Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تذکر لسانی با زبان نرم و متناسب با مخاطب صورت گیرد
پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ Thursday, April 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۰۹:۴۰
شناسه خبر: ۴۷۲۸۳۷
 
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
تذکر لسانی با زبان نرم و متناسب با مخاطب صورت گیرد
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان این که تذکر لسانی آغازگر بیداری در افراد است، گفت: این مرحله مهم از امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان نرم و دلپسند و متناسب با مخاطب صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، یکشنبه‌شب در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان، با اشاره به اهمیت تذکر لسانی در اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: گسترش تذکر لسانی سبب می‌شود انسانهای بصیر در جامعه دینی ما افزایش یابند.

وی افزود: برخی مواقع بیان یک جمله سبب ایجاد نقطه عطفی در زندگی فردی و اجتماعی انسان شده و زندگی او را متحول می‌کند؛ از این‌ رو نباید نسبت به اجرا و گسترش تذکر لسانی در جامعه ناامید شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی که رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان شمالی هم هست، ادامه داد: وقتی که تذکر لسانی در مورد یک رفتار غلط به‌صورت مکرر اجرا شود ابتدا فرد نسبت به آن عمل دچار تردید شده و پس از آن به یقین رسیده و رفتار خود را تغییر می‌دهد.

به گفته وی، ما باید هنر ایجاد تردید در افراد را در خود تقویت کنیم؛ چرا که مقدمه تغییر و انقلاب روحی افراد ایجاد شدن تردید نسبت به‌درستی و یا اشتباه بودن یک رفتار و رویه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به اینکه تذکر لسانی از رهنمودها و تأکیدهای قرآنی است، افزود: این مرحله مهم از امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان نرم و دلپسند و متناسب با مخاطب صورت گیرد.

رییس شورای استانی حوزه‌های علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: اگر تذکر لسانی با زبان نرم و به‌صورت دلپسند اجرا شود به‌گونه‌ای که مخاطب احساس کند این تذکر از روی دلسوزی صورت گرفته بدون شک تأثیرگذاری بیشتری دارد.

وی اظهار کرد: تذکر لسانی آغازگر بیداری در افراد است؛ اما این تذکر باید به‌گونه‌ای انجام شود که به تجدیدنظر فرد از آن رفتار منجر شده و سبب تغییر شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با تأکید بر از بین بردن زمینه‌ها و محورهای گناه در جامعه دینی، خاطرنشان کرد: در این راستا باید در مرحله نخست افراد مشکل‌آفرین شناسایی شده و پس از آن مشکلات ریشه‌یابی شوند تا در جامعه اصلاح کیفی صورت گیرد.

وی افزود: مهم‌ترین هدف از اجرای امر به معروف و نهی از منکر یادآوری غفلتها است؛ زیرا اجرای درست این فریضه در فرد انقلابی ایجاد کرده و دگرگونی قلبی و معنوی وی را به دنبال خواهد داشت./9314/202/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۹:۱۴
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی:
صداوسیما جایگاه اصلی خراسان شمالی را در کشور معرفی کند
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: صداوسیما در بالندگی و توسعه استان نقش بسزایی دارد و می‌تواند جایگاه اصلی این استان را به همگان نشان دهد.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۸:۵۴
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی:
ذات استکبار با مکاری و حیله‌گری عجین است
حجت‌الاسلام محمدی گفت: امروز استکبار از لت و پار کردن ملت‌های مظلوم لذت می‌برد؛ به‌گونه‌ای که مکاری جزء ذات استکبار است و استکبار با مکر همزاد است.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۸:۵۰
امام جمعه بجنورد:
رسانه‌ها همت بیشتری برای پوشش اخبار دینی داشته باشند
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: باید رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها در انتقال مسائل دینی و معنوی و خطبه‌های نماز جمعه همت بیشتری کنند.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۴:۰۴
مسؤول قرارگاه فرهنگی صاحب‌الامر خراسان شمالی:
هنر متعهد تربیت‌کننده جامعه است
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: هنر و شعری که برخاسته از عالم عشق باشد تربیت‌کننده جامعه است، عشق همان فطرت و حقیقتی است که همه آن را فهم می‌کنند؛ اما همه حاضر نیستند زندگی خود را به پایان بگذارند...
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۳:۲۳
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
متولیان بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس به فضای مجازی توجه ویژه کنند
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: باید فضای مجازی هم مورد توجه متولیان حفظ و نشر آثار دفاع مقدس باشد و از این فضا استفاده کنند نه اینکه تنها به چاپ کتاب اکتفا کنند.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۲:۵۷
مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد:
روحانیان و مبلغان مردم را به استفاده از کالای ایرانی ترغیب کنند
مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد گفت: نقش طلاب و روحانیان برای تحقق شعار سال این است که مردم را به سمت کالای ایرانی ترغیب کند.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۲:۵۱
امام جمعه بجنورد:
آیین راهپیمایی میلاد امام زمان منشأ تحول فرهنگی و ولایی است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به مراسم راهپیمایی منتظران ظهور که در نیمه شعبان برگزار می‌شود، گفت: برپایی مراسم راهپیمایی روز میلاد امام زمان(عج)، منشأ تحول فرهنگی و ولایی در جامعه خواهد شد.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۲:۴۰
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی:
سبک تربیتی امام سجاد الگوی مناسبی برای فعالان فرهنگی است
حجت‌الاسلام سالاری مکی با بیان اینکه در گفتمان تربیتی امام سجاد(ع) دو اصل مهم آخرت‌گرایی و زندگی عزتمندانه در دنیا به‌وضوح دیده می‌شود، گفت: سبک تربیتی امام سجاد الگوی مناسبی برای فعالان فرهنگی است.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۳:۰۵
امام جمعه بجنورد:
ایمان سکوی رسیدن به تعالی اسلامی و انسانی است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: ایمان پایه پرش و سکوی رسیدن به تعالی ایمان و انسانی است؛ ازاین‌رو در همه زمینه‌ها و حوزه‌ها گوناگون باید متعالی بودن خود را به اثبات برسانیم.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۳:۰۳
امام جمعه شیروان:
علما و روحانیان در خط مقدم حمایت از کالای ایرانی هستند
حجت‌الاسلام کوثری با تأکید بر تشویق و ترغیب مردم به استفاده از کالای ایرانی، گفت: علما و روحانیان در خط مقدم فرهنگ‌سازی برای تحقق شعار سال هستند.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۳:۰۲
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی:
فتح سنگرهای فکری جامعه جهانی رسالت حوزه علمیه است
حجت‌الاسلام سالاری مکی گفت: در این برهه آنچه مهم است آمادگی و مقابله با جبهه طاغوت و از سوی دیگر فتح سنگرهای فکری جامعه جهانی است که این رسالت بر عهده حوزه علمیه است.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۲:۵۸
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
اقتدار ایران در جبهه مقاومت قدرت نیروهای مسلح ما را به رخ دنیا کشید
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: اقتدار نیروهای مسلح ما در جبهه مقاومت قدرت ما را به رخ دنیا کشید و ثابت کرده که ما ملت قوی و قدرتمندی هستیم.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۲۳:۱۴
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:
رسالت اصلی ارتش امنیت آفرینی است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: رسالت ارتش جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تاکنون امنیت آفرینی و حفظ نظام اسلامی بوده است.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۲۲:۵۶
حجت‌الاسلام سالاری مکی خبر داد؛
ثبت نام هزار و ۴۰۰ متقاضی ورود به حوزه علمیه در خراسان شمالی
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: هزار و ۴۰۰ نفر متقاضی برادر و خواهر برای تحصیل در مدارس علمیه استان نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد ۵۰۰ طلبه برای سال تحصیلی آتی جذب می‌شوند.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۹:۵۴
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
سازمان بازرسی اهرم بازدارنده از تخلفات و منکرات است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه سازمان بازرسی اهرم بازدارنده از منکرها و تخلفات محسوب می‌شود، گفت: صرف حضور و فعالیت این سازمان سبب بازدارندگی از بسیاری از تخلفات می‌شود؛ زیرا نام این سازم...
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۹:۴۴
رییس تبلیغات اسلامی بجنورد:
برگزاری مراسم مذهبی با محوریت روحانیت سبب کاهش آسیب‌ها می‌شود
حجت‌الاسلام هدایتی با تأکید بر هدایت و مدیریت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و عزاداری‌ها از سوی روحانیان، گفت: برپایی مراسم مذهبی با محوریت روحانیت سبب کاهش آسیب‌ها و بدعت‌ها در مراسم می‌شود.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۹:۱۹
امام جمعه بجنورد:
توصیه به حمایت از کالای ایرانی از مصادیق امر به معروف است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: حمایت از کالای ایرانی از مصادیق معروف است که باید مورد نظر همه آحاد ملت و مسؤولان قرار گیرد.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۹:۰۳
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی تأکید کرد؛
ضرورت نقش‌آفرینی ویژه حوزویان در عرصه هنر
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: به دنبال این هستیم که با نقش‌آفرینی طلاب و روحانیان در عرصه هنر، جنبه نرم‌افزاری و هدایت‌گری و نقادی و آسیب‌شناسی در این زمینه در استان شکل گیرد تا جبهه‌ای بامحتوا ب...
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۷:۵۳
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
حمایت از کالای ایرانی معضلات اقتصادی و اجتماعی کشور را حل می‌کند
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: اگر مردم و مسؤولان به صورت جدی کالاهای ایرانی را مورد حمایت قرار دهند بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی موجود در کشور مرتفع می‌شود.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۸:۳۱
استاد حوزه و دانشگاه:
راهبرد حمایت از کالای ایرانی مصداق بارز استکبارستیزی است
حجت‌الاسلام غلامی گفت: امروز راهبرد حمایت از کالای ایرانی با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان مصداقی بارز از استکبارستیزی است که در آیات و روایات از جهت اثباتی و سلبی به آن تأکید شده است.