Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
آموزش و پژوهش / آخرین عناوین سرویس
تحصیل ۴۰۰ طلبه در مدرس سطوح عالی مصلای قدس قم
حجت الاسلام بخشی خبر داد؛

مدیر حوزه علمیه مصلای قدس با اشاره به ساماندهی برنامه های تحصیلی در مصلای قدس قم، گفت: آزادی دروس را حفظ کردیم و برای برخی از دروس ۱۰ استاد معرفی شده است تا آزادی انتخاب استاد از طلبه سلب نشود.
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲:۴۳
اجرای طرح کمک هزینه هدفمند تحصیلی طلاب| طرح هدایت تحصیلی به زودی نهایی می شود
آیت الله اعرافی خبر داد؛

مدیر حوزه های علمیه نسبت به اجرای طرح کمک هزینه تحصیلی در دو سه ماه آینده ابراز امیدواری کرد و گفت: در این طرح چند شاخصه وجود دارد که یکی از آن ها هدایت علمی و تربیتی است.
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۸:۵۴
همایش ملی تصوف شاخصه ها و نقدها به کار خود پایان داد
عصر امروز در قم؛

همایش ملی «تصوف؛ شاخصه ها و نقدها» با سخنرانی رییس دفتر تبلیغات اسلامی و با معرفی آثار برتر پژوهشی به کار خود پایان داد.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۲:۳۰
شأن و جایگاه قطب در اندیشه صوفیه هم رتبه معصومان است
استاد حوزه و دانشگاه:

حجت الاسلام شهسواری شیرازی ضمن بررسی شأن و مقام قطب در اندیشه صوفیه تأکید کرد که صوفیان گنابادی ولایت و امامت معصومین را به اقطاب این سلسله نیز تسری داده اند و جایگاه اقطاب در نظام تکوین و تشریع را همان جایگاه امامان معصوم دانسته اند.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۶:۰۹
 ستایشگری افراطی متصوفه نسبت به ابلیس
حجت الاسلام جوان آراسته مطرح کرد؛

عضو هیأت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به ستایشگری افراطی متصوفه نسبت به ابلیس در مورد توصیف ابلیس به سید الموحدین از سوی متصوفه به بیان توضیحاتی پرداخت.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۳:۰۷
مهدویت در باورها و کارکردهای تحریف گرایانه اقطاب نعمت اللهی گنابادی
استادیار دانشگاه مجازی المصطفی مطرح کرد؛

حجت الاسلام شفیعی دارابی با اشاره به مهدویت در باورها و کارکردهای تحریف گرایانه اقطاب نعمت اللهی گنابادی، گفت: رویکرد و نگاه این فرقه با آموزه های مترقی و مورد وفاق شیعه در باب مهدویت و ظهور منجی کاملا متفاوت است.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷:۵۰
عصر قاجار؛ دوره فراز و نشیب متصوفه در ایران
عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم مطرح کرد؛

حجت الاسلام رهدار با اشاره به تصوف و سیاست در دوره قاجار، گفت: این جریان در دوره قاجار با وجود نفوذ در حوزه های علمیه و دربار قاجار به دلیل اتکای بیش از حد بر ظرفیت های بیرونی نتوانست به توفیقات زیادی دست پیدا کند.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳:۱۳
عقل و خردورزی در نگاه تصوف جایگاهی ندارد
نصیری:

نصیری با اشاره به تحقیر عقل و خرد ستیزی در تصوف به عنوان یکی از نشانه های تقابل این حرکت با اسلام گفت: این تقابل درحالی است که عقل در منابع دینی، حجت باطنی و راهبر مسیر کمال و هم شأن و رتبه با حجج ظاهری یعنی انبیاء و اهل بیت(ع) معرفی شده است
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵:۲۰
ولنگاری و بی مبالاتی متصوفه در حوزه علوم حدیث
پژوهشگر حوزوی بررسی کرد؛

ملکیان با اشاره به ولنگاری و بی مبالاتی متصوفه در حوزه علوم حدیث، گفت: آنها بر این باورند که مکاشفه ها و خطورات قلبی را می توان به عنوان حدیث نقل کرد.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴:۳۹
امکان سنجی سخن گفتن بدون واسطه صوفیان با خداوند
عضو هیأت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب بررسی کرد؛

توران با اشاره به یکی از عقاید صوفیه مبنی بر امکان مخاطبه مستقیم با خدا تأکید کرد که از نظر ایشان مقام ولایت در رتبه ای برتر از نبوت قرار می گیرد و مقصود صوفیان از سلسله اولیا علاوه بر انبیا که افزون بر نبوت، واجد مقام ولایت نیز هستند خود صوفیان اند.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶:۲۸