شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ Saturday, February 24, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۲۳:۱۲
شناسه خبر: ۴۶۵۹۰۰
 
کتاب بشارت های پیامبران گذشته به ظهور پیامبر اسلام منتشر شد
کتاب بشارت های پیامبران گذشته به ظهور پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله از سوی انتشارات بوستان کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، کتاب بشارت های پیامبران گذشته به ظهور پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله نوشته محمدعلی شهریاری فرد از سوی انتشارات مؤسسه بوستان کتاب چاپ و روانه بازار شد.

 

در مقدمه این کتاب آمده است: به اعتقاد مسلمانان پیامبران الهی همچون ابراهیم، موسی و عیسی، دین و آیین الهی را به ارمغان آوردند و با آمدن هر پیامبر نیز دین قبلی از اعتبار می افتد؛ زیرا پیامبران الهی در یک مسیر حرکت می کنند.

 

سؤال اصلی این است: همان طور که مسلمانان به پیامبران گذشته ایمان دارند و برنامه آنها را در طول برنامه پیامبرشان می دانند، آیا پیامبران گذشته نیز مژده به ظهور آخرین پیامبر داده اند؟ آیا می توانیم در این باره شواهدی در متون کنونی ادیان بیابیم؟ اگر بگوییم: این موضوع تحریف شده است، آیا می توان با نمونه هایی تحریف را اثبات کرد؟ و اگر موضوعی با این اهمیت وجود داشته باشد، باید در تاریخ شواهدی از دین داران وجود داشته باشد، آیا تاریخ نیز گواهی می دهد؟

 

ما با ادیان دیگر، مناظرات مختلفی داریم. برای نمونه، در کتاب های مقدس یهودیان و مسیحیان، بشارت های ظهور پیامبر خاتم صلی الهه علیه و آله آورده نشده یا تحریف شده است که اگر معتقدان مسیحی و یهودی به آن پی می بردند، حقیقت را همان گونه که هست، می پذیرفتند، مانند اثر بشارت عهدین که در مقدمه آن داستان هایی از مطالعه کنندگان این نوشته از چاپ های قبلی به چشم می خورد.

 

این کتاب در چهار فصل با عناوینی همچون «کلیات»، «بشارت های ادیان»، «حکایت تاریخ» و «دعوی اسلام بر بشارت پیامبران گذشته» تهیه و تنظیم شده است.

 

«یهودیت»، «مسیحیت»، «کتاب مقدس»، «برنابا»، «بشارت»، «بشارت های کتاب مقدس(عهد جدید و قدیم)»، «بشارت های برنابا»، «حکایت های قبل از اسلام»، «حکایت های بعد از اسلام»، «آیات مدعی بشارت» و «بشارت های موجود در منابع» از موضوعاتی هستند که در فصل های چهارگانه این کتاب مورد بررسی قرار گرفته اند.

 

در عصر جدید عالمان یهودی و مسیحی نشانه هایی از کتاب های مقدسشان از پیامبر خاتم حضرت محمد صلی الله علیه و آله یافتند و به دین اسلام گرویدند و برخی از آنان، کتاب هایی در این باره و دفاع از حقانیت اسلام نگاشتند.

 

اثر حاضر در پی آن است که بشارت های پیامبران گذشته از جمله حضرت موسی و عیسی علیهم السلام را درباره حضرت خاتم صلی الله علیه و آله بررسی کند. منبع اصلی این کاوش، کتاب مقدس رسمی به زبان فارسی است تا نشان دهد که در ظاهر همین کتاب مقدس نیز نشانه هایی از بشارت ها باقی مانده است.

 

کتاب بشارت های پیامبران گذشته به ظهور پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله نوشته محمدعلی شهریاری فرد با شمارگان 1150 جلد و به قیمت11000 تومان در 215 صفحه از سوی انتشارات مؤسسه بوستان کتاب منتشر شده است./907/پ202/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۱۰
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۷:۳۹
انتشار کتاب "عشق؛ فصل پایان"
انتشارات شهید کاظمی کتاب "عشق؛ فصل پایان" نوشته را به قیمت ۱۵۰۰۰ تومان منتشر کرده است
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۷:۲۴
معرفی کوتاه کتاب "همسایگی به سبک آفتاب"
نویسنده در این کتاب که سه فصل دارد در نظر دارد مسئله همسایگی را با رویکردی تحلیلی بررسی کند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۷:۱۵
معرفی کوتاه کتاب "دانش خانواده و جمعیت"
سرفصل‌های این کتاب: تشکیل خانواده قبل و حین ازدواج، تحکیم و ایمن‌سازی خانواده، فرزندآوری و فرزندپروری و جمعیت است.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۶:۵۸
چاپ دوم کتاب "حکومت جهانی خدا؛ هفتاد نکته کوتاه اعتقادی و اخلاقی"
کتاب "حکومت جهانی خدا؛ هفتاد نکته کوتاه اعتقادی و اخلاقی" نوشته آیت الله حایری شیرازی(ره) است.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۴:۵۰
در سالگرد رحلت آیت‌الله خوشوقت صورت گرفت؛
انتشار کتاب "پناهگاه طوفان"
کتاب "پناهگاه طوفان" نخستین یادنامه جامع درباره شخصیت آیت ‏الله خوشوقت این عالم ربانی، فقیه اخلاقی، همراه و یاور امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۴:۴۰
سلسله ياداشت‌هاي كتابشناسي(۳)؛
پاسخي براي دو قرن سكوت
كتاب خدمات متقابل ايران و اسلام اثر متفكر شهيد آيت الله مرتضي مطهري در پاسخ به كتاب دو قرن سكوت دكتر عبد الحسين زرين‌كوب نوشته شده است.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۲۳:۳۷
رییس مؤسسه کتابشناسی شیعه مطرح کرد؛
ادامه حیات علمی " الذریعه" و "اعیان الشیعه" در مؤسسه "کتابشناسی شیعه"
حجت الاسلام مختاری، مؤسسه کتابشناسی شیعه را ادامه حیات علمی دو اثر الذریعه و اعیان الشیعه دانست و گفت: یک دوره تاریخ علم مذهب شیعه در دانشنامه آثار شیعه معرفی شده است.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۲۳:۳۲
پژوهشگر متون اسلامی خواستار شد؛
تدوین پایان‌نامه‌ها با موضوع احیای متون اسلامی
حجت الاسلام محمودی خواستار تدوین پایان‌نامه‌ها با موضوع احیای متون اسلامی در مراکز علمی کشور شد و کتاب «تأسیس الشیعة لعلوم الإسلام» را از مهمترین منابع پژوهشی شیعی دانست.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۲۳:۲۸
نگاهی بر مجموعه "خصائص فاطمه الزهرا" اثر آیت الله"حائری سنقری"
این کتاب مهم‌ترین نگارش آیت الله حائری سنقری است و وی در این اثر کوشیده است تا روایات رسیده در مناقب، فضایل و خصائص صدیقه طاهره(س) را جمع کرده و به شرح و توصیف آنها بپردازد.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۲۳:۱۹
نگاهی بر تازه‌ترین اخبار دنیای نشر
برگزاری نمایشگاه کتاب سیستان و بلوچستان، برگزاری چهارمین جشن امضای «رهش» در جهرم و برگزاری مراسم رونمایی «پنجره از شب بيرون زده است» از عنوان های اخبار دنیای نشر هستند.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۲۳:۱۰
استقبال از تولیدات دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب در حوزه نشر
کتاب‌های منتشر شده دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب استقبال خوب مخاطبان حوزه نشر را در پی داشته است.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۰۸:۴۱
کتاب "حیرت‌ها و هدایت‌ها" به بازار نشر رسید
نویسنده در این پژوهش به دنبال بررسی عواملی است که شیعیان در تشخیص امام زمان خویش دچار سرگردانی شده‌اند.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۰۸:۳۷
چاپ دوم کتاب معناشناسی شناختی قرآن منتشر شد
چاپ دوم کتاب “معناشناسی شناختی قرآن” چهاردهمین کتاب گروه معرفت‌شناسی پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۰۸:۳۰
بررسی علل و عوامل زمینه‌ساز "حادثه فاطمیه" در یک اثر
حجت الاسلام شرفخانی، در کتاب «عبرت‌های فاطمیه» علل و عوامل زمینه‌ساز حادثه فاطمیه را تحلیل و بررسی کرده است.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۰۸:۲۵
آشنایی با دانشنامه فاطمی به مناسبت ایام فاطمیه
این اثر گرانسنگ با کوشش جمعی از محققان و استادان صاحب نظر در این حوزه و به همت پژوهشکده دانشنامه‌نگاری دینی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در شش جلد منتشر شده است.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۰۸:۲۱
چاپ ششم کتاب بازتاب جهانی انقلاب اسلامی منتشر شد
کتاب “بازتاب جهانی انقلاب اسلامی” اثر منوچهر محمدی، محقق گروه مطالعات انقلاب اسلامی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، به چاپ ششم خود رسید.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۰۸:۱۷
چاپ دوم کتاب نهیلیسم ابسورد منتشر شد
چاپ دوم کتاب “نهیلیسم ابسورد” در ادبیات داستانی غرب سیزدهمین کتاب گروه ادبیات و هنر پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۰۸:۱۰
مروری بر نکته‌هایی از "خطبه فدکیه" در کتاب "بهشت فدک"
کتاب «بهشت فدک؛ نکته‌هایی از خطبه فدکیه برای محبان فاطمی» شامل بخش‌های: یاس بهشتی، فاطمه (س)، بنیان‌گذار مکتب دفاع از ولایت، بهشت فدک و مسابقه است.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۰۸:۰۵
در نمایشگاه کتاب دین برگزار شد؛
مراسم رونمایی از جلدهای موسوعه الامامه فی نصوص اهل السنه درباره حضرت زهرا
مراسم رونمایی ازجلدهای ۲۱ تا ۲۵ موسوعه الامامه فی نصوص اهل السنه درباره زندگانی سیره اخلاقی، سیاسی، اجتماعی، فضایل حضرت زهرا در نمایشگاه کتاب دین قم برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۰۸:۰۱
آیت الله اعرافی:
نمایشگاه کتاب قم درخشان‌تر از سالهای گذشته است
مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: برپایی نمایشگاه کتاب در مصلی یعنی آمیخته شدن و پیوند مبانی دینی و معرفتی و همچنین این مکان سبب برجسته شدن نمایشگاه شده است.