دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ Monday, February 20, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۶:۲۸
شناسه خبر: ۴۷۳۰۰۱
 
دوره «مدیریت زمان» در حوزه علمیه دارالعلم آیت الله بهبهانی اهواز برگزار می شود
مدیر دارالعلم آیت الله بهبهانی(ره) اهواز از برگزاری دوره «مدیریت زمان» ویژه طلاب این حوزه علمیه خبرداد و گفت: دوره «مدیریت زمان» با حضور استاد محمد شوشتری برگزار می‌شود و در این کلاس ها طلاب و دانش پژوهان دینی سایر حوزه ها می توانند شرکت کنند.

حجت الاسلام سید محمدعلی بلادیان، مدیر دار العلم آیت الله بهبهانی(ره) اهواز، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، با اشاره به این که حوزه علمیه افزون بر برنامه های عادی آموزشی که از آغاز سال تحصیلی اجرا کرده، ویژه برنامه هایی را تدارک دیده است، ابراز داشت: دوره علمی مهارتی طلبه بالندگی مهم ترین ویژه برنامه این حوزه علمیه است.

وی با اشاره به این که در نیمسال دوم تحصیلی برنامه های متنوعی برای طلاب برنامه ریزی شده است، گفت: دوره مهارت افزایی طلاب با عنوان «طلبه، بالندگی، عصر نوین» ویژه طلاب و دانشجویان اهوازی با موضوع «مؤمن انقلابی در قرآن»، «اخلاق»، «روانشناسی اسلامی» و «سواد رسانه‌ای» در مدرسه برگزار می شود.

این مقام مسؤول ادامه داد: افزون بر این، دوره «مدیریت زمان» با حضور استاد محمد شوشتری برگزار خواهد شد؛ در این کلاس ها طلاب و دانش پژوهان دینی سایر حوزه ها می توانند شرکت کنند.

مدیر دار العلم آیت الله بهبهانی(ره) اهواز بیان داشت: دوره «مؤمن انقلابی در قرآن»، «اخلاق»، «روانشناسی اسلامی» و «سواد رسانه‌ای» و «مدیریت زمان» به ترتیب در روز های دوشنبه، سه شنبه، شنبه و یک شنبه برگزار خواهد شد.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به این که امتحانات نیسمال اول تحصیلی مدرسه در تاریخ 12 دی ماه سال جاری به پایان رسید، گفت: امتحانات مدرسه هماهنگ با مرکز مدیریت و اکثر حوزه های علمیه استان از اول دی ماه آغاز و 12 دی ماه به پایان رسید که با تلاش طلاب و اساتید مدرسه شاهد حضور موفقیت آمیز طلاب در این امتحانات بودیم.

حجت الاسلام بلادیان با اشاره به این که در ابتدای نیمسال تحصیلی جلسه ویژه اساتید و خانواده های آنها با هدف تبیین اهداف و برنامه آموزشی حوزه علمیه برگزار شد، اظهار داشت: هر هفته نیز نشست صمیمی با حضور طلاب برگزار می شود که به شکل عمومی کادر حوزه علمیه به همراه طلاب گردهم جمع می آیند و در پایان جلسه اخلاق برگزار می شود.

گفتنی است که در حوزه دار العلم آیت الله بهبهانی(ره) اهواز نزدیک به 100 نفر در سطح های مختلف مشغول به تحصیل هستند./302/9453/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۱:۲۳
مدیر حوزه علمیه فاطمیون اهواز:
کادرسازی انقلابی در حوزه علمیه با عمل به مطالبات رهبری محقق می شود
مدیر حوزه علمیه فاطمیون اهواز با اشاره به این که برای کادرسازی انقلابی باید مطالبات ولی امر مسلمین در زمینه های آموزشی، تهذیبی و اخلاقی و بصیرت افزایی کاربردی و پیگیری شوند، گفت: مطالبات رهبرمعظم انقل...
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۰:۲۹
معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق آبادان مطرح کرد؛
ضرورت تدوین برنامه جامع پژوهش درحوزه های علمیه
معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق(ع) آبادان با اشاره به ضرورت تدوین برنامه جامعه پژوهش در حوزه ها، از برگزاری دوره آسیب شناسی فضای مجازی در میان جامعه به ویژه طلاب خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۰۹:۳۳
معاون­ پژوهش­ مدرسه آیت ­الله ­قاضی ­دزفول خبر داد؛
راه اندازی کارگروه انجمن فلسفه و کلام در مدرسه آیت ­الله ­قاضی ­دزفول
معاون­ پژوهش­ مدرسه آیت ­الله ­قاضی ­دزفول از راه اندازی کارگروه انجمن فلسفه و کلام جهت پاسخگویی به شبهات و سؤالات مطرح شده در جامعه خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۹:۱۵
مدیر مدرسه امام خمینی بندرامام:
طلاب حوزه های علمیه از میان نیروهای انقلابی پذیرش شوند
مدیر مدرسه امام خمینی بندر امام گفت: در شهرستان بندرامام مجموعه طلاب حوزه علمیه را نیروهای جوان انقلابی تشکیل می دهند و روحانیان نیز حضور تأثیرگذاری در میان مردم دارند.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۷:۴۸
مدیر دار العلم آیت الله بهبهانی اهواز:
حوزه علمیه نسبت به پذیرش و تربیت نیروی انقلابی بسترسازی کند
مدیر دار العلم آیت الله بهبهانی(ره) گفت: حوزه های علمیه نسبت به پذیرش و تربیت نیروی انقلابی و کادرسازی باید بسترسازی لازم را فراهم و به دو مسأله تجربه و آشنایی با علوم گوناگون به عنوان ضرورت این موضوع...
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۷:۲۱
تشریح فعالیت های حوزه علمیه امام خامنه ای اهواز
مدیر مدرسه علمیه امام خامنه ای اهواز گفت: برگزاری دوره تدریس کتب شهید مطهری، اجرای اردوهای جهادی در مناطق محروم و روستایی و حضور طلاب و مبلغان در مدارس از فعالیت های این مدرسه است.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۲:۰۵
مدیر مدرسه علمیه جزائریه شوشتر مطرح کرد؛
ضرورت نظام مندسازی جذب طلاب
مدیر مدرسه علمیه جزائریه شوشتر گفت: ایجاد معاونت جذب و گزینش در مدارس حوزوی موضوعی مهم و اساسی است که در نظم بخشی فرآیند پذیرش مؤثر خواهد بود؛ چرا که پذیرش نیازمند برنامه ریزی مستمر و پیگیری موضوعات م...
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۱:۴۹
معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق خرمشهر خبر داد؛
بررسی معضلات اجتماعی خرمشهر در شورای تحقیق مدرسه
معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق(ع) خرمشهر با اشاره به راه اندازی شورای تحقیق مدرسه از بررسی معضلات اجتماعی شهرستان خرمشهر به صورت فعالیت های پژوهشی در این شورا خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۱:۴۵
امام جمعه آغاجاری:
آشتی ملی تلاش برای حضور دوباره فتنه گران در انتخابات است
امام جمعه آغاجاری با اشاره به اینکه آسیب های ناشی از فتنه 88 تاکنون جبران نشده است، گفت: طرح آشتی ملی برای تطهیر و بازگرداندن فتنه گران به صحنه نظام اسلامی و حضور در انتخابات پیش رو است.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۱:۳۵
مدیر مدرسه سفیران بقیه الله اندیمشک:
پاسخگویی به مطالبات جامعه نیازمند پذیرش هدفمند طلاب است
حجت الاسلام آذرافروز گفت: فعالیت نظامند حوزه های علمیه سبب پاسخگویی به شبهات و رفع دغدغه های مردم در چارچوب مباحث دینی و اجتماعی می شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۱:۲۵
در اهواز؛
یادواره شهدای روحانی مدافع حرم خوزستان برگزار می شود
یادواره شهدای روحانی مدافع حرم استان خوزستان و نخستین سالگرد حجت الاسلام محمدی با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم، در اهواز برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۵:۱۳
امام جمعه گتوند:
آشتی ملی ایده شکست خوردگان برای بازی با حیثیت نظام اسلامی است
امام جمعه گتوند طرح آشتی ملی را بازی با حیثیت و آبروی نظام اسلامی و تلاش برای نجات سرکردگان منزوی فتنه از سوی شکست خوردگان نطام اسلامی دانست.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۰
امام جمعه دزفول:
لبیک مردم به ندای رهبری زیباترین شکل آشتی ملی است
امام جمعه دزفول با بیان این که مردم کسانی که مورد حمایت دولت جدید آمریکا هستند، آشتی نخواهند کرد و به قهری بین آنها وجود دارد افتخار می کنند، گفت: لبیک مردم به ندای رهبرمعظم انقلاب اسلامی و حضور در صح...
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۴:۵۶
چند خبر کوتاه از خوزستان
برگزاری مسابقات قرآن شاهد و ایثارگر در 25 شهرستان خوزستان، برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم اندیمشک، تعطیلی مدارس ۲۰ شهر خوزستان به‌علت وجود گرد و خاک و برگزاری دومین یادواره شهدای شرکت لوله سازی اهواز...
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۴:۵۴
امام جمعه بندرامام:
هدف از آشتی ملی بازگرداندن دوباره فتنه گران در جامعه است
امام جمعه بندرامام با اشاره به تلاش های فتنه گران برای باز کردن راه برای ورود آمریکا به نظام اسلامی گفت: هدف از آشتی ملی آن است که فتنه گران را که چه بسا در پی فتنه جدیدی باشند بدون توبه، اعتراف و جبر...
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۴:۵۰
حجت الاسلام ماندگاری:
حضرت فاطمه زهرا با وصیت خود از مظلومیت امام علی و ولایت دفاع کرد
رییس مؤسسه روایت سیره شهدا با اشاره به حق مجاهدت و نصرت به عنوان آخرین دیوار حصن ولایت و بیان اینکه حق جهاد در راه دفاع از ولایت یعنی چیزی را برای خود نگه نداریم، گفت: حضرت فاطمه زهرا(ع) در راه دفاع ا...
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۰
با سخنرانی سردار نقدی؛
هفتمین یادواره شهدای منطقه گلستان اهواز برگزار می شود
هفتمین یادوره شهدای منطقه گلستان اهواز با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این منطقه، با سخنرانی سردار نقدی در اهواز برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۱:۰۶
امام جمعه امیدیه:
مردم با حرمت شکنان عاشورای حسینی آشتی نخواهند کرد
امام جمعه امیدیه گفت: مردم ایران مخالفان نظام و فتنه گران سال 88 اعم از جبهه داخلی و خارجی و هتاکان عزاداران حسینی(ع) را نخواهند بخشید و با آنها آشتی نمی کنند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۶:۲۹
آیت الله موسوی جزایری:
وحدت کلمه اسباب پیروزی ملت ایران در همه عرصه ها است
آیت الله موسوی جزایری وحدت کلمه را اسباب پیروزی ملت ایران در همه عرصه ها و با وجود همه کارشکنی ها دانست.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۹:۵۴
مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی‌عصراهواز مطرح کرد؛
ارتباط با مساجد و مدارس برای پذیرش طلاب
مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) اهواز گفت: برای سال جاری ارتباط با مساجد، دبیرستان و چند شهرستان برای پذیرش طلبه برنامه ریزی شده و اقدامات لازم صورت گرفت است.