دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ Monday, February 27, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۱:۱۸
شناسه خبر: ۴۷۱۳۶۶
 
موج جدید تخریب سازمان یافته علیه امام خمینی
چندی است متن گفتگوی فردی ناشناخته به نام میرزا علی آقا خراسانی در شبکه های مجازی دست به دست می شود که در آن٬ برای نخستین بار امام خمینی را به عنوان چهره ای سازشکار با ساواک معرفی کرده اند. و اشکالات فراوان تاریخی در آن مشاهده می شود.

به گزارش خبرگزاری رسا حجت الاسلام حسن شهیدانی در کانال تلگرامی روزنه نوشت: جریان تخریب چهره امام خمینی٬ اینبار از دل حوزه علمیه قم آغاز شده است.

میرزا علی آقا خراسانی کیست؟
چندی است متن گفتگوی فردی ناشناخته به نام میرزا علی آقا خراسانی در شبکه های مجازی دست به دست می شود که در آن٬ برای نخستین بار امام خمینی را به عنوان چهره ای سازشکار با ساواک معرفی کرده اند. و اشکالات فراوان تاریخی در آن مشاهده می شود.

این گفتگو در ویژه نامه آیین نکوداشت مرحوم آیت الله العظمی میلانی درج شده است.
سیدمحمدعلی ایازی از اعضای بلندپایه مجمع_مدرسین و محققین حوزه علمیه قم٬ دبیر علمی این همایش بود.

از اولین ساعات برگزاری همایش مذکور٬ بخش های گزینش شده ای از گفتگوی جنجالی مذکور به صورت کاملا جهت دار بر خروجی برخی رسانه های حوزوی همسو با اصلاحات قرار گرفت.

در کنار اعجاب تاریخ پژوهان از محتوای مصاحبه مذکور٬ سؤالی که اذهان را به خود مشغول کرد٬ ماهیت و شخصیت مصاحبه کننده یعنی همان میرزاعلی آقا خراسانی بود.
این سوال به طور جدی در محافل حوزوی قم و خراسان مطرح شد که به راستی میرزاعلی خراسانی کیست؟!

شیخ میرزا علی خراسانی٬ در واقع همان « علی مرادخانی ارنگه» یعنی همان شیخ علی تهرانی معروف است!
این مطلب با مطالعه متن مصاحبه (مندرج در ویژه نامه؛ صفحات ۴۴۵_۴۶۷) و مقایسه آن با مطالب مندرج در سایت رسمی شیخ علی تهرانی به نشانی؛ http://Www.ali-tehrani.com به دست می آید.
نشانه دیگر مجموعه آثاری است که تهرانی در پایان مصاحبه به آن اشاره کرده و همچنین زندان سال شصت و هزارها نشانه دیگر که اثبات می کند اعضای همایش نکوداشت آیت الله میلانی برای درج مصاحبه شیخ علی تهرانی در ویژه نامه از عنوان جعلی «آیت الله میرزاعلی خراسانی» استفاده کرده اند.
جالب آنکه در این مصاحبه٬ محور اصلی٬ تخریب چهره امام است! با آنکه طبیعتا در ویژه نامه آیت الله میلانی انتظار می رفت که ایشان محور اصلی گفتگو قرار گیرند.

حال باید مسئولین این جفای تاریخی به امام خمینی و انقلاب اسلامی در مقابل این تحریف و تخریب سازمان یافته پاسخگو باشند.
عجیب است ادعای اخلاق و حقوق شهروندی این جماعت گوش فلک را کر کرده است و با این وجود در روز روشن دست به چنین تحریفات آشکار تاریخی زده اند.

و عجیب تر آنکه جماعتی که مدام بر کوس صلح طلبی می کوبند و حزب اللهی ها را در رسانه های خود با داعش مقایسه می کنند٬ از چه رو برای ملوس کردن نام امام٬ سراغ فردی بدسابقه به نام شیخ علی تهرانی را گرفته اند. مگر نه آنکه تهرانی از همراهان صدام و  روحانی محبوب سازمان منافقین (در ایران و عراق) بوده است؟ آیا گمان برده اند این سوابق از حافظه تاریخی مردم ایران پاک شده است؟

سکوت عجیب مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام در مقابل این توطئه تاریخی نیز تامل برانگیز است!
امیدواریم مناسبات سیاسی و جریانی٬ علت این بی تفاوتی نبوده باشد و شبهه همراهی را دامن نزند.
آخر آنکه٬ امام خمینی همواره نماد وحدت دینی و غیرت ملی همه ایرانیان بوده است و لذا نمی توان و نباید به واسطه تعلقات سیاسی از کنار این تحریف بزرگ بی تفاوت گذشت. انتظار آن است که مجامع حوزوی و دانشگاهی و رسانه های رسمی و عموم مردم شریف نسبت به این جفای تاریخی عکس العمل مناسب نشان دهند./1323/د101/ج1

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۹:۰۲
مدیر پژوهش شبکه جهانی ولایت:
اصل مسئله فدک موردتایید منابع اهل سنت است
در صحیح بخاری که از نگاه اهل سنت بعد از قرآن معتبرترین کتاب است در صفحه ۱۰۴۰ روایت ۴۲۴۰ و ۴۲۴۱ آمده: دختر رسول خدا(ص) سراغ ابوبکر فرستاد و ارثیه خود (وجوهات مدینه كه به پیامبر(ص) داده بودند، فدک و ماب...
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۸:۵۹
شعار سال «راهیان نور» مشخص شد/ عکس
شعار سال راهیان نور کشور امروز توسط سردار نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور مشخص شد.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۸:۵۵
هشدار به کانال‌های تلگرامی 5000 عضو به بالا؛
مسدود می‌شوید
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفته است که جزئیات آیین‌نامه حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی در این شورا در حال بررسی بوده و به زودی جزئیات آن هم به تصویب خواهد رسید.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۸:۵۱
سرمقاله؛
از آن شرمندگی تا این ناشرمندگی
آقای روحانی دیروز گفته است دولت به همه وعده‌های خود عمل کرده و کشور امسال شاهد رشد اقتصادی 6درصدی است و از این بابت خدا را شاکریم که شرمنده مردم نشدیم!
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۸:۴۶
رییس سازمان اوقاف:
نیازمند ۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای احیاء موقوفات هستیم
حجت الاسلام محمدی گفت: هم اکنون برای احیاء موقوفات در سطح کشور نیازمند ۲۰هزار میلیارد تومان بودجه هستیم تا موقوفات کشور به بهره وری برسد و عامه مردم از خدمات و منافع آن بهره مند شوند.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۸:۲۱
گفتاری از آیت الله تحریری؛
پیام های خطبه فدکیه برای همه‌ زمان‌هاست
آیت الله تحریری گفت: پیام های خطبه فدکیه برای همه‌ زمان‌ها است، همه‌ اهل بیت این پیام را گرفته‌اند، همان‌طور که امام حسن عسکری فرمود مادر ما فاطمه حجّت خدا بر ما است.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۸:۱۷
یادداشت؛
جایگاه علم دینی از منظر دانشمندان غربی
اگر به سال‌های ابتدایی تمدن اسلامی نگاه کنیم در می‌یابیم که اصلاً اصطلاح علم دینی مطرح نیست؛ زیرا علم را یک وظیفه دینی می‌دانستند و علم‌آموزی و مطالعه طبیعت و غیره را عبادت می‌دانستند.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۸:۱۲
آغاز ثبت‌نام دانش‌پژوه برای نقد وهابیت
موسسه تحقیقاتی دارالإعلام لمدرسة اهل البیت(ع) از میان برادران طلبه، از طریق آزمون ورودی برای سال تحصیلی 96-97 تعداد محدودی دانش پژوه می‌پذیرد.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۸:۰۹
خوراکیان مطرح کرد؛
ویژگی موسسات فرهنگی موفق در فضای مجازی
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی گفت: یکی از ویژگی‌های موسسات فرهنگی موفق این است که توجه به محتوای بومی را در دستور کار خود قرار داده است و هر امر فرهنگی مبتنی بر مصرف یکطرفه باشد پایدار نخواهد شد.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۸:۰۳
معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد:
دغدغه‌ همیشگی ما بهینه‌سازی اوقات فراغت است
طاهریان با بیان اینکه 45 دستگاه مذهبی، فرهنگی، هنری و آموزشی برای نقش‌آفرینی به عنوان متولی در زمینه اوقات فراغت مساجد شناسایی شده‌اند گفت: بهینه‌سازی اوقات فراغت از دغدغه‌های همیشگی این ستاد بوده اس...
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۵۹
هفته‌های قرآن و عترت، نمایش کارنامه قرآنی استان ها است
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفته‌های قرآن و عترت را به نوعی تجلیل از فعالیت های قرآنی و نمایش کارنامه قرآنی استان ها دانست.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۵۴
شعر آیینی در افق آموزه‌های انقلاب اسلامی
شاعر، تنها متوجه مصیبتی است که برسر حضرت زینب‌(س) آمده و غفلت از بعد عزتمندی و حماسی وجود آن حضرت‌، موجب شده که تا این حد‌، شخصیتی ضعیف و پریشان از حضرت زینب(س) به تصویر کشیده شود
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۴۲
پیام سپرده‌گذاران کاسپین به رییس‌جمهور:
پاسخ بی‌عملی دولت را در انتخابات 96 می‌دهیم
سرگردانی سپرده‌گذاران کاسپین در حالی ادامه دارد که مسؤولان نظام بانکی تاکنون اقدامی برای بازگرداندن پول این گروه از مردم انجام نداده‌اند؛ تعدادی از این افراد وعده جبران‌ وضعیت‌شان در انتخابات 96 را دا...
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۳۷
نتیجه دو دهه حضور در محیط زیست چیست؟
گرد وخاک 2٠ساله ابتکار
بحران ریزگردها در طول 1٠سال گذشته، هر بار بین منابع داخلی و خارجی دست‌به‌دست می‌شود تا شاید باران و باد به داد مسؤولان برسد.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۲۷
حجت‌الاسلام‌ نهاوندی در نشست فقه اینترنت:
اینترنت جزو «آلات مشترکه» نیست
چهارمین جلسه از سلسله جلسات علمی «فقه رسانه» با همت انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه قم در ساختمان انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین نهاوندی برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۱۸
اسماعیلی در جلسه تفسیر نهج‌البلاغه مطرح کرد؛
کدام قیاس از منظر قرآن پسندیده است/ شکر نعمات الهی
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر قیاس با دیگران در امور معنوی و نسبت به اشخاص بالاتر از ما باشد که سبب رشد و تکامل ما شود، این قیاس از نظر قرآن و روایات پسندیده است.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۱۱
از سوی معاون وزیر علوم ؛
اولویت‌های اعزام دانشجویان به اردوهای راهیان نور اعلام شد
معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: اولویت‌ها برای اعزام دانشجویان به اردوهای راهیان نور با دانشجویان غیرایرانی، دانشجویان متأهل و دانشجویانی است که تاکنون در این اردوها شرکت نکرده‌اند.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۰۷
حجت الاسلام ابوطالبی:
برای تمدن سازی با چالش های زیادی در جهان اسلام مواجهه هستیم
عضو هیأت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: برای تمدن سازی با چالش های زیادی در جهان اسلام مواجهه هستیم و با توجه به وجود گروه های تکفیری و معارض و تبلیغات اسلام هراسی و شیعه هراسی باید بر...
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۰۱
سردار سلامی در همایش سراسری روحانیون شاغل در سپاه:
دشمنان را از پناهگاه‌های راهبردی خارج کردیم
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: بزرگترین هنر انقلاب این بود که توانست دشمنان بزرگ را از پناهگاههای راهبردی خارج و به سطوح عملیاتی وارد کند.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۶:۵۶
جهانگیری:
اصلاح‌طلبان برای همکاری در داخل نظام باید «اصول» را رعایت کنند
معاون اول رییس‌جمهور گفت: اصلاح‌طلبان باید اصولی را برای همکاری در داخل نظام رعایت کنند؛ یکی از مهمترین آن‌ها معیارهای امام خمینی(ره) نظیر مبارزه با استکبار، مبارزه با اشرافی‌گری و مبارزه با فساد است.