جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ Friday, May 26, 2017 - ساعت:
دیگر رسانه ها /
چگونه روند منتظرپروری در مساجد کند می شود؟
استاد و کارشناس مباحث مهدوی:

نوگرا نبودن در انتقال آموزه‌های دینی، فقدان روح موعودباوری و انحصار برنامه های مهدوی در برنامه های خاصی همانند دعای ندبه، انگيزشي نبودن و ايستايي برنامه های معرفتی، از آسیب هایی است که روند روبه رشد منتظرپروری در مساجد را کند می کند.
جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۰:۰۰
حرکت چرخ راکد اقتصاد با آموزه های اسلامی ممکن می شود
عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:

دین اسلام نسبت به مباحث مربوط به اقتصاد دقت فراوانی را اعمال کرده است. امروز اگر بتوانیم بر اساس همان چیزی که در دین به عنوان اصول اقتصادی و بازار کسب معرفی شده حرکت کنیم چرخ راکد اقتصاد به چرخش در می آید.
جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۲۵:۰۰
چهار نكته!
سرمقاله؛

رابرت فيسك در مقاله ‌اي در روزنامه انگليسي زبان اينديپندنت مي نويسد: «مقامات سعودي از اينكه يك ايراني خردمند و يك انتخابات آزاد به پيروزي رسيده است به وحشت افتاده ‌اند.
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵:۰۰
چگونه می‌توان سالانه ۹۵۵هزار شغل ایجاد کرد؟
تحلیلی؛

یک اقتصاددان و استاد دانشگاه علامه طباطبایی معتقد است: دولت منتخب برای تحقق اهداف اشتغالزایی خود ناگزیر به اجرای ۳ اقدام است.
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۰:۰۰
نظر آیت‌الله بروجردی درباره ولایت‌ فقیه
گفت و گو؛

"احوال آیت‌الله خامنه‌ای چطور است؟" این اولین جمله‌ای بود که بعد از دیدار با مرحوم آیت‌الله صابری همدانی در اواخر عمر بر زبان آورد و احوال رهبر معظم انقلاب را می‌پرسید.
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰:۰۰
رویارویی آمریکا با ایران از جیب اعراب
یادداشت؛

ترامپ از آغاز تبلیغات انتخاباتی خود کشورهای عربی و مخصوصاً اعضای شورای همکاری خلیج فارس را تهدید کرده بود که در صورت عدم‌ فرمانبرداری از تصمیمات آمریکا، آنها را مجازات خواهد کرد.
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۰:۰۰
دولتِ آینده، دولتِ کار
یادداشت؛

اگر دولت یازدهم، دولتی موفق و کارآمد بود این حجم از مخالفین نباید وجود می‌داشت و نامزد رقیب باید با رأی بسیار کمتری مواجه می‌شد. دولت یازدهم باید از خود سؤال کند که چرا وضعیت آرا چنین است.
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۰:۰۰
 پلی برای فتح خرمشهرها

اعتماد به سرمایه‌های انسانی و پتانسیل‌های موجود در کشور، از ناممکن‌ها «ممکن» ساخت و پیروزیِ عملیات بیت‌المقدس، پلی شد برای فتح سایر خرمشهرها.
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۰:۰۰
۱۱۰ میلیارد برای خرید سلاح یا پاداش فحاشی به ایران
سفر ترامپ به منطقه از نگاهی دیگر؛

سفر ترامپ به عربستان با عقد قرارداد ۱۱۰ میلیارد دلاری به پایان رسید اما آیا ریاض به این تسلیحات نیاز داشت یا آنکه قرارداد امضا شده پاداشی بود که آل سعود برای فحاشی های«دونالد»به وی پرداخت؟
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰:۰۰
سهم ما از بازار جهانی کتاب
در یک میزگرد بررسی شد؛

نویسندگان حاضر در میزگرد مهر می‌گویند دوره این سبک ادبیاتی که در ایران تولید می‌شود به ویژه در زمینه داستان کوتاه، در دنیا تمام شده و وقتی ادبیات در داخل متقاضی ندارد در خارج هم نخواهد داشت.
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰:۰۰