Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - ترویج سبک زندگی اسلامی مهم‌ترین رسالت بسیج رسانه است
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ Saturday, July 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۱۵:۳۱
شناسه خبر: ۴۷۲۰۹۸
 
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
ترویج سبک زندگی اسلامی مهم‌ترین رسالت بسیج رسانه است
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: باید فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ما می‌خواهیم سبک زندگی اسلامی داشته باشیم اساس کار بسیج رسانه قرار گیرد و این سازمان تلاش کند روحیه انقلابی، بسیجی و دفاع از ارزشها را زنده نگاه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، امروز در دیدار با رییس سازمان بسیج رسانه کشور، اظهار کرد: باید یکی از اهداف اصلی رسانه‌های انقلابی و ارزشی رصد کردن دشمن باشند تا بتوانند از همان راهی که دشمن می‌خواهد ما را به انحراف بکشاند، با او مقابله کنند.

رییس شورای استانی حوزه‌های علمیه خراسان شمالی با اشاره به اینکه دنیای مجازی، رسانه‌های مکتوب و رسانه‌های دیگر ابزارهایی است که دشمن با استفاده از آن پیام خود را به دنیا ارائه می‌دهد، خاطرنشان کرد: واگرایی از ارزشهای دینی و همگرایی با ارزشهای غربی دو هدف اصلی رسانه‌های دشمن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به رسالت بسیج رسانه، گفت: بسیج رسانه باید بصیرت را در بین مردم گسترش دهد تا درد را بشناسند و درمان آن را تهیه کنند؛ زیرا دردشناسی نیمی از درمان است.

وی با تأکید بر اینکه ابتدا باید نقاط نفوذ و رخنه دشمنان را شناسایی کرده و سپس برای مقابله با آن اقدام شود، تصریح کرد: رسانه‌ها بایستی کانالهای ورودی دشمن را شناسایی کرده و سپس عملیات ضربه‌زننده دشمن را بر اساس همان کانالها اجرایی کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به اینکه نباید هزینه‌ها و سرمایه انسانی و وقت خود را هدر دهیم، ادامه داد: اگر دردها و آسیبها را به‌خوبی شناسایی کنیم می‌توانیم از عهده درمان آنها برآییم.

وی با تأکید بر اینکه باید فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ما می‌خواهیم سبک زندگی اسلامی داشته باشیم اساس کار بسیج رسانه قرار گیرد، تصریح کرد: این سازمان باید تلاش کند روحیه انقلابی، بسیجی و دفاع از ارزشها را زنده نگاه داشته و از نیروهای انقلابی، مؤمن و ارزشی دفاع و حمایت کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی اظهار کرد: بسیج رسانه بازوی توانمندی برای فرهنگ دینی و سبک زندگی اسلامی است تا روحیه جهادی و انقلابی در جامعه ما هم باقی مانده و هم تقویت شود.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه خراسان شمالی با تأکید بر حاکم بودن روحیه بی‌تکلفی، کم‌هزینه‌ای و پرکاری در سازمان بسیج رسانه، افزود: پیامبر ما «قليل المؤنه و كثير المعونه» بود به این معنا که کم‌خرج و پرکار بود؛ ازاین‌رو ما هم باید سعی کنیم در زندگی و کار خود این‌گونه باشیم.

وی تصریح کرد: بسیج رسانه باید با هزینه‌های اندک کارهای بزرگ کند؛ زیرا اگر با هزینه اندک کارهای بزرگی کردید هنر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر اعضای بسیج رسانه باید تلاش کنند فرزند زمان باشند؛ زیرا کسی که عالم به زمان باشد غافلگیر نمی‌شود و امروز روزی نیست که لحظه‌ای از زمان عقب بمانیم./9314/202/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۵۴
امام‌جمعه فاروج:
فعالیت‌های مرتبط با عفاف و حجاب در طول سال مستمر باشد
حجت‌الاسلام قلی زاده با تأکید بر ضرورت اهتمام و توجه بیشتر به مسئله حجاب در جامعه، گفت: باید برنامه‌ها و فعالیت‌های عفاف و حجاب در طول سال به‌طور مستمر در برگزار شود.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۲۱
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی تأکید کرد:
ضرورت بهره‌برداری بهتر و بیشتر از فرصت معنوی مساجد
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی بابیان اینکه مسجد بخش مهمی از زندگی مردم است، گفت: باید از فرصت معنوی مسجد به برای تربیت دینی و اسلامی مردم به نحو احسن استفاده شود.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۷:۰۰
امام‌جمعه جاجرم:
براندازی نظام اسلامی مهمترین هدف دشمنان است
امام‌جمعه جاجرم با اشاره به اهداف و برنامه‌های مذبوحانه دشمنان، گفت: هدف اصلی دشمن تغییر و براندازی نظام اسلامی است.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۶:۵۸
نماینده ولی‌فقیه در سپاه خراسان شمالی:
ترویج نشاط و امید در بین مردم از وظایف امروز روحانیت است
مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی، گفت: ترویج نشاط و امید در بین مردم به‌ویژه در بین جوانان از وظایف مهم روحانیان است.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۱:۱۴
مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی تأکید کرد؛
دستگاه‌های خراسان شمالی اهتمام بیشتری به اقامه نماز داشته باشند
مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی با تأکید بر توجه به برپایی و اقامه نماز در دستگاه‌های دولتی استان، گفت: دستگاه‌های دولتی باید به برگزاری جلسات شورای اقامه نماز و برپایی نماز در ادارات توجه بیشتری دا...
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳:۴۸
امام جمعه بجنورد:
خادمیاران رضوی در زمره مدافعان حرم‌اند
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: دفاع از حرم تنها مبارزه با تکفیری‌ها نیست؛ بلکه خدمت به فرهنگ اسلام و ترویج سبک زندگی ائمه(ع) هم می‌تواند در زمره دفاع از حرم باشد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۳۸
با حکم رییس سازمان اوقاف؛
مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی منصوب شد
طی حکمی از سوی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، حجت‌الاسلام عظیم آسوده به‌عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی انتخاب و جایگزین حجت‌الاسلام رئوف سیدنژاد شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۳۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
حضور روحانی در هیأت مذهبی عامل تغذیه فرهنگی این تشکل‌ها است
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با تأکید بر روحانی محور بودن فعالیت‌های هیأت و تشکل‌های مذهبی، گفت: حضور روحانی مبلغ در هیأت مذهبی سبب تغذیه فرهنگی این تشکل‌ها می‌شود.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۸:۴۶
امام جمعه بجنورد تأکید کرد؛
رویکرد متولیان حجاب انجام اقدامات اثباتی و ایجابی باشد
حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: باید رویکرد و محوریت فعالیت‌های مسؤولان و متولیان درزمینهٔ ترویج فرهنگ حجاب و عفاف انجام اقدامات ایجابی و اثباتی باشد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۸:۴۱
حجت‌الاسلام ایزانلو:
مردم‌داری رمز موفقیت روحانی مبلغ است
معاون تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: مردم‌داری، شناخت مشکلات مردم و تلاش برای رفع آن‌ها از مهم‌ترین رموز موفقیت یک روحانی مبلغ در روستا است.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۸:۱۰
استاد حوزه علمیه تأکید کرد؛
ضرورت استفاده بیشتر از ظرفیت‌های دینی و فرهنگی برای ریشه‌کنی اعتیاد
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: باید بیش از پیش از ظرفیت‌های دینی، فرهنگی و اجتماعی برای ریشه‌کن کردن بلای خانمان‌سوز اعتیاد استفاده کنیم.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۰:۴۹
حجت‌الاسلام اسدی:
حجاب نخستین سنگر مقابله با هجوم دشمن است
استاد حوزه علمیه گفت: نخستین پایگاه و سنگری که دشمن به آن نشانه رفته حجاب و پاک‌دامنی زنان یک جامعه است؛ ازاین‌رو حفظ حجاب و عفاف هم نخستین سنگر مقابله با دشمن است.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۰:۴۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
۵۱۳ جلسه دائمی قرآن در خراسان شمالی دایر است
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر درمجموع ۵۱۳ جلسه قرآنی دائمی در منازل، مساجد و اماکن متبرکه شهرستان‌های مختلف این استان دایر است.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۰:۴۶
هم‌زمان با دهه کرامت؛
۱۴۰ روحانی مبلغ به مساجد خراسان شمالی اعزام شدند
مسؤول اعزام مبلغ اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: هم‌زمان با فرارسیدن دهه کرامت ۱۴۰ مبلغ و مبلغه به مناطق شهری و روستایی خراسان شمالی اعزام شدند.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۳:۰۸
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تأکید کرد؛
ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ حیا در جامعه
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: اگر نخبگان جامعه ازجمله روحانیان و علما فرهنگ حیا را به‌خوبی در جامعه تبیین و نهادینه کنند بدون شک توجه به عفاف و حجاب در بین افراد افزایش یافته و مسائلی نظیر بی‌...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۲:۵۹
حجت‌الاسلام سالاری مکی خبر داد؛
حوزه علمیه خراسان شمالی مربی عفاف و حجاب تربیت می‌کند
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: در راستای ترویج بیش از پیش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، طرح تربیت مربی عفاف و حجاب در استان از سوی حوزه علمیه اجرا می‌شود.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۲:۵۶
استاد حوزه علمیه:
تربیت معنوی جامعه اسلامی مهمترین رسالت حوزه علمیه است
استاد حوزه علمیه گفت: وظیفه اصلی حوزه‌های علمیه تربیت دینی و معنوی طلاب و جامعه اسلامی است که در این راستا باید حوزه‌ها خود را با نیازهای روز جامعه وفق دهند.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۹:۰۴
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی:
حیا و غیرت دینی زمینه‌ساز حجاب و عفاف در جامعه است
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: اگر جامعه در مقوله حیا و عفت عمومی سقوط کند ارزش‌های انسانی و کرامت والای خدادادی سقوط کرده و عواقب جبران‌ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۴:۱۳
با رقابت ۱۶۰ قرآن‌آموز؛
مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در خراسان شمالی برگزار شد
مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با رقابت ۱۶۰ نفر از نفرات برتر شهرستان‌های هشتگانه خراسان شمالی در بجنورد برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۸:۱۲
شاعر آئینی خراسان شمالی:
ارتقای شعر آئینی مستلزم افزایش دانش تاریخی شعرای این حوزه است
شاعر و نویسنده آئینی خراسان شمالی با اشاره به رسالت خطیر شاعران آئینی، گفت: بالا بردن سطح دانش تاریخی، آگاهی از وقایع و حقایق تاریخی و تسلط بر زندگی و سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) برای شاعرا...