Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - بی برنامگی و سلیقه ای کار کردن از بزرگ‌‌ترین موانع وحدت است
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ Monday, December 10, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۱۸:۰۱
شناسه خبر: ۴۷۱۵۰۴
 
استاد دانشگاه:
بی برنامگی و سلیقه ای کار کردن از بزرگ‌‌ترین موانع وحدت است
استاد دانشگاه، بی برنامگی و سلیقه ای عمل کردن برخی از مسؤولان را عامل مهم خدشه دار شدن وحدت دانست و گفت: بی تردید لازمه داشتن کشوری آباد و برخورداری از استقلال و بدور از هیاهوی همگرایی و یکپارچگی، وجود نیروهای دلسوز و کارکشته نظام است که می تواند تاثیر سازنده ای در قدرت و استحکام درونی کشور داشته باشد.

حجت الاسلام جلیل درویشی مدرس دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در هرمزگان، با اشاره به الزامات وحدت و موانع آن، گفت: از جمله بایدهای دین مبین اسلام وحدت و یکپارچگی است و در طول تاریخ، ادیان دینی نسبت به این امر تاکید زیادی کردند که مسلمانان در کنار هم و با هم باشند.

وی در ادامه افزود: طبق دستورات دین مبین اسلام وحدت باید سرلوحه مسلمانان قرار گیرد و مدیران و مسؤولان باید با همدیگر هم اتحاد باشند تا دشمنان نتوانند خدشه ای را به اصل نظام وارد کنند و بی تردید استفاده اش را کسانی می برند که از طروق مختلف سعی بر تاختن بر اصل نظام و مملکت دارند و مهیای بر هم زدن وحدت بین مسؤولان هستند.

مدرس دانشگاه، اختلاف سلائق سیاسی و اقتصادی بعضی از مسؤولان را بزرگترین موانع وحدت در بین مسؤولان برای داشتن کشوری سالم و مستقل و توانمند عنوان کرد و افزود: متاسفانه باید گفت هر کسی که در قدرتی قرار می گیرد، قانون مدون و جامعی ندارند که طبق آن پیش برود، بلکه بر اساس سلیقه خود کار می کنند و امروز همه مسؤولان باید مطالبات مقام معظم رهبری را فصل الخطاب قرار دهند.

وی مهمترین بخش موانع وحدت، اختلاف سلیقه ای کار کردن بعضی از مسؤولان در مسائل سیاسی و اقتصادی عنوان کرد و بیان داشت: اگر تمامی مدیران در گردنه قانون و مطالبات رهبر فرزانه انقلاب گام بردارند،کشوری توانمند و پرصلابت خواهیم داشت و می توان به راحتی اختلاف سلایق را برطرف کرد و کار اگر برای رضای خدا بود اختلافی پدید نخواهد آمد که منجر به شکستن حریم وحدت در جامعه شود، از این رو مسؤولان باید از سد و موانع وحدت عبور کنند. 

حجت الاسلام درویشی با بیان اینکه اتحاد میان مسلمانان مایه قدرت و شوکت آنان و ضعف دشمنان می شود ابراز داشت: وحدت و انسجام اسلامی خاری بر چشم مستکبران جهان است و بدون مانع نخواهد بود و واکنش و عکس العمل سخت آنان را همراه با برنامه ریزی دقیق و طولانی برای ایجاد تفرقه بین صفوف مسلمین و کمرنگ ساختن ارزش های اسلامی که جانمایۀ این اتحاد است، به همراه خواهد داشت.

مدرس دانشگاه، شناخت این موانع و شناساندن آن به امت اسلام و تلاش در جهت رفع آن از سوی عالمان و اندیشمندان مسلمان را امری ضرورری دانست و تصریح کرد: بی توجهی به این امر مهم که از توجهات ویژه ائمه بوده خسارت عظیمی بر پیکرۀ امت اسلام وارد خواهد ساخت.

وی همچنین بر لزوم همگرایی و وحدت نیروهای دلسوز و ارزشی در جامعه اسلام تاکید کرد و افزود: بی تردید لازمه داشتن کشوری آباد و برخورداری از استقلال و بدور از هیاهوی همگرایی و یکپارچگی، وجود نیروهای دلسوز و کارکشته نظام است که می تواند تاثیر سازنده ای در قدرت و استحکام درونی کشور داشته باشد.

حجت الاسلام درویشی با بیان اینکه نیروهای انسانی که مدعی دلسوزی به نظام هستند باید در مقابل دشمنان وحدت رویه را حفظ کنند و همیشه با هم درگیر، اختلاف و در نزاع نباشند افزود: امروز دشمن وحدت جامعه را هدف هجمه های خود قرار داده است، کشوری که با خون هزاران شهید آبیاری شده باید به چه کسی اعتماد کند و دل خوش به چه افرادی در این مملکت اسلامی باشد، نیروهای ارزشی هر کدامشان برگی از صفحات تاریخ و عضو نظام هستند یقینا باید الگوی دیگران و آیندگان و با حفظ وحدت گرایی و همگرایی بیشتر مراقب توطئه های دشمنان باشند تا در مقابل هجمه ها و زمانهای حساس بتوانند لرزه بر پیکره دشمن وارد کنند.

استاد دانشگاه ادامه داد: اگر دستان و افکار نیروهای انقلابی متحد و یکسو باشند و موانع اتحاد را برطرف کنند و زمینه های همگرایی را تقویت و توسعه دهند، بی شک پوزه دشمن به خاک مالیده و از اهداف شومی که در سر پرورانده ناامید و مایوس می شود.

وی با تاکید بر حفظ وحدت دربخش های مختلف، کشور برای رشد و شکوفایی و نائل شدن و پیشرفت های خیره کننده در عرصه های گوناگون اظهار داشت: یکی از عناصر اصلی برای دور کردن دستان پلید دشمن و عوامل وابسته به آنها، اتحاد و همسویی و همگرایی نیروهای انقلابی است و از اساسی ترین مولفه های تضعیف و تخریب استحکام درونی کشور از دیگاه دشمنان، اتحاد امت اسلامی و اختلاف بین مسؤولان ارشد نظام در درون کشور است که می تواند استحکام درونی نظام را خدشه دار کند و قدرت ملی جمهوری اسلامی را کاهش دهد./302/851/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۹:۰۴
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان خبر داد؛
برگزاری نشست مدیران حوزه علمیه خواهران با رویکرد فرهنگی در هرمزگان
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان از برگزاری نشست مدیران مدارس این استان با رویکرد فرهنگی در بندرعباس و میناب خبر داد.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۴:۵۹
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان:
پرچمداری اسلام نیازمند تقویت مولفه های قدرت در کشور است
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان گفت: ایران اسلامی برای حمایت از مستضعفین جهان نیازمند تقویت مولفه‌های قدرت در داخل کشور است.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۴:۵۶
مدیر حوزه علمیه هرمزگان تاکید کرد؛
ضرورت محدودسازی شبکه های ارتباطی خارجی
مدیر حوزه علمیه هرمزگان با تاکید بر محدودسازی شبکه های ارتباطی خارجی گفت: شبکه ها و ابزار ارتباطی داخلی جایگزین شبکه های خارجی شود.
۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۱۵:۰۸
امام جمعه بندرعباس:
ریشه رشوه باید از جامعه اسلامی کنده شود
امام جمعه بندرعباس گفت: اساس جامعه بر پایه قانون استوار است و آنچه که قانون را می بلعد، رشوه است؛ بنابراین همه با همه باید اساس و ریشه رشوه را ازجامعه برکنیم.
۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۰۰:۳۲
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
طرح ملی تلاوت قرآن کریم موفق ترین طرح قرآنی کشور معرفی شد
فقیهی زاده گفت: طرح ملی تلاوت قرآن کریم برای دومین بار از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان موفق ترین طرح قرآنی کشور در سومین دوره رقابت های شوق تلاوت در قشم معرفی شد.
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۲۳:۱۹
برترین های مرحله نیمه نهایی سومین دوره رقابت های شوق تلاوت معرفی شدند
نفرات برتر مرحله نیمه نهایی سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی آیینی در مسجد النبی (ع) قشم معرفی شدند.
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۵:۰۷
مدیر موسسه مسجد:
مسجد محل پرورش است
مدیر موسسه مسجد با تاکید بر حضور پررنگ زنان در مساجد به عنوان مربیان جامعه، گفت: مسجد از مراکز آتش به اختیار است و کار فرهنگی در مساجد به معنا و ثمرات واقعی خود دست خواهد یافت.
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۴:۵۶
کوچکترین شرکت کننده سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت در قشم معرفی شد
دبیر ستاد اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور کوچکترین شرکت کننده در سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت در قشم را معرفی کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۲:۳۹
مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان:
احداث هرچه بیشتر خانه های عالم نیازمند تامین اعتبارات عمرانی است
حجت الاسلام انصاری راد، کمبود اعتبارات عمرانی را بزرگترین مشکل در استان نام برد و گفت: در صورت تامین اعتبارات حوزه عمرانی این اداره کل، شاهد افزایش احداث، تعمیر، تکمیل و تجهیز خانه های عالم خواهیم بود...
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۰:۰۰
امام جمعه موقت قشم:
طرح ملی تلاوت قرآن الگویی برای کاهش آسیب های اجتماعی درکشور است
امام جمعه موقت جزیره قشم گفت: گسترش طرح ملی تلاوت قرآن کریم به الگویی برای کاهش آسیب های اجتماعی در استان های کشور تبدیل شده است.
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۰۹:۵۷
دبیرطرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور:
رویکرد اصلی رقابت های «شوق تلاوت» آموزشی و پژوهشی است
دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور گفت: منشور و رویکرد اصلی رقابت های شوق تلاوت حرکت به سمت آموزش و پژوهش در قرائت های اثرگذار و معناگرا است .
۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۰۹:۵۲
رییس تبلیغات اسلامی قشم:
برخورداری از جامعه سالم نیازمند خانواده سالم است
رییس تبلیغات اسلامی قشم برخورداری از جامعه سالم را نیازمند خانواده سالم دانست و گفت: والدین باید مهارت خود را در تربیت فرزند ارتقا بخشند.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۲۱:۱۵
حجت الاسلام قرائتی:
لذتی که به دیگران صدمه نزند حلال است
مدیر موسسه مسجد در گفتمان دینی با موضوع "جوان انقلابی" گفت: لذت و کامروایی که به دیگران صدمه نزند حلال است و باید مداوم و همیشگی باشد.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۴:۱۰
مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان:
مراکز علمی یادگیری ظرفیت مناسبی برای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز است
مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان بر فراهم کردن زمینه تقویت آگاهی های دینی معلمین سواد آموزی با برگزاری دوره های آموزشی تاکیدکرد و گفت: مراکز علمی یادگیری ظرفیت مناسبی برای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز ...
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۴:۰۷
با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
ابعاد طرح ملی تلاوت در قشم بررسی می شود
دبیرستاد اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور گفت: ابعاد توسعه طرح ملی تلاوت قرآن کریم با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در جزیره قشم مورد بررسی و تبادل نظر قرار می گیرد.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۴۳
قرعه کشی سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت در قشم انجام شد
قرعه کشی سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت با شرکت نخبگان طرح ملی تلاوت قرآن کریم استان های مختلف کشور در جزیره قشم برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۴۰
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان:
توجه مسؤولان به اقتصاد مقاومتی بهترین راه مقابله با کینه ورزی های دشمنان است
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان گفت: مسؤولان برای مقابله با کینه ورزی های دشمنان باید به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی اهتمام ویژه بورزند.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۳۵
مدیر حوزه علمیه هرمزگان:
مسؤولان با کار جهادی مشکلات معیشتی مردم را برطرف کنند
مدیر حوزه علمیه هرمزگان با اشاره به تلاش دشمن برای ناکارآمد جلوه دادن نظام گفت: مسؤولان باید مشکلات معیشتی مردم را با کار جهادی برطرف کنند تا بهانه به دست دشمن نیفتد.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۳۱
امام جمعه موقت بندرعباس:
تعلل برخی مسؤولان در اجرای انقلابی فرمان رهبری مانع عدم تحقق اقتصاد مقاومتی است
امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به چالش های موجود در عدم تحقق اقتصادمقاومتی، روحیه اشرافی گری اکثر مدیران و عدم باور برخی مسؤولان به اجرای انقلابی فرمان مقام معظم رهبری در اجرای اقتصادمقاومتی را از م...
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۸:۳۵
رییس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی:
ستاد اجرایی فرمان امام ۱۳۵ میلیارد تومان در هرمزگان هزینه کرده است
رییس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) گفت: تاکنون ۱۳۵ میلیارد تومان از سوی این ستاد در راستای احداث مدرسه، جاده، خانه عالم در استان هرمزگان هزینه شده؛ اما این میزان کافی نیست.