Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
پنج شنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۷ Thursday, November 15, 2018 - ساعت:
مانور طالبان در غیبت تأمل‌انگیز دولت افغانستان
یادداشت؛

سرانجام پس از چند هفته بلاتکلیفی و تأخیر، نشست مسکو برای صلح افغانستان با حضور روسیه، کشور‌های تأثیرگذار منطقه در حوزه افغانستان، چون ایران و به خصوص نمایندگان شورای عالی صلح این کشور و گروه طالبان، در مسکو برگزار شد.
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲:۳۶
پیامدهای انتخابات مياندوره‌اي آمريکا!
یادداشت؛

موضوع ایران در آمریکا از جهات مختلف به مسأله ای حزبی و دوقطبی تبدیل شده است، اما در این موضوع یک اجماع دوحزبی وجود دارد و هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در برخورد با ایران متفق‌القول هستند، هرچند ممکن است جمهوری خواهان با دست چدنی و دموکرات‌ها با دستکش مخملی روی دست چدنی با ایران برخورد کنند.
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰:۲۲
یادداشت | آغازی بر یک پایان
تأملی بر اظهارنظر فوکویاما در باب پایان تاریخ؛

تکثرات فرهنگی و ظهور تاریخ‌های موازی به معنی نضج گرفتن اَشکال تازه‌ای از بازشناسی هویتی است؛ بازشناسی‌هایی هویتی که به دلیل برتری‌طلبی گفتمان تجدد، امکان ابراز وجود نیافته بودند.
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶:۰۵
بدعت در قانون‌گذاری!
سرمقاله؛

اهل فتنه قبل از اینکه به این وادی بیفتند اول زیر پرچم مخالفت با شورای نگهبان جمع شدند. این پرچم ضدیت با اسلام و قانون اساسی است.
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۵:۰۰
‌الزامات شکست نهایی دشمن
سرمقاله؛

هوشیاری وبصیرت مردم ایران بیانگر آن است که در ۱۳ آبان امسال، شکستی دیگر بر فهرست بلند شکست‌های آمریکا از مردم نظام جمهوری اسلامی ایران افزوده شده و این بار مردم با ایستادگی ومقاومت خود سناریوی جنگ روانی کاخ سفید را خنثی کردند.
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۵:۰۰
احمدشاه و کنتس اتریشی در خواب‌های پمپئو
یادداشت؛

آمریکایی‌ها با کمال وقاحت مردم ایران را تهدید به گرسنگی می‌کنند و می‌گویند اگر می‌خواهید شکمتان سیر باشد باید به خواسته‌های ما تن دهید. همزمانی این تهدید بی‌شرمانه و صدمین سالگرد جنگ جهانی دوم تقارن جالب و قابل تاملی برای کنکاش پیرامون این موضوع است.
سه شنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴:۳۴
علل و عوامل شکست تحریم آمریکا
سر مقاله؛

درک درست مردم از روند انقلاب و دسیسه‌های دشمن و شناخت پیامد‌های نقشه‌های نظام سلطه و ایستادگی و مقاومت در برابر فشار‌ها یکی از عوامل شکست نقشه دشمن به شمار می‌آید.
سه شنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰:۰۰
اصلاح‌طلبان و انتخاب شهردار
سر مقاله؛

اگر آقای آخوندی شهردار تهران شود، به این معناست که اولاً مرزهای بین اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی تا حدود زیادی زدوده شده و ثانیاً اصلاح‌طلبان نتوانسته‌اند با وجود شعارهای فراوان یک گزینه اصلاح‌طلب برای مدیریت شهر تهران بیابند.
سه شنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۰:۰۰
باتلاق الحدیده
یادداشت؛

به‌رغم هجوم همه‌جانبه ائتلاف سعودی به بندر الحدیده، این مقاومت یمنی‌ها بوده که مهاجمین را در تنگنا قرار داده و تلفات سنگینی به آنان وارد کرده است.
سه شنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰:۰۰
۱۳ آبان رفت، بسته اروپا نیامد!
گزارشی از خلف وعده اروپایی‌ها در ارائه تضمین‌ به ایران برای حفظ برجام و سکوت عجیب وزارت خارجه؛

ابوالفضل ظهره‌وند، سفیر پیشین ایران در ایتالیا : اروپا مجانی سوار گاری برجام شده است.
سه شنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۰:۰۰