Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تذکر لسانی با زبان نرم و متناسب با مخاطب صورت گیرد
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ Tuesday, July 17, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۰۹:۴۰
شناسه خبر: ۴۷۲۸۳۷
 
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
تذکر لسانی با زبان نرم و متناسب با مخاطب صورت گیرد
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان این که تذکر لسانی آغازگر بیداری در افراد است، گفت: این مرحله مهم از امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان نرم و دلپسند و متناسب با مخاطب صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، یکشنبه‌شب در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان، با اشاره به اهمیت تذکر لسانی در اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: گسترش تذکر لسانی سبب می‌شود انسانهای بصیر در جامعه دینی ما افزایش یابند.

وی افزود: برخی مواقع بیان یک جمله سبب ایجاد نقطه عطفی در زندگی فردی و اجتماعی انسان شده و زندگی او را متحول می‌کند؛ از این‌ رو نباید نسبت به اجرا و گسترش تذکر لسانی در جامعه ناامید شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی که رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان شمالی هم هست، ادامه داد: وقتی که تذکر لسانی در مورد یک رفتار غلط به‌صورت مکرر اجرا شود ابتدا فرد نسبت به آن عمل دچار تردید شده و پس از آن به یقین رسیده و رفتار خود را تغییر می‌دهد.

به گفته وی، ما باید هنر ایجاد تردید در افراد را در خود تقویت کنیم؛ چرا که مقدمه تغییر و انقلاب روحی افراد ایجاد شدن تردید نسبت به‌درستی و یا اشتباه بودن یک رفتار و رویه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به اینکه تذکر لسانی از رهنمودها و تأکیدهای قرآنی است، افزود: این مرحله مهم از امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان نرم و دلپسند و متناسب با مخاطب صورت گیرد.

رییس شورای استانی حوزه‌های علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: اگر تذکر لسانی با زبان نرم و به‌صورت دلپسند اجرا شود به‌گونه‌ای که مخاطب احساس کند این تذکر از روی دلسوزی صورت گرفته بدون شک تأثیرگذاری بیشتری دارد.

وی اظهار کرد: تذکر لسانی آغازگر بیداری در افراد است؛ اما این تذکر باید به‌گونه‌ای انجام شود که به تجدیدنظر فرد از آن رفتار منجر شده و سبب تغییر شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با تأکید بر از بین بردن زمینه‌ها و محورهای گناه در جامعه دینی، خاطرنشان کرد: در این راستا باید در مرحله نخست افراد مشکل‌آفرین شناسایی شده و پس از آن مشکلات ریشه‌یابی شوند تا در جامعه اصلاح کیفی صورت گیرد.

وی افزود: مهم‌ترین هدف از اجرای امر به معروف و نهی از منکر یادآوری غفلتها است؛ زیرا اجرای درست این فریضه در فرد انقلابی ایجاد کرده و دگرگونی قلبی و معنوی وی را به دنبال خواهد داشت./9314/202/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳:۴۸
امام جمعه بجنورد:
خادمیاران رضوی در زمره مدافعان حرم‌اند
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: دفاع از حرم تنها مبارزه با تکفیری‌ها نیست؛ بلکه خدمت به فرهنگ اسلام و ترویج سبک زندگی ائمه(ع) هم می‌تواند در زمره دفاع از حرم باشد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۳۸
با حکم رییس سازمان اوقاف؛
مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی منصوب شد
طی حکمی از سوی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، حجت‌الاسلام عظیم آسوده به‌عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی انتخاب و جایگزین حجت‌الاسلام رئوف سیدنژاد شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۳۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
حضور روحانی در هیأت مذهبی عامل تغذیه فرهنگی این تشکل‌ها است
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با تأکید بر روحانی محور بودن فعالیت‌های هیأت و تشکل‌های مذهبی، گفت: حضور روحانی مبلغ در هیأت مذهبی سبب تغذیه فرهنگی این تشکل‌ها می‌شود.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۸:۴۶
امام جمعه بجنورد تأکید کرد؛
رویکرد متولیان حجاب انجام اقدامات اثباتی و ایجابی باشد
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: باید رویکرد و محوریت فعالیت‌های مسؤولان و متولیان درزمینهٔ ترویج فرهنگ حجاب و عفاف انجام اقدامات ایجابی و اثباتی باشد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۸:۴۱
حجت‌الاسلام ایزانلو:
مردم‌داری رمز موفقیت روحانی مبلغ است
معاون تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: مردم‌داری، شناخت مشکلات مردم و تلاش برای رفع آن‌ها از مهم‌ترین رموز موفقیت یک روحانی مبلغ در روستا است.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۸:۱۰
استاد حوزه علمیه تأکید کرد؛
ضرورت استفاده بیشتر از ظرفیت‌های دینی و فرهنگی برای ریشه‌کنی اعتیاد
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: باید بیش از پیش از ظرفیت‌های دینی، فرهنگی و اجتماعی برای ریشه‌کن کردن بلای خانمان‌سوز اعتیاد استفاده کنیم.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۰:۴۹
حجت‌الاسلام اسدی:
حجاب نخستین سنگر مقابله با هجوم دشمن است
استاد حوزه علمیه گفت: نخستین پایگاه و سنگری که دشمن به آن نشانه رفته حجاب و پاک‌دامنی زنان یک جامعه است؛ ازاین‌رو حفظ حجاب و عفاف هم نخستین سنگر مقابله با دشمن است.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۰:۴۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
۵۱۳ جلسه دائمی قرآن در خراسان شمالی دایر است
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر درمجموع ۵۱۳ جلسه قرآنی دائمی در منازل، مساجد و اماکن متبرکه شهرستان‌های مختلف این استان دایر است.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۰:۴۶
هم‌زمان با دهه کرامت؛
۱۴۰ روحانی مبلغ به مساجد خراسان شمالی اعزام شدند
مسؤول اعزام مبلغ اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: هم‌زمان با فرارسیدن دهه کرامت ۱۴۰ مبلغ و مبلغه به مناطق شهری و روستایی خراسان شمالی اعزام شدند.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۳:۰۸
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تأکید کرد؛
ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ حیا در جامعه
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: اگر نخبگان جامعه ازجمله روحانیان و علما فرهنگ حیا را به‌خوبی در جامعه تبیین و نهادینه کنند بدون شک توجه به عفاف و حجاب در بین افراد افزایش یافته و مسائلی نظیر بی‌...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۲:۵۹
حجت‌الاسلام سالاری مکی خبر داد؛
حوزه علمیه خراسان شمالی مربی عفاف و حجاب تربیت می‌کند
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: در راستای ترویج بیش از پیش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، طرح تربیت مربی عفاف و حجاب در استان از سوی حوزه علمیه اجرا می‌شود.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۲:۵۶
استاد حوزه علمیه:
تربیت معنوی جامعه اسلامی مهمترین رسالت حوزه علمیه است
استاد حوزه علمیه گفت: وظیفه اصلی حوزه‌های علمیه تربیت دینی و معنوی طلاب و جامعه اسلامی است که در این راستا باید حوزه‌ها خود را با نیازهای روز جامعه وفق دهند.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۹:۰۴
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی:
حیا و غیرت دینی زمینه‌ساز حجاب و عفاف در جامعه است
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: اگر جامعه در مقوله حیا و عفت عمومی سقوط کند ارزش‌های انسانی و کرامت والای خدادادی سقوط کرده و عواقب جبران‌ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۴:۱۳
با رقابت ۱۶۰ قرآن‌آموز؛
مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در خراسان شمالی برگزار شد
مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با رقابت ۱۶۰ نفر از نفرات برتر شهرستان‌های هشتگانه خراسان شمالی در بجنورد برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۸:۱۲
شاعر آئینی خراسان شمالی:
ارتقای شعر آئینی مستلزم افزایش دانش تاریخی شعرای این حوزه است
شاعر و نویسنده آئینی خراسان شمالی با اشاره به رسالت خطیر شاعران آئینی، گفت: بالا بردن سطح دانش تاریخی، آگاهی از وقایع و حقایق تاریخی و تسلط بر زندگی و سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) برای شاعرا...
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۸:۱۰
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی:
واقعه مسجد گوهرشاد نماد غیرت دینی زنان و مردان ایران است
حجت‌الاسلام سالاری مکی گفت: واقعه مسجد گوهرشاد و قیام مردم در برابر کشف حجاب رضاخان، یادمان و نمادی از غیرت دینی و تعصب مردان و زنان باایمان در جامعه اسلامی است.
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۲۳:۵۷
استاد حوزه علمیه:
گسترش اسلام و مذهب شیعه مرهون تلاش‌های خالصانه امام صادق است
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: گسترش اسلام و مذهب شیعه مرهون تلاش‌ها و رنج‌های امام صادق (ع) است؛ چراکه این امام همام اسلام اصیل را از زیر حجاب تیره‌وتار اسلام اموی آشکار کردند.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۶:۱۲
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی خبر داد؛
فعالیت ۳۹ روحانی مبلغ در طرح نشاط معنوی امامزاده های خراسان شمالی
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: طرح نشاط معنوی با استفاده از ظرفیت ۳۹ نفر از روحانیان و مبلغان دینی در ۴۵ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۱:۵۵
رییس قرارگاه راهبردی عمار:
هدف اصلی برجام کوتاه کردن دست ایران از سوریه بود
حجت‌الاسلام والمسلمین طائب گفت: در مذاکرات هسته‌ای درنهایت خداوند قضیه را معکوس کرد، می‌خواستند با برجام ما را از سوریه بازگردانند و هدف این بود که ما را از سوریه برگردانند؛ اما نتوانستند این کار را ...
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۲۳:۳۰
رییس تبلیغات اسلامی بجنورد:
تنوع برنامه‌های فرهنگی مانع از حضور افراطی نوجوانان در فضای مجازی می‌شود
حجت‌الاسلام هدایتی گفت: برای جذب افراد در مراسم فرهنگی ارائه برنامه‌های متنوع ضرورت دارد و این امر باید در میان دغدغه مندان عرصه فرهنگ رعایت شود؛ چراکه امروزه به دلیل وجود برنامه‌های متنوع در فضای مج...