• ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۵ بهمن
کد خبر :136209 زمان مخابره : ۱۳۹۱/۶/۱  - ۱۷ : ۲۸

به همت بسیج طلاب صورت می گیرد؛
راه اندازی قرارگاه فرهنگی شهید حجت الاسلام قویدل در ورزقان خبرگزاری رسا ـ قرارگاه جهادی، فرهنگی و تبلیغی شهید حجت الاسلام قویدل در منطقه زلزله زده شهرستان ورزقان راه اندازی خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز، حجت الاسلام یحیی عقیلی، رییس ستاد کنگره بزرگداشت شهدای طلبه و روحانی کشور، امروز به همراه جمعی از فرماندهان بسیج طلاب و روحانیان از مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی بازدید کرد.

 

وی در حاشیه نشست هماهنگی با مراکز حوزوی، دینی، بسیج سازندگی و بسیج طلاب استان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در منطقه اظهار داشت: قرارگاه جهادی، فرهنگی و تبلیغی شهید حجت الاسلام قویدل به زودی در منطقه زلزله زده شهرستان ورزقان راه اندازی خواهد شد.

 

حجت الاسلام عقیلی خاطرنشان کرد: این قرارگاه با هدف ساماندهی و هماهنگی بیشتر برای حضور تبلیغی، فرهنگی و سازندگی طلاب و روحانیان به همت بسیج طلاب و نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورای آذربایجان شرقی کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

رییس ستاد کنگره بزرگداشت شهدای طلبه و روحانی کشور تصریح کرد: انتظار داریم دیگر نهادهای متولی اعزام مبلغ به مناطق زلزله زده و یا مبلغان علاقه‌مند به حضور در مناطق تبلیغی اهر، هریس و ورزقان با مراجعه به این قرارگاه جهت اعزام مقدمات لازم را انجام دهند.

 

وی ادامه داد: پیش بینی می شود بیش از 1200 طلبه و روحانی به تناسب جمعیت هر منطقه، جهت انجام امور تبلیغی، فرهنگی و یا جهادی برای ساخت خانه های روستائیان ساماندهی و اعزام شوند، که سعی خواهد شد بیشتر اعزامی ها از روحانیان بومی استان باشند.

 

حجت الاسلام عقیلی با بیان این‌که فعالیت قرارگاه جهادی، فرهنگی و تبلیغی شهید حجت الاسلام قویدل به مدت 4 ماه پیش بینی شده است، گفت: روحانیان و طلاب با قالب اکیپ های چند نفره، هر 10 روز شیفت های خود را تغییر داده و در مناطق مختلف حادثه دیده حضور خواهند داشت.

 

رییس ستاد کنگره بزرگداشت شهدای طلبه و روحانی کشور با اشاره به این‌که مسؤولیت اعزام مبلغ به مناطق زلزله زده با بسیج طلاب و نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورای آذربایجان شرقی خواهد بود، گفت: جلسات هماهنگی با دیگر نهادهای مربوطه نیز صورت می گیرد تا روحانیت با انسجام بیشتری در مناطق زلزله زده حضور مؤثر داشته باشند./935/پ202/س

 

/ پايان خبر /

:کليدواژه ها
زلزله عقيلي طلاب
صفحه نخست   |   مشاهده کل اخبار   |   ارتباط با ما   |   درباره ما   |   نقشه سایت
.همه حقوق، ويژه خبرگزاری رساست. استفاده از مطالب با ذکر منبع«خبرگزاري رسا» بلامانع است
Copyright ©2009 RASA News Agency .All Right Reserved
هایپر مدیا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رسانی