چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ Wednesday, October 18, 2017 - ساعت:
گفتگو / آخرین عناوین سرویس
کپی‌های بی‌چون و چرا از غرب مانع استقلال علمی
گفت‌و‌گوی تفصیلی با استاد حوزه و دانشگاه؛

حجت‌الاسلام والمسلمین برهان گفت: مشکل اساسی در زمینه ایجاد استقلال علمی در کشور کپی برداری های بی چون و چرای برخی اندیشمندان داخلی از غرب است.
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۷:۲۴
فضای مسموم اقتصادی عامل افزایش سن ازدواج
حجت‌الاسلام ترکاشوند مطرح کرد؛

مشاور خانواده حوزه علمیه قم با اشاره به شرایط اقتصادی امروز برای تحقق ازدواج گفت: خود دختر و پسر که هنوز درگیر مسائل مهم اقتصادی نشده‌اند و نیاز به ازدواجشان جدی است و می‌توانند از فضای مسموم جامعه جدا شوند.
یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰:۰۰
گفت‌وگو/ رنج حیوان از انسان معاصر
بررسی رد پای ماهواره در زندگی ایرانی؛

حجت الاسلام وافی گفت: بیش از آنکه انسان از نگهداری برخی از حیوانات در خانه خودش اذیت و آزار شود، آن حیوان زبان بسته از همراه شدن با انسان مورد اذیت و آزار قرار می گیرد.
پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶:۳۵
پشت پرده تغییر محتوای کتاب‌های درسی
استاد حوزه علمیه خواهران مطرح کرد؛

استاد جامعه الزهرا(س) تغییر محتوای کتاب های درسی دانش آموزان را گامی در جهت مهندسی فرهنگی تمدن ها از سوی غرب عنوان کرد، گفت: غرب به دنبال سکولاریزه کردن نظام اسلامی است.
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰:۴۶
 فقه بدون ولایت فقیه و جدای از حاکمیت کارایی ندارد/حوزه باید برای پیشبرد نظام برنامه داشته باشد
حجت الاسلام والمسلمین کبیر در گفت‌وگوی تفصیلی با رسا:

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که فقه بدون ولایت فقیه و جدای از حاکمیت کارایی ندارد، تأکید کرد که طلبه طالب هدایت الهی است، به این معنا که حسن فاعلی هدایت به وسیله قرآن و عترت در او تجسم پیدا می کند.
پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱:۰۵
استفاده از محصولات تراریخته مخلّ استقلال کشور است
کارشناس عرصه سلامت در گفت‌و‌گوی تفصیلی با رسا:

کارشناس طب اسلامی گفت: به گفته الگود یهودی در کتاب تاریخ پزشکی در ایران، انگلستان از زمان صفویه می کوشد با حذف آدابی همچون حجامت، فرهنگ مردم را از اصالت خارج کند تا طرح های استعماری خود را پیش ببرد.
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۳:۱۷
عبارت دوپهلو در سند ۲۰۳۰ موج می‌زند

حجت الاسلام لیالی گفت: تمام متن و اسناد بین‌المللی قابل تفسیر و تاویل هستند، سند را به گونه‌ای نوشتند که غربی‌ها بتوانند آن را تفسیر و تاویل کنند و هر گونه تفسیر و تاویل در متون و اسناد بین‌المللی جایز است.
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۰:۰۰
نگاهی به شیوه تعامل سازمان‌های بین‌المللی با ایران در سند ۲۰۳۰

حجت الاسلام لیالی با بیان این که آیا کشورهای آمریکایی اجازه می‌دهند که آخرین پروژه‌های علمی شان را در اختیار دیگر کشورها بگذارند، گفت: سند ۲۰۳۰ به معنای در اختیار قرار گرفتن کشورهای در حال توسعه و رهبری بر آنها است.
پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰:۰۰
 دست کمپانی‌های بین المللی در مهاجرت زنان ایرانی
بررسی سند ۲۰۳۰؛

استاد حوزه و دانشگاه گفت: در بخشی از سند ۲۰۳۰ آمده است که امن سازی فضای کار به ویژه برای زنان مهاجر، زنان را از کشورهای آسیایی و اسلامی می‌پذیرید. حالا برای چه کاری؟ آیا به این‌ها شغل شرافتمندانه می‌دهند؟
پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲:۰۰
 فرهنگ سه تکه‌ای حاکم بر جامعه ایرانی
معماری و شهرسازی اسلامی(۷)

عضو هیأت علمی پژوهشگاه جامعه المصطفی گفت: وضعیت جامعه ما در واقع دارای یک فرهنگ سه تکه‌ای است؛ که از یک سو تحت تأثیر فرهنگ غرب، از سوی دیگر فرهنگ اسلامی و از جهت سوم فرهنگ حاکم بر ایران قبل از ورود اسلام است.
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴:۴۹