سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ Tuesday, January 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۰۹:۴۰
شناسه خبر: ۴۷۲۸۳۷
 
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
تذکر لسانی با زبان نرم و متناسب با مخاطب صورت گیرد
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان این که تذکر لسانی آغازگر بیداری در افراد است، گفت: این مرحله مهم از امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان نرم و دلپسند و متناسب با مخاطب صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، یکشنبه‌شب در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان، با اشاره به اهمیت تذکر لسانی در اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: گسترش تذکر لسانی سبب می‌شود انسانهای بصیر در جامعه دینی ما افزایش یابند.

وی افزود: برخی مواقع بیان یک جمله سبب ایجاد نقطه عطفی در زندگی فردی و اجتماعی انسان شده و زندگی او را متحول می‌کند؛ از این‌ رو نباید نسبت به اجرا و گسترش تذکر لسانی در جامعه ناامید شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی که رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان شمالی هم هست، ادامه داد: وقتی که تذکر لسانی در مورد یک رفتار غلط به‌صورت مکرر اجرا شود ابتدا فرد نسبت به آن عمل دچار تردید شده و پس از آن به یقین رسیده و رفتار خود را تغییر می‌دهد.

به گفته وی، ما باید هنر ایجاد تردید در افراد را در خود تقویت کنیم؛ چرا که مقدمه تغییر و انقلاب روحی افراد ایجاد شدن تردید نسبت به‌درستی و یا اشتباه بودن یک رفتار و رویه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به اینکه تذکر لسانی از رهنمودها و تأکیدهای قرآنی است، افزود: این مرحله مهم از امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان نرم و دلپسند و متناسب با مخاطب صورت گیرد.

رییس شورای استانی حوزه‌های علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: اگر تذکر لسانی با زبان نرم و به‌صورت دلپسند اجرا شود به‌گونه‌ای که مخاطب احساس کند این تذکر از روی دلسوزی صورت گرفته بدون شک تأثیرگذاری بیشتری دارد.

وی اظهار کرد: تذکر لسانی آغازگر بیداری در افراد است؛ اما این تذکر باید به‌گونه‌ای انجام شود که به تجدیدنظر فرد از آن رفتار منجر شده و سبب تغییر شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با تأکید بر از بین بردن زمینه‌ها و محورهای گناه در جامعه دینی، خاطرنشان کرد: در این راستا باید در مرحله نخست افراد مشکل‌آفرین شناسایی شده و پس از آن مشکلات ریشه‌یابی شوند تا در جامعه اصلاح کیفی صورت گیرد.

وی افزود: مهم‌ترین هدف از اجرای امر به معروف و نهی از منکر یادآوری غفلتها است؛ زیرا اجرای درست این فریضه در فرد انقلابی ایجاد کرده و دگرگونی قلبی و معنوی وی را به دنبال خواهد داشت./9314/202/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۰:۵۶
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:
پرستاران مجاهدان خاموش/پرستاران فرشتگان نجات‌اند
حجت الاسلام و المسلیمن یعقوبی گفت: پرستاران مجاهدان خاموش و فرشتگان نجاتی هستند که در کاهش آلام بیماران نقش کلیدی دارند
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۶:۵۱
مسؤول شورای تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
دهه فجر موعد نمایش اقتدار و صلابت نظام اسلامی است
مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: دهه مبارک فجر موعد به نمایش گذاشتن اقتدار و صلابت انقلاب و نظام اسلامی است.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۳:۵۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
تأثیرگذاری مداحان وابسته به میزان محبت آنها نسبت به ائمه اطهار است
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: تشیع آیین محبت است؛ ازاین‌رو هرچه مداحان نسبت به خاندان پیامبر بیشتر محبت داشته باشند تأثیرگذاری‌شان بیشتر می‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۳:۵۱
مسؤول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی:
نماز جمعه مظهر پشتیبانی امت اسلامی از نظام دینی است
مسؤول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی گفت: نماز جمعه بیانگر ماهیت اجتماعی و سیاسی نظام اسلامی و مظهر پشتیبانی امت اسلامی از حکومت عدل و قسط و تأیید اعمال مسؤولان حکومت اسلامی است.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۲:۳۰
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:
نمایندگان مجلس برای احقاق حق مردم فریاد بزنند
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم‌اند و باید برای دفاع از حقوق و احقاق حق آن‌ها فریاد بزنند و برای بهتر شدن معیشت مردم بیشتر از پیش تلاش کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۷:۱۰
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
شهدا و ایثارگران سرمایه‌های پایدار نظام اسلامی هستند
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: ما در کشور سرمایه‌های انسانی بزرگ و باعظمتی به نام شهدا و ایثارگران داریم که باید در طول قرن‌ها، سرمایه عظیم نظام و قدرت و کشور ما در دنیا باشند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۷:۰۸
مشاور رییس جمهور در امور ایثارگران:
سند راهبردی حمایت از ایثارگران از سال آینده اجرایی می‌شود
مشاور رییس جمهور با بیان اینکه تاکنون رزمندگان فاقد متولی بوده و متأسفانه هیچ نوع امتیاز مادی و معنوی نداشتند، گفت: سند راهبردی حمایت از ایثارگران بهمن‌ماه امسال به هیأت دولت می‌آید.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۴:۰۰
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی:
مهارت افزایی طلاب برای تبلیغ نوین در فضای مجازی ضروری است
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: طلاب و حوزه‌های علمیه باید به سمت مهارت افزایی خدمات تبلیغ و تبلیغ نوین در فضای مجازی بروند؛ چراکه اکنون شبهه‌های زیادی در فضای مجازی مطرح است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۶:۴۵
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
ترویج سبک زندگی اسلامی باید از مهدکودک‌ها شروع شود
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: باید سبک زندگی اسلامی را از مهدکودک شروع کنیم و بعد به دوره ابتدایی و سایر دوره‌ها تسری یابد؛ زیرا اگر می‌خواهیم دانشگاه ما درست شود باید از مهدکودک شروع کنیم.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۴
آیت‌الله مهمان‌نواز:
همه خیرات عالم از امام معصوم صادر می‌شود
نماینده چهار دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: ائمه معصومین با داشتن مقام عصمت بری از خطا و اشتباه و گناه بوده و درواقع همه خیرات عالم از امام معصوم صادر می‌شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۳:۳۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
روحانیان مهم‌ترین نقش را در اقامه معروفات و کاهش منکرات دارند
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه گفتار و اعمال روحانیان در بین مردم مشروعیت بالایی دارد، گفت: نقش جامعه روحانیت در اقامه معروفات و کاهش منکرات انکارناپذیر است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۳:۳۶
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی مطرح کرد؛
همت عالی و جیب خالی طلاب در تبلیغ امور دینی
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: طلبه‌ها در راه تبلیغ دین همتشان عالی است؛ اما در این زمینه همواره با مشکل مالی و جیب‌های خالی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۳:۳۵
رییس حوزه هنری خراسان شمالی مطرح کرد؛
ضرورت نکوداشت شخصیت‌های فرهنگی و مذهبی در زمان حیات
رییس حوزه هنری خراسان شمالی با اشاره به ضرورت نکوداشت شخصیت‌های فرهنگی و مذهبی در زمان حیات، گفت: معرفی ملی هنرمندان و مفاخر ادبی و فرهنگی و هنری استان از رویکردهای حوزه هنری است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۴
رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی:
شبهه‌آفرینی دشمنان دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه ما را تهدید می‌کند
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: شبهه آفرینی و شهوت گستری دشمنان دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه ما را تهدید می‌کند و دشمنان با استفاده از این دو کانال می‌خواهند به دانشگاه‌های ما نفوذ کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۲
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
شبکه‌سازی برای ارتقای بصیرت و آگاهی جامعه ضروری است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با تأکید بر اینکه باید دایره‌های خودسازی و جامعه سازی خود را گسترش دهیم، گفت: شبکه‌سازی در بحث هدایت و آگاهی و بصیرت افزایی جامعه ضرورت دارد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۰
رییس تبلیغات اسلامی بجنورد:
تبیین دستاوردهای نظام اسلامی رویکرد نهادهای مذهبی در دهه فجر باشد
رییس تبلیغات اسلامی بجنورد گفت: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با موضوع الگوسازی زندگی اهل‌بیت(ع) در دهه مبارک فجر و دهه فاطمیه باید رویکردهای نهادهای فرهنگی و مذهبی باشد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۴:۱۸
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
سربازان دیدبانان بیدار نظام اسلامی هستند
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه سربازان دیدبانان بیدار نظام اسلامی هستند، گفت: چشمان سرباز برای امنیت و آرامش کشور به خواب نمی‌رود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۳:۱۵
امام جمعه بجنورد:
دنیای استکبار از هر وسیله‌ای برای ایجاد چالش در نظام اسلامی استفاده می‌کند
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: نظام سلطه و دنیای استکبار از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران عصبانی بوده و از هر وسیله و ابزاری برای ایجاد چالش در کشور ما استفاده می‌کند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۵:۱۷
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
تأثیرگذاری طلاب در جامعه امروز نیازمند تحصیل عمیق است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی خطاب به طلاب گفت: تلاش کنید به صورت عمقی درس بخوانید؛ زیرا امروز در جامعه جهانی زندگی می‌کنیم و تأثیرگذاری در این جامعه نیازمند تحصیل و علم‌آموزی عمیق است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۴:۰۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
مهم‌ترین نقش روحانیان در عصر غیبت پیگیری رسالت پیامبران الهی است
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه علما و روحانیان رسالت خطیر انذار و تبشیر مردم را بر عهده دارند، گفت: درواقع مهم‌ترین نقش روحانیان در عصر غیبت پیگیری رسالت پیامبران الهی است.