Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - بهره گیری اثربخش از ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ Thursday, May 24, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۸/۲۶ - ۱۷:۲۷
شناسه خبر: ۴۶۱۹۹۶
 
مسؤول اعزام مبلغ آمل خبر داد:
بهره گیری اثربخش از ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر
مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل از بهره گیری اثربخش از ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر شهرستان آمل خبرداد و گفت: در طول سال و به صورت منظم اعزام روحانیان را به مناطق ویژه آسیب پذیر داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، حجت الاسلام بهروز خطیبی، مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل امروز در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان آمل که در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد، اظهار داشت: ضرورت دارد کارهای فرهنگی شایسته ای صورت گیرد که می تواند اثرگذاری ارزنده و خوبی داشته باشد.

وی از بهره گیری ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر شهرستان آمل خبر داد و بیان داشت: در طول سال و به صورت منظم اعزام روحانیان را به مناطق ویژه آسیب پذیر شهرستان و به ویژه امت آباد داریم.

حجت الاسلام خطیبی با بیان این که سلسله نشستهای پاسخ به سؤالات شرعی برگزار می شود، گفت: دو هیأت مذهبی در منطقه آسیب پذیر امت آباد فعال و مورد حمایت قرار دارد.

برگزاری سلسله نشستهای بصیرتی و معرفتی در مناطق آسیب پذیر

مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل ادامه داد: در طول سال و به مناسبتهای مذهبی نیز سلسله مراسمات بصیرتی و معرفتی در سطح مساجد مناطق آسیب پذیر صورت می گیرد.

وی با بیان این که فعالیتهای فرهنگی ارزنده ای در مناطق آسیب پذیر انجام می شود، گفت: ضرورت دارد در این حوزه ورود پیدا کرده و تلاش کنیم کارهای فرهنگی ویژه ای داشته باشیم.

استفاده از کارشناسان حوزه علمیه قم در منطقه آسیب پذیر امت آباد

استاد حوزه علمیه مازندران از برگزاری سلسله نشستهای مشاوره دینی در مناطق آسیب پذیر خبر داد و تصریح کرد: این نشست ها با هدف تبیین سبک زندگی اسلامی و توسعه فرهنگ دینی صورت می گیرد.

حجت الاسلام خطیبی اظهار داشت: توجه به پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ضرورت دارد که کلاسهای پیشگیری از اعتیاد با حضور کارشناسان امر برگزار می شود.

وی ادامه داد: همزمان با ماه محرم کارشناسان دینی از حوزه علمیه قم به منطقه آسیب پذیر امت آباد آمل اعزام شده و فعالیتهای تبلیغی و فرهنگی ارزنده ای در این منطقه صورت دادند.

مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل بر ضرورت آگاه سازی مردم نسبت به آسیبهای اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: نیاز است سطح اطلاعات و آگاهی مردم در مناطق آسیب پذیر نسبت به معضلات و آسیبها افزایش پیدا کند.

عزم جدی برای اشتغال جوانان وجود داشته باشد

حجت الاسلام خطیبی اظهار داشت: اشتغال جوانان در مناطق آسیب پذیر از اهمیت بسیاری برخوردار است که بیکاری در این مناطق به صلاح نبوده و ضرورت دارد برای توسعه اشتغال گامهای شایسته ای برداشته شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ترویج کار و تلاش زمینه ای برای کاهش آسیبهای اجتماعی در مناطق آسیب پذیر است، گفت: ضرورت دارد زمینه غنی سازی اوقات جوانان این مناطق در قالب ایجاد شغل فراهم شود.

وی تصریح کرد: فعالیتهای ارزنده ای از سوی اداره تبلیغات اسلامی و دیگر دستگاه های مرتبط در مناطق آسیب پذیر صورت گرفته است و عزم ما در راستای توسعه فعالیتها در این مناطق است که می تواند بازخوردهای خوبی داشته باشد.

راهکارهای کاهش آسیبهای اجتماعی بررسی شود

حسین احسانی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل در این جلسه اظهار داشت: راهکارهای کاهش آسیبهای اجتماعی در مناطق آسیب پذیر باید مورد بررسی دقیق و شایسته قرار گیرد.

وی تصریح کرد: کارهای خوبی برای ساماندهی مناطق آسیب پذیر امت آباد و رضوان 38 صورت گرفته و به حوزه های بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی توجه شده است.

احسانی خاطرنشان کرد: توانمندسازی مردم در مناطق آسیب پذیر از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید همه امور در راستای تحقق رفاه و آرامش مردم این مناطق باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل ادامه داد: ضرورت دارد از همه ظرفیتها و فرصتها برای بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر استفاده شود تا بتوانیم گامهای خوب و شایسته ای در این عرصه برداریم.

ضرورت بهره گیری از ظرفیت خیرین در بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر

حمزه قاسمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل در این جلسه، اظهار داشت: ضرورت دارد به مراکز آسیب پذیر و آسیب رسان توجه ویژه و شایسته ای صورت گیرد.

وی تصریح کرد: مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مناطق آسیب پذیر باید بررسی و حل شود که حضور در این مناطق بسیار اثربخش است و می تواند دستاوردهای خوبی داشته باشد.

قاسمی افزود: طرح پزشک خانواده شهری بخشی از مشکلات را در مناطق آسیب پذیر حل کرد و سبب شد بسیاری از افراد دارای شناسنامه و هویت شوند که افراد این مناطق مورد توجه ما هستند و خدمات بهداشت و درمان برای آنان انجام می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت خیرین در بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر اشاره کرد و بیان داشت: خدمت به مردم این مناطق برکات بسیاری دارد که ضرورت دارد گامهای شایسته ای در این راستا برداشته شود.

گفتنی است، بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر زمینه ای برای کاهش آسیبهای اجتماعی است که ضرورت دارد دستگاههای متولی توجه شایسته ای به این امر داشته باشند./1314/202/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۳/۲ - ۲۳:۳۵
امام جمعه گلوگاه:
اقتصاد مقاومتی سلاحی کارآمد در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است
حجت الاسلام پوررمضان خواستار رفتار توام با عمل مسؤولان در اجرای فرامین مقام معظم رهبری شد و گفت: اقتصاد مقاومتی سلاحی کارآمد در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن محسوب می شود و این مهم نیازمند برنامه ریزی، م...
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۷:۵۸
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران تاکید کرد؛
ضرورت حفظ نقش محوری روحانیت در مساجد
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با بیان این که محوریت روحانیت در مساجد باید حفظ شود، گفت: متاسفانه برخی ها در تلاش برای کمرنگ کردن نقش محوری روحانیت در جامعه اسلامی هستند.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۶:۳۰
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
مقامات آمریکایی در اندازه ای نیستند که برای ملت ایران تعیین تکلیف کنند
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که ملت بزرگ ایران اسلامی برای رسیدن به آرمان های انقلاب از همه موانع با قدرت عبور خواهد کرد، گفت: افرادی همچون ترامپ و یا دیگر مقامات دولت آمریکا کوچک تر از آ...
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۵:۵۲
امام جمعه بابل:
تبیین فرهنگ نماز سبب کاهش آسیب های اجتماعی می شود
حجت الاسلام والمسلمین روحانی تبیین فرهنگ نماز را سبب کاهش آسیب های اجتماعی دانست و گفت: باید برای اقامه نماز و تحکیم آن در جامعه تلاش کرد و این کار نیازمند بهره گیری از ظرفیت مردمی و کار پژوهشی مناسب ...
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۹:۰۷
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:
حوزه های علمیه در خط مقدم جبهه فرهنگی قرار دارند
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران با بیان این که امروز حوزه های علمیه در خط مقدم جبهه فرهنگی قرار دارند، گفت: باید از این ظرفیت ارزشمند دینی که به برکت انقلاب اسلامی فراهم شده در جهت تربیت و پرورش متخص...
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۵:۵۳
مدیر مدرسه علمیه محمدیه قائمشهر:
رسالت امروز حوزه پرورش طلاب نخبه انقلابی است
مدیر مدرسه علمیه محمدیه قائمشهر بقا و دوام دین را در گرو مجاهدت ها و تلاش های علمی حوزه های علمیه دانست و گفت: امروز حوزه های علمیه ضمن پرورش و تربیت طلاب فاضل و انقلابی باید در عرصه جهاد علمی نیز گ...
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۰:۳۴
پیام تسلیت آیت الله نظری در پی درگذشت قائم مقام دبیر شورای نگهبان
آیت الله نظری خادم الشریعه در پی درگذشت حاج محمد رضا علیزاده، قائم مقام دبیر شورای نگهبان پیام تسلیتی صادر کرد.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۹:۱۰
عضو شورای عالی حوزه علمیه مازندران:
منبرهای ماه رمضان فرصتی برای حمایت از دستاوردهای انقلاب است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران گفت: منبرهای ماه مبارک رمضان باید به فرصتی ارزشمند برای حمایت از انقلاب و دستاوردهای چهل ساله آن در برابر هجمه های سنگین دشمنان داخلی و خارجی تبدیل شود.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۷:۲۴
تولیت مدرسه امام حسین بابل:
عزت و سرافرازی در گرو اطاعت از ولایت فقیه است
حجت الاسلام تقی پور سرافرازی و عزت ملت ما را در اطاعت و اجرای دستورهای مقام معظم رهبری دانست و گفت: هر فرد، گروه و جریانی که از خط ولایت دور شد، خسران و بدبختی خود را در دنیا و هم قیامت برای خود خرید ...
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۴:۲۴
آیت الله طبرسی:
روزه خواری علنی در ماه رمضان دهن کجی به ارزش های الهی است
آیت الله طبرسی با بیان این که نیروی انتظامی باید با حرمت شکنان ماه مبارک رمضان در مناطق تفریحی و توریستی در استان برخورد قانونی کند، گفت: روزه خواری علنی دهن کجی آشکار به ارزش ها و احکام الهی است.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۴:۱۶
امام جمعه آمل:
ترویج و نشر فرهنگ قرآنی سبب پویایی جامعه می شود
حجت الاسلام مرتضوی گفت: انتخاب مسیر صحیح و رسیدن به پویایی، رشد و شکوفایی زندگی سالم فردی و اجتماعی نیازمند ترویج و نشر فرهنگ قرآنی است.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۸:۵۱
انتقاد امام جمعه بابل از دخالت برخی نمایندگان مجلس در عزل و نصب مدیران استان
حجت الاسلام والمسلمین روحانی با انتقاد از دخالت برخی از نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی در عزل و نصب مدیران، گفت: متاسفانه برخی از نمایندگان به جای پیگیری مشکلات و انجام امور محوله بر اساس قان...
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۲:۵۵
عضو شورای حوزه علمیه مازندران مطرح کرد؛
جلوگیری از جنایت های صهیونیسم نیازمند اقدام عملی امت اسلامی
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با تاکید بر این‌که تنها راه نجات مردم فلسطین، مقاومت است، گفت: همه کشورهای اسلامی باید از مواضع ظاهری پرهیز کنند و در اقدامی عملی در برابر جنایت های صهیونیست های کودک کش ...
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۰۰:۱۱
مدیر مدرسه علمیه امام صادق قائمشهر خبر داد؛
اعزام ٢٢ نفر از طلاب حافظ قرآن به نجف اشرف
مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) کوتنا قائمشهر از اعزام ۲۲ نفر از طلاب این مدرسه برای حفظ قرآن کریم به نجف اشرف خبر داد.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۳:۵۰
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس اهانت بزرگی به امت اسلامی است
حجت الاسلام والمسلمین معلمی انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را اهانت بزرگی به امت اسلامی دانست و گفت: کشورهای اسلامی باید با اقدامات عملی خود جلوی این گونه جسارت های آشکار آمریکا و رژیم صهیونیستی را...
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۳:۴۸
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق بهشهر:
ماه رمضان فرصتی برای تعامل بیشتر روحانیت با مردم است
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق(ع) بهشهر با بیان این که طولانی بودن منبر سبب بی حوصلگی و خستگی مخاطب خواهد شد، گفت: مبلغان دینی باید ضمن شناخت دقیق مخاطب از بیان مطالب بدون سند و غیر قابل فهم پرهیز کنند. ...
۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۱۷:۲۱
با اقامه نماز از سوی آیت الله نظری؛
پیکر قائم مقام دبیر شورای نگهبان تشییع و به خاک سپرده شد
پیکر مرحوم حاج محمد رضا علیزاده سوادکوهی، قائم مقام دبیر شورای نگهبان بعد از ظهر امروز و پس از اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه در زیراب سوادکوه تشییع و به خاک سپرده شد.
۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۱۵:۲۳
آیت الله طبرسی:
مرتجعین منطقه با همراهی ‌آمریکا درپی یهودی سازی قدس هستند
آیت الله طبرسی با بیان این که متأسفانه امروز اعراب وابسته در منطقه حامی صهیونیست های جنایت کار شده اند، گفت: سران دیکتاتور و مرتجع عرب با همراهی آمریکا به دنبال یهودی سازی قدس شریف هستند.
۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۱۵:۰۹
پیام تسلیت آیت الله طبرسی در پی درگذشت قائم مقام دبیر شورای نگهبان
در پی درگذشت حاج محمدرضا علیزاده، عضو حقوقدان و قائم مقام دبیر شورای نگهبان، آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران و محمد اسلامی، استاندار پیام تسلیت مشترکی صادر کردند.
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۲۳:۱۶
پس از تحمل یک دوره بیماری؛
عضو باسابقه شورای نگهبان درگذشت| جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری
حاج محمد رضا علیزاده سوادکوهی، عضو باسابقه شورای نگهبان عصر امروز پس تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.