Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - بهره گیری اثربخش از ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ Friday, October 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۸/۲۶ - ۱۷:۲۷
شناسه خبر: ۴۶۱۹۹۶
 
مسؤول اعزام مبلغ آمل خبر داد:
بهره گیری اثربخش از ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر
مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل از بهره گیری اثربخش از ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر شهرستان آمل خبرداد و گفت: در طول سال و به صورت منظم اعزام روحانیان را به مناطق ویژه آسیب پذیر داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، حجت الاسلام بهروز خطیبی، مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل امروز در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان آمل که در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد، اظهار داشت: ضرورت دارد کارهای فرهنگی شایسته ای صورت گیرد که می تواند اثرگذاری ارزنده و خوبی داشته باشد.

وی از بهره گیری ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر شهرستان آمل خبر داد و بیان داشت: در طول سال و به صورت منظم اعزام روحانیان را به مناطق ویژه آسیب پذیر شهرستان و به ویژه امت آباد داریم.

حجت الاسلام خطیبی با بیان این که سلسله نشستهای پاسخ به سؤالات شرعی برگزار می شود، گفت: دو هیأت مذهبی در منطقه آسیب پذیر امت آباد فعال و مورد حمایت قرار دارد.

برگزاری سلسله نشستهای بصیرتی و معرفتی در مناطق آسیب پذیر

مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل ادامه داد: در طول سال و به مناسبتهای مذهبی نیز سلسله مراسمات بصیرتی و معرفتی در سطح مساجد مناطق آسیب پذیر صورت می گیرد.

وی با بیان این که فعالیتهای فرهنگی ارزنده ای در مناطق آسیب پذیر انجام می شود، گفت: ضرورت دارد در این حوزه ورود پیدا کرده و تلاش کنیم کارهای فرهنگی ویژه ای داشته باشیم.

استفاده از کارشناسان حوزه علمیه قم در منطقه آسیب پذیر امت آباد

استاد حوزه علمیه مازندران از برگزاری سلسله نشستهای مشاوره دینی در مناطق آسیب پذیر خبر داد و تصریح کرد: این نشست ها با هدف تبیین سبک زندگی اسلامی و توسعه فرهنگ دینی صورت می گیرد.

حجت الاسلام خطیبی اظهار داشت: توجه به پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ضرورت دارد که کلاسهای پیشگیری از اعتیاد با حضور کارشناسان امر برگزار می شود.

وی ادامه داد: همزمان با ماه محرم کارشناسان دینی از حوزه علمیه قم به منطقه آسیب پذیر امت آباد آمل اعزام شده و فعالیتهای تبلیغی و فرهنگی ارزنده ای در این منطقه صورت دادند.

مسؤول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی آمل بر ضرورت آگاه سازی مردم نسبت به آسیبهای اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: نیاز است سطح اطلاعات و آگاهی مردم در مناطق آسیب پذیر نسبت به معضلات و آسیبها افزایش پیدا کند.

عزم جدی برای اشتغال جوانان وجود داشته باشد

حجت الاسلام خطیبی اظهار داشت: اشتغال جوانان در مناطق آسیب پذیر از اهمیت بسیاری برخوردار است که بیکاری در این مناطق به صلاح نبوده و ضرورت دارد برای توسعه اشتغال گامهای شایسته ای برداشته شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ترویج کار و تلاش زمینه ای برای کاهش آسیبهای اجتماعی در مناطق آسیب پذیر است، گفت: ضرورت دارد زمینه غنی سازی اوقات جوانان این مناطق در قالب ایجاد شغل فراهم شود.

وی تصریح کرد: فعالیتهای ارزنده ای از سوی اداره تبلیغات اسلامی و دیگر دستگاه های مرتبط در مناطق آسیب پذیر صورت گرفته است و عزم ما در راستای توسعه فعالیتها در این مناطق است که می تواند بازخوردهای خوبی داشته باشد.

راهکارهای کاهش آسیبهای اجتماعی بررسی شود

حسین احسانی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل در این جلسه اظهار داشت: راهکارهای کاهش آسیبهای اجتماعی در مناطق آسیب پذیر باید مورد بررسی دقیق و شایسته قرار گیرد.

وی تصریح کرد: کارهای خوبی برای ساماندهی مناطق آسیب پذیر امت آباد و رضوان 38 صورت گرفته و به حوزه های بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی توجه شده است.

احسانی خاطرنشان کرد: توانمندسازی مردم در مناطق آسیب پذیر از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید همه امور در راستای تحقق رفاه و آرامش مردم این مناطق باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل ادامه داد: ضرورت دارد از همه ظرفیتها و فرصتها برای بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر استفاده شود تا بتوانیم گامهای خوب و شایسته ای در این عرصه برداریم.

ضرورت بهره گیری از ظرفیت خیرین در بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر

حمزه قاسمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل در این جلسه، اظهار داشت: ضرورت دارد به مراکز آسیب پذیر و آسیب رسان توجه ویژه و شایسته ای صورت گیرد.

وی تصریح کرد: مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مناطق آسیب پذیر باید بررسی و حل شود که حضور در این مناطق بسیار اثربخش است و می تواند دستاوردهای خوبی داشته باشد.

قاسمی افزود: طرح پزشک خانواده شهری بخشی از مشکلات را در مناطق آسیب پذیر حل کرد و سبب شد بسیاری از افراد دارای شناسنامه و هویت شوند که افراد این مناطق مورد توجه ما هستند و خدمات بهداشت و درمان برای آنان انجام می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت خیرین در بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر اشاره کرد و بیان داشت: خدمت به مردم این مناطق برکات بسیاری دارد که ضرورت دارد گامهای شایسته ای در این راستا برداشته شود.

گفتنی است، بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر زمینه ای برای کاهش آسیبهای اجتماعی است که ضرورت دارد دستگاههای متولی توجه شایسته ای به این امر داشته باشند./1314/202/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۶:۳۸
نماینده ولی فقیه در گیلان:
زائران اربعین حسینی از مجادلات قومیتی پرهیز کنند
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان این که زوار اربعین حسینی باید از مجادلات قومیتی پرهیز کنند، گفت: زائران حسینی باید یکدیگر را به اسلام و قرآن دعوت کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۲۷
امام جمعه رشت:
مشکلات اقتصادی کشور نتیجه بی تدبیری برخی مسؤولان است
امام جمعه رشت با بیان این که ملت بزرگ ایران پس از انقلاب اسلامی هیچ گاه با کمبود مایحتاج مواجه نبوده است، گفت: اگر امروز گرانی و مشکلات اقتصادی در کشورمان وجود دارد نتیجه بی تدبیری برخی مسؤولان است.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۲۲
آیت الله طبرسی با تأکید بر توجه مسؤولان به عمل گرایی:
نمی توان کشور را با وعده و سخنرانی اداره کرد
امام جمعه ساری با تأکید بر این که نمی توان کشور را با وعده و سخنرانی اداره کرد، گفت: دوره این گونه حرف ها گذشته است و مسؤولان باید در عمل وعده های خود را ثابت کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۲:۳۵
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
انسان های ذلیل در برابر طاغوت سر تسلیم فرود می آورند
حجت الاسلام لائینی با بیان این که انسان های ذلیل در برابر طاغوت سر تسلیم فرود می آورند و اطلاعت می کنند، گفت: اما در دین الهی انسان ها تنها خداوند متعال را می پرستند و در برابر عظمت او سر خم می کنند. ...
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۲:۲۷
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:
حفظ و تقویت کارآمدی نظام رسالت امروز حوزه های علمیه است
حجت الاسلام غفاری با تأکید بر این که هدف اصلی همه مراکز و پایگاه های مهم دینی و فرهنگی کشور باید حفظ اسلام و انقلاب باشد، گفت: ظرفیت های بسیاری در این مراکز مهم وجود دارد که باید شناسایی و در جهت تقو...
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۲:۲۳
حجت الاسلام طبرسی خبر داد؛
فعالیت ۴۰ مشاور در مرکز مشاوره حوزه علمیه مازندران
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران از فعالیت ۴۰ مشاور در مرکز مشاوره حوزه علمیه استان خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۹:۴۷
مسؤول مدرسه علمیه مصطفی خان ساری:
روزمرگی و بی هدفی آسیبی جدی برای طلاب است
مسؤول مدرسه علمیه مصطفی خان ساری با تأکید بر این که روزمرگی و بی هدفی یک آسیب جدی برای طلاب است، گفت: کسی که وارد حوزه می شود باید همه توان خود را برای فراگیری علم دین به کار گیرد و از امور حاشیه ای ک...
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۲:۴۶
آیت الله نظری:
قوام و رونق علمی حوزه بر پایه سنت ها استوار است
آیت الله نظری خادم الشریعه با تأکید بر این که سنت های قدیمی نباید در حوزه های علمیه کمرنگ شود، گفت: قوام، پایه و رکن اصلی فعالیت های علمی حوزه بر مبنای همین سنت های ارزشمند بنا شده است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۲:۱۷
مدیر مدرسه علمیه امام علی ساری:
رسالت امروز حوزه پرورش طلاب نخبه و مهذب است
مدیر مدرسه علمیه امام علی(ع) ساری با بیان این که جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به طلاب مهذب و انقلابی نیازمند است، گفت: طلبه با اخلاق و نخبه بیشتر مورد توجه جامعه قرار خواهد گرفت و بهتر می تواند در...
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۰۹
امام جمعه رامسر:
fatf بسترهای نفوذ دشمن در کشور را فراهم می کند
امام جمعه رامسر به تلاش دشمن برای نفوذ و سلطه بر ملت ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: تسلیم شدن در برابر خواسته های دشمن زمینه را برای نفوذ معاندان نظام فراهم می کند.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۲:۵۲
در ساختمان جدید؛
دفتر مرکز مشاوره حوزه علمیه مازندران آغاز به کار کرد
دفتر مرکز مشاوره حوزه علمیه مازندران امروز در ساختمان جدید مدیریت حوزه علمیه استان در ساری آغاز به کار کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۲۳
مسؤول مدرسه علمیه آیت الله صالحی ساری:
القای رسیدن کشور به بن بست حرف دشمن است
مسؤول مدرسه علمیه آیت الله صالحی ساری با بیان این که القای رسیدن کشور به بن بست حرف دشمن است، گفت: متأسفانه چنین سخنانی از سوی برخی ها در داخل به طور مداوم تکرار می شود.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۲۰
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران تأکید کرد؛
ضرورت بهره گیری روحانیت از ابزارهای نوین تبلیغی
حجت الاسلام شکریان با اشاره به این که تبلیغ دین در شرایط امروز جامعه نیازمند ابزار مناسب و کارآمد است، گفت: مبلغان دینی باید در کنار بهره گیری مناسب از شیوه های سنتی تبلیغ دین که بسیار نیز اثرگذار است...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۱۲
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران:
منبرهای طولانی و بی محتوا از آسیب های جدی در تبلیغ است
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران، منبرهای طولانی و بی محتوا را از جمله مهم ترین آسیب های تبلیغی دانست.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۳:۰۸
آیت الله طبرسی:
پیاده روی اربعین پیام روشنی برای دشمنان و بدخواهان اسلام ناب دارد
آیت الله طبرسی با اشاره به این که پیاده روی میلیونی اربعین حسینی حاوی پیام روشنی برای دشمنان و بدخواهان اسلام ناب است، گفت: موج عظیمی که به واسطه پیاده روی اربعین حسینی ایجاد می شود کاخ های سست سلطه گ...
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۱۶
امام جمعه نور:
اربعین نماد بزرگترین اجتماع شیعیان است
امام جمعه نور با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی، درک جایگاه اربعین حسینی را از صفات متقین دانست و گفت: اربعین نماد بزرگترین اجتماع شیعیان است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۰۳
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:
روحانیت اثرگذار و مطمئن ترین پشتیبان انقلاب اسلامی است
حجت الاسلام شکریان با بیان این که روحانیت اثرگذار و مطمئن ترین پشتیبان انقلاب اسلامی در عرصه ها و صحنه های مختلف بوده است، گفت: روحانیت همواره با بصیرت دهی و آگاهی بخشی خود به دفاع از انقلاب و آرمان ه...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۳:۱۰
آیت الله طبرسی:
مردمی بودن مهمترین ویژگی نیروی انتظامی است
آیت الله طبرسی مردمی بودن را یکی از ویژگی های نیروی انتظامی کشورمان دانست و گفت: پلیس با تعامل و ارتباط سازنده تر با مردم می تواند در تقویت اعتماد و اطمینان مردم نسبت به خود اثرگذار تر باشد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۳:۰۲
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
دولت ضعیف است و نیاز به نیروی جهادی دارد
نماینده مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که مدیران خسته و ناتوان فرصت را به دیگران واگذار کنند، گفت: متأسفانه دولت ضعیف است و نیاز به نیروی جهادی دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۲:۵۵
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:
حوزه منبع عظیم فقهی برای تأمین نیازهای روز جامعه است
حجت الاسلام غفاری با بیان این که حوزه علمیه با تکیه بر منبع عظیم دینی و فقهی ظرفیت بالایی برای تأمین نیازهای روز جامعه است، گفت: باید ورود حوزه به مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه بیشتر شود.