یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ Sunday, August 20, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۲۲:۲۳
شناسه خبر: ۴۷۲۱۸۲
 
آیت الله سعیدی:
تحول آفرینی و تاریخ سازی با اتکا به زنان شاخص انقلابی ممکن است
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه بنابر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تاریخ سازی و تحول آفرینی با اتکا به زنان شاخص انقلابی ممکن است، گفت: بانو دباغ از الگوهای اصیل و تراز زنان انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) شامگاه امروز در مراسم بزرگداشت بانوی مبارز انقلابی مرضیه دباغ با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های زنان تراز انقلاب اسلامی الگو برداری و تبعیت از زنان برجسته تاریخ اسلام از جمله حضرت زهرا(س) است، گفت: بانو دباغ در کنار انجام رسالت مادری به تبعیت از حضرت زهرا(س) و حضرت معصومه(س) در میدان دفاع از ولایت نه تنها مشوق و حمایتگر مردان بود بلکه خود حضوری فعال در این عرصه داشت.

وی افزود: حضرت معصومه(س) با وجود اینکه جوان و مجرد بودند رسالت بزرگ احیاگری اسلام ناب محمدی را انجام دادند و بانو دباغ هم به تبعیت از ایشان با وجود داشتن فرزندان خردسال برای دفاع از دین خدا راهی زندان ساواک شده و انواع شکنجه های دژخیمان پهلوی را برای به ثمر نشستن درخت انقلاب به جان خرید.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تأکید بر اینکه بانو دباغ تنها به مبارزه فیزیکی با رژیم طاغوت نپرداخت، تصریح کرد: این بانوی مجاهد و مبارز در محضر آیت الله سید محمد رضا سعیدی به شاگردی پرداخت و با فراگیری علوم فقهی و احکام در کنار مبارزه فیزیکی با رژیم طاغوت به روشنگری و تبلیغ احکام دینی در میان زنان مسلمان اقدام کرد.

آیت الله سعیدی با اشاره به اینکه بنابر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تاریخ سازی و تحول آفرینی با اتکا به زنان شاخص انقلابی ممکن است، گفت: بانو دباغ از الگو های اصیل و تراز زنان انقلابی هستند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) و آیت الله شهید محمد رضا سعیدی معقتد بودند که میدان جهاد علیه طاغوت زن و مرد نمی شناسد و زنان هم باید چون مردان در سنگر مبارزه با طاغوت نقشی سازنده و مؤثر داشته باشند، گفت: رسالت زن انسان سازی است و زنی که انسان ساز شود تحول آفرین و تاریخ ساز خواهد شد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تأکید بر اینکه بانو دباغ با صداقت حتی پس از شهادت آیت الله سعیدی راه استاد خویش را ادامه دادند، گفت: ایشان از جمله کسانی هستند که به همراه آیت الله جوادی آملی نامه امام خمینی(ره)ر ا در آن شرایط حساس به گور باچف رساندند و پیام تاریخ ساز امام خمینی(ره) را به رهبر اتحاد جماهیر شوروی منتقل کردند و این نشانه شجاعت و ولایتمداری این بانوی مبارز انقلابی است.

آیت الله سعیدی تصریح کرد: زنان مؤمن با حفظ شئون اسلامی برای پیشرفت اسلام و امت اسلامی تلاش می کنند و یک بانوی مبارز و مؤمن رضایت خداوند را الگوی راه خود قرار داده و در راه بندگی خداوند از ولی خدا و امام امت تبعیت محض دارد و همواره به دنبال روشنگری است؛ همانطور که بانو دباغ به این شکل عمل کرده و با وجود شکنجه های ساواک هرگز میدان را برای دشمن خالی نکرد.

وی با بیان اینکه امروز باید برای زنان جوان الگوهای زن تراز انقلاب اسلامی بازگویی و باز تعریف شود، یادآور شد: انقلاب اسلامی زمانی در عرصه جهانی به یک انقلاب تاریخ ساز و تحول آفرین تبدیل خواهد شد که بتواند زنانی با محوریت شاخصه های تراز انقلاب اسلامی براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تربیت کند./968/202/ب3

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۵:۲۶
از سوی گروه تبلیغی هفت آسمان؛
مستند نقش یهود در عاشورا ساخته می شود
مسؤول گروه تبلیغی هفت آسمان از ساخت مستندی با هدف بررسی نقش یهود در جریان عاشورا و شهادت امام حسین(ع) به مناسبت ماه محرم خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۴:۵۷
از سوی گروه تبلیغی فاطمة الزهرا؛
کتاب خاطرات شهدای روحانی مدافع حرم منتشر می شود
مسؤول گروه تبلیغی فاطمة الزهرا(س) از نگارش کتاب خاطرات ۵ تن از شهدای روحانی مدافع حرم خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۰۰:۴۲
از سوی انجمن سواد رسانه طلاب؛
دومین کارگاه «روزنامه نگاری» ویژه طلاب برگزار ‌شد
دومین روز کارگاه تخصصی «روزنامه‌نگاری» از سوی انجمن سواد رسانه مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، برگزار شد.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۰۰:۳۹
سوره توحید شناسنامه خداشناسی است
مدیر کل قرآن و عترت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان این که سوره توحید شناسنامه خداشناسی در قرآن کریم است، گفت: عنوان صمد در این سوره به نقل از امام حسین(ع) به معنای اراده بی انتهای خداوند بر خلقت آن...
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۹:۲۵
سخنران حرم حضرت معصومه:
مصرف مواد بسیار مضر و مرگ آور حرام است
سخنران حرم حضرت معصومه(س) گفت: مصرف مواد بسیار مضر و مرگ آور مانند مواد مخدر( مطلقا حرام) و دخانیات( از سوی بعضی از مراجع) حرام اعلام شده است.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۷:۲۹
استاد حوزه:
مراقب باشیم ضد ارزش ها را به ارزش تبدیل نکنند
کارشناس رسانه ملی نسبت به نقشه دشمنان و بدخواهان برای تبدیل کردن ضد ارزش ها به ارزش در جامعه هشدار داد.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۷:۲۰
در برنامه آفتاب شرقی مطرح شد؛
آراستگی در خانه از حقوق همسران نسبت به یکدیگر است
کارشناس رسانه ملی با بیان این که متأسفانه بعضی از زنان و مردان در محیط خانه هیچ توجهی به آراستگی خود نداشته و شلخته و نامرتب هستند، گفت: آراستگی در خانه از حقوق همسران نسبت به یکدیگر است
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۶:۱۴
هویت طلبگی(۴)
طلبه می تواند در حوزه، روح و جان خود را بسازد
حجت الاسلام سعیدی مهم ترین ثمرات حضور در حوزه را برای شخص طلبه دانست و گفت: حضور در حوزه می تواند زمینه سعادت دنیوی و اخروی و همچنین تغییر در رفتار و نگرش طلبه را فراهم کند.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۶:۰۵
حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم:
انباشت ثروت نشانه ضعف ایمان است
نماینده خبرگان رهبری با بیان این که یکی از شاخه های مهم توحید افعالی، توحید در رازقیت است، گفت: انباشتن ثروت نشانه ضعف ایمان در اعتقاد به توحید در رازقیت است.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۲:۴۸
از سوی خانه تبلیغی عقیق صورت می گیرد؛
تولید آثار هنری با موضوع فرهنگ دینی
مسؤول خانه پویانمایی عقیق از تولید آثار هنری با موضوع فرهنگ دینی خبر داد و گفت: تلاش می کنیم تا در ساخت این آثار، هنر را فدای اقتصاد نکنیم.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۱:۳۵
مبلغان جهادی(۹۵)
فعالیت های گروه تبلیغی جهادی نسیم زندگی تشریح شد
مدیرگروه تبلیغی جهادی نسیم زندگی گفت: برگزاری همایش های مشاوره ای، برگزاری دوره های آموزشی خانواده و ازدواج و تربیت فرزند، تبلیغ بالینی در بیمارستان، اشاره مشاوره در پارک ها و امامزاده ها و غیره از جم...
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۵:۱۷
حجت الاسلام فرحزاد مطرح کرد؛
لزوم فرهنگ سازی برای پاسداشت باشکوه ایام غدیر
استاد حوزه علمیه قم گفت: با همان شور و حالی که در دستگاه های فرهنگی و رسانه ها برای اربعین و محرم وجود دارد، باید ایام غدیریه پاس داشته شود و برای شادی اهل بیت(ع) فرهنگ سازی درستی انجام شود، باید تروی...
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۱:۳۹
با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین طائب؛
نخستین نشست مجمع واعظین جهادی در قم برگزار شد
نخستین نشست مجمع واعظین جهادی که متشکل از مبلغان نحبه جهادی است در شهر مقدس قم برگزار شد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۸:۴۷
استاد حوزه علمیه قم مطرح کرد؛
وحدت شیعه به برکت امامت امام رضا ممکن شد
استاد حوزه علمیه قم با بیان این‌که دوران امام رضا(ع) دوران شکوفایی جامعه شیعی است، گفت: وحدت شیعه به برکت امامت امام رضا(ع) ممکن شد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۶:۴۸
حکم شرعی نشستن و خوردن غذا بر سفره شراب
استاد حوزه علمیه قم گفت: نشستن و خوردن از سفره یا میزی که بر آن شراب وجود دارد، حرام است و حتی خوردن چیزهای حلال از این سفره جایز نیست.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۶:۳۷
تفکر موجب خضوع و خشوع قلب در نماز می شود
استاد حوزه علمیه قم گفت: در قرآن کریم بیش از ۳۰۰ آیه در خصوص اهمیت تفکر بیان شده است و باید دقت کرد که تفکر موجب خضوع و خشوع در نماز می شود.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۶:۲۹
حجت الاسلام والمسلمین محمدی:
اختلاف تدبیر و اقتدار یک امت و نظام را از بین می برد
استاد حوزه علمیه قم گفت: اختلاف تدبیر و اقتدار یک امت و نظام را از بین می برد و حضرت رسول(ص) در این زمینه می فرمایند« هيچ امتى بعد از پيامبر خود اختلاف نكردند مگر اين كه اهل باطل بر اهل حق در ميان آن...
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۳:۳۷
آسیب های فراوانی فرزندان طلاق را تهدید می کند
کارشناس رسانه ملی با بیان این که پدر و مادر تا جایی که می توانند باید از طلاق گرفتن پرهیز کنند تاکید کرد که آسیب های زیادی فرزندان طلاق را تهدید می کند
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۱:۳۳
حجت الاسلام والمسلمین راشد يزدي:
سفر حج بهترين سفر براي تغيير سبك زندگي است
حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي سفر حج را بهترين سفر براي اصلاح رفتار و كردار انسانها و تغيير سبك زندگي به شيوه نبي مكرم اسلام دانست و از زايران كشورمان خواست فرصت اين سفر را مغتنم بشمارند و براي اصل...
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۱:۱۷
حجت‌الاسلام نجفي روحاني:
زيارت عاشورا، قانون اساسي سبك زندگي اسلامي است
مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق گفت: بخش هایی از زیارت عاشورا قانون اساسي سبك زندگي اسلامي است؛ چون سبك زندگي ما را بر سبك زندگي اهل‌بيت(ع) تطبيق مي‌دهد.