Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - بهره گیری اثربخش از ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ Tuesday, August 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۸/۲۶ - ۱۷:۲۷
شناسه خبر: ۴۶۱۹۹۶
 
مسؤول اعزام مبلغ آمل خبر داد:
بهره گیری اثربخش از ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر
مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل از بهره گیری اثربخش از ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر شهرستان آمل خبرداد و گفت: در طول سال و به صورت منظم اعزام روحانیان را به مناطق ویژه آسیب پذیر داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، حجت الاسلام بهروز خطیبی، مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل امروز در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان آمل که در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد، اظهار داشت: ضرورت دارد کارهای فرهنگی شایسته ای صورت گیرد که می تواند اثرگذاری ارزنده و خوبی داشته باشد.

وی از بهره گیری ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر شهرستان آمل خبر داد و بیان داشت: در طول سال و به صورت منظم اعزام روحانیان را به مناطق ویژه آسیب پذیر شهرستان و به ویژه امت آباد داریم.

حجت الاسلام خطیبی با بیان این که سلسله نشستهای پاسخ به سؤالات شرعی برگزار می شود، گفت: دو هیأت مذهبی در منطقه آسیب پذیر امت آباد فعال و مورد حمایت قرار دارد.

برگزاری سلسله نشستهای بصیرتی و معرفتی در مناطق آسیب پذیر

مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل ادامه داد: در طول سال و به مناسبتهای مذهبی نیز سلسله مراسمات بصیرتی و معرفتی در سطح مساجد مناطق آسیب پذیر صورت می گیرد.

وی با بیان این که فعالیتهای فرهنگی ارزنده ای در مناطق آسیب پذیر انجام می شود، گفت: ضرورت دارد در این حوزه ورود پیدا کرده و تلاش کنیم کارهای فرهنگی ویژه ای داشته باشیم.

استفاده از کارشناسان حوزه علمیه قم در منطقه آسیب پذیر امت آباد

استاد حوزه علمیه مازندران از برگزاری سلسله نشستهای مشاوره دینی در مناطق آسیب پذیر خبر داد و تصریح کرد: این نشست ها با هدف تبیین سبک زندگی اسلامی و توسعه فرهنگ دینی صورت می گیرد.

حجت الاسلام خطیبی اظهار داشت: توجه به پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ضرورت دارد که کلاسهای پیشگیری از اعتیاد با حضور کارشناسان امر برگزار می شود.

وی ادامه داد: همزمان با ماه محرم کارشناسان دینی از حوزه علمیه قم به منطقه آسیب پذیر امت آباد آمل اعزام شده و فعالیتهای تبلیغی و فرهنگی ارزنده ای در این منطقه صورت دادند.

مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل بر ضرورت آگاه سازی مردم نسبت به آسیبهای اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: نیاز است سطح اطلاعات و آگاهی مردم در مناطق آسیب پذیر نسبت به معضلات و آسیبها افزایش پیدا کند.

عزم جدی برای اشتغال جوانان وجود داشته باشد

حجت الاسلام خطیبی اظهار داشت: اشتغال جوانان در مناطق آسیب پذیر از اهمیت بسیاری برخوردار است که بیکاری در این مناطق به صلاح نبوده و ضرورت دارد برای توسعه اشتغال گامهای شایسته ای برداشته شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ترویج کار و تلاش زمینه ای برای کاهش آسیبهای اجتماعی در مناطق آسیب پذیر است، گفت: ضرورت دارد زمینه غنی سازی اوقات جوانان این مناطق در قالب ایجاد شغل فراهم شود.

وی تصریح کرد: فعالیتهای ارزنده ای از سوی اداره تبلیغات اسلامی و دیگر دستگاه های مرتبط در مناطق آسیب پذیر صورت گرفته است و عزم ما در راستای توسعه فعالیتها در این مناطق است که می تواند بازخوردهای خوبی داشته باشد.

راهکارهای کاهش آسیبهای اجتماعی بررسی شود

حسین احسانی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل در این جلسه اظهار داشت: راهکارهای کاهش آسیبهای اجتماعی در مناطق آسیب پذیر باید مورد بررسی دقیق و شایسته قرار گیرد.

وی تصریح کرد: کارهای خوبی برای ساماندهی مناطق آسیب پذیر امت آباد و رضوان 38 صورت گرفته و به حوزه های بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی توجه شده است.

احسانی خاطرنشان کرد: توانمندسازی مردم در مناطق آسیب پذیر از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید همه امور در راستای تحقق رفاه و آرامش مردم این مناطق باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل ادامه داد: ضرورت دارد از همه ظرفیتها و فرصتها برای بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر استفاده شود تا بتوانیم گامهای خوب و شایسته ای در این عرصه برداریم.

ضرورت بهره گیری از ظرفیت خیرین در بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر

حمزه قاسمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل در این جلسه، اظهار داشت: ضرورت دارد به مراکز آسیب پذیر و آسیب رسان توجه ویژه و شایسته ای صورت گیرد.

وی تصریح کرد: مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مناطق آسیب پذیر باید بررسی و حل شود که حضور در این مناطق بسیار اثربخش است و می تواند دستاوردهای خوبی داشته باشد.

قاسمی افزود: طرح پزشک خانواده شهری بخشی از مشکلات را در مناطق آسیب پذیر حل کرد و سبب شد بسیاری از افراد دارای شناسنامه و هویت شوند که افراد این مناطق مورد توجه ما هستند و خدمات بهداشت و درمان برای آنان انجام می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت خیرین در بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر اشاره کرد و بیان داشت: خدمت به مردم این مناطق برکات بسیاری دارد که ضرورت دارد گامهای شایسته ای در این راستا برداشته شود.

گفتنی است، بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر زمینه ای برای کاهش آسیبهای اجتماعی است که ضرورت دارد دستگاههای متولی توجه شایسته ای به این امر داشته باشند./1314/202/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۲۲:۲۹
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران:
مبلغان دینی از بیان مطالب غیر مستدل به شدت پرهیز کنند
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با بیان این که مبلغان دینی باید از بیان مطالب غیر مستدل و مستند به شدت پرهیز کنند، گفت: امروز جوانان به راحتی مطلبی را نمی پذیرند بلکه باید مبلغان دینی مطالبی که بیان م...
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۴:۰۵
معاون فرهنگی تبلیغی اوقاف مازندران:
بهره گیری از توان روحانیت، اثرگذاری برنامه فرهنگی را دو چندان می کند
معاون فرهنگی تبلیغی اوقاف مازندران با بیان این که حضور روحانیت در هر برنامه ای موفقیت آن را چندین برابر خواهد کرد، گفت: تجربه ثابت کرده در هر طرح و برنامه فرهنگی اگر از توان روحانیت استفاده مناسب شود ...
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۱:۴۸
عضو شورای حوزه علمیه مازندران تأکید کرد؛
ضرورت بهره گیری از ظرفیت تبلیغی حوزه علمیه در گسترش فرهنگ زکات
عضو شورای حوزه علمیه مازندران به ظرفیت بالای حوزه های علمیه در نهادینه کردن فرهنگ پرداخت زکات در جامعه اشاره کرد و گفت: حوزه های علمیه بهترین ظرفیت تبلیغی در جهت پرداختن به این موضوع مهم دینی را در اخ...
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۱۱
امام جمعه بابلسر تأکید کرد؛
ضرورت حفظ و تقویت روحیه مطالبه گری جوانان مؤمن و انقلابی
امام جمعه بابلسر ضمن تشویق جوانان به داشتن روحیه مطالبه گری، گفت: جوانان مؤمن و انقلابی در کنار مردم با هوشیاری و بصیرت و بدون تخریب، روحیه مطالبه گری خود را تقویت و ترویج دهند.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۰۸
مسؤول مدرسه علمیه گتاب بابل:
نا کارآمدی برخی از دستگاه ها منجر به شعله ور شدن جرایم اقتصادی شده است
مسؤول مدرسه علمیه گتاب بابل با بیان این که نا کارآمدی برخی از دستگاه های اجرایی منجر به شعله ور شدن جرایم اقتصادی شده است، گفت: باید با افرادی که با بی تدبیری خود موجب بروز مشکلاتی برای مردم شده اند ب...
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۲۲:۳۹
به مدت یک هفته؛
طرح میثاق طلبگی در مدرسه علمیه بهشهر برگزار می شود
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران از برگزاری مرحله دوم طرح میثاق طلبگی از روز جمعه دوم شهریور در بهشهر خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۲۲:۳۰
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران:
پویایی و بالندگی حوزه در گرو توجه به تحقیق و پژوهش است
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران با بیان این که همه فعالیت های حوزه با تحقیق و پژوهش عجین شده است، گفت: حوزه بدون پژوهش نمی تواند جایگاه علمی خود را در میان دیگر مراکز آموزشی جامعه اسلامی حفظ کند.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۳:۵۱
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران:
طلبه در تراز انقلاب اسلامی باید نخبه و مهذب باشد
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که یک طلبه در تراز انقلاب اسلامی باید نخبه، مهذب، اخلاقی و با تقوا باشد، گفت: زهد و تقوا باید شاخصه یک طلبه انقلابی باشد تا دیگران از او الگو برداری کنن...
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۵:۳۹
امام جمعه رشت:
عدم نظارت صحیح سبب بروز رانت خواری در نظام بانکی کشور شد
امام جمعه رشت با بیان این که عدم نظارت صحیح موجب بروز رانت خواری در نظام بانکی کشور شده است، گفت: متأسفانه عده ای در همین نظام بانکی وام های کلان می گیرند اما مردم با مشکلات بسیاری مواجه هستند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۵:۲۹
آیت الله طبرسی:
ملت ایران با قدرت در برابر زیاده خواهی آمریکا خواهد ایستاد
آیت الله طبرسی با تأکید براین که ملت بزرگ ایران با قدرت در برابر زیاده خواهی های آمریکا خواهد ایستاد، گفت: این ملت هیچ گاه تسلیم زیاده خواهی های آمریکا نخواهد شد.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۲:۵۲
مسؤول مدرسه علمیه مصطفی خان ساری:
همراهی مردم و روحانیت پشتوانه محکمی برای نظام اسلامی است
مسؤول مدرسه علمیه مصطفی خان ساری با بیان این که تا زمانی که مردم و روحانیت با هم متحد باشند، هیچ یک از خواب های آشفته دشمنان علیه انقلاب و نظام اسلامی تعبیر نخواهد شد، گفت: فاصله گرفتن این دو قشر اثرگ...
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۲۲:۳۳
نماینده مجلس:
مسؤولان به مطالبات اقتصادی مردم توجه کنند
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات مردم در حوزه اقتصادی و اعتراض آنها نسبت به مشکلات به وجود آمده در این بخش، گفت: باید به حرف و درد و دل معترضین به مسائل اقتصادی کشور گوش داد. ...
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۰:۲۹
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
ملت بزرگ ایران تسلیم زیاده خواهی های آمریکا نخواهد شد
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که امروز دشمن در جنگ اقتصادی خود با ملت ایران همه توان خود را به کار گرفته تا ما را تسلیم کند، گفت: آمریکای جنایت کار باید بداند که ملت بزرگ ایران هیچ گاه تسل...
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۲۲:۲۶
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی خبر داد؛
تقویت سطوح عالی و رشته های تخصصی در حوزه علمیه مازندران
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی با اشاره به این که تقویت سطوح عالی و رشته های تخصصی در حوزه علمیه مازندران از جمله مهمترین برنامه های ما در دوره جدید است، گفت: خوشبختانه بسترهای لازم نیز به منظور تحقیق...
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۴:۰۹
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:
کاهش آسیب های اجتماعی در گرو ارتقای فرهنگی و حل مشکلات معیشتی است
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: کاهش آسیب های اجتماعی در گرو ارتقای فرهنگی و حل مشکلات معیشتی جامعه است.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۱:۵۸
امام جمعه بابلسر:
برخورد قاطع دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی مهمترین خواسته مردم است
امام جمعه بابلسر، برخورد قاطع دستگاه قضا با اخلال گران اقتصادی را مهمترین خواسته امروز مردم دانست و گفت: همان طور که رهبری معظم انقلاب فرمودند مسؤولان باید به طور کاملاً قانونی و با قاطعیت با مفسدان ا...
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۰:۰۱
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران:
نشاط علمی حوزه در گرو علاقه، انگیزه و اهتمام طلاب است
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که بروز و ظهور نشاط علمی در حوزه با انرژی، نظم، اهتمام و جدیت طلاب پدید می آید، گفت: اگر یک طلبه تلاش کند همه این موارد به طور دقیق مورد توجه قرار گیرد ب...
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۲۱:۵۸
حوزه علمیه مازندران با صدور بیانیه ای؛
ضرورت برخورد قاطع مسؤولان با اخلالگران اقتصادی
مدیریت حوزه علمیه مازندران امروز با صدور بیانیه ای بر ضرورت تبعیت مسؤولان از رهنمودهای مقام معظم رهبری در برخورد با مفسدان و مخلال اقتصادی کشور تأکید کرد.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۲۱:۵۵
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
مذاکره با آمریکا دستاوردی جز ذلت و خواری ندارد
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که بهترین راه خنثی کردن توطئه دشمنان، ایستادگی و مقاومت در برابر سیاست های خصمانه آمریکایی ها است، گفت: مذاکره با آمریکا دستاوردی جز ذلت و خواری برای ملت ها ن...
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۲۱:۵۲
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:
حوزه های علمیه در خط مقدم جبهه فرهنگی قرار دارند
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران با تأکید براین که امروز تحصیل در حوزه های علمیه یکی از بهترین و مؤثرترین راه های ترویج و گسترش دین است، گفت: طلاب حوزه باید پرچم دار ترویج و گسترش معارف الهی در جامعه ...