Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ Thursday, June 21, 2018 - ساعت:
دیگر رسانه ها /
مرجعیت از دیروز تا امروز و چالش‌های پیش رو
یادداشت؛

آینده مرجعیت پویا و تأثیرگذار، از آنِ مرجعیتی است که فرا فرقه‌ای، وحدت‌گرا، دارای زبان تفاهمی و ارتباطی مناسب، آشنا با تحولات فکری - اجتماعی و فرهنگی جهان و مستقل از نهاد قدرت‌ باشد.
پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۰:۰۰
دولت اعتقادی به کنترل بازار ندارد
یادداشت؛

هفته‌های اخیر گرانی کالاها و محصولات مختلف کاملاً مشهود است، اما برخلاف نص قانون اساسی به نظر می‌رسد دولت اعتقادی به کنترل بازار ندارد و بیشتر تمرکز خود را بر تعیین و کنترل حقوق و دستمزد قرار داده است.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵:۴۸
یک نامه و پنج نکته
سرمقاله؛

فشار آوردن به حاکمیت بخشی از سناریوی آمریکا پس از خروج از برجام است.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸:۱۸
مانیفست دلالان تحریم
یادداشت؛

نامه یکصد فعال سیاسی که اکنون دیگر باید همه آنها را اپوزیسیون محسوب کرد، یک پدیده عادی، تصادفی یا حاشیه‌ای نیست. این نامه ادامه یک پروژه توافق شده میان بازیگران داخلی و خارجی و در حکم تکمیل پروژه ترامپ علیه ایران توسط بازیگران و عوامل داخلی است.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳:۱۷
شناسایی و مجازات اخلال‌گران دانه‌د‌رشت اولین گام برای حل مشکلات اقتصادی
گزارش خبری تحلیلی؛

در حالی که برخی مسؤولین دولتی می‌گویند گرانی‌ها و بالا رفتن نرخ ارز و سکه حباب بوده که بررسی‌ها و نظرات کارشناسان حکایت از واقعی بودن این مشکلات داشته و به مسؤولین امر از جمله سران قوا نهیب می‌زند که با سهل‌انگاری در برخورد با مفسدین اقتصادی پازل دشمن برای ناراضی کردن مردم را تکمیل می‌کنند.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸:۳۳
الزامات و مأموریت‌های قرارگاه مقابله با جنگ اقتصادی
یادداشت؛

رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر با اشاره به سناریوی دشمن برای اعمال فشار اقتصادی بر ملت ایران از تشکیل قرارگاه مرکزی فعال برای مقابله با این توطئه با حضور سه قوه سخن گفتند و فرمودند: امروز توطئه دشمن عبارت است از فشار اقتصادی به توده ملّت ایران برای اینکه این‌ها را خسته کنند.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲:۵۷
ادعای تجاوز یکی از شاکیان پرونده ایرانشهر رد شد

رdیس‌کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان از رد ادعای یکی از شاکیان پرونده ایرانشهر درباره تجاوز، توسط پزشکی قانونی خبر داد و گفت: دو شاکی جدید به این پرونده اضافه شده است اما این دو فرد ادعای تجاوز ندارند.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹:۵۸
تفاوت نگرش اسلام و غرب به حاکمیت
درس خارج فقه نظام سیاسی آیت‌الله اراکی؛

اسلام یک نگاه دیگری به حاکم دارد و غیر از نگاه‌هایی است که مکتب‌های لیبرالیستی و دیگران به حاکم دارند؛ آن‌ها حاکم را فقط برقرارکننده نظم و عدل می‌دانند، در حالی‌ که اسلام علاوه بر این‌ها حاکم را مسؤول هدایت مردم می‌داند.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۵:۰۰
وضعیت مدارس علمیه خواهران در حوزه نظریه‌پردازی مطلوب نیست
در گفت‌وگوی با حجت‌الاسلام خسروپناه مطرح شد؛

دبیر هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره گفت: حوزه‌های علمیه خواهران در تربیت محققانی که بتوانند نظریه‌پرداز شوند، موفق نبوده است. خانم‌های محققه داشته‌ایم که اهل تحقیق‌اند، ولی اینکه بتوانند به نظریه برسند، وجود نداشته است.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰:۰۵
امر جنسی؛ آموزش یا تربیت؟
خوانش گفتمانی از مناقشات سند ۲۰۳۰ در ایران؛

پیرامون امر جنسی در جامعه ایرانی، ۲ گفتمان عمده وجود دارد. گفتمانی که بر محور «آموزش جنسی» شکل گرفته و رویکردی تقلیل‌گرایانه به مسائل جنسی دارد و گفتمانی که بر محور «تربیت جنسی» شکل گرفته و امر جنسی را در شبکه‌ای از عناصر زیستی و فرهنگی مطالعه می‌کند.
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰:۰۰