شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ Saturday, August 19, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۸:۵۷
شناسه خبر: ۴۷۲۵۷۱
 
استاد حوزه و دانشگاه:
مسؤوليت امام حسن عسکري آماده كردن شيعه براي مهدوديت بود
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام حسن عسکري(ع) يك وظيفه مهم داشت و آن آماده كردن شيعه براي مسؤوليت بزرگ مهدويت بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام حسين حسامي شنبه شب در مراسم شاديانه ميلاد امام حسن عسکري(ع) كه بيت العباس خيابان طالقاني كاشان، برگزار شد، با اشاره به اينكه امام جواد الائمه(ع) امام هادي(ع) امام حسن عسکري(ع) و امام زمان(عج) كه بعد از امام رضا(ع) آمدند همه ابن الرضا هستند.

وي افزود: اگر امام جواد الائمه(ع) امام هادي(ع) امام حسن عسگري(ع) را ابن الرضا مي‌گويند براي اين است كه سخت ترين عمليات دوران 250 ساله تشيع را اين سه امام بزرگوار انجام دادند.

حجت الاسلام حسامي با يادآوري اينكه 92 سال از 250 سال دوران تشيع از اين سه امام است، گفت: امام جواد(ع) در 9 سالگي به امامت رسيد و در 25 سالگي به شهادت رسيد، امام هادي(ع) در 8 سالگي به امامت رسيد و در 37 سالگي به شهادت رسيد و امام حسن عسکري(ع) تنها دوران امامت اش 6 سال است كه در بين ائمه، كمترين دوران امامت از امام حسن عسگري(ع) است كه در سن 29 سالگي به شهادت رسيد.

وي همچنين، دوران امام هادي(ع) و امام حسن عسکري(ع) دوران بسيار خاصي دانست و با اشاره به اين در دوران اين امام بزرگوار چندين اتفاق رخ داده است، گفت: شبكه وكالت در دوران امام هادي(ع) تأسيس شد.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با اشاره به اينكه يكي از كارهاي امام حسن عسکري(ع) مراقبت از دين بود، اظهارداشت: شبكه وكالت امام حسن عسکري(ع) به قدري قوي بوده كه در بحارالانوار نوشته عبدالله اسحاق كه از اصحاب و وكلاي امام حسن عسگري است 160 كيسه طلا از وجوهات را براي حضرت برد چرا كه حضرت در همه جهان اسلام نيرو داشته و برايشان نامه مي نوشته است.

به گفته وي، امام حسن عسکري(ع) يك وظيفه مهم دارد و آن آماده كردن شيعه براي مسؤوليت بزرگ مهدويت است، به اين معني كه تمام فعاليت امام حسن عسکري(ع) بحث مهدويت است.

حجت الاسلام حسامي در ادامه  از كتب اربعه به عنوان 4 كتاب اصلي شيعه نام برد و افزود: اصول كافي از مرحوم كليني اولين كتابي است كه شيعه نوشته است كه اين كتاب  قبل از آن به صورت متن و جزوه بوده اما مرحوم كليني چهارصد كتاب را جمع و يك كتاب 16 هزار حديثي نوشت و اينگونه امام هادي و امام حسن عسگري جامعه را تربيت كردند كه بچه هاي اين جامعه تبديل به كليني و شيخ صدوق و شيخ مفيد شدند و اين ويژگي امام است.

استاد حوزه و دانشگاه يادآور شد: سخت ترين عمليات دوران  امامت را اين سه ابن الرضاها و اين فرزندان علي ابن موسي الرضا(ع) امام جواد الائمه(ع) و امام هادي(ع) و به ويژه امام حسن عسکري(ع) داشتند و شيعه را به جايي رسانيدند كه 1400 سال  اين راه را ادامه داده اند.

حجت الاسلام حسامي در ادامه با اشاره به راههاي پنجگانه پيدا كردن منجي، گفت: اديان الهي، يهوديت، مسيحيت، زرتشت و حتي بوديسم كه دين ندارند اعتقاد دارند كه منجي خواهد آمد ضمن اينكه اهل تسنن و عامه نيز اعتقاد دارند منجي خواهد آمد و اگر در تمامي كتابهاي شيعه 4 هزار و 500 روايت در باره امام زمان(عج) است اما اهل تسنن 6 هزار روايت در باره امام زمان دارند.

وي ادامه داد: اعتقاد ما به به امام زمان با اعتقاد مسيحيت به امام زمان متفاوت است چرا كه اعتقاد ما خيلي بالاتر و متعالي‌تر است، چرا كه يهوديت و مسحيت اعتقاد دارند جنگ آخر زمان جنگ سوم در منطقه شامات اتفاق خواهد افتاد و يكي از علتهايي كه دعاي شب و روز يهوديت ادامه جنگ در منطقه شام و سوريه و لبنان  براي اين است كه اعتقاد دارند منجي‌آنها در اين منطقه ظهور خواهد كرد.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با اشاره به اينكه دشمنان دين و اهل بيت(ع) آمريكا و اسرائيل امروز در نفوذ خود به اعتقادات ما لحظه اي را از دست نخواهند داد، گفت: جمهوري اسلامي ايران بعد از 38 سال تنها داراي يك شبكه ماهواره اي است اما فردي كه يك مقلد ندارد در حال حاضر داراي 18 شبكه ماهواره اي در انگلستان است.

حجت الاسلام حسامي يادآور شد: براي همين است كه اميرمؤمنان(ع) به مردم كوفه مي فرمايد، حاضرم 10 نفر از شما را بدهم يكي از اصحاب معاويه را بگيرم چرا كه آنها در باطل خودشان محكم هستند اما شما در حق خود سست و ضعيف هستيد./1307/202/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۹:۱۴
حجت الاسلام پناهیان:
امام خمینی نگران سکولار شدن کشور بودند
حجت الاسلام پناهیان گفت: امام خمینی نگران سکولاریزه شدن کشور بودند، برخی هیأت‌ها اکنون در حال سکولار شدن هستند و انگار داستان کربلا یک تراژدی درام است تا یک حماسه بزرگ و این به علت سکولاریزه شدن هیأت...
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۴:۱۳
معاون مالی و اداری امور مساجد اصفهان:
استان اصفهان به هزار و ۶۰۰ مسجد جدید نیاز دارد
معاون مالی و اداری امور مساجد استان اصفهان با اشاره به نیاز ساخت ۱۶۰۰ مسجد جدید در استان اصفهان، از شناسایی تراکم مساجد در نقاط مختلف استان برای مشاوره به شهرداری ها برای جانمایی مساجد در ساخت و سازها...
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۳:۴۷
آیت الله مظاهری:
رنگ الهی در زندگی افراد مختلف، متفاوت است
رییس حوزه علمیه اصفهان با تشریح مراتب یقین به خداوند، گفت: انسان های مختلف در رتبه های متفاوتی قرار دارند به همین سبب رنگ خداوند در زندگی افراد مختلف متفاوت است.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۱:۵۵
مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان:
ساختن انسان متعهد هنر مسجد است
مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان گفت: رسالت مسجد ساخت انسان های متعهد است، امروز دنیا از پیشرفتی رنج می برد که در کنارش ‏رهبر متعهد وجود ندارد.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۰۸:۴۸
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
نفوذ خطورات شیطانی در فکر انسان عاملی برای گمراهی برگشت ناپذیر است
امام جمعه موقت اصفهان گفت: خطورات شیطانی بُعد نفوذ بسیار زیادی در تشکیل افکار و عقاید انسان دارد تا جایی که می تواند منجر به انکار وجود خداوند و قیامت از طرف انسان شود.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۲۳:۳۹
امام جمعه موقت کاشان:
پيامبران در دادگاه الهي براي امت خود شهادت مي دهند
حجت الاسلام اسلامي تبار گفت: روز قيامت از هر امتي پيامبران آن امت به عنوان شاهد به دادگاه الهي خواهند آمد و عليه امت خود شهادت خواهند داد و شهادت پيامبران مورد تأييد است.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۶:۲۹
آيت‎الله طباطبايي‎نژاد:
عاقبت اعتماد و اطمينان به آمريكا شكست است
امام جمعه اصفهان با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد، گفت: از آن موقع ياد گرفتيم كه آمريكايي‎ها قابل اعتماد نيستند، نمي‎شود به آنان اعتماد كرد و عاقبت اعتماد به آمريكا شكست است.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۶:۱۱
آيت الله نمازي:
روح شهيد حججي شعبه اي از روح ياران عاشورايي امام حسين است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: روح بزرگ شهيد محسن حججي كه شعبه اي از روح بلند ياران عاشورايي امام حسين(ع) است جهان را در برابر خود به تعظيم وادار كرد.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۵:۵۷
امام جمعه موقت نجف آباد:
خلوص شهید حججی سبب ایجاد موج شهادت طلبی در بین جوانان شد
امام جمعه موقت نجف آباد گفت: شهادت شهید حججی که نه تنها فضای کشور بلکه کل منطقه مقاومت خاورمیانه را تحت تأثیر خودش قرار داده یک موج شهادت طلبی و حضور در جبهه های مقاومت را به ویژه در بین جوانان حاکم ...
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۴:۲۴
آیت الله مظاهری مطرح کرد؛
مراعات تقوا؛ مهم ترین عنصر تقویت ارتباط با امام عصر
آیت الله مظاهری گفت: خواندن ادعیه های مختلفی همچون دعای ندبه و زیارت جامعه کبیره که رابطه انسان را با امام عصر مستحکم می کند بسیار خوب است ولی مهم ترین چیزی که محکم کننده ارتباط انسان با ایشان است، م...
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۲۱:۰۳
رييس سابق سازمان بسيج اساتيد دانشگاه هاي استان اصفهان:
حوزه و دانشگاه پايه و اساس مفاهيم تمدن نوين اسلامي را بنيانگذاري كنند
رييس سابق سازمان بسيج اساتيد دانشگاه هاي استان اصفهان، گفت: مطالبه رهبري از تمدن نوين اسلامي از دو مركز علمي كشور يعني دانشگاهها و حوزه هاي علميه است؛ بنابراين حوزه و دانشگاه به عنوان دو مجموعه علمي ب...
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۲۰:۲۶
آیت الله عبداللهی:
آیت الله امینی در صحنه های گوناگون انقلاب همراه امام و رهبری بود
آیت الله عبداللهی با بیان این که آیت الله امینی در صحنه های گوناگون انقلاب همراه حضرت امام بود، گفت: نکته قابل توجه پایداری و تداوم در ولایتمداری است که وی به حضرت امام علاقه مند و بعد از ایشان با رهب...
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۶:۰۰
معاون آموزشي مؤسسه دارالاعلام قم:
استکبار جهانی داعش و ديگر گروه هاي تروريستي را در دامان خود پرورش داده است
معاون آموزشي مؤسسه دارالاعلام قم، گفت: استکبار جهاني با مديريت اقليتي به اصطلاح مسلمان که خود را مقلد مذاهب اسلامي هم نمي‌دانند، امروز داعش و ديگر گروه هاي تروريستي را در دامان خود پرورش داده اند.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۵:۱۷
آیت الله امینی:
حضور در حوزه علمیه را مدیون علمای نجف آباد هستم
آیت الله امینی با بیان این که نجف آباد علمای فراوانی را در خود دیده که مایه برکت اسلام هستند، گفت: حضورم در حوزه علمیه را به برکت وجود این علما می دانم.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۵:۱۰
آیت الله طباطبایی نژاد:
علما، مکتب ساز شهادت هستند
آیت الله طباطبایی نژاد گفت: عالم شهیدساز است و شهید یک ثمره از تلاش عالم است که باید همواره ارزش علما و کسانی که راهنمای ما بودند را حفظ کنیم.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۴:۰۷
آیت الله مظاهری:
روحانیان در تعلیم و تثبیت اعتقادات مردم نقش بسزایی دارند
رییس حوزه علمیه اصفهان با توجه به فعالیت های روحانیان در راستای اعتلای سطح اعتقادات مردم، گفت: روحانیت در تعلیم و تثبیت اعتقادات مردم نقش بسزایی داشته است به همین دلیل باید از روحانیان تشکر کنیم.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۴:۰۲
آیت الله دری نجف آبادی:
آیت الله امینی زمینه توسعه معارف اهل بیت را در عرصه جهانی فراهم کرد
آیت الله دری نجف ‌آبادی گفت: آیت الله امینی از سابقون الاولون در انقلاب و نهضت امام خمینی بود و با نگارش کتاب های بی شمار زمینه رشد و توسعه معارف اهل بیت را در عرصه جهانی فراهم کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۳:۵۶
حجت الاسلام حسناتی:
جامعه امروز تشنه شناخت فضلایی همچون آیت الله امینی است
امام جمعه نجف آباد جامعه امروز را تشنه شناخت عالمانی همچون آیت الله امینی دانست و گفت: این جلسه تقدیر از علم، قلم، فضل، اخلاق، تربیت و هدایت است و تجلیل از مقام انسانی است که انصافاً امروز جامعه تشنه...
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۳:۲۲
آیت الله مظاهری در پیامی به آیین تجلیل از آیت الله امینی:
خدمت به اسلام، انقلاب و ترویج دین و اخلاق ویژگی بارز آیت الله امینی است
آیت الله مظاهری گفت: عمر با برکت آیت الله امینی، یکسره در خدمت عالمانه و مخلصانه به اسلام و انقلاب اسلامی و ترویج دین و اخلاق و استوار ساختن عقائد و انگیزه های اهل ایمان سپری گشته است.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۰:۵۹
جانشين معاون فرهنگي نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي:
جنایات داعش بی پاسخ نمی ماند
جانشين معاون فرهنگي نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اينکه انتقام خون شهيد حججي گرفته مي شود، گفت: داعش منتظر باشد سيلي سختي از فرزندان امام خامنه اي مي خورد و اين جنايت او بي پاسخ نمي ما...