• ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن
کد خبر :130402 زمان مخابره : ۱۳۹۱/۳/۲۰  - ۱۵ : ۵

برای سال تحصیلی 92-91؛
مدرسه فقه ولی عصر در دوره تخصصی فقه‌القضا دانش‌پژوه می‌پذیرد خبرگزاری رسا ـ مدرسه فقه حضرت ولی عصر(عج) تحت اشراف آیت‌الله صادق آملی لاریجانی برای سال تحصیلی 92 ـ 91 اقدام به پذیرش طلاب در سطوح دو و سه کرده است.


حجت‌الاسلام مهدی محقق فر، مسؤول دوره تخصصی فقه و قضا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا با اعلام این خبر گفت: مدرسه فقه حضرت ولی عصر(عج)، دوره تخصصی فقه با گرایش قضا را در سال تحصیلی 92-91 با هدف تربیت طلاب فاضل در گرایش تخصصی فقه برگزار می‌کند.

وی اتمام پایه 6 و اتمام پایه 10، تعهد به اختصاص وقت کافی، رعایت مقررات مدرسه، موفقیت در مراحل گزینش عمومی و علمی را از جمله شرایط ثبت نام در این دوره برشمرد و افزود: پذیرفته‌شدگان موظف به شرکت در دروس معمول حوزه و گذراندن آنها مطابق قوانین جاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه هستند.

مسؤول برگزاری دوره تخصصی فقه‌القضا، ارائه دروس فقه تکمیلی در حوزه حقوق و قضای اسلامی افزون بر دروس متداول فقه و اصول حوزه، پرداخت کمک هزینه تحصیلی به پذیرفته شدگان دوره و امکان جذب فارغ‌التحصیلان این دوره برای منصب قضا در قوه قضائیه در صورت تمایل را از جمله امتیازات این دوره عنوان کرد.

وی ادامه داد: تعلق خوابگاه به داوطلبان متقاضی، اجرای فوق برنامه‌های علمی ـ پژوهشی متناسب با علاقه و توانمندی طلاب دوره برای رشد علمی آنان و امکان استفاده از کتابخانه تخصصی فقه، اصول و حقوق از دیگر امتیازاتی است که برای طلاب حاضر در این دوره در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این‌که سرفصل‌های درسی دوره فقه‌القضاء مبتنی بر کتاب مبانی تکمله المنهاج محقق خویی، قواعد فقه، آشنایی اجمالی با حقوق موضوعه (قانون مدنی، آیین دادرسی و قانون مجازات اسلامی) طراحی شده است، گفت: پذیرفته شدگان این دوره تخصصی، دروس معمول حوزه را به صورت آزاد خواهند گذراند.

حجت‌الاسلام محقق‌فر، یادآور شد: کارورزی‌های قضایی برای داوطلبان منصب قضا به موارد فوق افزوده می‌شود و شرکت در فعالیت‌های پژوهشی متناسب با فرصت و سطح علمی و روشی طلاب دوره برای کلیه شرکت‌کنندگان در آن الزامی است.

وی همچنین با اشاره به منابع آزمون افزود: آزمون سطح 2 در فقه از کتاب‌های متاجر، اجاره، قضا، اقرار، حدود، شهادت، قصاص و دیات از کتاب شرح لمعه شهیدثانی و اصول از کتاب اصول فقه مظفر و آزمون سطح 3 در فقه از کتاب بیع مکاسب شیخ انصاری تا قبل از خیارات و در اصول از کتاب کفایه پایه 9 برگزار می‌شود.

مسؤول برگزاری دوره تخصصی فقه‌القضا با اشاره به این‌که آزمون ورودی دوره فقه‌القضا پنج‌شنبه، 22 تیرماه، ساعت 10 صبح در مدرسه حضرت فقه ولی عصر(عج) برگزار می‌شود، گفت: متقاضیان نام‌نویسی در این دوره تخصصی تا 25 خردادماه مهلت دارند به سامانه اینترنتی مدرسه به نشانی http://www.Madresehfeqh.ir مراجعه کنند.

گفتنی است، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره تخصصی فقه‌القضا و نحوه نام‌نویسی در این دوره می‌توانند به نشانی قم ـ چهارراه شهدا ـ ابتدای خیابان معلم ـ جنب اداره برق ـ مدرسه فقه ولی عصر(عج) مراجعه و یا روزهای زوج از ساعت 9 تا 13 با شماره 02517735585 تماس بگیرند. /920/ت302/ی

/ پايان خبر /

:کليدواژه ها
مهدي محقق فر مدرسه فقه ولي عصر فقه‌القضا خبرگزاري رسا
صفحه نخست   |   مشاهده کل اخبار   |   ارتباط با ما   |   درباره ما   |   نقشه سایت
.همه حقوق، ويژه خبرگزاری رساست. استفاده از مطالب با ذکر منبع«خبرگزاري رسا» بلامانع است
Copyright ©2009 RASA News Agency .All Right Reserved
هایپر مدیا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رسانی