی بسیار خوب است و این نشان دهنده عزم راسخ آنها برای حمایت از فعالین عرصه تبلیغ نوین و فضای مجازی است و نیاز است تا در کنار طلبه های جهادی که وظیفه تبلیغ سنتی را برعهده دارند، مبلغین فضای مجازی نیز در عرصه تبلیغ نوین فعالیت بیشتری داشته باشند./872/ت302/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۷:۲۰
حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری:
شهادت مزد زندگی زاهدانه و مجاهدانه است
رییس مؤسسه روایت سیره شهدا شهادت را مزد زندگی زاهدانه و مجاهدانه دانست و جامعه را بیش از هر زمانی نیازمند الگوگیری از سیره شهدا توصیف کرد.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۶:۱۵
معاون فرهنگی تبلیغی جامعه‌الزهرا خبر داد؛
آغاز ثبت نام مبلغان ویژه ماه مبارک رمضان
حجت الاسلام تهرانی به آغاز ثبت نام مبلغان ویژه ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ثبت نام مبلغان ویژه ماه مبارک رمضان از اول اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۶:۴۴
کارشناس رسانه ملی مطرح کرد؛
رابطه حمایت از کالای داخلی با قاعده «نفی سبیل»
حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد با اشاره به حس وطن دوستی به عنوان یکی از ویژگی های اصلی انسان در روایات اسلامی بر لزوم حمایت از تولید داخلی برای تقویت جامعه اسلامی تأکید کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۱:۵۴
قائم مقام مؤسسه امیر بیان تشریح کرد؛
شیوه های ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی از سوی مبلغان
حجت الاسلام کلاته با اشاره به شیوه های ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی از سوی مبلغان بر ضرورت مطالبه گری روحانیت نسبت به ارتقای کیفیت تولیدات داخلی تأکید کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۸:۲۴
معاون تهذیب حوزه:
نخستین گام برای عاقبت به خیری، بیداری است
حجت الاسلام والمسلمین ملکی گفت: نخستین گام برای عاقبت به خیری، بیداری است و راه رسیدن به بیداری، شمارش نعمت های خداوند و اینکه انسان وظیفه خود را در مقابل این نعمت ها به درستی انجام دهد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۳:۴۷
در حاشیه مسابقات بین المللی قرآن طلاب جهان اسلام صورت می گیرد؛
برپایی نمایشگاه دستاوردهای قرآنی حوزه های علمیه
مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه های علمیه از برگزاری برگزاری نمایشگاه دستاوردهای قرآنی حوزه های علمیه خبر داد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۳:۴۲
اسدی خبر داد؛
حضور ۷۱ شرکت کننده از ۴۶ کشور جهان در مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب
رییس ستاد برگزاری دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی از حضور ۷۱ شرکت کننده از ۴۶ کشور جهان در مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب خبر داد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۳:۳۸
حجت الاسلام حسینی مقدم تأکید کرد؛
لزوم استفاده از ظرفیت قم برای برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب
مدیرکل اوقاف استان قم گفت: یکی از اقدامات انجام شده در راستای برگزاری هرچه بهتر مسابقات بین المللی قرآن طلاب، هماهنگی میان ادارات و نهادهای استان است تا از ظرفیت همه دستگاه های استان برای برگزاری هرچه...
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۲:۵۴
پژوهشگر قرآنی:
حمایت از کالای ایرانی نوعی جهاد و تلاش برای تقویت دین است
حجت الاسلام جواهری با بیان این که گاهی انسان به دلیل ملاحظاتی باید از ایده آل ها بگذرد، گفت: حمایت از کالای ایرانی نوعی جهاد و تلاش برای تقویت دین است.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۰۹:۱۷
حجت الاسلام وافی مطرح کرد؛
رسالت روحانیت در ترغیب مردم به حمایت از کالای ایرانی
مدیر مؤسسه دینی خانه خورشید با اشاره به ورود جدی متون دینی به مقوله های حمایت از تولید داخلی، اقتصاد مقاومتی و خودکفایی جامعه بر لزوم تبلیغ غیر مستقیم طلاب در موضوع حمایت از کالای ایرانی تأکید کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۳:۰۵
حجت الاسلام ملک زاده:
شهید صدر از نوابغ اسلام است
حجت الاسلام ملک زاده گفت: شهید آیت الله سید محمدباقر صدر یکی از شخصیت های بزرگ تاریخ تشیع است که اگر بخواهیم کسی را نابغه بدانیم بدون تردید ایشان مصداق کامل این تعبیر است.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۲:۵۵
در مجتمع ‌آموزش عالی بنت الهدی؛
آیین بزرگداشت شهید صدر برگزار شد
نشست«التین والزیتون» به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت شهید آیت الله سید محمد باقر صدر و شهیده بنت الهدی صدر در مجتمع آموزش عالی بنت الهدی برگزار شد
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۵:۵۵
مدیر حوزه علمیه مشکات اندیشه:
مسابقات قرآنی انس را به شرکت کنندگان می آموزند
مدیر حوزه علمیه مشکات برگزاری مسابقات قرآنی را موجب انس افراد با قرآن دانست و تصریح کرد: باید قرآن از سر قبرها به داخل خانه ها بیاید و مهجورماندگی را از قرآن برداریم.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۳:۵۰
انتشار ویژه نامه حمایت از کالای ایرانی در سامانه کوثر بلاگ
همزمان با نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان سال «حمایت از تولید ایرانی»، سامانه کوثر بلاگ اقدام به تولید ویژه نامه ای با همین عنوان کرده است.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۱:۴۴
استاد عابدی:
حداقل ماهی یک ختم قرآن داشته باشیم
شهید مطهری اواخر عمرش فقط قرآن می‌خواند. آن روزی که شهید شد می‌گویند یک صفحه مطلب نوشته و الّا همه‌اش قرآن می‌خوانده است.
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۲۰:۲۰
حجت الاسلام گواهی مطرح کرد؛
آیا استفاده از کالای ایرانی ثواب دارد؟
کارشناس مسائل شرعی گفت: شعار سال راهبردی است که رهبر انقلاب برای حفظ و پیشرفت کشور مطرح می کنند از این رو بر همگان لازم است که نسبت به این موضوع توجه خاص داشته باشند.
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۹:۲۰
حجت الاسلام ربانی:
فرهنگ جامعه اسلامی باید مستقل از بیگانه باشد
کارشناس مسائل دینی گفت: به عنوان یک جامعه اسلامی باید در فرهنگ مستقل باشیم و براساس فرهنگی دینی خودمان نام های پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) را برای فرزندانمان انتخاب کنیم.
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۳:۰۵
برگزاری جشن بزرگ مبعث از سوی جامعه قرآنی قم
استاد شعاعی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای جشن های پیامبر اسلام از برگزاری جشن بزرگ مبعث از سوی جامعه قرآنی قم خبرداد.
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۱:۱۹
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
طلاب دروس حوزوی را در جامعه جریان سازی کنند | نباید مطالب در حوزه حبس شود
استاد حوزه علمیه گفت: فقهای بزرگ بر درس هایی مانند مکاسب محرمه که در حوزه خوانده می شود سرمایه گذاری علمی کردند اما این مسائل در حوزه ها حبس شده و جریانی در جامعه ایران ندارد.
۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۱۹:۲۱
حجت الاسلام میرشفیعی:
سیره امام کاظم الگوی جامعه اسلامی باشد
استاد حوزه علمیه قم با بیان این که جامعه امروز به معارف اهل بیت(ع) به شدت نیازمند است، گفت: باید سیره و روش ایشان به ویژه امام کاظم(ع) الگوی جامعه اسلامی باشد.