جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ Friday, March 24, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۳:۳۸
شناسه خبر: ۴۷۳۴۳۳
 
عضو مجمع نمایندگان حوزه:
نقش روحانی در فیلم ها را باید طلاب بازی کنند
نماینده مازندران در مجمع نمایندگان حوزه علمیه با بیان این که افرادی که نقش روحانیت را در فیلم ها بازی می کنند حتی الفبای اولیه طلبگی را نمی دانند، گفت: باید نقش روحانی را در درجه اول یک طلبه بازی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام حسین غفاری ساروی، نماینده طلاب مازندران در مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم، امشب در چهل و سومین نشست از هفتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی تفسیرهای متفاوتی را به دنبال داشت که بیانات مقام معظم رهبری فصل الخطاب بود و تمام جوانب موضوع را هوشمنانه مدیریت کردند.

وی در ادامه سخنرانی خود به دغدغه های طلاب در حوزه علمیه اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در یکی از بیانات خود در رابطه با مجمع نمایندگان حضور نمایندگان طلاب در رده های تصمیم گیری حوزه علمیه را لازم دانسته اند که در این دوره طرح هایی برای این امر در مجمع نمایندگان تصویب شده است ولی هنوز معلوم نیست که به تأیید شورای عالی حوزه علمیه رسیده است یا خیر.

حجت الاسلام غفاری با اشاره به ضرورت ایجاد یک مکان مناسب برای مجمع نمایندگان برای دسترسی راحت طلاب به نمایندگان اظهار داشت: با پراکندگی فعلی که بخشی از مجمع در فیضیه و بخشی در دور شهر است و جلسات این مجمع در ساختمان جامعه مدرسین برگزار می شود سبب عدم انسجام و کارآیی مناسب این نهاد شده است.

وی به بی انگیزگی طلاب نسبت به وظایف اصلی طلبگی اشاره کرد و گفت: امروزه با وجود این که نظم کلاسیک به دروس حوزه داده شده از انگیزه و شوق درونی برای کسب علم کاسته شده است و علت اصلی این روند این است که دروس بدون در نظر گرفتن عنصر انگیزه ارائه می گردند.

مدير نشر شوق ساري افزود: باید طرح ها و قوانین در تمام سطوح حوزه علمیه به سمت ایجاد میل و رغبت در طلاب باشد و کاری کند که طلبه علاوه بر برنامه منظم درسی از اشتیاق برای کسب علم و مدارج علمی برخوردار شود.

وی با انتقاد از بازیگرانی که در صدا و سیما نقش روحانیت را بازی می کنند که حتی الفبای طلبگی را هم نمی دانند و آیات قرآن را اشتباه می خوانند، ابراز داشت: باید نقش روحانی را در درجه اول یک روحانی و طلبه بازی کند و یا این که باید از طرف حوزه نظارتی بر این مسأله صورت پذیرد تا هر فیلمی که نقش روحانی در آن وجود دارد بدون اجازه ناظر حوزه حق پخش نداشته باشد.

حجت الاسلام غفاری در ادامه به نبود طرح جامع در زمینه موضوعاتِ کتاب ها و پایان نامه های تکراری برای مدارج علمی اشاره کرد و چنین طرح جامعی را برای طلابی که خواهان گذراندن مدارج علمی هستند ضروری دانست./843/202/ب3

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱/۴ - ۰۰:۲۲
حجت الاسلام جلالی:
مبلغان در ایام نوروز مطالب کوتاه و پندآموز بیان کنند
حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه تعطیلی برای طلاب معنا ندارد، از مبلغان خواست که در ایام نوروز مطالب کوتاه و پندآموز برای مردم بیان کنند.
۱۳۹۶/۱/۴ - ۰۰:۰۶
استاد حوزه علمیه:
مسؤولان عزم خود را برای تحقق مطالبات رهبری جزم کنند
حجت الاسلام فاطمی نیا با اشاره به ضعف ها و قوت های دولت در سال گذشته، از مسؤولان خواست که در سال جدید عزم خود را برای تحقق مطالبات رهبری جزم کنند.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۲۳:۵۸
مسؤول روابط عمومی اوقاف استان قم خبر داد؛
رسانه‌های فعال در انتشار اخبار طرح آرامش بهاری تقدیر می‌شوند
مسؤول روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: در پایان تعطیلات نوروز امسال از رسانه‌های فعال در انتشار اخبار طرح آرامش بهاری 96 تقدیر خواهد شد.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۲۰:۱۷
مسؤول گروه تبلیغی منتظران مصلح مطرح کرد؛
صله رحم مورد تأکید اسلام است
مسؤول گروه تبلیغی منتظران مصلح صله رحم را از موضوعات مهم دینی دانست و گفت: دیدار با نیازمندان و بیماران از سفارش‌های اسلام در ایام عید است.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۱۹:۴۴
استاد حوزه علمیه:
حضور طلاب در میان مردم نوعی تبلیغ است
استاد سطح عالی حوزه حضور طلاب در میان مردم را نوعی تبلیغ دانست و بر حضور طلاب در میان مردم در ایام نورز تأکید کرد.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۰۰:۵۴
مسؤول گروه تبلیغی آیت مطرح کرد؛
ضرورت تبلیغ در جمع های خانوادگی برای تحکیم معارف دینی
مسؤول گروه تبلیغی آیت استفاده مبلغان از ایام نوروز را بسیار مهم دانست و گفت: حوزویان باید از فرصت تعطیلات نوروز برای تبلیغ دین بهره ببرند.
۱۳۹۶/۱/۲ - ۲۳:۵۹
مسؤول گروه تبلیغی قطره مطرح کرد؛
صله رحم مهمترین ظرفیت تبلیغی ایام نوروز است
مسؤول گروه تبلیغی قطره صله ارحام را از آداب خوب نوروز دانست و بر ضرورت توجه به فقرا در این ایام تأکید کرد.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۲۳:۳۲
حجت الاسلام سلطانی تهرانی مطرح کرد؛
تبلیغ باید متناسب با حال و هوای نوروز باشد
استاد حوزه علمیه تأسی به اهل بیت(ع) در تبلیغ را عامل تأثیرگذاری آن دانست و گفت: پیامها و موعظه ها باید متناسب با حال و هوای نوروز باشد.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۱۳:۴۸
حجت الاسلام قاضوی:
دخیل کردن عنصر تفکر مخاطب عامل نهادینه شدن تبلیغ است
استاد درس خارج حوزه علمیه گفت: تلاش در جهت پرورش شخصیت پژوهشگرانه و دخیل کردن عنصر تفکر مخاطبین در تبلیغ است که می تواند در نهادینه کردن و پذیرش مسائل بیان شده مؤثر باشد.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۱۳:۴۴
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه خواهران:
از ظرفیت های فرهنگی در تبلیغ نوروزی استفاده شود
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور بر ضرورت استفاده از ظرفیت های فرهنگی در تبلیغ نوروزی تأکید کرد و گفت: باید مفاهیم تبلیغی متناسب با اقشار مختلف جامعه در این ایام بیان شود.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۰۰:۵۵
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی:
بهار وصف عملی آیات قرآن برای مؤمنان است
عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان این که بهار درس های مختلفی برای انسان دارد، گفت: بهار وصف عملی آیات قرآن برای مؤمن است.
۱۳۹۵/۱۲/۳۰ - ۱۲:۱۶
حجت الاسلام مخدوم مطرح کرد؛
ایام نوروز بهترین فرصت برای تبلیغ دین است
حجت الاسلام مخدوم ایام نوروز را یکی از بهترین فرصت ها برای تبلیغ دین دانست و بر ضرورت استفاده از این فرصت تبلیغی تأکید کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۳۰ - ۱۱:۳۴
حجت الاسلام ملک دار:
صله رحم عامل تعامل و وحدت جامعه است
معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه صله رحم را عاملی در جهت تعامل و وحدت جامعه دانست و از افزایش برکت و عمر انسان به عنوان آثار فردی آن نام برد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۸
حجت الاسلام مخدوم مطرح کرد؛
همکاری 500 کارشناس با مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی
مدیر مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی از همکاری بیش از 500 کارشناس حوزوی با این مرکز خبرداد و گفت: این تعداد از فضلا، ارتباط مستمری با این مرکز دارند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۱۷:۱۴
حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر:
تخریب شخصیت دیگران در انتخابات همیشه پاسخ عکس داده است
نماينده ولي فقيه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری درسال آینده اشاره و تاكيد كرد: هرگونه تخریب شخصیت دیگران کاملا جواب عکس می دهد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۰۵:۴۸
عضو مجلس خبرگان رهبری:
خلقت حضرت زهرا تضمین کننده بقای دین و قرآن بود
آیت الله میرباقری خلقت حضرت زهرا(س) را تضمین کننده بقای دین و قرآن دانست و گفت: امید دشمنان قسم خورده به قطع رسالت پیامبر با آفرینش بزرگ بانوی اسلام ناامید شد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۰:۳۳
از سوی مرکز خدمات حوزه علمیه؛
برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «اندیشه‌های آسمانی» معرفی شدند
مسابقه کتابخوانی «اندیشه‌های آسمانی» که همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی توسط معاونت خدمات فرهنگی و رفاهی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه برگزارشد، برگزیدگان خود را شناخت.
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۸
از سوی اداره تبلیغ مجازی دفتر تبلیغات اسلامی؛
طرح تولید محتوای نوروزی ویژه مبلغان نوین ارائه می شود
اداره تبلیغ مجازی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی طرح احسن الحال را در فضای مجازی تولید محتوا، متناسب با عید نوروز برگزار می کند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۹
آیت‌الله سعیدی:
طرح آرامش بهاری زمینه‌ساز تبلیغ صحیح دین است
تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه(س) گفت: امروز با تلاش گسترده سازمان اوقاف که با جدیت پیگیر تحقق مطالبات رهبری است، بحث تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی تحقق یافته است.
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ - ۱۱:۰۸
حجت الاسلام قرائتی خبرداد؛
راه اندازی بانک اطلاعاتی طلاب و فضلای شهرستان های کاشان، نطنز و آران و بیدگل
نماینده طلاب و فضلای کاشان، آران و بیدگل و نطنز از راه اندازی بانک اطلاعاتی و احداث یک ساختمان ویژه طلاب و فضلای این سه شهرستان در حومه شهر قم خبر داد.