Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تذکر لسانی با زبان نرم و متناسب با مخاطب صورت گیرد
سه شنبه ۱ آیان ۱۳۹۷ Tuesday, October 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۰۹:۴۰
شناسه خبر: ۴۷۲۸۳۷
 
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
تذکر لسانی با زبان نرم و متناسب با مخاطب صورت گیرد
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان این که تذکر لسانی آغازگر بیداری در افراد است، گفت: این مرحله مهم از امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان نرم و دلپسند و متناسب با مخاطب صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، یکشنبه‌شب در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان، با اشاره به اهمیت تذکر لسانی در اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: گسترش تذکر لسانی سبب می‌شود انسانهای بصیر در جامعه دینی ما افزایش یابند.

وی افزود: برخی مواقع بیان یک جمله سبب ایجاد نقطه عطفی در زندگی فردی و اجتماعی انسان شده و زندگی او را متحول می‌کند؛ از این‌ رو نباید نسبت به اجرا و گسترش تذکر لسانی در جامعه ناامید شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی که رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان شمالی هم هست، ادامه داد: وقتی که تذکر لسانی در مورد یک رفتار غلط به‌صورت مکرر اجرا شود ابتدا فرد نسبت به آن عمل دچار تردید شده و پس از آن به یقین رسیده و رفتار خود را تغییر می‌دهد.

به گفته وی، ما باید هنر ایجاد تردید در افراد را در خود تقویت کنیم؛ چرا که مقدمه تغییر و انقلاب روحی افراد ایجاد شدن تردید نسبت به‌درستی و یا اشتباه بودن یک رفتار و رویه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به اینکه تذکر لسانی از رهنمودها و تأکیدهای قرآنی است، افزود: این مرحله مهم از امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان نرم و دلپسند و متناسب با مخاطب صورت گیرد.

رییس شورای استانی حوزه‌های علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: اگر تذکر لسانی با زبان نرم و به‌صورت دلپسند اجرا شود به‌گونه‌ای که مخاطب احساس کند این تذکر از روی دلسوزی صورت گرفته بدون شک تأثیرگذاری بیشتری دارد.

وی اظهار کرد: تذکر لسانی آغازگر بیداری در افراد است؛ اما این تذکر باید به‌گونه‌ای انجام شود که به تجدیدنظر فرد از آن رفتار منجر شده و سبب تغییر شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با تأکید بر از بین بردن زمینه‌ها و محورهای گناه در جامعه دینی، خاطرنشان کرد: در این راستا باید در مرحله نخست افراد مشکل‌آفرین شناسایی شده و پس از آن مشکلات ریشه‌یابی شوند تا در جامعه اصلاح کیفی صورت گیرد.

وی افزود: مهم‌ترین هدف از اجرای امر به معروف و نهی از منکر یادآوری غفلتها است؛ زیرا اجرای درست این فریضه در فرد انقلابی ایجاد کرده و دگرگونی قلبی و معنوی وی را به دنبال خواهد داشت./9314/202/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۲:۰۱
رییس تبلیغات اسلامی بجنورد:
روحانیان درس‌های کربلا را در جامعه تبیین کنند
رییس تبلیغات اسلامی بجنورد گفت: باید طلاب و روحانیان مبلغ اعزامی به مساجد شهری و روستایی درس‌های کربلا و اهداف قیام سیدالشهدا (ع) را برای اقشار مختلف مردم تبیین کنند.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۱:۳۳
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی:
طلاب و روحانیان در روایات اربعین تفقه کنند
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به اینکه حدود صد دسته روایت در آثار زیارت ابی‌عبدالله الحسین(ع) داریم، از طلاب و روحانیان خواست تا به‌منظور تبیین نقش و آثار زیارت اربعین، در این دسته از روایات ...
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۴:۳۳
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی:
سفر اربعین باید سبب افزایش روحیه جهادی زائران شود
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: باید سفر اربعین روحیه جهادی ما را افزایش دهد، ازاین‌رو ضروری است در اربعین تمرین صبر، ساده زیستی، تواضع و همدلی کنیم.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۴:۳۳
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:
حفظ حجاب نشانه کرامت انسانی بانوان ورزشکار ایرانی است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی ضمن تقدیر از رعایت شئون اسلامی توسط ورزشکاران در میادین ورزشی، گفت: حفظ حجاب نشانه کرامت انسانی بانوان ورزشکار ایرانی است.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۴:۳۲
امام جمعه شیروان:
خنثی‌سازی توطئه روانی و رسانه‌ای دشمن ضروری است
امام جمعه شیروان گفت: راه برون‌رفت از مشکلات نگاه به داخل و استفاده از ظرفیت بسیج، جوانان و امکانات داخلی و خنثی کردن توطئه تبلیغاتی، رسانه‌ای و روانی دشمن است.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۴:۰۴
امام جمعه فاروج:
رفع مشکلات جاری کشور نیازمند کار جهادی است
امام جمعه فاروج با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور باید به توان داخلی تکیه کنیم، گفت: رفع مشکلات جاری کشور نیازمند کار جهادی و تلاش فوق‌العاده است.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۳:۲۲
رییس شورای تبلیغات اسلامی خراسان شمالی تأکید کرد؛
برنامه‌های چهلمین سال انقلاب مردم‌محور برگزار شود
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: باید برنامه‌های چهلمین سالگرد انقلاب مردم محور بوده و مردم در رأس باشند؛ چراکه صاحبان اصلی این انقلاب مردم هستند و پشتوانه اصلی انقلاب هم خود مردم‌...
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۳:۱۳
دبیر مجمع علمای خراسان شمالی:
دشمنان پروژه دین‌زدایی از انقلاب را در پیش گرفته‌اند
دبیر مجمع علمای خراسان شمالی گفت: دشمنان دین زدایی از انقلاب را در پیش گرفته و با پوشاندن لباس زاهدانه به مهره‌های سرسپرده خود سعی دارند پروژه عوام‌فریبی و پوپولیستی خود را به فرجام برساند.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۳:۱۲
مسؤول فرهنگی حوزه علمیه خراسان شمالی:
روحیه دین‌داری و شهادت‌طلبی رمز ماندگاری نظام اسلامی است
مسؤول اداره فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: رمز ماندگاری و استحکام روزافزون نظام اسلامی روحیه دین‌داری، ایثار و شهادت‌طلبی مردم است.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۰:۵۹
امام جمعه بجنورد:
گسترش فرهنگ قرآنی تکلیف همگانی است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: گسترش فرهنگ قرآنی یک تکلیف و وظیفه همگانی است؛ ازاین‌رو همه آحاد جامعه ضمن اینکه باید با قرآن مأنوس شده و برای فراگیری آن تلاش کنند، لازم است اقدامات لازم برای گسترش...
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۲:۵۷
امام جمعه آشخانه:
انقلاب اسلامی ملهم از نهضت سرخ حسینی است
امام جمعه آشخانه گفت: معمار کبیر انقلاب شاگرد مکتب حسینی بود و با شجاعت، ایستادگی و ایمان به هدف والای خویش انقلاب عظیم اسلامی که آرزوی دیرین اولیای حق بود را متجلی ساخت.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۲:۵۴
امام جمعه فاروج:
تحریم‌ها و تهدیدهای غرب ناشی از واهمه آن‌ها از ایران اسلامی است
امام جمعه فاروج گفت: اگر امروز شاهد فشارهای توأمان و تحریم‌های ناعادلانه علیه جمهوری اسلامی هستیم همه نشانه ترس و واهمه‌ای است که دشمنان از ایران دارند.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۲:۵۱
رییس شورای تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
قدرت درونی و اتکای به خود از ارکان مهم تأثیرگذاری ایران در منطقه و جهان است
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: قدرت بلامنازع و متکی به خود بودن از ارکان مهم تأثیری گذاری ایران در منطقه و جهان است که در سایه عدم وابستگی به شرق و غرب عالم به دست آمده است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۲:۴۹
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:
انتخاب ۱۳ آبان برای اعمال تحریم‌های آمریکا انتقام‌جویی از تسخیر لانه جاسوسی است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: انتخاب روز ۱۳ آبان برای اعمال دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ملت و نظام اسلامی ایران، به‌نوعی انتقام‌جویی این کشور از تسخیر لانه جاسوسی است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۵:۰۴
امام جمعه قاضی:
مذاکره با آمریکا راه‌حل رفع مشکلات اقتصادی کشور نیست
امام جمعه قاضی گفت: برخی از افراد در داخل کشور می‌خواهند وانمود کنند که مشکلات اقتصادی امروز ما به خاطر این است که ما با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم در حالی که مذاکره با آمریکا راه‌حل رفع مشکلات اقتصادی ک...
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۵:۰۳
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:
ایمان ملت به وعده‌های الهی معادلات دشمنان نظام اسلامی را بر هم زده است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: از مهم‌ترین شاخصه‌های ملت ایران، ایمان به وعده‌های الهی است که در همه زمینه‌های معادلات دشمنان را بر هم زده است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۰۸:۰۵
امام جمعه شیروان:
خنثی‌سازی توطئه روانی و رسانه‌ای دشمن ضروری است
امام جمعه شیروان گفت: راه برون‌رفت از مشکلات نگاه به داخل و استفاده از ظرفیت بسیج، جوانان و امکانات داخلی و خنثی کردن توطئه تبلیغاتی، رسانه‌ای و روانی دشمن است.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۲:۱۴
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:‏
روحانیان ملجأ محرومان و الگوی جوانان باشند
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: وظیفه یک روحانی فقط اقامه نماز جماعت نیست؛ بلکه باید ‏ملجئی برای محرومان، راهنمایی برای همه مردم و به‌ویژه الگوی صادقی برای جوانان باشد.‏
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۹:۵۳
امام جمعه اسفراین:
ورود به حصن ولایت تنها راه عدم انحراف از صراط مستقیم است
امام جمعه اسفراین گفت: تنها راه عدم انحراف از صراط مستقیم و عدم نفوذ شیطان در انسان داخل شدن در حصن حصین ولایت است.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۹:۵۰
امام جمعه بجنورد:
نظام اسلامی مایه امید مستضعفان عالم است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: امروز درخت انقلاب ریشه‌دارتر و شاخ و برگ‌های آن فراگیر شده است، به‌گونه‌ای که در تمام دنیا نام انقلاب اسلامی مایه امید مستضعفان عالم شده است.