چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ Wednesday, June 28, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۲۲:۲۳
شناسه خبر: ۴۷۲۱۸۲
 
آیت الله سعیدی:
تحول آفرینی و تاریخ سازی با اتکا به زنان شاخص انقلابی ممکن است
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه بنابر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تاریخ سازی و تحول آفرینی با اتکا به زنان شاخص انقلابی ممکن است، گفت: بانو دباغ از الگوهای اصیل و تراز زنان انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) شامگاه امروز در مراسم بزرگداشت بانوی مبارز انقلابی مرضیه دباغ با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های زنان تراز انقلاب اسلامی الگو برداری و تبعیت از زنان برجسته تاریخ اسلام از جمله حضرت زهرا(س) است، گفت: بانو دباغ در کنار انجام رسالت مادری به تبعیت از حضرت زهرا(س) و حضرت معصومه(س) در میدان دفاع از ولایت نه تنها مشوق و حمایتگر مردان بود بلکه خود حضوری فعال در این عرصه داشت.

وی افزود: حضرت معصومه(س) با وجود اینکه جوان و مجرد بودند رسالت بزرگ احیاگری اسلام ناب محمدی را انجام دادند و بانو دباغ هم به تبعیت از ایشان با وجود داشتن فرزندان خردسال برای دفاع از دین خدا راهی زندان ساواک شده و انواع شکنجه های دژخیمان پهلوی را برای به ثمر نشستن درخت انقلاب به جان خرید.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تأکید بر اینکه بانو دباغ تنها به مبارزه فیزیکی با رژیم طاغوت نپرداخت، تصریح کرد: این بانوی مجاهد و مبارز در محضر آیت الله سید محمد رضا سعیدی به شاگردی پرداخت و با فراگیری علوم فقهی و احکام در کنار مبارزه فیزیکی با رژیم طاغوت به روشنگری و تبلیغ احکام دینی در میان زنان مسلمان اقدام کرد.

آیت الله سعیدی با اشاره به اینکه بنابر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تاریخ سازی و تحول آفرینی با اتکا به زنان شاخص انقلابی ممکن است، گفت: بانو دباغ از الگو های اصیل و تراز زنان انقلابی هستند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) و آیت الله شهید محمد رضا سعیدی معقتد بودند که میدان جهاد علیه طاغوت زن و مرد نمی شناسد و زنان هم باید چون مردان در سنگر مبارزه با طاغوت نقشی سازنده و مؤثر داشته باشند، گفت: رسالت زن انسان سازی است و زنی که انسان ساز شود تحول آفرین و تاریخ ساز خواهد شد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تأکید بر اینکه بانو دباغ با صداقت حتی پس از شهادت آیت الله سعیدی راه استاد خویش را ادامه دادند، گفت: ایشان از جمله کسانی هستند که به همراه آیت الله جوادی آملی نامه امام خمینی(ره)ر ا در آن شرایط حساس به گور باچف رساندند و پیام تاریخ ساز امام خمینی(ره) را به رهبر اتحاد جماهیر شوروی منتقل کردند و این نشانه شجاعت و ولایتمداری این بانوی مبارز انقلابی است.

آیت الله سعیدی تصریح کرد: زنان مؤمن با حفظ شئون اسلامی برای پیشرفت اسلام و امت اسلامی تلاش می کنند و یک بانوی مبارز و مؤمن رضایت خداوند را الگوی راه خود قرار داده و در راه بندگی خداوند از ولی خدا و امام امت تبعیت محض دارد و همواره به دنبال روشنگری است؛ همانطور که بانو دباغ به این شکل عمل کرده و با وجود شکنجه های ساواک هرگز میدان را برای دشمن خالی نکرد.

وی با بیان اینکه امروز باید برای زنان جوان الگوهای زن تراز انقلاب اسلامی بازگویی و باز تعریف شود، یادآور شد: انقلاب اسلامی زمانی در عرصه جهانی به یک انقلاب تاریخ ساز و تحول آفرین تبدیل خواهد شد که بتواند زنانی با محوریت شاخصه های تراز انقلاب اسلامی براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تربیت کند./968/202/ب3

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۶:۲۹
در حرم حضرت معصومه تشریح شد؛
احکام قضای روزه ماه مبارک رمضان
سخنران آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به احکام قضای روزه ماه مبارک رمضان، ادای کفاره روزه افطار شده و قضای آن را تا قبل از ماه رمضان سال آینده لازم دانست.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۸:۵۳
حجت الاسلام والمسلمین حسینی‌خراسانی:
تقوای به دست آمده از ماه رمضان را حفظ کنیم
استاد درس خارج حوزه از تقوا به عنوان هدف و ثمره اصلی ماه رمضان نام برد و گفت: باید سعی کنیم پاکدامنی حاصل از این ماه مبارک را بویژه در نظام و جامعه اسلامی حفظ کنیم.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۵:۵۶
عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی:
رمضان ماه تقویت روحیه بندگی و عشق به خدا برای کل سال است
حجت الاسلام موسوی‌نسب کرمانی با بیان اینکه رمضان ماه تقویت روحیه بندگی، عشق به خدا و تقوا بود بر حفظ برکات این ماه در دیگر ایام سال تأکید کرد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۵:۰۳
حجت الاسلام والمسلمین نظری‌منفرد:
پرداخت فطریه سبب تزکیه روح و بیمه جان می شود
استاد درس اخلاق حوزه با اشاره به ضرورت توجه به نیازمندان در روز عید فطر تأکید کرد که پرداخت فطریه روح و جان انسان را تزکیه و بیمه می کند.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۸:۳۱
استاد حوزه علمیه قم:
افراط و تفریط دو دام خطرناک شیطان است
حجت الاسلام فاطمی با بیان این که افراط و تفریط در اسلام نفی شده است، گفت: باید بدانیم که ناامیدی از رحمت خداوند و امیدواری بیش از اندازه به مورد عفو قرار گرفتن، هردو، دام شیطان است و انسان باید مراقب ...
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۶:۲۰
حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم مطرح کرد؛
عیب جویی و سخن چینی زمینه ساز سقوط جوامع بشری
نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان در بررسی آثار «جزع و ولع» از منظر قرآن کریم گفت: عیب جویی و سخن چینی زمینه ساز سقوط جوامع بشری از حقیقت انسانیت است.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۴:۰۲
حجت الاسلام والمسلمین وحید پور:
فطریه میهمان شب عید بر عهده میزبان نیست
کارشناس مسائل شرعی به تشریح شرایط نان خور بودن پرداخت و گفت: اگر شب عید فطر بر مؤمن میهانی وارد شد به صرف میهمان بودن فطریه بر عهده میزبان نیست.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۰۵:۰۲
در ویژه برنامه زکات تبیین شد؛
شاخص تعیین فقیر مشمول دریافت فطریه
کارشناس ویژه برنامه زکات به شاخص تعیین ثروتمند و فقیر در فقه اسلام اشاره کرد و گفت: شرع مقدس اسلام هر مؤمنی را که درامد معین روزمره نداشته باشد را فقیر تعریف می کند.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۸:۴۱
استاد درس خارج حوزه علمیه قم:
متقیان همواره رضای الهی را مدنظر قرار می دهند
حجت الاسلام فاطمی گفت: متقیان همه زندگانی خود را از آن خداوند می دانند، برای همین رفتار خود را به گونه ای تنظیم می کنند که بر اساس رضای خداوند باشد.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۵:۴۸
حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد:
نجات از آلودگی‌های دنیا با صبر و تقوا حاصل می شود
سخنران حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به زندگی پیامبران و اولیای الهی به عنوان اسوه های صبر و تقوا، بر پافشاری در رسیدن به ایمان و معنویت و پرهیز از دنیاگرایی تأکید کرد.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۵:۰۶
حجت الاسلام والمسلمین وحیدپور تشریح کرد؛
احکام پرداخت فطریه
کارشناس مسائل شرعی در تشریح احکام پرداخت فطریه گفت: زکات فطره می تواند به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم به فقیر پرداخت شود.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۴:۵۶
حجت الاسلام والمسلمین وحیدپور مطرح کرد؛
پرداخت زکات فطره زمینه قبولی اعمال در ماه رمضان
کارشناس مسائل شرعی پرداخت زکات فطریه را زمینه قبولی اعمال در ماه رمضان دانست و گفت: پرداخت ۳ کیلو قوت غالب مواد غذایی به عنوان فطریه بر مکلف لازم است.
۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۹:۳۲
حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمنی:
زبان منشاء بسیاری از گناهان است
سخنران حرم حضرت معصومه(س) با بیان این که در بعضی از روایت ها بیش از ۳۰۰ گناه برای زبان عنوان شده است، گفت: زبان منشاء بسیاری از گناهان آدمی است.
۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۵:۳۰
استاد سطح عالی حوزه علمیه مطرح کرد؛
تقویت انگیزه درونی طلبه مهمترین راهکار رشد مباحث اخلاقی
حجت الاسلام حسینی آملی تقویت انگیزه درونی طلبه را مهمترین راهکار رشد مباحث اخلاقی در حوزه عنوان و بر حضور اساتید برجسته اخلاق در اینگونه مباحث تأکید کرد.
۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۴:۴۹
حجت الاسلام والمسلمین وحید پور:
فقرا مشمول پرداخت زکات فطره نمی شوند
کارشناس مسائل شرعی با بیان اینکه فقرا مشمول پرداخت زکات فطره نمی شوند، گفت: فقیر کسی است که توان تامین مسکن، خوراک، پوشاک و لوازم زندگی را ندارد.
۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۵:۲۴
حجت الاسلام والمسلمین وحیدپور تبیین کرد؛
حکم اقامه نماز برای ناتوانان و معلولان خاص
کارشناس مسائل شرعی با اشاره به اینکه در نماز واجب لازم است که نماز ایستاده اقامه شود، به تبیین حکم اقامه نماز برای ناتوانان و معلولان خاص پرداخت.
۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۲:۰۴
حجت الاسلام فرحزاد:
خودبرتربینی و رضایت از خود نشانه انحراف است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه رضایت از خود بزرگترین گناه محسوب می شود، گفت: فردی که بگوید من هیچ گناهی ندارم و انسان خوبی هستم منحرف شده است.
۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۰۵:۱۸
حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد مطرح کرد؛
تمسک به قرآن و عترت راهبرد دینی مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن
حجت الاسلام فرحزاد با بیان اینکه هجمه فرهنگی در عصر حاضر به عمق خانواده ها نفوذ کرده است، ذکر صلوات و تمسک به قرآن و عترت را راهبرد مقابله با تهاجم فرهنگی عنوان کرد.
۱۳۹۶/۳/۲۵ - ۲۲:۴۰
حجت الاسلام و المسلمین حاج ابوالقاسم:
تحمل سختی عامل تربیت انسان است
رییس پژوهشگاه فقه نظام با بیان اینکه تحمل سختی عامل تربیت انسان است، گفت: ما نیز باید همچون یاران امام حسین(ع)، در سخت ترین میدان ها نباید امام و پیشوای خود را تنها بگذاریم.
۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۱۷:۴۳
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی تبیین کرد؛
عواملی که ترس از مرگ را در انسان نابود می کند
عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه از پرداخت دیون واجب و حق الناس، نوشتن وصیت نامه و توبه و استغفار همیشگی قبل از خواب به عنوان راهکارهایی نام برد که ترس از مرگ را در وجود انسان نابود می کند.