یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ Sunday, March 26, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۲:۵۴
شناسه خبر: ۴۷۳۴۲۳
 
با حضور علما و فضلای حوزه؛
مراسم گرامیداشت سالروز وفات آیت الله مجتهدی تهرانی برگزار شد
مراسم گرامیداشت سالروز وفات آیت الله مجتهدی تهرانی(ره) با حضور اساتید، علما و فضلای حوزه علمیه قم در مسجد فاطمةالزهرا(س) مدرسه علمیه آیت الله مجتهدی تهرانی(ره) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، مراسم گرامیداشت سالروز وفات آیت الله مجتهدی تهرانی(ره)  با حضور اساتید، علما و فضلای حوزه علمیه قم در مسجد فاطمةالزهرا(س) مدرسه علمیه آیت الله مجتهدی تهرانی(ره) برگزار شد.

حجت الاسلام نجفی در این مراسم با اشاره به روحیه انقلابی آیت الله مجتهدی(ره) گفت: ایشان در بخشی از بیانات خود گفتند «برخی میگفتند مدرسه ما با انقلاب میانه ای ندارد» اما بعد از انقلاب اسلامی، هنگامی که خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدند ایشان فرمودند «اگر مدرسه مجتهدی نبود من متحیر بودم فرزندانم را برای تحصیل به کدام مدرسه علمیه بفرستم؛ در زمان خفقان سلطنت پهلوی ما خدمت امام راحل رسیدیم و عرضه داشتیم ما آخرالطلاب هستیم و کسی بعد ما انگار به این راه نمیپردازد، امام(ره) فرمودند آینده این کشور به دست شما اداره خواهد شد و شما نقطه عطف طلابی هستید که بعد از شما می آیند؛ اکنون من به شما می گویم شما طلاب مدرسه مجتهدی و بقیه طلاب در جاهای دیگر جهان اسلام را اداره خواهید کرد.»

استاد حوزه علمیه قم با بیان این که رمز موفقیت علما توسل به اهل بیت(ع) است، اظهار داشت: آیت الله مجتهدی به عزاداری بسیار اهمیت می دادند و همواره به طلاب می گفتند «اگر طلبه ای روز درسی به کلاس نیامد برایش یک روز غیبت ثبت می کنم، اما اگر در روز عزاداری حاضر نشد برای 10 روز غیبت خواهم نوشت»؛ بنابراین می توان گفت توسل به اهل بیت 10 برابر دروس اهمیت دارد.

وی در پایان به ارائه گزارشی از رویه مدرسه آیت الله مجتهدی تهرانی(ره) قم پرداخت و عنوان داشت: این مدرسه از سال 87 با مدیریت حجت الاسلام والمسلمین مهدی رامشک شروع به تربیت طلاب علوم دینی کرده و در دوره روزانه 145 طلبه دارد و تا هم اکنون 3 دوره فارغ التحصیل در سطح 1 داشته است؛ همچنین در این مدرسه حدود 200 طلبه که عمدتاً کسبه و بازاری هستند به صورت شبانه علوم دینی را فرا می  گیرند، علاوه بر این تعدادی از طلبه های شبانه از کشورهای خارجی بودند و در این مدرسه به تحصیل پرداختند و این کار از سوی دفتر مقام معظم رهبری نیز مورد تأیید بوده است.

 تعدادی از طلاب شبانه هم با دارا بودن مدارکی همچون فوق لیسانس و دکتری از دانشگاه های مختلف نیز در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند./841/202/ب3

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱/۶ - ۰۱:۰۳
مسؤول گروه تبلیغی صمیم:
صله رحم سبب ایجاد تعاملات پایدار اجتماعی می شود
حجت الاسلام رستمی ایجاد تعاملات پایدار اجتماعی را یکی از آثار صله رحم دانست و گفت: صله رحم آثار مهم عاطفی و روانی برای فرد و خانواده به همراه دارد.
۱۳۹۶/۱/۶ - ۰۰:۴۶
با گذشت هفت روز از اجرای طرح؛
ارائه 623 مشاوره تخصصی در قالب طرح آرامش بهاری
با گذشت هفت روز از اجرای طرح مشاوره نوروزی، 623 مورد مشاوره تخصصی در خیمه‌های معرفت آرامش بهاری ارائه شد.
۱۳۹۶/۱/۴ - ۰۰:۲۲
حجت الاسلام جلالی:
مبلغان در ایام نوروز مطالب کوتاه و پندآموز بیان کنند
حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه تعطیلی برای طلاب معنا ندارد، از مبلغان خواست که در ایام نوروز مطالب کوتاه و پندآموز برای مردم بیان کنند.
۱۳۹۶/۱/۴ - ۰۰:۰۶
استاد حوزه علمیه:
مسؤولان عزم خود را برای تحقق مطالبات رهبری جزم کنند
حجت الاسلام فاطمی نیا با اشاره به ضعف ها و قوت های دولت در سال گذشته، از مسؤولان خواست که در سال جدید عزم خود را برای تحقق مطالبات رهبری جزم کنند.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۲۳:۵۸
مسؤول روابط عمومی اوقاف استان قم خبر داد؛
رسانه‌های فعال در انتشار اخبار طرح آرامش بهاری تقدیر می‌شوند
مسؤول روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: در پایان تعطیلات نوروز امسال از رسانه‌های فعال در انتشار اخبار طرح آرامش بهاری 96 تقدیر خواهد شد.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۲۰:۱۷
مسؤول گروه تبلیغی منتظران مصلح مطرح کرد؛
صله رحم مورد تأکید اسلام است
مسؤول گروه تبلیغی منتظران مصلح صله رحم را از موضوعات مهم دینی دانست و گفت: دیدار با نیازمندان و بیماران از سفارش‌های اسلام در ایام عید است.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۱۹:۴۴
استاد حوزه علمیه:
حضور طلاب در میان مردم نوعی تبلیغ است
استاد سطح عالی حوزه حضور طلاب در میان مردم را نوعی تبلیغ دانست و بر حضور طلاب در میان مردم در ایام نورز تأکید کرد.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۰۰:۵۴
مسؤول گروه تبلیغی آیت مطرح کرد؛
ضرورت تبلیغ در جمع های خانوادگی برای تحکیم معارف دینی
مسؤول گروه تبلیغی آیت استفاده مبلغان از ایام نوروز را بسیار مهم دانست و گفت: حوزویان باید از فرصت تعطیلات نوروز برای تبلیغ دین بهره ببرند.
۱۳۹۶/۱/۲ - ۲۳:۵۹
مسؤول گروه تبلیغی قطره مطرح کرد؛
صله رحم مهمترین ظرفیت تبلیغی ایام نوروز است
مسؤول گروه تبلیغی قطره صله ارحام را از آداب خوب نوروز دانست و بر ضرورت توجه به فقرا در این ایام تأکید کرد.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۲۳:۳۲
حجت الاسلام سلطانی تهرانی مطرح کرد؛
تبلیغ باید متناسب با حال و هوای نوروز باشد
استاد حوزه علمیه تأسی به اهل بیت(ع) در تبلیغ را عامل تأثیرگذاری آن دانست و گفت: پیامها و موعظه ها باید متناسب با حال و هوای نوروز باشد.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۱۳:۴۸
حجت الاسلام قاضوی:
دخیل کردن عنصر تفکر مخاطب عامل نهادینه شدن تبلیغ است
استاد درس خارج حوزه علمیه گفت: تلاش در جهت پرورش شخصیت پژوهشگرانه و دخیل کردن عنصر تفکر مخاطبین در تبلیغ است که می تواند در نهادینه کردن و پذیرش مسائل بیان شده مؤثر باشد.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۱۳:۴۴
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه خواهران:
از ظرفیت های فرهنگی در تبلیغ نوروزی استفاده شود
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور بر ضرورت استفاده از ظرفیت های فرهنگی در تبلیغ نوروزی تأکید کرد و گفت: باید مفاهیم تبلیغی متناسب با اقشار مختلف جامعه در این ایام بیان شود.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۰۰:۵۵
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی:
بهار وصف عملی آیات قرآن برای مؤمنان است
عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان این که بهار درس های مختلفی برای انسان دارد، گفت: بهار وصف عملی آیات قرآن برای مؤمن است.
۱۳۹۵/۱۲/۳۰ - ۱۲:۱۶
حجت الاسلام مخدوم مطرح کرد؛
ایام نوروز بهترین فرصت برای تبلیغ دین است
حجت الاسلام مخدوم ایام نوروز را یکی از بهترین فرصت ها برای تبلیغ دین دانست و بر ضرورت استفاده از این فرصت تبلیغی تأکید کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۳۰ - ۱۱:۳۴
حجت الاسلام ملک دار:
صله رحم عامل تعامل و وحدت جامعه است
معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه صله رحم را عاملی در جهت تعامل و وحدت جامعه دانست و از افزایش برکت و عمر انسان به عنوان آثار فردی آن نام برد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۸
حجت الاسلام مخدوم مطرح کرد؛
همکاری 500 کارشناس با مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی
مدیر مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی از همکاری بیش از 500 کارشناس حوزوی با این مرکز خبرداد و گفت: این تعداد از فضلا، ارتباط مستمری با این مرکز دارند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۱۷:۱۴
حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر:
تخریب شخصیت دیگران در انتخابات همیشه پاسخ عکس داده است
نماينده ولي فقيه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری درسال آینده اشاره و تاكيد كرد: هرگونه تخریب شخصیت دیگران کاملا جواب عکس می دهد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۰۵:۴۸
عضو مجلس خبرگان رهبری:
خلقت حضرت زهرا تضمین کننده بقای دین و قرآن بود
آیت الله میرباقری خلقت حضرت زهرا(س) را تضمین کننده بقای دین و قرآن دانست و گفت: امید دشمنان قسم خورده به قطع رسالت پیامبر با آفرینش بزرگ بانوی اسلام ناامید شد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۰:۳۳
از سوی مرکز خدمات حوزه علمیه؛
برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «اندیشه‌های آسمانی» معرفی شدند
مسابقه کتابخوانی «اندیشه‌های آسمانی» که همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی توسط معاونت خدمات فرهنگی و رفاهی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه برگزارشد، برگزیدگان خود را شناخت.
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۸
از سوی اداره تبلیغ مجازی دفتر تبلیغات اسلامی؛
طرح تولید محتوای نوروزی ویژه مبلغان نوین ارائه می شود
اداره تبلیغ مجازی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی طرح احسن الحال را در فضای مجازی تولید محتوا، متناسب با عید نوروز برگزار می کند.