Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - مستندهایی با موضوع دستاوردهای انقلاب ساخته می شود
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ Saturday, September 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۵
شناسه خبر: ۴۸۴۹۴۵
 
توسط گروه تبلیغی دستاوردهای انقلاب اسلامی؛
مستندهایی با موضوع دستاوردهای انقلاب ساخته می شود
مسؤول گروه تبلیغی دستاوردهای انقلاب اسلامی معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی را مهم توصیف کرد و از ساخت مستندهایی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط این گروه تبلیغی خبرداد.

حجت الاسلام حنظله تاج الدینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا با اشاره به هدف راه اندازی گروه تبلیغی دستاوردهای انقلاب عنوان کرد: مجموعه ما قبلاً پایگاه اطلاع رسانی با نام دستاوردهای انقلاب را راه اندازی کرده بود که توسط جمعی از طلاب حوزه علمیه اداره می شد و پس از مدتی تصمیم گرفته شد تا گروه تبلیغی با همین نام در دفتر تبلیغات اسلامی ثبت شود.

وی افزود: طلاب فعال در این مجموعه در حوزه های تخصصی اینترنتی، پژوهشی، پیگیری مطبوعات و اطلاع رسانی پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی مشغول به کار هستند و سعی می کنند تا دستاوردهای انقلاب در همه زمینه ها مانند هسته ای، نانو، فناوری و... را بررسی کرده و به اطلاع مردم برسانند.

مسؤول گروه تبلیغی دستاوردهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: رهبر انقلاب در بسیاری از سخنرانی های خود بر پیشرفت های انقلاب تأکید و بارها عنوان کرده اند که ما در برخی زمینه ها در دنیا رتبه اول تا دهم را داریم و لازم است تا مردم از این دستاوردها مطلع شوند.

وی ادامه داد: پس از 6 ماه تحقیقات گسترده، توانستیم سررسیدی را طراحی کنیم که در 365 روز سال، 365 مورد از دستاوردها و پیشرفت های نظام اسلامی که در آنها در جایگاه اول تا دهم جهان قرار داریم را بیان کنیم که این موضوع نشان دهنده پیشرفت های چشمگیر نظام اسلامی در بسیاری از زمینه ها است.

حجت الاسلام تاج الدینی ساخت آثار رسانه ای با موضوع دستاوردهای انقلاب را بسیار ناچیز دانست و خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه یافته پیشرفت های به دست آمده را در قالب های گوناگون فیلم، سریال، پویانمایی، عروسک و بازی رایانه ای تبلیغ می کنند اما در کشور ما علی رغم پیشرفت های فراوان، نتوانسته ایم به خوبی به آنها بپردازیم و اگر هم تولیدات فرهنگی و تبلیغی در این راستا داشته ایم به طور سطحی بوده است.

وی اضافه کرد: ما در خیلی از عرصه ها جهش عظیمی داشته ایم اما هیچ گاه به آنها پرداخته نمی شود در حالی که در کشوری مانند روسیه اگر بخواهند یک طرحی را اجرا کنند، قبل ازاجرا، فیلم آن را ساخته و درباره آن مانورهای تبلیغی و رسانه ای فراوانی صورت می گیرد اما در کشور ما این گونه نیست.

مسؤول گروه تبلیغی دستاوردهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در گروه تبلیغی ما سه کمیته پژوهش و تحقیقات، نگارش، طرح و تصویب فیلم نامه و کمیته اجرایی و تولید فعال هستند که در گام اول در حال تولید مستندهایی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه های هسته ای، نانو، فناوری و موضوعات دیگر هستیم.

وی با اشاره به سخن رهبر انقلاب پیرامون لزوم حفظ دستاوردهای انقلاب تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند همان گونه که از ناموس و خانواده خود دفاع می کنید باید از انقلاب و دستاوردهای انقلاب نیز دفاع کنید، به همین منظور ورود طلاب به این عرصه بسیار مهم است و باید در این عرصه فعالیت های جدی تری صورت گیرد.

حجت الاسلام تاج الدینی افزود: شاید از لحاظ تخصصی و تسلط بر موضوعات رسانه و تبلیغ رسانه ای، طلابی که وارد این عرصه شده اند سطح بالایی نداشته باشند اما ویژگی های خاصی دارند که آنها را از دیگر گروه های رسانه ای و تبلیغی متمایز کرده است که یکی از مهم ترین آنها، باور قلبی به اهمیت فعالیت در این عرصه و نیز ایمان به نتیجه کار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: میزان حمایت دفتر تبلیغات اسلامی از گروه های تبلیغی بسیار خوب است و این نشان دهنده عزم راسخ آنها برای حمایت از فعالین عرصه تبلیغ نوین و فضای مجازی است و نیاز است تا در کنار طلبه های جهادی که وظیفه تبلیغ سنتی را برعهده دارند، مبلغین فضای مجازی نیز در عرصه تبلیغ نوین فعالیت بیشتری داشته باشند./872/ت302/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۰۰:۲۳
حجت الاسلام والمسلمين رفيعي:
مقوله ماهواره و فضاي مجازي بيشتر تحت كنترل قرار گيرد
استاد حوزه علميه قم با بيان اين كه مقوله ماهواره ها و فضاي مجازي در كشور بايد بيشتر تحت مديريت و كنترل قرار گيرد، گفت: نبايد اجازه دهيم جوانان پاي شبكه هاي ماهواره اي بنشينند و برنامه هايي را مشاهده ك...
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۰۰:۱۸
حجت الاسلام تبریزی:
قیام امام حسین نبود، چیزی از اسلام باقی نمی ماند
استاد سطح عالی حوزه با بیان این که اگر قیام حضرت زهرا(س) و امام حسین(ع) نبود چیزی از اسلام باقی نمی ماند، گفت: امام حسین(ع) باید قیام می کرد تا مردم متوجه اوضاع شوند و این قیام در تاریخ جاودان بماند.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۷:۵۷
حجت الاسلام مهدوی راد:
معنا بخشيدن به مفاهيم دينی از آثار مهم قيام عاشورا بود
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام حسين(ع) با حركت خود تحاريف را زدودند، اسلام ناب را احيا كرده و سبب بقاي آن شدند.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۷:۵۰
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی مطرح کرد؛
نقش ویژه عاشورا در تربیت دینی و تعمیق باورها
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نقش ویژه عاشورا در تربیت دینی و تعمیق باورها، گفت: قیام کربلا حرکتی با سه ویژگی تنوع الگویی، تنوع موضوعی و استمرار حرکت است.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۳:۱۱
همزمان با شب و روز عاشورا صورت گرفت؛
برپایی مراسم احیا و نماز ظهر عاشورا در حرم حضرت معصومه
نماز عاشورایی ظهر عاشورای سال ۱۴۴۰ به امامت آیت‌الله سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با حضور خیل عظیم مردمی برگزار شد.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۰۹:۲۰
پرسمان حسینی(۱۰)
چرا امام حسین حجّ خود را نیمه تمام گذاشت و از مکّه خارج شد؟
علت نیمه تمام ماندن حج امام حسین(ع) و خروج امام از مکه در آستانه شروع اعمال حجّ سوالی دیگر است که مطرح می شود.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۲۳:۲۸
آیت‌الله میرباقری:
حرارت عاشورا طراحی‌های دشمن برای انحراف از صراط ایمان را ناکام گذاشته است
نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری ابتلا را زمینه‌ای برای عبور مؤمن از دنیا و امیال آن توصیف کرد و گفت: عاشورا چراغ هدایت را در صف‌بندی‌های تاریخ روشن کرده و حرارت عاشورا دشمن را متحیر کر...
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۲۳:۲۴
حجت الاسلام والمسلمين رفيعي:
اسلام ناب مظهر مدارا و نرم خويي است
استاد حوزه علميه با اشاره به اين كه اسلام ناب مظهر مدارا و نرم خويي است، گفت: آن اسلامي خشن است كه داعشي ها، سعودي ها و اموي ها دارند.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۲۳:۱۷
حجت الاسلام میرزامحمدی:
کسانی که به دستگاه امام حسین توهین می کنند، دین و عقل ندارند
استاد حوزه علمیه قم گفت: اگر در جامعه ادب وجود داشته باشد، شکی نیست که همه در جهت سعادت و شکوفایی عقل حرکت خواهند کرد و بسیاری از مفاسد اخلاقی و اقتصادی حل خواهد شد.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۷:۲۱
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی مطرح کرد؛
۱۰ ویژگی مستند و مأثور از حضرت عباس در منابع دینی
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره ۱۰ ویژگی مستند و مأثور از حضرت عباس در منابع دینی، ایشان را مظهر وفا، صبر، شجاعت، ولایت مداری و بصیرت عنوان کرد.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۷:۱۳
حجت الاسلام مهدوی راد:
هدف قیام عاشورا "ریشه کن کردن جهل" از جامعه اموی بود
استاد حوزه و دانشگاه هدف امام حسین(ع) را از قیام عاشورا ریشه کن کردن جهل معرفی کرد و گفت: ایشان قیام کردند تا جهل مردم را از بین ببرند و آگاهی بگسترانند و چهره ها را همان گونه که هستند، نشان دهند.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۱۲:۲۷
آیت‌الله میرباقری:
اصحاب عاشورا در برابر تمام قوای شیطان ایستادگی کردند
سخنران آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها اصحاب امام حسین علیه‌السلام را اسوه بارز وفا توصیف کرد و گفت: اصحاب عاشورا در برابر تمام قوای شیطان ایستادگی کردند، درحالی‌که فرماندهی دل‌ها با قمر بنی‌ه...
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۰۷:۱۵
پرسمان حسینی(۹)
چرا امام حسین همانند امام حسن صلح نکرد
سوالی دیگر که بین جوانان خصوصا در فضاهای مجازی با فرارسیدن ایام محرم مطرح می شود این که چرا امام حسین(ع) همانند امام حسن(ع) صلح نکرد و در نتیجه منجر به شهادت وی و اهل بیت خود شد.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۲۰:۱۸
حجت‌الاسلام‌ ظهیری:
مردم باوجود توصیه‌های نبوی امام حسین را یاری نکردند
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مردم زمان حضرت رسول صلی‌الله علیه و آله و امت پس‌ازآن‌ها به‌واسطه احادیث نبوی به‌خوبی از واقعه عاشورا خبر داشتند، گفت: باوجود توصیه‌های نبوی در مورد امام حسین علیه‌ا...
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۲۰:۱۳
حجت الاسلام میرزامحمدی:
محبت باید انسان را به تبعیت از اهل بیت برساند
استاد حوزه علمیه قم با بیان این که محبت صِرف انسان را به معیت امام معصوم نمی رساند، گفت: محبت باید انسان را به تبعیت از اهل بیت(ع) رسانده و ختم به نصرت ایشان شود، در غیر این صورت آن محبت بی فایده است....
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۵:۰۴
حجت الاسلام صادقی واعظ:
هدایت گری اساس نهضت امام حسین است
استاد حوزه علمیه یکی از جلوه های بارز روز عاشورا در کنار مصیبت های این روز را هدایت گری دانست و گفت: امام حسین(ع) از هر مسیری برای رهایی امت از ضلالت و جهالت تلاش کردند.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۴:۵۹
پرسمان حسینی(۸)
چرا امام حسین پس از شهادت حضرت مسلم و آگاهی از وضع کوفه برنگشت؟
سوالی مطرح است که چرا امام حسین(ع)پس از شهادت حضرت مسلم از سوی مردم کوفه و آگاهی امام(ع) از وضع مردم کوفه و بی وفایی آنها از مسیر برنگشت و به راه خود ادامه داد.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۳:۵۰
استاد حوزه و دانشگاه:
مجالس حسینی سنگر دفاع از ارزش های دینی است
حجت الاسلام رزاقی با اشاره به این که انقلاب ما با الهام از عاشورا بعد از چهار دهه زنده مانده است، تأکید کرد که امروز رجز خوانی ترامپ و امثال او به دلیل استیصال جبهه استکبار است.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۲:۵۳
مدیر جامعه‌الزهرا:
گریه همراهی با امام حسین، همان اشکی بوده که بهشت بر آن واجب است
حجت الاسلام و المسلمین مدنی به فراز «إنِّي سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ، وَحَرْبٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ» اشاره کرد و گفت: اشکی که با این شعار واقعی همراه شد، بهشت بر آن واجب می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۱:۵۲
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی مطرح کرد؛
تجلی اخلاق در مکتب حسینی
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی گفت: امروز عدم استفاده فکری از قیام عاشورا به عنوان یک ثروت بزرگ و میراث عظیم، خسارتی بزرگ برای نسل های جدید است.