دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ Monday, May 29, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۸:۵۷
شناسه خبر: ۴۷۲۵۷۱
 
استاد حوزه و دانشگاه:
مسؤوليت امام حسن عسکري آماده كردن شيعه براي مهدوديت بود
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام حسن عسکري(ع) يك وظيفه مهم داشت و آن آماده كردن شيعه براي مسؤوليت بزرگ مهدويت بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام حسين حسامي شنبه شب در مراسم شاديانه ميلاد امام حسن عسکري(ع) كه بيت العباس خيابان طالقاني كاشان، برگزار شد، با اشاره به اينكه امام جواد الائمه(ع) امام هادي(ع) امام حسن عسکري(ع) و امام زمان(عج) كه بعد از امام رضا(ع) آمدند همه ابن الرضا هستند.

وي افزود: اگر امام جواد الائمه(ع) امام هادي(ع) امام حسن عسگري(ع) را ابن الرضا مي‌گويند براي اين است كه سخت ترين عمليات دوران 250 ساله تشيع را اين سه امام بزرگوار انجام دادند.

حجت الاسلام حسامي با يادآوري اينكه 92 سال از 250 سال دوران تشيع از اين سه امام است، گفت: امام جواد(ع) در 9 سالگي به امامت رسيد و در 25 سالگي به شهادت رسيد، امام هادي(ع) در 8 سالگي به امامت رسيد و در 37 سالگي به شهادت رسيد و امام حسن عسکري(ع) تنها دوران امامت اش 6 سال است كه در بين ائمه، كمترين دوران امامت از امام حسن عسگري(ع) است كه در سن 29 سالگي به شهادت رسيد.

وي همچنين، دوران امام هادي(ع) و امام حسن عسکري(ع) دوران بسيار خاصي دانست و با اشاره به اين در دوران اين امام بزرگوار چندين اتفاق رخ داده است، گفت: شبكه وكالت در دوران امام هادي(ع) تأسيس شد.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با اشاره به اينكه يكي از كارهاي امام حسن عسکري(ع) مراقبت از دين بود، اظهارداشت: شبكه وكالت امام حسن عسکري(ع) به قدري قوي بوده كه در بحارالانوار نوشته عبدالله اسحاق كه از اصحاب و وكلاي امام حسن عسگري است 160 كيسه طلا از وجوهات را براي حضرت برد چرا كه حضرت در همه جهان اسلام نيرو داشته و برايشان نامه مي نوشته است.

به گفته وي، امام حسن عسکري(ع) يك وظيفه مهم دارد و آن آماده كردن شيعه براي مسؤوليت بزرگ مهدويت است، به اين معني كه تمام فعاليت امام حسن عسکري(ع) بحث مهدويت است.

حجت الاسلام حسامي در ادامه  از كتب اربعه به عنوان 4 كتاب اصلي شيعه نام برد و افزود: اصول كافي از مرحوم كليني اولين كتابي است كه شيعه نوشته است كه اين كتاب  قبل از آن به صورت متن و جزوه بوده اما مرحوم كليني چهارصد كتاب را جمع و يك كتاب 16 هزار حديثي نوشت و اينگونه امام هادي و امام حسن عسگري جامعه را تربيت كردند كه بچه هاي اين جامعه تبديل به كليني و شيخ صدوق و شيخ مفيد شدند و اين ويژگي امام است.

استاد حوزه و دانشگاه يادآور شد: سخت ترين عمليات دوران  امامت را اين سه ابن الرضاها و اين فرزندان علي ابن موسي الرضا(ع) امام جواد الائمه(ع) و امام هادي(ع) و به ويژه امام حسن عسکري(ع) داشتند و شيعه را به جايي رسانيدند كه 1400 سال  اين راه را ادامه داده اند.

حجت الاسلام حسامي در ادامه با اشاره به راههاي پنجگانه پيدا كردن منجي، گفت: اديان الهي، يهوديت، مسيحيت، زرتشت و حتي بوديسم كه دين ندارند اعتقاد دارند كه منجي خواهد آمد ضمن اينكه اهل تسنن و عامه نيز اعتقاد دارند منجي خواهد آمد و اگر در تمامي كتابهاي شيعه 4 هزار و 500 روايت در باره امام زمان(عج) است اما اهل تسنن 6 هزار روايت در باره امام زمان دارند.

وي ادامه داد: اعتقاد ما به به امام زمان با اعتقاد مسيحيت به امام زمان متفاوت است چرا كه اعتقاد ما خيلي بالاتر و متعالي‌تر است، چرا كه يهوديت و مسحيت اعتقاد دارند جنگ آخر زمان جنگ سوم در منطقه شامات اتفاق خواهد افتاد و يكي از علتهايي كه دعاي شب و روز يهوديت ادامه جنگ در منطقه شام و سوريه و لبنان  براي اين است كه اعتقاد دارند منجي‌آنها در اين منطقه ظهور خواهد كرد.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با اشاره به اينكه دشمنان دين و اهل بيت(ع) آمريكا و اسرائيل امروز در نفوذ خود به اعتقادات ما لحظه اي را از دست نخواهند داد، گفت: جمهوري اسلامي ايران بعد از 38 سال تنها داراي يك شبكه ماهواره اي است اما فردي كه يك مقلد ندارد در حال حاضر داراي 18 شبكه ماهواره اي در انگلستان است.

حجت الاسلام حسامي يادآور شد: براي همين است كه اميرمؤمنان(ع) به مردم كوفه مي فرمايد، حاضرم 10 نفر از شما را بدهم يكي از اصحاب معاويه را بگيرم چرا كه آنها در باطل خودشان محكم هستند اما شما در حق خود سست و ضعيف هستيد./1307/202/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۵
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۳/۸ - ۱۹:۴۵
آیت الله مهدوی:
تکیه استقلالی بر اسباب ظاهری نوعی شرک افعالی است
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: انسان متوکل بر اسباب ظاهری دنیا تکیه استقلالی ندارد؛ برخی فکر می کنند که تکیه کردن بر اسباب ظاهری دنیا غلط است و برخی از اساتید اخلاق آن را نوعی شرک افعال...
۱۳۹۶/۳/۸ - ۱۶:۴۹
آیت‌ الله ناصری:
بخیل حتی نسبت به انجام واجبات هم بخل می‌ورزد/ توبه راه نجات انسان است
آیت الله ناصری گفت: اگر انسان توبه کند گناهانش تبدیل به حسنه می شود، توبه راه نجات است، زمانی که مغفرت و بخشش الهی را به دست بیاوریم خداوند تمام گناهان را از پرونده ما پاک می کند.
۱۳۹۶/۳/۸ - ۱۶:۴۲
به همت مؤسسه فرهنگی عرفه؛
دوره تبلیغ دینی در عرصه نوین رسانه ای برگزار می شود
حجت الاسلام مستأجران با اشاره به فراخوان دوره تبلیغ دینی در عرصه نوین رسانه ای، گفت: در این دوره آشنایی با فضای مجازی، نویسندگی، گرافیک، تولید نوا و نما، عکاسی‏، ایده پردازی، مخاطب شناسی، جذب مخاطب و ...
۱۳۹۶/۳/۸ - ۰۹:۳۷
دبير جامعه روحانيت كاشان:
كنارگذاشتن اختلافات و كنار آمدن بر سر مواضع مشترك از علائم مومن است
حجت الاسلام شاه فضل گفت: شرط ايمان تنها مسجد رفتن و نماز خواندن و روزه گرفتن نيست، بلكه يكي از شروط ايمان ‹‹ادْخُلُوا فِي السِّلْمِ›› با يكديگر آشتي كردن و كنار گذاشتن اختلافات و كنار آمدن با يكديگر ب...
۱۳۹۶/۳/۷ - ۲۰:۰۱
آیت الله مهدوی تشریح کرد؛
فواید توکل بر خداوند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با توجه به آیات قرآن و روایات معصومین(ع)، بخشی از فوایدی که برای انسان متوکل حاصل می شود را تشریح کرد.
۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۵:۲۴
آیت الله ناصری:
سزاوار نیست با گناه به جنگ امام زمان برویم
استاد اخلاق و عرفان با بیان اینکه اعمال انسان نه تنها نوشته شده بلکه مانند تصویربرداری ضبط هم می‌شوند، گفت: حتی آنچه نیت می‌کنیم نیز ثبت خواهد شد و در پرونده اعمال ما قرار می‌گیرد.
۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۴:۲۷
آیت الله طباطبایی نژاد:
تجمیع مدارس علمیه در جهت افزایش کیفیت آموزش است
نماینده ولی فقیه در اصفهان در جلسه ماهانه مدیران مدارس علمیه استان اصفهان، گفت: ۲ سال است که طرح تجمیع برخی مدارس علمیه استان در دست بررسی است و روی آن کار کارشناسی شده است.
۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۱:۴۶
امام جمعه شهرضا:
ماه رمضان فرصتی برای تزکیه روح و رسیدگی به احوال فقرا است
امام جمعه شهرضا گفت: ماه مبارک رمضان، فرصتی را فراهم می‌کند تا افراد با توجه به روح و روان و رفتار خود، برای تزکیه نفس اقدام کنند و با دقت در احوال فقرا و نیازمندان برای کمک به دنبال راهکار باشد.
۱۳۹۶/۳/۶ - ۲۳:۵۷
دبير جامعه روحانيت كاشان مطرح کرد؛
پايبند نبودن انسان به عهد و پيمان با خدا مهم ترین دلیل عدم استجابت دعا
حجت الاسلام شاه فضل يكي از دلايل عدم استجابت دعا را عدم پايبندي انسان به عهد و پيمان با خدا دانست و گفت: ارتباط با خدا بايد دو سويه باشد.
۱۳۹۶/۳/۶ - ۲۲:۳۹
حجت الاسلام پرورش:
رمضان فرصتی برای تقویت معنویت انسان است
رییس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با اشاره به آثار و برکات روحی و جسمی روزه‌داری و برکات ماه مبارک رمضان برای روزه داران، گفت: رمضان فرصتی برای تقویت معنویت انسان است.
۱۳۹۶/۳/۶ - ۱۷:۰۳
آیت الله مهدوی:
مسؤولان به اسم تعامل با دنیا علما را گول نزنند
نماینده خبرگان رهبری با بیان این که تعامل داشتن با دیگران از دستورات دین اسلام است، گفت: نیازی نیست مسؤولان به اسم تعامل با دنیا علما را گول بزنند؛ دشمن هرگز به معاهده ای که می بندد پایبند نخواهد بود.
۱۳۹۶/۳/۶ - ۱۵:۳۷
آیت الله ناصری تبیین کرد؛
فضیلت درک شب نخست ماه رمضان
آیت الله ناصری با تأکید بر عظمت و برکات بسیار ماه رمضان، گفت: کسی که درک کند شب نخست ماه مبارک رمضان را در حقیقت خداوند به او غفران و مغفرت عطا کرده است و گناهان علنی و مخفی او را خواهد بخشید.
۱۳۹۶/۳/۶ - ۱۴:۳۷
آیت الله طباطبایی نژاد:
خیران، سفیران و کارگزاران خدا در زمین هستند
نماینده ولی فقیه در اصفهان با تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان، گفت: خیران، سفیران و کارگزاران خدا بر روی زمین هستند.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۲۱:۴۹
امام جمعه شهرستان آران و بيدگل:
ستادهاي نماز جمعه رسانه ديني و اسلامي هستند
امام جمعه شهرستان آران و بيدگل با اشاره به اينكه گفتار طلبه ها صداي اسلام وكردار آنها سيماي اسلام است، گفت: در زمان حاضر ستادهاي نماز جمعه رسانه ديني و اسلامي هستند.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۲۱:۴۱
رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه استان اصفهان:
نماز جمعه نقش مهمی در سبك زندگي، سياست و وحدت مردم دارد
رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه استان اصفهان گفت: نمازهاي جمعه در سبك زندگي، سياست، وحدت و صمیميت مردم نقش مهمي دارند و چنانچه در قرارگاه ستادهاي نماز جمعه كوچكترين مشكلي وجود داشته باشد مي تواند در ك...
۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۵:۴۹
خطیب جمعه نجف آباد:
حضور حماسی مردم درانتخابات مشت محکمی بر دهان بدخواهان بین المللی بود
حجت الاسلام حسناتی با تشکر از حضور حماسی مردم در انتخابات هفته گذشته، گفت: ملت فهیم ایران با این حضور حماسی هم به تکلیف اسلامی و هم تکلیف ملی اش عمل کرد و مشت محکمی بر دهان بدخواهان بین المللی این نظا...
۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۴:۵۹
آیت الله مظاهری:
ورع داشتن نسبت به حرام بالاترین عمل در ماه رمضان است
رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: پیامبر(ص) در روایتی می فرمایند، بالاترین اعمال در ماه مبارک رمضان، ورع داشتن نسبت به حرام های خداوند است؛ دلی که از حرام های خداوند چشم پوشی کند مورد عنایت خاص خداوند قرار ...
۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۴:۵۶
آيت‌الله طباطبايي‌نژاد:
دولتمردان، كشور را به دو گروه دين‎دار و غيردين‎دار تقسيم نكنند
امام جمعه اصفهان با انتقاد از برخي شادي‎هاي پس از انتخابات و بي‎بندوباري‎ها، گفت: دولتمردان در كشور دو قطبي ايجاد نکنند، نگويند قطب بي‎دين و قطب دين‎دار و بايد حتما خودشان جلوي اين كارها را بگيرند.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۴:۲۹
آیت‎الله مظاهری:
گرفتاری‎های انسان با روزه واقعی رفع می‎شود
حضرت آیت‎الله مظاهری با تأکید بر این‎که باید همان طور که معده انسان روزه است، چشم و گوش و زبان و بقیه اعضا و جوارح هم روزه باشد، گفت: همه گرفتاری‎های انسان رفع می‎شود اگر انسان روزه واقعی بگیرد.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۲:۳۵
امام جمعه موقت اصفهان:
انسان عاقل متکبرانه عمل نمی کند
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی گفت: میزان عقل انسان با میزان کبر او سنجیده می شود و عقل و کبر در وجود انسان یک رابطه معکوس با یکدیگر دارند؛ به هر اندازه از عقل انسان کاسته شود معرفت انسان نسبت به خدا...