دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ Monday, February 20, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۱:۰۸
شناسه خبر: ۴۸۱۶۵۴
 
استاد حوزه علمیه:
پرداخت وجوهات شرعی مهمترین راهکار برای فقرزدایی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه پرداخت وجوهات شرعی مهم‌ترین راهکار برای فقرزدایی در جامعه اسلامی است، گفت: اگر برخی از ثروتمندان وظایف شرعی خود را درست انجام دهند دیگر فقیری در جامعه اسلامی باقی نخواهد ماند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سیدمصطفی عبدالله، استاد حوزه علمیه، امروز به مناسبت ایام فاطمیه(س) در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: مؤمنان حقوق زیادی به گردن یکدیگر دارند یکی از آن حقوق‌ها آن است که دیگران را بر خود مقدم بدارند.

وی افزود: امام صادق(ع) درباره حق مؤمن بر مؤمن فرمودند: حق مؤمن آن است که انسان نیمی از مال خود را به مؤمن دیگر بدهد؛ مؤمنان واقعی کسانی هستند که دیگران را به خود ترجیح داده و در رفع نیاز مشکلات آنان کوشا باشند.

حجت الاسلام عبدالله اختلاف و تفرقه را مهمترین عامل تأخیر در امر فرج دانست و ابراز کرد: امام عصر(عج) می‌فرمایند دلیل تأخیر در امر فرج وجود تفرقه و عدم اتحاد مسلمانان در جامعه اسلامی است؛ اشرافی گری و تجمل‌گرایی سبب دور شدن قلبها از یکدیگر می‌شود.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه پرداخت وجوهات شرعی مهم‌ترین راهکار برای فقرزدایی در جامعه اسلامی است، گفت: اگر برخی از ثروتمندان به وظایف شرعی خود درست عمل کنند به طور قطع فقیری در جامعه اسلامی باقی نمی‌ماند.

وی ساده زیستی حضرت زهرا(س) را بهترین الگو برای مسلمانان بیان کرد و اظهار داشت: سیره حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) این بود که دیگران را بر خود مقدم می‎دانستند و غذای خود را با این حال که گرسنه بودند به اسیر، مسکین و یتیم می‎دادند.

حجت الاسلام عبدالله با بیان اینکه حضرت زهرا(س) نسبت به دیگران سرشار از ایثار بود، خاطرنشان کرد: سیره اهل بیت(ع) برای ما مسلمانان سرشار از پند و عبرت است به گونه‌ای حضرت فاطمه صدیقه(س) قبل از آن که برای خود و خانواده‌اش دعا کند در حق دیگران و همسایگان دعا می‌کرد، ایشان در روز محشر اولین کسی است وارد بهشت می‌شود و این نشان از شان عظیم آن بانوی بزرگوار دارد./813/202/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۰۹:۱۰
استاد حوزه علمیه:
یاد مرگ مانع دنیازدگی انسان می شود
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دنیازدگی ثمره غلبه عقل معاش بر عقل معاد است، گفت: یاد مرگ مانع دنیازدگی انسان است، شهادت حضرت زهرا(س) به سبب دنیازدگی مردم بود.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۰۸:۵۶
رئیس دانشکده الهیات دانشگاه امام صادق:
حضرت فاطمه افشا کننده کذب تاریخ بود
رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی و ارشاد دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه حضرت زهرا(س) رسوا کننده کذب تاریخ بود، گفت: ایشان حقیقت تفکر فرعونی که کذب ولایت و امامت بود را برملا ساختند.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۲۰:۰۳
استاد حوزه علمیه:
مال شبهه‌ناک اثر امر به معروف و نهی از منکر را از بین می‌برد
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مال حرام سبب شیوع بسیاری از گناهان در جامعه است، گفت: امروز منشأ برخی بی‌حیایی‌ها و بی‌غیرتی‌ها در جامعه مال حرام است مال شبهه‌ناک اثر امر به معروف و نهی از منکر را از ب...
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۷:۲۸
آیت‌الله ری شهری:
نیکی به دیگران از نشانه‌های عقل است
آیت‌الله محمدی ری شهری با بیان اینکه احسان کردن از نشانه‌های عقل است، گفت: احسان ابتدایی به کسی که سزاوار نیکی نیست از رذائل اخلاقی محسوب می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۴:۲۸
حجت الاسلام آقامیری:
زنان نقش جدی در اشاعه فرهنگ دینی دارند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان تهران گفت: زنان به دلیل نقش مادری باید حضور جدی در عرصه اشاعه فرهنگ دینی داشته باشند؛ به علت اینکه خود، خانواده و اجتماع را مجهز به سلاح ایمان و تقوا کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۰۸:۱۱
مسؤول دفتر نمايندگي ولى فقيه سپاه قرچک؛
دشمن در صدد تضعیف جایگاه ولایت فقیه است
مسؤول دفتر نمايندگي ولى فقيه در سپاه قرچک با بیان این که در جنگ نرم، دشمن به دنبال تضعیف جایگاه ولایت فقیه است، گفت: يكي از روش‌هاي دشمن تبلیغ اسلام بدون روحانیت است که اگر هوشیاری در اين زمينه نباش...
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۳:۰۹
معاونت سیاسی سپاه ورامین:
حفظ وحدت رمز موفقیت نیروی انقلابی است
معاونت سیاسی سپاه ورامین گفت: دشمنان از طریق جنگ نرم درصدد برهم زدن اتحاد داخلی هستند، حفظ وحدت رمز موفقیت نیروی انقلابی است.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۲:۱۳
استاد حوزه علمیه:
پرداخت وجوهات شرعی فقر را در جامعه اسلامی ریشه کن می‌کند
استاد حوزه علمیه پرداخت وجوهات شرعی را سبب فقرزدایی در جامعه اسلامی دانست و گفت: اگر خمس و زکات به صورت صحیح پرداخت شود فقیری در جامعه اسلامی باقی نمی‌ماند و بسیاری از نیازهای مالی جامعه اسلامی برطرف ...
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۶
استاد حوزه و دانشگاه:
غفلت عامل انحراف و شکاف در جامعه اسلامی است
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مهمترین وظیفه حکومت اسلامی برقراری اسلام و هدایت مردم است، گفت: غفلت مهم‌ترین عامل در انحراف و شکاف جامعه اسلامی پس از رحلت رسول خدا(ص) بود.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۳:۳۲
پیام آیت‌الله سبحانی به مسابقات دارالقرآن امام علی
دهمین دوره مسابقات سراسری دارالقران امام علی(ع) با قرائت پیام آیت‌الله جعفر سبحانی به پایان رسید.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۳:۲۹
اختتامیه دهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی برگزار شد
مراسم اختتامیه دهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۳:۲۲
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم:
مسابقات قرآنی دارالقرآن امام علی به صورت مردمی اجرا می‌شود
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: مسابقات قرآنی دارلقرآن امام علی(ع) به صورت مردمی اجرا می‌شود که امیدواریم چنین مشارکت‌های قرآنی روزافزون شود.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۱:۲۴
آیت‌الله رسولی محلاتی:
تروریست‌ها کوچکترین شناختی از قرآن ندارند
آیت‌الله رسولی محلاتی گفت: عاملان فجایع تروریستی مسلمان نبوده و کوچکترین شناخت نسبت به قرآن ندارند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۱:۰۸
استاد حوزه علمیه:
پرداخت وجوهات شرعی مهمترین راهکار برای فقرزدایی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه پرداخت وجوهات شرعی مهم‌ترین راهکار برای فقرزدایی در جامعه اسلامی است، گفت: اگر برخی از ثروتمندان وظایف شرعی خود را درست انجام دهند دیگر فقیری در جامعه اسلامی باقی نخواهد...
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۵:۲۹
امام جمعه شهرری:
برخی با طرح آشتی ملی نشان دادند که مردم را نمی شناسند
امام جمعه شهرری گفت: کسانی که دم از طرح آشتی ملی می‌زنند کمترین شناختی از مردم ندارند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۲:۰۹
خطیب حوزوی:
رفتار نبوي، سيره علوي و روش فاطمي لازمه‌ سعادت است
خطیب حوزوی رفتار نبوي، سيره علوي و روش فاطمي را لازمه‌ رسيدن به پاسخ هاي ذهن دانست و گفت: اگر كسي نمي‌انديشد مقصر خدا نيست، براي فهم دقيق و تفكيك معناي واقعي شعور از فرهنگ، قرآن پاسخ‌هاي فراواني براي ...
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۱
استاد حوزه علمیه:
دینداری در دوران غیبت از مهم‌ترین آزمایش های الهی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دینداری در دوران غیبت از آزمایش‌های الهی است، گفت: ظهور محقق نمی‌شود مگر زمانی که انسانهای صالح و غیر صالح از یکدیگر شناخته شوند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۹
استاد حوزه علمیه:
آزادی حقیقی در گرو بندگی الهی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه آزادی حقیقی با عبادت و بندگی معبود حاصل می‌شود، گفت: کسانی که از عبادت الهی سر باز می‌زنند در اصل انسانهایی اسیر و ضعیف هستند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۲۱:۳۱
عصر امروز:
مراسم چهلمین روز رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد
مراسم چهلمین روز رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت امروز عصر در حرم مطهر امام راحل برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۹:۴۲
استاد دانشگاه:
تواضع و فروتنی نشانه کمال انسان است
استاد دانشگاه گفت: کسب کمالات با تواضع میسر می‌شود و از نشانه‌های تواضع آن است که انسان دیگران را از خود برتر ببیند.